» »

Prevelika poraba? Renault megane 1.9dci 2005

Prevelika poraba? Renault megane 1.9dci 2005

«
1
2

fokz8 ::

Zdravo.

Imam zgoraj omenjen avto...

Na dnevni razdalji cca 30km v eno smer, torej 60km na dan, imam povprečno porabo 6.5l, kar se mi zdi prevelika poraba za tak avto, sploh če gledam na poraba.com, kjer so porabe med 4.4 in 5.5 ...teren v tej razdalji je dokaj konstanten in raven, večino izven mesta...je poraba normalna, ali je kaj narobe z motorjem/čim drugim?

PS: sedaj ko sm doma 3 dni, in se vozim tu po mestu, je povprečna poraba 7l. Me to ne moti tolko kot pa tistih 6.5 na takšnem terenu, z neko konstantno hitrostjo...

hojnikb ::

mrzla okolica, zimske gume, dotrajana masina itd...
#brezpodpisa

TOP ::

Pa kaj ti gledaš tole na porabo kot ti računalnik izračuna v avtu ali ti to ročno.Pa meri na cel rezervar.6,5 na 100 je uredu poraba,ker predvidevam da ni avtocesta.

M-XXXX ::

fokz8 je izjavil:

Zdravo.

Imam zgoraj omenjen avto...

Na dnevni razdalji cca 30km v eno smer, torej 60km na dan, imam povprečno porabo 6.5l, kar se mi zdi prevelika poraba za tak avto, sploh če gledam na poraba.com, kjer so porabe med 4.4 in 5.5 ...teren v tej razdalji je dokaj konstanten in raven, večino izven mesta...je poraba normalna, ali je kaj narobe z motorjem/čim drugim?

PS: sedaj ko sm doma 3 dni, in se vozim tu po mestu, je povprečna poraba 7l. Me to ne moti tolko kot pa tistih 6.5 na takšnem terenu, z neko konstantno hitrostjo...

https://www.spritmonitor.de/en/overview...
Povprečna poraba je 6.3, tako da bo kar držalo.

Scorpia ::

hojnikb je izjavil:

mrzla okolica, zimske gume, dotrajana masina itd...


Mrzla okolica, zimske gume je meni spustilo porabo za 0,4... na nizke temperature so bencinarji bolj obcutljivi, kar se tice porabe. Dizel ne.

Meni se zdi visoka poraba, sam imam kar tezko kocijo pa nimam kaj dost nezno nogo, pa imam nizjo porabo. Ti avto kadi? Ponavadi do visje porabe pride, ce turbina ne deluje pravilno ali pa sploh ne.
Drugace pa preveriti senzorje kot je lmm/maf in nasploh kaksna je mesanica. Je avto kupljen kot rabljen? V kolikor ja, je lahko presnji lastnik, kaksen del odstranil...
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

fokz8 ::

hojnikb je izjavil:

mrzla okolica, zimske gume, dotrajana masina itd...


dvomim da je tako dotrajana mašina pri 168k kilometrih

TOP je izjavil:

Pa kaj ti gledaš tole na porabo kot ti računalnik izračuna v avtu ali ti to ročno.Pa meri na cel rezervar.6,5 na 100 je uredu poraba,ker predvidevam da ni avtocesta.


sm računo ročno, pa je enaka kot tista, ki se izpiše na računalniku

Scorpia je izjavil:

hojnikb je izjavil:

mrzla okolica, zimske gume, dotrajana masina itd...


Mrzla okolica, zimske gume je meni spustilo porabo za 0,4... na nizke temperature so bencinarji bolj obcutljivi, kar se tice porabe. Dizel ne.

Meni se zdi visoka poraba, sam imam kar tezko kocijo pa nimam kaj dost nezno nogo, pa imam nizjo porabo. Ti avto kadi? Ponavadi do visje porabe pride, ce turbina ne deluje pravilno ali pa sploh ne.
Drugace pa preveriti senzorje kot je lmm/maf in nasploh kaksna je mesanica. Je avto kupljen kot rabljen? V kolikor ja, je lahko presnji lastnik, kaksen del odstranil...


kadi samo tam pri -8 na začetku mogoče par min...potem ne kaj preveč...

avto je kupljen kot rabljen. učitno najbolše, da zapelem mehaniku in vprašam mal? js se preveč ne spoznam na tole, sploh nevem ka so tile senzorji :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

hojnikb ::

ce je bil rabljen, ma verjetno vec kot 168k ;)
#brezpodpisa

fokz8 ::

hojnikb je izjavil:

ce je bil rabljen, ma verjetno vec kot 168k ;)


100% ne, ker je kupljen od znanca, ki je bil prvi lastnik :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

Scorpia ::

Ce kadi crno, ne speglu kaj dosti ne bos videl. Nekdo naj se pelje za teboj, ce pri prestavljanju kadi crno, je nekaj narobe.
////

fokz8 ::

Scorpia je izjavil:

Ce kadi crno, ne speglu kaj dosti ne bos videl. Nekdo naj se pelje za teboj, ce pri prestavljanju kadi crno, je nekaj narobe.


aja ne to ne..ne kadi črno :D

fokz8 ::

M-XXXX je izjavil:

fokz8 je izjavil:

Zdravo.

Imam zgoraj omenjen avto...

Na dnevni razdalji cca 30km v eno smer, torej 60km na dan, imam povprečno porabo 6.5l, kar se mi zdi prevelika poraba za tak avto, sploh če gledam na poraba.com, kjer so porabe med 4.4 in 5.5 ...teren v tej razdalji je dokaj konstanten in raven, večino izven mesta...je poraba normalna, ali je kaj narobe z motorjem/čim drugim?

PS: sedaj ko sm doma 3 dni, in se vozim tu po mestu, je povprečna poraba 7l. Me to ne moti tolko kot pa tistih 6.5 na takšnem terenu, z neko konstantno hitrostjo...

https://www.spritmonitor.de/en/overview...
Povprečna poraba je 6.3, tako da bo kar držalo.


23 Diesel 4,98 5,89 7,15

kolkr js vidim je povprečna 5,89l, s tem da tisti k ma več se verjetno v gore vozi :D kot učitno js

gorazdkop ::

30 km je za dizla kratka relacija. Pol poti se ti niti ne segreje do delovne temperature. Meni osebno se taka poraba ne zdi pretirana.
Kaj pa na relacijah? Ali se tam kaj zmanjša?

cleanac ::

Scorpia je izjavil:

hojnikb je izjavil:

mrzla okolica, zimske gume, dotrajana masina itd...


Mrzla okolica, zimske gume je meni spustilo porabo za 0,4... na nizke temperature so bencinarji bolj obcutljivi, kar se tice porabe. Dizel ne.

Novejši dizli imajo večinoma dodatni grelec, ki se vklopi pod 5°C (odvisno od proizvajalca) in ogreje kabino, motor in menjalnik (ne nujno vsega). Pri tem izgoreva nafta dokler se avto ne ogreje na delovno temperaturo, nakar se izklopi. Poraba je ob tem višja kar se pozna še posebej na kratkih razdaljah. Ne vem, če je možno pri vseh, ampak določeni proizvajalci dopuščajo izklop te funkcije, kar pa verjetno ne koristi avtomobilu.

Kupiti dizla in sanjati o nizki porabi je postala bolezen; če bi ljudje malo analizirali svojo vožnjo bi hitro ugotovili, da jih veliko dizla sploh ne potrebuje, sploh pa ne iz razloga nižje porabe. Dizel je delovni stroj, za "jajcanje" so bencinarji.

Poraba pri mojem dizlu je ob teh mrzlih temperaturah v prvih 15-20 km cca. 6,5/100, po 100km vožnje pade nekje na 5/100.

Sami ::

gorazdkop je izjavil:

30 km je za dizla kratka relacija. Pol poti se ti niti ne segreje do delovne temperature. Meni osebno se taka poraba ne zdi pretirana.
Kaj pa na relacijah? Ali se tam kaj zmanjša?


Na šiht se večinoma vozim z Golfom IV 1.9TDI, prevoženih ima trenutno 417.000km, v eno smer do šihta 17,5km (AC), povprečna poraba okoli 5.3L/100km (100-130km/h).

Če vozim v klanec se poraba seveda poviša, ali več potnikov, klima....če ga šparam na razdalje (AC 100km/h celotno pot) pade tudi do 4,5L/100km, lahko je pa tudi 6L+, odvisno od težine noge :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Sami ::

1.5dCi pa bi moral imeti isto oz. manjšo porabo kot 1.9TDI, tole se mi zdi malo čudno, 6,5L/100km pri 30km razdalji je malo veliko (začetni kilometri že, potem pa bi morala poraba ob normalni vožnji pasti na ene 5-5,5L).
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

smacker ::

Mogoče samo rabiš čas, da se navadiš na avto. Jaz sem po menjavi avta rabil 1 mesec, da sem dobil normalno porabo (prehod iz 1.2 N/A bencinarja s 5 prestavami na 1.0 turbo s 6). Na začetku je blo tut liter več.
Vprašaj prejšnjega lastnika (glede na to da je znanec), kolk mu je pil. Lahko še preveriš tlak v gumah, tam se hitro kak deci pozna.

Heavy ::

Par razlogov, ki mi padejo na pamet:

- luknja v dovodni cevi zraka v motor
- zaribana zavorna čeljust (z roko potipaj vijake na kolesih če so vroči)
- okvarjen MAF senzor (tisti senzor za filtrom zraka)
- nizek tlak v gumah
- malo motornega olja
- puščanje turbo sistema (boost leak) ali vakum sistema
- zamazani injektorji
- zapacan filter zraka
- timming belt (ne vem kako je slovensko) napačno nastavljen (pasi so bili menjanj?)
- fuč termostat (par deci več porabe)


Svež nakup? Povprašaj znanca koliko je njemu pil in kako ga je vozil. Če je divjal bo poraba večja, četudi ga lepo voziš. In obratno. Če je bil vožen počasi, ne bo šel nikamor (oče kupil avto od starejše gospe, katera ga ni vozila nad 80 na uro ker jo je bilo strah da bo guma počila - prve par mesecev normalne vožnje ni šlo nikamor).
#TeamFelix

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: fokz8 ()

kixs ::

Sami je izjavil:

1.5dCi pa bi moral imeti isto oz. manjšo porabo kot 1.9TDI, tole se mi zdi malo čudno, 6,5L/100km pri 30km razdalji je malo veliko (začetni kilometri že, potem pa bi morala poraba ob normalni vožnji pasti na ene 5-5,5L).


Sam on sprasuje za 1.9DCi.

Dr_M ::

Sodelavec ima megana 1.9dci 130KM 2008, vozi ga njegova zena, pa pravi, da ima porabo od 6-7L, odvisno od letnega casa, tako da 6.5L ni nic posebnega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Sami ::

kixs je izjavil:

Sami je izjavil:

1.5dCi pa bi moral imeti isto oz. manjšo porabo kot 1.9TDI, tole se mi zdi malo čudno, 6,5L/100km pri 30km razdalji je malo veliko (začetni kilometri že, potem pa bi morala poraba ob normalni vožnji pasti na ene 5-5,5L).


Sam on sprasuje za 1.9DCi.


My bad, od sodelavca Laguna karavan 2.0dCi 150km pije tudi okoli 6,7L/100km, je pa vseeno malo veliko za 1,9 (če primerjam z 1.9TDI).
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

krucymucy ::

V redu poraba je.

Meni 2.0 TDI porabi povprecno okoli 8 litrov.
1.5 dci clio mi je porabil 6-6.5 litrov.

Sami ::

krucymucy je izjavil:

V redu poraba je.

Meni 2.0 TDI porabi povprecno okoli 8 litrov.
1.5 dci clio mi je porabil 6-6.5 litrov.


To kar si opisal ni normalna poraba, velikokrat vozim 2.0TDI (Passat l.2006, 140hp) in poraba nikoli ni 8L (razen ob težki nogi), povprečna okoli 6,5L. 1,5dCi clio pa bi moral biti šparovček, okoli 5L.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Heavy ::

Dajte ob porabah še način vožnje napisat in relacijo, sicer bo še ena tema zašla iz tračnic.


Ampak pod črto, 1.5dCi porabi povprečno še manj kot 1.9 TDI PD motor.
#TeamFelix

smacker ::

Heavy je izjavil:

Ampak pod črto, 1.5dCi porabi povprečno še manj kot 1.9 TDI PD motor.

Neverjetno.. kakšen "presenetljiv" zaključek. Clio 1.5dCi pije manj od passata 1.9TDI. Kdo bi si mislil.
PS: oba motorja sta za to temo povsem nerelevantna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

fokz8 ::

gorazdkop je izjavil:

30 km je za dizla kratka relacija. Pol poti se ti niti ne segreje do delovne temperature. Meni osebno se taka poraba ne zdi pretirana.
Kaj pa na relacijah? Ali se tam kaj zmanjša?


povprečno mi skos piše nekje enako, torej 6.5...čeprav večkrat gledam ko vozim, trenutno porabo...in je skos nekje 4.2-5.5 (vozim večinoma v 6i prestavi z relativno nizkimi obrati), doskrat pa ko dodaš malo gasa, skoči kr na 12+

poanta je, da v mestu se vozim cca lih 2-3min, cca 1.5km (od tega kakšnih 200m v klanc), ampak dvomim da lahko to pokvari celotno povprečje v primerjavi z ravnim terenom

Sami ::

Heavy je izjavil:

Dajte ob porabah še način vožnje napisat in relacijo, sicer bo še ena tema zašla iz tračnic.


Ampak pod črto, 1.5dCi porabi povprečno še manj kot 1.9 TDI PD motor.


Točno tako, torej ne more porabiti povprečno 6,5L/100km....zakaj bi potem sploh kupil dizla, tole ne gre skupaj.

Povprečna poraba 1,5dci-ja je nekje 5L/100km....normalne vožje, samo relacijsko bi morala biti še manj.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

fokz8 ::

cleanac je izjavil:

Scorpia je izjavil:

hojnikb je izjavil:

mrzla okolica, zimske gume, dotrajana masina itd...


Mrzla okolica, zimske gume je meni spustilo porabo za 0,4... na nizke temperature so bencinarji bolj obcutljivi, kar se tice porabe. Dizel ne.

Novejši dizli imajo večinoma dodatni grelec, ki se vklopi pod 5°C (odvisno od proizvajalca) in ogreje kabino, motor in menjalnik (ne nujno vsega). Pri tem izgoreva nafta dokler se avto ne ogreje na delovno temperaturo, nakar se izklopi. Poraba je ob tem višja kar se pozna še posebej na kratkih razdaljah. Ne vem, če je možno pri vseh, ampak določeni proizvajalci dopuščajo izklop te funkcije, kar pa verjetno ne koristi avtomobilu.

Kupiti dizla in sanjati o nizki porabi je postala bolezen; če bi ljudje malo analizirali svojo vožnjo bi hitro ugotovili, da jih veliko dizla sploh ne potrebuje, sploh pa ne iz razloga nižje porabe. Dizel je delovni stroj, za "jajcanje" so bencinarji.

Poraba pri mojem dizlu je ob teh mrzlih temperaturah v prvih 15-20 km cca. 6,5/100, po 100km vožnje pade nekje na 5/100.


men se 60-70km ne dan ne zdi jajcanje, sploh ko bi moral tankat okvirno vsake 10 dni. dvomim da kakšni starejši benciranji pijejo pod 7-9l

Heavy ::

smacker je izjavil:

Heavy je izjavil:

Ampak pod črto, 1.5dCi porabi povprečno še manj kot 1.9 TDI PD motor.

Neverjetno.. kakšen "presenetljiv" zaključek. Clio 1.5dCi pije manj od passata 1.9TDI. Kdo bi si mislil.
PS: oba motorja sta za to temo povsem nerelevantna.



1.9TDI imaš tudi v polotu.
#TeamFelix

fokz8 ::

Heavy je izjavil:

Par razlogov, ki mi padejo na pamet:

- luknja v dovodni cevi zraka v motor
- zaribana zavorna čeljust (z roko potipaj vijake na kolesih če so vroči)
- okvarjen MAF senzor (tisti senzor za filtrom zraka)
- nizek tlak v gumah
- malo motornega olja
- puščanje turbo sistema (boost leak) ali vakum sistema
- zamazani injektorji
- zapacan filter zraka
- timming belt (ne vem kako je slovensko) napačno nastavljen (pasi so bili menjanj?)
- fuč termostat (par deci več porabe)


Svež nakup? Povprašaj znanca koliko je njemu pil in kako ga je vozil. Če je divjal bo poraba večja, četudi ga lepo voziš. In obratno. Če je bil vožen počasi, ne bo šel nikamor (oče kupil avto od starejše gospe, katera ga ni vozila nad 80 na uro ker jo je bilo strah da bo guma počila - prve par mesecev normalne vožnje ni šlo nikamor).


namesto na "citiraj! klikno na predlagaj izbris :D upam da ne bodo zbrisali posta

večinoma stvari ko si jih opisal sploh nevem kaj so :D vem, pa da olja 100% ni malo, saj je pred tem menjal filtre in olje...on pravi, da mu je pil 6.5, vendar on je mel do šihta cca 2km po mestu...ja zavedam se, da mogoče ni najbolše blo kupit dizla, ki se ni vozil daleč, je pa bla cena tolk manjša, da sm se vseeno odločo, sploh pa za neko manjšo obdobje, ki ga imam namen met...

injektorji? to so svečke? ker mi na računalniku gori "check injection"...sm lih včeraj naročo 4 nove svečke...ma to kej veze?

Heavy ::

2x 2km dnevno v prometu... to zna fajn zjahat dizla

Bi svetoval, da pelješ do mehanika, razložiš kakšne relacije je avto delal in naj komplet pregleda celi avto. Mogoče boš imel srečo, in boš prišel poceni skozi, mogoče pa boš moral zapravit tisočaka za avto popravit.

Injektorji so tiste reči, ki brizgajo gorivo v cilinder. Tako, da si mogoče denar stran vrgel z svečkami.
#TeamFelix

fokz8 ::

Heavy je izjavil:

2x 2km dnevno v prometu... to zna fajn zjahat dizla

Bi svetoval, da pelješ do mehanika, razložiš kakšne relacije je avto delal in naj komplet pregleda celi avto. Mogoče boš imel srečo, in boš prišel poceni skozi, mogoče pa boš moral zapravit tisočaka za avto popravit.

Injektorji so tiste reči, ki brizgajo gorivo v cilinder. Tako, da si mogoče denar stran vrgel z svečkami.


sm ga mel včeraja pri mehaniku za tole "check injection" in je rekel da so svečke. tut na yt sm pogledo za tole in se zadeva nanaša na svečke

tbh, nerad vozim mehaniku..dokaj hitro vidi da se človek ne spozna na avto, in me lahko gladko naserje, da je nekaj hin, kar ubistvo sploh ni...in bom preplačo še pa še :D

Aston_11 ::

Heavy je izjavil:

1.5dCi porabi povprečno še manj kot 1.9 TDI PD motor.
Ne verjamem ;) Zagotovo pa ne porabi manj kot 2.0 PD 140 HP ;) Jaz mojim naredim 1000 km s 60 litri. Naredi Clio s 60 litri 1000 km ;)

kixs ::

Ne, ker naredi 1000km z 40L.

Aston_11 ::

kixs je izjavil:

Ne, ker naredi 1000km z 40L.
Pravilen odgovor je: ne, ker mi ne gre 60 litrov v rezervar ;)

krucymucy ::

Heavy je izjavil:

Dajte ob porabah še način vožnje napisat in relacijo, sicer bo še ena tema zašla iz tračnic.

8l/100km

Relacija, vecinoma AC, ~1000km tedensko.
Avto, passat 2.0TDI 2015 s prevozenimi 70.000km.
Nacin voznje je lagano sportski, ker ce bi vozil 100km/h na AC bi vsak teden izgubil 4 ure.

Sami ::

Aston_11 je izjavil:

Heavy je izjavil:

1.5dCi porabi povprečno še manj kot 1.9 TDI PD motor.
Ne verjamem ;) Zagotovo pa ne porabi manj kot 2.0 PD 140 HP ;) Jaz mojim naredim 1000 km s 60 litri. Naredi Clio s 60 litri 1000 km ;)


Seveda 1,5dci porabi manj kot 2.0TDI.

Moj 1,9TDI ima tank 55L, s približno 50L naredim 1000km (par kilometrov dol ali gor, pozimi ponavadi tam do 950km).
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

azislo ::

V tej temi sem zasledil kar nekaj netočnih informacij.
Prva od avtorja; koliko kilometrov ima avto??

Ja, tvoj avto ima tudi svečke, vendar so to grelne svečke, ne pa vžigalne, ki jih imajo običajni bencinarji. Ne mešaj tega.
Oglasi se pri mehaniku, če se ti zdi tvoje znanje o avtih nezadostno. Zagotovo kak kolega pozna kašnega kolega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

gorazdkop ::

Za hec probaj izračunat porabo iz prevoženih kilometrov in porabljenega goriva. Rezultat primerjaj s tistim na računalniku avta. Moj clio laže (kaže manj) za 3-4 dcl/100km
Če ste že omenjali renaultove 1.5 dci motorje: moj clio 2004 letnik 1.5dci 60kw, prevoženih 220kkm ima povprečno poraba (mešane) vožnje pri skupno cca 40.000km 4,56 l/100km. To je preračunana. Na onboard computerju je 4,3

azislo ::

Sami je izjavil:


Seveda 1,5dci porabi manj kot 2.0TDI.

Moj 1,9TDI ima tank 55L, s približno 50L naredim 1000km (par kilometrov dol ali gor, pozimi ponavadi tam do 950km).


Ne posplošujte.
V enem primeru ja, v drugem ne.
Odvisno od avta, šoferja in relacije.

Drugače ne razumem, kako se vam da obremenjevat z decilitri, pri tem pa pozabljate na druge potencialne stroške takšne vožnje.
Moja realna poraba na 1.9TDI je sicer med 5.3 in 5.6 l/100km. Ima prilagojen ECU, EGR programsko blindiran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

spenstar ::

Renaultov 1.9dci ni noben sparovcek, v bistvu vsi Renaultovi dizli kurijo vec kot pa primerljiva VAG konkurenca. Poraba je normalna za ta motor.
SPENSTAR--builder

Aston_11 ::

azislo je izjavil:

1.9TDI je sicer med 5.3 in 5.6 l/100km.
Kateri TDI je to? 90, 110, 115....?

ah9559 ::

To je normalna poraba za zimo. Jaz imam 1.5Dci in poleti sem imel porabo pod 6,0 L/100km, sedaj pozimi pa je 6,5 /100km.

fokz8 ::

azislo je izjavil:

V tej temi sem zasledil kar nekaj netočnih informacij.
Prva od avtorja; koliko kilometrov ima avto??

Ja, tvoj avto ima tudi svečke, vendar so to grelne svečke, ne pa vžigalne, ki jih imajo običajni bencinarji. Ne mešaj tega.
Oglasi se pri mehaniku, če se ti zdi tvoje znanje o avtih nezadostno. Zagotovo kak kolega pozna kašnega kolega...


v temi je bilo omenjeno, ima 168k prevoženih

gorazdkop je izjavil:

Za hec probaj izračunat porabo iz prevoženih kilometrov in porabljenega goriva. Rezultat primerjaj s tistim na računalniku avta. Moj clio laže (kaže manj) za 3-4 dcl/100km
Če ste že omenjali renaultove 1.5 dci motorje: moj clio 2004 letnik 1.5dci 60kw, prevoženih 220kkm ima povprečno poraba (mešane) vožnje pri skupno cca 40.000km 4,56 l/100km. To je preračunana. Na onboard computerju je 4,3


Sem že probal, in pride poraba na 6.5689, nekaj takega :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

kixs ::

Aston_11 je izjavil:

kixs je izjavil:

Ne, ker naredi 1000km z 40L.
Pravilen odgovor je: ne, ker mi ne gre 60 litrov v rezervar ;)


To je jasno.

Zato sem pa napisal, da jih naredi z 40L, kolikor pa jih lahko natoci. Z 60L bi naredil 1500km, kar spet ni logicno po tvoji predpostavki.

Aston_11 ::

kixs je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

kixs je izjavil:

Ne, ker naredi 1000km z 40L.
Pravilen odgovor je: ne, ker mi ne gre 60 litrov v rezervar ;)


To je jasno.

Zato sem pa napisal, da jih naredi z 40L, kolikor pa jih lahko natoci. Z 60L bi naredil 1500km, kar spet ni logicno po tvoji predpostavki.

Zato pa sem smajlije uporabljal, da se vidi, da ni ravno resno z moje strani.

stjan ::

Ne vem kaj delate da imate takšno porabo?
nad 3 litre je pa ja preveč za povprečnega Slovenceljna...

Če ni denarja za gorivo , človek pač hodi peš, ali pa s kolesom..

5,5 nafte mi je rabil Kadet 1.6d letnik 88, Santa fe pa nad 8,5 litrov, pa kaj.
Bencinarji 1.6 rabijo ca 7 litrov in več,
Motor porabi od 6 litrov, če je v garaži pa ...
Jaz porabim hm, ni za otroke, ki berejo ta forum :)

Moti me, ko nekaterim porabijo avtomobili manj kot Zippo.

Problem je ko se poraba naenkrat poveča, če avto rabi malo več kot prej ni vzroka za paniko.
Vozi dokler ropota, ko neha menjaj :)

Manj bereš forume boljši avto imaš... :)

azislo ::

Aston_11 je izjavil:

azislo je izjavil:

1.9TDI je sicer med 5.3 in 5.6 l/100km.
Kateri TDI je to? 90, 110, 115....?


Pomemben podatek, samo se mi ne da venomer pisat..
1.9 TDI v Golf 5 2005, BRU mašina 90HP. Turbina Garrett 1646v.
Čipiran, ne gre za generično mapo in ni bil na valjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

cleanac ::

fokz8 je izjavil:

cleanac je izjavil:

Scorpia je izjavil:

hojnikb je izjavil:

mrzla okolica, zimske gume, dotrajana masina itd...


Mrzla okolica, zimske gume je meni spustilo porabo za 0,4... na nizke temperature so bencinarji bolj obcutljivi, kar se tice porabe. Dizel ne.

Novejši dizli imajo večinoma dodatni grelec, ki se vklopi pod 5°C (odvisno od proizvajalca) in ogreje kabino, motor in menjalnik (ne nujno vsega). Pri tem izgoreva nafta dokler se avto ne ogreje na delovno temperaturo, nakar se izklopi. Poraba je ob tem višja kar se pozna še posebej na kratkih razdaljah. Ne vem, če je možno pri vseh, ampak določeni proizvajalci dopuščajo izklop te funkcije, kar pa verjetno ne koristi avtomobilu.

Kupiti dizla in sanjati o nizki porabi je postala bolezen; če bi ljudje malo analizirali svojo vožnjo bi hitro ugotovili, da jih veliko dizla sploh ne potrebuje, sploh pa ne iz razloga nižje porabe. Dizel je delovni stroj, za "jajcanje" so bencinarji.

Poraba pri mojem dizlu je ob teh mrzlih temperaturah v prvih 15-20 km cca. 6,5/100, po 100km vožnje pade nekje na 5/100.


men se 60-70km ne dan ne zdi jajcanje, sploh ko bi moral tankat okvirno vsake 10 dni. dvomim da kakšni starejši benciranji pijejo pod 7-9l

Jaz tankam okvirno vsakih 6 dni, dizla, 70l rezervoar.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: fokz8 ()

fokz8 ::

Ful zanimivo, ko eni prajijo, da ni normalna poraba, drugi prajijo da je...:D

cleanac je izjavil:

fokz8 je izjavil:

cleanac je izjavil:

Scorpia je izjavil:

hojnikb je izjavil:

mrzla okolica, zimske gume, dotrajana masina itd...


Mrzla okolica, zimske gume je meni spustilo porabo za 0,4... na nizke temperature so bencinarji bolj obcutljivi, kar se tice porabe. Dizel ne.

Novejši dizli imajo večinoma dodatni grelec, ki se vklopi pod 5°C (odvisno od proizvajalca) in ogreje kabino, motor in menjalnik (ne nujno vsega). Pri tem izgoreva nafta dokler se avto ne ogreje na delovno temperaturo, nakar se izklopi. Poraba je ob tem višja kar se pozna še posebej na kratkih razdaljah. Ne vem, če je možno pri vseh, ampak določeni proizvajalci dopuščajo izklop te funkcije, kar pa verjetno ne koristi avtomobilu.

Kupiti dizla in sanjati o nizki porabi je postala bolezen; če bi ljudje malo analizirali svojo vožnjo bi hitro ugotovili, da jih veliko dizla sploh ne potrebuje, sploh pa ne iz razloga nižje porabe. Dizel je delovni stroj, za "jajcanje" so bencinarji.

Poraba pri mojem dizlu je ob teh mrzlih temperaturah v prvih 15-20 km cca. 6,5/100, po 100km vožnje pade nekje na 5/100.


men se 60-70km ne dan ne zdi jajcanje, sploh ko bi moral tankat okvirno vsake 10 dni. dvomim da kakšni starejši benciranji pijejo pod 7-9l

Jaz tankam okvirno vsakih 6 dni, dizla, 70l rezervoar.


ja svašta :D al maš ogromno denarja, al pač delaš za tank :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

bambam20 ::

krucymucy je izjavil:

V redu poraba je.

Meni 2.0 TDI porabi povprecno okoli 8 litrov.
1.5 dci clio mi je porabil 6-6.5 litrov.


Ti ne znaš vozit. CLio dci ima povprečno porabo pod 4 litre.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36353926 (4603) hojnikb
»

Dizl motorji 1.3-1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7512444 (9556) nekoman
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14525891 (21693) krneki0001
»

Avto z nizko porabo na avtocesti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14650776 (47657) Matwic
»

Dober avto nižjega cenovnega razreda? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14626133 (21917) wooted

Več podobnih tem