» »

obd2 star avto

obd2 star avto

mirancar ::

pozdrav
imam en star avto, opel astra 2000 bencin 1.6 8v
pojavla se je lučka za motor in avto zdej ne zna idlat pravilno, namesto da bi miroval na 1k rpm, ko se malo ogreje je na 1,5k rpm, včasih to mal niha med 1 in 1,5k rpm.

zdej je problem prebrat to napako. Ena fora je z pedali ampak mi una servisna lučka k bi mogla utripat ne dela (al je pa ni.), tko da mi to odpade.
imam pa še en kitajski obd2 bluetooth adapter, ki se ne zna pogovarjat z ECU-jem od astre (z drugimi avti dela). Malo googlanja pravi da Astre so ble OBD2 compliant šele od leta 2002, torej verjetno moja še ni compliant in zato ne dela.
Zdej je vprašanje kaj pa moram kupit da bo znalo prebrat? OBD1 scanner? EOBD ? Rabim samo software drug?

Also če ma kdo idejo kaj bi lahk blo narobe za ta napačen idle/lučko. Lučka se pržge takrat ko avto nekaj časa stoji z tem napačnim idle. Če pržgeš avto in se furaš brez da stojiš, potem se lučka ne pojav.

bambam20 ::

mirancar je izjavil:

pozdrav
imam en star avto, opel astra 2000 bencin 1.6 8v
pojavla se je lučka za motor in avto zdej ne zna idlat pravilno, namesto da bi miroval na 1k rpm, ko se malo ogreje je na 1,5k rpm, včasih to mal niha med 1 in 1,5k rpm.

zdej je problem prebrat to napako. Ena fora je z pedali ampak mi una servisna lučka k bi mogla utripat ne dela (al je pa ni.), tko da mi to odpade.

Also če ma kdo idejo kaj bi lahk blo narobe za ta napačen idle/lučko. Lučka se pržge takrat ko avto nekaj časa stoji z tem napačnim idle. Če pržgeš avto in se furaš brez da stojiš, potem se lučka ne pojav.


A ni ceneje se zapeljat k mehaniku, kjer te bo prilop na dober tester prišel med 15-25€?

Lahko je motorček prostega teka,
loputa za gas,
stopalka za plin,
( motnje pri vžigalni tuljavi mogoče a dvomim..)

mirancar ::

Sem že šel k no-name mehaniku in je rekel da ne zna prebrat napake in neve kaj je narobe (verjetno ma isti problem k jst).
In pa na dolgi rok je fajn če znam sam brat napake, ni to zadnjič ko bom to delal! 20e za vsakič ko bi rad preveril se mi zdi veliko!

bambam20 ::

mirancar je izjavil:

Sem že šel k no-name mehaniku in je rekel da ne zna prebrat napake in neve kaj je narobe (verjetno ma isti problem k jst).
In pa na dolgi rok je fajn če znam sam brat napake, ni to zadnjič ko bom to delal! 20e za vsakič ko bi rad preveril se mi zdi veliko!


Drugače ima pa vsak avtoelekričar spodoben tester in več različnih priklopov.

Pač želel si odgovore, zakaj bi se ti lučka za motor prižigala in zgoraj imaš enega od zelo verjetnih razlogov.

lp

b3D_950 ::

Za ople dobiš op-com na ebay ~20eur... Iz kje pa si? V LJ -> http://www.oservis.si/
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

mirancar ::

hvala, vidim da piše da podpira avte od 1990.

miraldi ::

Najdi normalnega mehanika pa bo takoj našel kje je problem.

Sem 100% prepričan, da te zajebava A) Motorček prostega teka
B) Camshaft sensor(senzor odmične gredi)

Ni to velik strošek. Glej samo, da se ne kupi kakšen fejk Camshaft senzor sicer bo isti k***c.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

mirancar ::

lep pozdrav,

zabeležena napaka je bila: P5505 - idle air control
vzrok: poškodovana podtlačna cev na ventil ogljenega filtra goriva
servis: oservis.si
cena za vse: 45 eur


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem peugeot 206

Oddelek: Na cesti
275245 (938) PNejc207
»

kia - cukanje

Oddelek: Na cesti
465178 (3549) TheBlueOne
»

Lučka za motor gori

Oddelek: Na cesti
2310709 (9434) Spajky
»

PROSIM ZA POMOČ _ Kaj pomeni ta rumena opozorilna lučka? Opel Vectra B+

Oddelek: Na cesti
3044296 (40505) GupeM
»

Peugeot 206 - Nasvet za servis?

Oddelek: Na cesti
3511089 (10036) hojnikb

Več podobnih tem