» »

Oglas na TV proti piratstvu.... oz. nelegalni glasbi

Oglas na TV proti piratstvu.... oz. nelegalni glasbi

«
1
2

mrTwelveTrees ::

Ste morda zasledili oglas na TV ki nas poziva da naj ne kopiramo, ne snemamo, ne poslušamo nelegalnie muske ...

med drugim je pobudnik Slak (tisti ki igra harmoniko) se mi zdi...
pa še eni...

kao da moramo spoštoati avtorske pravice...
------------------------------------------------------------

vaš komentar ?
moj; škoda besed :D
  • premaknil: ToniT ()

@ljash ::

men se zdi, da mau pretiravajo. Zdej, k bom na Gami poslušu prenos ene tekme, pa bo vmes ljudska glasba. bljak >:D

flipflop ::

Ja njega si pa res vsak zeli imeti piratski CD doma,ja:\ Drugace pa me s tem niso prepricali. Ce bi imel dinar bi ze kupil original,tk pa... Linux se bom pa zdej med pocitnicami spravil mal pogledat,da vidim ce je res tk tezko kot pravijo>:D

maksimvs ::

Naročnik oglasa je SAZAS..... združenje avtorjev glasbe itd. Imel izkušnje z njimi....združenje lopovov in nategantov;(

Gapi ::

Jest pa mislm da 2-3k sit ni tok velik za en CD. Samo če ti je všeč samo en komad na CD-ju je pa to res mal dreago. Ko bi le bili Windowsi tako poceni.

P.S.
Flipflop:
Linux je prov lahek če maš vsaj malo pojma o svoji hardware opremi in če veš kje se računalnik prižge
No person is rich enough,to buy back his past.

MTB ::

In plačnik tega oglasa je SAZAS!!! Ravno ta, ki od kabelskih operaterjev pobira denar za avtorke pravice TV postaj kot so HRT, TVČG, razne nemške in podobno. BTW, nobena od teh TV postaj ni videla niti stotina denarja, ki ga je za njihov program zaračunal SAZAS.

BaRtMaN ::

SAZAS je bil že obravnavan po TVju. Money hungry people, kot povsod.
Gapi: 2000 SIT za CD je ZELO sprejemljiva cena (tolk je bil recimo CD od Slona in Sadeža na Rock Otočcu :D), ni pa sprejemljiva cena 4000 SIT, s katero nas zadnje pol leta nategujejo! Sam kupim veliko slovenskih CDjev, za tuje me pa boli kita, ker malokdo dela meni všečno muziko, te pa ponavadi kupim originalne.

Ziga Dolhar ::

vaš komentar ?
moj; škoda besed


mrTwelveTrees: komentar na izvedbo ali sporočilo oglasa?
https://dolhar.si/

Bx ::

Mene pa samo to zanima (če kdo ve):
Kolikšen je avtorjev delež pri prodanemu CD-ju (v %-približno)?
In pa, koliko mora avtor investirati v proizvodnjo le tega v % (studio, snemanje, ...)?

To me zanima ker se mi zdi da večino poberejo trgovine in ostali.
Vem pa, da če ga ne kupiš, ne dobi niti tistih par %, kolikor bi jih lahko dobil.
Bx

Pyr0Beast ::

In ta rreklama, ja lepo te prosm kdo bo pa narodne kopiral.

K slaka še vidt ne morem, kaj šele slišat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mrTwelveTrees ::

Ziggga:

kaj maš rajši; na eni strani ZASTONJ glasbo z neta, na drugi strani cca 15 komadov na cd-ju za cca 2-3000 sit ??

to dela 75% folka.... (kopira z neta) tudi uni z dial-up

in pol pride en atek mimo pa reče, to pa ne smeš sinek... to ni prav...

:D :D

Ziga Dolhar ::

mrTwelveTrees:



:D :D Keri humoristi, ane? >:D

p.s.: Raje spim kot delam.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

flipflop ::

Atek ti ne rece da to ni prav,ampak ti rece ce imas se kaj>:D

l_jst ::

Jp prva kniga je bla spisana čist BV. Edina njena korist je da je meu folk k je zadolžen za zakone kej delat in da ne zgleda da jih je zaposlenih preveč, ker pol bi se lohk folk začeu pizdit da je treba odpuščat.

Drgač pa avtorske pravice so neki najbl bednga. Človeštvo je meu naraščujoče hitr razvoj mal več kt 2mio let. Na začetku sicr bl počasn pol pa zmeri hitrejši. No in če bi že pračlouk uvedu avtorske pravice Kaj on si je zmislu hojo po dveh nogah zdej pa drugi plačat bi bli zdej glih mogoče u kameni dobi al pa še to ne.
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

Jst ::

1. Glede piratstva nasploh:

Predstavljajte si, da piratstvo ne bi obstajalo. Koliko ljudi bi potemtakem res kupilo windowse? Vsi bi raje imeli zastonj linux. Razvijalci igre in programov bi razvijali opremo za mainstream market tj linux. MS je lahko hvaležen piratom za "distribucijo" njegovega os. Kajti brez njih ne bi imeli takih zaslužkov kot jih imajo sedaj in imajo monopol nad tržiščem. Ravno zaradi monopola bi lahko privoščijo BSA & co, ki "preganjajo" uporabnike nelegalnega softwera. Preganjajo firme (to jim dam čisto za prav), vendar ne morejo mene prepričati, da kupim vsako novo verzijo os, ki ima vsakič porodne težave. w2k ima že četrti sp, pa še vedno ima veliko varnostnih lukenj; z vsakim mesecem prebem, da najdejo novo. Takoj bi kupil licenčne w, če bi me stali toliko kot me stanejo recimo ene kratke hlače. Glede programish jezikov: cena tega je pa zelo sprejemljiva, kajti vsaka firma z uporabo takšnega orodja zasluži v enem letu precej več od začetnega vložka. Špili: kdo bi kupoval piratske špile, če bi en špil stal toliko, kot stane en audio cd? (recimo 2000sit)

2. RSAA & co. Audio cdji se mi zdijo izrecno predragi. Sam sem namreč audiofil in imam zbirko 30 mp3 cdjev (vse dekodirane z EAC in lame dll, VBR high q) Če bi vse te albume kupil bi obubožal. Je pa izjema: imam namreč vse original cdje od NOFX in AC/DC (ampak tudi ti so v mp3jih). Zakaj? Fanatik...
Ves sistem zvočnikov z ojačevalcem imam priključen na računalnik in predstavljate si, da bi vsakič, ko bi hotel poslušati drug album, moral zamenjati cd. Mene spremlja glasba vse življenje. Brez glasbe mi živeti ni. Rešitev... nekje v prihodnosti naj naredijo en memory stick z kakšnim terabajtov kapacitete, postavijo naj avtomate namenjene kupovanju glasbe, cena albuma naj bo minimallna (1000sit). Zmajnšajo se stroški za izdelavo cdjev in vse ostale fore.
Tako imaš vse albume pri roki. Potem pa naj jokajo zaradi piratstva!!!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zheegec ::

Sony (menda) preizkuša nov način prodajanja CD-jev, kjer si vse želene komade zapečeš na CD in plačaš... po moje kar pametno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

flipflop ::

Špili: kdo bi kupoval piratske špile, če bi en špil stal toliko, kot stane en audio cd? (recimo 2000sit)


Tudi ne vem koliko ljudi bi kupovalo originale,ko pa das ponoci vlect igro dol,zjutraj te pa ze caka. Pa jo obrnes se preden jo pri nas sploh lahko kupis v trgovini. Prelahko je vse dobit,da se ne bi splacalo snemat stvari z neta:\

Pyr0Beast ::

Bravo flipflop, preov maš.
Atek ti ne rece da to ni prav,ampak ti rece ce imas se kaj.;)

No pr men je tiho, in mi kup eno škatlo CD.jv in nov 52x pekač, pa poberem z neta še par piratskih dekordirnikov in pet ja prov ste slišal 5GB muzke na teden z Dial-up prek Arnesa...!
:\ :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

flipflop ::

Nekateri si vsaj to kupimo sami.:\

Jst ::

Če imaš adsl ali pa kabel itak. Ampak jaz sem govoril o zmanjševanju škode piratstava. Internet je pa itak raj za to. (in prav je tako).

Samo preden bodo velike korporacije skapirale, da tega ne morejo preprečile bo trajalo še veliko časa. Namesto, da bi denar namenjen za anti piratske kampanje, bi raje porabili za to, da bi našli neko vmesno rešitev. Tako kot misli država, da če bodo zvišali kazni za prehitro vožjo, da bo manj nesreč. In take podobne stvari. Jaz sem v življenju kupil 1 orginalen špil. To je bil Red Alert. Še danes mi je škoda denarja :). Kajti sosed je imel ta špil 2 tedna prej. (žal nisem vedel)...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ABX ::

Mp3-ji po kvaliteti se ne morajo dajat z CD-ji(wav), tako da če hočeš kvalitetno glasbo boš kupil/presnel original.

Če že toliko serejo z mp3-ji pa naj ukinejo še radio in MTV.


Osebno: Jih ne jebem 5%, če lahko dobim zastonj bom vzel zastonj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Pyr0Beast ::

Ej flipflop, nisem reku, da mi atek vse kup,sej večino stvari si jst kupm, on da za tisto kar mi manjka ___----otroški dodatek----___:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

flipflop ::

Aja,narobe sm te razumu,se oproščam.:8)

Pyr0Beast ::

Flip flop, se ti ni treba nč oproščat,
al pa Oproščeno ti je.:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Flip flop, ti lahko slikco moje grafe pošljem, sam mail mi dej. Boš vidu da izgled grafe mi od muh.:\
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gandalfar ::

Itaq.. po vase pa naj avtorji kar stradajo?

Od kdaj je izgovor, da ima nek clovek prevec, dovolj dober za krajo?

Kje potegnete tisto mejo? Ali sploh PREVERITE koliko prevec denarja imajo podjetja? Kaj pa ce so globoko v minusu? Ali je potem piratstvo se vedno upraviceno?

flipflop ::

računalo: kakšna grafa 8-O ?

Gandalfar: mi si samo sposodimo,ne ukrademo;)

Pyr0Beast ::

Bš že vidu. Ni nevem kaj ampak lepo zgleda.
G-force 2 32MB
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mrTwelveTrees ::

in pol mislijo, da bojo kej dosegl z tem oglasom...

bo ja, JUTRI ZJUTRAJ ! LOOOOOLLLLLLL :D

Pyr0Beast ::

Prov maš gospod 12 drevesnik.


Ups se oproščam.

mrTwelveTrees
To maš pa provv jutri zjutraj. Se takrat pa dajo, ko največ ta malih gleda risanke, in da ne bodo kupoval piratskih tlačenk:D

Ampak da jih bodo sami izdeloval.>:D

sej pa že rajš (če že moram) poslušam Slaka pa narodne kot pa Bepop (popcorn), Ukrnekq,
Se beštja na, Game over.(god damet i hate Game over, any time they kill me in the game this happens)

.) (eno uči smeško nima prot temu nč)
:) (dvo uči smeško)
:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

l_jst ::

Od kdaj je izgovor, da ima nek clovek prevec, dovolj dober za krajo?


To je opravičilo odkar so ljudje izvedl prvo revolucijo.

No ja založbe naj namest prbližn 80-90% poberejo 5% avtor naj dobi enak in bo narod verjetn clo originale kupvou. Aja pa filmi naj bjo po celm svetu istočasno ne pa da so različn.
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

romci ::

-- not all those who wander are lost...

ABX ::

LOL, cel video na eni disketi :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

asd_guy ::

Ma ste nori bom jaz dajal 3-4 čuke za en cd k mi ga frend lahk dol iz interneta potegne in zapeče jez pa mu samo cd dam. Zdaj pa sami presodte 100 tolarjev ali 4 čuke kaj se bolja splača!

iso2000 ::

Jaz sem šel en dan v BB, malo pogledat CD-je - me je zanimal od Metallice ta novi album in cena? 4500 sit - ima priložen "brezplačen" DVD?! Brez brezplačnega DVD-ja je bil v sosednji trgovini blizu 4 tisočakov. No, potem sem šel na sosednji oddelek in sem rajši kupil par 10 praznih cd-jev.
In nauk te zgodbice? Če bi bil cd recimo med 2000 in 3000 tolarji, bi ga kupil - tako pa... :|

perci ::

Kdor misli, da bo mene vest pekla, ker multinacionalkam ne dam denarja z njihov software oz. muzko, je rahlo v zmoti. Ne samo, da me ne bo pekla vest, še celo ponosen bom za vsak cent, ki bi ga te multinacionalke na meni lahko dobile, pa ga niso.

iso2000 ::

Se mi zdi pa Predin totalen car, ko je izdal 5 svojih albumov v MP3 formatu na enem cd-ju in DA! tega imam originalnega!0:)

franc3e ::

Bravo Perci!

Trgovina s cd-ji pobere preveč - pa če vidijo, da narod že vse kopira, naj se zmenijo in spustijo cene, ne pa da se zaletavajo z glavo skozi zid z obtoževanjem nas računalničarjev!

lp

perci ::

Jah, Predin car, praviš - mam jst tut ta originalen cd, mislm sej je kul, eden redkih, ki je sploh šel v to - res pa je tudi, da so tisti mp3ji gor nametani tako amatersko, da boli glava (filename čist v kurcu, da ne govorim o fantastičnem 160bps bitrate-u). Muzka na CD-ju zasede okol 370MB, zdej pa računajte, kolk kvalitetnejše posnetke bi se dalo gor spravit.

Je pa Zoran reku, da bo naslednji CD mal lepš popedenan.

iso2000 ::

Ja, se strinjam, da stvar ni preveč profesionalno izdelana, a da se je v to sploh spustil, se mi zdi carska poteza!
No, drugače priznam, da sem si zadevo prekopiral tudi na disk in jo malo bolj uredil - ID3Tag-i, Filenami, razdelitev v direktorije...

LP.

ABX ::

iso2000: No zdaj lahko prodajaš njegov cd po višji ceni :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Matek ::

Založbe res preveč poberejo,s ej verjetno ste že opazli, da vsi glasbeniki, ko uspejo in zaslužijo dost keša odprejo svojo založbo, ker je tu not dnar.

Pa ljudje skoz govorijo, da bi prodaja narasla ob zmernih cenah, ampak tega noben ne posluša. Zakaj? Ker oni itak prodajo tolk pa tolk cedejev po 4 jurje, če bi jih prodali 4x več po jurja, bi meli še vedno isti profit, čeprav bi več ljudi imelo cd.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

mrTwelveTrees ::

MadManMato: samo v tem primeru bi bilo veliko manj piratske robe :)

Gandalfar ::

zakaj ni upraviceno krasti coca-cole pa snickersa? sej te ameriske firme itaq prevec zasluzijo in je to predrago?

l_jst ::

MadManMato: Ne v tem primeru bi zaslužl mn, ker bi mel za 4 CD-je večje stroške kt zdej za enga dobil bi pa use 4 glih tolk kt zdej az enga.
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

Narcos Satanicos ::

Prazn CD v trgovin stane 100 SIT. Isti CD zapečen z delom enga 'umetnika' (včasih več, včasih manj, ponavad pa sploh ne) stane 3000+ SIT.

Kam gre ta razlika? Izvajalcu? Jok brato, pa brco u rit (razn pri nekaterih izjemah). Založbe, trgovine, tv in radijske postaje in država ponavad VSE poberejo VEČ kukr pa sam izvajalc na prodan CD (če ta sploh dobi kej). Čeprou je brez te ISTE vsebine CD vreden 100 SIT. Kje je tuki logika? Da ne govorim o monopolnem obnašanju založb in o tem, da dobijo denar od vsakega prodanega praznega medija (kao odškodnina).

Gandalfar ::

in kje ti vidis UPRAVICENOST, da taisti izdelek UKRADES in tako avtorju ne das niti tolarja?

l_jst ::

Pr tem ,da s eproti piratstvu bvunijo avtorji samo nekateri založbe pa kr use bi reku, da večine avtorjev to niti ne boli tolk zlo da precej bl boli založbe. In ja baš me briga če se te založbe utaplajo tut magar u rdečih cifrah. Čeprou ponavad jamrajo o izgubljenih miljardah najbl tiste ki so jih useen nardile ogromn profita. In mam raj da ma en miljarderček kako miljardico mn kt pa da osebno bankroteram. Sej unga tut zame ne briga kako mi gre men se pa glih tko j zanga.
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

ABX ::

Gandalfar: Ti mi dej napravo za klonirat Coca-colo jaz pa ti dam izgovor :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Ziga Dolhar ::

Ah, torej težava piratstva dejansko je v tem, da je tovrstne vsebine možno razmnoževat!

Sem vedel da je nekaj na tem!

Od tu dlje pa vsi izgovori propadejo.
https://dolhar.si/
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaprli Sloreactor (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11318054 (4604) opeter
»

Obeta se nam občutna podražitev praznih CD-jev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
17020517 (14774) VolkD
»

iTunes popularnejši od P2P (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10811990 (9887) christooss
»

Avtorske pravice in morala (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
906805 (5745) poweroff
»

Zaščita glasbenih cedejev ? škoda besed... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
533799 (3121) Dr_M

Več podobnih tem