» »

Telekom elektrika ali ECE, je prehod smiseln?

Telekom elektrika ali ECE, je prehod smiseln?

SkyEye90 ::

Zanima me, je kdo iz ECE (verjetno ponudnik velike večine) prešel na Telekom elektriko in preračunal, če je res kaj prihranka?
Prosim za komentarje samo tistih, ki ste dejansko prešli k Telekomu ali pa ste preračunali da se ne splača in ostali pri ECE.

Telekom ima akcijsko cene elektrike le prvih 6 mesecev, potem je nekoliko dražja kot pri ECE, a imate 1EUR popusta na Telekom paketu.
Prvi mesec brezplačne elektrike pa je nateg, obstoječi naročniki ob vezavi za 24 mesecev dobimo brezplačno elektriko le za vrednost 40 EUR.

Torej, zanima me, vas je več takih, ki se vam je/bo to izplačalo, ali vas je več preračunalo, da je preveč fint in bi bilo pod črto pri Telekomu dražje.

Hvala vam.

Hammer123 ::

Tile so ugodnejši

edit: pri teh ni vezave...

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Telekom je nateg, prav tako vse ponudbe starih mačkov. Definitivno se splača iti drugam.
Tomi

cekr ::

Prednost Telekomove ponudbe je predvsem v tem, da imaš lahko skoraj vse na istem računu. No, komunale še ni vmes. V Telekomovem primeru moraš računati tudi prihranek pri plačilu provizij.

ECE me ne vidi več. Pač, zamera še iz časov Elektra Gorenjske.

Najugodnejšo ponudbo sicer išči tam, kjer boš dobil mogoče še količinski popust ali kakšne akcije v smislu toplotne črpalke. Se pozna tudi 10%. Na splošno pa ni nekih hudih razlik. Itak državni užemalci poberejo največ in to brez popusta.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

jusv ::

Vezava na elektriki v letu 2017? Tole je en velik minus za Telekom v primerjavi z vsemi ostalimi ponudniki na trgu.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

wungad ::

Jaz bom pri Telekomu imel nekih 20-30c nižji mesečni račun, ampak se mi gre bolj zarad provizije. Nekak mi je glupo, da preko e-banke plačujem 42c provizije za plačilo položnice.
.

matobeli ::

Pa zamenjaj še banko. 42c je oderuštvo.

wungad ::

Ja, vem. Nameravam. Sam ne morem še.
.

konspirator ::

wungad
Trajnik ?

Zakaj ne moreš zamenjati banke ?
--

wungad ::

Tole je mal offtopic :D
.

SkyEye90 ::

Cene samega energenta je nekje 40%, ostalo so priključnine itd. Je cena teh 60% pri vseh ponudnikih enaka?

TehDucky ::

Ja cena ostalih 60% je enaka povsod.

Ko ti rečejo da ima Petrol ali pa geni 10-15% cenejšo elektriko, je to od tistih 40% zmanjšano. Na koncu je to razlike kakšne 3-5%, sem pred 1 letom menjal ponudnika.

wungad ::

Dauk na zrk, dauk na sonce, omrežnina, priklopnina, prispevek, nadomestilo.
.

SaXsIm ::

Sej, če ne rabiš omrežja, pa pojdi off-grid.
SaXsIm

bambam20 ::

wungad je izjavil:

Ja, vem. Nameravam. Sam ne morem še.



Sej ne rabiš menjat banke zaradi spletnega bančništa. Pač si urediš to na drugi banki.

TehDucky je izjavil:

Ja cena ostalih 60% je enaka povsod.

Ko ti rečejo da ima Petrol ali pa geni 10-15% cenejšo elektriko, je to od tistih 40% zmanjšano. Na koncu je to razlike kakšne 3-5%, sem pred 1 letom menjal ponudnika.


Sliši se kot ZF ampak mi smo bili na ECE celje in smo plačevali mesečno med 64 in 68€. zdaj smo že 6 meesecev na lokalnem distributerju, ki nam za isto zaračunava 45-50€. Torej je razlika ogromna.


Lupijo nas lupijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

koyotee ::

bambam20 je izjavil:

wungad je izjavil:

Ja, vem. Nameravam. Sam ne morem še.



Sej ne rabiš menjat banke zaradi spletnega bančništa. Pač si urediš to na drugi banki.

TehDucky je izjavil:

Ja cena ostalih 60% je enaka povsod.

Ko ti rečejo da ima Petrol ali pa geni 10-15% cenejšo elektriko, je to od tistih 40% zmanjšano. Na koncu je to razlike kakšne 3-5%, sem pred 1 letom menjal ponudnika.


Sliši se kot ZF ampak mi smo bili na ECE celje in smo plačevali mesečno med 64 in 68€. zdaj smo že 6 meesecev na lokalnem distributerju, ki nam za isto zaračunava 45-50€. Torej je razlika ogromna.


Lupijo nas lupijo.


Pics or it didn't happen.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Furbo ::

cekr je izjavil:

Prednost Telekomove ponudbe je predvsem v tem, da imaš lahko skoraj vse na istem računu. No, komunale še ni vmes. V Telekomovem primeru moraš računati tudi prihranek pri plačilu provizij.

Če pa kak mesec ne znese plačati, ti pa hkrati izklopijo mobi/net/tv/elektriko.. ;)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

...:TOMI:... ::

Imaš pa samo 1 izvržbo namesto 5ih. :))
Tomi

bambam20 ::

koyotee je izjavil:

bambam20 je izjavil:

wungad je izjavil:

Ja, vem. Nameravam. Sam ne morem še.



Sej ne rabiš menjat banke zaradi spletnega bančništa. Pač si urediš to na drugi banki.

TehDucky je izjavil:

Ja cena ostalih 60% je enaka povsod.

Ko ti rečejo da ima Petrol ali pa geni 10-15% cenejšo elektriko, je to od tistih 40% zmanjšano. Na koncu je to razlike kakšne 3-5%, sem pred 1 letom menjal ponudnika.


Sliši se kot ZF ampak mi smo bili na ECE celje in smo plačevali mesečno med 64 in 68€. zdaj smo že 6 meesecev na lokalnem distributerju, ki nam za isto zaračunava 45-50€. Torej je razlika ogromna.


Lupijo nas lupijo.


Pics or it didn't happen.


ne rabiš verjet.

SkyEye90 ::

Primerjava ECE in Telekoma je naslednja:

Pri porabi el. energije okoli 300kWh VT 280kWh MT mesečno, bi bila cena pri Telekomu cenejša med 4 in 5 EUR (ampak samo prvih 6 mesecev (akcija), naslednjih 6 mesecev pa dražja kot pri ECE).
V 12 mesecih bi bil prihranek pri Telekomu cca 7 EUR in nič več.
Naslednje leto prihranka ne bi bilo več.

Torej, prihranka v mojem primeru ni. :)

...:TOMI:... ::

Za to porabo, dobis racun z zneskom 71,59 eur. Sedaj pa racunaj.
Tomi

bambam20 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Za to porabo, dobis racun z zneskom 71,59 eur. Sedaj pa racunaj.



Sej ti piše gor MT, VT...

...:TOMI:... ::

To je od X ponudnika, ne od prej omenjenkh 2.
Tomi

bambam20 ::

...:TOMI:... je izjavil:

To je od X ponudnika, ne od prej omenjenkh 2.



Ja in? še vedno se gleda poraba po MT in VT.. kaj ma tukaj veze xyz ponudnik?

Jaz plačujem za povprečno porabo VT 260 kWh in MT 150 kVh 48- 52€,

Pri prejšnjem ponudniku sem med 62 in 67€.

          ::

Furbo je izjavil:

Če pa kak mesec ne znese plačati, ti pa hkrati izklopijo mobi/net/tv/elektriko.. ;)


Nič hudega, ker ti itak nič od naštetega ne dela brez elektrike.

matobeli ::

Seveda. Potem pa hitro plačat položnico. V bližnje mesto. Peš. (če maš EV) :))

šernk ::

Sliši se kot ZF ampak mi smo bili na ECE celje in smo plačevali mesečno med 64 in 68€. zdaj smo že 6 meesecev na lokalnem distributerju, ki nam za isto zaračunava 45-50€. Torej je razlika ogromna.


možno je, sam ste bli pa prej na ekstra dragem paketu in to plačeval že zadnjih n-let po nepotrebnem.Mi smo par let nazaj na geni preklopli in je iz 40eur padu račun na 35eur. no sedaj smo dvignili porabo precej in se nam to pozna 15eur na mesec pri 100eur računu (povprečje). ampak sedaj ko gledam razno razne akcije...se vse vrti +- 2eur na 100eur. edino petrol z akcijo zvestobe in popustom za pike bi me prišel ceneje pa še to 2 meseca, tako da bi morda na leto pršparu 20eur.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mojca ::

Se oproščam za off-topic, ker ni o Telekomu, ampak na lastnem primeru lahko povem, da je bila pri prehodu na Gen-I prvi mesec 30 EUR nižja položnica (170 namesto 200 EUR; gre za isto količino, ker sta po pomoti obe podjetji poslali položnico za isti mesec oz. je na koncu Gen-I celoten znesek pokril sam iz naslova "prvi mesec elektrika zastonj" in smo že kar prvi mesec po prehodu prihranili 200 EUR, vse ostalo je bil le bonus).

Če se prav spomnim, je bil Gen-I pri najnižji porabi (za nas poleti) celo kakšen cent dražji, se je pa konkretno poznalo pri visoki porabi (pozimi), ko je elektro nabilo količnik 2 pri ceni elektrike kot "davek na razsipno porabo" (na podobnem principu kot plačaš višjo dohodnino ob višjih prihodkih). Za nas je bil "nateg" še toliko hujši, ker smo imeli pozimi abnormalno visoko porabo, poleti pa "nič". Če porabe ne bi sporočali mesečno, bi na letnem nivoju elektru plačali bistveno manj, ampak glede tega se nisi imel niti kam pritožiti, ker nihče ni imel toliko sivih celic, da bi sploh lahko komu razložil, v čem je problem njihovega obračunavanja. Tiste nehumane količnike so verjetno kasneje ukinili, govorim cca. o letu 2010/2011.

Cel point gornjega je: tudi operater, ki nam je prihranil par sto EUR, bi bil pri določeni porabi za epsilon dražji. Danes imaš morje ponudnikov elektrike in še več različnih paketov in posebnih ponudb. Vzemi kalkulator in preračunaj porabo na podlagi svojih zadnjih nekaj položnic, saj se številke od enega do drugega uporabnika razlikujejo. Tudi cena mobilnega paketa je odvisna od uporabnika. Cen od Telekoma nisem preverjala, sploh ne po tem, ko so se nekateri oglasili, da bo po pol leta elektrika dražja. Ena provizija za položnico manj me pač ne bi prepričala.

SkyEye90 ::

Tudi telekom ima prvi mesec elektriko zastonj - tako oglašujejo! Vendar v spodnjem tisku piše, da za je nove naročnike te brezplačne elektrike samo za 40 EUR - pa še to s pogojem vezave za 24 mesecev, oz 20 EUR za vezavo 12 mesecev. Barabe :D V glavnem, berite drobni tisk.

koyotee ::

Ma j**** telekom, mam paket modri in mors na vsake tolk sam aktivirat mega hd shemo, drgač vidš lih ene 70 kanalov namest 220, grem stran takoj ko mi aneks poteče.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jusv ::

Točno to pravim. Samo vstran od telekomove vezave na elektriko. In njihov marketing dela na polno, tako de je NUJNO prebrati drobni tisk.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

SaXsIm ::

koyotee je izjavil:

Ma j**** telekom, mam paket modri in mors na vsake tolk sam aktivirat mega hd shemo, drgač vidš lih ene 70 kanalov namest 220, grem stran takoj ko mi aneks poteče.


Ker s tem je pa res toliko dela. Še oče se je sam naučil, kako se to naredi. Se strinjam sicer, da je neumno, ampak tako grozno pa spet ni.
SaXsIm

Furbo ::

Brez tega bi folk pozabil, da gre za ugodnost in potem zagnal vik in krik, ko bodo lepega dne to ukinili.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

šernk ::

Nazadnje me je en po telefonu me klical da prodaja bla bla bla naprave za ogljikov monoksid, pa sem rekel da ne rabim. Pol pa če me zanima 15% ugodnejša elektrika, pa sem enostavno rekel ne in je tip samo obstal :))

sem šel naknadno gledat njihov cenik in pri letni porabi elektrike cca 1400eur bi ob menjavi prišparali 30eur, 15% ja haha, še vedno reklamirajo na cene iz leta 2010 :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom Elektrika - Kje je tokrat catch?

Oddelek: Loža
335394 (1467) tlozej
»

Cenejša elektrika - se splača zamenjati ponudnika? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
674125784 (19336) Ganon
»

Elektrika pri RWE

Oddelek: Loža
3214773 (9917) Alamar
»

ECE in Lenovo A6000 za 1€

Oddelek: Loža
194909 (4221) ;-)

Več podobnih tem