» »

Vprašanje glede steppinga

Vprašanje glede steppinga

Nazgul ::

Kupil bom procesor katerega oznaka se glasi: AXDA2100UT3C 9719107280070
AIUHB0250XPDW 27291 B (torej Athlon XP 2100+) in me najprej zanima ali je to sploh jedro tbred B (ali slučajno A?) in kaj mislite o njegovem potencialu navijanja (kako visoko mislite se bo dalo naviti)?

Prosim za odgovore.

monster-x ::

To je med drugim odvisno tudi od plate, ramov,...

Nazgul ::

Ja vem ja. Recimo da plata pa ram ni ovira, kako bi se plo obnesu tale proc?

Sergio ::

Da ti odgovorim: to je Tbred B.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Nazgul ::

In kolko misliš se bo dal navit? Je to dobra serija?

Nujno bi rad slišal vaša mnenja glede tega.

lukslo ::

najboljse je ce provas

pingo76 ::

Zahtevaš preveč. Kako pa naj kdo ve ko pa nima čarobne paličice. Edini način da ugotoviš je... (saj veš, klasika).
Špekulacije pa itak rade naredijo več škode kot koristi.

P.S. Če bi ti nekdo rekel da se bo navil za 50% in boš ti imel težave doseči 20%, kaj pa pol?

DjTonic ::

Nazgul: To je najboljša serija za Tbrede B AIUHB. Bolše je lahko samo če bi ga dobilz DLT3C, ki ima privzeto nižjo voltažo. Za koliko ga boš pa ga navil pa je odvisno predvsem od Ramov in Plate ;)

Nazgul ::

Govori se da obstajajo steppingi ki se bolj in taki ki se manj navijajo, in sem hotel pač vedet v katero skupino spada tale proc. Sej vem da se težko da napovedat številko za kolko se bo dejansko dalo povečat hitrost.

BTW, hvala za odgovore.

mato22 ::

Kako se proc navija je pdvisno od cele vrste dejavnikov in ne samo od steppinga.
Recimo kako se proc navija je odvisno tud od barve jedra, se pravi rdečkasto jedro, ki naj bi bilo povprečno za navijanje, potem rdečkasto jedro z odsevom zelene barve, ki so lahko zelo dobri ali pa zelo slabi ali pa rdečkasto jedro z odsevom bele barve pod lučjo, ki naj bi bili najboljši za navijanje. Potem je odvisno lahko tudi od številke zaporedne procesorja, nižja je številka boljši je za navijanje, itd...
Tako da ne prostane drugega, kot da probač proc in potem vidiš kaj se da iz njega stisnit.

njok ::

Ce mene vprasate so barve jedra zelo nezanesljivi pokazatelji overclockabilnosti procesorja. Sem imel doma tri popolnoma enake procesorje pa je bila razlika v doseženi frekvenci okrog 400Mhz, seveda pri enakih pogojih. Edino na kar se lahko zaneses je stepping, se posebej teden. Za ostalo pa je najbolje, da se procesor preizkusi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342909 (15693) peter_ki
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168063074 (25497) GaS
»

A se to jedro dobr navija?

Oddelek: Navijanje
5913 (773) e-marko
»

Prvi 1800+ Tbred B so tu ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
514466 (3230) (*)_(*)
»

kako prepoznat thoroughbread-a ??

Oddelek: Strojna oprema
312680 (2200) jani

Več podobnih tem