» »

branje stanja urbane ?

branje stanja urbane ?

#000000 ::

ALi obstaja kak app ki bi lahko pokazal stanje urbane (dobropisa) da ne leta človek do urbanomata ali kamorkoli že, pač prebereš preden greš od doma in če je prazna pičiš napolnit če ne pa direkt na trolo.

obstaja sicer tole https://urbana.jhl.si/ in pokaže, ampak koji če mi k ta web site, če moram prej imet aktivacijsko kodo, se pravi spet moram it na urbanomat :)

Phantomeye ::

#000000 je izjavil:

ALi obstaja kak app ki bi lahko pokazal stanje urbane (dobropisa) da ne leta človek do urbanomata ali kamorkoli že, pač prebereš preden greš od doma in če je prazna pičiš napolnit če ne pa direkt na trolo.

obstaja sicer tole https://urbana.jhl.si/ in pokaže, ampak koji če mi k ta web site, če moram prej imet aktivacijsko kodo, se pravi spet moram it na urbanomat :)


naloži si urbana app (če imaš nfc). maš pregled nad stanjem, lahko dokupuješ on-fly, pa veljajo enaka pravila kot za urbano (90 min prestopa).


Če ne druzga uporabljaš just in case.

#000000 ::

Ja sej mam to tud, samo ker sem menjal operaterja je ne morem polnit, pač operater nima poogodbe z moneto in drugač kot z moneto je ne moreš nafilat :) vsaj mislm da ne

edit: aja zdej vidm da se dejansko da filat tudi na urbanomatu, torej verjetno tudi v trafiki, pošti pumpi ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

SaXsIm ::

Aktivacijsko kodo rabiš samo enkrat dobit, AFAIK. Se pravi, ko greš naslednjič na urbanomat, si jo sprintaš, in potem lahko online rešuješ vse stvari.
SaXsIm

jukoz ::

Kako ti jo je pa ratal polnit na urbanomatu? Meni na nexus 5x to tudi slučajno ne deluje...

#000000 ::

jukoz je izjavil:

Kako ti jo je pa ratal polnit na urbanomatu? Meni na nexus 5x to tudi slučajno ne deluje...



Sej mi jo ni :) še nisem probal, ampak sem prebral na njihovi strani da se lahko polni kot običajna urbana sicer se redko peljem, s trolo, ponavad rajš taxi vzamem, ampak za par postaj je pa kr fajn za ponucat.

Phantomeye ::

jukoz je izjavil:

Kako ti jo je pa ratal polnit na urbanomatu? Meni na nexus 5x to tudi slučajno ne deluje...


polnjenje al app? (ce app ne deluje, mors pri pay & tap nastavit urbana kot default payment for some reason). sem mel isti problem z nex5x

jukoz ::

Govorim o nalaganju denarja na Urbana app na Nexusu 5x z android 6 oz sedaj s 7. Meni to nikakor ni uspelo in sem razumel da polnjenje deluje samo preko Monete. Sicer link ki ga je podal #0000 pravi drugače.

Če je komu uspelo prosim za opis postopka.

perci ::

Res je kretensko, da se da Urbana app nafilati samo prek Monete. Zaradi tega jst pač ne uporabljam Urbane.

#000000 ::

mislm da prej ni bilo mogoče razen z moneto, nisem pa 100% zdej pa kokr videm se da polnit kot klasično kartico

Opkow ::

Jaz na telefonu brez problema filam preko urbanomatov na urbano. Pa nimam monete.
Zakaj bi bilo drugace od kartice?

Vsaj 2-3 mesca nazaj sem lahko, ali se je kaj spremenilo?

[D]emon ::

perci je izjavil:

Res je kretensko, da se da Urbana app nafilati samo prek Monete. Zaradi tega jst pač ne uporabljam Urbane.


Pa vzemi kartico, easy peasy. Niti ne rabi biti imenska. :) Js sm svojo zalimu na notranjo stran od pokrovcka za telefon pa je.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

perci ::

Nočem filat Urbane s telefonom, razumeš. Imam služben telefon in nočem srat po njem z Urbano. Lepo bi jo rad plačal s kreditno kartico, paypalom,...

jukoz ::

Opkow je izjavil:

Jaz na telefonu brez problema filam preko urbanomatov na urbano. Pa nimam monete.
Zakaj bi bilo drugace od kartice?

Vsaj 2-3 mesca nazaj sem lahko, ali se je kaj spremenilo?


Lih to mene bega, ker meni ne deluje. Bom pa poizkusil še enkrat ob priliki. Fora je da nočem imeti monete, bi mi bilo pa zelo prikladno če bi imel Urbano na telefonu.

PARTyZAN ::

Kakšna 2 meseca nazaj sem poskusil napolnit Urbano na Nexusu 6P - na urbanomatu, reč ni delala. In fact na dveh različnih urbanomatih, sem že mislil, da je kaj narobe z mojim NFC modulom. Polnil pa preko monete ne bom, je ne uporabljam več odkar zaračunavajo naročnino.

#000000 ::

Jukoz mogoče update urbana app ?

[D]emon ::

perci je izjavil:

Nočem filat Urbane s telefonom, razumeš. Imam služben telefon in nočem srat po njem z Urbano. Lepo bi jo rad plačal s kreditno kartico, paypalom,...


Ne, ti ne razumes. Vzemi karticno urbano namesto appa.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

igorpec ::

Polnjenje deluje brez težav na urbanomatu, točno na enak način kot plastiko. Urbana app zaženeš, NFC mora bit vklopljen, ki je večinoma default ... prisloniš za id in nič drugega. Mogoče ima kater telefon senzor bolj slab? Probaš malo gor dol, s hrbtne strani obvezno?

perci ::

[D]emon je izjavil:

perci je izjavil:

Nočem filat Urbane s telefonom, razumeš. Imam služben telefon in nočem srat po njem z Urbano. Lepo bi jo rad plačal s kreditno kartico, paypalom,...


Ne, ti ne razumes. Vzemi karticno urbano namesto appa.


Z appom lahko daljinsko podaljsas parkiranje, pri kartici pa si omejen na dve uri. Recimo.

blackbfm ::

ni resitve zate. res ne.

jukoz ::

Mnja, nekaj omenjajo neke nastavitve za plačevanje z NFC. Ima kdo kakšno idejo? Pod NFC nastavitvami ne najdem nič.

perci ::

blackbfm je izjavil:

ni resitve zate. res ne.

Je - Urbana naj začne podpirat kreditne kartice. Ali se ti zdi v letu 2016 to popolnoma nerazumno pričakovanje?

DuleKrtola ::

perci je izjavil:

blackbfm je izjavil:

ni resitve zate. res ne.

Je - Urbana naj začne podpirat kreditne kartice. Ali se ti zdi v letu 2016 to popolnoma nerazumno pričakovanje?


To, ali pa še bolje: plačevanje busa direktno s contactless bančno kartico

OvCa77 ::

DuleKrtola je izjavil:

perci je izjavil:

blackbfm je izjavil:

ni resitve zate. res ne.

Je - Urbana naj začne podpirat kreditne kartice. Ali se ti zdi v letu 2016 to popolnoma nerazumno pričakovanje?


To, ali pa še bolje: plačevanje busa direktno s contactless bančno kartico

To bo napredek
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

[D]emon ::

Napredek bo, ko bo tako kot v Tallinnu. :P
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

[D]emon> Napredek bo, ko bo tako kot v Tallinnu. :P

Najprej potrebuješ sosednjo državo, kjer je alkohol pregrešno drag.

[D]emon ::

A zato je Estonija tretja najbolj napredna drzava v Evropi ? :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Urbana (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29852269 (1151) Lonsarg
»

App za Urbano kartico?

Oddelek: Mobilne tehnologije
435585 (1551) LeQuack
»

Ljubljanska urbana, plačevanje s kartico

Oddelek: Loža
142737 (2513) metalc
»

Urbana - nakup dobroimetja preko Paypal

Oddelek: Loža
61528 (1151) BuDi79
»

Uporabna vrednost urbane (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24350018 (46865) Ziga Dolhar

Več podobnih tem