» »

Po zamenjavi cpu & NB coolerja se komp ne pržge

Po zamenjavi cpu & NB coolerja se komp ne pržge

Klemzz ::

dons sm zamenju coolerja na NB in CPUju, na NB sm dau zalmanovo pahlačo, na CPU pa 9500, use sestavu nazaj tko k more bit...pržgem komp in tema, nobenga piska, obe ledice za power pa hdd gorita, na optičnih enotah gori sam lučka na tisti k je prkloplena na IDE2, probu sm že use, cmos clear, pa baterijo vn, pa use odklopu od plate....zbota pa nč...se komu kej sanja kaj bi loh blo? konfiguracija je u podpisu
tko je blo prej


to je pa zdej
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Kaličopko ::

Za začetek uzem vn CPU, pa ga nezaj naštimi kot mora bit...:\

Klemzz ::

sej cpuja sploh nism dol jemau :\ sam cooler dol, pa druzga gor, na istih nastavkih je

Kaličopko ::

Am lahk pa, da si kej zdrkov tm... Men je pr tastarmu CPU odpovedov pa se isto komp ni pržgou:|

Kaličopko ::

aja pa kok je napajalnik močn ne vid se na slik?

Klemzz ::

tagan 580W, sploh nevem kaj je problem :| sam dvomm da sm cpu uniču, sej ma zaščito čez jedro

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemzz ()

Kaličopko ::

Sej nism reku, da se je uniču... Dej ga vn pa nazaj no3 sej nimaš kej zgubit:O

Klemzz ::

sm dau cpu vn pa nazaj not pa še kr isto, najbl čudn mi je da sploh ni nobenga piska pa nč, venti se vrtijo in to je to

Kaličopko ::

Kva pa RAM a si ga kej premikov

Klemzz ::

ja dau sm ga vn, pa nazaj not, pa u druge slote, pa sam z eno ploščico sm probu, problem je k sploh ne pridem do biosa

Kaličopko ::

Sry nimam več idej...:|

Klemzz ::

a noben drug nč ne ve??? a je možno da je šla plata?

Kaličopko ::

Ja možn je da je šla plata... ampak nevem zakva bi šla če si sam ventilator zamenu:|

Klemzz ::

ej jst tut nimam pojma, bom med vikendom nesu do kolega plato pa proc da vidmo kaj je šlo, grafa pa ram pa delata k ju mam zdej u drugem kompu, ube stvari sta pa u garanciji tko da ni panike

amigo_no1 ::

Poglej če sveti na matični majhna (rdeča/rumena) lučka .
Če ne sveti, potem ni napajanja.

Odklopi vse diske, pusti samo ram , grafično , cpu .
Kaj naredi ?
Pc_speaker je priključen ?

Klemzz ::

ok, dual sata ma lučko kje??? sm pustu not cpu, grafo, ram (eno palčko, dve) speaker prkloplen, use ustalo je blo isklopleno...pržgem....tišina, venti laufajo power lučka gori, hdd neki časa pol ugasne, to je to

kingkong ::

lahko da je šel procesor (sem že videl primere ko so menjali ventilator-kratek stik in konec). jst sm mel isti problem (komp se ni več užgal) in sem na koncu ugotovu, da je šel slab mesec star napajalnik tagan. bil sem pa prepričan da je MB. poskušaj zamenjati proc oz ga sprobaj pri kom drugem...

Klemzz ::

ok zdej sm izloču ram, napajalc, grafa pa itaq nima nevem kake veze, to dela...zdej je sam cpu pa MB uprašanje, če cpu dela pol je plata šla, to bom pa sprobu med vikendom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemzz ()

Pyr0Beast ::

Če imaš na plati samo CPU in rame bi ti moralo kr pošteno piskati.
P4 konektor za napajanje si priklopil ?

Če imaš kaj v stiku se ti bo tagan prižgal, samo ne bo spustil štroma ven. ko odstraniš stik, lepo zalavfa.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Klemzz ::

problem je k sploh ne pridem do biosa, pa štrom pride na plato če venti laufajo, pa optika se zažene

Matty ::

"problem je k sploh ne pridem do biosa, pa štrom pride na plato če venti laufajo"

Ja, mislim da to dela tudi ce ne prikljucis P4 konektor kabla...

Klemzz ::

am ja, jst sm sam cooler zamenju, kablou sploh nism odklaplu, pol sm pa čist razstavu, pa nanovo skup sestavu, kable sm use uklopu

TOP ::

Si pazu na statično elektriko,če ne je šla plata.

BuBBle.D ::

Da nisi sličajno kak jumper na matični zgubil, ko si jo jemal ven.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

paljer ::

Izključi el. kabel iz elektrike, daj vse komponente vn in nazaj notr in upaj, da se bo stvar vzpostavila. Enkrat, ko sm imel podobne probleme je to pomagalo.

Klemzz ::

sm to use že probu ene parkrat :( bom mogoče še dons zvečer, sam sm že dok termalne paste porabu da glava peče :)

AngelOfDeath ::

Kolko termalne paste pa si porabil za en namaz ? kapljico ? dve ? da nisi paste kam drugam spravil ? Poskusi zamenjat cpu ali matično da vidiš kje je težava.


Če plata ne piska je več možnosti:
-zvočnik ni priklopljen
-ni napajanja
-cpu ne deluje
-plošča je odpovedala
-....


Z slik se zelo slabo vidi predel podnožja procesorja poskusi slikat to in jih daj na kakšen hitrejši server :)
edit: Slovnica

Klemzz ::

ja cooler sm dau parkrat gor pa dol ne, pa usakič na novo pasto, napajanje je, kr drgač se nebi nč svetl pa premikal :) zvočnik je biu prkloplen tko da to bi mogl delat, cpu bom probu u nedelo pr kolegu k ma dual-vsta, če cpu dela pol je plata šla in roma lepo u pondelk na servis, bom pa dons še enkrat skup zmetu da vidm če dela...zanima me če ma ta cpu 64 3500+ termalno zaščito? bi brez coolerja zalaufu :\

Pyr0Beast ::

Ja, ima, samo še vedno ni priporočljivo brez tega gor lavfat.
Kaj bi s tem dokazal?
Da proc ne/dela? Če dela ali pa ne se še vedno greje. Raje odklopi ventilatorje in počakaj, da se segreje. Si pogledal, če si kakšen SMD zdrubu?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Klemzz ::

nism ish-ja al kva je nč dol devu, sploh pa nevem kko bi ga loh, sej nism nč prtisku gor al pa kej

Azrael ::

Če je kateri od hladilnikov, ki si jih menjal bil ali je pripet s klipsno, dobro poglej, če nisi pri montaži ali demontaži opraskal tiskanine pod klipsno.

Če si opraskal, z garancijo verjetno ne bo nič - mehanska poškodba, bodo rekli na servisu.

V tem primeru boš moral poskusiti popraviti škodo (prekinjeno vezico ali več njih) ali pa kupiti novo ploščo.

Procesor pa nikar ne vklopi brez hladilnika. Kljub vsem mogočim zaščitam, procesor lahko še vedno crkne.

In še ena ideja, naredi CMOS Clear.
Nekoč je bil Slo-tech.

Klemzz ::

ok naredu sm že use, cmos reseteru, baterijo dau vn pa not, zalman 7500 in 9500 nista na klipsne, dau sm ga na isti nastavk k je biu 7000...bomo vidl kaj bojo nardil u pondelk k nesem na servis u nedelo pa še cpu sprobam, da ni slučajn šou, sicr nevem zakaj bi šou :\

Pyr0Beast ::

Če si 'preveč' pritegnil, se zna zgoditi, da je šla matična ali pa proc.
Ja, tudi proc gre včasih. En celly mi je glih tako umrl.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Klemzz ::

sam zanimiu k vidt ni nč narobe, use je ql na oko seveda, zdej upam da je šla plata, proc je pa bol je*a, no bomo vidl :)

Gapi ::

V BIOS prideš tud tko da držiš insert na tipkovnici medtem ko prižigaš računalnik. Na usb tipkovnici to ne dela, vem ker sem probov. Skratka to je za safe mode.

Klemzz ::

ja kko nej pridem do tja če se monitor ne užge?

Pyr0Beast ::

samo še nekaj. Kako si zamenjal NB kuler, če plate nisi dol dajal?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

rdecaluc ::

no lej se neki probi, isti problem pri meni a ne na tak nacin ...
ko sm ven dal rame in vse ostalo ko sem pucal rač. , se mi ekran ni hotel prizgat ko sem dau use nazaj notr. Potem pa sem to resil--> vzgal sem komp.. kazalo je crn ekran nobene slike , potem sem pa samo drzu gumb za ugasnt 5 sec al kok da se je ugasnu in potem sm ga takoj z istim gumbom nazaj przgov.Ko se je ponovno uzgau je use normalno delovalo .To mi nardi vsakic ko snamem ven rame pa nevem zakaj.
Est modus in rebus. ,typos

Klemzz ::

@Pyr0Beast cpuja nism dol devu, plata je bla uzuni, pa nastavk za hladilc je ostau gor

Pyr0Beast ::

Ti je kdaj izvijač 'spodrsnil'
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Klemzz ::

ne, sej pravm da mi je čudn, kr so šraufi tok dougi da nima bit kej :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kaj je narobe- občasni black screen-->SPET!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
995686 (4110) Rainbow Dash
»

Naviju in skuru?!? ...če sm že, kaj sm?

Oddelek: Navijanje
221798 (1034) Pyr0Beast
»

med nadgrajevanjem bios se mi je racunalnik ugasniu

Oddelek: Pomoč in nasveti
181161 (1045) T-Mac
»

Kaj se da nardi če ti gre Bios!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141306 (1115) pavka
»

Ali je crknil procesor?

Oddelek: Strojna oprema
161900 (1687) Lorek

Več podobnih tem