» »

A1 TV AS LTE

A1 TV AS LTE

1 2 3
4
5

bambam20 ::

beta1 je izjavil:

Kdo vam je to rekel? Prodajalec? Haha. To samo da prodajo, nalozijo na ogenj.

Pustite tote studente namiru, pa se pozanimajte pri tistih, ko dejansko to imamo.

Preverjeno deluje tudi na 3g in 2g. Sprobano na huawei b315s, huawei cpe5172 in Zte 283+.


če imaš dodano opcijo TV-ja mora biti omrežje vedno LTE.

beta1 ::

To je opcijsko!

bambam20 ::

beta1 je izjavil:

To je opcijsko!


Jap. 1 € doplačila na mesec.

Kolega ima, pa ni nikoli bil izpad LTE omrežja v 2 mesecih.

lp

gddr85 ::

a ni dodatno 10eur lte tv?

Bakunin ::

bambam20 je izjavil:

če imaš dodano opcijo TV-ja mora biti omrežje vedno LTE.


Nope. Preverjeno dela tudi na 3G, ampak se kvaliteta slike "adaptira".
Ce je res slabo pa kocka.

Privzeto huawei mobilni usmerjevalnik samodejno preklaplja med 2G/3G/4G glede na jakost signala.

Je pa tako, da je 4G kljub "slabemu" signalu hitrejsi kot 3G zato se morda bolje, da usmerjevalnik nastavis tako, da je VEDNO na 4G (aka LTE).

ok?

pokritost, signal ter prepustnost si alhko ogledas na https://www.akostest.net/sl/map

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Leprechaun ::

Še kdo opaža, da ob koncu tedna povezava deluje katastrofalno?
Od deklariranih 10/3 imam recimo v tem trenutku 1/0.25... Bazna postaja očitno poka po šivih...
*************************************************************

chort ::

Meni dela ves čas z deklariranimi 20/5, le v res slabem vremenu (beri lije kot iz škafa, recimo 1x na mesec) pade na 5/1.
Res pa je, da sem 30 km od bazne postaje (kar pojasni motnje zaradi vremena) in da je bazna v totalni vukojebini (RTV stolp Trava na kočevskem, kar pojasni konstanten prenos).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

beta1 ::

Ja, ni cudno da imas skoz max hitrost, ce imas bazno postajo v vukojebini.

Oddajniki malo bolj v urbanih podrozjih so se zabasali. Povecanje GB, hot hofer, bob, facebook na vsakem telefonu.... Masa ljudi maredi svojo.

4G se je zabasal. 2014 je bilo omrezje prakticno prazno.

Za casa TV dnevnika in fusbala pade brzina dol za vec kot polovico na mojem koncu. Ob 22h zvecer pa spet polna brzina.

Tak je...

Bakunin ::

Maribor Studenci
Rezultati meritve z dne 13.10.2017 20:23:50 ?
Pritočna hitrost 30 Mbps
Odtočna hitrost 5 Mbps
Ping 28 ms

hkrati prižgan 1 TV AS ter 2 Mobii.

Modem "fixiran" na 4G.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Lonsarg ::

Jah LTE internet je pač za rovte, to za mesta ni, vsaj ne dokler ne postavijo 2600Mhz microcellov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Bakunin ::

Maribor Studenci niso "rovte". :-)
Maribor @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

beta1 ::

Maribor Studenci - veliko oddajnikov, LTE Advanced, hišni interneti gredo po kablih-optikah.

Sl. Bistrica - malo oddajnikov, brez LTE Advanced, velika gostota uporabnikov (zelo velik radij uporavnikov.)

Potem pa se zabaše ko vsi vklopijo.

Leprechaun ::

Spadam tudi sam pod Slovensko Bistrico. Če ne mislijo v kratkem narediti kakšne nadgradnje postaje ali dodati novo, grem definitivno drugam - Telemach naj bi imel zasedenost omrežja na tem področju 30%, med tem, ko je A1 na 100% in niti ne sprejemajo novih uporabnikov.

Danes mi trenutno dela z 9/0.02 :) . Upload katastrofalen.
Žal nimam druge možnosti kot LTE, mogoče preko AIR (Ario), ampak če imajo še vedno tako banalne cene in pakete iz začetka tisočletja...
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

beta1 ::

Potem sva ze 2.

Tudi sam na istem. Ceprav sem bil na ariu se naslabsem.

Ce si doma nad bistrico. Potem si povezan na krizni vrh ali cresnjevec. Tak sem jaz.

Jaz sem sukal iskrine p56 na bistrico, pa ne gre. Vsi oddajniki v sl.bistrici so lockani na prizemljeno oddajanje max 2km.

Krizni vrh, stanovsko in cresnjevec pa prsijo signal in so zato zabasani, ker je obmocje pokrivanja nenormalno velik.

Wolfie ::

Ali A1 ne ponuja več TV as LTE? Sem čekiral spletno stran, pa ni več te ponudbe. Če imaš to naročeno, a ti to lahko skenslajo pred potekom vezave?

beta1 ::

To se jaz tudi sprašujem.

Meni še TV AS LTE deluje. Mam lansko poletno pogodbo.

bambam20 ::

Wolfie je izjavil:

Ali A1 ne ponuja več TV as LTE? Sem čekiral spletno stran, pa ni več te ponudbe. Če imaš to naročeno, a ti to lahko skenslajo pred potekom vezave?


Seveda ponujajo.

https://www.a1.si/televizija/o-televizi...

Samo raje ne oglašujejo, ker potem imaš nespremenjeno hitrost tudi, ko porabiš 200 GB prenosa podatkov.

beta1 ::

Nic vec mularija.

Official odgovor od A1. Me je klicala ena gospa na malo visjem rangu.

Ni vec na voljo TV AS LTE za nove narocnike. Prevec slo kapaciet.

Tisti ko imamo se imamo.

Tak da Lte televizija je discontinued. Pozabimo lahko na hd in nove iptv kanale.

Tudi nismo opraviceni do uporabe portala mojA1, mobiaTV.

Tak da jaz vam ne priporocam zaenkrat kenslat narocnine ce mate tvaslte.

Lonsarg ::

Sam če so že zapolnil kapacitete to pomen da so dali pakete prepoceni, treba ceno tako postavt da je lih bilanca:)

Je pa res da spekter bo še rasel in morda kasneje spet odprejo prijave.

beta1 ::

Ne gre to tak. Bilanca bi bila veliko predraga.

Spekter nebo rasel, če se omrežje nebo nadgrajevalo. Predvsem izven mest.

Trenutno samo rastejo GB. Oddajniki pa pokajo po šivih.

SumTingWong ::

Koliko stane drugače TV as LTE osnova? Na vikendu nimam xDSL priključka, pa bi kot alternativa bila super izbira (ne tako daleč je 4G oddajnik).

bambam20 ::

SumTingWong je izjavil:

Koliko stane drugače TV as LTE osnova? Na vikendu nimam xDSL priključka, pa bi kot alternativa bila super izbira (ne tako daleč je 4G oddajnik).



A ne vidiš, da ni več možno zadeve naročiti.

SumTingWong ::

Mja, se mi je zdelo, da bo to prvi odgovor. Vidim, saj je le par centimetrov bolj gor napisano. Zanima me za v prihodnje, sigurno bo še kdaj na voljo.

Bakunin ::

https://www.a1.si/mobilni-internet/doma...

"Pri porabljeni količini 200 GB se hitrost prenosa podatkov zniža na 2/1 Mbit/s."

2/1 - kar je še vedno dovolj, da gledaš Mobio ali Netflix.

beta1 ::

V osnovi je bilo 10EUR.

Sedaj ko so bile podražitve pa 12EUR za naročnike ko to imamo. Novi naročniki ne morete več sklenit.

Gtonek1 ::

Meni pa je čudno da čez noč nekaj ukinejo. Pred dobrim mesecem hitrost17.5mbps ,naenkrat pa 2-3 največ 5 mbps. Odgovor, zabasano ne mislimo v kratkem nič uredit j....e se?
Oddajnik Štatenberg

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gtonek1 ()

bambam20 ::

Bakunin je izjavil:

https://www.a1.si/mobilni-internet/doma...

"Pri porabljeni količini 200 GB se hitrost prenosa podatkov zniža na 2/1 Mbit/s."

2/1 - kar je še vedno dovolj, da gledaš Mobio ali Netflix.


Kdor je vzel zraven še tv komunikator se mu hitost ne zniža, pač pa ostane ves čas enaka.

Gtonek1 ::

Kaj pa tedaj kot v mojem primeru, bil sem pred tem, da vzamem še tv, zdaj pa.. razočaran
Za odstop pa še pogodbena kazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gtonek1 ()

Bakunin ::

Gtonek1 je izjavil:

... zabasano ne mislimo v kratkem nič uredit j....e se?
Oddajnik Štatenberg


a se najdeš kje tukaj > https://www.mobilna-telefonija.com/info...

Gtonek1 ::

Meni je to smešno, nekje sočasno z vklopom bazne postaje Stari grad Makole imam jaz mrk. Sem mislil da bo ta s katere sprejemam razbremenjena.

beta1 ::

Ponavadi se nikoli ne poveže z najbližjo. Odvisno od bazne postaje. Ene so usmerjene-prizemljene. Ene pršijo daleč na okrog.

V celi Sl. Bistrici vsi oddajniki max radij 3km prizemljeno. (info iz teh.pomoči)

Jaz sem malo nad sl.b doma. Imam zunanje Iskre p56 mimo, lahko sukaš kak hočeš, signala iz bisterce ne dobiš.

Povezuje se mi na križni vrh, črešnjevec. Včasih celo na stanovsko. Pa več kako daleč je stanovsko.

Drugače je pa smešno, da se v letu 2018 omejuje. Ko je vse danes streaming in v cloudah. 200GB je neuporabno.

Pa 200GB pri HOTu je popolnoma neuporabno za media streaming, cloud services, online gaming.
Gears of War za xbox one je velik 123GB, če samo hočeš špil potegnit.

teh 200GB je samo za 24kur, malo facebooka, par video na YT, pa je to to. Neuporabno.

Gtonek1 ::

Ja ,jaz po 2,5 letih grem vstran, lepo je bilo dokler je trajalo. 2-3 mb prenosa danes res ni več za nikamor

brez-imenko ::

beta1 je izjavil:

V osnovi je bilo 10EUR.

Sedaj ko so bile podražitve pa 12EUR za naročnike ko to imamo. Novi naročniki ne morete več sklenit.

A tudi tam podražitve polek bakra za Enko, =bemisunce njihovo birokratsko. Bom začel počasi razmišljat o Neomejenem netu od Telekoma ali pa Neskončnem netu od A1, ker bo ratal za sam internet dosti cenejši.

SumTingWong tebi ostane pa samo še TV od A1 now. Nisem jih pa nič vprašal, kako imajo porihtano samo za A1 NOW strojno opremo preko LTEja. Najbrž ti morajo dati LTE router in STB, da vse skupaj priklopiš na TV.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

brez-imenko ::

SumTingWong je izjavil:

Koliko stane drugače TV as LTE osnova? Na vikendu nimam xDSL priključka, pa bi kot alternativa bila super izbira (ne tako daleč je 4G oddajnik).

Ali pa pojdi kar na Totalov TV. Tam imaš možnost vzet do 4 STB na eno naročnino. Od štirih enega vzameš na vikend za seboj, na odpad greš iskat pa še eno ponev pa se malo poigraš z usmeritvijo sat antene.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

mumbo ::









a kaj pomaga če se bunim na A1 al nima smisla? paket mam 20/5. vidim na mobilna-telefonija.com da za moj oddajnik piše hitrost do 150 mbit/s - a to je max ali lahko še kaj povečajo, ali morajo dat lte advance? :D

brez-imenko ::

Zunanje antene si porihtaj pa bo vleklo kot se spodobi. LTA advance ti nič ne pomaga, če imaš v napravi sedaj samo dve anteni. LTE kategorije 11 pa še en lep čas neboš videl.

Men je tudi trgovski potnik kazal s telefonom 35 M dolvleka, ma ko sem jaz testiral s svojo opremo je komaj prilezlo do 20 M dolvleka, pa še to le, ko je bilo lepo vreme, v slabem se niti pripravljat ne mislim vzpostavljat povezave dokler si ne urihtam zunanjih anten.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

beta1 ::

Imel isti problem.

Huawei 3 črtice, speedtesti podobni tvojim.

Dokler nisem namontiral kit dvojnih antel Iskrat P56 MIMO. Pa naredil po regelcih. 90 stopinj med obema, minimalno oddaljnost 75cm. Vse črtice, brzine OK.

mumbo ::

Amap dvomim da bodo antene pomagale, npr ob 8 zvečer čez vikend, ko je prezasedeno omrežje? Ni problem v signalu, ta je 5 črtic. :)

Trenutno je čisto ok, ko zgleda ni tolko folka gor:

mujek ::

Ali je možno videti na katero bazno postajo si povezan? In kakšna je jakost signala?

bambam20 ::

mujek je izjavil:

Ali je možno videti na katero bazno postajo si povezan? In kakšna je jakost signala?


Jakost signala vidiš, če se prijaviš v modem. Ker infomativna jakost, ki ti jo kaže na namizju ni enaka tisti, ki jo lahko vidiš v samih nastavitvah modema.

beta1 ::

Ni vse signal. Lahko imate polni signal in ko je bazna zasedena, je fertik.

Tak sem imel jaz brez anten.

Z zunanjimi antenami se mi pa v vecernih urah poveze na oddajnik ki je 12km stran. Imam samo 3 crtice signala in polno brzino 20/5.

Ponoci in dopoldne pa polni signal na bljizni oddajnik.

mumbo ::

bambam20 je izjavil:

mujek je izjavil:

Ali je možno videti na katero bazno postajo si povezan? In kakšna je jakost signala?


Jakost signala vidiš, če se prijaviš v modem. Ker infomativna jakost, ki ti jo kaže na namizju ni enaka tisti, ki jo lahko vidiš v samih nastavitvah modema.


sem pregledal čisto vse tabe in nastavitve in nikjer nisem našel podatka o jakosti signala. je pa ta vidna na sami napravi, 5 modrih črtic od 5. :)) uporabljam huawei cpe b593

chort ::

mumbo je izjavil:

bambam20 je izjavil:

mujek je izjavil:

Ali je možno videti na katero bazno postajo si povezan? In kakšna je jakost signala?


Jakost signala vidiš, če se prijaviš v modem. Ker infomativna jakost, ki ti jo kaže na namizju ni enaka tisti, ki jo lahko vidiš v samih nastavitvah modema.


sem pregledal čisto vse tabe in nastavitve in nikjer nisem našel podatka o jakosti signala. je pa ta vidna na sami napravi, 5 modrih črtic od 5. :)) uporabljam huawei cpe b593


Nisi :)

System --> Diagnosis --> Wireless status check

Dobiš tabelo z RSSI, RSRP in RSRQ vrednostmi.

Bakunin ::

za prikaz (widget) na katero bazno si povezan jaz uporabljam https://play.google.com/store/apps/deta...

Carjou ::

Zdravo, se je mozno vklopiti TV as LTE, ker imam trenutno le domači net in zadnje čase je 200gb premalo. Na spletni strani sem gledal pa nikjer nepise al pa nenajdem, ko grem pod Domači net in Tv zavihek mi ponudi le domači net.
Lp, Simon

Sem klical pa trenutno ni mogoce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Carjou ()

noob96 ::

Ne te opcije ni več in je ne bo

Bakunin ::

verjetno bo ko bo več LTE CA na voljo..

brez-imenko ::

Po mojem pa nebo, ker TV AS LTE je bila prvotno pogruntavščina Amisa. Simobil, ki se je potem preimenoval v A1 je Amis kupil in ponavadi, ko firma kupi drugo firmo z=be zraven še del ponudbe, ki je dobra tako cenovno kot samo storitvijo. Naprimer sam pogrešam ponudbe v stilu Enka S od pokojnega Amisa. LTE pa niti približno ni isto kot baker.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

link_up ::

brez-imenko je izjavil:

Po mojem pa nebo, ker TV AS LTE je bila prvotno pogruntavščina Amisa. Simobil, ki se je potem preimenoval v A1 je Amis kupil in ponavadi, ko firma kupi drugo firmo z=be zraven še del ponudbe, ki je dobra tako cenovno kot samo storitvijo. Naprimer sam pogrešam ponudbe v stilu Enka S od pokojnega Amisa. LTE pa niti približno ni isto kot baker.


just a little bit longer...cca pol leta :D
In and Out

gddr85 ::

ta mesec pa dobr vleče tale lte, upam da bo naslednji mesec tud :P

1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415210 (2917) markasaso12
»

A1 ima nov hibridni modem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
38583535 (29299) simnov
»

T-2 ali A1 za internet doma?

Oddelek: Omrežja in internet
4013397 (5593) crypto0
»

A1 Si - mobilni operater

Oddelek: Omrežja in internet
4013945 (10162) radmannsdorf
»

Nasvet: A1 Domači 2 + TV AS LTE

Oddelek: Pomoč in nasveti
195822 (4828) GupeM

Več podobnih tem