» »

Stanovanjski kredit

Stanovanjski kredit

««
49 / 50
»»

D3m ::

Evo še posnetek notranjosti.

https://streamable.com/1a83rk

Video bo off čez dva dni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

MPM ::

Eno vprašanje glede montažnih hiš: notranja stran stene je ponavadi narejena iz OSB (15mm) + mavčno vlaknena plošča (10mm). Kako na take stene obesiš kaj težjega, recimo kuhinjske omarice? A se uporablja tiste vložke za votle stene ki se na drugem koncu razširjajo?

D3m ::

Se mi zdi, da ja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kriptobog ::

MPM je izjavil:

Eno vprašanje glede montažnih hiš: notranja stran stene je ponavadi narejena iz OSB (15mm) + mavčno vlaknena plošča (10mm). Kako na take stene obesiš kaj težjega, recimo kuhinjske omarice? A se uporablja tiste vložke za votle stene ki se na drugem koncu razširjajo?


Za knauf ja, ce je zadaj OSB pa ni potrebe. Samo prave vijake das.

billy ::

Euribor 6 mesecev še vedno vztrajno pada, trenutno 3.749 %

Twixz ::

billy je izjavil:

Euribor 6 mesecev še vedno vztrajno pada, trenutno 3.749 %


Kako pa kaj obrestne mere pri naših bankah?

Kanban ::

velikBrokoli ::

Kje so pa to dobili.. jaz sem julija 2023 imel ponudbe od 3.8-3.9% za 20 let...

Zgodovina sprememb…

Kanban ::

YMMV. Tole so osnove, potem pa odvisno od tega kako lepo izgledajo številke na tvojem računu.

billy ::

Twixz je izjavil:

billy je izjavil:

Euribor 6 mesecev še vedno vztrajno pada, trenutno 3.749 %


Kako pa kaj obrestne mere pri naših bankah?


6mesečni se pri nas obračunava, mislim da, januarja in julija, potem imaš taki obrok, ne glede na euribor...

Mato989 ::

billy je izjavil:

Twixz je izjavil:

billy je izjavil:

Euribor 6 mesecev še vedno vztrajno pada, trenutno 3.749 %


Kako pa kaj obrestne mere pri naših bankah?


6mesečni se pri nas obračunava, mislim da, januarja in julija, potem imaš taki obrok, ne glede na euribor...


Od kje informacija da se 6 mesečni obračunava točno na teh intervalih? A ni odvisno od banke do banke?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

billy ::

zato sem dopisal "mislim da". Na moji banki je tako, za druge pa naj ostali napišejo :) Torej sparkasse.

D3m ::

10 dan.



|HP EliteBook|R5 6650U|

Telbanc ::

gruntfürmich je izjavil:

D3m je izjavil:

Zakaj inšpekcije? To me pa res zanima. Jaz bom sicer gradil nekje kjer bomo vsi "novi" pa me vseeno zanima kaj majo za težit sosedi? :)


Kar tako, ker lahko.

Tam so bolj stari 70+

boomerska klasika. ko so oni gradili, nobenega ni brigalo da se kmetijska zemlja pozida, nobenega niso brigali papirji, nobenega standardi, nobenega prispevki, nobenega rušenje in papirji za rušenje... danes pa vsi pametni kako so oni veliko ustvarili... takšne bajturine kot so si oni postavljali imam v 1 tednu narejeno! a boomerji pa vsi pametni kako so delovni, pa šparovni, pa edini kaj ustvarili... če ne bi ti fosili zastonj zemlje dobili bi živeli v šotorih kot američani.

sploh veste kaj morate po novem imeti za papirje, kateri novi elaborat? nekakšen izračun koliko vode bo ob nevihti napadlo in kam bo to odteklo... to ni odvod meteorne vode, ampak čisto nov elaborat!


Boomerji so pr nas furali socializem. Furali so en kup nacionaliziranih fabrik, dost uspešno, ki jih je politika pol prodala po l.91. Kva ste pa vi nardili razen da prodajate boomersko zapuščino in jemljete nenormalne kredite. Da furate nezaslužen standard, na boomerskih žuljih. Ki se zaj prodajajo, še zadnji ostanki, živilska podjetja......

Še fletov ne znate gradit, no razen kake vile in dvorci....LOL.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

ZveeZ ::

Telbanc je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

D3m je izjavil:

Zakaj inšpekcije? To me pa res zanima. Jaz bom sicer gradil nekje kjer bomo vsi "novi" pa me vseeno zanima kaj majo za težit sosedi? :)


Kar tako, ker lahko.

Tam so bolj stari 70+

boomerska klasika. ko so oni gradili, nobenega ni brigalo da se kmetijska zemlja pozida, nobenega niso brigali papirji, nobenega standardi, nobenega prispevki, nobenega rušenje in papirji za rušenje... danes pa vsi pametni kako so oni veliko ustvarili... takšne bajturine kot so si oni postavljali imam v 1 tednu narejeno! a boomerji pa vsi pametni kako so delovni, pa šparovni, pa edini kaj ustvarili... če ne bi ti fosili zastonj zemlje dobili bi živeli v šotorih kot američani.

sploh veste kaj morate po novem imeti za papirje, kateri novi elaborat? nekakšen izračun koliko vode bo ob nevihti napadlo in kam bo to odteklo... to ni odvod meteorne vode, ampak čisto nov elaborat!


Boomerji so pr nas furali socializem. Furali so en kup nacionaliziranih fabrik, dost uspešno, ki jih je politika pol prodala po l.91. Kva ste pa vi nardili razen da prodajate boomersko zapuščino in jemljete nenormalne kredite. Da furate nezaslužen standard, na boomerskih žuljih. Ki se zaj prodajajo, še zadnji ostanki, živilska podjetja......

Še fletov ne znate gradit, no razen kake vile in dvorci....LOL.

Jaz sem sposoben zgradit hiso, ki je bistveno bolj varna, funkcionalna in kvalitetna od boomerskih, od temeljev do strehe, pa mi boomerji v parlamentu ne dovolijo.

miha98 ::

Pritoži se.

ZveeZ ::

miha98 je izjavil:

Pritoži se.

Boli me k:)
Imam ze streho nad glavo in idejo kako gradit na crno, ce bo kdj cas, za tak hobi projekt.

Kar hocem povedati, da je danes tezko karkoli ustvariti, ker drzava zahteva, da se povsod placa posrednike in fikuse.
Pa ni misljeno samo pri nepremicninah.

miha98 ::

Pa daj nekak referendum o tem... ali kaj drugega...

Telbanc ::

ZveeZ je izjavil:


Jaz sem sposoben zgradit hiso, ki je bistveno bolj varna, funkcionalna in kvalitetna od boomerskih, od temeljev do strehe, pa mi boomerji v parlamentu ne dovolijo.



Sej "domobrance" in "partizane" volite že 30 let. Mi volimo te boomerje, ki nas lepo nategujejo in se kregajo sam pred kamerami. V stari gnili nedemokratični jugi se je lah zgradilo blizu 100.000 stanovanjskih enot v dveh letih, po potresu v Skopju, zaj v demokratični Sloveniji se ne more v enem letu zrihtat dokumetacijo za 160 hiš. (po poplavah)
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

kriptobog ::

Telbanc je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

D3m je izjavil:

Zakaj inšpekcije? To me pa res zanima. Jaz bom sicer gradil nekje kjer bomo vsi "novi" pa me vseeno zanima kaj majo za težit sosedi? :)


Kar tako, ker lahko.

Tam so bolj stari 70+

boomerska klasika. ko so oni gradili, nobenega ni brigalo da se kmetijska zemlja pozida, nobenega niso brigali papirji, nobenega standardi, nobenega prispevki, nobenega rušenje in papirji za rušenje... danes pa vsi pametni kako so oni veliko ustvarili... takšne bajturine kot so si oni postavljali imam v 1 tednu narejeno! a boomerji pa vsi pametni kako so delovni, pa šparovni, pa edini kaj ustvarili... če ne bi ti fosili zastonj zemlje dobili bi živeli v šotorih kot američani.

sploh veste kaj morate po novem imeti za papirje, kateri novi elaborat? nekakšen izračun koliko vode bo ob nevihti napadlo in kam bo to odteklo... to ni odvod meteorne vode, ampak čisto nov elaborat!


Boomerji so pr nas furali socializem. Furali so en kup nacionaliziranih fabrik, dost uspešno, ki jih je politika pol prodala po l.91. Kva ste pa vi nardili razen da prodajate boomersko zapuščino in jemljete nenormalne kredite. Da furate nezaslužen standard, na boomerskih žuljih. Ki se zaj prodajajo, še zadnji ostanki, živilska podjetja......

Še fletov ne znate gradit, no razen kake vile in dvorci....LOL.


Itak. Ker ne znamo gradit, v zadnjih 5 letih nisi v normalnem casu prisel do gradbenika, ker so bili tako zasedeni. Pa namesto 10-15 let za gradnjo, porabimo zdaj 6-12 mesecev za gradnjo do konca, ne nekaj na pol :)) Bumerji ste tudi eni debilcki ratali. Vpijete na mladih svet stoji, potem pa nikogar ne pustite nikjer zraven. Zato se je vecino stvari zafuralo. Ce bi predali kake posle prej bi bila situacija boljsa. Pa itak vsi vemo kako ste bumercki delali. 15 do 2 ste cakali v vrsti, da ste se ob 2 odstempljali za domov. Siht ste meli vsi, ceprav ni bilo dela za vse. Ste pac v luft gledal in pili na sihtu.

Telbanc ::

kriptobog je izjavil:



Itak. Ker ne znamo gradit, v zadnjih 5 letih nisi v normalnem casu prisel do gradbenika, ker so bili tako zasedeni. Pa namesto 10-15 let za gradnjo, porabimo zdaj 6-12 mesecev za gradnjo do konca, ne nekaj na pol :)) Bumerji ste tudi eni debilcki ratali. Vpijete na mladih svet stoji, potem pa nikogar ne pustite nikjer zraven. Zato se je vecino stvari zafuralo. Ce bi predali kake posle prej bi bila situacija boljsa. Pa itak vsi vemo kako ste bumercki delali. 15 do 2 ste cakali v vrsti, da ste se ob 2 odstempljali za domov. Siht ste meli vsi, ceprav ni bilo dela za vse. Ste pac v luft gledal in pili na sihtu.


Kljub temu, da smo ob 14 uri šli dam, pili veseljačili, med šihtom....smo nardili 10X več fletov kot vi zaj. Ker ste dobili vse na talarju, ne znate nič cenit in boste za mal boljši pleh in vikend na hrvaškem prodali celo Slovenijo. No ste jo že. Sam če pogledaš sanacijo in nato prodaja teh naših bank za manj kot je blo zmetano v sanacijo, priča o tem, da mate "neverjeten občutek" za biznis. Edino kar znate, je, da ne gradite in tako dvigate cene nepremičnin. Kaj ni uni obljubljal 30.000 novih stanovanj u parih letih? Kje so? :))

V enem let še dokumetnacije za 100 hiš ne znate zrihtat. Da pa bi še kaj zgradili je misija nemogoče. :))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

D3m ::

Zadnji lep primer je Fotona (Bratušek). :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Lonsarg ::

Telbanc je izjavil:

Kljub temu, da smo ob 14 uri šli dam, pili veseljačili, med šihtom....smo nardili 10X več fletov kot vi zaj. Ker ste dobili vse na talarju, ne znate nič cenit in boste za mal boljši pleh in vikend na hrvaškem prodali celo Slovenijo. No ste jo že. Sam če pogledaš sanacijo in nato prodaja teh naših bank za manj kot je blo zmetano v sanacijo, priča o tem, da mate "neverjeten občutek" za biznis. Edino kar znate, je, da ne gradite in tako dvigate cene nepremičnin. Kaj ni uni obljubljal 30.000 novih stanovanj u parih letih? Kje so? :))

V enem let še dokumetnacije za 100 hiš ne znate zrihtat. Da pa bi še kaj zgradili je misija nemogoče. :))
V dreku je sistem ne ljudje in Slovenijo trenutno vodijo ljudje stari 40-60 let, torej rojeni 1960-1980. Glavnino zajeba zadnjih 30 let pa so torej naredili rojeni 1930-1960. Torej kar si povedal leti na te.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Pat_MaGroin ::

Pa ne pozabit, da tisti, ki so baje naredili vse, zdaj letno kradejo vec kot 1 milijardo iz proracuna za previsoke penzije.

Z 1 milijardo letno bi pa tudi najbolj nesposobni zgradili nekaj stanovanj letno.

Telbanc ::

Lonsarg je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Kljub temu, da smo ob 14 uri šli dam, pili veseljačili, med šihtom....smo nardili 10X več fletov kot vi zaj. Ker ste dobili vse na talarju, ne znate nič cenit in boste za mal boljši pleh in vikend na hrvaškem prodali celo Slovenijo. No ste jo že. Sam če pogledaš sanacijo in nato prodaja teh naših bank za manj kot je blo zmetano v sanacijo, priča o tem, da mate "neverjeten občutek" za biznis. Edino kar znate, je, da ne gradite in tako dvigate cene nepremičnin. Kaj ni uni obljubljal 30.000 novih stanovanj u parih letih? Kje so? :))

V enem let še dokumetnacije za 100 hiš ne znate zrihtat. Da pa bi še kaj zgradili je misija nemogoče. :))
V dreku je sistem ne ljudje in Slovenijo trenutno vodijo ljudje stari 40-60 let, torej rojeni 1960-1980. Glavnino zajeba zadnjih 30 let pa so torej naredili rojeni 1930-1960. Torej kar si povedal leti na te.



https://novice.svet24.si/clanek/novice/...

" Napovedi na tem področju so bile pred volitvami izjemno optimistične. Levica je ves čas v javnost pošiljala številko 30.000 stanovanj, kolikor naj bi jih potrebovali in kolikor naj bi jih zagotovili. Število je ocena strokovnjakov iz 77 nevladnih organizacij, ki so združeni v civilno iniciativo Glas ljudstva."

Lukec ma 36 let.


Sanacija bank...

Alenka Bratušek @ Wikipedia

V glavnem ste vse kaj drugega kor skrbni gospodarji.

Pat_MaGroin je izjavil:

Pa ne pozabit, da tisti, ki so baje naredili vse, zdaj letno kradejo vec kot 1 milijardo iz proracuna za previsoke penzije.

Z 1 milijardo letno bi pa tudi najbolj nesposobni zgradili nekaj stanovanj letno.


Misliš na dvorce in vile z "nadstardnimi materijali" po 10.000 evrov meter. Tega zaj ne rabimo. Je pa res, da bi jih z milijardo nardili "le nekaj" in ne več deset tisoč.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

kriptobog ::

Telbanc je izjavil:

kriptobog je izjavil:



Itak. Ker ne znamo gradit, v zadnjih 5 letih nisi v normalnem casu prisel do gradbenika, ker so bili tako zasedeni. Pa namesto 10-15 let za gradnjo, porabimo zdaj 6-12 mesecev za gradnjo do konca, ne nekaj na pol :)) Bumerji ste tudi eni debilcki ratali. Vpijete na mladih svet stoji, potem pa nikogar ne pustite nikjer zraven. Zato se je vecino stvari zafuralo. Ce bi predali kake posle prej bi bila situacija boljsa. Pa itak vsi vemo kako ste bumercki delali. 15 do 2 ste cakali v vrsti, da ste se ob 2 odstempljali za domov. Siht ste meli vsi, ceprav ni bilo dela za vse. Ste pac v luft gledal in pili na sihtu.


Kljub temu, da smo ob 14 uri šli dam, pili veseljačili, med šihtom....smo nardili 10X več fletov kot vi zaj. Ker ste dobili vse na talarju, ne znate nič cenit in boste za mal boljši pleh in vikend na hrvaškem prodali celo Slovenijo. No ste jo že. Sam če pogledaš sanacijo in nato prodaja teh naših bank za manj kot je blo zmetano v sanacijo, priča o tem, da mate "neverjeten občutek" za biznis. Edino kar znate, je, da ne gradite in tako dvigate cene nepremičnin. Kaj ni uni obljubljal 30.000 novih stanovanj u parih letih? Kje so? :))

V enem let še dokumetnacije za 100 hiš ne znate zrihtat. Da pa bi še kaj zgradili je misija nemogoče. :))


Glede na to koliko se je gradilo zadnje leta smo zrihtali vec kot 100 his na leto. Kaj pa si ti naredil razen tega, da si do max 14:00 lenaril na sihtu? Verjetno nic. Ali pa kot velika vecina, ki je gradila, gradil 10-15 let jebeno bajturo in s kreditom, ki ga je pozrla inflacija? S polno ritjo srat ni tezko ane :)) Ves kaj smo dobili na talerju? Nic. Vi ste dobili sihte na talarju, ker je bilo treba vse zaposliti, tudi ce ni dela. Mi smo se pac znasli drugace in kar ste "ustvarili" vi, niti ne zelimo, ker raje naredimo sami z nule, ker je lazje kot popravljati za vami. Ce bi se umaknili ko je bil cas in ne pametovali naslednjim genercijam bi bilo vse skupaj veliko bolje.

MrStein ::

velikBrokoli je izjavil:

Kje so pa to dobili.. jaz sem julija 2023 imel ponudbe od 3.8-3.9% za 20 let...

Verjetno z uradnih "cenikov" ali spletne strani.
Ene banke objavijo minimalne obresti (ne dobiš manjše) druge pa višje, in za desetinko znižajo že ko rečeš dober dan, po pogovoru pa še za nekaj. Na koncu pa imajo vsi podobno. Z izjemo res individualnih ponudb.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Telbanc ::

kriptobog je izjavil:


Glede na to koliko se je gradilo zadnje leta smo zrihtali vec kot 100 his na leto. Kaj pa si ti naredil razen tega, da si do max 14:00 lenaril na sihtu? Verjetno nic. Ali pa kot velika vecina, ki je gradila, gradil 10-15 let jebeno bajturo in s kreditom, ki ga je pozrla inflacija? S polno ritjo srat ni tezko ane :)) Ves kaj smo dobili na talerju? Nic. Vi ste dobili sihte na talarju, ker je bilo treba vse zaposliti, tudi ce ni dela. Mi smo se pac znasli drugace in kar ste "ustvarili" vi, niti ne zelimo, ker raje naredimo sami z nule, ker je lazje kot popravljati za vami. Ce bi se umaknili ko je bil cas in ne pametovali naslednjim genercijam bi bilo vse skupaj veliko bolje.


No, pa napiši če si upaš, koliko ste zgradili v zadnjih 15 letih? Morda 175.000 stanovanj, kot se je v gnilem, socijalizmu, ko so vsi ležali po pisarnah in čakali na konec šijta?

Sicer je tema o obrestih, in "ne o lenih sončkih" ki si pri rosnih 19 letih zaželijo hiško v centru Ljubljane. Za 800 evrov meter.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Pat_MaGroin ::

Telbanc je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Kljub temu, da smo ob 14 uri šli dam, pili veseljačili, med šihtom....smo nardili 10X več fletov kot vi zaj. Ker ste dobili vse na talarju, ne znate nič cenit in boste za mal boljši pleh in vikend na hrvaškem prodali celo Slovenijo. No ste jo že. Sam če pogledaš sanacijo in nato prodaja teh naših bank za manj kot je blo zmetano v sanacijo, priča o tem, da mate "neverjeten občutek" za biznis. Edino kar znate, je, da ne gradite in tako dvigate cene nepremičnin. Kaj ni uni obljubljal 30.000 novih stanovanj u parih letih? Kje so? :))

V enem let še dokumetnacije za 100 hiš ne znate zrihtat. Da pa bi še kaj zgradili je misija nemogoče. :))
V dreku je sistem ne ljudje in Slovenijo trenutno vodijo ljudje stari 40-60 let, torej rojeni 1960-1980. Glavnino zajeba zadnjih 30 let pa so torej naredili rojeni 1930-1960. Torej kar si povedal leti na te.



https://novice.svet24.si/clanek/novice/...

" Napovedi na tem področju so bile pred volitvami izjemno optimistične. Levica je ves čas v javnost pošiljala številko 30.000 stanovanj, kolikor naj bi jih potrebovali in kolikor naj bi jih zagotovili. Število je ocena strokovnjakov iz 77 nevladnih organizacij, ki so združeni v civilno iniciativo Glas ljudstva."

Lukec ma 36 let.


Sanacija bank...

Alenka Bratušek @ Wikipedia

V glavnem ste vse kaj drugega kor skrbni gospodarji.

Pat_MaGroin je izjavil:

Pa ne pozabit, da tisti, ki so baje naredili vse, zdaj letno kradejo vec kot 1 milijardo iz proracuna za previsoke penzije.

Z 1 milijardo letno bi pa tudi najbolj nesposobni zgradili nekaj stanovanj letno.


Misliš na dvorce in vile z "nadstardnimi materijali" po 10.000 evrov meter. Tega zaj ne rabimo. Je pa res, da bi jih z milijardo nardili "le nekaj" in ne več deset tisoč.


Ne kapiras.

Penzionerji LETNO ukradejo 1 milijardo mlajsim generacijam. LETNO!

Nehajte krast mladim iz proracuna, pa jim bo šlo super.

D3m ::

Saj so tudi vplačevali. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pat_MaGroin ::

Seveda.

Tekoci prispevki gredo za penzije. Ne pa tekoci prispevki + proračun.

Moj stric se je upokojil 3 leta nazaj in ima letos visjo penzijo kot je imel zadnjo placo. To je mogoce samo zato, ker upokojenci kradejo in proracuna, zato imamo manj stanovanj, vrtcev etc.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Telbanc je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Glede na to koliko se je gradilo zadnje leta smo zrihtali vec kot 100 his na leto. Kaj pa si ti naredil razen tega, da si do max 14:00 lenaril na sihtu? Verjetno nic. Ali pa kot velika vecina, ki je gradila, gradil 10-15 let jebeno bajturo in s kreditom, ki ga je pozrla inflacija? S polno ritjo srat ni tezko ane :)) Ves kaj smo dobili na talerju? Nic. Vi ste dobili sihte na talarju, ker je bilo treba vse zaposliti, tudi ce ni dela. Mi smo se pac znasli drugace in kar ste "ustvarili" vi, niti ne zelimo, ker raje naredimo sami z nule, ker je lazje kot popravljati za vami. Ce bi se umaknili ko je bil cas in ne pametovali naslednjim genercijam bi bilo vse skupaj veliko bolje.


No, pa napiši če si upaš, koliko ste zgradili v zadnjih 15 letih? Morda 175.000 stanovanj, kot se je v gnilem, socijalizmu, ko so vsi ležali po pisarnah in čakali na konec šijta?

Sicer je tema o obrestih, in "ne o lenih sončkih" ki si pri rosnih 19 letih zaželijo hiško v centru Ljubljane. Za 800 evrov meter.


Ker ne maram stanovanj, se manj pa gnilega socializma, sem raje zgradil hiso. Vase gnila stanovanja in bajture pa zdaj drago prodajate, ceprav so vredno vse skup nic, ker moras itk vse olupit do golih sten in obnovit. Sicer pa ne vem kaj glumis koliko stanovanj bi morali zgraditi. Dokler so oglasniki polni in ulice prazne, potem ni pomanjkanja stanovanj ane.

kuglvinkl ::

nazaj na temo.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

resno mislim.
Your focus determines your reallity

Telbanc ::

Če gremo nazaj na temo. ECB bo do konca leta še trikrat znižala obresti. Torej se bodo krediti pocenili in gremo nazaj na fiksno obrestno mero.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

D3m ::

Kdaj se mi splača reprogramirati kredit?

Koliko mora biti nižja obrestna mera, da se splača?
|HP EliteBook|R5 6650U|

velikBrokoli ::

Ja nared si en excelcek pa zracuni lol

Lonsarg ::

Saj ne rabiš excel, je online kalkulator čisto ok (sam prišteješ še stroške reprogramiranja, ki so case by case tak da glede tega itak moraš na banko):
https://www.calculator.net/loan-calcula...

redtech ::

Če ECB zniža OM gre EUR/USD pod 1, inflacija gor.
Bom rekel, da ne bodo znižali OM pred US.

Lonsarg ::

Dejansko nismo čisto na istem kot US, pri njih je večji problem inflacija, pri nas pa večji problem nevarnost recesije, tak da ni nujno da bo čisto koreliralo kaj US in EU naredita.

Jaz mislim da je scenarij ki ga napovedujejo špekulanti zelo verjeten, torej počasen padec iz 3.8% na 2.5% v roku 5 let. Kaj bo pa kratkoročno pa kot vedno težko reči.

Ampak ni nekega razloga čakat, pač če se ti splača reprogramiraš že sedaj in nato pač še enkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

D3m ::

Bom počakal na cca. 2.5% :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

lebang1 ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

billy ::

V četrtek se pričakuje da bo ECB znižal obrestno mero za ~0.3 to bi naj bilo to za letos. Potem drugo leto pa se pričakuje celo 3x nižanje mer...

potem pa se mogoče vrnemo v normalo?

kriptobog ::

Kaksno normalo? Zdaj smo blizu normale, z nizanjem gremo stran od normale...

billy ::

No, potem pa bližje ugodnejšim obrestnim meram...za mene je to normalno in ne tako visoke kot sedaj :)

kriptobog ::

Ja od zadnje krize dalje so nas razvajali z nizjimi obrestnimi merami, ki pa vbistvu niso normalne. Ze to da zelijo zdaj nizati ne vem ce je dobra ideja.

billy ::

Hm kako ne, če pa pišejo da je nižanje nujno, ker trpi gospodarstvo in tudi prebivalstvo?

Tody ::

Hmmm tole o trpljenju... Gospodarstvo si sposoja denar, ker jim ga dajo... samo potem projekti gredo v k in se denar ne vrne. Najebemo ga pa mi k rabmo kredit za bajto / avto.

Če so obrestne mere višje pa malce bolj pazijo komu dajo denar...

billy ::

Hja, ravno tu sem kopiral en članek, kjer pač neka eu institucija opozarja na to, da firme propadajo ker ne pridejo do kredita, tako kot prebivalstvo ne.

Priznam pa, da nisem pretirano preštudiral zadeve, lahko da gre za populistični članek, ampak ugibal bi, da tako kot si težje mi sposodimo dnear, si ga tudi podjetja, vsak gre skozi neko bonitetno oceno in največkrat se zalomi pri mesečnme kreditu, ki je sedaj kar nekajkrat višji, kot je recimo bil še pred X leti.

velikBrokoli ::

««
49 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167202202 (24328) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29468687 (15035) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6020453 (12116) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713626 (6390) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7417082 (14618) 3p

Več podobnih tem