» »

Bi trenutno upali vzeti leasing za avto z variabilno obrestno mero (5 let)?

Bi trenutno upali vzeti leasing za avto z variabilno obrestno mero (5 let)?

«
1
2

Logitek ::

EURIBOR je že leta relativno stabilen, ravno zdaj pa napovedujejo višanje.
Zdaj, če vzamem 5-letni finančni leasing za nov avto z variabilno obrestno mero, me bo lahko peklo, lahko pa ne; niti sanja se mi pa ne, kakšno fiksno obrestno mero bi mi pokazali v tem trenutku, ko je vse malo nepredvidljivo in so sklepam da so tudi oni previdni.

Je kdo v teh tednih v podobni situaciji? Porsche finance group Slovenija nam je pred nekaj meseci dal informativni izračun s 7,2% efektivno obrestno mero. Bi bila trenutno še takšna?
In predvsem, kakšno fiksno obrestno mero trenutno običajno dajejo prodajalci?

tnx

solatko ::

Avto se kupuje za gotovino, razen, če je ponudba za leasing boljša, potem pa leasing plačaš predčasno. Včasih je v ponudbi, da ni obresti (državni intervencijski krediti za ohranitev avtomobilske industrije), takrat se splača in gotovino vložiš v kaj, kar nosi dobiček.
Delo krepa človeka

IgorCardanof ::

Lizing je nateg pri belem dnevu. Ce kupujes avto na lizing, pomeni, da si ga ne mores privoscit.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

bobby ::

Solatko: si ti preveril zadnje par let, kako mocno se izogibajo oz nekateri celo ne omogocajo nakupa na gotovino?
Pa ponujjao lizing na vsak nacin in je le-ta jurja cenejsi?
Res je, da pac cez 3 mesece prletis pa licing odplacas pa je ampak se otepajo one time cash payment ko hudic kriza.

In ne, lzing ni natega ce imas odvec gotovine in ti razlika, ki je ne odtegnes takoj v obdovju lepo doprinese vecji plus kot je celo vozilo. Tu se pa s solatkotom strinjam.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Cupakabra123 ::

Zakaj bi sploh jemal leasing? Placas ob nakupu in si prihranis denar z raznoraznimi obveznimi kaskoti in obrestmi. Ce pa nimas denarja si pa ne kupujes avta. Simple as that.

Ganon ::

solatko je izjavil:

Avto se kupuje za gotovino


Si že kdaj kupil nov avto? Črtajo ti vse popuste in drugače otežijo nakup. Gotovine se izogibajo kot hudič križa.

Dimnik ::

Daj solatko, nehaj pametovat, ti ki še nisi kupil novega avta, ampak premium ugodno rabljene....
pojdi v salon, izberi avto, povej da plačaš z gotovino...pridi nazaj pa potem piši, kako je v resničnem svetu

LeQuack ::

Če že kupuješ nov avto upam da ne boš zastarelo tehnologijo z notranjim izgorevanjem na fosilna goriva.
Quack !

Vajenc ::

Zato, ker so z leasingom dobili vec za avta. Bancne obresti so bile zadnja leta nizke in so brez slabe vesti dodali par procentov zase. Sedaj se bodo bancne obresti zvisale in bo cena z leasingom precej neprivlacna za kupce.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

hojnikb ::

Dimnik je izjavil:

Daj solatko, nehaj pametovat, ti ki še nisi kupil novega avta, ampak premium ugodno rabljene....
pojdi v salon, izberi avto, povej da plačaš z gotovino...pridi nazaj pa potem piši, kako je v resničnem svetu

solatko se vedn zivi v letu 88', tko da njegove izjave je jemat z rezervo :))
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

hojnikb je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Daj solatko, nehaj pametovat, ti ki še nisi kupil novega avta, ampak premium ugodno rabljene....
pojdi v salon, izberi avto, povej da plačaš z gotovino...pridi nazaj pa potem piši, kako je v resničnem svetu

solatko se vedn zivi v letu 88', tko da njegove izjave je jemat z rezervo :))


Ce bi tudi ostali, ne bi bli tak broke in si od kruha jemali.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

hojnikb ::

IgorCardanof je izjavil:

Lizing je nateg pri belem dnevu. Ce kupujes avto na lizing, pomeni, da si ga ne mores privoscit.

Aha, ce pa tisti kupcek gotovine, k si jo praskal 10 let za skoraj novga passata, vrzes na mizo in kupis, si pa kr naenkrat financno zmozen lastnistva takega avta?
#logic
#brezpodpisa

Logitek ::

Z redko izjemo hvala za kup nerelevantnih odgovorov. Napisali ste čisto vse, razen tistega, kar sprašujem.

...
Je kdo trenutno pri nakupu na leasing in lahko napiše kakšen feedback?
Leasinga imam le en del, za cca. 15.000€, VW Tiguan, čeprav to res ni pomembno za to temo.

hojnikb ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Daj solatko, nehaj pametovat, ti ki še nisi kupil novega avta, ampak premium ugodno rabljene....
pojdi v salon, izberi avto, povej da plačaš z gotovino...pridi nazaj pa potem piši, kako je v resničnem svetu

solatko se vedn zivi v letu 88', tko da njegove izjave je jemat z rezervo :))


Ce bi tudi ostali, ne bi bli tak broke in si od kruha jemali.

če bi obstal v letu 88', nebi sedaj pisal tehle postov na internetnemu forumu :))
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

IgorCardanof ::

hojnikb je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Lizing je nateg pri belem dnevu. Ce kupujes avto na lizing, pomeni, da si ga ne mores privoscit.

Aha, ce pa tisti kupcek gotovine, k si jo praskal 10 let za skoraj novga passata, vrzes na mizo in kupis, si pa kr naenkrat financno zmozen lastnistva takega avta?
#logic


Temu toku logike pa ne zmorem sledit. Sem mislil, da sem pisal le o lizingu, pa sem zgleda pisal tudi o nakupu avta direktno. Kdo bi si mislu :D
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

hojnikb ::

Logitek je izjavil:

Z redko izjemo hvala za kup nerelevantnih odgovorov. Napisali ste čisto vse, razen tistega, kar sprašujem.

...
Je kdo trenutno pri nakupu na leasing in lahko napiše kakšen feedback?
Leasinga imam le en del, za cca. 15.000€, VW Tiguan, čeprav to res ni pomembno za to temo.

Glede na to da kupujes za vec kesa avto... ID.4, 1% obresti ekosklad kredita ;)
Tudi ce se euribor dvigne za 6%, si se vedno tam, kot ce bi vzel klasinc lizing z 7% fiksne.

IgorCardanof je izjavil:

hojnikb je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Lizing je nateg pri belem dnevu. Ce kupujes avto na lizing, pomeni, da si ga ne mores privoscit.

Aha, ce pa tisti kupcek gotovine, k si jo praskal 10 let za skoraj novga passata, vrzes na mizo in kupis, si pa kr naenkrat financno zmozen lastnistva takega avta?
#logic


Temu toku logike pa ne zmorem sledit. Sem mislil, da sem pisal le o lizingu, pa sem zgleda pisal tudi o nakupu avta direktno. Kdo bi si mislu :D


Če sledim tvoji logiki, pomeni da je prakticno cel svet nezmozen. Ker cist tko, skoraj za vse se financira. Tudi apple z 100 miljardnimi cash zalogami jemlje kredite, da postavi novo proizvodnjo linijo itd ;)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

IgorCardanof ::

Apple na lizing za avte postavlja nove proizvodnje linije?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

hojnikb ::

#brezpodpisa

IgorCardanof ::

Ja ne razumem te. A nismo govoril o lizingih za avto. Kje tu pridejo potem splošni krediti in posojila notri?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

hojnikb ::

In zakaj je avtomobil kaj drugačen v tem respektu?
#brezpodpisa

Mike_Rotch ::

Si že kdaj kupil nov avto? Črtajo ti vse popuste in drugače otežijo nakup. Gotovine se izogibajo kot hudič križa.


Pod črto je avto še vedno cenejši na gotovino, kakorkoli obrneš.

Mike_Rotch ::

pojdi v salon, izberi avto, povej da plačaš z gotovino...pridi nazaj pa potem piši, kako je v resničnem svetu


Kaj točno naj bi bilo? Prodali ti bodo avto in to je to.

bobby ::

Debata je v tem, kaksni so pofoji placila/financiranja?
Ne beres postov al si nezmozwn dojet?
Lahko pa gres testno kupovat nov avto pa povej, na kaj vse te bodo probali navlect da ne bi placeval one-Time-gotovina.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Mike_Rotch ::

Probajo veliko, logično, saj so trgovci. Ampak nekateri namigujete, da se ne da kupiti avta z gotovino, kar ni res. Enostavno lahko rečeš ne in jim nakažeš denar v enem znesku.

LeQuack ::

Večina prodajalcev avtov je sedaj postala financer lizingov in podobnih, so videli da je veliko denarja v tem.
Quack !

Horas ::

LeQuack je izjavil:

Večina prodajalcev avtov je sedaj postala financer lizingov in podobnih, so videli da je veliko denarja v tem.


to ni danes, to je bilo že 12 let nazaj.

starfotr ::

https://www.zps.si/trg-in-cene-topmenu-...

Če komu ni jasno... Vsaj 10 % preplačaš avto, če gre na lizing.

MetalLord ::

Mah, 10% ni nič, glavni problem je da v prvih 5 letih izgubiš polovico vrednosti, edina prednost novega je pa da prvih 5 let samo tankaš in voziš (če imaš srečo seveda). Je pa potem tudi slabost prvih 5 let, da nikamor ne upaš z avtom in ga nikjer ne upaš pustiti razen na varnem pred domom. Tako da sam ne kupujem več avta za več kot 10k€, pa četudi je potem problem vprašljive zgodovine.

bobby ::

Mike_Rotch je izjavil:

Probajo veliko, logično, saj so trgovci. Ampak nekateri namigujete, da se ne da kupiti avta z gotovino, kar ni res. Enostavno lahko rečeš ne in jim nakažeš denar v enem znesku.


Malgaj Lj ne gre na gotovino. Vem pa, 2020 pooblascenc v MS je slo na fotovino v primeru staro za novo.
Ampak se vedno namigujem, da nakup na gotovino je potencialno mozen pri nekaterih definitivno pa te med nakupom bodo probali privabiti z raznimi drugimi obrocnimi odplacevanji.
Ne mi verjet, pojdi in izkusi na lastni kozi, se posebej, ce zadnjih 7 let nisi bil prisoten niti pri enem nakupu novega avta (staro za novo ni upostevano v to) in porocaj. Aja, pa javi vsaj v katerem kocu Slo si to probal.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

jb_j ::

v časih ko je inflacija nestabilna,
sigurno ne bi bila dobra odločitev, vzemanje kreditov z variabilno obrestno mero........

variabilna obrestna mera, se splača, samo kadar so dobri in konstantni gospodarski pogoji,
konstantna inflacija, in gospodarske razmere,
ker je variabilna obrestna mera, načeloma nižja,
ampak s tem povezano večje tveganje.......
(kadar se lahko pričakuje ustaljene gospodarske razmere, brez ekstremnih dogajanj)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Utk ::

Preračunaj si za kolk se res dvigne obrok pri višjih obrestih, kaj ti to pomeni in če se še zmeraj splača lizing, in ne recimo navaden kredit. Kdo ti lahko na to drug odgovori kot sam?
Mislim da se pri takem znesku težko dvigne za več kot 30, 40 evrov. To res ni neka katastrofa. Pa tudi za teh 30,40 bo trajalo par let, ne se euribor kar čez noč dvigne na 5%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jb_j ::

Utk je izjavil:

Preračunaj si za kolk se res dvigne obrok pri višjih obrestih, kaj ti to pomeni in če se še zmeraj splača lizing, in ne recimo navaden kredit. Kdo ti lahko na to drug odgovori kot sam?


sej je podobna zgodba pri lizingu in kreditu,

razlika je le v tem, da pri lizingu nisi takojšnji lastnik,
pri kreditu si pa takojšnji lastnik.......

Utk ::

Kredit lahko vzmeš kjerkoli pod raznimi pogoji. Lizing pri prodajalcu je tak kot je.

jb_j ::

Utk je izjavil:

Kredit lahko vzmeš kjerkoli pod raznimi pogoji. Lizing pri prodajalcu je tak kot je.


lizing pogoji so malo okleščeni,
kot pri kreditu,
(načeloma se lažje dobi lizing kot kredit)

ker v času odplačevanja nisi lastnik, premičnine/nepremičnine........
in podobno..........


primerjave lizing, kredit....... (razlike v obrestnih merah, ne poznam)
(fiksne in variabilne) pa predvidevam, da so fiksne višje.......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

najbolj sigurna reč je potem, kredit z fiksno obrestno mero:

če ne želiš špekulirati....

hojnikb ::

Utk je izjavil:

Kredit lahko vzmeš kjerkoli pod raznimi pogoji. Lizing pri prodajalcu je tak kot je.

Ni res, tudi lizing lahk vzameš pri katerkem kol ponudniku za skor kakršn kol avto.
#brezpodpisa

Mike_Rotch ::

Ne mi verjet, pojdi in izkusi na lastni kozi, se posebej, ce zadnjih 7 let nisi bil prisoten niti pri enem nakupu novega avta (staro za novo ni upostevano v to) in porocaj. Aja, pa javi vsaj v katerem kocu Slo si to probal.


V zadnjih 7 letih sem zamenjal enih 7 avtomobilov, nekaj novih nekaj rabljenih. Nazadnje sem kupoval konec lanskega leta, ko se sicer na koncu nisem odločil za novega. Ampak ni bilo nobenih problemov, ko sem vprašal za ceno za gotovino. 3 leta nazaj sem bil zraven, ko je oče kupoval nov avto pa prav tako ni imel problemov.

Povsod so me prepričevali kako super je lizing, enkrat so me celo nategnili. Nikjer pa me niso odslovili, ko nisem želel lizinga.

hojnikb ::

jb_j je izjavil:

najbolj sigurna reč je potem, kredit z fiksno obrestno mero:

če ne želiš špekulirati....

Ja, če zeliš ze v štartu preplačat kredit, kot da bi blo ze skor konec sveta. Fiksna obrestna mera se splača kvečjemu za višje zneske na daljša obdobje (beri hipoteka na 30 let).
#brezpodpisa

LeQuack ::

Kolk majo prodajalci avtomobilov sploh profita zadnje čase? 100%, 200% na avto?
Quack !

jb_j ::

hojnikb je izjavil:

jb_j je izjavil:

najbolj sigurna reč je potem, kredit z fiksno obrestno mero:

če ne želiš špekulirati....

Ja, če zeliš ze v štartu preplačat kredit, kot da bi blo ze skor konec sveta. Fiksna obrestna mera se splača kvečjemu za višje zneske na daljša obdobje (beri hipoteka na 30 let).


glej ne poznam vseh razmer......
(kakšna scena je bila glede lizinga pri finančni krizi leta 2008)

hojnikb ::

LeQuack je izjavil:

Kolk majo prodajalci avtomobilov sploh profita zadnje čase? 100%, 200% na avto?

200% ? Sj ne prodajajo mleka pa kruha, no :)
#brezpodpisa

Mike_Rotch ::

Kolk majo prodajalci avtomobilov sploh profita zadnje čase? 100€, 200€ na avto?


There, fixed it :)

jb_j ::

hojnikb je izjavil:

jb_j je izjavil:

najbolj sigurna reč je potem, kredit z fiksno obrestno mero:

če ne želiš špekulirati....

Ja, če zeliš ze v štartu preplačat kredit, kot da bi blo ze skor konec sveta. Fiksna obrestna mera se splača kvečjemu za višje zneske na daljša obdobje (beri hipoteka na 30 let).


glej, ker res ne vem........

naštej mi primere......
(ko se ostali krediti, lizingi bolj splačajo)
mogoče imaš konkretne primere......

jaz jih žal nimam:
zadnjih 10let živim na socialni,
prej sem živel pa na minimalni plači......



tako, da zelo težko govorim o teh stvareh........
(s kakršnokoli kompetenco)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

JanBrezov ::

Si že kdaj kupil nov avto? Črtajo ti vse popuste in drugače otežijo nakup. Gotovine se izogibajo kot hudič križa.

Naredil točno to leto in pol nazaj pri večji avtohiši, brez problema. Je pa res, da nisem bil v salonu, ampak sem vse urejal preko maila, zaradi korone.

Da ne bo pomote: "gotovina" je tukaj mišljeno enkratno nakazilo kupnine preko banke. Z gotovino (bankovci) pa menda ne smejo poslovati, zaradi davkarije (pranje denarja in to). To pa menda velja že zelo dolgo (vsaj 15 let).

Če se prav spomnim, je pri lizingu dodatna omejitev še ta, da moraš pri novem avtu ves čas lizinga obvezno imeti zavarovanje pri polnem kasku in max. odbitno franšizo. Naj me popravi kdo, ki je kupil na lizing.

jest10 ::

bobby je izjavil:



Malgaj Lj ne gre na gotovino. .


Dejmo no tole malo razčistiti.
Na gotovino ti ne boš nabavil nobenega novega avtomobila. Nikjer pri nas.
Lahko pa ga s takojšnjim plačilom(bančno nakazilo)

Utk ::

hojnikb je izjavil:

Utk je izjavil:

Kredit lahko vzmeš kjerkoli pod raznimi pogoji. Lizing pri prodajalcu je tak kot je.

Ni res, tudi lizing lahk vzameš pri katerkem kol ponudniku za skor kakršn kol avto.

Pizda, dej malo logike uporabi. Potem boš imel in lizing in izgubil popust pri prodajalcu zarad lizinga.
Zato sem pa napisal, da treba preračunat ali vzameš tist lizing pod njihovimi pogoji ali kredit na svoji, ali kateri drugi, banki.
Če gre nekaj lažje čez, ne pomeni da je cenejše. Ponavadi je obratno.
Dh ima efektivno obrestno 5,2, fiksne obresti. Primerjaj to s 7,2 kot so mu ponudili pri lizingu. Je pa odvisno kak popust dobi zarad lizinga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jb_j ::

JanBrezov je izjavil:

Si že kdaj kupil nov avto? Črtajo ti vse popuste in drugače otežijo nakup. Gotovine se izogibajo kot hudič križa.

Naredil točno to leto in pol nazaj pri večji avtohiši, brez problema. Je pa res, da nisem bil v salonu, ampak sem vse urejal preko maila, zaradi korone.

Da ne bo pomote: "gotovina" je tukaj mišljeno enkratno nakazilo kupnine preko banke. Z gotovino (bankovci) pa menda ne smejo poslovati, zaradi davkarije (pranje denarja in to). To pa menda velja že zelo dolgo (vsaj 15 let).

Če se prav spomnim, je pri lizingu dodatna omejitev še ta, da moraš pri novem avtu ves čas lizinga obvezno imeti zavarovanje pri polnem kasku in max. odbitno franšizo. Naj me popravi kdo, ki je kupil na lizing.


tudi to je zelo pomembno dejstvo:

če kupiš avto na lizing, je obvezen polni kasko.......
pri kreditu je vseeno kakšno zavarovanje imaš pri avtu.......


in ni obvezno to samo za "novi" avto,
tudi pri rabljenem avtu,
pri nekaterih lizing pogodbah, moraš plačevati "polni" kasko......
za ves čas odplačevanja lizinga......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

hojnikb ::

Utk je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Utk je izjavil:

Kredit lahko vzmeš kjerkoli pod raznimi pogoji. Lizing pri prodajalcu je tak kot je.

Ni res, tudi lizing lahk vzameš pri katerkem kol ponudniku za skor kakršn kol avto.

Pizda, dej malo logike uporabi. Potem boš imel in lizing in izgubil popust pri prodajalcu zarad lizinga.
Zato sem pa napisal, da treba preračunat ali vzameš tist lizing pod njihovimi pogoji ali kredit na svoji, ali kateri drugi, banki.
Če gre nekaj lažje čez, ne pomeni da je cenejše. Ponavadi je obratno.
Dh ima efektivno obrestno 5,2, fiksne obresti. Primerjaj to s 7,2 kot so mu ponudili pri lizingu. Je pa odvisno kak popust dobi zarad lizinga.

Ja, če se pogovarjamo o novem avtu. Pa še to ne vedno. Če je EV, hibrid al pa plinaš, je lahk ekosklad kredit cenejši overall, kjub temu da ti pri kešu ne dajo tolk popusta.
Kalkulacija...
#brezpodpisa

Ahim ::

Ganon je izjavil:

solatko je izjavil:

Avto se kupuje za gotovino


Si že kdaj kupil nov avto? Črtajo ti vse popuste in drugače otežijo nakup. Gotovine se izogibajo kot hudič križa.

Dva dni nazaj placan in prevzet. Nobenega popusta niso crtali (vse kot smo se dogovorili in je bio zapisano na predracunih), pa za leasing so povedali da jasno ne more biti cenejsi kot ce ga odplacam direktno in se je tam zgodba o leasingu zakljucila.

bobby ::

Aaaa nakazilo, to pa spremeni zadevo.
Ze od drugega ali tretjega posta dalje je beseda gotovina in tokrat je prvič izbrana besega nakazilo.
Potem se pravilno izrazajte, ker nisem baba, da bi vedu, kaj vi mislite.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kredit | Avtokredit | Lizing (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911547 (4743) redtech
»

kredit/leasing

Oddelek: Loža
4813863 (11353) Mavrik
»

Zakaj se prodajajo malo rabljeni avtomobili ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9517766 (14783) rejven
»

Ali se lahko v avtohišah "handla"? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10425064 (20314) St235

Več podobnih tem