» »

Pošta/UE je odkrila toplo vodo

Pošta/UE je odkrila toplo vodo

jalovec09 ::

V zadnjih mesecih je končno tudi elektronski podpis pri prevzemu pošiljke od poštarje, kot recimo na UE podpis za novo osebno izkaznico. Saj ne moreš vrjet katerega leta so šele prešli na tako tehnologijo, ko ma dan danes že vsak 8 let star otrok telefon na dotik z vsemi mogočimi aplikacijami.
In taki se gredo posle:))

d4vid ::

Bedarija.

Prej je postar lepo nosil s sabo papir. Sedaj pa isce po telefonu in traja 15 minut da pripravi na podpis. Je pa ze 45+ let star in ne sledi tehnologiji... Pa hitro vemo kje smo.

Ja, verjamem da je ok zadeva. Samo taksno delo je za mlade. Taksne, ki nam ni problem tipkat po telefonu. Doma se slike ne morem pokazat, ker pol familje ne zna telefona v roke prijet, hudica no.

Po drugi strani pa posta slovenije oz. Nova KBM. Bancna knjizica v letu 2017? A me zajebavate?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

cokipoki ::

Glede hitrosti dela morate upoštevati, da so nam dali Lumije 550 , ki za moje pojme niso primerne za tako delo.
Skeniranje je že pri malenkost slabši svetlobi nemogoče zato večina išče pošiljke ročno, da o podpisovanju na ekran niti ne govorim, ker pa se beleži čas in kraj vročitve ( gps ) zadeva na momente zatrokira tako, da ti je pred stranko kar nerodno saj si verjetno misli, da si nesposoben. A kaj hočemo, uprava se hvali s tehnologijo mi pa se po terenu zajebavamo in preživimo tudi eno uro dlje v službi kot smo prej.

Srečno 2017

bluefish ::

Nekaj časa nazaj me je poštar prav presenetil s tem. Je malo manjkalo pa bi mu po telefonu potegnil z napačno konico pisala. Takrat sicer kakih težav s trokiranjem,... ni bilo.

d4vid ::

cokipoki je izjavil:

Glede hitrosti dela morate upoštevati, da so nam dali Lumije 550 , ki za moje pojme niso primerne za tako delo.
Skeniranje je že pri malenkost slabši svetlobi nemogoče zato večina išče pošiljke ročno, da o podpisovanju na ekran niti ne govorim, ker pa se beleži čas in kraj vročitve ( gps ) zadeva na momente zatrokira tako, da ti je pred stranko kar nerodno saj si verjetno misli, da si nesposoben. A kaj hočemo, uprava se hvali s tehnologijo mi pa se po terenu zajebavamo in preživimo tudi eno uro dlje v službi kot smo prej.

Srečno 2017


Ce se ze javljas na tehnicni forum mas nekaj znanja. Pa vseeno zglesas nesposoben ko kaj zasteka. Predstavljaj si stare postarje, koliko se se njim neumno zdi in povrh vsega so nesposobni za tako tehnologijo.

Sicer podpiram razvoj, ampak prosim, ce se ze posodabljate, zrihtite boljse, ne pa slabse.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Machete ::

jalovec09 je izjavil:


In taki se gredo posle:))


http://kw.si/posta2015/sl/index.html#
Ja, top 100 lujdi na pošti, vklučjno z direktorjem, komunicira samo preko papirnatih pisem. Mogoče so tebe pač šele letos srečali, da si jim predstavil smartphone.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

D3m ::

DHL ima Symbol telefone (Motorola)

:D

Tako se dela, kot se zagre.
|HP EliteBook|R5 6650U|

konspirator ::

cokipoki
Lahko poveš kaj veš o samem sistemu ?
Display brightness se ne da tako dvigniti na lumiji, da je berljivo tudi na soncu ?
WP aparati so bojda dokaj optimizirani, tako da me preseneča jambranje o trokiranju.

Kaj uporabljajo druge dostavne službe ? Ups in dpd imata neko namensko tablico, podpis in delovanje gre skozi takoj.
--

Miha 333 ::

Kako je pa z varovanjem slike podpisa po uporabi? To je zelo pomembno vprašanje.

Pride mi na misel ena scena izpred let. Spomnim se sklepanja naročniškega razmerja pri mobilnem operaterju. Referentka je najprej zahtevala, da se podpišem na tablico "v prazno". Brez, da bi videl, kaj podpisujem. Tako je dobila moj podpis na ekran. Potem ga je 3x kopirala in z miško vstavila na 3 različne obrazce (pogodba, zahtevek za prenos št. in aneks za telefon). Koliko je to sploh pravno veljavno? Zdrži na sodišču? Jaz sem se enkrat podpisal "v prazno", nisem pa 3x podpisal točno določenega dokumenta. Da ne omenjam, da sem šele potem, ko mi je sprintane papirje dala v roke, ugotovil, da se je zmotila pri vpisovanju podatkov. Ni problema, naredila je nov obrazec, zahtevek za spremembo podatkov, na katerega je seveda spet prilepila moj podpis od prej. Torej moti me, da lahko tvoj podpis prilepijo kamorkoli želijo. Včasih, ko si podpisal papirnat pobrazec, je bilo 100% jasno, kaj podpisuješ.

D3m ::

Sem že napisal.

Ali Symbol (Motorola) namenski telefon ali pa terminal Motorola.
|HP EliteBook|R5 6650U|

konspirator ::

Motorolo je 2014 prevzelo podjetje Zebra Technologies.

Google najde za Symbol (Motorola) sliko:


kjer se vidi, da je OS windows mobile 6.x .
--

korenje3 ::

tnt in druge hitre pošte imajo že od samega začetka neke naprave, ki skenirajo kodo. ti pa podpišeš na tej napravi. dela cca 10 sekund za prevzem paketa.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

D3m ::

konspirator je izjavil:

Motorolo je 2014 prevzelo podjetje Zebra Technologies.

Google najde za Symbol (Motorola) sliko:


kjer se vidi, da je OS windows mobile 6.x .


Da ti malo pomagam.

Gre se za te naprave.




Uporabljajo TC55
|HP EliteBook|R5 6650U|

Arctander ::

Ajoj, Pošta. Slikanje črtne kode s telefonom je živa žalost. Skoraj nikoli ne potegne v prvo. Včasih se poštar muči tudi po 10x, na koncu obupa in ročno poišče paket. Včasih telefon zašteka in mora resetirati. Samo "moj" poštar je že na dveh telefonih razbil ekran. Logično, ne moreš od poštarja pričakovati, da bo s telefonom delal "v rokavicah".

Res me zanima, kateremu bumbarju se je zdelo pametno za zadevo, ki zahteva industrijsko opremo, uporabiti consumer naprave. Na koncu jih bo itak stalo več. Razen če so dobili kakšen poseben deal z MS-jem, glede na to, da so pred časom šli komplet na MS.

Na drugi strani GLS, UPS, BRT ... vsi uporabljajo namenske terminale. Samo naša vrla Pošta je "pametna" in misli, da bo s svetlečimi igračkami furala biznis, kjer je najbolj pomembno, da stvari delujejo hitro, zanesljivo, idiot-proof in v vseh pogojih.

cokipoki ::

konspirator je izjavil:

cokipoki
Lahko poveš kaj veš o samem sistemu ?
Display brightness se ne da tako dvigniti na lumiji, da je berljivo tudi na soncu ?
WP aparati so bojda dokaj optimizirani, tako da me preseneča jambranje o trokiranju.

Kaj uporabljajo druge dostavne službe ? Ups in dpd imata neko namensko tablico, podpis in delovanje gre skozi takoj.



Ni problem v berljivosti displeja ampak da se ob slabši svetlobi ne poskenira koda.
Prav gotovo pa je za trokiranje krivo beleženje kraja vročitve ki se prenaša na server.
Kako je vse skupaj poštimano ne vem, vem pa da se na trenutke s telefonom zelo teško dela saj se zatika že pri ročnem iskanju pošiljke. Uporablja se program Upomobil sam telefon pa premore 1 GB rama kar pa ni ravno presežek in je tu po moje tudi problem saj po resetu telefon nekaj časa deluje nekoliko bolje.
Večina strank ima težave pri podpisovanju saj je treba imeti dober občutek. ( veliko boljši sistem imajo naprimer v upravni enoti kjer se podpišeš s trdim pisalom )

bluefish ::

cokipoki je izjavil:

Večina strank ima težave pri podpisovanju saj je treba imeti dober občutek. ( veliko boljši sistem imajo naprimer v upravni enoti kjer se podpišeš s trdim pisalom )
Pa se stranke dejansko sekirajo glede tega, s kako kraco se podpišejo?

konspirator ::

Na amazonu je cena za Motorola TC55 790 usd (751 eur) https://www.amazon.com/Motorola-Android... , lumia 550 je cena ~90 eur https://geizhals.at/?fs=lumia+550&in= .

sklep:
PS je po svoji stari navadi varčevala, pa naj stane kolikor hoče.

1 gb rama na wp je v večini primerov dovolj, prej bi rekel da je ozko grlo strežnik PS.
--

cokipoki ::

bluefish je izjavil:

cokipoki je izjavil:

Večina strank ima težave pri podpisovanju saj je treba imeti dober občutek. ( veliko boljši sistem imajo naprimer v upravni enoti kjer se podpišeš s trdim pisalom )
Pa se stranke dejansko sekirajo glede tega, s kako kraco se podpišejo?


Večina se samo nasmeje. Problem pa lahko nastane naprimer, ko pride poizvednica in se preverja podpis, ki pa seveda ni niti približno podoben pravem podpisu stranke.
No pa parkrat sem bil že ozmerjan, češ kaj se delamo norca, ko se stanka ni mogla podpisati kot se zagre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cokipoki ()

karnekdo1 ::

Zadeva je polom in ti vsak dan vzame, če imaš recimo 40-50 priporočenih pisem vsaj 20-30 minut več kot na star preverjen način podpisovanja na papir in to takrat, ko imaš srečo da je telefon pri volji, da celo uspešno prebira črtne kode pri dobri osvetlitvi. Bi rekel, da je poteza korak nazaj pa je v resnici dva koraka nazaj. Sam sem slišal, da so telefone bojda dobili praktično zastonj in temu primerno je tudi delovanje in tudi aplikacija je daleč od tega da bi pri njej imel prste vmes, nekdo, ki jo potem mora uporabljati. V glavnem žalost, kriv pa je podhranjen telefon in nedomišljena aplikacija, ki v eno zahteva 3-4 dodatne potrditve po podpisu, ko bi moral samo še potrditi. Edina prednost je izpisovanje obvestil in računov s tiskalnikom saj si prej moral pisati račune in posledično računati davek pred stranko v knjigo računov, razen, če si se dogovoril s stranko, da ji vročiš račun naslednji dan, da si ga lahko v miru napisal na pošti.

Aja, pa delo v dežju je misija nemogoče, ko ti pride voda na ekran se začne zatik party.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: karnekdo1 ()

MadMax ::

Ob naštetem pa zdaj niti ne vem, kdaj bo pošiljka v primeru da me ni doma dejansko na voljo za prevzem na pošti.
Včasih je poštar na listek to zapisal, zdaj se pa pošiljka takoj po neizvedeni dostavi teleportira na pošto, po njihovem...

Saj verjamem da je v osnovi dobro zamišljeno, ampak z igračami namesto terminalov je to navado jebanje poštarjev, kje smo še od izpiljenih detajlov...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

d4vid ::

No, no. Lumia dela cist vredu s 1GB rama. Androidi so nas razvadili.

Kamera res ni bogvekaj in za tako stvar skoraj neuporabna. Ce ze grejo v to, bi moral zbrat fon s dobro kamero.

Kar se pa WPja in softwera tice je krivda ocitno na strani poste oz. Izvajalca, ki je izdelal aplikacijo. Ocitno je, da je narejeno na hitro. Stvar bi mogla it cez neko testiranje, pa magar ce programerja dajo posto razvazat. Ce so pa to testiral v real world, potem pa nevem vec kaj naj recem.

Sam wp pa je kar odziven, meni lumia 532 ni delala tezav... Samo za kaj takega pa ni. Bi moral vzet neko namensko zadevo - terminal.

Ne vem no kaj bo naslednje... v industriji namesto krmilnikov montirali android telefone? Ali pa samovozeci avtomobil ki ga poganja android?

Saj razumem da je treba sparat, samo ce bi hotel sparat bi ostal na papirju. Ali pa kupili terminal, ki ga (upam!) ni treba menjat na 2-3 leta.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

...:TOMI:... ::

Ravno včeraj sem imel izkušnjo s pošto in lumio. Poštar je ročno poiskal pošiljko in mi dal v podpis na ekranu. Potekalo je hitro, poštar je bil mlad.

Sem mislil, da je to njegov telefon, ker ima zelo malo ljudi wp. Tudi jaz sem ga imel do nedavnega, sedaj sem zamenjal OS. Sploh nisem pomislil, da je firma kupila ta telefon, ker je igrača.
Tomi

opeter ::

d4vid je izjavil:

Bedarija. Prej je postar lepo nosil s sabo papir. Sedaj pa isce po telefonu in traja 15 minut da pripravi na podpis. Je pa ze 45+ let star in ne sledi tehnologiji... Pa hitro vemo kje smo.


Na našem koncu je samo en poštar na motorju, ki je star 50 let.
Ostali so vsi mladi, večina pod 35 let.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

karnekdo1 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Ravno včeraj sem imel izkušnjo s pošto in lumio. Poštar je ročno poiskal pošiljko in mi dal v podpis na ekranu. Potekalo je hitro, poštar je bil mlad.

Sem mislil, da je to njegov telefon, ker ima zelo malo ljudi wp. Tudi jaz sem ga imel do nedavnega, sedaj sem zamenjal OS. Sploh nisem pomislil, da je firma kupila ta telefon, ker je igrača.


Ja, če imaš srečo gre hitro pa pogosto ne gre. če imaš le še 4-5 priporok ni težave, ker jo v dveh ali treh sekundah najdeš v seznamu neizročenih pošiljk, če pa jih imaš še 50 pa ta način ni uporaben in je najhitrejši način skeniranje (če ima telefon dober dan), problem je, ker občasno zadeva tudi če prebere kodo rabi kakšnih 5 sekund, da se pošiljka pojavi na ekranu in ker misliš, da ni zagrabilo poizkusiš ponovno in takrat te potem opozori, da imaš isto pošiljko že poskenirano in ali jo želiš izbrisat in gre čas, včasih pa res ne poskenira in po nekaj poizkusih ki ti recimo vzamejo 5-10 sekund vseeno greš iskat številko ročno, tako, da ročno pišeš številko pošiljke dokler se ne pojavi in tako s celotnim postopkom izgubiš dodatne pol minute, ko bi z listom papirja istočasno že "kramljal" s sosedom. Še večje sranje je, če pozvoniš in nihče ne pride ven in daš status pošiljke kot prevzem na pošti in se v vmesnem času stranka pojavi na vratih.Potem moraš ponovno pošiljko poskenirati , da jo lahko kasneje storniraš in ponoviš postopek, da jo zopet lahko daš v podpis in zopet gre čas, ko bi lahko, če bi povprašali za feedback pismonoše zadevo rešili z enim klikom, brez skeniranja, če bi dodali možnost gumba (recimo storno zadnje pošiljke) in bi storniranje trajalo recimo 2-3 sekunde namesto 20. Že s tem bi malo prihranili na času a te nihče ne vpraša kako si zadovoljen z aplikacijo in če bi se kaj dalo storiti bolje.
Kar se tehničnih zadev tiče pa je krivda v kameri in podhranjenosti telefona. Ker zajem kode včasih ne dela in bi verjetno rabil boljšo komero, manj občutljivo na različne svetlobne pogoje. Podhranjenost pa vpliva občasno na tisti odzivni čas od skeniranja do pojava kode v programu. Ta lag najlažje rešiš z izklopom telefona. Pa bi rekel da je nekaj krivde tudi v slabi aplikaciji, ker tudi sam spadam v ogroženo vrsto uporabnikov WP in sem z delovanjem svojega telefona popolnoma zadovoljen.
Plus, če dežuje se šele začnejo resni problemi, ker ko pride voda na ekran se začne zadeva seveda zatikati in dokler ne prideš na pošto je praktično nerešljiva, ker brisanje ekrana s tvoje strani praktično ni mogoče, ker si sam bolj moker kot ekran in povsod kaplja od tebe, če gledaš telefon na njega kaplja iz čelade četudi si pri stranki pod nadstreškom ali v stanovanju, prav tako imaš mokre roke itd, itd...

V glavnem polovična rešitev, za katero bi bilo bolje da je ne bi bilo, ker namesto, da bi se prihranil čas, kot so verjetno mislili, se je zadeva izkazala za precej zamudnejšo z redkimi izjemami kot sem napisal v svojem prejšnjem postu.

mzakelj ::

Idrijski poštarji so se kar navadili na to aplikacijo. Ko prinesejo robo jih izredno malokrat heca, je pa res da skenirajo predvsem v prostoru, ali pa že v dostavnem vozili preden dostavijo pošto. Tako da kapa dol poštarji predvsem starejši kateri so se navadili na to noviteto v rekordnem času.

OvCa77 ::

MadMax je izjavil:

Ob naštetem pa zdaj niti ne vem, kdaj bo pošiljka v primeru da me ni doma dejansko na voljo za prevzem na pošti.
Včasih je poštar na listek to zapisal, zdaj se pa pošiljka takoj po neizvedeni dostavi teleportira na pošto, po njihovem...

Saj verjamem da je v osnovi dobro zamišljeno, ampak z igračami namesto terminalov je to navado jebanje poštarjev, kje smo še od izpiljenih detajlov...

Isto, ob 11. je na sledenju napisano pripravljeno za prevzem, pridem na pošto, mi rečejo da nimajo nič.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

...:TOMI:... ::

Problem je, da uprava nic sprašuje glede appa. Se vecji problem je, da ste pismonose tiho, da nic ne pojambrate nadrejenim.
Tomi

Samael ::

...:TOMI:... je izjavil:

Problem je, da uprava nic sprašuje glede appa. Se vecji problem je, da ste pismonose tiho, da nic ne pojambrate nadrejenim.


Kako pa to veš, da so tiho in nihče nič ne pojamra? Resno, iskreno vprašanje - ker se mi zdi, da govoriš malce "na pamet".

V nekem popolnem svetu, kjer stvari delujejo kot si domišljamo, da bi morale, bi imel komentar zgoraj smisel, tako pa kdorkoli je kdajkoli delal v "operativi" na nižjih položajih ve, da je vizija vodstva v neki popolnoma drugačni sferi, kjer lahko delavec jamra koliko želi, pa ne bo slišan oz. je brez pomena.
Ne želim, da moj komentar izpade kot osebni napad, ampak, a si bil kdaj "delavec"? Pa ti je jamranje pomagalo, da je vodstvo uvidelo napako in spremenilo celoten sistem dela? Jaz po nekih dvajsetih letih delovne dobe teh izkušenj žal nimam... in si lahko glede na napisano zgoraj mislim, koliko dodatne zajebancije to pomeni za naše poštarje, pri čemer ne pomaga nobeno jamranje.

...:TOMI:... ::

Saj že star pregovor pravi, da kdor jezika špara, kruha strada.

Jambranje, teženje, podajanje izboljšav je kontinuran proces. Samo ena opazka ne naredi nič. Treba je vztrajat jn čez čas bodo rezultati.

Nič ni oseben napad, samo tako je.
Tomi

Samael ::

Samo tole "Se vecji problem je, da ste pismonose tiho, da nic ne pojambrate nadrejenim" meni deluje kot tvoja osebna špekulacija, ki jo predstavljaš kot absolutno dejstvo. Jaz pa nekako dvomim, da je tako.
Ljudje ob novostih, ki spreminjajo naš dosedanji način dela, vedno jamramo. Če se nam ob njih zatika, če nam predstavljajo težavo, še toliko več. Tako, da enostavno ne verjamem, da je "še večji problem", da so pismonoše tiho in nič ne pojamrajo nadrejenim.

Verjetno bodo čez čas te zavoženen naprave zamenjale kakšne boljše. Čez čas, ko stare odslužijo... Vsaj upam. To je nekako normalno. Nihče pa ne bo odpoklical teh ta moment, ko jih že imajo. Pa če se poštarji na glavo postavijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Šmorn ::

Malo naj neha folk jamrati. Čez nekaj časa se bo zadeva stabilizirala. Potem brez tega ne bodo niti znali več delati.

xmetallic ::

Prej bi rekel da je problem v slabo spisani aplikaciji in neodzivnih strešnikih pošte. Poštar skenira bar kodo, ki je ni težko prepoznat tudi v nočnih razmerah. Slikaš s flashom. Zelo verjetno je alogirtem za prepoznavanje kode slabo spisan. Ravno tako je celotna aplikacija zasnovana debilno. Zadeva bi se morala dati v queue in v ozadju poslat na strežnik. Ne nujno v tistem trenutku ko se prevzame pošta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

Ganon ::

Če bi se poštarji začeli masovno pritoževati nadrejenim, bi se morda kaj spremenilo. Jamranje na internetu ne bo prineslo sprememb. Mi je pa čudno, da za delo na terenu ne uporabljajo bolj robustnih naprav.

Glugy ::

bluefish je izjavil:

Nekaj časa nazaj me je poštar prav presenetil s tem. Je malo manjkalo pa bi mu po telefonu potegnil z napačno konico pisala. Takrat sicer kakih težav s trokiranjem,... ni bilo.


Pri vas je vsaj imel pisalo..pri nas se morš na roko podpisat na zaslon ...res gadno : /

igor0203 ::

Kako pa zdaj veš ali te čaka kakšna pošiljka, če ne puščajo več listkov? 8-O

cokipoki ::

igor0203 je izjavil:

Kako pa zdaj veš ali te čaka kakšna pošiljka, če ne puščajo več listkov? 8-O


Obvestila so še vedno, zgledajo pa približno tako kot račun, ki ga dobiš v trgovini.

techfreak :) ::

Zgoraj omenjeni TC55 ima namenski skener 1D/2D crtnih kod, ki deluje tudi v slabih svetlobnih pogojih, in uspe skenirati QR kodo tudi na razdalji 2 metrov. Uporaba fotoaparata (ter potencialno bliskavice) je manj zanesljiva ter bolj zamudna.

D3m ::

Jup. Zato pa je razlika 600€ napram Lumia.
|HP EliteBook|R5 6650U|

...:TOMI:... ::

Če cel dan delate s telefonom, vam sploh baterija zdrži tako dolgo?

Se pravi, sedaj imajo vse pismonoše službene telefone? Ali je tudi kaj na tem, da lahko pokličeš pismonošo direktno? Večkrat se mi je zgodilo, da mi je ravno odpeljal pred nosom.

Se opravičujem za moja napačna sklepanja vsem v te temi.
Tomi

karnekdo1 ::

Ne.

Ganon ::

Na katero vprašanje si odgovoril?

karnekdo1 ::

Ali je tudi kaj na tem, da lahko pokličeš pismonošo direktno?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam lahko podam pritožbo za Pošto Slovenije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5715150 (8567) jocoj
»

Postar nastavlja posiljke na oglasno desko ali v prostor z postnimi predali

Oddelek: Loža
294643 (3486) Miki N
»

Carina poškodovala paket

Oddelek: Loža
476636 (4864) St235
»

Poškodovana pošiljka

Oddelek: Pomoč in nasveti
204579 (3222) Alamar

Več podobnih tem