» »

Verjetna Ebay prevara

Verjetna Ebay prevara

west92 ::

Pozdravljeni,

na Ebayu sem kupil Wlan Router. Nisem vedel, da prodajalec nima Paypala, ker vedno plačam z Paypalom, sem tako navajen in nisem opazil, da nisem plačal. Potem mi čez 1 dan napiše pač preko Ebaya trr. kam naj nakažem in to sem storil. Nakazal sem še isti dan. Sedaj me pa pač preko Ebaya terja, da naj plačam. Ampak sem že plačal. Na začetku sva si še dopisarila malo ampak, ko sem nakazal se prodajalec ni več javil. Prodajalcu sem poslal sliko z izpiskom kjer točno piše, da sem nakazal.

Kaj lahko storim v tem primeru? 100% sem, da sem na pravilni trr. nakazal.

Hvala in LP

Tilen ::

Kdaj si nakazal? Včasih traja tudi do 5 dni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

radmannsdorf ::

piši na ebay in jim razloži in prilepi sliko plačila.

mat xxl ::

Počakaj do 5 delavnih dni, nato njega prosi, da preveri priliv. Čas za dispute tako ali tako še imaš, po mojih izkušnjah marsikdo kar pošlje pa nič ne označi, da je poslal, paket pride v do 5 dneh, torej ukrepaj če v 12 dneh od plačila ne bo nič.

Tilen ::

Postopek je popolnoma enak, kot če bi on dejansko poslal in ti ne bi dobil izdelka. Odpreš dispute, da nisi dobil izdelka. Pokažeš dokazilo o plačilu in potem je na prodajalcu, da dokazuje svojo stran. Paypal oz. Ebay bosta vedno probala zaščititi kupca. Preverili bodo tudi vajine pogovore na Ebay in če ti je res dal TRR na katerega si ti nakazal denar, bo zelo verjetno izgubil. Ne vem kakšne mehanizme uporabljajo za preverjanje plačil, ki ne gredo preko Paypal sistema, vendar ne poznam primera, ko bi bil kupec v tvojem primeru oškodovan. Navsezadnje lahko ti pridobiš od banke uradno potrdilo, da je bilo plačilo izvedeno. On bo pa verjetno težko dokazal, da ni bilo, če je bilo. Samo brez panike in lepo po postopku. Prodajalec bo popustil, ko bo videl, da si trd.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

DarwiN ::

Boš znal ostat brez denarja. Vsaj koliko sem jaz raziskoval na to temo, te bo Ebay kratkomalo odslovil, češ da oni nimajo nič s tem. Tip je denar pobral in z njim "pobegnil", tko da ti verjetno niti banka ne bo pomagala.

Never pay for your eBay purchases using a wire transfer. Anyone that asks for a wire transfer as payment is almost certainly a scammer. Once the funds are transferred, it is next to impossible to get the money back.


Za kateri artikel pa gre? Daj link to oglasa.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Tilen ::

Covered


Purchases are covered by the eBay Money Back Guarantee when all of the following are true:

An item isn't received or it isn't as described in the listing.

A buyer reports that they didn't receive an item or requests a return within the eBay Money Back Guarantee timelines.

The buyer made the purchase on eBay.com via checkout or an eBay invoice with one of the following payment methods:

PayPal

PayPal Credit

ProPay

Skrill

Credit card or debit card

The item was paid for in a single payment (including payments with PayPal Credit).

If the listing was a live auction by an auction house seller, the buyer made the purchase on eBay.com and paid by any payment method, the purchase is covered as long as the buyer provides a copy of the seller invoice and proof of payment.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

dejansan ::

Iz prve roke lahko povem, da nažalost bančno nakazilo ne spada pod ebayevo zaščito - ebay money back guarantee.

Vse kar ebay lahko naredi je, da blokira prodajalčev račun.
dejansan

zrataj4201 ::

Ebayevi pravniki so precej izkušeni in gredo tudi v tožbe.Vpračanje, za koliko vrednosti denarja a z njimi ponavadi ni šale.Odvisno je seveda od kod si kupoval...

west92 ::

To je prvič, da sem nekaj naročil in nisem plačal elektronsko (Paypal) in takoj katastrofa.

Počakam do srede, mogoče pa bo kaj ali kakšen odgovor. Če ne bom pa moral nekako ukrepati.

Hvala Vam vsem in Lep pozdrav.

GTX970 ::

Si nakazal v Eu območje ? Ponavadi pride v roku 1 dneva.
Daj link od oglasa.

OldSkul ::

Prišlo je do natega. V teh časih, če kdo nima Paypala na ebayju. je že razlog za dvom.

mgermo ::

Nemci pogosto nočejo preko paypala.

opeter ::

mgermo je izjavil:

Nemci pogosto nočejo preko paypala.


Tako je. Jaz sem v preteklih 9 letih nakazal vsaj ene 100x, pa nikoli ni bilo problemov. Res pa je, da je to bilo samo na območju EU-ja. Nazadnje sem avgusta denar nakazal v Bolgarijo, denar je prispel v cca. 3 delovnih dneh.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gruntfürmich ::

z nemci sem najraje posloval preko SEPA nakazila. in še nikoli ni bilo problemov... če imajo ~100% pozitiv pri 100+ feetbackih sploh ni panike.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dejansan ::

je panika, imel je 100% feedback malo pod 200 prodaj na ebayu v 7 letih pa me je zaj.... švaba.

Za slabih 200€ je raje zaprl račun, še negativnega feedbacka mu nisem mogu napisati :(

Ko smo že pri tem, če bi napisal v nemščini en dopis pa ga poslal na nemško policijo, bi oni kaj reagirali ali vrgli v koš?
dejansan

gruntfürmich ::

ne trolaj ampak počakaj do konca obdobja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay - prodajalec mi ni vrnil poštnine

Oddelek: Loža
242354 (1731) marjans
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329213 (7064) refosk
»

Velik nateg na ebayu (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5012140 (8882) T-h-o-r
»

Kako do vračila denarja na ebay-u

Oddelek: Pomoč in nasveti
101854 (1693) St235
»

Ebay in plačevanje preko online banke

Oddelek: Pomoč in nasveti
173012 (2823) St235

Več podobnih tem