» »

Zaščita glasbenih cedejev ? škoda besed...

Zaščita glasbenih cedejev ? škoda besed...

«
1
2

mrTwelveTrees ::

Ne vem no...
Dajejo zaščite na glasbene cd-je, a kaj ko so že vsakega prekopirali... folk zakaj še dela zaščito ?

drži 100% da BO folk kopiral še naprej in kopiral in kopiral...
naredijo zaščito, malo več plačajo za to, nasledni dan pa ma že vsak mulec v žepu copijo cdja (primer Siddharta)

z malo truda če imaš adsl si pogledaš play-listo cd-ja, potegneš dol komade z neta in zapečeš na cd ki stane cca 70-100 sit)

----------------------------------------------
da, moralo bi biti tako da bi bili glasbeniki poplačani za svoj trud ... a kaj ko ma že vsak kopijo ki stane 10% orginala (govorim na pamet)
če že vsak kopira, zakaj naj ne bi še jaz ? :D

še malo izračuna; rečmo da stane orginalen cd cca 3000 sit
5 orginalnih cd-jev cca 15.000- 12.000 sit... hmm za ta denar pa dobim že nov pekač (primer) JUHEJ in spet bomo kopirali naprej... hehe... pok praznih cdjev 50 komadov pa cca 3500 sit (govorim na pamet) JUHEJ in mamo spet kopije skoraj ZASTONJ :D

pa smo spet tam ... kje ? na začetku

Predator ::

here we go again

tigrr ::

he, kaj bi pa Mr12trees naredu, ce bi bil siddharta mananger/zaloznik? Ko bos Mr12 zacel malo bolj poglobljeno razmisljat, mu bo kmalu jasno, zakaj prodajajo cd-je po taki ceni.

Do takrat pa, burn&dream.

flipflop ::

Bi blo luštno,če bi si direkt od izvajalca lahk potegnu muziko,čeprav bi mu blo treba nekej plačat. Sam to še dolgo ne bo,al pa bo,ampak predrago da ne bi kopirali.

Tic ::

Ljduje bodo kopiral. Samo 3 stvari ustavijo piratstvo:

-cenejši original CDji (kupujem le cdje, ki so na žnižanju)
-nedostopnost (uporabniki brez hitrega dostopa v internet ipd)
-želja po original CDju (se mi je že zgodilo)

To je to.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

pivmik ::

Ena od teh stvari ni dovolj.

Morajo pritisnit iz vseh strani naenkrat:
-Stisnit pirate, zatežit spletnim warez stranem
-Obenem poceniti original CDje,
-Dodati kak bonus k CDju(majca, dodatni CD s video, dokumentarci, mp3ji, popuste za koncerte...)
-Omogočiti downloadanje MP3jev(nobenih svojih formatov ali pa bednih WMA) direkt iz internta, brez komplikacij(kreditna kartica -> download, v hipu).
-Dodati "zaščite" na CDje proti kopiranju.

Če ne naredijo vsega tega hkrati ni variante, da bo folk kupil bedni original.
Sicer pa zaščite vseeno odvrnejo marsikakega neukega uporabnika. Normalno da se da vsako zaščito prelisičit, ampak zakaj ne bi dali zaščite, s tem bodo vsaj oteželi kopiranje in onemogočili kopiranje neumnim uporabnikom.
Kot da v sefe in trezorje pa sploh ni mogoče vdreti.
Seveda se da vdreti, ampak jih vseeno uporabljamo, a ne?
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

mrTwelveTrees ::

PicNiK: ne vem ali naj se smejim ali jokam tvojim "predlogom"

Sergio ::

Z velikim veseljem takoj plačam 2.500 SIT za celoten repertoar zgoščenke Rh-, če si jo le lahko snamem z interneta in nato prekopiram kam drugam, pač po moji želji.

Tega se založbe ne zavedajo :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

iso2000 ::

CD-ji so postali predragi! Zadnje čase jih kupujem zelo malo, vendar pa od glasbenikov, ki so mi res všeč kupim cd. Od ca 130 CD-A imam približno 90 originalov. Vendar imam zraven še 20 cd-jev mp3-jev. To pa stvari, ki so mi manj všeč. Se tudi zgodi, da slišim kakšno musko z interneta downlovdano in potem kupim original cd.

Dr_M ::

nekomu ki je res usec neka skupina/pevec/pevka, bo sigurno kupu original cd, ce ga bo pa skopiru pa pomeni da mu ni tok uredu, da bi jih/ga/jo podpiral.
logicno?

sicer pa jest s z musko nimam prevec problemov. poslusam tako ki se je uglavnem ne da kupit na cdjih :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BlackHole ::

Dr_M , če bi bilo tako kot praviš ti, potem bi založniki in izvajalci še podražili svoje cd-je, saj kot praviš, pravi fani jih bodo sigurno kupili, drugi pa itak kopirajo.;)

Asgard ::

Kaj je ze to original ? Joke mans and womens. Mam dosti originalov, sam ko bi bli cd-ji po 1000 sit bi si skoraj vsak kupil original. Kar se pa tiče zaščite sem pa dva dni pred izidom dobu cd za kao sesut zaščito sam sem reku tipu de kva bo pa rabu se kopijo pa mi je reku de bo bratu dal. No sej ena kopija je pa lahko v druzini, sploh ker se ne krsi nobenga zakona ker mas kao lahko eno kpojo originala, ce mas seveda original. :D in smo pekli....

icek ::

Imam okoli 600 cdjev in od tega skoraj 1/3 originalov. Z neta potegnem kar dosti mp3jev in to nove zadeve, da slisim, ce je vredu. In ce je si probam nabavit cd, ce pa ni vredu pa tudi ne zbrisem. Ce bi hotel imet vse originale bi bankrotiral. Ce nebi imel pekaca, tudi nebi vseh teh cdjev kupil, torej ne delam taksne skode zalozbam. Rad podprem izvajalce in kupim original, ampak vsega pa tudi ne morem. sicer izvajalci pa tudi nimajo kaj dosti denarja od tega cdja, saj se ravno izlozbe najbolj bunijo (pa seveda metallica pa britni spirs). Placilo je ponabavi ze doloceno v naprej s pogodbo. Pa tudi nekatere cdje, ki bi jih rad imel je tezko, ali skoraj nemogoce dobit pri nas, zato se pac moram zadovoljit z mp3ji, ki jih drugace ne maram prevec. Ce bi ze dali muziko za dol potegnit na net za placilo, upam da bi potem vsaj dali wav filete ali pa kar image cdja, ker mp3ji bi bili nesmisel.
Rider of Theli
www.air-tv.net

nicjasno ::

Nesmisel? Zate mogoce, za miljone ostalih ljudi pa ne. Jaz osebno nimam s cd-ji kaj pocet. Ponavadi mi je na enem albumu ene 2-5 stikle vsec. Zato bi bilo fajn, ce bi se te zadeve dalo kje dol potegnit v visoki kvaliteti. V tem primeru bi zato tudi placal (po komadu). Verjetno bo v prihodnosti distribucija muzike potekala tako (legalno seveda, s placilom preko paypala ali cc). Je edini pravilen nacin.

icek ::

Saj ravno to sem mislil. V visoki kvaliteti, kar mp3 sigurno ni.
Rider of Theli
www.air-tv.net

boom-bar ::

Jst mam kupljene 4CDje od moje najljubse skupine in noben CD ni bil na znizanju in bom kupil se 2 ki mi manjkata ko bom prisel do kesa
Legalizirajte mehke droge!!!

undefined ::

> nekomu ki je res usec neka skupina/pevec/pevka, bo sigurno kupu original cd, ce ga bo pa skopiru pa pomeni da mu ni tok uredu, da bi jih/ga/jo podpiral.
> logicno?

Nope, ni logično. Dovolj je njemu, da komade posluša, ne pa, da jih še kupi. Sami seb lažete s takim klobasanjem. :)

iskra ::

Meni je ful blesavo k stane CD od kakega raperja 3k pa dobiš 80 minut muzike, zajebancije etc., od kakih rokerjev pa za isti keš 11 komadov ... tle ni preveč logike. In sploh ne morm verjet d obstajajo trgovine (BigBang recimo in založba MK) k prodajajo CDje še dražje kot so v trgovinah (3.5 - 4.2k).

Pa še to je drek k sta na celem CDju dobra 2 komada, max 5. In pol nej kupim celga? no tnx.

Morda bi bla dobra varianta, da prideš u MuzikŠop s seznamom komadov, oni ti lepo zapečejo in ti plačaš komade, pečenje in škatlo po potrebi ... čez 1.2k pa ne bi dal za CD/DVD. Preveč denarja, itak čez pol leta ga ne bom več tolko poslušu/gledu k pride že nova roba ta čas.

Preko interneta bi blo tudi zanimivo kupovat komade - če bojo cenejši kot tisti, k mi jih zapečejo u trgovini ...

Po drugi strani bo to tudi dobr nauk za glasbenike - bojo vedli kiri komadi so dobri po prodaji in nadaljevali u tej smeri.

Dr_M ::

Nope, ni logično. Dovolj je njemu, da komade posluša, ne pa, da jih še kupi. Sami seb lažete s takim klobasanjem.

klobasanje? ce ne kupis cdja pomeni da ti pac izvajalec ni tok dober da bi dejansko kupil cd. konec debate.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

undefined ::

> klobasanje? ce ne kupis cdja pomeni da ti pac izvajalec ni tok dober da bi dejansko kupil cd. konec debate.

Še enkrat klobasanje, morda celo nekoliko moralno, a na to vrsto morale se danes prav vsak požvižga. Prav tako, kot se tudi na original igre (ali programe) in nima tolk spoštovanja do teh programerjev, da bi si kupil original, kajnede? Koliko vas ima doma original MS Office ali Adobe Photoshop? Zagotovo sta vam oba programa dobra, pa ju niste kupili, kajnede? :))

Dr_M ::

IceMan...ves kaj...provzaprov si ti ena velka klobasa >:D

men office niti pod razno ni dobr...sicer ga mam, ampak ga zelo zelo malo uporabljam.no pa to sploh ni vazn kaj uporablam pa kaj ne.
edini program ki mi je res dobr je winamp. pa se zaston je.pa mogoce winzip. use ostalo samo sranje dela po compu.

sicer se pa strinjam da so glasba,programi in igre predrage zadeve.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

perci ::

No jst se pa strinjam z icemanom. Men se fotošop, corel zdijo odlični programi, pa jih nisem nikoli licenciral.

Je pa res, da se mi ne zdijo dobri toliko kot je visoka njihova cena, če bi bil recimo fotošop dva jurja in bi ga veliko uporabljal, bi ga kupil.

icek ::

sicer se pa strinjam da so glasba,programi in igre predrage zadeve.


predragi pa so zato ker je folk nehal kupovat originale...ce bi folk vec originale kupoval bi bili ceneje
Rider of Theli
www.air-tv.net

pivmik ::

MP3ji so super kvaliteta... seveda pri 256kbps, ker niti profesionačci s PRFESIONALNO opremo ne ločijo med Original CDjem in MP3jem.
Pa dejte se na trepalnice postavit.
Sami pa ste si krivi če downloadate 128kbps komade iz KaZaA.



mrTwelveTrees, kaj pa je tebi tukaj zelo smešnega ali zalostnega?
LP, Gregor GRE^

undefined ::

> edini program ki mi je res dobr je winamp. pa se zaston je.pa mogoce winzip. use ostalo samo sranje dela po compu.

Torej si si kupil računalnik le zato, da na njem lahko poganjaš WinAmp in WinZip? Ok, ker druzga ne uporabljaš, WinZipa praktično ne rabiš. Ker pa tudi nelegalne muske dol ne vlečeš, ker pač, po svoji izjavi, kupuješ originale dobrih glasbenikov, tudi WinAmpa ne potrebuješ. In konec koncev tudi računalnika ne, ampak le en CD player, ki ga dobiš od 20k dalje. A ne? ;)

> MP3ji so super kvaliteta... seveda pri 256kbps, ker niti profesionačci s PRFESIONALNO opremo ne ločijo med Original CDjem in MP3jem.

Kvaliteta je že super pri 192 kbps. Višje že ni treba it. Seveda pa VBR prevladuje. :)

Wox ::

icek: Nimaš prav. CD-ji so bli še v časih, ko internet ni bil v vsakem gospodinjstvu in CD pekači niso bli dostopni povprečnemu človeku enako dragi kot danes. S tem, da so danes še dražji, pa ne zaradi pekov, pač pa zaradi davka na luksuzne izdelke, nekaj pa je dodala še inflacija. Založniki imajo več ali manj enako ceno svojih izdelkov zadnjih nekaj desetletij. Kar pa je seveda njihova napaka, ker se nočejo ali ne znajo prilagoditi novim tehnologijam. Sicer pa povej ti enemu založniku, ki se je navajen voziti v Rolls Roycu in hoditi vsak večer na luksuzne zabave z mladimi dekleti in takšnimi in drugačnimi drogami, da naj se zdaj pač vozi v Mercedezu in naj na zabave hodi enkrat tedensko s svojo ženo in da naj konzumira pivo. :P

PicNiK: Za večino ljudi je MP3 res dovolj. Kar pa še ne pomeni da je MP3 pri 256 kbit/s streamu super kvalitete. In kdo so ti profesionalci? Na svetu obstajajo ljudje, ki se jim pravi audiofili (ne vem če si s profesionalci mislil na njih) in to so precej "čudni" ljudje, ki se MP3ja izogibajo kot vampir česna.

undefined ::

> PicNiK: Za večino ljudi je MP3 res dovolj. Kar pa še ne pomeni da je MP3 pri 256 kbit/s streamu super kvalitete.

Nihče ne govori o streamu, stream je povsem druga zadeva od MP3ja na domačem disku pri istem bitratu. :)

Wox ::

IceMan: Za naša ušesa je 256kbit/s stream ali bitrate ena in ista zadeva.

undefined ::

> IceMan: Za naša ušesa je 256kbit/s stream ali bitrate ena in ista zadeva.

Za ušesa verjetno res (pri 256 kbps). Vendar pa je razlika med 160 kps stream vs. 160 kbps disk opazna tudi za ušesa. :)

Wox ::

IceMan: Hmmm... Govorim o toku podatkov (data stream) z določeno bitno hitrostjo (bitrate). Torej 256 kbit/s stream bi naj pomenil, da ne dolgovezim preveč, podatkovni tok (=stream) s hitrostjo 256 kilobitov na sekundo (=bitrate). Ne govorim o pretočnem načinu prenašanja podatkov, kakor bi mogoče lahko kdo mislil. MP3 zvočni zapis z bitno hitrostjo 256kbit/s kodiran z X koderjem se seveda lahko razlikuje od istega MP3 zvočnega zapisa, kodiranega z Y koderjem.

Dr_M ::

IceMan: no sej....vazn je da si ti slep in sploh ne vidis kaj pisem. ni problema sploh.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

undefined ::

> IceMan: no sej....vazn je da si ti slep in sploh ne vidis kaj pisem. ni problema sploh.

Nah. Bolj važno je, da ob pamanjkanju argumentov nasprotnika obtožiš neke osebne pomanjkljivosti, ki bi čudežno opravičila tvoje prejšnje trditve in jih spremenila v korektne. :P

pivmik ::

Primerjavo original posnetka in MP3ja pri 256kpbs so naredili profesionalci - AUDIOFILI.
Oni se ga izogibajo ker so pač audiofili, tako kot fotografi prisegajo na analogne fotoaparate in se izogibajo JPEGa.
Tudi JPEG pri določeni kvaliteti se ne da optično razločevati od original fotografije.


IceMan: stream pomeni tudi zapis ne samo oddajanje.
Ne delaj se pametnega, ker takoalitako vsi tukaj vejo da niti polente ne znaš mešat.
LP, Gregor GRE^

Dr_M ::

IceMan: predam se...upam da ti zdej stoji.

pa brez zamere...:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

undefined ::

> IceMan: stream pomeni tudi zapis ne samo oddajanje.

Stream -> Tok, Pretok. Vsekakor se ta izraz uporablja večinoma za ta namen - pretakanje preko mreže. :)

> Ne delaj se pametnega, ker takoalitako vsi tukaj vejo da niti polente ne znaš mešat.

Ej, od kdaj si se pa ti iz 15 postaral na 20 let? Si jedel kakšno posebno polento? ;)

> IceMan: predam se...upam da ti zdej stoji.

Prepozen si. Mi je že prej prišlo. ;)

> pa brez zamere...

Zamere so za cmere. :)

mrTwelveTrees ::

Mislim kva vam je ?!?

AUDIo cd - orginal je kvaliteta, MP3 pa ni ??? kakšne zvočnike pa mate da ločite kvaliteto ? glasbeni stolp za 500.000 sit ?
pa dej nehi nabijat o kvaliteti ker me bo nekam prjel :D

Zgodovina sprememb…

l_jst ::

Ej se sliš razliko. Mogoče zato k ej na netu velik mp3-k slabo zaripanih al pa kej tazga. Sam pr velikih (technu) so basi zamolkli in niso kt bi mogl bit. Sam zaston je pa le zastonj.

Aja pa tut za mn dnarja se dobi dost dobr glasbeni stolp, da se to loč. (300-400k)

Dr_M ::

AUDIo cd - orginal je kvaliteta, MP3 pa ni ??? kakšne zvočnike pa mate da ločite kvaliteto ? glasbeni stolp za 500.000 sit ?

slisi se ze na povprecnih racunalniskih zvocnikih....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

undefined ::

> slisi se ze na povprecnih racunalniskih zvocnikih....

Pri višjem bitratu od 192 kbps sigurno ne. Razen če poslušaš klasično glasbo. :)

Dr_M ::

sori, ampak gluh nism se.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

undefined ::

> sori, ampak gluh nism se.

Hočeš reči, da smo ostali? :)

frenk ::

jest originalov ne bom kupval tud če bojo zaston, ker se mi preprosto ne da v trgovino, oz. mam prej to na compu če kazaa uporabm:)...če bi slučajno piratstvo totalno propadu(to se ne bo zgodilo:D) tud nebi kupval muzke...raj bi si kej na kitaro zašpilal al pa radio odpru...razlike men 128 in 256 kbps pa jest sploh ne razločm...mogoče zato ker mi tlele zravn ropota en deathstar IBM disk k bo lihkar crknu:D...zaščite cd-jev pa pač ne moreš primerjat s sefom, ker ko je skrekan en cd, se ga le še kopira in se ne kreka še ostalih cd-jev, kot se to dogaja s trezorji, kjer moraš sef skrekat v vsaki banki ki jo ropaš:)

Vice ::

Danes se pogovarjamo o legalnih in nelegalnih CD-jih, "jutri" se bomo o legalni/nelegalni muziki. Danes če kupiš legalen CD odšteješ 3000sit, če kupiš legalno muziko pa 2000 sit (seveda če odsrfaš na MusicMatch in si kupiš komade za 1 dollar).

iso2000 ::

Hmmm. Cena cd-jev se bolj nagiba proti 4000 sit. Vsaj popularne zadeve. Kakšen jazz in kaj podobnega je pač ceneje. Klasika pa itak cenejša zaradi drugačnega davka (se mi zdi).

Dr_M ::

Hočeš reči, da smo ostali?

kar sm reku, sm reku.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Alexius Heristalski ::

Ko sem slišal, da imajo pri BigBangu akcijo Zmelkoow - Superheroji v akciji za 999 sit, sem jih šel takoj kupit. Dobil sem predzadnji izvod, ki so ga imeli na zalogi.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

boom-bar ::

Recimo da ni razlike med MP3 in CDjem, RECIMO

Kje bos ti na netu najdu MP3 ene skupine, ki ni ful poslusana, v polni kvaliteti.

Ce mi kdo najde vse CDje od Asian Dub Foundation na netu v polni kvaliteti pol mu castim pir
Legalizirajte mehke droge!!!

undefined ::

Ja boom-bar, a ti kdo slučajno prepoveduje nakup original CDja? :))

Zgodovina sprememb…

iration ::

boom-bar: kaj je zate polna kvaliteta? 192kbs na primer se najde anytime anywhere. Zame je polna kvaliteta lossless, pa se tudi najde, ampak na privat hubih/serverjih.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

ahac ::

Meni recimo CD, kot je ta od Siddharte, ne koristi, ker nimam niti enega navadnega CD playerja. Vse laufa preko PCja. A naj ga kupim samo zato, da mam škatlo pa zraven DLam mp3je da sploh lahko poslušam kaj sem kupil (ok, pustmo zdej selotejp pa flumaster)?

boom-bar: nisem prepričan kolk je bil bitrate, ampak mislm, da sem mel kr dobro kvaliteto. vse albume seveda.. samo sem brisal dol..
če ti tisto ni dobr pol maš pa mega sluh

btw. QCD je 100x boljši kot Winamp
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napster se je vrnil

Oddelek: Novice / Ostale najave
322685 (2685) Beat-O
»

mp3

Oddelek: Loža
241633 (1335) sketch
»

192 ali 256 kbit-na muska ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
1058199 (6594) tha_man
»

Poglasbimo forum. Pardon, ložo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
835309 (4470) Jack69
»

MP3 ''audiofili'

Oddelek: Zvok in slika
362306 (1867) bili_39

Več podobnih tem