» »

Problem z novo plato ABIT NF7-S

Problem z novo plato ABIT NF7-S

SmoKey ::

V petek kupim dotično plato , pridem domov zmontiram noter nove rame Twinmos in nov procesor barton 2500+ , pa mi zadeva ne dela. Če imam gor priklopljen enermaxa 350 W mi plata sploh ne potegne štroma, vendar napajalc bi mogel delat ker je delal še s ta staro konfiguracijo BP, z drugim 300 w napajalcom pa dela ( se začnejo vrtet ventilatorji ) samo pa plata opozarja s ponavljajočom piskom in ne pridem niti do biosa.
Kaj bi lahko bilo narobe, plata ali rami, čeprav za rame ne verjamem ker sem probal met gor najprej enga pa pol sam ta druzga...pa skoz isto!! Bi mogoče bil problem lahko v procesorju !?!?

Največji šit je pa še to da je plata kupljena pri mlacomu in da je bla ta zadnja in bogved kdaj jo bom dobil nazaj če je šla plata!!!;(
Živalsk vrt iz silicijeve doline

Fury ::

1. ce bi sel CPU pol bi bla tisina :)
2. ce so rami pol ti piska tko piiiiiip piiiiiip piiiiiiip (dolgi enakomerni piski) ...
3. plata :P

si probal BIOS clearat? mas graficno v redu not?

Speedster ::

Sam tle je mal čudn, ker je rekel,da z njegovim nap. se mu tudi vent na northbridgu ne zalavfa s sposojenim nap. pa zalavfa sam pol pa začne piskat v enakomernih presledkih.
Sam če ti gre ram slika bi pa lahko vseeno bla(logo od geforca)-razen če ni šla še grafa?

Samuel ::

hm, ce se ventilatorji vrtijo in ni nc od nca, pol zna bit CPU:\

Fury ::

samo on prav da mu piska, kar pomen da CPU dela.

sash ::

kaj za eno grafiko maš ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Speedster ::

Lahko kar jaz povem ker poznam sistem:
win xp
geforce 4200 leadtek
enermax nap.
2x256 twinmos winbond
barton 2500 xp
abit nf 7-s v2.0
2 hdd

Je pa tle ena fora. Pri napajalniku mu je enkrat tamal bratranc premaknu stikalo na napajalcu iz 220v na 110, v nap. je razneslo varovalko pa še eno drugo zaščito-saj tko je reku un k je pol napajalnik popravu. Ali je možno, da zdaj k je sistem zamenjal, da je prišlo do nihanja napetosti in mu je kaj skurlo? Prejšnji sistem mu je delal bp(athlon 1333,2diska, 512 rama,rw,dvd).Ali je pa statika tukaj naredila svoje?
Fant pa tudi ni prvič sestavljal sistema tko da....

Fury ::

probajte se en 300W+ napajalc in ce ne dela pol ni napajalc razn ce ste taki nesrecniki da ste 3 sfukane dobil :)

mozno pa da je sla plata.. enostavno sestavi cel comp z drugo plato pr nekem prostvoljcu :)

SmoKey ::

Evo oglasam se sele zdaj ker sem sele zdej dobil kompjuter s servisa kjer so povedali da je bila skurjena plata, sam zdej pa dela kot urca!!! :D
Živalsk vrt iz silicijeve doline

bosstjann ::

kje si jo kupu

SmoKey ::

Sej sem že gor napisal da sem jo kupil pri MLacomu, in v bistvu je tko da una plata k je bila skurjena je zdej poslana nazaj na Abit in bo trajal neki cajta da jo tam zrihtajo, notr imam pa zdej drugo in bom mogu eno prodat takrat ko pride prva nazaj! (čez cca. 3 tedne)
Živalsk vrt iz silicijeve doline


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po zamenjavi cpu & NB coolerja se komp ne pržge

Oddelek: Pomoč in nasveti
401797 (1488) Klemzz
»

"No picture" problem

Oddelek: Strojna oprema
111302 (1062) mtosev
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61132051 (15656) K0K0
»

Do koliko ste prišli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1549609 (6230) MEDENA
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327850 (5527) Tarzan

Več podobnih tem