» »

Pogodba

Pogodba

D&DD ::

Naslednji mesec mi poteče pogodba za določen čas, obljubljeno mi je da mi bodo pogodbo podaljšali zanima me kakšen je postopek je možno da mi uredijo in dajo v podpis pred iztekom stare pogobde?

Iz tega pa sledi še eno vprašanje...
Ker imam slabo izkušnjo od prejšnjega delodajalca glede pogodb...
Je možno da če mi ne podaljšajo pogodbe, morali bi mi jo dati za nedoločen čas, da namesto mene izberejo drugega kandidata za isto delovno mesto glede na to da delam v takšni ustanovi kjer je za tak poklic predvideno eno delovno mesto plus da se začne sezona ravno ko meni poteče pogodba?

St235 ::

in dajo v podpis pred iztekom stare pogobde?

Lahko

Je možno da če mi ne podaljšajo pogodbe, morali bi mi jo dati za nedoločen čas, da namesto mene izberejo drugega kandidata za isto delovno mesto glede na to da delam v takšni ustanovi kjer je za tak poklic predvideno eno delovno mesto plus da se začne sezona ravno ko meni poteče pogodba?

na podlagi česa bi ti morali dati pogodbo za nedoločen čas? Za odgovor na to vprašanje je čisto premalo informacij.

D&DD ::

Že dolgo berem ta forum in sem upal da se ti javis :P

St235 je izjavil:

in dajo v podpis pred iztekom stare pogobde?

Lahko

Pa potem začne veljati isti dan ko podpišemo?

Je možno da če mi ne podaljšajo pogodbe, morali bi mi jo dati za nedoločen čas, da namesto mene izberejo drugega kandidata za isto delovno mesto glede na to da delam v takšni ustanovi kjer je za tak poklic predvideno eno delovno mesto plus da se začne sezona ravno ko meni poteče pogodba?

na podlagi česa bi ti morali dati pogodbo za nedoločen čas? Za odgovor na to vprašanje je čisto premalo informacij.


Katere informacije pa še rabiš?
Nebi rad izpostavljal kje delam

Da se malo opisem situacijo...
Poteče mi pogodba ki smo jo sklenili za 2 leti. Morali dati... mogoče sem se napačno izrazil :) Pač prejšna pogoba mi poteče kolikor razumem potem ali mi dajo pogodbo za nedoločen čas ali odpoved... Mogoče imam napačne info oz si narobe razlagam...
V bistvo me zanima če me lahko zamenjajo z drugim delavcem na istem delovnem mestu brez razloga...

next3steps ::

Ni odpovedi, če ti poteče pogodba.
In da, lahko. Ti ne podaljšajo pogodbe, namesto tebe vzamejo drugega.

Tilen ::

V bistvo me zanima če me lahko zamenjajo z drugim delavcem na istem delovnem mestu brez razloga...


Kako misliš brez razloga? Potekla ti je pogodba.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

St235 ::

Pač prejšna pogoba mi poteče kolikor razumem potem ali mi dajo pogodbo za nedoločen čas ali odpoved.

Na istem delovnem mestu ti morajo dati ali pogodbo za nedoločen čas ali pa ti ne podaljšat. Če ti podaljšajo so načeloma izpolnjeni pogoji za pogodbo za nedoločen čas. (veriženje pogodb za določen čas več kot dve leti). Izjema je če nadomeščaš začasno odsotnega delavca (porodniška), če si na projektu in ostale zakonske izjeme.

V bistvo me zanima če me lahko zamenjajo z drugim delavcem na istem delovnem mestu brez razloga.

Ko ti poteče pogodba lahko zaposlijo kogar jim paše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Pa potem začne veljati isti dan ko podpišemo?

Pogodba sama začne veljati na dan ko jo podpišeš. Ni pa nujno, da je to isti datum kot nastop dela. Torej ti lahko danes podpišeš pogodbo, da boš začel delat 1. junija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako prekiniti pogodbo za določen čas, denarno nadomestilo za brezposelnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8532837 (7429) St235
»

Tip pogodbe

Oddelek: Loža
8814 (626) fikus_
»

Potek pogodbe za določen čas in denarno nadomestilo za brezposelnost

Oddelek: Loža
3710458 (8855) St235
»

Sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5220757 (16145) St235

Več podobnih tem