» »

Kaj o nekomu pove pametna ura

Kaj o nekomu pove pametna ura

1
2
»

branc ::

Mare2 je izjavil:

Jaz bi eno Kitajsko, do 60 EUR + carina. A je kaj takega za najti, pa kamero mora imeti 2 M. :)


Za začetek lahko nadaljuješ temo, ki si jo odprl z istim vprašanjem o pametni uri ali pa se zahvališ ljudem, ki so si odtrgali čas za to, da so ti odgovorili.

vostok_1 ::

Kaj točno vam rabi merilec utripa?

Never understood that.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

branc ::

Zakaj ljudje rabijo merilec pritiska?

Zakaj ljudje rabijo merilec sladkorja v krvi?

NikolormousB ::

vostok_1 je izjavil:

Kaj točno vam rabi merilec utripa?

Never understood that.


- Optimiziraš vadbo glede na HR za maksimalni izkoristek
- Imaš opozorilo, če pri vadbi pretiravaš in zaideš v nevarvno območje
- Spremljaš dolgoročni napredek. Ker ura stalno meri pulz (med vadbo in v mirovanju) lahko precej natančno vidiš razliko.

NikolormousB ::

A tolk avtistično, OCD, brez lastnega občutka ste, da rabite uro?


To prileti od nekoga, ki komunicira z neznanci preko interneta?

Ne bluzi, če ne razumeš stvari.

Spock83 ::

Jaz imam Gear 3 Frontier. Najboljši nakup gadgeta do sedaj. No res je da sem dobil za 100eur cenej od redne cene.

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Kaj točno vam rabi merilec utripa?
Da lahko zrendramo tole:

vostok_1 ::

Come on!

Kaj pa mate toliko sale, da ublaži vse pulze??
Ali pa so to res nizkoamplitudni utripi.
Jz čutim utrip še tko, pred PCjem če se malo umirim.

Mogoče pa vam sam ura laže, pa mislite, da imate utrip ultra-šprinterja, ki ga lovi ekstremno lačen gepard.

But even if. Kaj točno vam ura pri tem pomaga?

Za sladkor je povsem razumljivo, ampak heartrate?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

NikolormousB ::

Za sladkor je povsem razumljivo, ampak heartrate?


Hočeš rečt, da rabiš merilec sladkorja v krvi? Pfff...kolk ste poženščeni, vsak pravi moški bi moral zaznati kolk cukra ma v krvi. Kam gre naša civilizacija.

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Jz čutim utrip še tko, pred PCjem če se malo umirim.
Kaj pa, ko imaš eno uro ves čas >160? Takrat čutiš utrip?

vostok_1 je izjavil:

But even if. Kaj točno vam ura pri tem pomaga?
Saj smo ti povedali: Naprava ti pove, da je zaznala tahikardijo, kar je koristno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Šimpanz ::

Jaz jo uporabljam v glavnem za tek in analizo letega (hitrost, razdalja, srčni utrip, vzpon).

Jst ::

Jaz razumem uporabo športnih (tracker) ur, malo manj pa Wearable tip ur. Že tako te telefon konstantno trenira vsakih nekaj minut "poglej me", "poglej me", "poglej me" in po svetu sedaj rastejo "komune" za odvajanje od mobilnega telefona. Wear tip ure pa to treniranje interrupt-ov popelje na naslednji nivo. Da bi mi naprava na zapestju za vsak mail, sporočilo (SMS, Viber, HO, FB), za vsake novice (Google default ali nameščene aplikacije), ki potisnejo notification, postaneš strenirana opica. Pa ne mi o sestankih, ker tisti, ki med sestankom gleda na pametno uro "kaj je izjavila Beyonce", nima tam kaj delati, ali pa je tako nepomemben (v strukturi), da bi ga lahko pogrešali.

Zato me sploh ne preseneča, da višji sloj nosi klasične "neumne" ure, proizvajalca, katerega ime verjetno prvič slišite.

Da še enkrat poudarim. Uporaba športnih GPS ur zame spada v drugo kategorijo. Uporabljaš jo z namenom, da ne rabiš s seboj nositi telefona, ali ti pa olajša in / ali optimizira trening. Kot je recimo tvoj ghost od prej na trenutni poti, ali da si v optimalnem HR območju. In še kaj bi se našlo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jype ::

Jst je izjavil:

Zato me sploh ne preseneča, da višji sloj nosi klasične "neumne" ure, proizvajalca, katerega ime verjetno prvič slišite.
Mhm, butasti so.

MH0 ::

Jst je izjavil:

Jaz razumem uporabo športnih (tracker) ur, malo manj pa Wearable tip ur. Že tako te telefon konstantno trenira vsakih nekaj minut "poglej me", "poglej me", "poglej me" in po svetu sedaj rastejo "komune" za odvajanje od mobilnega telefona. Wear tip ure pa to treniranje interrupt-ov popelje na naslednji nivo. Da bi mi naprava na zapestju za vsak mail, sporočilo (SMS, Viber, HO, FB), za vsake novice (Google default ali nameščene aplikacije), ki potisnejo notification, postaneš strenirana opica. Pa ne mi o sestankih, ker tisti, ki med sestankom gleda na pametno uro "kaj je izjavila Beyonce", nima tam kaj delati, ali pa je tako nepomemben (v strukturi), da bi ga lahko pogrešali.

Zato me sploh ne preseneča, da višji sloj nosi klasične "neumne" ure, proizvajalca, katerega ime verjetno prvič slišite.

Da še enkrat poudarim. Uporaba športnih GPS ur zame spada v drugo kategorijo. Uporabljaš jo z namenom, da ne rabiš s seboj nositi telefona, ali ti pa olajša in / ali optimizira trening. Kot je recimo tvoj ghost od prej na trenutni poti, ali da si v optimalnem HR območju. In še kaj bi se našlo.

No jaz pa nikakor ne razumem ljudi, ki se ukvarjajo z lastno telemetrijo. Prvo kar sem izklopil na uri je google fit. Ne potrebujem fitness banda ali kako se to imenuje ampak "notification band". Različni smo si. Nekateri živite z Beyonce, Viber, HO, FB,..., nekateri samo vemo, da tega ne potrebujemo.

jype ::

MH0 je izjavil:

Nekateri živite z Beyonce, Viber, HO, FB,..., nekateri samo vemo, da tega ne potrebujemo.
Skupina ljudi, ki izključi google fit, je močno korelirana s skupino ljudi, ki pretepa družinske člane.

Mare2 ::

Mene zanima, če je kaj narobe, ker sem iz Kitajske naročil uro (Smart watch)? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MH0 ::

jype je izjavil:

MH0 je izjavil:

Nekateri živite z Beyonce, Viber, HO, FB,..., nekateri samo vemo, da tega ne potrebujemo.
Skupina ljudi, ki izključi google fit, je močno korelirana s skupino ljudi, ki pretepa družinske člane.
Prosim, da navedeš še vir.

Invictus ::

MH0 je izjavil:


No jaz pa nikakor ne razumem ljudi, ki se ukvarjajo z lastno telemetrijo. Prvo kar sem izklopil na uri je google fit. Ne potrebujem fitness banda ali kako se to imenuje ampak "notification band". Različni smo si. Nekateri živite z Beyonce, Viber, HO, FB,..., nekateri samo vemo, da tega ne potrebujemo.

Za razliko od večine lenob, nekateri celo resno trenirajo.

In srčni utrip je ena od postavk, ki dosti pove...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MH0 ::

Seveda, nekatere to veseli, nekatere ne. V čem je problem?

GregiB ::

MH0 je izjavil:

Seveda, nekatere to veseli, nekatere ne. V čem je problem?

Narobe je to, ker je OP odprl temo v smislu, naj mu mi kmetavzerji povemo, kaj pri hudiču razmišljamo, ko nosimo pametno uro in si dovolimo biti profilirani med kmetavzerje.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Unknown_001 ::

MH0 je izjavil:

jype je izjavil:

MH0 je izjavil:

Nekateri živite z Beyonce, Viber, HO, FB,..., nekateri samo vemo, da tega ne potrebujemo.
Skupina ljudi, ki izključi google fit, je močno korelirana s skupino ljudi, ki pretepa družinske člane.
Prosim, da navedeš še vir.


Ne jemlji tega resno. @jype-u je dolgčas.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Scaramouche ::

Uporabljam Suunto za kolesarjenje, seveda potem kot uro, semm Sporty GEEK? To je smešno, ljudje pač danes hočejo več tech.

Jaz bi rad imel da naredijo next gen da bo imela možnost dodajanja sim kartice in bo še tel opcija...

Jst ::

Scaramouche: Malo poglej naokoli, ker jih že prodajajo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jype ::

Unknown_001 je izjavil:

Ne jemlji tega resno. @jype-u je dolgčas.
Zakaj ne bi jemal resno? Takoj, ko bo navedel vir, da je merjenje srčnega utripa povezano z uporabo facebooka, lahko jaz navedem vir za svojo trditev.

Mare2 ::

jype je izjavil:

Takoj, ko bo navedel vir, da je merjenje srčnega utripa povezano z uporabo facebooka


Nekaterim se poveča srčni utrip, če dobi Facebook sporočilo ali všeček. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Unknown_001 ::

Mare2 je izjavil:

jype je izjavil:

Takoj, ko bo navedel vir, da je merjenje srčnega utripa povezano z uporabo facebooka


Nekaterim se poveča srčni utrip, če dobi Facebook sporočilo ali všeček. :)


Dj ne govor.
Sosedo je skor infarkt trofil ko ji je sosed dodal za prijateljico. No vsaj tako je gospa sama opisala izkušnjo :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

MH0 ::

jype je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Ne jemlji tega resno. @jype-u je dolgčas.
Zakaj ne bi jemal resno? Takoj, ko bo navedel vir, da je merjenje srčnega utripa povezano z uporabo facebooka, lahko jaz navedem vir za svojo trditev.

Čemu, če tega nisem nikoli trdil?

jype ::

MH0 je izjavil:

Čemu, če tega nisem nikoli trdil?
Kaj pa si trdil?

MH0 ::

jype je izjavil:

MH0 je izjavil:

Čemu, če tega nisem nikoli trdil?
Kaj pa si trdil?

Ma pojdi še enkrat prebrat in pred tem še Jst-ov post. Ne vem od kod ti ideja, da ima facebook kaj s fitness trackerjem. No saj mogoče ima ampak ne morem jaz o tem soditi, ker niti enega niti drugega ne potrebujem. :-)

RC37 ::

Glede naslova teme:
Simpl.
"Neumna" ura - me ne brigajo te bedarije pametnih ur oz. so mi analogne bolj všeč.
"Pametna" ura - hočem biti "cool" pa tudi če to pomeni, da hodim okrog z nekim made-in-china s****em za 10 € iz alibabe.

jype ::

RC37 je izjavil:

"Neumna" ura - me ne brigajo te bedarije pametnih ur oz. so mi analogne bolj všeč.
Zgleda precej slaboumna pozicija.

RC37 je izjavil:

"Pametna" ura - hočem biti "cool" pa tudi če to pomeni, da hodim okrog z nekim made-in-china s****em za 10 € iz alibabe.
Al pa uro od Jamesa Bonda, ki ma not vgrajen vitel, tuš kabino in bazuko (in na alibabi košta 10 din).

Mare2 ::

RC37 je izjavil:

Glede naslova teme:
Simpl.
"Neumna" ura - me ne brigajo te bedarije pametnih ur oz. so mi analogne bolj všeč.
"Pametna" ura - hočem biti "cool" pa tudi če to pomeni, da hodim okrog z nekim made-in-china s****em za 10 € iz alibabe.


Zares, zelo primitivno razmišljanje. Kaj vse leze in gre tu na slo-tech-u. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero Pametno uro kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14441956 (2726) GupeM
»

Pametne ure po dveh letih zastarele (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8724576 (14751) korenje3
»

Prodaja pametnih ur naglo peša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11330765 (26014) nekikr
»

Prodaja Applove pametne ure upadla, a še vedno melje konkurenco (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6022178 (17672) m0LN4r
»

Se splača kupiti android watch?

Oddelek: Kaj kupiti
244790 (4329) roli

Več podobnih tem