» »

Zaprli Sloreactor

Zaprli Sloreactor

«
1
2 3

Valentin ::

Mail odvetniške pisarne glasbenika Zorana Predina povod za zaprtje popularnega foruma.

Več o tem tule !

Vaša mnenja ?

Gandalfar ::

edin prov .. kaj se pa pravi krast slovensko muzko ..

Valentin ::

:D
Upam, da jih bo to izučilo.

Za drugič...

BigWhale ::

Vazno, da je njihov admin.. aja admin-slash-owner lord... ;>

mihec87 ::

No fantje povjte kok original muske mate doma ne mi s takimi k smo dober ne cist vsi uporabniki p2p mislim da je zelo malo izjem.

BigWhale ::

Jaz imam cca 100 CDjev... Kupil sem tisto kar mi je res vsec. Ostalega pa ne poslusam... se to kar imam precej redko poslusam ;>


Byte me :P

mihec87 ::

No ce mas useh 100cd-jev kuplenih v trgovini in res niti enga presnetga al pa kak mp3 na racunalniku pol svaka ti čast ampak jest ne mislim dajat 5k ali pa se vec za en cd. Ker kot dijak imama stipendije 7k sit zraven pa se dobim neki dnarja zaradi invalidnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Gandalfar ::

jzt mam tud ene kupe cdje pa se zmer se kaksen najde .. sicer pa zadnje case netradio pa navadn radio pa ni nobene jebe z razmisljanjem kaj bi poslusal. p2p pa hmm.. skoraj nic .. v linux svetu pac ni potrebe po tem :)

Gandalfar ::

mihec87: in zato si upravičen do tega, da ga zastonj vzameš in avtorju čisto nič ne daš za njegov težak trud?

mihec87 ::

Sj ne recem tut jst kdaj kupim kak original ce mi je res usec muzika.Ceprav muske jest sploh nisn vleku tm dol.Vleku sm sam slo filme dol pa se to tiste tastare ker jih veliko sploh videl nisem.

Tk bom reku peace.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Smorny ::

Tudi jaz sem prešaltal na netradio. Original cdjev mam kakih 60 ali 70. Mam tudi nekaj GB mp3, ampak jih ne poslušam, ker sem se že vsega navolil.:\
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

mihec87 ::

Sj men za musko na sloreactorju mi je cist useen men je sam skoda filmov.

Smorny ::

Pa da dodam, nekoč sem tudi dol vlačil filme, kot malo munjen. Pa se človek vsega naveliča, zmanjka časa, da bi sploh kaj gledal. Včasih kaki art film, če ne pa to pa evropski film, ki je kvalitetnejši od katerega koli ameriškega.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Gandalfar ::

pa v kino se splaca tud it.. pogledat tistih par fajn stvari ali pa vcasih za mozgane odklopit pa ne gledat vsega po vrsti pa 5 filmov na dan

thramos ::

Mah sej vem da so mp3 kraja, sam ce ze kupm kksn res dobr cd, dam dnar z tezkim srcem od sebe, ker vem da ga bo avtor vidu zlo mal (ce ga bo).

Moje mnenje je tako ( pa ne me takoj napast - vem da je p2p kakorkoli pogledas kraja):
Glasbeniki zasluzjo vecino svojih dohodkov z koncerti, pri le teh gre posten delez v njihove zepe. Pri CDjih pa sluz cela veriga ljudi k z njimi nimajo velik zveze...
In zdej dilema: kupvt CDje, hrant RIAAo, al pa za ta dnar it na dobr koncert in s tem neposredno podpret glasbenika'?


lp

Gandalfar ::

kupis slovenski cd in podpres celotno slovensko gospodarstvo in cel kup ljudi..

kupis tuji cd in denar gre bolj ali manj v tujino...

ukrades katerikoli cd.. noben nic ne dobi in so delali zastonj

Dr_M ::

ukrades katerikoli cd.. noben nic ne dobi in so delali zastonj

aja, a ti misls da bo nekdo zarad tega lacen?? hehehehehe, kje zivis clovek...:D >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Valentin ::

Največ jajc je to, da moraš kupit CD zarad enga komada gor, ki ti je res všeč.
Jaz sem zato ponavad kupoval kompilacije hitov. Samo ne moreš vedno tolk časa čakat, da to pride ven...

Najbolje bi blo, če bi ti lahko kar v prodajalni posneli CD po želji, pa da plačaš eno pametno ceno po komadu potem...

iration ::

> Ker kot dijak imama stipendije 7k sit zraven pa se dobim neki dnarja zaradi invalidnosti.

Mihec, kaj si lahko bolj brezveznega kupiš za 3 ali 4 ksit kot CD od Predina? Po moje da ne obstaja nič podobno brezveznega. Edino mogoče CD od Kreslina :)
Anyway, če ti nekateri skušajo prebuditi tvojo vest, pejt dat kakšnih 500 tolarjev lokalnemu klošarju, pa si s tem definitivno naredil več, kot da si dal nevemkolikopačžestanecdodpredina Predinu pa njegovim.

Bottom line: no musicians nor "musicians" have ever died because of starvation.
Feel no guilt :))
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

frenk ::

jest tud skor nč več ne vlečem dol MP3-jev...mam pa doma skor 100 CD-jev in nekaj sto vinilk...amapk to je vse fotr kupu, jest niti enga nikol

...je pa tud moj fotr glasbenik in je res da večino zaslužjo s koncerti in če se glasba nelegalno šir jim to nič ne škod;)

...bo pač treba postavt eno stran kjer nebo del slovenskih avtorjev, tako bomo vsi srečni:D

iration ::

.. bo pač treba postavt stran nekje, kjer Predinovi pospeševalci prodaje aka odvetniki ne bojo mogli nič praskat :)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Rambo ::

Js tukaj ne vidim problema. Naj SLO-tech postane to kar je bil SLOREACTOR !!!8-) Ali pa naredimo novo stran;)

Poldi112 ::

Gandalfar, zdaj pa ti meni povej, kje naj kupim Confessor. Ali pa Watch tower. ALi pa slovenske Lacni franz. A zato ker se zalozbi zdi da ne more vec dost zasluzit in mi ga noce prodat ga jaz zdaj ne smem poslusat?
BTW, imam cca 150 original cd-jev in cca 100 piratskih. Precej piratskih bi kupil, ce bi imel to moznost. Ostale pa poslusam 1x na leto in se res ne sekiram za to. V bistvu mi bolj prostor kradejo kot jaz njim denar.

Piston ::

kupis slovenski cd in podpres celotno slovensko gospodarstvo in cel kup ljudi.

kupis tuji cd in denar gre bolj ali manj v tujino...

dej no dej ... da ne bom crknu od smeha:\

BigWhale ::

Potem pa drugace razlozi.. oz kaj ni imel prav? :D

thramos ::

hm, mislm da se vecini ljudi jebe za slovensko (in svetovno) gospodarstvo, ko kupuje cd z namenom poslusat dobro glasbo in nagradit AVTORJA.

edit: za spodbujanje slo. gospodarstva al pa posiljanja kesa v tujino so baje ucinkovitejse metode kot kupovanje cdjev ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

iration ::

> za spodbujanje slo. gospodarstva al pa posiljanja kesa v tujino so baje ucinkovitejse metode kot kupovanje cdjev ??

Seveda. In dajanje denarja nekim muzikantom ni ravno vlaganje v dobrobit slo gospodarstva. Mogoče posredno, pa še to nikakor v taki meri, kot bi lahko Predin sam podprl slo gospodarstvo, če bi se udejstvoval v kakšni drugi, bolj produktivni obrti. Za delo je pa Predin očitno prelen :).
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

frenk ::

če vem je kaj za slo gospodarstvo se dobr izšolajte in ne delat braindrain-a

cirecire ::

Mail odvetniške pisarne glasbenika Zorana Predina

Me prav zanima kdo sploh posluša Kučanovega dvornega pevca Predina.

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Nikar spet ne čeljustatje kakšnih osebnostnih motenj.
Your focus determines your reallity

Tarzan ::

Here we go again! >:D

Tito ::

Večno opevana pesem ...

ČE bi bilo ceneje, bi se manj kradlo!

Če hočeš podpirati avtorje najdi njihov naslov in jim napiši čestitko in morda še kakega zelenca pristavi. V nasprotnem primeru ne boš podpiral avtorja ampak založbo!:D

thramos ::

hehe tito supr ideja. :))

Od zdej naprej za vsak CD ki si ga zdownloadam posljm avtorju 10$ !!

Tito ::

Sam tak če si boškak office posnel mislm da boš bankrotiral :D .

Ker je avtorjev zelo velik :P .

Drugače pa ne vem zakaj bi se preseraval tak je najbolš, da direkt podpiraš avtorja pa še države ne pitaš, k ma itek preveč keša! Enako velja za založbe, producente in podobno drhal ...

iration ::

> Od zdej naprej za vsak CD ki si ga zdownloadam posljm avtorju 10$ !!

Od zdaj naprej za vsak zdownloadan album naštudiram eno stran iz študijskega gradiva.

Beat that! Ga ni boljšega načina podpiranja gospodarstva, trust me.

8-)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Gandalfar ::

zakaj ubistvu tolk jokate za to strano oz. ali ima res tak blazen obisk, da se nebi dalo dnsjev preusmerit na en domaci DSL in od tam stran naprej furat? Forum na en dsl, staticne slike na drugega..

Tito ::

Nikakor ne jokam za stranjo. E-mule pa že dolgočasa nisem niti pogledal, tako da jst ne bom nič pogrešal.

Samo to še ne pomeni da uporabljam originalne programe in kupujem original glasbo!

Drugače pa sem tako ali tako preskrblen rabum kake 6 programov, katere si nadgrajujem (vsi so nelegalni), kaj več pa preprosto ne potrebujem!

Vse dobim na DC omrežju!

Poldi112 ::

Jaz sploh nisem vedel za to stran. Zmotilo me je samo pretirano moraliziranje glede piratstva. Ce to pri programih se gre pri glasbi zal ni isto.

Tito ::

Ja stvar je še slabša! Založbe požrejo ogromno avtorji pa ravno da dobijo kaj.

Zato so pa najuspešenjši vedno v samozaložbi :D .

Vikking ::

Gandlafar: zakaj ubistvu tolk jokate za to strano oz. ali ima res tak blazen obisk, da se nebi dalo dnsjev preusmerit na en domaci DSL in od tam stran naprej furat? Forum na en dsl, staticne slike na drugega..

sedaj smo dobil rešitev za slo-tech, k je tko počasen, pa iskanje ne dela.... to naredi... kaj še čakaš!!!

Tito ::

HAHAHA, vsekakor imate velike probleme tu gor, pa ne zaradi obiska ampak vas more nekaj drugega zafrkavati!

Samo še vedno je špica od foruma, samo morda bi bilo potrebno razmisliti nad usklajenosti skript. Menda imate tu notri kar pisano druščino raznovrstnih skript od perla phpja in še mnogo več. Morda bi se bol osredotočili na PHP in stem bi stran veliko pridobila!

To je le moje mnenje!

Drugače pa funkcionalnost foruma mi je še vedno zelo všeč in nikar je ne spreminjajte preveč.8-)

Tito ::

Drugače pa so vsem tem stranem dnevi šteti! Nekako se mi zdi da WAREZ ne paše na statične javne strani! Nekako bo Warez domena nekaterih posameznikov, ki imajo dostop do hitrih FTPjev (seveda ukradenih) . Ostali pa si bodo morali datoteke lepo preko DCja povlečt in mislim da je ta sistem najboljši, saj lahko bedaste korporacije ki ponujajo FAKE datoteke enostavno zabenaš in nič več ti ne smradijo po hubu!

Nsploh mi je DC sistem najboljši v linuxu je tudi en perfekten klient ki datoteke pobira simultano tako da so prenosi res zelo dobri! JE pa res, da se pojavlja vedno več goljufov, to bo pa potrebno porihtati!

Drugače pa je druga rešitev, da si sami najdejo server, samo potem bojo oni odgovrajali za svojo stran :P.

Se mi je pa kar zdelo da zadeva ne mora dolgo trajati! Pa sej ne gre za to, da bi bil škodoželen samo gre za to, da se tako stran hitr nardi in hitro dobi obisk, samo je pa velik riziko, kdo ti jo bo šikaniral. In iskazalo se je da je stran kar hitro pobrtalo...

BigWhale ::

> sedaj smo dobil rešitev za slo-tech, k je tko počasen, pa iskanje ne
> dela.... to naredi... kaj še čakaš!!!

Men pa vse dela.. hecno..

thramos ::

Titovo idejo o posiljanju dnarja v racunalniskem svetu uporabljajo ze zlooo dolg cajta (shareware). Pa kr uspesno deluje...
In zakaj gre RIAAi tok v nos da bi to uveljavl se pr muski?
Zato kr dobr vejo, da vecino crapa k se dons prodaja ,folk kup zarad agresivne propagande (MTV ipd.). Zato je pa treba velik vec dnarja kolkr bi jim prnesel sharemusic (??).
In nej me kdo prosm preprica v nakup enga CDja, ko bo slo od tega dnarja vecino za promocijo raznih Justinov in Britney (ok. spustmo spudbujanje gospodarstva :) )

BTW: Eno vprasanje za pravnike: a je kraja, ce DLjam film in ga nikol ne pogledam (pac ga zbrism cez 1 mesec) ?

nAVID ::

thramos: Če ti bodo odgovarjal Predinovi pravniki, potem to JE KRAJA.
F**k 'em all !!!!
nAVID do konca....

Gandalfar ::

Tito: vecina stvari, ki si jih rekel ni res.. sicer me pa zelo zanima kje ti vidis neusklajenost slo-tech skript in razne 'perl' ipd. resitve..

Slo-tech nima tezav s pipco ampak ima probleme s strojno opremo, ki ne zmore tako velikega obiska. Ce imas boljsi predlog kako 12k ljudem ~60k dinamicnih strani servirat na dan pa kar povej .. pa da bo vse podano prej kot v 4s kar trenutno velja za s-t.

S-t laufat od doma ne bi bilo nic boljse, ker bi se vedno imel preslab HW.

Za sloreactor pa zgleda, da jim je pipca problem tako, da je bil predlog da se nekje na kaksen dslu hosta. Sicer pa.. Tito.. zakaj jih ti ne hostas na tvoji blazni 100mbit liniji? >:D

Ashrack ::

Res je brez veze da so zaprl SLOREACTOR! Najprej SHAREREACTOR zj pa se to....
Itaq je se tok dost bolsih takih strani, ampak na žalost je bil ta edini z slovensko vsebino,

Edino stvar kr sm rabu SLOREACTOR je bil za SLO software.. Za ostale strani so pa se druge ala rozica.warez strani...
....

||_^_|| ::

tvojmu postu so stete sekunde:D

Tody ::

pol ure je že mim >:D :D

Fizikalko ::

LOCK!
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

a tudi vam ne dela stran slo-filesharing (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16826794 (5657) Gr8t
»

Portal-legalno govoriti o nelegalnem?

Oddelek: Izdelava spletišč
71077 (771) root987
»

Nov članek: Nintendo Wii (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
8410825 (8120) mauzer
»

Obisk strani vsak dan

Oddelek: Loža
202742 (1953) Avenger
»

BSA zaprla slovensko P2P stran? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7914302 (9500) Suhy

Več podobnih tem