» »

Kateri sušilni stroj ? Test sušilnih strojev?

Kateri sušilni stroj ? Test sušilnih strojev?

«
1
2

TRIROG ::

Zdravo!
Kupujem sušilni stroj in sem popolnoma izgubljen?
Kateri sušilni stroj predlagate? Toplotna črpalka da/ne? Res rabim milijon programiv? Pa poličke za volnene puloverje ?!

Aston_11 ::

TČ da. Za puloverje IMO brez veze. Jih sploh imaš? Pred dvema mesecema cca sem vzel enega Gorenjevega s TČ za cca 500 EUR (je tema na ST). Programov ima sicer polno, uporabljamo pa itak samo enega. Brez TČ so sicer cenejši, smisel imajo, če ne rabiš stroja pogosto.

igor0203 ::

Okapi ::

Lep primer brezveznosti teh testov, ki jih delajo razne potrošniške organizacije. Če kupim sušilnik perila, sta mi pomembni samo dve stvari - kako dobro suši, in kako malo zmečka perilo. Poraba elektrike, enostavnost rabe in ostale zadeve, ki so jih merili, so povsem postranskega pomena. In potem pridejo na prvo mesto najdražji Mieleji, ki vsi dobijo nezadostno oceno pri mečkanju, najboljši pa poleg tega samo povprečno pri sušenju.

Izkaže se, da sta najboljša en Bosch in en Gorenje, ki imata dobro oceno za sušenje in povprečno za mečkanje.

Okapi ::

Za primerjavo, kako (ne)pomembma je poraba elektrike - letno porabo imajo povprečno varčni sušilniki okoli 250 kWh - pri 0,06 evra (enotna tarifa) za kWh je to 15 evrov na leto. Če sušiš ponoči ob poceni elektriki pa manj kot 10 evrov na leto. Na testu poraba energije predstavlja 25% ocene, kakovost sušenja in mečkanja skupaj pa 15%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

kody ::

Hvala...
tudi sam iščem...in ta komentar mi je odprl oči...sem že prej vedel...da te A++ in podobne so larifari...

...:TOMI:... ::

Fail je neka letna vrednost porabljene električne energije. Vsak ima drugače,ker imajo ljudje različne cunje ipd. Fail je tudi cena, ni 6 centov ampak je blizu 16 centov na kwh, če prišteješ vse prispevke.

En sušilec porabi 4 kwh na sušenje, medtem ko pralni 1 kwh na pranje.
Tomi

Okapi ::

Ja, 6 centov je res napačno. Evo, sem šel pogledat na račun, če porabljaš višjo/nižjo tarifo 50:50, je kWh 15 centov. Če si varčen, in sušiš ponoči, je pa 8 centov.

Koliko časa sušijo sušilci, ne vem, moj kombinirani stroj suši dobri 2 uri. Sušilci imajo 1 kW moči. Če sušijo 2 uri, je to dobra 2 kWh na sušenje.

Če sušiš 2x na teden, je to tistih 250 kWh iz moje predpostavke. Se pravi okoli 20 evrov letno, če sušiš ponoči pri nižji tarifi.

S tem da sama poraba ni bistevna, pri izbiri modela je pomembna razlika v porabi med dvema strojema, in med A+++ in A+ je mogoče 10 evrov na leto. In na testu so porabo elektrike ovrednotili s četrtino vse ocene.;((

Podobno bedarijo počno tudi pri pralnih strojih, kjer gledajo porabo vode, saj je razlika v stroških še neprimerno manjša, mogoče 1 ali 2 evra na leto med najpotratnejšim in najvarčnejšim strojem.

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

Lep primer brezveznosti teh testov, ki jih delajo razne potrošniške organizacije. Če kupim sušilnik perila, sta mi pomembni samo dve stvari - kako dobro suši, in kako malo zmečka perilo. Poraba elektrike, enostavnost rabe in ostale zadeve, ki so jih merili, so povsem postranskega pomena. In potem pridejo na prvo mesto najdražji Mieleji, ki vsi dobijo nezadostno oceno pri mečkanju, najboljši pa poleg tega samo povprečno pri sušenju.

Izkaže se, da sta najboljša en Bosch in en Gorenje, ki imata dobro oceno za sušenje in povprečno za mečkanje.


zakaj je brezveze test če pa ti je lepo napisano ktir zmečka perilo ter dobro posuši in se lahko na podlagi tega odločiš?

glede porabe elektrike:
Prihod in prevlada sušilnikov s toplotno črpalko je ekonomski izračun nepreklicno prevesil na stran odločitve, da je nakup takega sušilnik perila za gospodinjstvo finančno koristen. Sodobni sušilniki porabijo v enem letu okoli 200 kWh elektrike, najboljši v naši razpredelnici celo le 170 kWh, edini kondenzacijski sušilnik brez toplotne črpalke v razpredelnici pa kar 560 kWh. To pomeni kar 69-odstotni prihranek pri energiji. Sušilnik s toplotno črpalko bi pri normirani uporabi ob ceni električne energije 0,163 evra za kWh (to je cena za gospodinjstva z vsemi davki po izračunu statističnega urada RS za 2. četrtletje 2016) porabil letno za 28 evrov elektrike, lastniki klasičnega sušilnika pa bi za enako količino sušenja v enem letu plačali 91 evrov. Razlika kar 63 evrov na leto ni zanemarljiva. V desetih letih, kolikor je predvidena življenjska doba tovrstnih aparatov, bi se tako nabralo kar 630 evrov prihranka. Izračun upošteva normirano uporabo sušilnega stroja - 160 sušilnih ciklov z različnimi polnitvami za štiričlansko družino. Če sušite več, bo prihranek še večji, večji pa bo tudi, če se bo elektrika v prihodnosti dražila.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

na netu je v kategoriji slovenija SIEMENS WT47W540BY pred mielejem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

puginho ::

Okapi je izjavil:

Lep primer brezveznosti teh testov, ki jih delajo razne potrošniške organizacije. Če kupim sušilnik perila, sta mi pomembni samo dve stvari - kako dobro suši, in kako malo zmečka perilo. Poraba elektrike, enostavnost rabe in ostale zadeve, ki so jih merili, so povsem postranskega pomena. In potem pridejo na prvo mesto najdražji Mieleji, ki vsi dobijo nezadostno oceno pri mečkanju, najboljši pa poleg tega samo povprečno pri sušenju.

Izkaže se, da sta najboljša en Bosch in en Gorenje, ki imata dobro oceno za sušenje in povprečno za mečkanje.


neverjetno res, miele je slabši od gorenja pri zmečkanosti in posušenosti stane pa trikrat več hahahaha

Nesta ::

Kakšna akcija sušilnih strojev? :) Rabim nek price/performance stroj. Z koncno ceno max 450€ hvala :)

Ganon ::

Kako je s sušilnimi stroji, škodujejo oblačilom ali ne?

matobeli ::

Itak da škodujejo, celo tako zelo da proizvajalci napišejo na vsak kos ali je primeren za sušenje v sušilnem stroju ali ne.

Bellzmet ::

Sem šel zdele na WC preverit in na spodnjih gatah nič ni označeno... Bojo pa za oprat to pa.

darkolord ::

Bellzmet je izjavil:

Sem šel zdele na WC preverit in na spodnjih gatah nič ni označeno... Bojo pa za oprat to pa.
Zadnja ikonca je sušenje v stroju:

Bellzmet ::

Aha OK hvala za info. Moram rečt, da sem pomoje prvič to etiketo tako podrobno pogledal.

Stikalo ::

Bellzmet je izjavil:

Aha OK hvala za info. Moram rečt, da sem pomoje prvič to etiketo tako podrobno pogledal.


To je tako, ni priporočljivo. Mi vseeno vse damo v sušilca :)

se pa precej nabere na filtru, tako da je cunj definitivno vsak dan manj. Ampak prihraniš res veliko časa.

DeeJay ::

Dražje cunje (jih ni velik) obešam, vse ostalo sušim in nikol ne gledam etiket. Do zdej (5 let) ni blo nekih težav.

krho ::

A ima kdo dostop do ZPS testa iz 2019. Drugače se odločam med GORENJE DA83IL in Beko DH8544RX..
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

mihec87 ::

gruntfürmich je izjavil:

Okapi je izjavil:

Lep primer brezveznosti teh testov, ki jih delajo razne potrošniške organizacije. Če kupim sušilnik perila, sta mi pomembni samo dve stvari - kako dobro suši, in kako malo zmečka perilo. Poraba elektrike, enostavnost rabe in ostale zadeve, ki so jih merili, so povsem postranskega pomena. In potem pridejo na prvo mesto najdražji Mieleji, ki vsi dobijo nezadostno oceno pri mečkanju, najboljši pa poleg tega samo povprečno pri sušenju.

Izkaže se, da sta najboljša en Bosch in en Gorenje, ki imata dobro oceno za sušenje in povprečno za mečkanje.


zakaj je brezveze test če pa ti je lepo napisano ktir zmečka perilo ter dobro posuši in se lahko na podlagi tega odločiš?

glede porabe elektrike:
Prihod in prevlada sušilnikov s toplotno črpalko je ekonomski izračun nepreklicno prevesil na stran odločitve, da je nakup takega sušilnik perila za gospodinjstvo finančno koristen. Sodobni sušilniki porabijo v enem letu okoli 200 kWh elektrike, najboljši v naši razpredelnici celo le 170 kWh, edini kondenzacijski sušilnik brez toplotne črpalke v razpredelnici pa kar 560 kWh. To pomeni kar 69-odstotni prihranek pri energiji. Sušilnik s toplotno črpalko bi pri normirani uporabi ob ceni električne energije 0,163 evra za kWh (to je cena za gospodinjstva z vsemi davki po izračunu statističnega urada RS za 2. četrtletje 2016) porabil letno za 28 evrov elektrike, lastniki klasičnega sušilnika pa bi za enako količino sušenja v enem letu plačali 91 evrov. Razlika kar 63 evrov na leto ni zanemarljiva. V desetih letih, kolikor je predvidena življenjska doba tovrstnih aparatov, bi se tako nabralo kar 630 evrov prihranka. Izračun upošteva normirano uporabo sušilnega stroja - 160 sušilnih ciklov z različnimi polnitvami za štiričlansko družino. Če sušite več, bo prihranek še večji, večji pa bo tudi, če se bo elektrika v prihodnosti dražila.


Pozabli so upoštevati razliko v ceni samega aparata...

gruntfürmich ::

krho je izjavil:

A ima kdo dostop do ZPS testa iz 2019. Drugače se odločam med GORENJE DA83IL in Beko DH8544RX..

kolk plačaš?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krho ::

NE rabim celega testa.. zanima me uvrstitev moje izbire.. oz. če je v istem rangu kaj drugega boljšega. Cena testa na netu je zasoljena.. Se bolj splača, pol revijo jit kupit.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

qwertyy ::

Sušilec je bv. Škoda cunj, razen če jih kupujete v Kiku ipd. Pa še zmečkajo se. Edino za kar je uporaben je pa za brisače, ker pridejo ven lepo mehke.

krho ::

Jest mam talno gretje in nočem, da mi žena povsod po hiši pozimi suši cunje. Je dost vlažno že brez tega.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

MIHAc27 ::

Jaz sem letos nabavil rabljenega. Pač družinski član več, in cunj se nabere nenormalno veliko. Stanovanje ni veliko, in sploh sedaj, ko je zunaj vlažno, ga ni čez sušilec.

monikav ::

Kaj pa kombinacija pralno-sušilni stroj, ima kdo izkušnje? Glede na nasvet na koncu tega članka, se bolj splača kupit pralno-sušilni stroj kot posebej sušilni, če sušiš samo ob slabem vremenu oz. pozimi

St235 ::

Edina, ampak res edina prednost kombinirane naprave je to, da pobere pol manj prostora.

Predvsem pa moraš pazit, da imajo kombinirani stroji ponavadi kapaciteto sušenja bistveno manjšo kot pranja. Kar pomeni, da najprej tri ure pereš, potem pa še 2x po 3 ure sušiš. Torej 9 ur za eno rundo. Drugo pa je če imaš obleke iz nevem kakšnih eksotičnih materialov. Za bombaž in jeans še nisem opazil, da bi se kaj hitreje uničevale stvari.

Sušilni stroj je pri dveh otrocih in omejenem prostoru za sušenje luksuz, ki odtehta uničevanje cunj in ne vem še kakšne paranoične izpade imajo nekateri. Pri otrocih bodo 3x prerasli in 6x strgali cunje preden bo sušilec prišel na vrsto, da kaj uniči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

matobeli ::

Jaz dajem kar 4-5kg max notri v 9kg stroj da gre lahko program naprej v sušenje avtomatsko, pa še na telefon sporoči ko je končal.
Zlata vredno pri, kot že rečeno, otrocih in omejenem prostoru.

Cunje... kupujem take za v sušilni stroj.

finkec ::

St235 je izjavil:

Edina, ampak res edina prednost kombinirane naprave je to, da pobere pol manj prostora.

Predvsem pa moraš pazit, da imajo kombinirani stroji ponavadi kapaciteto sušenja bistveno manjšo kot pranja. Kar pomeni, da najprej tri ure pereš, potem pa še 2x po 3 ure sušiš. Torej 9 ur za eno rundo. Drugo pa je če imaš obleke iz nevem kakšnih eksotičnih materialov. Za bombaž in jeans še nisem opazil, da bi se kaj hitreje uničevale stvari.

Sušilni stroj je pri dveh otrocih in omejenem prostoru za sušenje luksuz, ki odtehta uničevanje cunj in ne vem še kakšne paranoične izpade imajo nekateri. Pri otrocih bodo 3x prerasli in 6x strgali cunje preden bo sušilec prišel na vrsto, da kaj uniči.



Na kakšnem programu pa perete in kako umazane cunje so, da je treba prati 3ure?

z3ro ::

Z mojo sva tudi morala kupit kombinirano napravo zaradi prostora. Pere 8kg, suši 5kg. Za pranje + sušenje porabi nekje 4 ure in pol, čeprav večinoma sušima samo delno, nekje uro in pol. Do konca se posuši na stojalu - zraven laufa razvlaževalec. Ampak sušilec uporabljava samo sedaj, ko je bolj tako vreme. Ne vem kje je Lakotnik našel 3 ure pranja, pri nama je to 1:40-2:10.

user4683 ::

Tudi pri nas imamo kombiniran pralno-sušilni (Miele WT1) in je fenomenalen. Ja, daš notri "samo" 5kg namesto da ga nabutaš z 8kg, ampak potem lahko pozabiš na cunje za tiste 4h, dokler ti ne zabrenči na telefonu, da je fertik. V tem času lahko narediš kaj pametnega, namesto da prekladaš cunje, ali pa samo greš v miru na kavico :) Tudi ni kakšnih problemov s kvaliteto pranja/sušenja, uničenimi cunjami (oziroma nič boljše/slabše kot prej na ločenih strojih).

St235 ::

finkec je izjavil:

St235 je izjavil:

Edina, ampak res edina prednost kombinirane naprave je to, da pobere pol manj prostora.

Predvsem pa moraš pazit, da imajo kombinirani stroji ponavadi kapaciteto sušenja bistveno manjšo kot pranja. Kar pomeni, da najprej tri ure pereš, potem pa še 2x po 3 ure sušiš. Torej 9 ur za eno rundo. Drugo pa je če imaš obleke iz nevem kakšnih eksotičnih materialov. Za bombaž in jeans še nisem opazil, da bi se kaj hitreje uničevale stvari.

Sušilni stroj je pri dveh otrocih in omejenem prostoru za sušenje luksuz, ki odtehta uničevanje cunj in ne vem še kakšne paranoične izpade imajo nekateri. Pri otrocih bodo 3x prerasli in 6x strgali cunje preden bo sušilec prišel na vrsto, da kaj uniči.



Na kakšnem programu pa perete in kako umazane cunje so, da je treba prati 3ure?


a če rečem 2 uri 15 za pranje in 2 uri 50 za sušenje bo ok, al rabiš sekunde?

krho ::

Moj Boschev pralni stroj.. Pravi da bo pral bombaž na 60°C cca 2h.. ko stisneš Eko tipko, zmanjša temperaturo pranja in podaljša čas na dobre 3h.
V bistvu vse to Eko sranje podaljšuje čas pranja in sušenja.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

St235 ::

z3ro je izjavil:

Z mojo sva tudi morala kupit kombinirano napravo zaradi prostora. Pere 8kg, suši 5kg. Za pranje + sušenje porabi nekje 4 ure in pol, čeprav večinoma sušima samo delno, nekje uro in pol. Do konca se posuši na stojalu - zraven laufa razvlaževalec. Ampak sušilec uporabljava samo sedaj, ko je bolj tako vreme. Ne vem kje je Lakotnik našel 3 ure pranja, pri nama je to 1:40-2:10.


ja, če je prostor omejitev je kombiniran stroj edina rešitev. Je pa 5kg hitro premalo, ko so otroci v igri in nočeš vsak dan prat.

z3ro ::

St235 je izjavil:

z3ro je izjavil:

Z mojo sva tudi morala kupit kombinirano napravo zaradi prostora. Pere 8kg, suši 5kg. Za pranje + sušenje porabi nekje 4 ure in pol, čeprav večinoma sušima samo delno, nekje uro in pol. Do konca se posuši na stojalu - zraven laufa razvlaževalec. Ampak sušilec uporabljava samo sedaj, ko je bolj tako vreme. Ne vem kje je Lakotnik našel 3 ure pranja, pri nama je to 1:40-2:10.


ja, če je prostor omejitev je kombiniran stroj edina rešitev. Je pa 5kg hitro premalo, ko so otroci v igri in nočeš vsak dan prat.

Ja, zaenkrat še ni otrok, ko bodo pa bo vrjetno edina rešitev posebej sušilca v garažo. Zaenkrat se nama še ne da nosit sušit perilo 3 štuke nižje, ko bo treba pa bova :D

K0l1br1 ::

Raje kamorkoli, na balkon itd., kot 3 štuke nižje.... pa še ob malemu otroku....

Okapi ::

St235 je izjavil:

Edina, ampak res edina prednost kombinirane naprave je to, da pobere pol manj prostora.

Predvsem pa moraš pazit, da imajo kombinirani stroji ponavadi kapaciteto sušenja bistveno manjšo kot pranja. Kar pomeni, da najprej tri ure pereš, potem pa še 2x po 3 ure sušiš. Torej 9 ur za eno rundo.
Pač nakladaš, ker nimaš pojma.

Prednost kombiniranega stroja, za marsikoga glavna, je, da ti ni treba prekladati robe. Pritisneš gumb in imaš čez 4 ure oprano in posušeno.

Druga prednost je, da je kombinirani stroj priključen na kanalizacijo, kar samostojni sušilni stroji pogosto niso, in moraš ročno odtakati vodo.

In če ima manjšo kapaciteto sušenja kot pranja, pametni ljudje naložimo samo toliko, kolikor je kapaciteta sušenja.

floyd1 ::

Okapi je izjavil:

St235 je izjavil:

Edina, ampak res edina prednost kombinirane naprave je to, da pobere pol manj prostora.

Predvsem pa moraš pazit, da imajo kombinirani stroji ponavadi kapaciteto sušenja bistveno manjšo kot pranja. Kar pomeni, da najprej tri ure pereš, potem pa še 2x po 3 ure sušiš. Torej 9 ur za eno rundo.
Pač nakladaš, ker nimaš pojma.

Prednost kombiniranega stroja, za marsikoga glavna, je, da ti ni treba prekladati robe. Pritisneš gumb in imaš čez 4 ure oprano in posušeno.

Druga prednost je, da je kombinirani stroj priključen na kanalizacijo, kar samostojni sušilni stroji pogosto niso, in moraš ročno odtakati vodo.

In če ima manjšo kapaciteto sušenja kot pranja, pametni ljudje naložimo samo toliko, kolikor je kapaciteta sušenja.

Pri 4-članski družini bi moral ob kombiniranem stroju biti noro pedanten in prati/sušiti dnevno. Navadno to ne gre.

matobeli ::

Kje pa je problem? Lahko tud na tri dni pa takrat tri runde, ni nek biggie.

St235 ::

Okapi je izjavil:

St235 je izjavil:

Edina, ampak res edina prednost kombinirane naprave je to, da pobere pol manj prostora.

Predvsem pa moraš pazit, da imajo kombinirani stroji ponavadi kapaciteto sušenja bistveno manjšo kot pranja. Kar pomeni, da najprej tri ure pereš, potem pa še 2x po 3 ure sušiš. Torej 9 ur za eno rundo.
Pač nakladaš, ker nimaš pojma.

Prednost kombiniranega stroja, za marsikoga glavna, je, da ti ni treba prekladati robe. Pritisneš gumb in imaš čez 4 ure oprano in posušeno.

Druga prednost je, da je kombinirani stroj priključen na kanalizacijo, kar samostojni sušilni stroji pogosto niso, in moraš ročno odtakati vodo.

In če ima manjšo kapaciteto sušenja kot pranja, pametni ljudje naložimo samo toliko, kolikor je kapaciteta sušenja.


Daj kekec v svojem nakladanju pokaži kombiniran stroj kjer razlika v kapaciteti ni bistvena? Al kaj naj bi v tvojih blodnjah bilo nakladanje? In, ko smo že pri prodajanju buč, večina sušilnih strojev se seveda lahko priklopi direktno v odtok, če to želiš.

Če pa pametni ljudje pri 4 članski družini perete 24/7 4 kilogramske runde, je pa to predvsem vaš problem. Če st pri tem pa še tako neuni, da verjamete da je z 2x4kg manj nalaganja stroja kot pri ločenih strojh z 1x8kg smo si pa vsi na jasnem kdo naklada.

matobeli je izjavil:

Kje pa je problem? Lahko tud na tri dni pa takrat tri runde, ni nek biggie.


Problem je v tem, da naš okapi dobil menstruacijo in ima izpade. Pač vsak se odloči kaj mu pod črto bolj leži. Kombiniran stroj predstavlja odličen prihranek pri prostoru, se pa moraš sprijaznit z omejeno kapaciteto, kar pomeni toliko več dnevnega pranja in pospravljanja.

Ker ima naš žirafokonj hude težave z matematiko pozablja, da če daš 8 kg v pralni stroj in potem 8 kg v sušilni stroj, je bilo ravno toliko prekaldanja cunj, kot če daš 2x4kg v ombiniran stroj.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()

Invictus ::

Pri kombiniranem stroju se priporoča, da po pranju cunje vzameš ven, jih ločiš in malo raztegneš ter daš nazaj. So cunje precej manj zmečkane.

Lahko pa, da so novi komibinirani boljši in da tega ni treba... Pri mojem je pomagalo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ganon ::

Kaj zdaj, kombinirani da ali ne? Meni ga je serviser odsvetoval. Bom moral razmisliti o nakupu, ker mi pozimi sušenje povzroča preglavice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Bellzmet ::

Zelo enostavno. Če imaš prostor in denar kupi ločeno. Če nimaš, kupiš kombinirani in je vsekakor boljše kot nič. Če te skrbi za obleke/zmečkanost sušiš samo brisače, posteljnino, spodnje gate, nogavice, kuhinjske krpe. Kar je že veliko.

Ganon ::

Ja, to je res. Lahko sušiš samo kose, ki so večji in debelejši in jih je težje posušiti. V kopalnico sicer lahko dam dva stroja, enega na drugega, vendar bi mi prav prišel tudi dodaten prostor.

karosha ::

Včasih sva imela Boschev pralno-sušilni stoj in nisem bila preveč navdušena. Oblačila je precej mečkalo, zato sem sušila samo posteljnino, brisače in perilo. Tudi funkcija avtomatsko operi-in-posuši ni bila najboljša, ker nikoli ni posušilo do konca (razlika pri kg glede na pranje in sušenje). Sploh pa me je motilo, da je perilo po končanem sušenju prišlo ven, hm, kot bi bilo malo "zažgano" (ne po videzu, ampak kot bi bila vlakna preveč izsušena, tudi vonj je bil tak kot bi npr. pustil oprano brisačo cel dan na žgočem soncu).

Zdaj imava kombo - spodaj pralni, zgoraj sušilni in sem nadzadovoljna. Sta pa oba stroja ožjih dimenzij in že tako ne zavzameta veliko prostora. Vsak dandanašnji sušilni stroj ima ogromno programov (volneni puloverji, jeans, program za velike kose, občutljivo, temno, športno, za puhovke, ma ni da ni, in jih zagotovo polovico koristim, enostavno ni več nobene potrebe po obešanju).

Aja, meni je bil velik faktor tudi to, da lahko že perem novo rundo, medtem ko suši prejšnjo. Ogromno prihranim pri času. Pri kombiniranem to seveda ne gre.

Ganon ::

Je kdo zasledil kakšno dobro decembrsko akcijo za belo tehniko?

krho ::

Jest sem vzel pol WTW876WBY. So pa mal gnoji pr Boschu.. vezni element... ki ga moraš vzet zraven.. no ne paše. Ker ne gre toliko nogice dvignit. Tko, da sem pol s pilo 35x3mm stran pobral.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Ganon ::

Naj mi prosim nekdo razloži. Gledam Bosch WTW85491BY v eni od spletnih trgovin. Na uradni strani ga ne najdem. Je to starejši model?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

darkolord ::

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358154946 (3198) IL_DIAVOLO
»

Kateri pralno-sušilni stroj

Oddelek: Loža
106496 (6264) Lonsarg
»

Kateri sušilni stroj s TČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8830171 (22133) oberskitona
»

Kateri pralno sušilni stroj kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7839652 (33989) MasterSPi
»

Kater pralni stroj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11064716 (49580) brinas

Več podobnih tem