» »

hitrost rama na sapphire atlantis 9100 64MB

hitrost rama na sapphire atlantis 9100 64MB

Zhupa ::

Zgoraj omenjena kartica kupljena pri Mlacomu ima tovarniške nastavitve za GPU 250MHz,za RAM pa 230MHz|O.Muči pa me sledeča zadeva:v reviji SWPower sem bral test moje grafikulje ,ki naj bi laufala na 250/250.Pogledam ker ram mam,pa mal net pa to in naletim na specifikacije mojega rama,da naj bi deloval z max. 250MHz.Na strani od sapphira pa piše da moja kartica deluje na 250/230.Za kratek čas sem jo navil na 275/250 pa je delal brez problemov(brez dodatnih hladilnih reber na ramu).Zanima me koliko so te kartice z EtronTech ramom navijalsko sposobne in če bi bila moja kartica sposobna delovati(seveda z dodanimi hladilnimi rebri) pri hitrosti 275/250 24ur na dan,sedem dni na teden in cca.3h streljačin na dan.

C_maniak ::

če bi bila moja kartica sposobna delovati(seveda z dodanimi hladilnimi rebri) pri hitrosti 275/250 24ur na dan,sedem dni na teden in cca.3h streljačin na dan.

No problem!

alien-w ::

mlhaz: brez problema bo zadeva delala na 275/250 tudi brez dodatnega hlajenja. Če se boš lotil pa še modificiranja in boš zadevo kej bolj shladil boš pa lahko še tolk več navil. Če ti dela dve uri skupaj pri neki frekvenci, ti bo tudi 24h/dan. Predlagam, da si prebereš kakšen članek ali dva na slo-techu tole recimo (sicer je geforce, ampak princip je isti) al pa tole (spet gf) :D.

Zhupa ::

Fantje še neki me firbca:a se mi friziranje sploh splača glede na ostali sistem

Gigabyte GA60XT-A
Celeron 1.3 GHz
512 SDRAM Hynix
80GB Maxtor

če se mi, kero termalno pasto in ventilator za GPU mi priporočate in v kateri Ljubljanski trgovini bi vse to lahko dobil z hladilnimi rebri vred.Pa tud če se mi ne splača vi sam priporočajte prosm ker sem se že ornk naveličal izgleda kompiča.Pa še prsti me srbijo.

Dr_M ::

itak da se ti splaca, sam s tole plato ne bos prsu kej delec, ker na zalost ne omogoca visanje napetosti.ce bos meu sreco bos prsu mal cez 1.5ghz. drugac pa se ta cpu ne greje tok da bi mogu dajat gor ksne grozno drage hladilnike.dost bi biu ze volcano11 na najnizjih obratih s ksno navadno silikonsko pasto. lohk bi pa tut mal spoliru heatspreader na cpuju.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tomitza ::

jst mam pa vprašanje kje bi lahko dobil programček za videt temp. procesorja na grafični kartici.(GF MX):D seveda če obstajaj kakšen?

Lp
www.at-crew.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomitza ()

Dr_M ::

naceloma bi mogu to kazat MBM, pod pogojem da ma graficna senzor. to pa majo nekatere leadtek graficne, pa mogoce se ksne, sam jih ni velik.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zhupa ::

tomitza:pomojem ne moreš nikakor ker sm skoraj 100% da noben MX nima senzorja za temperaturo

tomitza ::

thanks man:D
www.at-crew.net

tomitza ::

mlhaz: tvoja R9100 64 mbr sapphire atlantis laufa na
250/230! tko, da se nimaš kaj pritoževat:D
una z 128 rama pa 250/200
www.sapphiretech.com/vga/9100.asp
jaz dobim Atlantis Sapphire 9000 Pro 64 275/275 za 22000(novo, garancija):))
www.at-crew.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomitza ()

Zhupa ::

tomitza:sem prepričan(tudi testi so to dokazali), da je radeon 9000 in tudi PRO izvedba slabših zmogljivosti kljub višjim frekvencam GPU-ja in RAM-a:'( .To je una fora k je ATI skor u temo brcnu, spet pa ne tok k je Nvidia z svojimi MX-i.Pa še to, nikol več nam kupu Sapphirjeve kartice ker je podn(mogoče so izvedenke z Samsung RAM-om kej boljše sam ne kej dost).Vem pa, da se pri nas še najbolj splača kupt Gigabytove radeončke z Hynix RAM-om.So tudi navijalsko bolj sposobne.;)

tomitza ::

Ram ma 3,5ns 9100 ma 4ns. Sigurno pa je boljša 9000 pro od moje gf2 32mbr.:D
www.at-crew.net

Iztirjenec ::

Ravno danes sem kupil Sapphire radeon 9100 128MB. Gor ima Hynix 313A rame (oznaka odspod pod tem napisu: HY5DV281622DT-4 KOREA, še bolj odspodaj pa: 6Y62732). A ma kdo kaj pojma do koliko gredo tile rami? Kolko ns so? 4? 5? ali manj?

VASkO ::

HY5DV281622DT-4

4ns

Iztirjenec ::

Torej sem naredil Best buy, saj delajo na 250 :D

Iztirjenec ::

Hja; moja kartica sedaj lepo dela na 275/275 (Sapphire Radeon 9100 128MB s Hynix rami). Sam rami so pa kar vroči, medtem ko prej niso bili niti mlačni... Bom verjetno spusto na 275/250 in počakal da bom hladilna rebra kupil in gor dal :D
Sm pa dobu zadnjo kartico na zalogi :D Zgleda je to neka nova serija, da se ful dobro navija...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje radeon 9100 128 mb

Oddelek: Navijanje
5952 (830) c3R4R
»

Grafična prosim nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
794388 (3365) C_maniak
»

Sapphire RADEON 9000 Pro in 9100 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
884371 (2998) Oblivion
»

Overclockan BIOS za Radeon 9100 128 Mb DDR.....

Oddelek: Navijanje
272454 (2013) TribesMan
»

Radeon 8500,9000 ali 9100 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327116 (5107) ferjan

Več podobnih tem