» »

Stanovanjski kredit

Stanovanjski kredit

««
13 / 47
»»

Twixz ::

Mansarda se nahaja na podeželju, štajersko-savinjska meja.

Zanimivo mi je, ker je nazadnje bančnik govoril da kredit brez problema gre vzet in poplačat starega
. Zdaj je vse skupaj čisto kontra kot so nazadnje govorili.

Jeba je ker imam prostor, sem vložil, menjal okna, naredil inštalacije, zdaj bom pa 2 leti primoran čakati da sploh lahko razmišljam o delanju naprej. Da bom mogoče do 30. leta na svojem. Če ne bi bil tako ambiciozen kot sem, bi se mi to celo fajn zdelo. :D

Kar se tiče nakupa avta je iz mojega stališča to nenujen nakup. Da bi pa otroka vozil v avtu vrednem 500EUR ki je po varnosti približno na nivoju picikla je pa druga stvar ki mi niti malo ne diši. Zato se mi zdi nakup avta tam do 7-8 jurjev nuja v naslednjih 3-5 letih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

RockyS ::

To kaj ti je na okencu rekel ne velja nič. Sploh če ne pogleda papirjev in trenutnega stanja.
Torej:
1200 - obstoječi kredit - prezivnina

Ostati ti mora 720€. Ti ostane? Ne.

Rešitev? Poplačaj obstoječi kredit z novim, hipotekarnim na mansardo. Se dobijo namenski krediti za obnovo, točno ta take primere.

Twixz ::

RockyS je izjavil:

To kaj ti je na okencu rekel ne velja nič. Sploh če ne pogleda papirjev in trenutnega stanja.
Torej:
1200 - obstoječi kredit - prezivnina

Ostati ti mora 720€. Ti ostane? Ne.

Rešitev? Poplačaj obstoječi kredit z novim, hipotekarnim na mansardo. Se dobijo namenski krediti za obnovo, točno ta take primere.


Tvojo rešitev sem predlagal. Pa so rekli da s stanovanjskim ne morem drugih kreditov plačevat. :D

Ostane mi 750. 1200 - 300 (180€ kredit, preživnina in položnice) = 900 :D Pa tudi če damo še 100 evrov stran sem nad 720.

kriptobog ::

Twixz je izjavil:

RockyS je izjavil:

To kaj ti je na okencu rekel ne velja nič. Sploh če ne pogleda papirjev in trenutnega stanja.
Torej:
1200 - obstoječi kredit - prezivnina

Ostati ti mora 720€. Ti ostane? Ne.

Rešitev? Poplačaj obstoječi kredit z novim, hipotekarnim na mansardo. Se dobijo namenski krediti za obnovo, točno ta take primere.


Tvojo rešitev sem predlagal. Pa so rekli da s stanovanjskim ne morem drugih kreditov plačevat. :D

Ostane mi 750. 1200 - 300 (180€ kredit, preživnina in položnice) = 900 :D Pa tudi če damo še 100 evrov stran sem nad 720.


1200€ nakazilo na trr in 1200€ neto je razlika. Nekatere banke upoštevajo samo neto. Pa pozabil si, da ti otrok kar precej zbije kreditno sposobnost...

Likalnik ::

a ni še cca 200€ na vsakega otroka...se pravi če imaš ti 1200-300=900 - 200 za otroka smo na 700€

Twixz ::

Bom probal pri ostalih bankah.
Ni mi logično da na bajto, katere ocenjena vrednost je 250.000€ nočjo dat kredita.

Pa redni priliv 1200 povprečno + regres. Malice itak nimamo, firma jo izplača več k minimalno, potne tud dobim lepe ven. Pač osnova je malce nizka, ker se srednjemu sloju v firmi plača (še) ni dvignila napram minimalcu.

Totalno nelogično. NLB torej odpade, gremo naprej.

Invictus ::

Twixz je izjavil:


Ni mi logično da na bajto, katere ocenjena vrednost je 250.000€ nočjo dat kredita.

Lokacija, lokacija, lokacija...

Poleg tega se zadnje čase dogajajo malo čudne zadeve po bankah, ko folku ni jasno, niti samim zaposlenim...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

Twixz je izjavil:

Bom probal pri ostalih bankah.
Ni mi logično da na bajto, katere ocenjena vrednost je 250.000€ nočjo dat kredita.

Pa redni priliv 1200 povprečno + regres. Malice itak nimamo, firma jo izplača več k minimalno, potne tud dobim lepe ven. Pač osnova je malce nizka, ker se srednjemu sloju v firmi plača (še) ni dvignila napram minimalcu.

Totalno nelogično. NLB torej odpade, gremo naprej.


Še enkrat. 1200€ dobiš vse skupaj. Potem pa odbijejo 350€ (preživninva, kredit) in 237 (otrok). Ostane ti 613€, mora ti pa preko 700... Imaš prenizko plačo, oz. previsoke druge obveznosti. Znebiti se moraš vsaj kredita, ali dobiti višjo plačo ali pa imeti dobrega poroka.

jabe ::

Zakaj bi odbijali otroka, če plačuje preživnino? V bistvu je tukaj na boljšem, kot ostali, ker ga stane otrok manj.

kriptobog ::

jabe je izjavil:

Zakaj bi odbijali otroka, če plačuje preživnino? V bistvu je tukaj na boljšem, kot ostali, ker ga stane otrok manj.


Vprašaj banko. Tudi, če ne odbijemo za otroka, je kreditna sposobnost za pod 100e mesečno. Plus, da je sam rekel, da ima slabo osnovo in mu potni dvignejo izplačilo.... Pač treba je imeti dobro plačo. Plača je plača, dodatki so pa dodatki.

OZZY ::

RockyS je izjavil:

To kaj ti je na okencu rekel ne velja nič. Sploh če ne pogleda papirjev in trenutnega stanja.
Torej:
1200 - obstoječi kredit - prezivnina

Ostati ti mora 720€. Ti ostane? Ne.

Rešitev? Poplačaj obstoječi kredit z novim, hipotekarnim na mansardo. Se dobijo namenski krediti za obnovo, točno ta take primere.


Ostati ti mora cc 778 EUR in ne 720 eur. Po Banki slovenije pa bi lahko med dohodke upoštevvali tako prevoz in prehrano kot regres na letni ravni. preračunano na mesečno. Nekatere banke glede tega pa imajo svoja interna navodila.

Likalnik je izjavil:

a ni še cca 200€ na vsakega otroka...se pravi če imaš ti 1200-300=900 - 200 za otroka smo na 700€


Otrok je 240 eur. Če oba skrbita zanj pa 120 eur.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

jabe ::

kriptobog je izjavil:

jabe je izjavil:

Zakaj bi odbijali otroka, če plačuje preživnino? V bistvu je tukaj na boljšem, kot ostali, ker ga stane otrok manj.


Vprašaj banko. Tudi, če ne odbijemo za otroka, je kreditna sposobnost za pod 100e mesečno. Plus, da je sam rekel, da ima slabo osnovo in mu potni dvignejo izplačilo.... Pač treba je imeti dobro plačo. Plača je plača, dodatki so pa dodatki.


Meni je to vse jasno, ni mi ta del sporen. Ampak dejstvo, da je otrok strošek. Glede na njegovo situacijo pa je to zelo konkreten strošek - preživnina. Točno toliko mora dati in nič več in nič manj. Torej sem mu pri kreditni sposobnosti upošteva ta znesek. Zakaj poleg še nekaj drugega? In tudi ne samo 120, kot je polovica. Ampak toliko kot dejansko plačujenin je obvezen plačati.

Kar se ostalega tiče, je seveda res. Ko nekdo reče, da ima priliva/dohodka/nakazila na TRR jurja dvesto, takoj veš koliko je ura. Pa pri tem ne mislim na samo cifro, da se ne bom kdo ob to obregnil...

David4747 ::

trancer01 je izjavil:

Aja, na tiste cene v ETN bazi lahko komot prišteješ še x tisoč EUR za opremo, ki se ponavadi v pogodbi ločeno navede in ne šteje v nakupno ceno nepremičnine. Torej, stanovanje, prodano za 70 tisoč eur, je ponavadi še vsaj za 10 tisoč EUR dražje, ker se posebej proda še oprema, ki se ne všteva v osnovo za davek na prodajo nepremičnin niti ne šteje v osnovo za obračun davka na kapitalski dobiček.


Kako pa gre to skozi na banki, saj banka kreditira nakup stanovanja, in ne opreme? Npr pri kreditih za obnovo izrecno opozarjajo da le-ti ne veljajo za opremo, kuhinjo itd...

kriptobog ::

David4747 je izjavil:

trancer01 je izjavil:

Aja, na tiste cene v ETN bazi lahko komot prišteješ še x tisoč EUR za opremo, ki se ponavadi v pogodbi ločeno navede in ne šteje v nakupno ceno nepremičnine. Torej, stanovanje, prodano za 70 tisoč eur, je ponavadi še vsaj za 10 tisoč EUR dražje, ker se posebej proda še oprema, ki se ne všteva v osnovo za davek na prodajo nepremičnin niti ne šteje v osnovo za obračun davka na kapitalski dobiček.


Kako pa gre to skozi na banki, saj banka kreditira nakup stanovanja, in ne opreme? Npr pri kreditih za obnovo izrecno opozarjajo da le-ti ne veljajo za opremo, kuhinjo itd...


Tudi opremo lahko. Vse je stvar dogovora z banko.

koyotee ::

David4747 je izjavil:

trancer01 je izjavil:

Aja, na tiste cene v ETN bazi lahko komot prišteješ še x tisoč EUR za opremo, ki se ponavadi v pogodbi ločeno navede in ne šteje v nakupno ceno nepremičnine. Torej, stanovanje, prodano za 70 tisoč eur, je ponavadi še vsaj za 10 tisoč EUR dražje, ker se posebej proda še oprema, ki se ne všteva v osnovo za davek na prodajo nepremičnin niti ne šteje v osnovo za obračun davka na kapitalski dobiček.


Kako pa gre to skozi na banki, saj banka kreditira nakup stanovanja, in ne opreme? Npr pri kreditih za obnovo izrecno opozarjajo da le-ti ne veljajo za opremo, kuhinjo itd...


Ma nic ne komplicirajo v vecini primerov, ljudje si kupujejo tudi avte s stanovanjskim...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Twixz ::

jabe je izjavil:

kriptobog je izjavil:

jabe je izjavil:

Zakaj bi odbijali otroka, če plačuje preživnino? V bistvu je tukaj na boljšem, kot ostali, ker ga stane otrok manj.


Vprašaj banko. Tudi, če ne odbijemo za otroka, je kreditna sposobnost za pod 100e mesečno. Plus, da je sam rekel, da ima slabo osnovo in mu potni dvignejo izplačilo.... Pač treba je imeti dobro plačo. Plača je plača, dodatki so pa dodatki.


Meni je to vse jasno, ni mi ta del sporen. Ampak dejstvo, da je otrok strošek. Glede na njegovo situacijo pa je to zelo konkreten strošek - preživnina. Točno toliko mora dati in nič več in nič manj. Torej sem mu pri kreditni sposobnosti upošteva ta znesek. Zakaj poleg še nekaj drugega? In tudi ne samo 120, kot je polovica. Ampak toliko kot dejansko plačujenin je obvezen plačati.

Kar se ostalega tiče, je seveda res. Ko nekdo reče, da ima priliva/dohodka/nakazila na TRR jurja dvesto, takoj veš koliko je ura. Pa pri tem ne mislim na samo cifro, da se ne bom kdo ob to obregnil...


Jah meni tudi ni jasno. Zdaj zato ker sem si najdu redn šiht in ker trenutna situacija ne omogoča dviga plač se lahko pod nosom obrišem za kredit? Za nekaj kar bi doživljenjsko uporabljal. Pa redno plačujem vse, nisem kot nekateri ko položnice zamikajo za mesec, dva da si lahko kupijo...

Če grem pa v najem v neko luknjo ki ne bo nikoli moja pa plačujem 300 evrov na mesec, tisto pa nobenga ne briga. A za otroka pa stroške pa neto plača pa vse to je pa treba pogojevat. Ajd, ne rečem da bi bil star 50 let. Ne pa pol manj. Men je tole totaln bullshit, če bi vedel da so banke tako zabite ne bi niti 8 jurjev našparanga dnarja (+ kredit) vrgu v mansardo ampak bi si raje avto kupu s tem.

kriptobog ::

Twixz je izjavil:

jabe je izjavil:

kriptobog je izjavil:

jabe je izjavil:

Zakaj bi odbijali otroka, če plačuje preživnino? V bistvu je tukaj na boljšem, kot ostali, ker ga stane otrok manj.


Vprašaj banko. Tudi, če ne odbijemo za otroka, je kreditna sposobnost za pod 100e mesečno. Plus, da je sam rekel, da ima slabo osnovo in mu potni dvignejo izplačilo.... Pač treba je imeti dobro plačo. Plača je plača, dodatki so pa dodatki.


Meni je to vse jasno, ni mi ta del sporen. Ampak dejstvo, da je otrok strošek. Glede na njegovo situacijo pa je to zelo konkreten strošek - preživnina. Točno toliko mora dati in nič več in nič manj. Torej sem mu pri kreditni sposobnosti upošteva ta znesek. Zakaj poleg še nekaj drugega? In tudi ne samo 120, kot je polovica. Ampak toliko kot dejansko plačujenin je obvezen plačati.

Kar se ostalega tiče, je seveda res. Ko nekdo reče, da ima priliva/dohodka/nakazila na TRR jurja dvesto, takoj veš koliko je ura. Pa pri tem ne mislim na samo cifro, da se ne bom kdo ob to obregnil...


Jah meni tudi ni jasno. Zdaj zato ker sem si najdu redn šiht in ker trenutna situacija ne omogoča dviga plač se lahko pod nosom obrišem za kredit? Za nekaj kar bi doživljenjsko uporabljal. Pa redno plačujem vse, nisem kot nekateri ko položnice zamikajo za mesec, dva da si lahko kupijo...

Če grem pa v najem v neko luknjo ki ne bo nikoli moja pa plačujem 300 evrov na mesec, tisto pa nobenga ne briga. A za otroka pa stroške pa neto plača pa vse to je pa treba pogojevat. Ajd, ne rečem da bi bil star 50 let. Ne pa pol manj. Men je tole totaln bullshit, če bi vedel da so banke tako zabite ne bi niti 8 jurjev našparanga dnarja (+ kredit) vrgu v mansardo ampak bi si raje avto kupu s tem.



Banke niso zabite. Banke ni kriva, če imaš ti že obstoječ kredit in preživnino, ter slabo plačano službo. Banka se želi samo zaščititi. Imajo jasne pogoje, malo poskušajo priti nasproti, ampak če ti dosti fali pač nimaš kaj. Dvigni si prihodke.

Twixz ::

kriptobog je izjavil:

Twixz je izjavil:

jabe je izjavil:

kriptobog je izjavil:

jabe je izjavil:

Zakaj bi odbijali otroka, če plačuje preživnino? V bistvu je tukaj na boljšem, kot ostali, ker ga stane otrok manj.


Vprašaj banko. Tudi, če ne odbijemo za otroka, je kreditna sposobnost za pod 100e mesečno. Plus, da je sam rekel, da ima slabo osnovo in mu potni dvignejo izplačilo.... Pač treba je imeti dobro plačo. Plača je plača, dodatki so pa dodatki.


Meni je to vse jasno, ni mi ta del sporen. Ampak dejstvo, da je otrok strošek. Glede na njegovo situacijo pa je to zelo konkreten strošek - preživnina. Točno toliko mora dati in nič več in nič manj. Torej sem mu pri kreditni sposobnosti upošteva ta znesek. Zakaj poleg še nekaj drugega? In tudi ne samo 120, kot je polovica. Ampak toliko kot dejansko plačujenin je obvezen plačati.

Kar se ostalega tiče, je seveda res. Ko nekdo reče, da ima priliva/dohodka/nakazila na TRR jurja dvesto, takoj veš koliko je ura. Pa pri tem ne mislim na samo cifro, da se ne bom kdo ob to obregnil...


Jah meni tudi ni jasno. Zdaj zato ker sem si najdu redn šiht in ker trenutna situacija ne omogoča dviga plač se lahko pod nosom obrišem za kredit? Za nekaj kar bi doživljenjsko uporabljal. Pa redno plačujem vse, nisem kot nekateri ko položnice zamikajo za mesec, dva da si lahko kupijo...

Če grem pa v najem v neko luknjo ki ne bo nikoli moja pa plačujem 300 evrov na mesec, tisto pa nobenga ne briga. A za otroka pa stroške pa neto plača pa vse to je pa treba pogojevat. Ajd, ne rečem da bi bil star 50 let. Ne pa pol manj. Men je tole totaln bullshit, če bi vedel da so banke tako zabite ne bi niti 8 jurjev našparanga dnarja (+ kredit) vrgu v mansardo ampak bi si raje avto kupu s tem.



Banke niso zabite. Banke ni kriva, če imaš ti že obstoječ kredit in preživnino, ter slabo plačano službo. Banka se želi samo zaščititi. Imajo jasne pogoje, malo poskušajo priti nasproti, ampak če ti dosti fali pač nimaš kaj. Dvigni si prihodke.


Sure, ko je pa tako enostavno to delat. :)

In ja, banke so zabite. Zdaj majo že kile veze pr zavarovanju kredita.

kriptobog ::

Lažje, kot si misliš. In ne, niso zabite. Zavarovati se želijo.
Če nimaš želje po menjavi službe pač odplačaj trenutni kredit pa potem v akcijo za stanovanjskega.

Lonsarg ::

Jaz se drugace strinjam da so tele omejitve kreditov na tako visoke absolutne zneske bedarija. Omejitve bi morale biti vglavnem relativne (razen nekega strogega minumuma da ostane recimo 400€). Nekdo z 700€, ce lahko daje 200€ za najemnino, pa naj daje 200€ za kredit.

Twixz ::

kriptobog je izjavil:

Lažje, kot si misliš. In ne, niso zabite. Zavarovati se želijo.
Če nimaš želje po menjavi službe pač odplačaj trenutni kredit pa potem v akcijo za stanovanjskega.


Zaposlen sem na 5. stopnjo izobrazbe. Imam 6/2.

Bil sem na 15ih razgovorih v zadnje pol leta. In kje se zatakne? Pri plači, seveda! :D
Ne glede na izkušnje in znanje ki bi ga prinesel potencialno novemu delodajalcu ne pretehtajo večje oz. celo ISTE plače kot jo imam sedaj. Ni tako lahko.

kriptobog ::

Twixz je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Lažje, kot si misliš. In ne, niso zabite. Zavarovati se želijo.
Če nimaš želje po menjavi službe pač odplačaj trenutni kredit pa potem v akcijo za stanovanjskega.


Zaposlen sem na 5. stopnjo izobrazbe. Imam 6/2.

Bil sem na 15ih razgovorih v zadnje pol leta. In kje se zatakne? Pri plači, seveda! :D
Ne glede na izkušnje in znanje ki bi ga prinesel potencialno novemu delodajalcu ne pretehtajo večje oz. celo ISTE plače kot jo imam sedaj. Ni tako lahko.


Sama izobrazba nima kaj dosti veze. Jaz sem bil zaposlen v čisto drugi panogi, kot imam diplomo pa se je lepo dalo iz minimalca prilezti do 3k bruto. V 8 letih in zamenjal 4 firme. Vse se da, če se hoče.

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz se drugace strinjam da so tele omejitve kreditov na tako visoke absolutne zneske bedarija. Omejitve bi morale biti vglavnem relativne (razen nekega strogega minumuma da ostane recimo 400€). Nekdo z 700€, ce lahko daje 200€ za najemnino, pa naj daje 200€ za kredit.


Ne niso, ker je folk funkcionalno nepismen...in bi na koncu spet za njih fehtali zamaške pa POMOC5 ker ne bi blo za jest ker je foter vzel kredit pa ma 3 froce
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Zamaske bomo rabli ne glede na to ce nekdo placuje 200 za najmnino ali 200 za kredit. Skratka odobritev kreditov nima s tem nobene veze. Edino kar bi naredil je, da bi prepovedal variabilne kredite za tiste ki so na meji.

jabe ::

Bedarija za koga? Banka hoče svoj denar nazaj, brez da se mora zraven zafrkavati še z zavarovanji, ker to stvari zakomplicira, je delo s tem in dodatni stroški. HVALA BOGU, zaenkrat še vedno tako razmišljajo. In ko zagusti, iščejo rešitve za plan A. Zato marsikatera banka zahteva še več kritja v smislu višine dohodkov kot je zakonski minimum. Zakonski minimum je pa za take banke, ki jih zaenkrat pri nas niti še ni, ki se bodo bavile, poleg z bančništvom, še z nepremičninami. Tiste bi pa dajale komurkoli in po hitrem postopku prišle do nepremičnine. Kdor si tega želi, brez zamere, je njegova plača tudi odraz kapacitete v zgornjem štuku.

Floskula je, da kdor lahko da 200 evrov za najemnino, lahko tudi za kredit, ker pozablja na časovno komponento. On lahko da 200 evrov za najemnino danes, če bo jutri, pa nikogar ne briga. Bo pač letel ven. Banko pa blazno zanima a teh 200 evrov lahko da danes in tudi vsakega izmed nadaljnjih 240 ali pa 360 mesecev

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Zamaske bomo rabli ne glede na to ce nekdo placuje 200 za najmnino ali 200 za kredit. Skratka odobritev kreditov nima s tem nobene veze. Edino kar bi naredil je, da bi prepovedal variabilne kredite za tiste ki so na meji.


POINT MINIMALNE PLAČE je to, da ti to ostane za ŽIVLJENJE, niti davčna in izvršba ti ne smeta vzet pod minimalca, to je ena REDKIH dobrih varovalk da se neumneži ne zakreditirajo URADNO... da ni še več jokic in jamračev ki pol jamrajo kot majmuni z švicarskimi franki ipd...

Enostavno če maš froca pred štalco si ga najebal, če se pa držiš logike prvo štalca pol pa kravca pa je ok... MISLITE pa težav naenkrat več ni
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Zamaske bomo rabli ne glede na to ce nekdo placuje 200 za najmnino ali 200 za kredit. Skratka odobritev kreditov nima s tem nobene veze. Edino kar bi naredil je, da bi prepovedal variabilne kredite za tiste ki so na meji.


POINT MINIMALNE PLAČE je to, da ti to ostane za ŽIVLJENJE, niti davčna in izvršba ti ne smeta vzet pod minimalca, to je ena REDKIH dobrih varovalk da se neumneži ne zakreditirajo URADNO... da ni še več jokic in jamračev ki pol jamrajo kot majmuni z švicarskimi franki ipd...

Enostavno če maš froca pred štalco si ga najebal, če se pa držiš logike prvo štalca pol pa kravca pa je ok... MISLITE pa težav naenkrat več ni



tudi, če je kravca pred štalco ni problema. Samo normalne prihodke je treba imeti. Ali pa dobre starše, ane Mato?

Lonsarg ::

jabe je izjavil:

Floskula je, da kdor lahko da 200 evrov za najemnino, lahko tudi za kredit, ker pozablja na časovno komponento. On lahko da 200 evrov za najemnino danes, če bo jutri, pa nikogar ne briga. Bo pač letel ven. Banko pa blazno zanima a teh 200 evrov lahko da danes in tudi vsakega izmed nadaljnjih 240 ali pa 360 mesecev
Dejansko je najemnina slabsa, najemodajalec BOLJ nasrka ce nekdo ne placa kot pa banka. Banka nikoli ne izgubi niti 1EUR dolgorocno. Edino kar je boli je malo vec birokracije.

Skratka najem je BOLJ nevaren za vse vpletene kot pa kreditv primeru da nekdo nima denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Zamaske bomo rabli ne glede na to ce nekdo placuje 200 za najmnino ali 200 za kredit. Skratka odobritev kreditov nima s tem nobene veze. Edino kar bi naredil je, da bi prepovedal variabilne kredite za tiste ki so na meji.


POINT MINIMALNE PLAČE je to, da ti to ostane za ŽIVLJENJE, niti davčna in izvršba ti ne smeta vzet pod minimalca, to je ena REDKIH dobrih varovalk da se neumneži ne zakreditirajo URADNO... da ni še več jokic in jamračev ki pol jamrajo kot majmuni z švicarskimi franki ipd...

Enostavno če maš froca pred štalco si ga najebal, če se pa držiš logike prvo štalca pol pa kravca pa je ok... MISLITE pa težav naenkrat več ni



tudi, če je kravca pred štalco ni problema. Samo normalne prihodke je treba imeti. Ali pa dobre starše, ane Mato?


Tako je, če ti starci ne morjo nič dat, kaj te sploh pošiljajo na ta Svet.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

OZZY ::

koyotee je izjavil:

David4747 je izjavil:

trancer01 je izjavil:

Aja, na tiste cene v ETN bazi lahko komot prišteješ še x tisoč EUR za opremo, ki se ponavadi v pogodbi ločeno navede in ne šteje v nakupno ceno nepremičnine. Torej, stanovanje, prodano za 70 tisoč eur, je ponavadi še vsaj za 10 tisoč EUR dražje, ker se posebej proda še oprema, ki se ne všteva v osnovo za davek na prodajo nepremičnin niti ne šteje v osnovo za obračun davka na kapitalski dobiček.


Kako pa gre to skozi na banki, saj banka kreditira nakup stanovanja, in ne opreme? Npr pri kreditih za obnovo izrecno opozarjajo da le-ti ne veljajo za opremo, kuhinjo itd...


Ma nic ne komplicirajo v vecini primerov, ljudje si kupujejo tudi avte s stanovanjskim...


To ti misliš. Cenitev nepremičnine je opravljena brez premičnin. Premičnine ne štejejo v vrednost nepremičnine.
Ko sem bil na NLB in spraševal ali financirajo tudi opremo sem bil izrecno opozorjen da NE.
Go with the flow.

Twixz ::

kriptobog je izjavil:

Twixz je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Lažje, kot si misliš. In ne, niso zabite. Zavarovati se želijo.
Če nimaš želje po menjavi službe pač odplačaj trenutni kredit pa potem v akcijo za stanovanjskega.


Zaposlen sem na 5. stopnjo izobrazbe. Imam 6/2.

Bil sem na 15ih razgovorih v zadnje pol leta. In kje se zatakne? Pri plači, seveda! :D
Ne glede na izkušnje in znanje ki bi ga prinesel potencialno novemu delodajalcu ne pretehtajo večje oz. celo ISTE plače kot jo imam sedaj. Ni tako lahko.


Sama izobrazba nima kaj dosti veze. Jaz sem bil zaposlen v čisto drugi panogi, kot imam diplomo pa se je lepo dalo iz minimalca prilezti do 3k bruto. V 8 letih in zamenjal 4 firme. Vse se da, če se hoče.


Sure, jst pa lahko pri štirih letih delovne dobe prilezem na 3 jurje bruto. Z magisterijem mogoče, ne pa z diplomo. :D

Ja, banke delajo pametno ker se hočejo zavarovat. Stanovanjskega kredita ne odobrijo, osebnega pa lahko plačujem 400€ na mesec če hočem. Zakaj? Ker banka dobi na obrestih ali kaj? Nič ne rabim zastavit, na račun se mi usedejo ali kako?

In ja nek riziko je, zato pa zastaviš nepremičnino. Se nezgodno zavaruješ. Dobiš poroka, če že. Ne pa da ti rečejo da ne gre v nobenem primeru. Za osebni kredit isto niso hoteli parirat ponudbi druge banke, dokler nisem rekel da grem k njim. Potem je čudežno šlo vse.

;-) ::

Ja, banke delajo pametno ker se hočejo zavarovat. Stanovanjskega kredita ne odobrijo, osebnega pa lahko plačujem 400€ na mesec če hočem. Zakaj? Ker banka dobi na obrestih ali kaj? Nič ne rabim zastavit, na račun se mi usedejo ali kako?


Takšno neumnost sem jaz doživljal ko sem potreboval kredit cca. 30k eur. Cenilec na bajto itd. pa je že parcela vredna 2x toliko, na koncu je naumil da hiša ni skladna z gradbenim dovoljenjem, ker je bila v dolžino 40 cm predolga in ni mogel tolerirati, ker še fasada nanese. Ni se mi dalo ukvarjat s takim imbicilom, ker mu ni šlo dopovedati da ne rabim cenitve na 100,200k ampak rabim samo da napiše da je vse skupaj vredno 35k ter lep pozdrav. Opalil me je za 50eur prevoznih stroškov in sma zaključila. Čez pol ure sem imel odobren potrošniški kredit kar preko spleta, na obresti se pos++++ ker sem v kratkem času dosegel svoj cilj, sedaj po štirih letih pa sem že odplačal večji del kredita.

Banke preprosto hočejo imeti dvojno ali trojno kritje in čiste papirje...imajo pravico.

RockyS ::

Na obresti se pos+++?
Za 30kEUR/10 let je 8k razlike v končnem znesku za poplačilo kredita (7% vs 2).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

A110 ::

;-) je izjavil:

Ja, banke delajo pametno ker se hočejo zavarovat. Stanovanjskega kredita ne odobrijo, osebnega pa lahko plačujem 400€ na mesec če hočem. Zakaj? Ker banka dobi na obrestih ali kaj? Nič ne rabim zastavit, na račun se mi usedejo ali kako?


Takšno neumnost sem jaz doživljal ko sem potreboval kredit cca. 30k eur. Cenilec na bajto itd. pa je že parcela vredna 2x toliko, na koncu je naumil da hiša ni skladna z gradbenim dovoljenjem, ker je bila v dolžino 40 cm predolga in ni mogel tolerirati, ker še fasada nanese. Ni se mi dalo ukvarjat s takim imbicilom, ker mu ni šlo dopovedati da ne rabim cenitve na 100,200k ampak rabim samo da napiše da je vse skupaj vredno 35k ter lep pozdrav. Opalil me je za 50eur prevoznih stroškov in sma zaključila. Čez pol ure sem imel odobren potrošniški kredit kar preko spleta, na obresti se pos++++ ker sem v kratkem času dosegel svoj cilj, sedaj po štirih letih pa sem že odplačal večji del kredita.

Banke preprosto hočejo imeti dvojno ali trojno kritje in čiste papirje...imajo pravico.


In zdaj je cenilec kriv ker dela to, za kar je usposobljen in najet. ALi morda misliš da bo on napisal izključno to kar si ti želiš da napiše?

borut_p ::

;-) je izjavil:

Ja, banke delajo pametno ker se hočejo zavarovat. Stanovanjskega kredita ne odobrijo, osebnega pa lahko plačujem 400€ na mesec če hočem. Zakaj? Ker banka dobi na obrestih ali kaj? Nič ne rabim zastavit, na račun se mi usedejo ali kako?


Takšno neumnost sem jaz doživljal ko sem potreboval kredit cca. 30k eur. Cenilec na bajto itd. pa je že parcela vredna 2x toliko, na koncu je naumil da hiša ni skladna z gradbenim dovoljenjem, ker je bila v dolžino 40 cm predolga in ni mogel tolerirati, ker še fasada nanese. Ni se mi dalo ukvarjat s takim imbicilom, ker mu ni šlo dopovedati da ne rabim cenitve na 100,200k ampak rabim samo da napiše da je vse skupaj vredno 35k ter lep pozdrav. Opalil me je za 50eur prevoznih stroškov in sma zaključila. Čez pol ure sem imel odobren potrošniški kredit kar preko spleta, na obresti se pos++++ ker sem v kratkem času dosegel svoj cilj, sedaj po štirih letih pa sem že odplačal večji del kredita.

Banke preprosto hočejo imeti dvojno ali trojno kritje in čiste papirje...imajo pravico.


ne vem če je to neumnost. kmalu bodo imeli nalogo še prijavit na gradbeno inšpekcijo in ode uporabno. Ne vem zakaj je cenilec smotan, če imaš ti neskladno gradnjo. prej obratno

Bizkit45 ::

RockyS je izjavil:

Na obresti se pos+++?
Za 30kEUR/10 let je 8k razlike v končnem znesku za poplačilo kredita (7% vs 2).


this!
ampak tipa je bolelo 50eur prevoza in pol je še cenilec "imbicil" :D

Twixz ::

Po nevem kerem pravilu je 240€ otrok. Če plačujem uradno, po papirjih CSD 60€ na mesec.
Torej mi s kreditom in stroški ostane 850€. Kar je dovolj. Ampak ne, ker imajo banke pravila (da se zaščitijo kar mi je jasno) mi ne gre skozi.

Pa govorimo o kreditu višine 10% zastavljene nepremičnine. Zavedajoč se posledic če kredita ne odplačujem trdim da se mi vseeno zdi butasto uvajat taka pravila.

In ja, prvo štalca pol pa kravca. Tud obratno gre. Ampak še slabš je če je otrok izgovor da se ostane skupaj :)

jabe ::

Lonsarg je izjavil:

jabe je izjavil:

Floskula je, da kdor lahko da 200 evrov za najemnino, lahko tudi za kredit, ker pozablja na časovno komponento. On lahko da 200 evrov za najemnino danes, če bo jutri, pa nikogar ne briga. Bo pač letel ven. Banko pa blazno zanima a teh 200 evrov lahko da danes in tudi vsakega izmed nadaljnjih 240 ali pa 360 mesecev
Dejansko je najemnina slabsa, najemodajalec BOLJ nasrka ce nekdo ne placa kot pa banka. Banka nikoli ne izgubi niti 1EUR dolgorocno. Edino kar je boli je malo vec birokracije.

Skratka najem je BOLJ nevaren za vse vpletene kot pa kreditv primeru da nekdo nima denarja.


Ampak banka v eni izmed teh zgodb ni vpletena. Drugih odnosov pa najbrž nima namena in volje urejat.

Mato989 ::

Twixz je izjavil:

Po nevem kerem pravilu je 240€ otrok. Če plačujem uradno, po papirjih CSD 60€ na mesec.
Torej mi s kreditom in stroški ostane 850€. Kar je dovolj. Ampak ne, ker imajo banke pravila (da se zaščitijo kar mi je jasno) mi ne gre skozi.

Pa govorimo o kreditu višine 10% zastavljene nepremičnine. Zavedajoč se posledic če kredita ne odplačujem trdim da se mi vseeno zdi butasto uvajat taka pravila.

In ja, prvo štalca pol pa kravca. Tud obratno gre. Ampak še slabš je če je otrok izgovor da se ostane skupaj :)


Otrok je toliko kto so DOLOČILI, če ti po CSDju plačuješ 60€ ti to NE PREPREČUJE da bi dodal še kaj za otroka in mu kaj namenil in kupil dodatno ko ga imaš doma... v tem je bistvo, 60€ je tvoj del za čas ko je otrok pri mami.

Saj lahko greš na privat ponudnike kreditov za 10% če se ti lahko usedejo na hipoteko z 10% obrestmi ti jaz posodim koliko rabiš? 50k mam, ne sme bit več kot 10% vrednosti nepremičnine, če zamudiš 2 obroka gre na dražbo in se proda po izklicni ceni 30% vrednosti nepremičnine..

Letne obresti maš 10%
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Twixz je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Twixz je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Lažje, kot si misliš. In ne, niso zabite. Zavarovati se želijo.
Če nimaš želje po menjavi službe pač odplačaj trenutni kredit pa potem v akcijo za stanovanjskega.


Zaposlen sem na 5. stopnjo izobrazbe. Imam 6/2.

Bil sem na 15ih razgovorih v zadnje pol leta. In kje se zatakne? Pri plači, seveda! :D
Ne glede na izkušnje in znanje ki bi ga prinesel potencialno novemu delodajalcu ne pretehtajo večje oz. celo ISTE plače kot jo imam sedaj. Ni tako lahko.


Sama izobrazba nima kaj dosti veze. Jaz sem bil zaposlen v čisto drugi panogi, kot imam diplomo pa se je lepo dalo iz minimalca prilezti do 3k bruto. V 8 letih in zamenjal 4 firme. Vse se da, če se hoče.


Sure, jst pa lahko pri štirih letih delovne dobe prilezem na 3 jurje bruto. Z magisterijem mogoče, ne pa z diplomo. :D

Ja, banke delajo pametno ker se hočejo zavarovat. Stanovanjskega kredita ne odobrijo, osebnega pa lahko plačujem 400€ na mesec če hočem. Zakaj? Ker banka dobi na obrestih ali kaj? Nič ne rabim zastavit, na račun se mi usedejo ali kako?

In ja nek riziko je, zato pa zastaviš nepremičnino. Se nezgodno zavaruješ. Dobiš poroka, če že. Ne pa da ti rečejo da ne gre v nobenem primeru. Za osebni kredit isto niso hoteli parirat ponudbi druge banke, dokler nisem rekel da grem k njim. Potem je čudežno šlo vse.


Magisterije nima neke hude veze s plačo, če si v privat sektorju. Delovna doba mogoče malo, ne pa spet veliko. Boš pač kako leto ali dve kasneje prišel nazaj po kredit, ko boš imel boljšo plačo. Jebi ga, prej je treba mislit in urejati finance.
ri osebnih in potrošniških kreditih boš še na slabšem, ker tam ti ne bodo upoštevali malce in prevoza.
Banka se zavaruje s hipoteko ja, ampak ne želijo se pa ukvarjati s tem in s prodajo nepremičnine. to jim je res zadnji izhod v sili, zato so postavili neke pogoje, s katerimi se zavarujejo, da imajo takih problemov čim manj. Če ti rečejo, da ne gre v nobenem primeru, tudi s porokom ne, potem imaš resen problem s svojimi financami.
Na koncu boš v vsakem primeru potreboval višji prihodek oz. nižjo obremenitev dohodka. Dokler tega ne urediš ti pa noben forum ne bo mogel pomagati.

edi123 ::

Mi lahko, kdo razlozi kaj so te fore vseh bank da financirajo 80% od vrednosti kredita? Razumem da hocejo da imas svoja sredstva ampak zakaj pa pri potrosniskem krrditu dobis izplacano kolikor pac narocis tu pa samo 80%?

Ali je mozno kako da dobis vec? 90 ali 100?

Mato989 ::

edi123 je izjavil:

Mi lahko, kdo razlozi kaj so te fore vseh bank da financirajo 80% od vrednosti kredita? Razumem da hocejo da imas svoja sredstva ampak zakaj pa pri potrosniskem krrditu dobis izplacano kolikor pac narocis tu pa samo 80%?

Ali je mozno kako da dobis vec? 90 ali 100?


Fora je v tem, ker če nisi sposoben prihranit 20% pomeni da si nesposoben pri trenutni plači dajat nekaj na stran in torej tudi nisi sposoben kredita odplačevat ne da poslabšaš svoje trnenutno bivanje.

Tu se vidi disciplina povprečnega janeza
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jabe ::

edi123 je izjavil:

Mi lahko, kdo razlozi kaj so te fore vseh bank da financirajo 80% od vrednosti kredita? Razumem da hocejo da imas svoja sredstva ampak zakaj pa pri potrosniskem krrditu dobis izplacano kolikor pac narocis tu pa samo 80%?

Ali je mozno kako da dobis vec? 90 ali 100?


Sori, kaj? Seveda celo dobiš...

Lonsarg ::

edi123 je izjavil:

Mi lahko, kdo razlozi kaj so te fore vseh bank da financirajo 80% od vrednosti kredita? Razumem da hocejo da imas svoja sredstva ampak zakaj pa pri potrosniskem krrditu dobis izplacano kolikor pac narocis tu pa samo 80%?

Ali je mozno kako da dobis vec? 90 ali 100?
Potrošniški kredit je drag in s tem že krijejo vse tveganje in jih ne zanima kaj kupuješ, koliko daješ sam, itd.

Pri stanovanjskem pa je fora, da v zameno za nižjo obrestni z hipoteko znižaš banki tveganje. Ampak banka tvega da vrednost nepremičnine pade ali pa da je cenilec preveč ocenil, zato omejitev na 80% namesto 100%, da zmanjšajo tveganje.

Ampak da ne bo dileme, skoraj vsaka banka je pripravljena dati preostalih 20% po slabši obrestni meri, tak da 100% dobiš brez problema pri skoraj vsaki banki, samo boš v zameno plačal z višjimi obrestmi (nekatere banke temu še vedno rečejo hipotekarni kredit, druge tmeu rečejo kombinirani kredit in ti ločeno obračunajo dva kredita en ugoden na 80% in en slab na 20%, odvisno od banke).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

jabe ::

Ampak to zdaj govorite, kot da banka ne da 100% vrednosti nepremičnine. Logis... Tako se tudi zasigura, če je precenjena bila oziroma vinska v danem momentu za manj.

On pa pravi, da cele krede ne dobis. Vzameš 100 jurjev, dajo pa 80. To pa ne... Najbrž se je pa res zagovoril...

edi123 ::

jabe je izjavil:

Ampak to zdaj govorite, kot da banka ne da 100% vrednosti nepremičnine. Logis... Tako se tudi zasigura, če je precenjena bila oziroma vinska v danem momentu za manj.

On pa pravi, da cele krede ne dobis. Vzameš 100 jurjev, dajo pa 80. To pa ne... Najbrž se je pa res zagovoril...

Tako sem jaz tudi razumel ja, ali ni tako?

Vzamem 100k izplačajo pa 80k al kako? To mi je noro...

Ali more bit po tem nepremičnina vredna 120k da dobiš 100k?

SasoS ::

Ja, nepremičnina mora bit vredna več kot lahko zaprosiš za kredita.
Dobiš pa potem seveda izplačano toliko kot si zaprosil (če ostali pogoji štimajo).

David4747 ::

Slučajno kdo ve, koliko "plač" sedaj banke zahtevajo? Dva meseca nazaj sem klical na nlb, kjer so potrdili da potrebujejo le 3, sedaj na spletni strani piše 12? Za unicredit vem da je že takrat bilo 12, delavska pa mislim da 6...

Je kakšna banka, ki zahteva le 3 plačilne liste ta trenutek? Lahko mogoče pričakujem, da mi gredo na roke, saj je moj dohodek večkratnik povprečnega slovenskega, obrok kredita pa planiram v višini 20-30% trenutnega dohodka, pa še 60-70% potrebnih sredstev imam že našparanih...

Invictus ::

Pojdi na banko, predstavi plan kreditnemu svetovalcu, pa bo šlo skozi.

Vse se da zmenit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

edi123 ::

Kako dolgo pa se zdaj v povprečju čaka na stanovanjski kredit? Če ima kdo izkušnje zadnjih par mesecev? Ali pa celo izkušnje z inteso ali unicredit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi123 ()
««
13 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167197777 (19903) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29466724 (13072) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019942 (11605) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713413 (6177) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416659 (14195) 3p

Več podobnih tem