» »

Ljubljanska urbana, plačevanje s kartico

Ljubljanska urbana, plačevanje s kartico

Shegevara ::

Ljubljančani verjetno poznate to... v prejšnjem desetletju se je še kar dobro obnesla ampak sedaj v letu 2019 se pa zame resnično več ne obnese in je bolj v napoto kot v pomoč.
Lepo je, da obstaja aplikacija ampak zelo malo pomaga, če se jo da pa polniti samo na tistih kištah v centru ali preko monete (nevem kdo to danes še uporablja).

Sej vem, da postajamo že preveč razvajeni ljudje kar se dostopnosti storitev tiče ampak jaz bi res rad kadarkoli zletel na avtobus brez da bi se zafrkaval še z urbanami, iskanjem trafik, polnjenjem, itd. Rad bi šel na avtobus, bi prislonil kartico (bančno ali kreditno, če kdo nima možnosti plačevanja s telefonom) ali telefon (nlb pay, google wallet, N26....) in mirna bosna.

Se vam zdi da bi bilo to kdaj v prihodnosti izvedljivo? Ali pričakujem preveč od LPPja?

Mnenja dobrodošla.

Samael ::

Hmm... ja, mislim da je tu problem predvsem v tebi. Ne, ne mislim te zdaj kurcati al pa kaj, ampak ... saj veš, da obstaja urbana mestna kartica. Takšna velikosti kreditne, ki jo preko kište v centru, v vsaki trafiki ali pa kar preko neta (s paypalom, kreditno, moneto...) predplačniško nafilaš in lepo nosiš v denarnici. In nikjer ne piše, da moraš to početi pred vsako vožno. Nafilaj toliko da imaš pol leta mir, pa je. Ni tako težko, veš.
S taisto kartico plačaš lahko tudi parkirnino, se včlaniš v mestno knjižnico in najbrž še kaj drugega.
In ja, seveda je problem, če ti je imeti eno "kao kreditno" kartico več v denarnici v nadlego. Meni je preklemansko vseeno. In vsekakor boljše, kot prej, ko se je brskalo po predalčih denarnice za tiste preklete žetone. In še prej, ko se je štelo drobiž. Zato pravim, da je tu problem predvsem v tebi - ne da bi te imel namen zlonamerno kurcati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Mare2 ::

Samael je izjavil:

ali pa kar preko neta (s paypalom, kreditno, moneto...)


Prosim, opiši postopek filanja Urbane na mobitelu kar preko neta s paypalom. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

OvCa77 ::

Samael je izjavil:

Hmm... ja, mislim da je tu problem predvsem v tebi. Ne, ne mislim te zdaj kurcati al pa kaj, ampak ... saj veš, da obstaja urbana mestna kartica. Takšna velikosti kreditne, ki jo preko kište v centru, v vsaki trafiki ali pa kar preko neta (s paypalom, kreditno, moneto...) predplačniško nafilaš in lepo nosiš v denarnici. In nikjer ne piše, da moraš to početi pred vsako vožno. Nafilaj toliko da imaš pol leta mir, pa je. Ni tako težko, veš.
S taisto kartico plačaš lahko tudi parkirnino, se včlaniš v mestno knjižnico in najbrž še kaj drugega.
In ja, seveda je problem, če ti je imeti eno "kao kreditno" kartico več v denarnici v nadlego. Meni je preklemansko vseeno. In vsekakor boljše, kot prej, ko se je brskalo po predalčih denarnice za tiste preklete žetone. In še prej, ko se je štelo drobiž. Zato pravim, da je tu problem predvsem v tebi - ne da bi te imel namen zlonamerno kurcati.

Ne vem, zakaj na tem forumu vsako vprašanje dobi napadljiv odgovor. Vse je možno, velika evropska mesta to že poznajo, Milano, London, Praga ipd.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Shegevara ::

Tudi mene zanima kako urbano polniš s kreditno ... (govorim za aplikacijo). Kolikor je meni znano, to ni možno

Če bi se dalo bi bilo zame že kar sprejemljivo ..čeprav bi mi še vseeno bolj lagano imeti en opravek manj, prislonit kreditno na nfc reader in je to vse.

Samael ::

Mare2 je izjavil:

Samael je izjavil:

ali pa kar preko neta (s paypalom, kreditno, moneto...)


Prosim, opiši postopek filanja Urbane na mobitelu kar preko neta s paypalom. :)


Predlagam, da lepo počasi prebereš cel tekst, da boš razumel o ČEM točno pišem. Ne morem ti opisati postopek filanja, ki si si ga namislil sam :-) Če pa potrebuješ pomoč in vodenje pri polnjenju Enotne mestne kartice URBANE preko paypala, si pa rade volje vzamem čas.

OvCa77 je izjavil:

Ne vem, zakaj na tem forumu vsako vprašanje dobi napadljiv odgovor. Vse je možno, velika evropska mesta to že poznajo, Milano, London, Praga ipd.


Osebno sicer nisem mnenja, da je napadljiv, ima pa mogoče kaj veze s tem, da je dandanes vse, prav vse problem in težko. Pač imaš tisto eno jebeno kartico več. Te bo konec? In ja, če te bo imaš v življenju en preklemansko večji problem, kot pa plačevanje avtobusne vožnje.
Hkrati sem si pa tudi vzel čas in razložil, da telefon, avtomat na postaji in moneta niso edini način plačevanja avtobusa. A je tako težko ceniti to, da si je nekdo vzel čas zate in ti razložil opcijo, ki jo sam izgleda, ne vzameš v poštev ali pa sploh ne veš, da obstaja.

Shegevara je izjavil:

Tudi mene zanima kako urbano polniš s kreditno ... (govorim za aplikacijo). Kolikor je meni znano, to ni možno

Če bi se dalo bi bilo zame že kar sprejemljivo ..čeprav bi mi še vseeno bolj lagano imeti en opravek manj, prislonit kreditno na nfc reader in je to vse.


Now we're talking:

https://urbana.jhl.si




V sistem (account) lahko dodaš poljubno število kartic. Sam imam dodano eno običajno predplačniško in eno mesečno.
edit.
Ah, aplikcija ... (sem spregledal) žal ne pomaga. Še vedno kartica iz nekega razloga za nas tehnično napredne slo-techovce ne pride v poštev, a? :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Shegevara ::

Not bad :)
Nisem vedel, da to obstaja za urbana kartico. Imam tudi kartico še vedno kot backup zato, da si jo delim s punco (aplikacije se ne da). Lepo je vedeti da se jo da tudi kulturno polniti.

Še za aplikacijo naj zrihtajo.

Mehmed ::

Mare2 je izjavil:



Prosim, opiši postopek filanja Urbane na mobitelu kar preko neta s paypalom. :)


Samo navadno lahko s paypalom, pri mobitelovi si obsojen na moneto.

Mare2 ::

Mehmed je izjavil:

Mare2 je izjavil:



Prosim, opiši postopek filanja Urbane na mobitelu kar preko neta s paypalom. :)


Samo navadno lahko s paypalom, pri mobitelovi si obsojen na moneto.


Itak. Sicer je pa po drugi strani zelo komot SMS plačevanje parkirnine.

Na sestanku sem čez eno uro, ko je kazalo, da bo sestanek trajal še eno, kar iz sestanka plačal še eno uro parkinga. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

joze67 ::

Komot ravno ni. Moraš vzpostaviti osebno infrastrukturo (ločen račun, če se ne motim). Na morju lahko plačaš tako da pošlješ SMS s svojo registrsko tablico.

Ko enkrat dela, pa res dela.

Mare2 ::

joze67 je izjavil:

Komot ravno ni. Moraš vzpostaviti osebno infrastrukturo (ločen račun, če se ne motim). Na morju lahko plačaš tako da pošlješ SMS s svojo registrsko tablico.

Ko enkrat dela, pa res dela.


Govorim o aplikaciji
https://tehnozvezdje.si/za-placevanje-p...

Nisem bral tole na linku, ampak je dejansko le nekaj klikov. :)


Ko so evri na računu in hoče uporabnik parkirati, zgolj odpre aplikacijo, vpiše registrsko tablico oz. jo izbere s seznama, če jo je že kdaj vpisal, določi območje in trajanje parkiranja ter potrdi. Ustrezno cono ponudi že aplikacija sama, glede na lokacijske podatke (če je GPS vključen), a je treba biti nekoliko previden, saj lahko na meji med eno in drugo cono aplikacija domneva napačno. Ko bo mestni redar prišel do avta, bo v sistemu videl, da je za to registrsko številko plačana parkirnina in šel naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

joze67 ::

Hja, očitno imajo dva vzporedna sistema. Za navadne kartice Urbana je navodilo:

Kaj je Urbana SMS Parking?

Urbana SMS Parking je del sistema Urbana in je storitev, ki omogoča uporabnikom plačilo parkirnine na daljavo z mobilnim telefonom, prek SMS sporočil.

Kako se registriram?

Pred plačilom parkirnine se je potrebno najprej registrirati. Registracija se izvede samodejno ob prvi polnitvi na Urbanomatu ali prodajnem mestu za polnitev in prodajo kartice Urbana (TIC, Kiosk DELO prodaja, Trafika 3 DVA, Pošta, Petrol, Mercator, Spar, itd.).

Kako plačam parkirnino?
Za plačilo parkirnine pošljete SMS na telefonsko številko 041 20 20 10 v naslednji obliki s presledki med besedami: cona, kjer je parkirano vozilo, registrsko oznako vozila in čas parkiranja v urah.

Ali lahko plačujem parkirnino iz dobroimetja na kartici Urbana?

Ne. Urbana SMS Parking račun je vezan na uporabnikovo telefonsko številko. Za uporabo Urbana kartica ni potrebna. Dobroimetja ni možno prenašati med kartico Urbana in Urbana SMS Parking računom.

Mare2 ::

joze67 je izjavil:

Hja, očitno imajo dva vzporedna sistema. >


Z aplikacijo se da uporabiti SMS parking npr. kar iz sestanka, v cca 5 sekundah, sploh ker registrska številka ostane v spominu od prejšnjega plačila.

Mehmed ::

Mare2 je izjavil:



Na sestanku sem čez eno uro, ko je kazalo, da bo sestanek trajal še eno, kar iz sestanka plačal še eno uro parkinga. :)


A pa ti je pustilo takoj nadaljevati? Ker meni je app rekel ni se preteklo dovolj casa, da bi lahko placal se za eno uro.

Joze nista lih vzporedna, tisto placevanje prek smsjev je dosti starejse od placevanja v appu. Delujeta pa oba.

metalc ::

Takole je. Urbano preverjeno JE MOŽNO polniti online. Preizkusil sem sicer samo za fizično (plastično) "rumeno" vrednostno.

Postopek:

Poguglajte za "Urbana onilne" (linka ne vem na pamet) in si naredite uporabniški račun. Dokaj klasično: username je vaš email + izmislite si geslo

Ko imate up. račun, lahko nanj povežete eno ali več kartic (ne vem zdaj točne omejitve). Najprej za vsako kartico potrebujete aktivacijsko kodo. Brezplačno si jo natisnete na zelenem avtomatu in velja 2 ali 3 dni. Potem se logirate v Urbano online, pretipkate številke in kartica je povezana.

Ko je kartica povezana, se da zlahka videti, koliko kredita je še ostalo, kdaj in kje ste jo zadnje dni prislanjali na čitalnike, s katerimi busi ste se vozili....

v Urbani online se jo da zlahka tudi polniti, tako s Paypalom kot s plačilnimi ("kreditnimi") karticami. Jaz sem jo brez problema napolnil z Revolutovo Mastercard kartico. Je pa malo glupo, da traja vsaj pol ure (vsaj tako mi je napisalo), da Urbanin inf. sistem dojame to polnjenje, dejansko pa se dobroimetje pripiše, ko jo po preteku teh pol ure prvič približate čitalcu. Vsaj tako nekako sem razumel vse skupaj. :) Jaz sem jo sicer polnil dovolj zgodaj, da mi te pol ure ni predstavljalo problema.

In še to, kot sem že omenil, sem online lahko polnil z Revolutom. Še preden so uvedli to online polnjenje, sem poskusil na avtomatu polniti s kartico. tiste od N26 mi sploh ni hotel porajtati (a zato, ker je prozorna?????), nekaj več sreče je bilo z Revolutovo. Prišel sem že do pina, potem pa je zavrnilo, v Revolutovi aplikaciji pa je kot razlog bilo navedeno "unsupported merchant". Enako je bilo, ko sem omogočil magnetni trak in ponovil vajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Urbana (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29852291 (1173) Lonsarg
»

App za Urbano kartico?

Oddelek: Mobilne tehnologije
435591 (1557) LeQuack
»

branje stanja urbane ?

Oddelek: Programska oprema
264992 (3962) [D]emon
»

lpp redarji, kontrola urbanih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320964 (15987) Šimpanz
»

Uporabna vrednost urbane (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24350046 (46893) Ziga Dolhar

Več podobnih tem