» »

Zmagal Ebay avkcijo - trgovec prodal tretji osebi

Zmagal Ebay avkcijo - trgovec prodal tretji osebi

deleted ::

Torej,

že lep čas nazaj zmagal avkcijo na Ebayu, šlo se je za projektor za 120 eur. Plačal prek Paypala in vse lepo in prav. Trgovec s 600 feedbacka.

Nakar je tip nekej zmutu, da se vrne domov šele čez en teden in da bi lahko šele takrat poslal al pa mi refunda. Ok, bilo mi je čudno, ampak sem rekel ok ajde razumem situacijo, se strinjal s tem, da mi pošlje šele čez en teden.

Potem mu pišem tisti dan, kako je na stvari - brez odziva. Naenkrat dobim refund na Paypal. Nakar še dobim obvestilo od Ebaya, če se strinjam z razveljavitvijo pogodbe - se nisem strinjal seveda.

Čez 5 dni - včeraj - mu zopet pišem, kaj mu dogaja in šalabajzer mi napiše tole:

"....
I set up an ad in the local newspaper and have an offer of EUR 200.
Sorry"


Kaj sploh lahko naredim? Projektor bi imel. In kolkor je meni znano, je to protizakonito, kar je naredil?

Hvala za pomoč!

Tilen ::

Realno ne moreš kaj veliko narediti. Jaz sem tudi že zmagal na dražbi za eno sliko, kjer se prodajalec potem sploh ni javil. Naj grem v ZDA in mu izpulim sliko iz rok? Težka.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

BuDi79 ::

Protizakonito ni, ker interni pogoji nekega oglasnika niso zakon.

smacker ::

Pritožiš se na sončno upravo, tam so specializirani za take probleme.

MadMax ::

Pripopaš mu negativni feedback in živiš dalje.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

...:TOMI:... ::

Si pa vsaj dobil denar nazaj. Kar je tudi nekaj. Res ni bilo lepo. Po drugi strani sem pa jaz recimo enkrat odpovedal nakup dobljenega predmeta, ko sem zmagal dražbo, ker se naknadno ugotovil zmoto, da ne bo pasalo. Trgovec je razumel, ponudil sem celo plačilo stroškov, pa je bil prijazen in je rekel, da se pač zgodi. Nisem dobil negativnega feedbacka.

Jaz negativen feedback dam, če se trgovec ne odziva in tudi ni denarja nazaj, če pa se odzove in ne pride do dogovora, pač ne pride. Ne morem mu zato dati negativnega feedbacka.
Tomi

shadeX ::

Tisti k omenjate da je "vsaj denar" dobil nazaj. To sploh ni problem. Je kupec v tem primeru zaščiten kot kočevski medved s strani PayPal-a oz. Ebay-a.

Kaj pa bo drugega kot dobil denar nazaj, če prodajalc ni poslal izdelka? To je najmanjša skrb.

Kolikor jaz vem, je dražba na Ebay-u obvezujoča za oba prodajalca in kupca. Mi je pravil kolega, kako je veselo bidal na izdelke in na nekatere tudi potem zmagal - in ni plačal. Seveda je prodajalec sprožil določene postopke in kolega je ostal brez ebay accounta.

Policy overview

When a buyer wins an item or uses Buy It Now to purchase an item, the buyer is obligated to complete the purchase by sending full payment to the seller.

If a buyer doesn't pay within 2 days, a seller can open an unpaid item case in the Resolution Center. If the buyer still doesn't pay or reach some other agreement with the seller, eBay may record the unpaid item on the buyer's account.

When an unpaid item case closes without payment from the buyer, the seller is eligible to receive a final value fee credit to their seller account. Also, if the seller relists the item and it sells the second time, eBay may refund the insertion fee for the relisting. Learn more about managing unpaid items and receiving insertion fee credits.

Excessive unpaid items on a buyer's account may result in a range of consequences, including limits on or loss of buying privileges. Even if you don't have excessive unpaid items, we may limit your buying until you've established a good buying history or paid for the items you've committed to.



OP ima sicer obratni problem, sem pa prepričan da so pravila tudi za prodajalce. Sicer verjetno brez izdelka bo ostal v vsakem primeru, lahko pa dosežeš da mu suspendajo ali pa vsaj flagajo account :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

deleted ::

Nah, sprašujem glede realnih opcij.

Nisem pravnik, ampak gre za enostransko odpoved prodajne pogodbe in tega se ne da brez razloga narest. Tudi jaz ko enkrat bidam je fraj, sem dolžan izpolnit svoj del pogodbe, tj. plačat.

A obstaja kak policy za prodajalce?
Aja, šlo pa je za nemški ebay.

shadeX ::

Piši na ebay podporo in povej da prodajalec ni izpolnil svojih obveznosti. Več kot to ne moreš naredit.

Alamar ::

...:TOMI:... je izjavil:

Si pa vsaj dobil denar nazaj. Kar je tudi nekaj. Res ni bilo lepo. Po drugi strani sem pa jaz recimo enkrat odpovedal nakup dobljenega predmeta, ko sem zmagal dražbo, ker se naknadno ugotovil zmoto, da ne bo pasalo. Trgovec je razumel, ponudil sem celo plačilo stroškov, pa je bil prijazen in je rekel, da se pač zgodi. Nisem dobil negativnega feedbacka.
Kot kupec ne moreš dobiti negativen feedback. Ko predlagaš prekinitev kupčije, kupec dobi nazaj vse ebay provizije in tako nima stroškov. Vse kar naredi je, da klikne na gumb za ponovno objavo oglasa (relist).

deleted je izjavil:


Nisem pravnik, ampak gre za enostransko odpoved prodajne pogodbe in tega se ne da brez razloga narest. Tudi jaz ko enkrat bidam je fraj, sem dolžan izpolnit svoj del pogodbe, tj. plačat.
Lahko prekineš "pogodbo" brez kazni. Še posebej enostavno, če še ni prišlo do plačila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Alamar ::

deleted je izjavil:

Torej,


Kaj sploh lahko naredim? Projektor bi imel. In kolkor je meni znano, je to protizakonito, kar je naredil?

Hvala za pomoč!
Vse kar lahko storiš je, da mu stisneš negativen feedback, kar pa je imho vseeno pretiran ukrep, glede na to, da si dobil povrnjeno kupnino. Prodajalec lahko prekine "pogodbo" tudi, če je že prišlo do plačila.

maco-maco ::

Da ni prekinil prej, je res malo bedno. Se pa tudi meni večkrat zgodi tale zadeva:
This listing was ended by the seller because the item is no longer available.
Kaj?

69charger ::

Če eBayu sporočiš, da ti zadeve ni in ne bo poslal bodo ukrepali z odstranitvijo njegovega računa, to je pa to.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

RobertDev ::

Kaj bi pa ti naredil, če bi ti nekdo ponudil 40% več, kot pa je na ebay ponudba, seveda bi takoj prodal, vsak izdelek, lahko prodajaš na n trgih. Lahko bi pa tisti dal ponudbo 200€ na ebay, v tem primeru tudi ti ne bi dal večje ponudbe kajne ?

Alamar ::

69charger je izjavil:

Če eBayu sporočiš, da ti zadeve ni in ne bo poslal bodo ukrepali z odstranitvijo njegovega računa, to je pa to.
Ja pa jada. Vse kar bo dobil je zaznamek (defect) na svoj ebay račun.

Po pravilih ebaya ima prodajalec 30 dni časa, da prekine kupčijo. Tudi, če je že plačano. Ne more pa jo prekinit, če kupec v tem času sproži postopek, da ni prejel izdelka.

V praksi je pač tako, da največkrat prekinjajo kupčije, ker niso zadovoljni s končno ceno, ali prekinejo avkcije, ker pred iztekom prodajo stvar na drug način in se s tem izognejo visokim ebay provizijam.

MadMax ::

RobertDev je izjavil:

Kaj bi pa ti naredil, če bi ti nekdo ponudil 40% več, kot pa je na ebay ponudba, seveda bi takoj prodal, vsak izdelek, lahko prodajaš na n trgih. Lahko bi pa tisti dal ponudbo 200€ na ebay, v tem primeru tudi ti ne bi dal večje ponudbe kajne ?

Kaj pa če ni bila dosežena s strani prodajalca pričakovana cena, pa si je po balkansko premislil in zgolj noče prodat, ostalo pa je zgolj "izjava za javnost"?
Če se prodajalec ni držal dogovora, ima "nategnjeni" kupec vso pravico in brez moralnih zadržkov ukrenit vse, kar mu ebay omogoča.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Ales ::

Negativna ocena prodajalcu v tem primeru IMHO ni pretiran ukrep, ravno obratno, mora jo dobiti.

Glede na to, da je kupec izdelek kupil in potem tako dolgo čakal na prodajalca, je IMHO precej verjetno, da je:

- prodajalec bil nezadovoljen s ceno, doseženo na eBayu
- si izmislil izgovor za odlog in dal paralelno oglase drugam ter upal, da bo bolje prišel čez
- kupca na eBayu z lažno pretvezo držal "v rezervi".

Če mu drugje slučajno ne bi uspelo prodati izdelka za več, bi ga še vedno lahko dostavil kupcu na eBayu. Hkrati pa je kupec bil upravičeno prepričan, da je izdelek kupil in le čaka na dostavo, torej ga medtem ni mogel iskati drugje. IMHO, čisto nekorektno obnašanje prodajalca.

Skratka, kar se mene tiče je tole definitivno za negativno oceno in za ukrepanje proti prodajalcu preko eBaya, kolikor je pač možno in predvideno. Brez enega in drugega bo samo nategoval še naprej.

Jerry000 ::

Hm...a ni fora ebaya da zelo dobro krije kupce? Torej lahko prijavi na ebay, tam izbere da stvar ni dobil, ne refounda. Jaz bi prvo na ebay malo raziskal kako ga prijavit

#000000 ::

Kok jest poznam pravila ebaya je tisti ki je zmagal na avkciji kralj, ravno zato je bil ebay tudi tako uspešen pri avkcijah, ker nu dopustil takih mahinacij. Je pa vprašanje kako zdaj to sprovest v real life, ker če bi šel v tožbo bi nemara celo zmagal, a treba to sprožit (vložit) drugje ter nosit stroške, kar pa se ne splača, premala cifra, in to prodajalec točno ve, zalimaj mu negativen feedback in če bo plac še korespondenco med vama.

LeQuack ::

Mogoče je videl da bo moral s Slovencem delati biznis pa si je premislil.
Quack !

flyby ::

LeQuack je izjavil:

Mogoče je videl da bo moral s Slovencem delati biznis pa si je premislil.


prodajalec je nemec, zato se skloni in požri, hlapec :)

deleted ::

Dobro, pa vi preberete sploh preden komentirate? :)

Tip mi je dobesedno napisal, kaj je naredil:
"I set up an ad in the local newspaper and have an offer of EUR 200.
Sorry"

Ok kontaktiral bom Ebay.
Ne zanima me, da bi prodajalcu naredil škodo, da mu ukinejo račun ali kaj podobnega, ne delam na tak način, tudi če je barabca. Mene zanima samo to, kako bi lahko dosegel svoje - dosegel, da prodajalec izpolni svojo obveznost.

blackbfm ::

kaj tebi ni jasno, prodal je najboljšemu ponudniku oz kupcu, ebay gor dol nima veze

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

flyby ::

seveda ima veze, en predmet je prodal dvema kupcema, kaj tu ni jasno?

#000000 ::

blackbfm je izjavil:

kaj tebi ni jasno, prodal je najboljšemu ponudniku oz kupcu, ebay gor dol nima veze


ah ne ni to bolha, neke obveznosti moraš sprejet s trani upravljalca strani, če se kdo spomni je leta nazaj nekdo prodal nek športni avto za pak tisoč namesto za 30k + samo ker je izblak avkcijo in verjetno ni prav nastavil oglasa, tako da je dejansko avto šel za avkcijsko ceno pač politika ebaya.

Magic1 ::

Veze nima, samo ima Ebay možnost, da take stvari sankcionira in si tako poveča ugled. Drugače je le še eden od 1000 mešetarskih strani, kjer so mutibariči carji.
Magic

blackbfm ::

seveda ima veze, en predmet je prodal dvema kupcema, kaj tu ni jasno?


če bi obema potem bi en kupec ostal brez svojega denarja..

ah ne ni to bolha, neke obveznosti moraš sprejet s trani upravljalca strani, če se kdo spomni je leta nazaj nekdo prodal nek športni avto za pak tisoč namesto za 30k + samo ker je izblak avkcijo in verjetno ni prav nastavil oglasa, tako da je dejansko avto šel za avkcijsko ceno pač politika ebaya.


vir?

Jarno ::

Ta verz zelo dobro opiše situacijo:

Dry your eyes mate
I know it's hard to take but his mind has been made up
There's plenty more fish in the sea
Dry your eyes mate
I know you want to make him see how much this pain hurts
But you've got to walk away now
It's over


Težko je povedati kaj bolj pametnega.

Okapi ::

Ales je izjavil:

Skratka, kar se mene tiče je tole definitivno za negativno oceno in za ukrepanje proti prodajalcu preko eBaya, kolikor je pač možno in predvideno. Brez enega in drugega bo samo nategoval še naprej.

Po drugi strani je pa vsaj pošteno povedal, kaj se je zgodilo. Lahko bi rekel, da mu je projektor med pakiranjem padel na tla in se razbil. Okvara izdelka (resnična ali izmišljena) je kar pogost vzrok za predčasno prekinitev dražbe.

Ne zanima me, da bi prodajalcu naredil škodo, da mu ukinejo račun ali kaj podobnega, ne delam na tak način, tudi če je barabca. Mene zanima samo to, kako bi lahko dosegel svoje - dosegel, da prodajalec izpolni svojo obveznost.
Ne moreš doseči, če se na glavo postaviš. Tistega projektorja pač ne boš dobil, nehaj se s tem ukvarjati.

Kot sem zgoraj napisal - že prodan izdelek se lahko pokvari ali razbije, ali ga ukradejo ali izgubijo ali ... preden ti ga uspejo poslati. Potem pač dobiš denar nazaj in po ebayu iščeš novo priložnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

bajsibajsi ::

Ales je izjavil:

Negativna ocena prodajalcu v tem primeru IMHO ni pretiran ukrep, ravno obratno, mora jo dobiti.

Glede na to, da je kupec izdelek kupil in potem tako dolgo čakal na prodajalca, je IMHO precej verjetno, da je:

- prodajalec bil nezadovoljen s ceno, doseženo na eBayu
- si izmislil izgovor za odlog in dal paralelno oglase drugam ter upal, da bo bolje prišel čez
- kupca na eBayu z lažno pretvezo držal "v rezervi".

Če mu drugje slučajno ne bi uspelo prodati izdelka za več, bi ga še vedno lahko dostavil kupcu na eBayu. Hkrati pa je kupec bil upravičeno prepričan, da je izdelek kupil in le čaka na dostavo, torej ga medtem ni mogel iskati drugje. IMHO, čisto nekorektno obnašanje prodajalca.

Skratka, kar se mene tiče je tole definitivno za negativno oceno in za ukrepanje proti prodajalcu preko eBaya, kolikor je pač možno in predvideno. Brez enega in drugega bo samo nategoval še naprej.


Se popolnoma strinjam. Prav zanimivo je, kaksen delez ST populacije enostavno ne zeli razumeti situacije. Sploh ni cudno, da mnogi sellerji ne zelijo poslovati s Slovenijo.

SaXsIm ::

Alamar je izjavil:

deleted je izjavil:

Torej,


Kaj sploh lahko naredim? Projektor bi imel. In kolkor je meni znano, je to protizakonito, kar je naredil?

Hvala za pomoč!
Vse kar lahko storiš je, da mu stisneš negativen feedback, kar pa je imho vseeno pretiran ukrep, glede na to, da si dobil povrnjeno kupnino. Prodajalec lahko prekine "pogodbo" tudi, če je že prišlo do plačila.


Nikakor. Negativni feedback je edina stvar, ki jo kupec "drži" nad prodajalcem. Jaz bi prodajalcuu povedal, da mu bom pač dal negativni feedback. Večina jih potem že samih od sebe ponudi kakšno dodatno kompenzacijo za nevšečnosti. Če se s ponujenim strinjaš, daš pač pozitiven feedback, drugače pa mu še vedno lahko daš negativen feedback.

@op - prodajalec pa ti obveznosti žal ne bo uspel izpolniti. Kot ti je že povedal, je izdelek prodal nekomu drugemu, torej ga nima več.
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()

c3p0 ::

deleted je izjavil:


Ne zanima me, da bi prodajalcu naredil škodo, da mu ukinejo račun ali kaj podobnega, ne delam na tak način, tudi če je barabca. Mene zanima samo to, kako bi lahko dosegel svoje - dosegel, da prodajalec izpolni svojo obveznost.


Mene pa bi zanimalo. Ne samo mislit na lastno rit. Če je to naredil tebi, ima 600 feedbacka, verjetno nisi prva, niti zadnja žrtev. Poskušaj doseči, da mu ukinejo račun, ker je pač goljuf. To bo še počel, ker ni kaznovan in žrtve imajo mlačen odziv.

Ko je meni še nekaj hujšega storila neka UK spletna trgovina (ni poslala artikla, nato pa po pritožbi poslala falsificirano potrdilo, da je bilo poslano), so na koncu ostali le še z bitcoini kot možnostjo plačila.

Mare2 ::

Smiselno bi bilo, da bi tak prodajalec moral plačati opeharjenemu kupcu odškodnino. Če tega ni je brez veze, tudi če mu zaprejo account. Pač odpre drugega. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Alamar ::

Dajte si prebrat pravila poslovanja ebaya, preden tukaj nekaj na pamet pametujete.

Cancel a transaction

When you need to cancel a transaction, it's a good practice to first let the buyer know you're canceling it and why.

You can cancel a transaction:

Up to 30 days after the sale

Even if your buyer has already paid for the item

You won't be able to cancel a transaction if:

The buyer has already opened an Item not received request.

You've already opened an Unpaid item case.

Timelines

If you haven't shipped the item, you can cancel the transaction up to 30 days after the buyer has paid for the item.

A buyer can ask to cancel a transaction within 1 hour of purchasing the item, even if they already paid for it.

If a buyer requests to cancel the transaction, you have 3 days to approve or decline the request.

Things to keep in mind

If you cancel a transaction, the buyer may be disappointed or feel that you didn't honor your side of the bargain. Keep in mind that:

If you cancel a transaction, it may be considered a defect and count against your seller performance. Learn more about seller performance standards.

If you cancel a transaction, the buyer can still leave you negative or neutral Feedback about the transaction.

When you list an item, you enter a legally binding contract to complete the transaction if the item is sold. If you cancel the transaction, there could be other negative ramifications. See the eBay User Agreement.

Once the cancellation is complete, you can't ask us to step in and help with the transaction, and you can't reopen the cancellation request.

Na kratko:

- prodajalec ni ravnal fer, ampak tako pač je. Ebay je poln ne fer kupcev in prodajalcev.
- izdelka pač ne bo dobil
- denar je dobil nazaj
- ebay mu NE BO pomagal, pa če napiše 100 pritožb
- lahko da negativen feedback, ali pusti prazno
- prodajalec bo (lahko) dobil zaznamek za ne fer poslovanje (defect)
- pozabi na vse skupaj in nabavi izdelek drugje

tikitoki ::

BuDi79 je izjavil:

Protizakonito ni, ker interni pogoji nekega oglasnika niso zakon.


Tudi meni je to smesno. Move on. Clovek je pac prodal boljsemu ponudniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

darkolord ::

@Alamar: pozabil si povzeti odstavek, kjer piše, da sta prodajalec in kupec sklenila pogodbo.

Prodajalec je od pogodbe enostransko odstopil po tem, ko sta se sporazumela o vseh bistvenih sestavinah pogodbe in ko je kupec svoj del pogodbe že izpolnil. Tega ne sme.

OP bi lahko po sodni poti zahteval izpolnitev pogodbe. Prodajalec bi bil pač primoran kupiti nov projektor in mu ga prodati za dogovorjeno ceno, ali pa mu povrniti morebitno škodo, ki je nastala, ker svojega dela pogodbe ni izpolnil.

Bi se pa vse skupaj lahko zavleklo v leta in tisoče eur stroškov s tožbo, kar se jasno v tem primeru nikakor ne splača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Okapi ::

Vso srečo pri dokazovanju škode, ker nisi uspel kupiti ene stvari na ebayu.

Samael ::

Mare2 je izjavil:

Smiselno bi bilo, da bi tak prodajalec moral plačati opeharjenemu kupcu odškodnino. Če tega ni je brez veze, tudi če mu zaprejo account. Pač odpre drugega. :)


To je v bistvu za prodajalca na eBayu precej zoprno. Novo odprt račun je hudičevo limitiran in če se greš prodajo traja mesece, da "zaživiš" brez omejitev. Recimo pri novem računu lahko nanizaš le xx artikov v skupni vrednosti xxxx. Ko dosežeš kriterije (določeno število uspešnih prodaj v določenem časovnem roku) ti ta limit spustijo in se greš lahko šele resno prodajo.
Druga zoprna zadeva je, da ebay pri novem računu zadrži denar vsaj kakšen mesec, predno ti ga sprostijo na račun. Pri starem preverjenem ebay accountu tega ni in dobiš denar instantno. Poleg tega tvegaš, da ugotovijo, da si lastnik predhodno zaprtega računa in ti zaprejo tudi tega pri čemer se po nosom obrišeš za zadržan denar na računu.

Je pa hkrati res, da ebay dovoli oz. celo podpira večje število accountov linkanih med seboj in da ima večina prodajalcev že zadaj še manjše alternative accounte.

no comment ::

darkolord je izjavil:

@Alamar: pozabil si povzeti odstavek, kjer piše, da sta prodajalec in kupec sklenila pogodbo.

Prodajalec je od pogodbe enostransko odstopil po tem, ko sta se sporazumela o vseh bistvenih sestavinah pogodbe in ko je kupec svoj del pogodbe že izpolnil. Tega ne sme.

OP bi lahko po sodni poti zahteval izpolnitev pogodbe. Prodajalec bi bil pač primoran kupiti nov projektor in mu ga prodati za dogovorjeno ceno, ali pa mu povrniti morebitno škodo, ki je nastala, ker svojega dela pogodbe ni izpolnil.

Bi se pa vse skupaj lahko zavleklo v leta in tisoče eur stroškov s tožbo, kar se jasno v tem primeru nikakor ne splača.

?! Citat iz katega je razvidno, da prodajalec in kupec na eBayu dejansko skleneta pogodbo katere neizpolnjevanje bi lahko imelo takšne pravne posledice kot jih opisuješ?

darkolord ::

When you list an item, you enter a legally binding contract to complete the transaction if the item is sold. If you cancel the transaction, there could be other negative ramifications.


Naprej pa obligacijski zakonik:

Če pri dvostranskih pogodbah ena stranka ne izpolni svoje obveznosti in ni določeno kaj drugega, lahko druga stranka zahteva izpolnitev obveznosti ali pa pod pogoji iz naslednjih členov odstopi od pogodbe z navadno izjavo, če pogodba ni razvezana že po samem zakonu, v vsakem primeru pa ima pravico do odškodnine.


(3) Če pa je postala izpolnitev obveznosti stranke dvostranske pogodbe nemogoča zaradi dogodka, za katerega odgovarja ta stranka, lahko druga stranka po svoji izbiri zahteva odškodnino zaradi neizpolnitve ali pa odstopi od pogodbe in zahteva povrnitev škode.


itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

LeQuack ::

Se pravi za Nemca veljajo Slovenski zakoni?
Quack !

tikitoki ::

darkolord je izjavil:

When you list an item, you enter a legally binding contract to complete the transaction if the item is sold. If you cancel the transaction, there could be other negative ramifications.


Naprej pa obligacijski zakonik:

Če pri dvostranskih pogodbah ena stranka ne izpolni svoje obveznosti in ni določeno kaj drugega, lahko druga stranka zahteva izpolnitev obveznosti ali pa pod pogoji iz naslednjih členov odstopi od pogodbe z navadno izjavo, če pogodba ni razvezana že po samem zakonu, v vsakem primeru pa ima pravico do odškodnine.


(3) Če pa je postala izpolnitev obveznosti stranke dvostranske pogodbe nemogoča zaradi dogodka, za katerega odgovarja ta stranka, lahko druga stranka po svoji izbiri zahteva odškodnino zaradi neizpolnitve ali pa odstopi od pogodbe in zahteva povrnitev škode.


itd.


Tebi ocitno ni jasno, da slovenski zakoni v tujini ne veljajo. Online pogoji uporabe storitev pa tudi niso zakoni in zelo pogosto niso pravno obvezujoci ali pa celo v nasprotju z zakonodajo. Tko, da se zmeraj nisi dokazal, da je temu tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

darkolord ::

Nemci imajo BGB, njihov obligacijski zakonik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Magic1 ::

Fora je samo to, da je prodajalec konkretno zavajal in si s tem zasluži neko kazen. Drugače bo prakso prakticiral dalje. Daš mu negativen feedback, pošlješ mail ebayu in pozabiš na to. Ebay mu potem lahko blokira račun, če je to počel že večkrat, negativen feedback pa bo v opozorilo naslednjim kupcem.
Ustvarjati nove račune, kot na bolhi, so pa pobožne želje slovenskih mešetarjev. Nikoli ne boš zaslužil na Ebayu za preživet z novim računom.
Magic

Ales ::

Pri konkretno tem poslu se dejansko ne izplača kakorkoli drugače ukrepati, kot pustiti negativen feedback in pripeljati pritožbo pri eBayu do konca, s kakršnimi koli posledicami že bo to za prodajalca in njegov račun.

Obligacijski zakonik gor ali dol, katero koli sodišče je pristojno gor ali dol, ne izplača se tožariti, daleč od tega. Kupec očitno ne izkazuje neko konkretno oškodovanje, tako da o odškodnini ni govora, kupnina pa je vrnjena.

Po nekaterih komentarjih sklepam, da se tisti, ki ne prodajate ali kupujete na eBayu (očitno vsaj ne prav veliko), ne zavedate kako škodljivi so negativen feedback in druge zaznambe na računu prodajalca... Kaj šele, če bi res bil ob račun (ne bo, samo komentiram), to bi bila škoda v višini stotin ali tisočev EUR.

V vsakem primeru se mu zna zgoditi, da bo še kar nekajkrat pomislil na teh nekaj "zasluženih" EUR in se vprašal, ali je res kaj "zaslužil".

Ne kapiram tudi, kaj nekatere tako moti pri negativnem feedbacku? Če nekdo kot kupec posluje na tak etično vprašljiv način, poleg "zaslužka" mora v ozir vzeti tudi to, da se bo o tem govorilo. Naj potem sam presodi, ali se mu izplača, kupci pa naj sami presodijo, ali želijo poslovati z njim.

grandioso74 ::

deleted, dobil si refund nazaj, mu stisni negativno oceno in kupi brez slabe vesti pri drugem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5423927180 (1696) Machete
»

Ebay - prodajalec mi ni vrnil poštnine

Oddelek: Loža
242336 (1713) marjans
»

Verjetna Ebay prevara

Oddelek: Pomoč in nasveti
161781 (1208) gruntfürmich
»

Velik nateg na ebayu (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5012079 (8821) T-h-o-r

[Ebay] Terjatva zaradi neplačila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117455 (14107) Tilen

Več podobnih tem