» »

Kateri deoderant

Kateri deoderant

1
2
»

Tr0n ::

Old Spice stick FTW. :) Gel je za smorn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

ProGo ::

Moški mora malo smrdet, chicks dig it.

ulemek ::

Ganon je izjavil:

Axe, Old Spice, Fa in kar je še teh smeti, se jaz ne dotaknem niti s palico. Pa še smrdijo tako, da te ljudje zavohajo v radiju 20m.

Deodorant, ki ga jaz uporabljam:



Meni so ti dezodoranti na osnovi aluminijevega galuna/aluminij amonijevega sulfat dodekahidrata čisto OK. Taki z dodatki eteričnih olj na meni delujejo dobro, tudi do 24 h.

Je pa precej odvisno, kako perete perilo. Če dodajate v stroj kisikova ali druga razkužilna sredstva (Impresan, Napisan ipd.), je verjetnost, da boste zasmrdeli veliko manjša (tudi s konvencionalnimi dezodoranti, kadar zasmrdi srajca ali majica in ne koža).

Če dobiš kar cel naravni ali industrijsko proizveden kristal aluminijevega galuna (aluminij kalijevega sulfata)/aluminij amonijevega sulfat dodekahidrata je najceneje, a je zoprno za nanos, čakati moraš, da se namoči, precej drgniti po koži in včasih ko poči, dobi še ostre robove. Ta s slike pa je hudičevo drag. Zato si običajno sam izdelujem raztopine za razpršila in kroglične aplikatorje. Za prve je precej enostavno, naredim nasičeno raztopino minerala in ji dodam eterična olja ali hidrolate (čajevca, sivke, čaja, kamilice ...). Drugemu dodam še malo zgoščevalca (guar gumija ali česa podobnega) in to je to. Nekateri dodajajo še cinkove soli, zlasti ricinolne kisline, ali kar cinkov oksid, ki naj bi bili zelo učinkovit dezodorant. Meni delujejo tudi brez tega.

Nekoč sem imel tudi enega na osnovi prav cinka (ne vem ali je bil običajen oksid ali katera od soli) v čebeljem vosku. Mislim, da je imel tudi neke rastlinske izvlečke še. Reč je bila precej bela, namazati si jo moral s prsti, delovala pa je več dni, tudi po hudem znojenju in tuširanju! Žal ga Now Foods ne proizvaja več in upal bi si trditi, da zato, ker je bil neroden za nanos. Za športnike je bil kot nalašč.

Glede nanosa imam najraje v špreju, ker ni packanja in mantranja. Dvakrat pošpricaš pod vsako pazduho, malo pomigaš z vsako roko in to je to. Ker si jih sam pripravljam 1 do 2 krat mesečno, nimam veliko stroškov (< 10 EUR/leto).

Imel sem dobre izkušnje še z dezodoranti od Sebamed, dobil sem tudi nevtralnega vonja, kar mi je najbolj všeč. A ni poceni, čeprav tudi drag ne.

Naravni od Dr.Hauschke skoraj niso delovali, sem precej hitro zasmrdel, pa lepljiv občutek pod pazduho so pustili (obvezno sem jih moral sušiti s fenom). Ko sem se spotil, ista zgodba. Pa še hudo dragi so bili.

Po vonju (kokos vanilija) so mi bili eni Lavera iz DM-a zelo všeč, delovali so, a precej omejen čas (idealno jih je bilo kombinirati s kristalom, kar pa je že nesmisel). Žal pa so se hitro izrabili in zato bili precej predragi.

nabit_jezus ::

Problem deodorantov v spreju je ta, da ti potem smrdijo še vsi prostori. Sam uporabljam old spice ali pa adidas, običajno nimam problemov, naletel pa sem na en ali dva deodoranta, po katerih me je peklo pod pazduho kakšno minuto.

ulemek ::

nabit_jezus je izjavil:

Problem deodorantov v spreju je ta, da ti potem smrdijo še vsi prostori. Sam uporabljam old spice ali pa adidas, običajno nimam problemov, naletel pa sem na en ali dva deodoranta, po katerih me je peklo pod pazduho kakšno minuto.


To je problem, ja, a samo za nepismene! Preberi še enkrat moj zapis.

Tr0n ::

Problem sprejov je, da drzijo za en qurac. :)

ulemek ::

Tr0n je izjavil:

Problem sprejov je, da drzijo za en qurac. :)


Še eden, ki ne bere. Jaz sem si naredil svoje špreje. Ki so nadvse podobni krogličnim po sestavi (na osnovi aluminijeve soli, cinka ...). Nič ne smrdi prostor, ko si jih špricaš, ker so brez potisnega plina in parfumov.

Tr0n ::

Ne govorim o "tvojih" sprejih. :)

ulemek ::

Tr0n je izjavil:

Ne govorim o "tvojih" sprejih. :)


Kolega pred tabo sicer očitno je, čeprav ni citiral.

Ja, tudi pri meni večina (Axe, Old Spice, Adidas ipd.) v špreju ni dolgo delovala. V majhnih kopalnicah pa se z njimi zadušiš!

Ganon ::

ulemek je izjavil:

Ja, tudi pri meni večina (Axe, Old Spice, Adidas ipd.) v špreju ni dolgo delovala. V majhnih kopalnicah pa se z njimi zadušiš!


Pa se oblacila ti tako zasmradijo, da se po pranju vohas tisti parfum. Ogabno.

radmannsdorf ::

reče se sprej oz. spray, ne pa Šprej:)

midiboss ::

Žena me je nekaj časa nagovarjala, da poskusim sodo bikarbono. In sem poskusil... ZAKON!!! Laufam sedaj že drugi mesec in deluje 100%. Postopek kot prej opisan: rahlo navlažiš pazduha (in prste), s prsti "potapkaš" po sodi bikarboni in vtreš. Občasno dodam kako kapljico kokosovega olja na vrh, da je koža voljna in dišeča, saj je vonj po uporabi sode bikarbone popolnoma nevtralen. Kar se mene tiče je zgodba z deodoranti pri meni zaključena. Torej, zbogom aluminij...

Mimogrede: V EU je čez prst 0,5 mrd ljudi. Recimo da deodorante uporablja polovica in za to porabi 2€ mesečno. To je 6 mrd € letno samo za deodorante. Že po tem bi lahko sklepal, da nekdo nima interesa, da se razve za sodo bikarbono, ki je praktično zastonj.

ulemek ::

midiboss je izjavil:

Žena me je nekaj časa nagovarjala, da poskusim sodo bikarbono. In sem poskusil... ZAKON!!! Laufam sedaj že drugi mesec in deluje 100%. Postopek kot prej opisan: rahlo navlažiš pazduha (in prste), s prsti "potapkaš" po sodi bikarboni in vtreš. Občasno dodam kako kapljico kokosovega olja na vrh, da je koža voljna in dišeča, saj je vonj po uporabi sode bikarbone popolnoma nevtralen. Kar se mene tiče je zgodba z deodoranti pri meni zaključena. Torej, zbogom aluminij...

Mimogrede: V EU je čez prst 0,5 mrd ljudi. Recimo da deodorante uporablja polovica in za to porabi 2EUR mesečno. To je 6 mrd EUR letno samo za deodorante. Že po tem bi lahko sklepal, da nekdo nima interesa, da se razve za sodo bikarbono, ki je praktično zastonj.


Niso vse aluminijeve soli enako škodljive.

Soda bikarbona ima eno slabost, je dokaj bazična in zato tudi nekoliko jedka. Ni strupena, kožo pa vseeno lahko zdraži, o čemer nekateri tudi poročajo. Vsi priporočajo iz tega razloga mazanje z mastno kremo/oljem, s katero zreagira oz. ta nekoliko zaščiti kožo. In nekateri športniki, ki se veliko znojijo, gibljejo poročajo o precej zdraženi koži.

Nisem probal, izkušenj s tem nimam.

Je pa cink dobra alternativa aluminijevim solem za tiste, ki jih nočejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ulemek ()

midiboss ::

U, super. Hvala za uporabne informacije. Sam zaenkrat negativnih stranskih učinkov nisem zaznal. Kožo res občasno namažem z omenjenim oljem in gotovo ji to dobro dene. Resnično pa sem do sedaj imel težave z razdraženostjo kvečjemu z agresivnimi deodoranti (Old Spice je pri meni veliki "zmagovalec"):)

Najbrž pa tudi kakemu tipu kože soda bikarbona ne paše tako kot mojemu. Bom za hec nabavil lakmusov papir, da vidim kako je s pH-jem:))

ulemek ::

midiboss je izjavil:

U, super. Hvala za uporabne informacije. Sam zaenkrat negativnih stranskih učinkov nisem zaznal. Kožo res občasno namažem z omenjenim oljem in gotovo ji to dobro dene. Resnično pa sem do sedaj imel težave z razdraženostjo kvečjemu z agresivnimi deodoranti (Old Spice je pri meni veliki "zmagovalec"):)

Najbrž pa tudi kakemu tipu kože soda bikarbona ne paše tako kot mojemu. Bom za hec nabavil lakmusov papir, da vidim kako je s pH-jem:))


pH kože boš težko izmeril, znoju veliko lažje. Ampak nanj lahko vpliva milo, ostanki kakšnega olja, kreme, dezodoranta ...

Soda bikarbona je sol, ki je nastala pri reakciji dokaj močne baze s šibko kisline in ima tudi sama bazičen pH (~9).

gruntfürmich ::

midiboss je izjavil:

Mimogrede: V EU je čez prst 0,5 mrd ljudi. Recimo da deodorante uporablja polovica in za to porabi 2€ mesečno. To je 6 mrd € letno samo za deodorante. Že po tem bi lahko sklepal, da nekdo nima interesa, da se razve za sodo bikarbono, ki je praktično zastonj.

wow. 2€ / mesec! kako ogromno denarja je to! in kdo natančno tega noče da se razve? ali pa si morda ti od boga poslan da to poveš ljudem...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

Problem deodorantov v spreju je ta, da ti potem smrdijo še vsi prostori.

Pa se oblacila ti tako zasmradijo, da se po pranju vohas tisti parfum. Ogabno.


zakaj pa ne kupite takšnih, ki vam dišijo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

piromanček ::

evo to da se nehate potit http://www.vitalabo.si/jv-kozmetika/ahc...
in pol deodorant po izbiri

RejZoR ::

Wow, 2 EUR na mesec. Eni za čike zmečejo tolk v pol al pa četrt dneva...

In nehajte že srat s tem aluminijem, paničarji eni. Eno je oralno žretje elementarnega aluminija, drugo pa nanašanje aluminijevih spojin na površino kože.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ulemek ::

RejZoR je izjavil:

Wow, 2 EUR na mesec. Eni za čike zmečejo tolk v pol al pa četrt dneva...

In nehajte že srat s tem aluminijem, paničarji eni. Eno je oralno žretje elementarnega aluminija, drugo pa nanašanje aluminijevih spojin na površino kože.

Za klorohidrat je dokazano da prehaja skozi kožo, za ostali pogosti obliki pa ne.
Glede cene, mene stane manj kot 10 na leto.

Domobrancek ::

No ja tud js bom (kot kaže) mogu poiskat nov deodorant. Zadnje 2 leti sem uporabljal oldspice deodorante pa me zadne nekaj dni vse srbi pod pazduho tko da it's time to change. Temo sem prebral in ugotovil, da največ ljudi priporoča deodorant od bale-e. Zanima me koliko se kaj ta deodorant pozna na oblačili? probal sem namreč enega od axe in enega od nivea in sta pusčala take madeže in sledi na majicah da je bilo za popizdit. Če pa ima kdo kakšen drugačen predlog bom tudi vesel. Deoti u spreju se mi ne dopadejo lih, ker učasih zaserjem (pošpricam postrani al kaj..niti nevem) in kljub temu da sem se našprical pričnem spuščati vonjave tako da bi prosil predloge za deote v stiku, ki ne dražijo kože in ne puščajo sledi. Hvala, Lp.

radmannsdorf ::

V postu na 1. strani maš fotko, ki sem jo objavil od Balea deodorantov. Tisti beli je invisible in se nič ne pozna. Probaj, jaz jih moram jutri iskat, jih pa vzamem vsakega enega, da je en čas mir :)

T-Majo ::

Na vsakega drugače odreagira izdelek. Enim deluje drugim ne. Enim pusti izpuščaje, drugim jih naredi. Enim se z naravnim vodnjem kože lepo poda, drugim smrdi. Jaz sem jih full stestiral in potem mi je bilo kar hudo, da sem jih stran zmetal. Vem samo, da mi Nivea in Old Spice ne odgovarjata. Rexona tako tako. Garnier roll uporabljam skozi in je super. Tudi diši mi najbolj.

bambam20 ::

Domobrancek je izjavil:

No ja tud js bom (kot kaže) mogu poiskat nov deodorant. Zadnje 2 leti sem uporabljal oldspice deodorante pa me zadne nekaj dni vse srbi pod pazduho tko da it's time to change. Temo sem prebral in ugotovil, da največ ljudi priporoča deodorant od bale-e. Zanima me koliko se kaj ta deodorant pozna na oblačili? probal sem namreč enega od axe in enega od nivea in sta pusčala take madeže in sledi na majicah da je bilo za popizdit. Če pa ima kdo kakšen drugačen predlog bom tudi vesel. Deoti u spreju se mi ne dopadejo lih, ker učasih zaserjem (pošpricam postrani al kaj..niti nevem) in kljub temu da sem se našprical pričnem spuščati vonjave tako da bi prosil predloge za deote v stiku, ki ne dražijo kože in ne puščajo sledi. Hvala, Lp.



Jaz bi ti priporočal od roll on znake Vichy .. prodajajo samo v lekarnah, da ne boš iskal v trgovini.

Ne draži kože( rečmo, da ne. Sam imam dost občutljivo kožo na splošno in nisem dobil nobenih izpuščajev v 12 letni uporabi ), ne pušča sledi, nobenih madežev, je brez vonja , deluje 24 urno .. Zakon zadeva. Nikoli tudi, če močno zašvicaš ne smrdiš ( pod pogojem, da se tuširaš )

Tole je na novo..

http://www.vichy.si/nega-telesa/roll-on...

Sam uporabljam trenutno tega

http://www.vichy.si/nega-telesa/dezodor...

Občasno pa tega

http://www.vichy.si/nega-telesa/dezodor...

Tilen ::

Pozabil si napisati, da en stane 12 EUR in da gre večinoma za žensko kozmetiko. Za nekoga je lahko to moteč faktor. Tale, ki je za moške, ti ni všeč?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskanje pravega antiperspiranta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7331601 (3134) Machete
»

Temperatura in potenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
569593 (5521) Ganon
»

Blagi gel za tuširanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517365 (5912) Jerry000

Antirespirant - da / ne?

Oddelek: Loža
81597 (1490) bluefish
»

Izbira Parfuma!!

Oddelek: Loža
352815 (2353) BigWhale

Več podobnih tem