» »

navitje procesorja: preveč

navitje procesorja: preveč

tx-z ::

Zanima me, kakšne so možnosti da bi procesor preveč navil (in ga uničil). A ni če bi ga npr. iz default 1.8GHz dl na 3GHz se nebi zagnal in nebi nč uniču. Torej kako se uniči in ne uniči?
tx-z

Sergio ::

Kateri procesor imaš? Kakšno plato?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

tx-z ::

sm glih v eni drugi temi ti na to vprašanje odogovu :)

Abit NF7-S rev.2
Barton 2500+
tx-z

Sergio ::

Možnosti za to so kriminalno majhne, povzroči pa jih lahko le izjemna nepazljivost oz neumnost.

Iz prve naviti iz 1.8 na 3 GHz je neumno.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

tx-z ::

to me zanima kako se lahko unič? kr mu daš da dela na nevem kok visoki frekvenci se itaq ne naloži? -al se?
tx-z

OwcA ::

Teoretično ne moreš uničiti ničesar, ampak teorija zahteva ustrezno hlajenje, takšno z lastnostjo, da obdrži hlajenec neglede na oddanot toploto na enaki temperaturi. V kolikor tega ne moreš zagotoviti, ali vsaj ustreznega pribljižka, obstaja nevarnost. Po domače povedano, imej dobro hlajenje, pa bo. :)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

tx-z ::

zanima me, samo do kok se da navit Bartona 2500+ ? Zaenkrat sm ga iz 1.83GHz na 2.09GHz, zanima me za kok pa ga lahko da bo varno pa da bo dobr delu
tx-z

OwcA ::

Nimam pojma.:)
Na to vprašanje ne boš nikjer našel odgovora. Poskusi in boš videl.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

tx-z ::

no če je že kdo testiru, do kok mu je šlo maksimalno?
tx-z

kuglvinkl ::

3.0 GHz+ IIRC.
Your focus determines your reallity

Sergio ::

Pod tekočim dušikom, FYI.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

kuglvinkl ::

Ja seveda. Predsvem se hotel pokazati, da je vprašanje kolk je maksimum dokaj nerelevatno v njegovem primeru.
Your focus determines your reallity

msmiha ::

Probaj do kolko gre, pa glej da se še procesor zmerno greje. Vrjetno bo bo pa se procesor prej sesedu preden boš ti dosegel kritično temp, če imaš vsaj volcano 7+ za hlajenje.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Zheegec ::

Pa ne pozabit V dvignit, ker če ne se boš čudil zakaj se sesuva :D Moj throughbred-B je na 2GHz (166FSB) na 1,55V še deloval nekaj časa, samo se je kmalu obesil (sem kr tko mal probaval:D )
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tx-z ::

zanima me z navadnim zračnim hlajenjem. a do 2.5GHz bi šel?
tx-z

OwcA ::

Dvomim.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

tx-z ::

2.4GHz ?
tx-z

OwcA ::

Poskusi in boš videl. 2,2 GHz skoraj gotvo, morda 2,3 GHz.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Sergio ::

Več kot 2.2 GHz dvomim da boš dosegel. Sedaj pa nehaj spraševati ter kaj ukreni v tej smeri.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

tx-z ::

OK.. :)
zdej sm dal na 1.75V pa 166MHz * 13 (2.17GHz) -dela normalno, na 1.7V pa se niso windowsi zagnal; več pa nism probavu. A pol je edino kr lahko unič procesor njegova vročina? zdej je procesor od 1-5'C toplejši (40-45'C)
tx-z

OwcA ::

Uničilo bi ga tudi, ako bi skozenj pognal previsoko napetost ali prevelik tok, ampak do kakšnih 2,2 V se ti glede tega ni potrebno pretirano vznemirjati.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

tx-z ::

sj več k na 2.3V na matični ne gre :)

a pol dokler mam napetost do 2V pa temperaturo do 60'C se nimam kej bat da bi ga uniču?
tx-z

OwcA ::

Ne.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

tx-z ::

Se mam za bat al se nimam za bat? dej tko odgovor, k ne vem kaj mislš :)
tx-z

OwcA ::

Nimaš se česa bati.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

DjTonic ::

Dokler procesor vredu hladiš se nimaš kaj za bat, da bi ga uničil. Z zračnim hlajenjem pa lahko greš brez skrbi do 1.9V (Samo daj Ventilator na High)>:D

tx-z ::

če vam kej pomaga,,zdele je ventilator na sredni hitrosti pa je procesor nenavit okol 37'C v normalnem delovanju,,navit pa mal več

pa še neki sm opazu,,k sm ga navil na 2.17GHz mi je v gta:vc delu ene 10minut pol pa je bil zaslon čist čudn, pol pa un blue screen..A je to premajhna voltaža (bil je na 1.8V) al prenizk FSB pa prevelek množilnik??
tx-z

monster-x ::

zigam, Marley je pri enem frendu navijal točno ta proc na isti plati; na 1,7V je šel do 2,38 GHz. Vendar pa je bilo vprašanje stabilnosti, ker niso pognali nobenega zahtevnega testa, kokr jst vem. Več pa niso probavali. Danes bom to mejo poskusil podreti:D Aja, hlajenje je blo Volcano 11+:)

tx-z ::

mogoče tut ni delal k mam CPU/RAM asinhromo al krkol že,,v glavnem nista na isti frekvenci. A to je mel na 166MHz pa spreminju množilnik al je spreminjal FSB ?
tx-z

Marjan_2 ::

Men Abitka avtomat hitrost RAMa spremeni da se uejma z procesorjem, kul.

Drugače pa Barton 2,5XP... 1,725V pri 2,2Ghz po dveh urah igranja z Zalmanom AlCu 6000 doseže 58'C. Tumač. Če pa dam kišto lepo na mizo, pa odprem, pa dela pri ene 49'C po ene dveh urah igranja... mal je smotan, ker hočem imet zaprto kišto, pa sem zato tako kupil ko ima tri vente, ampak ne pomaga kaj dosti...

Aja, pa drugače se ga da glih tja do ene 2,5ghz spravit da celo dela (1,9V), ampak svetujem odprto mašino, pa Zalmanu vstran tisti vmesnik, ker tako pridobite še ene 200 vrtljajev :)

Zheegec ::

Moj AXP na V7+ full obrati deluje na 2,25GHz na 1,7V po celodnevnem foldingu/špilih doseže tudi 54C v tej vročini --- pozimi je bilo veliko manj0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Bartona 3000+

Oddelek: Navijanje
402225 (1232) 69charger
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20343382 (16166) peter_ki
»

Navijanje BARTONA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1016625 (4816) Pyr0Beast
»

abit nf7,Athlon 2500+,

Oddelek: Navijanje
281392 (835) Grimlord
»

Problem zaradi navijanja na Abit NF7-S

Oddelek: Navijanje
421709 (1201) WhiteWolf

Več podobnih tem