» »

Stanovanjski kredit

Stanovanjski kredit

««
12 / 47
»»

PrimoZ_ ::

Alien123 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Vsaj 20% rabiš lastnega vložka...


Ne rabiš


It depends...
20% lastnega vložka je kar pogosto izhodišče, vsaj kar sm jaz iskal kredit pa tudi kar so kolegi/znanci.
So pa meni npr. na banki sami ponudili potem ko so imeli vse papirje, da mi dajo do 90%, če želim.

Govora je seveda o hipotekarnih.

Alien123 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Vsaj 20% rabiš lastnega vložka...


Ne rabiš


It depends...
20% lastnega vložka je kar pogosto izhodišče, vsaj kar sm jaz iskal kredit pa tudi kar so kolegi/znanci.
So pa meni npr. na banki sami ponudili potem ko so imeli vse papirje, da mi dajo do 90%, če želim.

Govora je seveda o hipotekarnih.


Jaz imam 80% hipotekarnega in 20% stanovanjskega.

Tomas 33 ::

Lahko 70% - 80% hipotekarnega (tu bodo več povedali drugi, kako je pri gradnji hiše), ostalo je kakšen drug kredit (stanovanjski, potrošniški), ki pa ni tako ugoden, pa še kakšno dodatno zavarovanje ti obesijo.

Morajo pa biti skupni obroki znotraj maksimalne ga obroka na vajini plači.

Alien123 ::

Tomas 33 je izjavil:

Lahko 70% - 80% hipotekarnega (tu bodo več povedali drugi, kako je pri gradnji hiše), ostalo je kakšen drug kredit (stanovanjski, potrošniški), ki pa ni tako ugoden, pa še kakšno dodatno zavarovanje ti obesijo.

Morajo pa biti skupni obroki znotraj maksimalne ga obroka na vajini plači.


Pri meni je stanovanjski bolj ugoden, je pa res, da je za krajši čas in da sem postal njihov komitent.

gtx970op ::

edi123 je izjavil:

Mene pa zanima.

S partnerko bi si rada ustvarila skupen dom in bi se spustila v gradnjo hiše. Na žalost nimava parcele tako, da bi rabla precejšen kredit. Cca. 30k za parcelo in potem še cca. 120-130k€ za gradnjo hiše.

Prihodkov imava dovolj za kreditno sposobnost, glede na te spletne kalukatorje. Ampak trenutno nimava nič kaj prišparanega tako, da me zanima ali so banke naklonjene takšnim kandidatom za posojila? Koliko beremi so bolj naklonjeni če imaš že nekaj prišparanega denarja ali pač?

Se pa na žalost kar zelo mudi in morava na svoje nujno in je žal tak kot je...


Bo kar težko z 130k € zgradit hišo...

Če dobiš parcelo za 30k potem še 20k€ za papirje, vse priključke, komunalni prispevek, izkop in še nisi začel zidat.

Lani so šle cene konkretno gor letos pa še menda za 30% na vse gradbene materiale tak da ni šans da prideš z 130k€ skozi...

edi123 ::

Vidim, da sva pečena za par let še potem...

Hvala, vsem.

WhiteAngel ::

Alien123 je izjavil:


Jaz imam 80% hipotekarnega in 20% stanovanjskega.


Hm... kakšna je pa razlika med hipotekarnim in stanovanjskim? Sem mislil, da obstajajo le hipotekarni, ki so zavarovani z zaplembo nepremičnine v primeru neodplačevanja obroka in pa potrošniški, ki nimajo posebnega zavarovanja. Kakšen je torej stanovanjski?

edi123 je izjavil:

Vidim, da sva pečena za par let še potem...

Hvala, vsem.


Ni nujno. Cene nepremičnin s tiskanjem denarja rastejo hitreje kot plače. Tako da vzameš nekaj manjšega ali starega in investiraš svoj čas v obnovo.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Tomas 33 je izjavil:

Lahko 70% - 80% hipotekarnega (tu bodo več povedali drugi, kako je pri gradnji hiše), ostalo je kakšen drug kredit (stanovanjski, potrošniški), ki pa ni tako ugoden, pa še kakšno dodatno zavarovanje ti obesijo.

Morajo pa biti skupni obroki znotraj maksimalne ga obroka na vajini plači.



Prosim nehajte folku razlagat take opcije, ker to je slabo za njih.

NIKOLI se ni dobro zakreditirat za 90 ali 100% vrednosti za brutalne cifre, raje počakajte 3-5 let in skrbno šparajte potem pa kupite z 30% vložka, sploh če 2 šparata bi to morala biti mala malica.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

V zadnjih 5 letih so cene zrastle za več kot teh 30% vložka.

kriptobog ::

edi123 je izjavil:

Mene pa zanima.

S partnerko bi si rada ustvarila skupen dom in bi se spustila v gradnjo hiše. Na žalost nimava parcele tako, da bi rabla precejšen kredit. Cca. 30k za parcelo in potem še cca. 120-130k€ za gradnjo hiše.

Prihodkov imava dovolj za kreditno sposobnost, glede na te spletne kalukatorje. Ampak trenutno nimava nič kaj prišparanega tako, da me zanima ali so banke naklonjene takšnim kandidatom za posojila? Koliko beremi so bolj naklonjeni če imaš že nekaj prišparanega denarja ali pač?

Se pa na žalost kar zelo mudi in morava na svoje nujno in je žal tak kot je...



Mislita sama graditi? Ker če bosta želela na ključ ali pa nejamala obrtnike, potem imata premalo, razen če bosta delala do 80m2...
Ne pozabiti na papirje in opremo hiše. Odvisno od občine, ampak papirji so hitro dragi. Že sam projekt te bo stal od 5k naprej za komplet GD, pzi,itd. Komunalni prispevek, če imaš srečo bo ugodno, če nimaš je drago. Pri meni so ga naračunali 28k. Potem imaš izkop in ploščo, si takoj med 15-20k. Priključki, takoj 3k, če si na vasi, brez kanalizacije dodaj še 3k za čistilno napravo.

Sam kredit ne bi smel biti problem. Banka oceni vrednost projekta, koliko bo vredna hiša, ko bo dokončana. Na to vrednost ti potem dajo max 80% kredita. Potrebuješ pa gradbeno dovoljenje za hipotekarni kredit. Za gradbeno dovojenje pa potrebuješ že kar nekaj denarja. Ne iti v gradnjo brez denarja. Hitropride vmes tudi kakpna nepredvidena zadeva in bo kredit premalo.
Dam primer. Sem imel ponudbe za izkop in ploščo 13k€. Greš s to ponudbo na banko, ti dajo 13k kredita. Začneš z deli, pride geomehanik, reče to pa to ne bo ok, moramo več nasutja ali karkoli in pride dražje. V mojem primeru smo prišli malenkost čez 15k. Ti nimaš prihrankov, imaš na voljo 13k, kaj storiš potem?
Če daš delati hišo na ključ veš točno koliko te bo stala hiša (brez plošče in papirjev). Če boš delal sam ain/ali po fazah z obrtniki, boš pa samo približno vedel. To je pa problem, če nimaš nič denarja.

profii ::

Mato989 je izjavil:

Tomas 33 je izjavil:

Lahko 70% - 80% hipotekarnega (tu bodo več povedali drugi, kako je pri gradnji hiše), ostalo je kakšen drug kredit (stanovanjski, potrošniški), ki pa ni tako ugoden, pa še kakšno dodatno zavarovanje ti obesijo.

Morajo pa biti skupni obroki znotraj maksimalne ga obroka na vajini plači.



Prosim nehajte folku razlagat take opcije, ker to je slabo za njih.

NIKOLI se ni dobro zakreditirat za 90 ali 100% vrednosti za brutalne cifre, raje počakajte 3-5 let in skrbno šparajte potem pa kupite z 30% vložka, sploh če 2 šparata bi to morala biti mala malica.


Točno to! Besede resnice. Z varčevanjem pride tudi finančna disciplina. Če ni tega je vsaka anuiteta 18ga pain in the a**.
Poleg tega je bolje imeti 25%, ker tistih 5% hitro požre nepremičninska agencija, notar, stroški odobritve kredita, zavarovanje,...

Alien123 ::

Mato989 je izjavil:

Tomas 33 je izjavil:

Lahko 70% - 80% hipotekarnega (tu bodo več povedali drugi, kako je pri gradnji hiše), ostalo je kakšen drug kredit (stanovanjski, potrošniški), ki pa ni tako ugoden, pa še kakšno dodatno zavarovanje ti obesijo.

Morajo pa biti skupni obroki znotraj maksimalne ga obroka na vajini plači.



Prosim nehajte folku razlagat take opcije, ker to je slabo za njih.

NIKOLI se ni dobro zakreditirat za 90 ali 100% vrednosti za brutalne cifre, raje počakajte 3-5 let in skrbno šparajte potem pa kupite z 30% vložka, sploh če 2 šparata bi to morala biti mala malica.


Kako bi bilo slabo za njih? A najemnine so ponekod višje kot kredit. Edino kar je pomembno da se zakreditiraš za četrtino plače.
Ti pa niti ne bluzi, ker sta ti ti starša dala zraven pri stanovanju. S polno ritjo je fino srat.

Mato989 ::

Alien123 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Tomas 33 je izjavil:

Lahko 70% - 80% hipotekarnega (tu bodo več povedali drugi, kako je pri gradnji hiše), ostalo je kakšen drug kredit (stanovanjski, potrošniški), ki pa ni tako ugoden, pa še kakšno dodatno zavarovanje ti obesijo.

Morajo pa biti skupni obroki znotraj maksimalne ga obroka na vajini plači.



Prosim nehajte folku razlagat take opcije, ker to je slabo za njih.

NIKOLI se ni dobro zakreditirat za 90 ali 100% vrednosti za brutalne cifre, raje počakajte 3-5 let in skrbno šparajte potem pa kupite z 30% vložka, sploh če 2 šparata bi to morala biti mala malica.


Kako bi bilo slabo za njih? A najemnine so ponekod višje kot kredit. Edino kar je pomembno da se zakreditiraš za četrtino plače.
Ti pa niti ne bluzi, ker sta ti ti starša dala zraven pri stanovanju. S polno ritjo je fino srat.


Tako ker če karkoli pride bosta imela težavo odplačevat 100% kredit za razliko od 50%... Pošiljat ljudi po DVA kredita za ENO nepremičnino je moralno gledano izigravanje sistema, sicer pa to več itak ni mogoče tudi v praksi, ker če bo nekdo vzel kredit za 30k gotovinski ali 20k vsak, bosta imela premalo fore za dejansko 80% ostalega...

Če pa imata takšne plače da si lahko privoščita tako kratkoročni 20k kredit gotovinski za do 7 let in še dolgoročnega stanovanjskega, pol lahko tudi 5 let plačujeta najemnino in ŠE VEDNO prihranita 1k+ na mesec ali 60k v 5 letih.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alien123 ::

O kakšnem gotovinskem kreditu ti zdaj tukaj?

Mato989 ::

Alien123 je izjavil:

O kakšnem gotovinskem kreditu ti zdaj tukaj?


Poglej, DVEH stanovanjskih kreditov ne bo dobil, ostane mu torej le opcija da vzame gotovinski kredit in na to še hipotekarnega (stanovanjskega)

hipotekarni in stanovanjski sta v 99% ena in ista zadeva... 2 hipotekarnih pa ne bo dobil, razen če že ima drugo nepremičnino.

Ker zgoraj ena repliak sanja da vzame 80% hipotekarnega, ampak vzet mora še en kredit, ki pa ne bo mogel bit hipotekarni ker ga ne bo dobil če je že hipoteka 80% na nepremičnini ki jo bo želel kupit, torej mu ostane le GOTOVINSKI ki pa je prvič zelo drag in še hkrati se odšteva sposobnost
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Lonsarg ::

Tako je tako se dela v praksi ce nekdo nima lastnega, 80% hipotekarni in 20% gotovinski. Sam ta drugi ima potem 4-5% obrestno mero seveda, tako da ponavadi folk stisne prva leta pa vzame gotovinskega za 5 let in hipotrkarnega za 20 let naprimer.

Alien123 ::

Mato989 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

O kakšnem gotovinskem kreditu ti zdaj tukaj?


Poglej, DVEH stanovanjskih kreditov ne bo dobil, ostane mu torej le opcija da vzame gotovinski kredit in na to še hipotekarnega (stanovanjskega)

hipotekarni in stanovanjski sta v 99% ena in ista zadeva... 2 hipotekarnih pa ne bo dobil, razen če že ima drugo nepremičnino.

Ker zgoraj ena repliak sanja da vzame 80% hipotekarnega, ampak vzet mora še en kredit, ki pa ne bo mogel bit hipotekarni ker ga ne bo dobil če je že hipoteka 80% na nepremičnini ki jo bo želel kupit, torej mu ostane le GOTOVINSKI ki pa je prvič zelo drag in še hkrati se odšteva sposobnost


Jaz imam 80% hipotekarnega in 20% stanovanjskega. S tem da je obrestna mera nižja pri stanovanjskem. Hipotekarski je vezan na nepremičnino, stanovanjski pa je zavarovan s plačilom zavarovalne premije.

Lonsarg ::

Zavarovan z premijo = drago (vecina bank temu rece gotovinski, je pa res da vsaka banka malce po svoje).

Vse banke kar sem govoril imajo to zelo drago. Prvic slisim da lahko dobis z zavarovalno premijo kaj ugodnega. Ugodno je naceloma zgolj ce je zavarovano z nepremicnino in v nobenem drugem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

edi123 ::

kriptobog je izjavil:

edi123 je izjavil:

Mene pa zanima.

S partnerko bi si rada ustvarila skupen dom in bi se spustila v gradnjo hiše. Na žalost nimava parcele tako, da bi rabla precejšen kredit. Cca. 30k za parcelo in potem še cca. 120-130kEUR za gradnjo hiše.

Prihodkov imava dovolj za kreditno sposobnost, glede na te spletne kalukatorje. Ampak trenutno nimava nič kaj prišparanega tako, da me zanima ali so banke naklonjene takšnim kandidatom za posojila? Koliko beremi so bolj naklonjeni če imaš že nekaj prišparanega denarja ali pač?

Se pa na žalost kar zelo mudi in morava na svoje nujno in je žal tak kot je...



Mislita sama graditi? Ker če bosta želela na ključ ali pa nejamala obrtnike, potem imata premalo, razen če bosta delala do 80m2...
Ne pozabiti na papirje in opremo hiše. Odvisno od občine, ampak papirji so hitro dragi. Že sam projekt te bo stal od 5k naprej za komplet GD, pzi,itd. Komunalni prispevek, če imaš srečo bo ugodno, če nimaš je drago. Pri meni so ga naračunali 28k. Potem imaš izkop in ploščo, si takoj med 15-20k. Priključki, takoj 3k, če si na vasi, brez kanalizacije dodaj še 3k za čistilno napravo.

Sam kredit ne bi smel biti problem. Banka oceni vrednost projekta, koliko bo vredna hiša, ko bo dokončana. Na to vrednost ti potem dajo max 80% kredita. Potrebuješ pa gradbeno dovoljenje za hipotekarni kredit. Za gradbeno dovojenje pa potrebuješ že kar nekaj denarja. Ne iti v gradnjo brez denarja. Hitropride vmes tudi kakpna nepredvidena zadeva in bo kredit premalo.
Dam primer. Sem imel ponudbe za izkop in ploščo 13kEUR. Greš s to ponudbo na banko, ti dajo 13k kredita. Začneš z deli, pride geomehanik, reče to pa to ne bo ok, moramo več nasutja ali karkoli in pride dražje. V mojem primeru smo prišli malenkost čez 15k. Ti nimaš prihrankov, imaš na voljo 13k, kaj storiš potem?
Če daš delati hišo na ključ veš točno koliko te bo stala hiša (brez plošče in papirjev). Če boš delal sam ain/ali po fazah z obrtniki, boš pa samo približno vedel. To je pa problem, če nimaš nič denarja.

Gradila bi v eni izmed občin iz okolice Ptuja. Namen je bil, da bi gradila z izvajalci, hišo cca. 120-130m2 brez kleti, ker na ključ je še vedno dražje in ker nimava parcele, rabiva kar zajeten kos kredita. In to me je najbolj zanimalo če bi sploh nama banka dala kredit še za parcelo in še potem za gradnjo. Bo najboljše da se oglasim v eni izmed poslovalnic ampak glede na tukajšnje komentarje nebo glih nekega navdušenja, razen da greva v gotovinski kredit in še stanovanjski ampak potem pa sva v kreditu preko glave, kar pa mi ne diši najbolj....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi123 ()

Alien123 ::

Lonsarg je izjavil:

Zavarovan z premijo = drago (vecina bank temu rece gotovinski, je pa res da vsaka banka malce po svoje).

Vse banke kar sem govoril imajo to zelo drago. Prvic slisim da lahko dobis z zavarovalno premijo kaj ugodnega. Ugodno je naceloma zgolj ce je zavarovano z nepremicnino in v nobenem drugem primeru.


Zdaj sem prav šel papire pogodbe gledat. Hipotekarni je 2%, stanovanjski pa 1,9%. S tem, da hipotekarski je vezan na hipoteko, pri stanovanjskem pa sem moral sklenit življensko zavarovanje za doživetje ali smrt. Kar je pač dodatnih 10€ zraven na mesec.

Mato989 ::

Alien123 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

O kakšnem gotovinskem kreditu ti zdaj tukaj?


Poglej, DVEH stanovanjskih kreditov ne bo dobil, ostane mu torej le opcija da vzame gotovinski kredit in na to še hipotekarnega (stanovanjskega)

hipotekarni in stanovanjski sta v 99% ena in ista zadeva... 2 hipotekarnih pa ne bo dobil, razen če že ima drugo nepremičnino.

Ker zgoraj ena repliak sanja da vzame 80% hipotekarnega, ampak vzet mora še en kredit, ki pa ne bo mogel bit hipotekarni ker ga ne bo dobil če je že hipoteka 80% na nepremičnini ki jo bo želel kupit, torej mu ostane le GOTOVINSKI ki pa je prvič zelo drag in še hkrati se odšteva sposobnost


Jaz imam 80% hipotekarnega in 20% stanovanjskega. S tem da je obrestna mera nižja pri stanovanjskem. Hipotekarski je vezan na nepremičnino, stanovanjski pa je zavarovan s plačilom zavarovalne premije.


Torej še slabše skorajda... zavarovalne premije so kr oderuške, ta večjega imaš pa s SLABŠO obrestno mero...

Jaz imam recimo 38k stanovanjskega zavarovanega z hipoteko stanovanja ki sem ga kupil za 73,5k (ostali del sem skeširal) vse ostalo je delni samomor, če pa imaš ODLIČNO PLAČO da si lahko privoščiš 2 kredita pol pa si lahko privoščiš tudi varčevat 2 ali 3 leta in imaš 20% =) sploh ko sta to PARTNERJA...


Za OPja je najbolje da oba ŠPARATA kupita parcelo in nato greta po kredit, ko bosta skeširala vse priključke... torej od oka rabita parcela + 10k za vse osnove... od tu se da pogovarjat za kredit.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Alien123 ::

Mato989 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

O kakšnem gotovinskem kreditu ti zdaj tukaj?


Poglej, DVEH stanovanjskih kreditov ne bo dobil, ostane mu torej le opcija da vzame gotovinski kredit in na to še hipotekarnega (stanovanjskega)

hipotekarni in stanovanjski sta v 99% ena in ista zadeva... 2 hipotekarnih pa ne bo dobil, razen če že ima drugo nepremičnino.

Ker zgoraj ena repliak sanja da vzame 80% hipotekarnega, ampak vzet mora še en kredit, ki pa ne bo mogel bit hipotekarni ker ga ne bo dobil če je že hipoteka 80% na nepremičnini ki jo bo želel kupit, torej mu ostane le GOTOVINSKI ki pa je prvič zelo drag in še hkrati se odšteva sposobnost


Jaz imam 80% hipotekarnega in 20% stanovanjskega. S tem da je obrestna mera nižja pri stanovanjskem. Hipotekarski je vezan na nepremičnino, stanovanjski pa je zavarovan s plačilom zavarovalne premije.


Torej še slabše skorajda... zavarovalne premije so kr oderuške, ta večjega imaš pa s SLABŠO obrestno mero...

Jaz imam recimo 38k stanovanjskega zavarovanega z hipoteko stanovanja ki sem ga kupil za 73,5k (ostali del sem skeširal) vse ostalo je delni samomor, če pa imaš ODLIČNO PLAČO da si lahko privoščiš 2 kredita pol pa si lahko privoščiš tudi varčevat 2 ali 3 leta in imaš 20% =) sploh ko sta to PARTNERJA...


Za OPja je najbolje da oba ŠPARATA kupita parcelo in nato greta po kredit, ko bosta skeširala vse priključke... torej od oka rabita parcela + 10k za vse osnove... od tu se da pogovarjat za kredit.


Seveda bo slabša OM, če je pa na dlje časa. Je pa res, da sma pri kreditu oba s punco. Tako da plačujem nekje manj kot petino plače kredit. Imam pa manj kredita kot prej najemnino.

hmm23 ::

Ali banke pri računanju povprečne plače na podlagi katere računajo kreditno sposobnost seštejejo vse plače v 12 mesecih vključno z regresom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm23 ()

Gregor P ::

Ne, običajno zadnjih 6 in regres jih ne zanima.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mato989 ::

Gregor P je izjavil:

Ne, običajno zadnjih 6 in regres jih ne zanima.


Nito ne zdaj se gleda celo leto in regres
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Greg91 ::

Za regres je odvisno od banke, če ga upošteva.

Mato989 ::

Greg91 je izjavil:

Za regres je odvisno od banke, če ga upošteva.


Na NoviKBM in Delavski mam potrjeno da se gleda mesečni priliv z vsemi dodatki in tudi regres...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Twixz ::

Zdaj me zanima čisto subjektivno mnenje.
Kreditno sposoben sem za 180€ na mesec (preživnina glavni razlog, basically), za mansardo rabim cca. dobrih 20.000€, v igri je še nakup avta (rabljenega, starega 5-6 let). Mesečni priliv z dodatki imam povprečno 1200. Na mesec mi ostane 150-200€ ob vseh stroških (plačujem osebni kredit, 180€ na mesec.).

Bajta s posestjo je ocenjena na 250.000€ ampak jaz imam v lasti (uradno, preko notarja) mansardo v hiši, izmera 80 m2.
Cca. 6 jurjev sem vložil že (menjava oken, inštalacije (elektrika, odtoki, vodovod)). V interesu mi je, ker je bajta na prisojni legi, da dam gor panele za elektriko (torej paneli + nabava toplotne črpalke).

Star sem 28 let. Služba za nedoločen čas, ampak jo imam v planu tud zamenjat (nisem delal fax za brezveze :D)

Kaj se splača? Kredit za 30 let mi res ni v interesu, maximalno bi vzel na 10 let. Punca ima službo za določen čas, za poroka si ne upa.

Mato989 ::

Twixz je izjavil:

Zdaj me zanima čisto subjektivno mnenje.
Kreditno sposoben sem za 180€ na mesec (preživnina glavni razlog, basically), za mansardo rabim cca. dobrih 20.000€, v igri je še nakup avta (rabljenega, starega 5-6 let). Mesečni priliv z dodatki imam povprečno 1200. Na mesec mi ostane 150-200€ ob vseh stroških (plačujem osebni kredit, 180€ na mesec.).

Bajta s posestjo je ocenjena na 250.000€ ampak jaz imam v lasti (uradno, preko notarja) mansardo v hiši, izmera 80 m2.
Cca. 6 jurjev sem vložil že (menjava oken, inštalacije (elektrika, odtoki, vodovod)). V interesu mi je, ker je bajta na prisojni legi, da dam gor panele za elektriko (torej paneli + nabava toplotne črpalke).

Star sem 28 let. Služba za nedoločen čas, ampak jo imam v planu tud zamenjat (nisem delal fax za brezveze :D)

Kaj se splača? Kredit za 30 let mi res ni v interesu, maximalno bi vzel na 10 let. Punca ima službo za določen čas, za poroka si ne upa.



Splača se ti it na 30 let... in predčasno odplačevat. Tako si na kratki rok znižaš nevarnost da te potopi kredit, na dolgi rok pa upaš da boš menjal šiht za malo višjo plačo in predčasno odplačaš pol kredita.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alien123 ::

Mato989 je izjavil:

Twixz je izjavil:

Zdaj me zanima čisto subjektivno mnenje.
Kreditno sposoben sem za 180€ na mesec (preživnina glavni razlog, basically), za mansardo rabim cca. dobrih 20.000€, v igri je še nakup avta (rabljenega, starega 5-6 let). Mesečni priliv z dodatki imam povprečno 1200. Na mesec mi ostane 150-200€ ob vseh stroških (plačujem osebni kredit, 180€ na mesec.).

Bajta s posestjo je ocenjena na 250.000€ ampak jaz imam v lasti (uradno, preko notarja) mansardo v hiši, izmera 80 m2.
Cca. 6 jurjev sem vložil že (menjava oken, inštalacije (elektrika, odtoki, vodovod)). V interesu mi je, ker je bajta na prisojni legi, da dam gor panele za elektriko (torej paneli + nabava toplotne črpalke).

Star sem 28 let. Služba za nedoločen čas, ampak jo imam v planu tud zamenjat (nisem delal fax za brezveze :D)

Kaj se splača? Kredit za 30 let mi res ni v interesu, maximalno bi vzel na 10 let. Punca ima službo za določen čas, za poroka si ne upa.



Splača se ti it na 30 let... in predčasno odplačevat. Tako si na kratki rok znižaš nevarnost da te potopi kredit, na dolgi rok pa upaš da boš menjal šiht za malo višjo plačo in predčasno odplačaš pol kredita.


Enkrat, ko se strinjam s tabo.
Ni pomembno za koliko časa imaš kredit, pomembno je da ni kredit več kot četrt plače.

OZZY ::

Mato989 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

O kakšnem gotovinskem kreditu ti zdaj tukaj?


Poglej, DVEH stanovanjskih kreditov ne bo dobil, ostane mu torej le opcija da vzame gotovinski kredit in na to še hipotekarnega (stanovanjskega)

hipotekarni in stanovanjski sta v 99% ena in ista zadeva... 2 hipotekarnih pa ne bo dobil, razen če že ima drugo nepremičnino.


Dva hipotekarna stanovanjska na eno nepremičnino se lahko vzame, če eden ni kreditno sposoben po pravilih in še nekaj zmanjka. V tem primeru lahko vzame drugi del partnerka, če je kreditno sposobna. Pri tem banka tako ali tako gleda, da ne preseže 80% vrednosti nepremičnine pri obeh kreidtih. Vpis hipoteke se naredi potem istočano pri notarju. Je pa tukaj odvisno ali banka potem želi tudi navzkrižno poroštvo pri odobritvi.

Hipotekarni in hipotekarni stanovanjski nista eno in isto. Hipotekarni kredit je lahko hipotekarni potošrniški, kjer stranka uporabi denar za kaj drugega kot za nepremičnino. Taki krediti imajo višje obrestne mere kot hipotekarni stanovanjski. Pa tudi na krajšo dobo se dajo in banka lahko pogojuje koliko kredita da. Npr. stranka bi lahko zastavila nepremičnino za nakup avtomobila v vrednosti 50k na 10 let, 15 ali celo 20 let (odvisno od banke).
Hipotekarni stanovanjski pa je namenski za nakuop/obnovo stanovanja/izplačilo dedičev po katerih boš postal lastnik tiste nepremičnine itd. taki kredit so na nekaterih bankah do 30 let.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Mato989 ::

OZZY je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

O kakšnem gotovinskem kreditu ti zdaj tukaj?


Poglej, DVEH stanovanjskih kreditov ne bo dobil, ostane mu torej le opcija da vzame gotovinski kredit in na to še hipotekarnega (stanovanjskega)

hipotekarni in stanovanjski sta v 99% ena in ista zadeva... 2 hipotekarnih pa ne bo dobil, razen če že ima drugo nepremičnino.


Dva hipotekarna stanovanjska na eno nepremičnino se lahko vzame, če eden ni kreditno sposoben po pravilih in še nekaj zmanjka. V tem primeru lahko vzame drugi del partnerka, če je kreditno sposobna. Pri tem banka tako ali tako gleda, da ne preseže 80% vrednosti nepremičnine pri obeh kreidtih. Vpis hipoteke se naredi potem istočano pri notarju. Je pa tukaj odvisno ali banka potem želi tudi navzkrižno poroštvo pri odobritvi.

Hipotekarni in hipotekarni stanovanjski nista eno in isto. Hipotekarni kredit je lahko hipotekarni potošrniški, kjer stranka uporabi denar za kaj drugega kot za nepremičnino. Taki krediti imajo višje obrestne mere kot hipotekarni stanovanjski. Pa tudi na krajšo dobo se dajo in banka lahko pogojuje koliko kredita da. Npr. stranka bi lahko zastavila nepremičnino za nakup avtomobila v vrednosti 50k na 10 let, 15 ali celo 20 let (odvisno od banke).
Hipotekarni stanovanjski pa je namenski za nakuop/obnovo stanovanja/izplačilo dedičev po katerih boš postal lastnik tiste nepremičnine itd. taki kredit so na nekaterih bankah do 30 let.


Ja ampak oni pa sanja da bo dobil 100% kredita brez lastnega pologa po možnosti pri isti banki...

Saj veš, včasih so jemali tako: Potrošniškega so vzeli na dobo 5-7 let za teh 20%, pol pa še hipotekarnega stanovanjskega na dobo 30 let za preostalih 80%... to pa danes skorajda več ni mogoče, ker ti zjebe kreditno sposobnost (če pa imaš dovolj visoko plačo da to vseeno dobiš pa marsikdaj banka to noče)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

borut_p ::

Tukaj se je potrebno pogovarjati o refinanciranju osebnega kredita in gabpoplacati. Sigurno so sedaj obresti nizje in bo lazje zadihati.

OZZY ::

Mato989 je izjavil:


Ja ampak oni pa sanja da bo dobil 100% kredita brez lastnega pologa po možnosti pri isti banki...

Saj veš, včasih so jemali tako: Potrošniškega so vzeli na dobo 5-7 let za teh 20%, pol pa še hipotekarnega stanovanjskega na dobo 30 let za preostalih 80%... to pa danes skorajda več ni mogoče, ker ti zjebe kreditno sposobnost (če pa imaš dovolj visoko plačo da to vseeno dobiš pa marsikdaj banka to noče)


Nekatere banke gredo tudi v 100% financiranje. Samo je obrestna mera višja in pogoji malo drugačni (po navadi porok - npr. zasposlena partnerka). Se da dobiti tudi 100% financiranje, če je stranka OK tudi sedaj. Je pa res, da je odvisno od uslužbenca ter banke ali v internih pravilih to dopušča oz. kako se je pripravljena prilagajati. Tako da 100% se še vedno dobi, po drugi strani pa banke poskušajo uturiti kombinaciji stanovanjca in potrošniškega, saj je za njih to bolj ugodno zaradi obrestne mere.
Go with the flow.

Greg91 ::

Mato989 je izjavil:

Greg91 je izjavil:

Za regres je odvisno od banke, če ga upošteva.


Na NoviKBM in Delavski mam potrjeno da se gleda mesečni priliv z vsemi dodatki in tudi regres...


Zanimivo, očitno so to na NKBM na novo uvedli? Ker v začetku leta niso upoštevali.

Mato989 ::

Greg91 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Greg91 je izjavil:

Za regres je odvisno od banke, če ga upošteva.


Na NoviKBM in Delavski mam potrjeno da se gleda mesečni priliv z vsemi dodatki in tudi regres...


Zanimivo, očitno so to na NKBM na novo uvedli? Ker v začetku leta niso upoštevali.


Meni so upostevali konc leta 219, pa kolega ki dela na nkbm danes pravi da upostevajo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

svecka ::

Meni so povsod upoštevali januarja 2021 in marca 2021 (regres + božičnica). Bil sem na: NLB, NKBM, Delavksa, Gorenjska, Unicredit.

Twixz ::

Alien123 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Twixz je izjavil:

Zdaj me zanima čisto subjektivno mnenje.
Kreditno sposoben sem za 180€ na mesec (preživnina glavni razlog, basically), za mansardo rabim cca. dobrih 20.000€, v igri je še nakup avta (rabljenega, starega 5-6 let). Mesečni priliv z dodatki imam povprečno 1200. Na mesec mi ostane 150-200€ ob vseh stroških (plačujem osebni kredit, 180€ na mesec.).

Bajta s posestjo je ocenjena na 250.000€ ampak jaz imam v lasti (uradno, preko notarja) mansardo v hiši, izmera 80 m2.
Cca. 6 jurjev sem vložil že (menjava oken, inštalacije (elektrika, odtoki, vodovod)). V interesu mi je, ker je bajta na prisojni legi, da dam gor panele za elektriko (torej paneli + nabava toplotne črpalke).

Star sem 28 let. Služba za nedoločen čas, ampak jo imam v planu tud zamenjat (nisem delal fax za brezveze :D)

Kaj se splača? Kredit za 30 let mi res ni v interesu, maximalno bi vzel na 10 let. Punca ima službo za določen čas, za poroka si ne upa.



Splača se ti it na 30 let... in predčasno odplačevat. Tako si na kratki rok znižaš nevarnost da te potopi kredit, na dolgi rok pa upaš da boš menjal šiht za malo višjo plačo in predčasno odplačaš pol kredita.


Enkrat, ko se strinjam s tabo.
Ni pomembno za koliko časa imaš kredit, pomembno je da ni kredit več kot četrt plače.


A pri stanovanjskem plačuješ več, če prej odplačuješ kredit kot npr. pri osebnem?

genesiss ::

Če imaš spremenljivo obrestno mero nimaš dodatnih stroškov.
Pri fiksni do 10000EUR na leto ni dodatnih stroškov, če greš čez, je pa 1% na presežek (torej 100EUR na vsakih 10k).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Djole ::

genesiss je izjavil:

Če imaš spremenljivo obrestno mero nimaš dodatnih stroškov.
Pri fiksni do 10000EUR na leto ni dodatnih stroškov, če greš čez, je pa 1% na presežek (torej 100EUR na vsakih 10k).


Odvisno pri kateri banki, jaz pri nkbm nimam stroskov nimam stroskov tudi pri fiksni, ne glede na visino.

sandmat ::

tudi pri NLB ni dodatnih stroškov predčasnega poplačila kredita pri fiksni meri.

OZZY ::

sandmat je izjavil:

tudi pri NLB ni dodatnih stroškov predčasnega poplačila kredita pri fiksni meri.


Si prepričan.. Preglej dobro pogodbo oz. predhodne informacija. Do sedaj še nisem naletel na pogodbo pri fiksni, ki tega člena notri ne bi imela. Plačaš pa če znaša predčasno odplačilo več kot 10k v enem letu.
Go with the flow.

sandmat ::

OZZY je izjavil:

sandmat je izjavil:

tudi pri NLB ni dodatnih stroškov predčasnega poplačila kredita pri fiksni meri.


Si prepričan.. Preglej dobro pogodbo oz. predhodne informacija. Do sedaj še nisem naletel na pogodbo pri fiksni, ki tega člena notri ne bi imela. Plačaš pa če znaša predčasno odplačilo več kot 10k v enem letu.

nope, nobenih dodatnih stroskov ni s predcasnim poplacilom. Je pa v tistem casu, ko sem ybiral alternativne ponudbe, to foro imel Unicredit pri fiksni meri. NLB pac ne.

Lonsarg ::

To sploh ne more bit noben faktor pri odlocitvi. Namrec te stroski so zakonsko doloceni dovolj nizko, da so ekvivalent nekaj mesecev obresti. Torej kot ce bi pac par mesecev kasneje odplacal.

BorutO ::

fireX88 ::

Hvala za članek.

Zanimiv članek. Najbolj so pa zadeli s spodnjim:



Sedaj bi pa prosil še za rešitev. Jaz sicer rešitev poznam, samo kapitalisti in ostala banda se ne bi strinjali.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Twixz ::

Na NLB so mi rekli da ne morem dobiti centa stanovanjskega kredita ker mi na mesec ostane premalo, trenutnih kreditov pa ne smem odplačati (imam osebnega, sklenjenga na 2 leti (vsota 5000EUR, rabil za inštalacije doma)).

Na mesec zaslužim povprečno 1200EUR, stroške (s preživnino) imam na 350EUR (z trenutnim kreditom). Kakšne so to fore? Katera banka mi bo prišla nasproti? S kreditom se mi ne mudi :)

"Zdaj me zanima čisto subjektivno mnenje.
Kreditno sposoben sem za 180EUR na mesec (preživnina glavni razlog, basically), za mansardo rabim cca. dobrih 20.000EUR, v igri je še nakup avta (rabljenega, starega 5-6 let). Mesečni priliv z dodatki imam povprečno 1200. Na mesec mi gre 150-200EUR za stroške (plačujem osebni kredit, 180EUR na mesec.).

Bajta s posestjo je ocenjena na 250.000EUR ampak jaz imam v lasti (uradno, preko notarja) mansardo v hiši, izmera 80 m2."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

sandmat ::

A je avto nujno kupit? Jaz sem se pri višji plači naokoli vozil z avtom za 500eur (vključivši nove gume in poln tank).

Če rabiš osebni kredit za 5k, potem je issue drugje. Poglej kaj od tega je nujno (mansarda, da lahko normalno živiš, ali avto, da se voziš 200kkm v službo). Prioritiziraj.

kriptobog ::

Twixz je izjavil:

Mesečni priliv z dodatki imam povprečno 1200.



Tukaj imaš problem. Ti bi rabil vsaj 1200€ NETO, da bi se lahko pogovarjal o kakem kreditu. Ali pa boš moral imeti poroka

Invictus ::

Razlog je že 1 kredit... Ko boš tega odplačal, bo lažje...

Preprosto padeš ven iz računa...

Si lastnik mansarde? Kje se mansarda nahaja? Pri starših? Imate urejeno lastništvo? Vse to so faktorji, ki najbrž niso jasni, zato pač ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
12 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167197999 (20125) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29466787 (13135) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019954 (11617) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713431 (6195) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416673 (14209) 3p

Več podobnih tem