» »

Situacija - Kraja

Situacija - Kraja

ikeaikea ::

Iz garderobe enega od wellness centrov so mi iz garderobe ukradli jakno. Obešena je bila na obešalnikih poleg garderobnih omaric. Klicana je bila policija, narejen zapisnik. Hkrati je bilo ugotovljeno s strani policije, da je v wellness možno dostopati skozi vhod v nadstropju nad wellnessom, kjer so prostori restavracije in niso prostori tega wellnesa. Uprava centra se zgovarja, da imajo zavarovane le garderobne omarice in ne garderobe kot celote - logično, pošteno, pravtako nimajo v zavarovalni polici zavarovanja odgovornosti. Nepooblaščenega stranskega vhoda ne omenjajo nikjer. Poslali so mi podatke njihovega zavarovalnega agenta, naj ga kontaktiram. Sprašujem se ali ima smisel kontaktirati njihovo zavarovalnico in se zgovarjati na ta stranski vhod, saj niso poskrbeli za primerno varnost?
  • spremenil: ikeaikea ()

Aston_11 ::

ikeaikea je izjavil:

Sprašujem se ali ima smisel kontaktirati njihovo zavarovalnico in se zgovarjati na ta stranski vhod, saj niso poskrbeli za primerno varnost?

Smisel ima, vendar praviš, da nimajo zavarovane odgovornosti,torej se obrni z zahtevkom direkt na njih. BTW jakna je bila vrednejša, da ima smisel?

ikeaikea ::

@Aston_11: Izmenjali smo si več e-mail sporočil s centrom, v vsakem sem omenil ta stranski vhod, v odgovorih ga niso zagovarjali. Jakna je bila vrednejša, sicer me pa je najbolj zmotilo, ko sem osebju sporočil, da jakne ni, je bil prvi njihov odziv ne kliči policije, obrni se z e-mailom na direktorja in ti bo odpisal. Seveda bi stvar šla v pozabo, jaz pa bi ostal tudi brez policijskega zapisnika.

MaterVola ::

Kamer nimajo?

ikeaikea ::

@MaterVola: Kamere so na hodniku iz garderobe in na recepciji. Posnetki so bili predani policiji.

MaterVola ::

Restavracija pa ni pokrita s kamerami?

ikeaikea ::

@Matervola: To pa ne vem, ubistvu se ni nihče spuščal v to.

SeMiNeSanja ::

Nekoč so na nemški TV imeli oddajo na temo zmotnih mnenj o pravnih zadevah.
Tu je bila omenjena tudi tipična oznaka 'za garderobo ne odgovarjamo', ki jo zelo radi izobešajo v lokalih itd. Baje, da se kot upravljalec odgovornosti ne moreš kar tako izogniti. Res pa je, da je treba svoj prav večinoma iskati s pomočjo odvetnika pred sodiščem, saj so tudi upravljalci prepričani, da zadošča, da obesijo listek, na katerem piše 'sam se brigaj za svoje stvari'.

Ne vem pa, kako je s tem pri nas. Bi moral kakšen odvetnik kaj reči na to temo.

jernejl ::

Saj oni imajo za garderobo dobro poskrbljeno. Omarice, ki se (najbrž) zaklenejo. Če bi nekaj izginilo iz zaklenjene omarice, bi bilo glede odgovornosti drugače.
Če pa nekaj kar tako pustiš sredi garderobe, ti tisto lahko nekdo odnese tudi skozi glavni vhod.
Po mojem mnenju nihče ne bo povrnil škode, ker si imel možnost jakno zakleniti, pa je nisi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

deleted ::

Ni tvoja stvar, da komuniciras z njihovo zavarovalnico.
Terjaj od njih odskodnino, 741.clen OZ itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deleted ()

koyotee ::

Torej maš vrednejšo jakno nimaš pa za omarico? Škrt much?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

tikitoki ::

Nekaj podobnega sem zadnjic na URI SOCA poslusal, k so zenski ukradli cevlje in je cisto popizdila. Tam sicer nimajo dobro poskrbljeno za garderobo in velikokrat enostavno nimas kam stvari dati.

Se pa strinjam, da ni problam upravljalca, ce ti zagotovi omarico za zakleniti, ki je nisi uporabil. Tko, k da pustis bankovec za 500 EUR na sredi garderobe in se busnis, da ti ga je nekdo ukradel.

BTW: kak kmetavz moras biti, da krades obleko po garderobah...

shadeX ::

BTW: kak kmetavz moras biti, da krades obleko po garderobah...


Če je notr iPhone 7 in denarnica, kater lopov pa se ne bi branil?

mancini ::

Ne razumem zakaj je bila jakna obešena zunaj
za to so omarice s ključi

javi kako boš rešil

tudi pri nas je tako da v lokalu odgovarja za naše stvari lokal, tisti listek na lastno odgovornost je brez veze, enako kot tisto pati mokra tla

garderoba pa je nekaj drugega kot lokal

ikeaikea ::

Omarice so definitivno premajhne za vsa oblačila, katera se nosi ob mrzlem vremenu, torbo, čevlje.

bambam20 ::

ikeaikea je izjavil:

Omarice so definitivno premajhne za vsa oblačila, katera se nosi ob mrzlem vremenu, torbo, čevlje.



Ne šrktarijo vsi centri pri omaricah. lp

St235 ::

deleted je izjavil:

Ni tvoja stvar, da komuniciras z njihovo zavarovalnico.
Terjaj od njih odskodnino, 741.clen OZ itd.


Zahteva za odškodnino bo po vsej verjetnosti (upravičeno) zavrnjena. Namreč zagotovljena je bila uporaba omaric, ki pa se je OP ni poslužil.

ikeaikea ::

Update: Na hodniku, skozi katerega lahko nenadzorovano vstopaš v prostore centra skozi zgornje nadstropje so postavili vrata. Ne samo znak z opozorilom prehod prepovedan. Mislim da nekaj je na temu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hecna zadeva, policija išče tujce po špotnih objektih ???

Oddelek: Loža
51251 (555) St235
»

Nakup audio sistema

Oddelek: Zvok in slika
141172 (887) kamuee
»

Za garderobo ne odgovarjamo!?

Oddelek: Problemi človeštva
277879 (6776) BlueRunner
»

Sodišče potrdilo izrek globe Emporiumu zaradi nezakonitega videonadzora (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
778830 (6199) poweroff
»

Najstarejši kos oblačila

Oddelek: Loža
222457 (1527) vasquez

Več podobnih tem