» »

Formula 1 2017

Formula 1 2017

««
14 / 26
»»

broken/link ::

ali je bilo namerno ali ne ne bomo izvedeli nikoli.
V razmislek vsem pa:
Postavimo se v Hamiltonovo kožo. Vozimo za varnostnim avtom, zvozimo ovinek, ne delamo nič narobe, nakar nekdo pribije v rit avta. Kako boš odreagiral? Boš pogledal levo desno? boš takoj šel na team radio, da je eno tele pribilo vate od odzadej? boš mahal z rokami? ali boš, kot je naredil Hamilton na dirki, nonšalantno naprej vozil, kot da se ni nič zgodilo? Ker videli smo reakcijo Vettla, kaj je naredil, ko ni pričakoval Hamiltonovega nepospeševanja in rahlega bremzanja iz ovinka.
Tako da meni je že s stališča Hamiltonove reakcije sumljivo vse skupaj. kazen si bi pa zaslužila oba. je pa vsekakor popestrilo dirko in nam je dalo zelo zanimive junake, ki so prišli na stopničke. Vsak s super zgodbo, da ne omenjamo, da sta bila dva izmed treh po prvih par krogih odpisana zaradi takšne oz. drugačne napake (botas celo s krogom zaostanka :) ).

pa še en zanimiv video na temo "polagajočih besed v usta" novinarjev in adrenalinsko-besnega wolffa po dirki: https://wtf1.com/post/toto-wolff-comple...

Zgodovina sprememb…

vilser ::

billy ::

PrimozR, dva daleč najboljša voznika v F1, Senna po "sposobnostih" in šumaher po statistiki, sta oba namerno vozila v druge. Ko je kultard v spaju namerno "zavrl" pred šumaherjem, ga je le-ta potem fizično hotel napasti v boksih...veliko hujša reakcija kot tale Vettlova. Da so pa senna vzgojni focni že za legenda, pa ne zgubljamo besed.

Reči, da je vettel zaradi tega nesposoben, je malo mimo. Ali pa se pretvarjamo, da so zdaj drugi časi, in je človek čudežno šel skozi kar nekaj stopenj mentalne evolucije v nekaj 10 letih? Ne se hecat. Lojza je svoj mentalni nivo pokazal že v monacu pred leti, vettel pa zdaj. Oba sta človeka, slaba, so what, nič kaj drugačna od nas.

Smex ::

....vazno je to da bo ferrari upgrade svojga motorja pripeljal v Austrijo...in glede na to da se hamilton ni mogel kaj prida odlepit na stezi k je najbl pisana mercu...boo ferrari v nadaljevanju sezone zelo mocan...in vidmo kak drajvr je tale hamlet...ko je v ospredju se neki naredi ko pa treba nekoga prehitet je pa ze problem...

PrimozR ::

billy je izjavil:

PrimozR, dva daleč najboljša voznika v F1, Senna po "sposobnostih" in šumaher po statistiki, sta oba namerno vozila v druge. Ko je kultard v spaju namerno "zavrl" pred šumaherjem, ga je le-ta potem fizično hotel napasti v boksih...veliko hujša reakcija kot tale Vettlova. Da so pa senna vzgojni focni že za legenda, pa ne zgubljamo besed.

Reči, da je vettel zaradi tega nesposoben, je malo mimo. Ali pa se pretvarjamo, da so zdaj drugi časi, in je človek čudežno šel skozi kar nekaj stopenj mentalne evolucije v nekaj 10 letih? Ne se hecat. Lojza je svoj mentalni nivo pokazal že v monacu pred leti, vettel pa zdaj. Oba sta človeka, slaba, so what, nič kaj drugačna od nas.

Za Senna so vsi govorili, da je bil s svojimi potezami nevaren za ostale, kar je tudi pokazal z Brundlom. Da se je Schumacher s pestmi želel lotiti Coultharda se mi pa ne zdi pretirano kritično, navsezadnje je bilo to izven steze. Tole v Bakuju je bilo sicer pri nizki hitrosti, ampak spomni se, kako avtomobili lahko poletijo, če pride guma na gumo pri visokih hitrostih.

Nesposoben pa izključno z vidika, da če je bilo nenamerno, očitno ne zna naravnati volana, preden maha drugemu in ni sposoben videti, da se mu hitro približuje. Če to ni dovolj, profesionalec, ki je plačan težke denarje, ni sposoben DOVOLJ brzdati svoja čustva, da bi vsaj preprečil tak bump. Če bi samo mahal, brez da bi ga butnil s strani, vprašanje če bi dobil 10 sekund.

Scorpia ::

Nikec3 je izjavil:

Scorpia je izjavil:

Meni se ne zdi tako, to kar zdaj gledamo je se vedno posledica Eccelstonove politike in fia je naredila marsikatere neumnosti. Imam obcutek, da bojo novi lastniki marsikaj spremenili in fia popuscala. Upam pa da Baku cim prej crtajo, ceprav imajo pogodbo se 10 let...

Najbolj zanimiva dirka zadnjih nekaj let, vi se pa pritožujete? Kaj bi sploh radi? Na dirki se je tako veliko dogajalo, da na koncu sploh nisem znal razložiti kako so na stopničke prišli ti trije dirkači. Vsaka dirka bi morala biti taka.


20 let ze gledam formulo ali vec, pa je bila cista umetna dirka, drseli k ne vem kaj, ograje cisto prebliz, ponekod nizka hitrost in tudi vizualno ne zgleda ne vem kaj, na dolocenih sektorjih vizualno zgleda kot bi vozili fickote, seveda kar se tice hitrosti. Ce bi bilo normalno dirkalisce z peskom in videli podoben scenarij npr. Bottas nebi bil drugi. Sama steza in cudna pravila zadnjih let, prevec sc in prekinitev dirke, pa niti dezja ni bilo??? smo dobili tako rekoc cudno uvrstitev bottasa... to za mene ni bila prava dirka. Se z monacom se ne da primerjat, kjer je kaoticna dirka ampak se ne mores izvlect kot na tej stezi.
////

Nikec3 ::



Alonso je največji troll mojster vseh časov! :))
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Scorpia ::

https://wtf1.com/post/two-mechanics-col...

Se v boksih imajo probleme :D
////

MaterVola ::

Jst ::

For fucks sake, to bi morali sprejeti pravilo, da morajo komisarji pred podelitvijo pokalov vsaj nakazati namero, če ne že "delno odločiti", ne pa štiri dni po dirki.

edit: razen kadar se gre o tehničnih stvareh, kot so premalo bencina,... /edit

Sicer pa, čeprav bom mogoče izpadel biased, moram povedati: Danes smo se pri kosilu pogovarjali in mi je kolega, ki ima 8 letnega froca povedal, da je gledal F1 in je tamali danes že drugič, ko ga je peljal v šolo, z rokami "kao da drži volan in se zabije, ko je on (oče) prehiteval, tamali pa potem na glas "BUM". In ko mu je že četrtič povedal, da se to ne dela ...blablabla... je tamal samo odvrnil "ati, zakaj je pa Fetl lahko?" "Saj je dobil kazen... ad nauseum..."

Zame je Ham imel prav, da je to premila kazen, ampak ko to slišiš iz njegovih ust, si vsaj jaz mislim, "ja Lojze, prav, pojdi sedaj k tvojemu frendu Kanye-tu repat."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Tilen88 ::

A ferrari uporabljaže nov motor ?

Jst ::

1920x1080@50, 3000 kBs

ace: db3ce67f192889e03dd8280e6fa31033a8d80eb4
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ttommy ::

Hvala, super slika. Upam, da ne bo štekalo.
Gamer

BorutK-73 ::

24/7 Sky Sports F1 576p

969dbafa76bbd0ca37d73629f392c83fcf9cc295

53793f3854af450d1c62dc9c3f659e60e7b99400

b3D_950 ::

Tilen88 je izjavil:

A ferrari uporabljaže nov motor ?


v Silverstonu:
https://www.jamesallenonf1.com/2017/06/...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

ttommy ::

Hd je začel štekati in ne dela. Ostalo je pa res slaba slika.
Gamer

hribovc88 ::

6f14dd9287fb20c01d271fd1b79237f470ae877e

Jst ::

Henno je lani v petek najavil, da bi rad nov komp za streamanje in dal za cilj 500 EUR. Pred koncem kvalifikacij je nabral nekaj več kot 700, če se prav spomnim. Še jaz sem doniral 10 ali 20 EUR. Potem je pa en kreten objavil njegove osebne podatke.

Sedaj imam pa odprtih tudi po štiri različne ace streame in ko en zašteka, preklopim na drugega. Katastrofa. Če dela 1920x1080 se da gledati, kar je pa manj... pa noben Upscale z Sharping (ali katerikoli postprocessing) ne naredi drugega kot zmazka na 3840x2160, sploh pri F1 ali drugih športih. (No, šah je izjema :))
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

billy ::

Da fak, spet neka primerjava lojza senna...kaj na tak način novo vodstvo fura stvari, da blatijo senno, vse za show?

Tilen88 ::

b3D_950 je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

A ferrari uporabljaže nov motor ?


v Silverstonu:
https://www.jamesallenonf1.com/2017/06/...


Hvala !

BorutK-73 ::

http://f1ace.stream/beta/

Sky Sports F1 HD 1080p 6000kbps
8ea4f336595d7a957ff51ffe5ff5a1dc10c60000

Sky Sports F1 HD 720p 2000kbps
e42460fdf545a96abd3a73e6e4c33c7e4f87abb7

TOP ::

Danes bo zanimivo če bo Botas potegnu prvi,ziher se bosta s Sebom udarila,ker Finec ima že navodilo,delaj vlakec in z pozno menjavo pride Lojze na stopničke.In potem bo Volk in Ušesnik se čudila,kako je Valter zadrževal Seba in razlagala,da mu ni nobeden nič naroču.:))In potem Seb še tega Valterja vn nej spravi in ziher dobi kazen,adijo naslednja dirka.

anketar ::

Jst je izjavil:

Henno je lani v petek najavil, da bi rad nov komp za streamanje in dal za cilj 500 EUR. Pred koncem kvalifikacij je nabral nekaj več kot 700, če se prav spomnim. Še jaz sem doniral 10 ali 20 EUR. Potem je pa en kreten objavil njegove osebne podatke.


mislš un heker znan kot 4čen, so dobri streami, včasih pač štekne jebat ga, boljš ka poslušat reklame za krombacher vsakih 5 min

b3D_950 ::

To se bo dalo kje gledat?
-> https://www.projekt-spielberg.com/en/fo...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

TOP ::

Ve kdo kako bo vreme za cajta dirke.Hrvati napovedujejo možnost dežja.

roCkY ::

malo se kuha v okolici... je možna plohca ali 2
http://www.radareu.cz/

TOP ::

zdej je sonce

b3D_950 ::

nekam dolgčasna dirka
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

TOP ::

Totalni K...od dirke nič prehitevanj,nič akcije

KuntaKinte ::

režiser je žešče tele,boja za zmago sploh ne pokaže

ttommy ::

Na koncu je bilo malo napeto, ampak nič akcije. Stream (Sky Sports F1 HD 1080p 6000kbps) je pa delal začuda neverjetno dobro.
Gamer

miko22 ::

Kimi je vedno slabši. Vettel razura, z istim avtom pa drugi vedno bolj pada.
Vettel vodi v seštevku, zaradi Kimija pa je skupno Ferari drugi. Kimi me je razočaral.

Jst ::

anketar je izjavil:

Jst je izjavil:

Henno je lani v petek najavil, da bi rad nov komp za streamanje in dal za cilj 500 EUR. Pred koncem kvalifikacij je nabral nekaj več kot 700, če se prav spomnim. Še jaz sem doniral 10 ali 20 EUR. Potem je pa en kreten objavil njegove osebne podatke.


mislš un heker znan kot 4čen, so dobri streami, včasih pač štekne jebat ga, boljš ka poslušat reklame za krombacher vsakih 5 min


1. Njegovi Streami so bili neverjetno dobri in zanesljivi. Nikoli (oz. zelo redko) štekali.

2. Imel je od 1920x1080 @ 120 !!! 6000 kBs, do najnižje 1200 kBs.

3. Testiral je tudi 4K. Par vikendov je bilo užitek na kvadrat. Zato je tudi zbiral denar.

4. Ker mi je toliko časa zagotavljal uživanje v gledanju, sem mu z veseljem doniral 20 EUR.

5. Ne vem ozadja, ampak tisti, ki so ga razkrili, so to naredili nalašč, zaradi foušije. (vsaj kolikor sem na parih mestih prebral)


---

Ta dirka je bila kar zanimiva iz stališča dirkanja. Baku je bil "zanimiv" samo zaradi večih SC in Rdeče zastave, zaradi katerih je bila takšna zmeda. Raje imam današnji tip dirkanja, kot pa Baku Kaos.

Bravo Bottas! Ricciardo letos petič na odru, Verstappen pa petič odstopil v zadnjih sedmih dirkah. Vettel si je zapravil zmago zaradi prvega dela dirke - sam je povedal, da ko je zamenjal gume, je lažje obvladoval dirkalnih in vozil hitreje. RAI je imel nalogo, da pokriva HAM, zato tudi takšna strategija in uvrstitev. Ko je HAM šel v bokse, če bi šel takoj za njim naslednji krog, bi prišel za njim. Tako so pa računali, da bi lahko par krogov zadrževal Bottasa in pomagal Vettlu. Kar se ni izšlo.

Kapo dol RAI, da ne jamra ker z njim delajo kot z krpo za enkratno uporabo.

Ricciardu namenili največji aplavz. Kako je meni ta tip hecen; vedno nasmejan, vedno dobre volje. Max pa čisto nasprotje...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

TOP ::

Kapo dol RAI, da ne jamra ker z njim delajo kot z krpo za enkratno uporabo. Ja sej več itak ni vreden,saj je vseeno kdaj bi gume menajl Lojze ga bi itak prehitel z lahkoto,ker Rajkotu se mudi samo na Berco .:))

b3D_950 ::

TOP je izjavil:

Lojze ga bi itak prehitel z lahkoto,ker Rajkotu se mudi samo na Berco .:))


Sj ga je poizkušal prehitet, ampak mu ni uspelo. So HAMu po radiju sporočil, da se mu pregrevajo zavore ...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

billy ::

Kaj mislite o tem? http://m.gpupdate.net/en/f1-news/355608...

Pomoje ima prav, dvomim da je možen takšen reakcijski čas...

videc ::

Že če se pogleda sliko na tej strani http://m.gpupdate.net/en/f1-news/355625... je vprašljiv start. Ker vsi ostali izgledajo kot, da so polži, oziroma zaspali na štartu.
Upam, da se vloži uradni protest in se razišče, kaj točno se je zgodilo. :)

billy ::

Ne vem no, šprinterji imajo podobne reakcijske čase...

http://condellpark.com/kd/reactiontime....

Vsekakor zelo sumljivo.

šernk ::

Na sky so najprej govorili da je na super počasnem posnetku na isti sliki ko se luči ugasnejo in ko se Bottas začne premikat.

če računamo da oni delajo analize vsaj pri 30fps, že vse skupaj postavi pod velik vprašaj, ker ne vem od kje so potem sploh dobili 0,2s.

@billy: ni problem "izmerjen" reakcijski čas, problem je da so vsi ostali potem zaspali na štartu.

ampak kdo smo mi, da bi sedaj sodili brez resnično vrhunskih počasnih posnetkov? razen če se komu ljubi iz kakšnega FHD torrenta povleči ven frame by frame slike.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Jst ::

Pomoje je "jumped the start", ampak je imel srečo, da so se luči ugasnile, preden je spustil sklopko in se začel premikati. Ampak to po mojem mnenju ni narobe. Če bi se začele gume premikati, preden bi se uganile luči, potem se dobi kazen. Ampak Bottas ni. Če bi Charlie držal luči sekundo dlje, bi sigurno dobil kazen, tako pa se je izšlo, kot se je. Armchair strokovnjaki, med katere sodim tudi jaz, trdim da je vse v redu. Imel je pač srečo.

(Ps: spomnim se Schumija pred leti, ko je isto "nehumano" hitro štartal, enkrat je dobil kazen, enkrat pa ne. Točnih dirk se pa ne spomnim.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

errhec ::

Ma dajte no, kakšen prehiter start : TUKAJ
dd

šernk ::

errhec je izjavil:

Ma dajte no, kakšen prehiter start : TUKAJ


glede na ta posnetek je to prehiter štart. Avto se je Bottasu vsekakor premikal že preden so se luči ugasnile. Res da se je avto prej premaknil za dobr 1cm ampak se je. Zakaj FIA tega ni videla??? Ali prehiter štart pomeni kdaj prevoziš belo črto? tu tudi nikakor ni govora o 0,2s med ugasnitvijo luči in štartom.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

billy ::

Jst, pri šprintu de računa jumped štart vse kar je pod 0.1sec, ker se pač vračuna reakcijski čas, ki seveda ni 0sec.

PrimozR ::

AFAIK je v F1 nekako podobno, mora biti zamik, pa načeloma imajo (oz. so imeli) v tleh senzorje, ki so gledali za prehiter štart.

videc ::

A mi lahko pokažeš pravila, kjer piše to glede toleranc in zamika, pa zanima me, v katerem členu pravil je podatek o dovoljenem zamiku. Hvala.

b3D_950 ::

vse piše: http://www.gpupdate.net/en/f1-news/3556...

"We have found that need to allow for some very small movement, as drivers sometimes need to make clutch adjustments in preparation for the start.

"This system, which is dependent on the official timing provided by Formula 1, has been in operation for some 20 years and has proved extremely reliable in that time.

"In today's instance, Valtteri Bottas did not exceed this (very small) limit before the start was given.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

PrimozR ::

videc je izjavil:

A mi lahko pokažeš pravila, kjer piše to glede toleranc in zamika, pa zanima me, v katerem členu pravil je podatek o dovoljenem zamiku. Hvala.

Zakaj pišeš, kot da sem napisal absolutno resnico? Napisal sem AFAIK, kar pomeni as far as i know. Napisano sem pobral iz spomina, v spominu je pa kot posledica večletnega spremljanja F1. Lahko da je napačno, lahko da je pravilno. Naslednji post je to sicer potrdil.

Take a chill pill, na internetu ni vse napisano tudi resnično.

videc ::

b3D_950 je izjavil:

vse piše: http://www.gpupdate.net/en/f1-news/3556...

"We have found that need to allow for some very small movement, as drivers sometimes need to make clutch adjustments in preparation for the start.

"This system, which is dependent on the official timing provided by Formula 1, has been in operation for some 20 years and has proved extremely reliable in that time.

"In today's instance, Valtteri Bottas did not exceed this (very small) limit before the start was given.

Pokaži mi, kje to piše v pravilih od FIA-e za F1, ne v poročilu.

@PrimozR: upoštevano. Hvala.

Jst ::

errhec je izjavil:

Ma dajte no, kakšen prehiter start : TUKAJ


Sedaj prvič vidim ta posnetek in je "na meji." Sedaj se bolj nagibam na stran, da je res prehitro štartal. Zgleda, da se mu je "usralo", če je ta "small movement" res tako definiran in dovoljen, da se ni sprožil "prehiter štart alarm".

"Unhuman" reakcijski čas pomoje tukaj nima veze in ga ne moreš primerjati z šprintom.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

no comment ::

Seveda ga lahko. Ce je "branje starta" v F1 dovoljeno, potem je vse ok. Ce ni, je to prehiter start.
««
14 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2019 (strani: 1 2 3 430 31 32 33 )

Oddelek: Na cesti
1616168759 (103319)          
»

Formula 1 2016 (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Na cesti
1975221056 (134983) kosta
»

Formula 1 2015 (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Na cesti
3430364311 (219906) BT52

Več podobnih tem