» »

Temperatura in potenje

Temperatura in potenje

«
1
2

RatedR ::

Zdravo,
imam težavo, če lahko tako rečem, in sicer da mi hitro postane vroče v prostorih s sobno temperaturo 25°C ali pa še manj, nakar se začnem potit izključno samo pod pazduho.

Ko mi postane vroče normalno slečem pulover/jakno ampak se mi zdi nenavadno, ker imajo vsi okrog mene oblečene jope če ne celo bunde in to znotraj pri sobni temperaturi.
Ko pridem recimo zjutraj ko je zunaj okrog nule, v prostor s sobno temperaturo, se zelo hitro ogrejem (seveda ne toliko kot da bi gorel) ampak hitro mi postane vroče, čeprav je 80% ostalih oblečenih v jakne/bunde. V tem času (1-3 minute) se hitro začnem potit pod pazduho in vse te stvari, ki jih prinese potenje mi gredo že na živce.

Včasih se potim tudi ko sem samo v kratki majici, če imam roke ob sebi, kar je pogosto (na avtobusu, predavanjih itd.)

Uporabiti sem poskusil deodorant, pobril sem se pa ne pomaga. Nasploh pa nimam in nisem nikoli imel nobenih posebnih zdravstvenih težav.

Kaj se vam zdi, kaj naj naredim in če je normalno, da je folk pri sobni temperaturi oblečen kot da je minus? Eni celo pravijo, da jih zebe.
  • spremenilo: RatedR ()

tony1 ::

Ne sekiraj se, ker problema verjetno sploh ni.

Sam sem precej zmrzljiv, in me mraz zelo moti (pozimi vedno hodim okrog s kapo in rokavicami in če moram pozimi kje stati pri miru več ur (npr. na koncertu) obvezno vzamem dolge gate (narejene sicer za tek na smučeh), drugače me zebe ko psa...

Ampak, zanimivo, sredi zime mi je v ogrevanih prostorih precej hitro vroče - po pravilu sem v notranjih prostorih vedno v kratkih rokavih. Če imam oblečen pulover mi je vroče in trpim :))

In to je vse, sleci pulover in hodi okrog v kratki majici kot vsak normalen človek :D

Aston_11 ::

25 stopinj za moje pojme ni normalna temparatura in moraš biti v kratkih rokavih, da ti je vsaj približno udobno.

jype ::

16-18 stopinj je normalno za bit v dolgih rokavih.

Dr_M ::

Nic ni narobe s tabo, ce ti je pri 25°C vroce, narobe bi bilo, ce te pri tej temperaturi zebe.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RatedR ::

Mogoče bi dodal še to, zunaj na minusu me normalno zebe kot vsakega drugega, le ogrejem se zelo hitro.
Razumem torej, da je normalno da me ne zebe, kaj pa kakšni nasveti proti potenju?

šernk ::

imam težavo, če lahko tako rečem, in sicer da mi hitro postane vroče v prostorih s sobno temperaturo 25°C ali pa še manj, nakar se začnem potit izključno samo pod pazduho.


pri 25°C če ti ni vroče je s teboj nekaj narobe :))

in pri 22°C me noben ne bo prepričal da oblečem dolge rokave. pri 25°C v prostoru osebno še dihat ne morem normalno.

če te moti potenje pod pazduho: probaj par različnih antiperspirantov in ne deodorantov (slednji so samo za vonj). nanesi ga pa zvečer preden greš spat in drug dan se boš precej manj ali skoraj nič potil.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Aston_11 ::

RatedR je izjavil:

nasveti proti potenju?
Potenje je telesni klima sistem. Potiš se z razlogom. Obleči se manj.

šernk je izjavil:

nanesi ga pa zvečer preden greš spat in drug dan se boš precej manj ali skoraj nič potil.
Tako je en poznan naredil, sicer se ni potil pod pazduho, potil pa se je v jajca. Ugani, kako mu je bilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

cortez ::

Kako pa kaj z vami poleti ? Kolega se nč ne poti, ko smo vni na pijači, men je pa pr 30 vroče in me poti. Al pa če grem k zdravniku isto, k majo klime not.

tikitoki ::

Aston_11 je izjavil:

25 stopinj za moje pojme ni normalna temparatura in moraš biti v kratkih rokavih, da ti je vsaj približno udobno.


Neki tazga ja, to je bila nocna temperatura v tropih, kjer nimajo oken, ker jih ne potrebujejo.

Go-ahead ::

Shujšat bo potrebno.

konspirator ::

jype je izjavil:

16-18 stopinj je normalno za bit v dolgih rokavih.

Skandinavci in Škoti se pri takih temperaturah kopajo v morju.
--

jype ::

Eh, to pa ni res.

Kopamo se od -25 do +25, pa ne samo Švedi in Škoti. Moraš jit kdaj pozimi v Bohinj, boš vidu kolk nori so šele Slovenci.

Baja ::

kofetar? kadilec? kilogrami?

stjan ::

sladkorna bolezen ?

Jst ::

Jaz sem pri 22C v kratki majici. Pri 25C, če sem na miru za računalnikom, še nekako gre, ampak če bi karkoli fizično delal, bi mi bilo vroče in bi se potil.

Moja sedeča za računalnikom najugodnejša temperatura, je 20C, kjer sem v majici z kratkimi rokavi in me ne zebe, niti mi ni vroče.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mancini ::

Baja je izjavil:

kofetar? kadilec? kilogrami?


da še dodam, športaš kaj

to so vse pomembni dejavniki

Qcube ::

@RateR

Meni se isto dogaja s potenjem in ni pomoči. No ajde, obstaja ena rešitev, to je marihuana, samo ni ravno sprejemljivo hodit naokoli zadet 24ur na dan.

Meni se zdi bolj zaskrbljujoče da nekateri potrebujejo toliko oblačil pri visoki temperaturi.

jype ::

Qcube> No ajde, obstaja ena rešitev, to je marihuana,

Obstaja tudi redna fizična vadba, ki tudi izdatno pomaga.

Qcube ::

Jaz sem zelo aktiven, samo ni bistvene razlike. Ni ravno katastrofalno ampak se da preživeti z antitranspiranti.

jype ::

No, vsekakor verjamem, da zate ni bistvene razlike, ampak pri večini ljudi se težave s prekomernim potenjem dogajajo zaradi vzrokov, ki jih redno gibanje močno omili.

Tudi tebi želim, da odkriješ vzrok, da ga boš lahko odpravil, če se to da.

r3dkv1c4 ::

Aston_11 je izjavil:

RatedR je izjavil:

nasveti proti potenju?
Potenje je telesni klima sistem. Potiš se z razlogom. Obleči se manj.

šernk je izjavil:

nanesi ga pa zvečer preden greš spat in drug dan se boš precej manj ali skoraj nič potil.
Tako je en poznan naredil, sicer se ni potil pod pazduho, potil pa se je v jajca. Ugani, kako mu je bilo.

Potiš se lahko iz dveh razlogov ob normalnem zdravju.
1. prevroče
2. prehladno

Torej, če je zunaj hladen zrak in je človek premalo oblečen, se začne potit pod pazduho, včasih tudi v noge.
Enako se zgodi, če je preveč oblečen, kadar je temperatura zunaj visoka.

Potrebno je samo najdit pravo razmerje med primerno oblečeno proti preveč in premalo.

To je vsa umetnost.

ampak pri večini ljudi se težave s prekomernim potenjem dogajajo zaradi vzrokov, ki jih redno gibanje močno omili.


tole ima pa jype povsem prav......veliko razlogov tiči v premalo gibanja.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

djabi ::

Je pa tudi neke vrste naravni varnostni mehanizem, ko se počutiš ogroženo ali kako drugače neprijetno. Reakcija je potenje.

RatedR ::

185 visok, 85 kil pa 3-4 krat na teden treniram street workout. Kavo pijem mogoce 3x na teden, imam uravnotezeno prehrano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

koyotee ::

Qcube je izjavil:

Jaz sem zelo aktiven, samo ni bistvene razlike. Ni ravno katastrofalno ampak se da preĹživeti z antitranspiranti.


antiperspiranti :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

johan05 ::

Tudi meni se dogaja podobno. Vsako leto se bolj potim, kar mi gre zelo na živce. Sploh ne vem, kaj bi. Trenutno imam pri 180 cm težo 75 kg. Ko sem imel 10 kg več je pomenilo le, da mi je bilo manj vroče. Če sedaj v taki situaciji nosim pulover, sem bil tedaj brez. Kljub precej manj kilogramom in veliko bolj športnemu življenju, se sedaj potim veliko več.

Poskusil bom izgubiti 2-3 kg, več bo težko. Morda je kaj na tem s sladkorjem. Trenutno vseskozi nosim poliestrsko majico, ki se sčasoma posuši. Nogavic doma ne nosim že od februarja, pa imamo kdaj zjutraj tudi le 16 °C.

Vse to velja za nestresne situacije. Če je prisoten stres pa se potim povsod. Zaenkrat nekako rešujem z aktivnim perilom, vendar v nedogled ne bo šlo. Npr. Se peljem z avtom do LJ, parkiranje, hoja....itd. Domov pridem premočen. Prva stvar, ki jo naredim je, da grem pod tuš.

Spajky ::

Jest imam tudi včasih težave s potenjem; se pač ob večjih aktivnostih preoblačim ko striptizete med nastopi :)) ... Nekoč sem na barki na finskem pred desetletji nešel en drag anti-perspirant spray: pobija bakterije (te usmradijo znoj zaradi razkroja potu), zraven pa bolj kot švicaš (npr.pod pasduhama), bolj dišijo ... tudi obleke na onih mestih ... pol samo prezračiš vse skup pa je ;) ... Se pol ni nujno takoj tuširat - šparaš svoj ogljični odtis :)) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

djabi ::

Vprašaj Eskime, zakaj preveč tuširanja ni zdravo.

Poldy ::

Telo ti tako pač reagira na zunanjo temperaturo. Odvisno je tudi to, kako imaš doma zakurjeno in si potem tako navajen.

Po mojem imaš malce psihološko težavo, sploh že to da se obremenjuješ in na forumu sprašuješ. Ko se malo spotiš, začneš to premlevati in se potem še dodatno potiš.

Predlagam, da najprej popolnoma prenehaš s pitjem kave, ješ manj mesa in več sadja, in pa najtežje, se ne obremenjuješ z ostalimi in okolico. Sem se spomnil, da je predavatelj na faksu v zimskem času nosil kratke rokave, med tem ko so bili nekateri v bundah. Misliš, da se je kdo s tem obremenjeval? Pa če bi se, bi ga vprašal, pa bi rekel da mu je vroče... Pa potem?

johan05 ::

....verjetno bi rekel, da mu ni le vroče, temveč se poti. Najbrž bi dodal, da ga moti, da ima vse mokro in bi bil spet rad star 21 let, ko teh "težav" še ni imel.

ješ manj mesa in več sadja


Kaj pa potem ješ? OH?

next3steps ::

jype je izjavil:

16-18 stopinj je normalno za bit v dolgih rokavih.

Ko sem delal v hladilnici in bližini nje mi je bilo 10 stopinj idealka za kratko majico.

jype ::

3much5me> Ko sem delal v hladilnici in bližini nje mi je bilo 10 stopinj idealka za kratko majico.

Če v hladilnici sediš za računalnikom, te bo v kratkih rokavih zeblo.

RatedR ::

No ja ostali smo pri antiperspirantih v prejšnji temi, rečeno je da je uporaba odsvetovana ker blokira slabe snovi da gredo te iz telesa.

Napisal sem, da če se nebi začel tako hitro potit oz. če bi tako rečeno držal roke ves čas v zrak nebi šle slabe snovi iz telesa preko potenja.
Zakaj bi torej odsvetovali uporabo če vam podam dober argument?

jype ::

RatedR> antiperspirantih

Antirespirantih, prosim lepo. To so tiste reči, zaradi katerih otroci do treh let ne smejo dobit kinder jajc.

RatedR> Napisal sem, da če se nebi začel tako hitro potit oz. če bi tako rečeno držal roke ves čas v zrak nebi šle slabe snovi iz telesa preko potenja.

Če nimaš možnosti odstraniti vzroka za potenje, potem seveda nimaš veliko izbire, še vedno pa obstajajo dobre možnosti, da se ti bo tako potenje zmanjšalo, če se boš enkrat ali dvakrat dnevno posvetil toliko intenzivni fizični aktivnosti, da bo od tebe teklo.

Rias Gremory ::

Kardio.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

johan05 ::

Imam. Tudi op pravi da ja.

RatedR ::

jype je izjavil:

Antirespirantih, prosim lepo.

Nisem edini :D

Qcube je izjavil:

antitranspiranti

koyotee je izjavil:

antiperspiranti

Spajky je izjavil:

anti-perspirant

Kakorkoli, možno da so hormoni jaz ne vem, odločil sem se za priložnostno uporabo ko grem kam ven, v šoli okej bom pač smrdel jbg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

Aston_11 ::

Dokler batkerije ne opravijo svega, ne boš smrdel. Ni šans, da ti to rata do večera po jutranjem tušu in uporabi deodoranta.

mulc007 ::

izogibaj se sintetike ker ne diha

bizgech ::

Da ne smetim z odpiranjem nove teme, si bom kar tole sposodil.

Tudi jaz imam problem potenjem oz. neprijetnim vonjem. Zjutraj vsak dan po 25 minut porabim za tuširanje, do službe imam le 15 minut hoje (samo par ulic in na drugo stran ceste). V službi nimam fizičnega dela (obračam liste, občasno kakšen klik ali kaj prepisat na računalnik), je pa odgovorno in zahteva kar nekaj razmišljanja. Ponavadi imam na delovnem mestu kakšno majico s kratkimi rokavi (pazim da ni oprijeta, ampak bolj ohlapna). Včasih kdo reče, da imam neprijeten vonj in te težave ne morem rešit. Zdravstvenih težav povezanih s potenjem nimam, star sem 33, visok cca 185cm in imam 79kg. Moja prehrana je raznolika (solate oz. zelenjava, sadje, testenine, ribe na različen način, mesni izdelki), sladkarijam se izogibam, si pa včasih privoščim razlo pekoče. Kadim že kakšni 2 leti ne, ne pijem alkohola (razen občasno v v družbi kakšno pivo) ali kave, ne jemljem drog. Fizično aktiven sem kakšno uro na dan (pot v službo, iz službe, skok v trgovino ali kakšen opravek).

Nima veze, koliko časa porabim pod prho, kateri deodorant vzamem, naj še toliko pazim, vseeno me vsake toliko časa kdo opozori, da imam neprijeten vonj. Od družine ali prijateljev mi tega ni še nihče omenil (predvidevam, da prijatelj to lažje pove kot sodelavec), v službi pa me take opazke spravljajo v neprijetno situacijo... se pa to dogaja občasno in ne vsak dan. Preizkusil sem že vse (različna prehrana, dovolj spanca ipd.), a ne najdem vzroka... sprašujem se, če je res krivo potenje, ali imajo moje majice tak vonj (perem z mehčalcem, sušim zunaj, povprečna starost majice je 3 leta).

Ima še kdo podobno težavo? Ker sam vem ne vem, kaj še lahko probam.

Cruz ::

Sam sebi smrdiš, ko se povohaš - pač ko te nekdo opozori recimo?

Kaj pa oblačila, nosiš sveže? Nogavice, spodnje lače, majice, ... nosiš kaj od tega večkrat ali dnevno menjavaš? Kaj pa čevlji, jih šprejaš?

Mogoče imaš samo močan telesni vonj. V tem primeru morda ne bi bilo slabo pobriti dlako po celem telesu. Je pa res, da pekoča hrana tudi lahko vpliva na telesni vonj. Mogoče malo zmanjšaj, če jo uživaš dnevno.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Ganon ::

bizgech je izjavil:

ali imajo moje majice tak vonj (perem z mehčalcem, sušim zunaj, povprečna starost majice je 3 leta).


Imajo oblačila vonj po zatohlem? Če je odgovor pritrdilen, boš smrdel v vsakem primeru, vonj je res neprijeten. Lahko se ti je kaj zaredilo v pralnem stroju, če zanj ne skrbiš pravilno. Odlagaš vlažna oblačila v koš za perilo? Jih predolgo sušiš? Pa prenehaj uporabljati mehčalec.

bizgech ::

Svojega telesnega vonja običajno ne zaznam - razen če bi se res tako potil, da bi imel že fleke na majici.
Zjutraj oblečem sveža oblačila, spodnje majice ne nosim (razen če je zunaj -15 stopinj), nogavice in sp. hlače imam vsak dan sveže. Večkrat oblečem samo kavbojke (ponavadi 3 dni iste, potem zamenjam) in občasno kakšen pulover (pod pogojem, da sem ga na sebi imel max 3 ure). Poleti nosim kakšne sandale ali natikače (brez nogavic), zdaj pozimi imam čevlje - navado imam, da jih nasprejam pred sezono in potem nič več. Dlake pod pazduho pobrijem čim narastejo, na trebuhu jih pa res ne brijem. Tuširam se neposredno preden grem v službo, glavo perem 2x tedensko (poleti tudi pogosteje). Pekočo hrano si privoščim morda enkrat na 2 tedna - s tem mislim kakšen pekoč feferon, čebula, morda malce več popra.

Za majice s kratkimi rokavi bi rekel, da nimajo kakšnega izrazitega vonja, zagotovo pa ne vonja po zatohlem. Da bi se kaj zaredilo v pralnem stroju močno dvomim, potem bi isto težavo imeli tudi ostali, kateri peremo v istem pralnem stroju. Enako velja za mehčalec - potem bi še kdo imel podobne težave (sicer ne razumem, zakaj bi bil mehčalec lahko kriv?). Vsako majico najprej razgrnem v sobi, da se posuši, šele potem gre v pralni stroj. In ko so oblačila oprana, se tudi zlikajo, preden gredo v omaro.

Toliko glede higijene in navad. Jasno mi je, da je potenje naravna stvar (četudi primeru sediš, se znoj izloča), ne razumem pa, zaradi česa bi imel lahko neprijeten vonj. Ne vidim, da sem ga kjerkoli polomil. Sem morda kaj spregledal?

Qcube ::

Športne majice ipd. ko se večkrat spotiš moraš namakati v alkoholnem kisu in prašku čez noč in nato oprat v stroju, v nasprotnem primeru smrdijo takoj ko se malo ovlažijo s potom.

cvalsr ::

Če je nekomu vedno bolj vroče kot večini okoli njega, je lahko vzrok tudi previsok krvni pritisk! Ni ga težko malo pomeriti ...

rabelj5 ::

bizgech je izjavil:

Da ne smetim z odpiranjem nove teme, si bom kar tole sposodil.

Tudi jaz imam problem potenjem oz. neprijetnim vonjem. Zjutraj vsak dan po 25 minut porabim za tuširanje, do službe imam le 15 minut hoje (samo par ulic in na drugo stran ceste). V službi nimam fizičnega dela (obračam liste, občasno kakšen klik ali kaj prepisat na računalnik), je pa odgovorno in zahteva kar nekaj razmišljanja. Ponavadi imam na delovnem mestu kakšno majico s kratkimi rokavi (pazim da ni oprijeta, ampak bolj ohlapna). Včasih kdo reče, da imam neprijeten vonj in te težave ne morem rešit. Zdravstvenih težav povezanih s potenjem nimam, star sem 33, visok cca 185cm in imam 79kg. Moja prehrana je raznolika (solate oz. zelenjava, sadje, testenine, ribe na različen način, mesni izdelki), sladkarijam se izogibam, si pa včasih privoščim razlo pekoče. Kadim že kakšni 2 leti ne, ne pijem alkohola (razen občasno v v družbi kakšno pivo) ali kave, ne jemljem drog. Fizično aktiven sem kakšno uro na dan (pot v službo, iz službe, skok v trgovino ali kakšen opravek).

Nima veze, koliko časa porabim pod prho, kateri deodorant vzamem, naj še toliko pazim, vseeno me vsake toliko časa kdo opozori, da imam neprijeten vonj. Od družine ali prijateljev mi tega ni še nihče omenil (predvidevam, da prijatelj to lažje pove kot sodelavec), v službi pa me take opazke spravljajo v neprijetno situacijo... se pa to dogaja občasno in ne vsak dan. Preizkusil sem že vse (različna prehrana, dovolj spanca ipd.), a ne najdem vzroka... sprašujem se, če je res krivo potenje, ali imajo moje majice tak vonj (perem z mehčalcem, sušim zunaj, povprečna starost majice je 3 leta).

Ima še kdo podobno težavo? Ker sam vem ne vem, kaj še lahko probam.

če koga moti tvoj vonj, naj se odstrani iz tvoje bližine

tony1 ::

bizgech je izjavil:

Svojega telesnega vonja običajno ne zaznam - razen če bi se res tako potil, da bi imel že fleke na majici.
Zjutraj oblečem sveža oblačila, spodnje majice ne nosim (razen če je zunaj -15 stopinj), nogavice in sp. hlače imam vsak dan sveže. Večkrat oblečem samo kavbojke (ponavadi 3 dni iste, potem zamenjam) in občasno kakšen pulover (pod pogojem, da sem ga na sebi imel max 3 ure). Poleti nosim kakšne sandale ali natikače (brez nogavic), zdaj pozimi imam čevlje - navado imam, da jih nasprejam pred sezono in potem nič več. Dlake pod pazduho pobrijem čim narastejo, na trebuhu jih pa res ne brijem. Tuširam se neposredno preden grem v službo, glavo perem 2x tedensko (poleti tudi pogosteje). Pekočo hrano si privoščim morda enkrat na 2 tedna - s tem mislim kakšen pekoč feferon, čebula, morda malce več popra.

Za majice s kratkimi rokavi bi rekel, da nimajo kakšnega izrazitega vonja, zagotovo pa ne vonja po zatohlem. Da bi se kaj zaredilo v pralnem stroju močno dvomim, potem bi isto težavo imeli tudi ostali, kateri peremo v istem pralnem stroju. Enako velja za mehčalec - potem bi še kdo imel podobne težave (sicer ne razumem, zakaj bi bil mehčalec lahko kriv?). Vsako majico najprej razgrnem v sobi, da se posuši, šele potem gre v pralni stroj. In ko so oblačila oprana, se tudi zlikajo, preden gredo v omaro.

Toliko glede higijene in navad. Jasno mi je, da je potenje naravna stvar (četudi primeru sediš, se znoj izloča), ne razumem pa, zaradi česa bi imel lahko neprijeten vonj. Ne vidim, da sem ga kjerkoli polomil. Sem morda kaj spregledal?


Morda potrebuješ samo močnejši (bolj dišeč (čeprav lahko tudi to smrdi) ali takšnega, ki bolj prepreprečuje potenje (antiperspirant)) deodorant. Lahko poskusiš tudi z bolj dišečim shower gelom (vendar na intimnih delih še vedno uporabljaj milo), vendar je tudi ta lahko preveč dišeč, kar je lahko tudi moteče.

Če delaš v pisarni (?), lahko vse leto nosiš cokle/copate (odvisno od kulture v firmi).

Možno pa je tudi, da smrdijo oblačila, iz več vzrokov, od pralnega stroja (dejansko se lahko v njem danes zaradi tekočega pralnega praška in pranja pri zelo nizkih temperaturah zaredijo bakterije - nekateri stroji imajo poseben program za dezinfekcijo, lahko pa poskusiš tudi z alkoholnim kisom in pranjem praznega stroja pri 90 stopinjah C enkrat mesečno), do napol plastičnih majic (sam sem vrgel stran vse majice iz H&Ma, ker so po osmih urah nošenja smrdele) na katerih lažnivo piše, da so iz 100% bombaža, v resnici pa niso.

Glede mehčalca nimam pojma, ker ga ne uporabljam. Poskusi prati cunje brez njega, povsem normalno se da živeti tako.

Če ne bo nič pomagalo, pejt k zdravniku. Če ta ne bo imel pojma, vprašaj, kateri specialisti se ukvarjajo s temi težavami (endokrinologi, dermatologi?).

bizgech ::

Hmmm, ma ne vem kje bi sploh iskal vzrok - ali na sebi ali na oblačilih. Pralni stroj bi se upal izločiti. Moje cunje se perejo skupaj z nekaterimi drugimi (enako potem tudi sušijo itd.) pa drugi teh problemov nimajo. V pisarni imam copate (torej čevlje tudi lahko izločim) oz. večino časa sem kar v nogavicah - copate skoraj vedno podzavestno nekam zbram in sem potem samo v nogavicah, dokler iz kakšnega vzroka ne ustanem. Ogromno majic imam kakšnih sponzorskih, ki jih dobim tu in tam... ne vem pa, kako kvalitetne so te majice.

Gel za tuširanje, ki ga trenutnto uporabljam je "AXE Africa Energy Boost", deodorant pa je v obliki razpršila "Old Spice Wolfthorn". Ko oblečem svežo majico, ga razpršim tudi po njej. Ravno danes sem bral, da tudi nekateri deodoranti lahko povzročijo neprijeten vonj, čeprav bi ga morali prikriti.
Druga stvar, ki sem jo danes zasledil: Zadnje čase ogromno jem ribe iz konzerve. Včasih jih tudi pomešam med kakšno solato. Nedolgo nazaj sem bral, da so ribe zdrave, danes pa sem zasledil, da lahko povzročijo neprijeten vonj. Zdaj ne vem, čemu bi verjel.

Krvni tlak imam resda rahlo povišan, vendar še zmeraj v mejah normale. Zaradi tega sem bil že 2-krat na preiskavah in obakrat se je izkazalo, da je kljub temu, da je malo višji, še zmeraj v redu. Sicer pa ima s krvnim tlakom marsikdo težave, pa zaradi tega nima težav s potenjem oz. neprijetnim vonjem.

rabelj5 >> če koga moti tvoj vonj, naj se odstrani iz tvoje bližine

Raje bi poiskal vzrok, preden bo situacija začela vplivati nasploh na moje družabno življenje. Zadnjič mi je (kljub temu, da sem bil pod tušem 15-20 minut) sodelavec rekel, raje priznam, da se nisem tuširal, ker se učasih vonja star "švic". Kaj točno je vonjal, ne vem.

kuall ::

RatedR je izjavil:

kaj pa kakšni nasveti proti potenju?


jej manj in bolj zdravo in bo potenje manj smrdelo

ena stvar je normalna: da je zelo redko, da te ali ne zebe ali ti ni vroče. mi s hišami smo si to še za silo uredili, ampak je še vedno problem. živali pa res stalno zebe ali jim je vroče. mau bedno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

tony1 ::

bizgech je izjavil:

Hmmm, ma ne vem kje bi sploh iskal vzrok - ali na sebi ali na oblačilih. Pralni stroj bi se upal izločiti. Moje cunje se perejo skupaj z nekaterimi drugimi (enako potem tudi sušijo itd.) pa drugi teh problemov nimajo. V pisarni imam copate (torej čevlje tudi lahko izločim) oz. večino časa sem kar v nogavicah - copate skoraj vedno podzavestno nekam zbram in sem potem samo v nogavicah, dokler iz kakšnega vzroka ne ustanem. Ogromno majic imam kakšnih sponzorskih, ki jih dobim tu in tam... ne vem pa, kako kvalitetne so te majice.

Gel za tuširanje, ki ga trenutnto uporabljam je "AXE Africa Energy Boost", deodorant pa je v obliki razpršila "Old Spice Wolfthorn". Ko oblečem svežo majico, ga razpršim tudi po njej. Ravno danes sem bral, da tudi nekateri deodoranti lahko povzročijo neprijeten vonj, čeprav bi ga morali prikriti.
Druga stvar, ki sem jo danes zasledil: Zadnje čase ogromno jem ribe iz konzerve. Včasih jih tudi pomešam med kakšno solato. Nedolgo nazaj sem bral, da so ribe zdrave, danes pa sem zasledil, da lahko povzročijo neprijeten vonj. Zdaj ne vem, čemu bi verjel.

Krvni tlak imam resda rahlo povišan, vendar še zmeraj v mejah normale. Zaradi tega sem bil že 2-krat na preiskavah in obakrat se je izkazalo, da je kljub temu, da je malo višji, še zmeraj v redu. Sicer pa ima s krvnim tlakom marsikdo težave, pa zaradi tega nima težav s potenjem oz. neprijetnim vonjem.

rabelj5 >> če koga moti tvoj vonj, naj se odstrani iz tvoje bližine

Raje bi poiskal vzrok, preden bo situacija začela vplivati nasploh na moje družabno življenje. Zadnjič mi je (kljub temu, da sem bil pod tušem 15-20 minut) sodelavec rekel, raje priznam, da se nisem tuširal, ker se učasih vonja star "švic". Kaj točno je vonjal, ne vem.


V bistvu je tako, da ne moreš izločiti ničesar oz. poskusiti zamenjati čisto vse.

Začneš s pralnim strojem, ker lahko, da so na vonj cunj iz njega vsi v familiji že navajeni (ljudje smo prilagodljive živali). Saj te pranje s praznim strojem pri 90 stopinjah mesečno praktično nič ne stane.

Nehaj nositi sponzorske majice (ker so lahko vzrok problema) in kupi nekaj čisto običajnih za 15 eur po kosu, pejt recimo v Takko, ki ni drag ne pa tudi največji šrot.

Glede deodoranta veeeeliko bolj priporočam stick, sprej po moji logiki ne zdrži dovolj dolgo. Poleg tega se mi točno tale model old spica praši v omari, ker, vsaj meni, grozno smrdi. Poskusi original, whitewater ali kilimanjaro. So najbolj zlajnani (in tudi lahko komu preveč dišijo), ampak morda za odtenek bolj nevtralni.

Glede prehrane nimam pojma.

Aja, kako sušiš cunje? V sušilcu, zunaj? Kakšen je zrak zunaj?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskanje pravega antiperspiranta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7331401 (2934) Machete
»

Pralni stroj - preveč programov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8010899 (8140) Furbo
»

Pranje oblačil (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510179 (8160) kuglvinkl

Antirespirant - da / ne?

Oddelek: Loža
81577 (1470) bluefish
»

Kateri deoderant (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419923 (15673) Tilen

Več podobnih tem