» »

Stanovanjski kredit

Stanovanjski kredit

««
34 / 47
»»

johnnyyy ::

maticb492 je izjavil:

(nadaljujem debato, ne pišem sarkastično)

Ok, ampak kaj sploh priporočate kot rešitev? Sicer vrtec je res malo edge zadeva, ker kot prvo, je le par let in kot drugo je le ko imaš mlade otroke. Tako da delat računice na predpostavki, da bo nekdo celo življenje plačeval 400€ na mesec za vrtec nima smisla :)

Sicer je edge zadeva, ampak pri otrocih vrtec ni ednini strošek. Poleg tega pa te pri otrocih hitro udari še po drugi strani - času.

Kaj bi bila najboljša rešitev? Če mene vprašaš bi morali (nižji) srednji sloj razbremeniti davščin v primeru, če imajo otroke. Brezplačni vrtci, manj dohodnine, razne olajšave za stanovanja itd. Ker trenutno je stanje takšno, da tisti, ki imajo višje prihodke nimajo veliko razbremenitev, zato se za otroke posledično ne odločajo. Tisti, ki so pa čisto na dnu, pa otroke uporabljajo za izsiljevanje in za lastno financiranje - socialne pomoči otroški dodatki, ki jih porabijo starši itd.

Mato989 ::

Najbolj prav bi bilo da vse olajšave spremenimo preko PLAČE... da nehamo drobit olajšave in posebne lestvice...

Preprosto je treba dvignit dohodninsko olajšavo če imaš otroka in dat vsem plačat vrtec ENAKO ne glede na plačo... ali pa dvignit dodatno splošno olajšavo za one z minimalni prihodki.

Nehat moramo drobit logiko olajšav na več razredov. Tudi doklad oz dodatkov ne bi smeli izplačevat preprosto zvišamo olajšavo, naj gre vse preko olajšave, bo bolj pregledno in vse... pa tudi najbolj bodo profitirali DELOVNO AKTIVNI ne pa oni ki so socialkarji s froci, tisti naj imajo froce doma če so brezposelni ne pa zastojn vrtec.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Malidelničar ::

Hm iz stanovanj smo prišli na vrtce :))

Ampak je pa zanimivo nekaj:
1. v avtorjevem opisanem primeru jih banka ni 'šljivila' pet posto glede ekstra prihodkov obeh partnerjev preko njihovih S.P-jev pri ureditvi odplačila kredita in reprogramiranju; pač tisti ekstra prihodki niso faktor, ne obstajajo, za banko ne spremenijo situacije
2. ob opisanih primerih dodeljevanja dodatkov in vsega (vrtec, socialno stanovanje, sociala itd.) , se gleda vse in vsaka malenkost povzroči da padeš v višji razred, vsak ekstra prihodek in premoženje sta tu faktor, ki ti gre v minus, pregledajo kateri prihodki vse obstajajo, takoj ti spremeni situacijo

>:D
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

johnnyyy ::

Malidelničar je izjavil:

Hm iz stanovanj smo prišli na vrtce :))

Ampak je pa zanimivo nekaj:
1. v avtorjevem opisanem primeru jih banka ni 'šljivila' pet posto glede ekstra prihodkov obeh partnerjev preko njihovih S.P-jev pri ureditvi odplačila kredita in reprogramiranju; pač tisti ekstra prihodki niso faktor, ne obstajajo, za banko ne spremenijo situacije
2. ob opisanih primerih dodeljevanja dodatkov in vsega (vrtec, socialno stanovanje, sociala itd.) , se gleda vse in vsaka malenkost povzroči da padeš v višji razred, vsak ekstra prihodek in premoženje sta tu faktor, ki ti gre v minus, pregledajo kateri prihodki vse obstajajo, takoj ti spremeni situacijo

>:D

1) Fora je, da ima banka neke interne pravilnike, kaj so za njo prihodki in kaj ne. Zato je dobro, da banko pokličeš in se pozanimaš - jaz to delam 2x na leto, kakšne so spremembe in kaj potrebuješ za določene stvari. Najbolje je da zaprosiš še za kakšen informativni izračun, da veš kje si. Moja banka upošteva le, če si zaposlen ali imaš sp, obojega ti ne upoštevajo. Upoštevajo pa najemnine iz oddajanja, če si jo prijavil za preteklo obdobje. Dividende, kapitalske dobičke in ostalih stvari mi ne upoštevajo. Za zavarovanje pa pride vpoštev le hipoteka ali porok.
2) Kar se tiče teh dodatkov, je caka ker ti to dajo na preteklo obdobje, zato je najbolje da targetiraš v veno izmed skrajnosti skrajnosti. Torej, da prikazuješ pred porodniško čim manj (minimalna plača + veliko prevoza, brez nadur, skrivaš premoženje itd.). Ali pa da greš na nivo da si v najvišjem razredu in potem si pač tam in se fokusiraš na druge stvari.

Invictus ::

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Seveda otrok ni kriv, ampak zato ne smemo dovolit da se foter plodi in mati če nista sposobna vzdrževat

Za vsako pizdarijo rabiš dovoljenje za razplod pa nihče ne preveri če si sposoben vzdrževat

Takoj se pojdi evtanizirat, ker sta se tvoja plodila...


Ne rabim onadva sta imela sredstva nista rabla free vrteca >:D

Glede na to, kaj je nastalo iz njiju, bi se moral >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jerry000 ::

Malo bi si samo sposodil temo da ne odpiram nove. Gledam malo nepremičnine in me zanima tale energijski razred A, B, C,...zanima me okcirno, povprečno kolikšni je mesečni strošek recimo za energijski razred D (60 - 105 kWh/m2a). Ima kdo takšen energijski razred? Samo za občutek me zanima od A-E

Mato989 ::

Dvomim da imaš tu kakšne okvirje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Bizkit45 ::

Ta energijski razred je bl kot ne ena farsa. Tukaj je toliko faktorjev, da bi glava bolela, če bi hotel do kW natančno izračunati. Potem je odvisno od načina ogrevanja (toplotna, centralna peč, razni IR paneli, ..) Tukaj so tudi subjektivne ocene, nekomu je dovolj 21 stopinj, drugemu 25 ni dovolj. Najboljše se je vsesti s sedanjim lastnikom in malo iti čez račune, ni druge..

Jerry000 ::

Pa se sploh splača to gledat ta razred pri nabavi? Recimo da gledam samo A ali B al je ubistvu vseeno in ni toliko neke razlike?

Utk ::

Madona, menda vidiš pri hiši ali stanovanju ali ima fasado z izolacijo čez ali ne. Kaj bi še drugega rad vedel? Če je nima, jo boš dal, stanovanja brez tega pa jaz ne bi kupil. Če niso do zdaj dali izolacije, pomeni, da so se nesposobni karkoli zmenit ali pa živijo tam sami starčki, ki nič ne rabijo.

maticb492 ::

Te ocene so bedarija, ko sem kupoval stanovanje še ni imelo ocene, in ta človek, ki je delal oceno, je ponesreči vnesel energijsko oceno sosednjem stanovanju namesto temu, ki sem ga kupoval... (agentka je rekla, da to baje ne gre brisat, tako da zdaj imajo pač oni oceno lol)

Saj lahko sam ob ogledu vidiš, kakšno je stanje.

Utk je izjavil:

Madona, menda vidiš pri hiši ali stanovanju ali ima fasado z izolacijo čez ali ne. Kaj bi še drugega rad vedel? Če je nima, jo boš dal, stanovanja brez tega pa jaz ne bi kupil. Če niso do zdaj dali izolacije, pomeni, da so se nesposobni karkoli zmenit ali pa živijo tam sami starčki, ki nič ne rabijo.


Stanovanje brez tega sploh ne gre prodat, davčna ne bi izdala one odločbe za 2% davka. (vsaj tako sem jaz razumel)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

maticb492 ::

Sem pogledal, moje stanovanje je na zgornjem koncu razreda D, stara stavba (debele stene), z novo ~5 let staro fasado in relativno nova 2-slojna okna. Ampak midva nič ne grejeva, ker pač ne rabiva. Ta mesec še nisem vžgal ogrevanja. Plin sem plačal 38EUR, ampak sem ga preplačal pavšalno (na števcu je manj)

Imava pa 19-20 C v stanovanju.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Gregor P ::

Pri nabavi nepremičnine se ti zagotovo to splača gledati, ker to pomeni najmanj razliko v tem, ali boš moral ti še dodatno poskrbeti za dobro izolacijo na nepremičnini, ki jo npr. zdaj nima ter koliko te to znese pri stroških za ogrevanje (odvisno od velikosti objekta, ampak prihranki pri ogrevanju zaradi dobre izolacije so lahko nekaj tisoč evrov letno). Zdaj če si ti nek gradbeni strokovnjak in sam na oko lahko oceniš, kako dobra je izolacija, potem je ta informacija zate sekundarnega pomena.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

maticb492 ::

Ok, je res da nisem kupoval ali se zanimal o hišah, ampak pri stanovanjih je tako, še posebej v centrih mest, kjer so stare stavbe, da je vprašanje bolj binarno: nima fasade - ima fasado :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Utk ::

Stanovanje brez tega sploh ne gre prodat, davčna ne bi izdala one odločbe za 2% davka. (vsaj tako sem jaz razumel)

Nisem mislil, da ne bi kupil stanovanja brez izkaznice, ampak brez fasade. Za izkaznico mi je vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Baja ::

Jerry000 je izjavil:

Malo bi si samo sposodil temo da ne odpiram nove. Gledam malo nepremičnine in me zanima tale energijski razred A, B, C,...zanima me okcirno, povprečno kolikšni je mesečni strošek recimo za energijski razred D (60 - 105 kWh/m2a). Ima kdo takšen energijski razred? Samo za občutek me zanima od A-E


za D vzames povprešje 80kWh * površina stanovanja * cena kWh

ampak kot pravijo drugi, očitno ni najbolj natančno. sicer se to ze vidi iz od do, kjer je pri D skoraj 100% razlike.

maticb492 ::

Na sami izkaznici ti piše točna cifra, ne samo razred, pri meni piše 75
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Baja ::

aha, tega pa nisem vedel. hvala.

kikach ::

Če imaš hipotekarni kredit z vpisano hipoteko ali lahko vzames se novega hipotekarnega zavarovanega pri zavarovalnici za adaptacijo?

Fury ::

Pol ni hipotekarni, ce je zavarovan pri zavarovalnici in ne s hipoteko.

Ce pa je, se more pa tisti, ki ima obstojeco hipoteko strinjat kolikor jaz vem.

Lonsarg ::

Hipoteke imajo vrstni red, torej prvo vpisana ima absolutno prednost in s tem ko drugo vpišeš nič ne ogroziš prve. Ampak dvomim da bi katerakoli banka se hotela spustiti v to da je njihov kredit zgolj druga hipoteka.

V praksi bodo najbrž vse zahtevale reprogramiranje obstoječega kredita da bo končno stanje en kredit in ena hipoteka (sam pač večja vrednost kot prej).

kikach ::

Mislil sem stanovanjski kredit, kateri je lahko do 50k zavarovan s plačilom premije zavarovalnici.

velikBrokoli ::

kikach je izjavil:

Mislil sem stanovanjski kredit, kateri je lahko do 50k zavarovan s plačilom premije zavarovalnici.


Če jaz prav razumem, pri takšnem ni hipoteke na nepremičnino.

Kleemen ::

Kako je po novem s kreditom za nepremičnino, če si samozaposlen ali na minimalcu? Je sploh kakšna možnost za odobritev ali več kot par 1000eur niti ne dobiš?

velikBrokoli ::

Normiran s.p. je izračun kreditne sposobnosti: (prihodki - (prihodki do 100k* 0.8) - dohodnina)/12

Na minimalcu... pa verjetno ne dobiš kredita.

Invictus ::

Saj pol si pri 100k dohodka na normirancu skoraj revež :D
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

velikBrokoli ::

Invictus je izjavil:

Saj pol si pri 100k dohodka na normirancu skoraj revež :D


Ja, je kar komično, ko ti referentka na banki razloži, da imaš nekaj 100 evrov kreditne sposobnosti, ti moraš pa z resnim obrazom razložiti, da si imel okoli 8.000 evrov čistega po davkih/prispevkih..

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Ja, in to na mesec :)).

To je ziher referntka nekaj zajebala...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

velikBrokoli ::

Invictus je izjavil:

Ja, in to na mesec :)).

To je ziher referntka nekaj zajebala...


Sem tudi jaz mislil, pa so potem na vseh bankah od julija dalje zaceli tako racunati, ker je Banka Slovenije zaostrila pogoje. Danes lahko uporabis to formulo ali pa prineses bilanco stanja, z bilanco pa nisem probaval, ker sem imel na sreco dovolj visoke prihodke, da tudi ob te glupi formuli dobim 3.5-4k mesecne kreditne sposobnosti..

Kleemen ::

Torej če sem normiranec in mam npr. na mesec 2-3k bruto dohodka (brez odštet prispevkov in davka) sem kreditno nesposoben? :D :D

Če si zaposlen in na minimalcu ne dobiš niti 30-40k kredita? wtf :D

maticb492 ::

Kleemen je izjavil:

Torej če sem normiranec in mam npr. na mesec 2-3k bruto dohodka (brez odštet prispevkov in davka) sem kreditno nesposoben? :D :D

Če si zaposlen in na minimalcu ne dobiš niti 30-40k kredita? wtf :D


z 2-3k na mesec na normiranca ne vem če boš dobil kaj.

Na minimalca ne dobiš nič kredita.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Kleemen ::

Zakaj potem promovirajo da se dobi 30k kredita brez problema kadarkoli, brez kakšrnihkoli pogojev?

maticb492 ::

Ne vem, saj možno da takšne manjše zneske dobiš, samo potem zahtevajo razna plačila dodatnega zavarovanja kredita in verjetno kakšnega poroka itd.

velikBrokoli je izjavil:

Normiran s.p. je izračun kreditne sposobnosti: (prihodki - (prihodki do 100k* 0.8) - dohodnina)/12

Na minimalcu... pa verjetno ne dobiš kredita.


Tole je sicer tak izračun, da jaz po tem izračunu ne bi smel imeti kredita, imam pa 2 kredita, skupaj ~1100EUR. Tako da vsaj pri DH se tega ne držijo 100% oziroma so mi upoštevali "napoved dohodkov", ker takrat, ko sem jemal kredit definitivno nisem bil v računici. (že pri stanovanju, mi je upoštevala dejstvo, da bom stanovanje oddajal in dodala koliko najemnine plačujejo prejšnjemu lastniku)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Kleemen ::

Kaj pa na hipoteko? In kakšni so pogoji če gre preko poroka? Mora verjetno imeti tudi dobre oz. boljše dohodke kot kreditojemalec? :)

kriptobog ::

Kleemen je izjavil:

Zakaj potem promovirajo da se dobi 30k kredita brez problema kadarkoli, brez kakšrnihkoli pogojev?


Saj se dobi, ce si kreditno sposoben. Ce nisi kreditno sposoben pa ne bos nikjer nic dobil.

Kleemen ::

Na Novi KBM promovirajo da dobiš 30k ali manj brez kakšnih koli dokazil. Glede na promo deluje kot da lahko dobi vsak, tudi brezposeln. :D

maticb492 ::

Kleemen je izjavil:

Kaj pa na hipoteko? In kakšni so pogoji če gre preko poroka? Mora verjetno imeti tudi dobre oz. boljše dohodke kot kreditojemalec? :)


Nope, pri meni so hoteli poroka, in imam nezaposleno osebo za poroka :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kriptobog ::

Kleemen je izjavil:

Na Novi KBM promovirajo da dobiš 30k ali manj brez kakšnih koli dokazil. Glede na promo deluje kot da lahko dobi vsak, tudi brezposeln. :D


To si ti predstavljas, da tako promovirajo. V resnici promovirajo, da ga dobis hitro in da je ugoden, ter da je razumljiv. Pod tem imas pa ze link za izracun kreditne sposobnosti.

velikBrokoli ::

maticb492 je izjavil:

Ne vem, saj možno da takšne manjše zneske dobiš, samo potem zahtevajo razna plačila dodatnega zavarovanja kredita in verjetno kakšnega poroka itd.

velikBrokoli je izjavil:

Normiran s.p. je izračun kreditne sposobnosti: (prihodki - (prihodki do 100k* 0.8) - dohodnina)/12

Na minimalcu... pa verjetno ne dobiš kredita.


Tole je sicer tak izračun, da jaz po tem izračunu ne bi smel imeti kredita, imam pa 2 kredita, skupaj ~1100EUR. Tako da vsaj pri DH se tega ne držijo 100% oziroma so mi upoštevali "napoved dohodkov", ker takrat, ko sem jemal kredit definitivno nisem bil v računici. (že pri stanovanju, mi je upoštevala dejstvo, da bom stanovanje oddajal in dodala koliko najemnine plačujejo prejšnjemu lastniku)


Na forumu mi kar ne verjamete, vas vljudno vse normirance vabim, da se oglasite na banki in naj vam izračunajo kreditno sposobnost. Kar je pred pol leta še veljalo, danes na žalost ne več.

maticb492 ::

velikBrokoli je izjavil:

Na forumu mi kar ne verjamete, vas vljudno vse normirance vabim, da se oglasite na banki in naj vam izračunajo kreditno sposobnost. Kar je pred pol leta še veljalo, danes na žalost ne več.


Čist možno ja :D Jaz sem zadnji kredit vzel 5.2022.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Invictus ::

velikBrokoli je izjavil:


Na forumu mi kar ne verjamete, vas vljudno vse normirance vabim, da se oglasite na banki in naj vam izračunajo kreditno sposobnost. Kar je pred pol leta še veljalo, danes na žalost ne več.

Bom šel preverit, tako moram prevzeri neke papirje in urediti birokracijo.

Ki je še vedno ne moreš remote...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Twixz ::

Kleemen je izjavil:

Na Novi KBM promovirajo da dobiš 30k ali manj brez kakšnih koli dokazil. Glede na promo deluje kot da lahko dobi vsak, tudi brezposeln. :D

Mi smo znancu zrihtal kredit na NKBM. Z 1600€ na mesc povprečja je mel s preživnino za enega otroka in ostalimi stroški kreditne sposobnosti švoh 500€ na mesec. Brez poroka, brez zavarovanja. Vzel je 300 na mesec, grejo pa v sredo bojda obresti gor.

Jerry000 ::

Pismo so postali krediti dragi...4% OM o_O

Twixz ::

Jerry000 je izjavil:

Pismo so postali krediti dragi...4% OM o_O


A to je že po današnji posodobitvi OM?

black ice ::

Po zadnjih informacijah je znanec v zadnjih 14 dneh na SKB dobil 7.3% fiksno obrestno mero na 25 let.

Steinkauz ::

LOL zakaj bi vzel tako fiksno, to več kot duplo preplačaš.
Itak bo verjetno reprogramiral ko bodo nekje v 25ih letih šle obreste mere kej dol, torej ma več smisla vzet spremenljivo, ker na začetku plačuješ večinoma obresti pa bolj malo glavnice.

Invictus ::

Unicredit ima tam okoli 4% trenutno. Razlike med fiksno in spremenljivo je tam 0,3 - 0,4%...

Pa ja tvoj znane ni vzel 7%?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

velikBrokoli ::

Verjetno je vzel potrošniški kredit? Ali pa preko zavarovalnice?

maticb492 ::

~7% so trenutno potrošniški ja.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

Potrošniškega ne dobiš za 25 let.
««
34 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167198014 (20140) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29466795 (13143) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019955 (11618) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713431 (6195) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416675 (14211) 3p

Več podobnih tem