» »

NATO in Rusija

NATO in Rusija

Temo vidijo: vsi
««
6 / 67
»»

vostok_1 ::



Malce za backdrop. Je sicer zahodnjaški doku, ampak spet ni neki hudo biased.
Rusija že tisoč let doživlja isto. Sad. It could be a great country.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

MadMicka ::

Scaramouche,izzivanje Rusije? A naj EU kar mirno gleda, kako si Rusija prisvaja dele drugih evropskih držav? In potem, ko bo Rusija vzela še del Litve, Latvije, etc, moramo biti tiho, sicer bo Rusija mislila, da jo izzivamo? Dej, zakaj pišeš o zadevah, ki jih ne poznaš?

Scaramouche ::

MadMicka je izjavil:

Scaramouche,izzivanje Rusije? A naj EU kar mirno gleda, kako si Rusija prisvaja dele drugih evropskih držav? In potem, ko bo Rusija vzela še del Litve, Latvije, etc, moramo biti tiho, sicer bo Rusija mislila, da jo izzivamo? Dej, zakaj pišeš o zadevah, ki jih ne poznaš?


Kdo je to mi? Slovenija?
Eu? Ki je k miška tiho proti Rusom!

US so edini ki lahko kaj naredijo in če se zgodi da se kak konflikt zgodi na meji bodo Rusi zmagali, potem bodo pa rekli da vidimo kdo je tisti ki jih podpira..

Težko rečemo da si oni kar vse prisvajajo, ker ne lazijo v Eu, ampak v državo kjer tudi Rusi živijo...
Ameri si pa prisvajajo nafto in rudnike po celem svetu ste pa tiho...

Ne delaj se hrabrega, ker ne veš kaj izzivaš, bodi tiho in igraj karto nepristranskega!
Tako bi se Slovenija morala obnašati!

Zgodovina sprememb…

Loocas ::

Scaramouche je izjavil:


Eu? Ki je k miška tiho proti Rusom!


To seveda ni res. Že sankcije, ki so trenutno aktivne, demantirajo to.
Matev - najslabši troll vseh časov

mtosev ::

Scaramouche je izjavil:

mtosev je izjavil:

Putin se dobro zaveda, da rusija po razpadu SZ več ni global superpower. upam, da bodo tudi rusko ljudstvo to kmalu spoznalo in ugotovilo, da imajo slabo življenje v svoji državi zaradi idiotov kot je Putin/Medvedev.
rusija ni demokracija in je tudi highly corrupt država.


To je res,samo problem so vzvodi ki jih ima on v lasti in to je TV plus propaganda.
Večina Rusov se ne misli iti državljanske vojne, to je problem...
In ne kažejo da je večina za to!

Tako da bo izzivanje Rusije kvečjem šlo po poti še večje podopre Putinu!
Putin ima tak podporo 85-90% tak, da slabše ne more biti.

prva je izzivala rusija. Krim, če si pozabil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pac-Man ::

Povezano

https://slo-tech.com/forum/t632486/p550...

Rostec head Sergei Chemezov, an old friend of Putin's, has said negotiations were underway with Iran.


Sergey Chemezov @ Wikipedia

From 1983 to 1988 Sergey Chemezov served as the head of the Luch Association representative office in East Germany, where he met Vladimir Putin. Sergey Chemezov and Vladimir Putin are said to have worked for the KGB while in East Germany and both lived in the same block of flats. There they became friends.



V Rusiji enostavno ni sposobnih ljudi, ki v 80ih ne bi prijateljevali s Putinom?

Poldi112 ::

>prva je izzivala rusija. Krim, če si pozabil.

Krim je zgolj odgovor na širitev nata na vzhod (nekaj, kar so Gorbachevu obljubili, da ne bodo delali, pa so mu potem gladko pokazali sredinca). A se spomniš, kako posrana je bila Amerika, ko so Rusi postavljali sisteme na Kubo? No, Rusija je zdaj v podobni oz. precej slabši situaciji, razlika je zgolj, da reagira dosti bolj mirno (ker pač dosti več kot to ne more narediti).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

Poldi112 je izjavil:

>prva je izzivala rusija. Krim, če si pozabil.

Krim je zgolj odgovor na širitev nata na vzhod (nekaj, kar so Gorbachevu obljubili, da ne bodo delali, pa so mu potem gladko pokazali sredinca). A se spomniš, kako posrana je bila Amerika, ko so Rusi postavljali sisteme na Kubo? No, Rusija je zdaj v podobni oz. precej slabši situaciji, razlika je zgolj, da reagira dosti bolj mirno (ker pač dosti več kot to ne more narediti).
SZ več ni. kaj so obljubili gorbachovu mi je vseeno. nato se pa širi, ker se demokratične države/vlade želijo priključiti natu. si vido kak so rusi probali z državnim udarom ustaviti črnogorce?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Poldi112 ::

Rusija dela enako kot USA, edino v bolj omejenem obsegu, ker je pač šibkejša. Ponovno, v čem je razlika med Ameriško okupacijo Kube ter Rusko okupacijo Krima?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

američani imajo tam samo bazo. in kubanske oblasti so jim to dovolile pred 100leti, da je baza tam in jim za to plačujejo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Poldi112 ::

A to ti je CNN povedal, da so jim kubanske oblasti dovolile okupacijo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Pac-Man ::

Tale seznam sankcioniranih z decembra 2014 lepo pojasni, zakaj sankcije tako bolijo. Sami vplivni veljaki z debelimi tošli pa ne morejo na šoping v Pariz in/ali NY.

http://www.bbc.com/news/world-europe-26...

Gennady Timchenko (US sanctions)

Estimated by Forbes to be worth $14.4bn (£11.4bn), he is a long-standing friend of President Putin and one of the main targets for US sanctions.

Arkady Rotenberg and Boris Rotenberg (EU and US sanctions)

Arkady Rotenberg (pictured left, with President Putin) has long-standing ties to Mr Putin personally. They were members of the same St Petersburg judo club when younger.

Igor Sechin (US sanctions)

The head of Russia's leading integrated oil and gas company Rosneft has shown utter loyalty to Mr Putin, according to US officials. He served as the presidential deputy chief of staff until 2008

Sergei Chemezov (EU and US sanctions)

The director of the Rostec high-technology state corporation, Mr Chemezov has known Mr Putin since the 1980s when they lived in the same apartment complex in East Germany.

Vyacheslav Volodin (EU and US sanctions)

First deputy chief of the Kremlin staff since late 2011, Vyacheslav Volodin is one of President Putin's closest advisers.

Yuri Kovalchuk (EU and US sanctions)

The largest single shareholder of Bank Rossiya (with about 38%), Mr Kovalchuk is one of Russia's 100 richest men.

Nikolai Shamalov (EU and US sanctions)

He is the second largest shareholder in Bank Rossiya (with about 10%). Like Mr Kovalchuk, he is a long-time acquaintance of Mr Putin, the EU says.

Sergei Ivanov (US sanctions)

Believed to be a close personal friend of Mr Putin, he has been chief of staff of the Presidential Executive Office since 2011. The two men are the same age, come from St Petersburg and worked in intelligence before entering politics.

Vladimir Yakunin (US sanctions)

A friend of Mr Putin's for many years, he was a member of the president's long-standing St Petersburg network from the 1990s and a member of the Dacha Co-operative (see Bank Rossiya).

Vladimir Kozhin (US sanctions)

As head of administration under President Putin since 2000, Mr Kozhin is responsible for overseeing a staff of 60,000

Viktor Ivanov (US sanctions)

The former KGB officer and deputy director of the FSB is a close ally of Mr Putin who served as his chief of staff at the St Petersburg Mayor's Office. Mr Ivanov is currently the director of the Federal Drug Control Service and a member of the Security Council of the Russian Federation.

Sergei Naryshkin (US and EU sanctions)

The speaker of the lower house of parliament, the State Duma. Russian media and foreign analysts say that, like Vladimir Putin, he once served in the Soviet KGB, although he has never confirmed this.

Vladislav Surkov (US and EU sanctions)

Currently a presidential aide, he is regarded as the mastermind of Mr Putin's successive election victories through his controversial strategy of "managed democracy".

Dmitry Rogozin (US and EU sanctions)

An outspoken deputy prime minister and former Russian ambassador to Nato in Brussels.

Mikhail Fradkov (EU sanctions)

Director of Russia's Foreign Intelligence Service.

Alexander Bortnikov (EU sanctions)

Director of the Federal Security Service (FSB), in charge of Russia's internal security. Blacklisted by the EU, like other security chiefs, because of his role in the Security Council.

Nikolai Patrushev (EU sanctions)

Secretary of the Security Council. A long-time associate of Vladimir Putin, he used to be director of the FSB, and took over that post from Mr Putin in 1999. Like Mr Putin, he also hails from St Petersburg.

Ramzan Kadyrov (EU sanctions)

The Russian-backed President of Chechnya has voiced strong support for the rebels and for Russia's annexation of Crimea.

Sergei Glazyev (US and EU sanctions)

Widely regarded as Mr Putin's chief adviser on Ukraine, he talked openly of intervening militarily a month before Russian troops moved into Crimea.

Sergei Mironov (US sanctions)

A leading MP, he has played a key role in the Crimea crisis.

Dmitry Kozak (US sanctions)

Has served as deputy prime minister since 2008, and is seen as a long-time ally of Mr Putin's. They worked together in St Petersburg's city administration in the 1990s, and Mr Kozak later followed his boss to Moscow.

Dmitry Kiselyov (EU sanctions)

A controversial state TV anchor who recently became head of the state news agency Russia Today. He is well-known for his anti-Western and homophobic diatribes, as well as his extremely hostile attitude to the protests in Kiev that led to the ousting of President Viktor Yanukovych.

mtosev ::

Poldi112 je izjavil:

A to ti je CNN povedal, da so jim kubanske oblasti dovolile okupacijo?

The Constitution took effect in 1902, and land for a naval base at Guantanamo Bay was granted to the United States the following year

priporočam branje wiki. zmanjkalo argumentov?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Poldi112 ::

Oprosti, rabil sem malo časa, da sem ti našel relevantne wiki linke. Ne vem pa če so tisti, ki si mi jih priporočil v branje. :)

Platt Amendment @ Wikipedia

Drugi stavek je:
It stipulated seven conditions for the withdrawal of United States troops remaining in Cuba

V bistvu so jih šli kao rešit špancev, a se potem niso hoteli umakniti, dokler Kuba ni sprejela njihovih zahtev - v bistvu so jih prisilili, da so svojo ustavo dopolnili z usa zahtevami. So pa jo dejansko potem podpisali, tako da lahko damo kljukico za demokratičen proces al kako?


Guantanamo Bay Naval Base @ Wikipedia

U.S. and Cuban troops placed some 55,000 land mines across the "no man's land" around the perimeter of the naval base creating the second-largest minefield in the world, and the largest in the Western Hemisphere.

Pa še en:
Guant%C3%A1namo Bay @ Wikipedia
After the Cuban Revolution, Dwight D. Eisenhower insisted the status of the base remain unchanged, despite Fidel Castro's objections. Since then, the Cuban government has cashed only one of the rent checks from the U.S. government, and even then only because of "confusion" in the early days of the leftist revolution, according to Castro. The remaining un-cashed checks made out to "Treasurer General of the Republic" (a title that ceased to exist after the revolution) are kept in Castro's office stuffed into a desk drawer.[11]

Alfred-Maurice de Zayas has argued that the 1903 lease agreement was imposed on Cuba under duress and was a treaty between unequals, no longer compatible with modern international law, and voidable ex nunc. He makes six suggestions for a peaceful settlement, including following the procedure outlined in the Vienna Convention on the Law of Treaties.[12]
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

jaz to ne bi zaprl dokler je tam castro. ko dobijo normalno demokratično vlado in če ta želi, da naj se umaknejo naj se umaknejo.
so si pa sami krivi, da so leta 1902 podpisali, da se strinjajo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Poldi112 ::

Ok, če te povzamem:

Kuba si ne zasluži neodvisnosti, ker imajo oblast, ki ti ni po volji?
Da so bili PRISILJENI v podpis sporazuma, je nepomembno.
Kljub temu, da Kubanci ne sprejemajo denarja za "najemnino", jim USA plačuje, da je tam, tako da je to ok.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

o kakšni neodvisnosti ti to? saj američani se ne vpletajo v to kaj se dogaja v mainland kubi.

njihov problem, če so podpisali. če bi imeli hrbtenico to ne bi podpisali. lahko pa vedno probajo tožiti zda pred sodiščem, če mislijo, da imajo prav.

denar dobijo, če ga nočejo vnovčiti je to njihov problem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Poldi112 ::

Glej, USA je tam že 100 let proti njihovi volji. In ti to opravičuješ z raznoraznimi neumnimi izgovori, ker nisi sposoben priznati, da je to, kar delajo, čisto navadna okupacija. Ko pa vsemu temu rečeš še demokracija, lahko pa zgolj ploskam CNN-u, da te je tako temeljito opral.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

ni okupacija, če so podpisali. okupacija/aneksacija je bila npr havajev.

naj jih tožijo, če mislijo, da so tam brez pravice. lahko pod normalnimi pogoji imajo tudi referendum in vprašajo ljudstvo. sorry trenutnih kubaskih oblasti ne bi poslušal, ker kuba ni demokracija in ne zagotavlja človekove pravice svojim državljanom.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Poldi112 ::

Če ti nekdo da puško na čelo in podpišeš, da mu daš bajto, a je taka pogodba veljavna?
In ponovno, na katero sodišče naj se obrnejo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Scaramouche ::

Loocas je izjavil:

Scaramouche je izjavil:


Eu? Ki je k miška tiho proti Rusom!


To seveda ni res. Že sankcije, ki so trenutno aktivne, demantirajo to.


smeha,ti resno misliš da so sankcije Rusiji ideja EU, to so Ameri naredili, EU pa prikimala...

mtosev ::

Poldi112 je izjavil:

Če ti nekdo da puško na čelo in podpišeš, da mu daš bajto, a je taka pogodba veljavna?
In ponovno, na katero sodišče naj se obrnejo?
arbitražno ali mednarodno sodišče?

kje piše, da so jim grozili z nasiljem, če ne podpišejo?

Scaramouche je izjavil:

Loocas je izjavil:

Scaramouche je izjavil:


Eu? Ki je k miška tiho proti Rusom!


To seveda ni res. Že sankcije, ki so trenutno aktivne, demantirajo to.


smeha,ti resno misliš da so sankcije Rusiji ideja EU, to so Ameri naredili, EU pa prikimala...
važno, da so. naj vrnejo krim nazaj. ukrajinci pa dajo krimu večjo avtonomijo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Samuel ::

Scaramouche je izjavil:

Loocas je izjavil:

Scaramouche je izjavil:


Eu? Ki je k miška tiho proti Rusom!


To seveda ni res. Že sankcije, ki so trenutno aktivne, demantirajo to.


smeha,ti resno misliš da so sankcije Rusiji ideja EU, to so Ameri naredili, EU pa prikimala...


Kako je ta ZDA vsemogočna, a?
Sem do zdaj mislil, da je to Putin in Rusija. Pa ni.. smrc.

PS: Nekateri ljudje na listi so sankcionirani samo s strani EUja, ne s strani ZDA. Prečekiraj, predno se smešiš.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

mtosev ::

ja rusija dosti bolj ogroža EU kot Zda.

rusi američanom vojaško ne morejo nič. lahko jih samo hackajo in probajo tako spremeniti njihovo razmišljanje
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Poldi112 ::

mtosev je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Če ti nekdo da puško na čelo in podpišeš, da mu daš bajto, a je taka pogodba veljavna?
In ponovno, na katero sodišče naj se obrnejo?
arbitražno ali mednarodno sodišče?

kje piše, da so jim grozili z nasiljem, če ne podpišejo?


Za začetek bi se lahko vsaj toliko potrudil, da bi prebral wiki linke, ki sem ti jih dal.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Scaramouche ::


važno, da so. naj vrnejo krim nazaj. ukrajinci pa dajo krimu večjo avtonomijo.


Rusi se bojijo da bo Ukrajina kot Del Eu tudi Nato in potem bodo imeli še več vojakov na svojih mejah, in še eno slovansko državo ki je zdaj amerikanizirana, nekako jim težko zamerim to, jim pa seveda ne dajem prav, to so težke stvari,Ameri hočejo obkoliti Rusijo, Rusi so prisiljeni reagirati prej in to se ne bo dobro končalo...

če bi Rusi spet dali rakete v Kubo, recimo še v Kanado, bi bila to že praktično vojna, tako pa Rusija mora mirno gledati kako so vse države okoli nje v NATU, ki je ameriška vojska z drugim imenom...

Kako je ta ZDA vsemogočna, a?
Sem do zdaj mislil, da je to Putin in Rusija. Pa ni.. smrc.

sem kje rekel da je rusija vsemogočna, kaj ni argumentov pa daješ besede v usta...


PS: Nekateri ljudje na listi so sankcionirani samo s strani EUja, ne s strani ZDA. Prečekiraj, predno se smešiš.


Seveda je EU pametna, zato ker ima velikega brata, naj vidimo EU kako se postavi proti Rusom militantno ne pa z smešnimi sankcijami ki jih lahko vsaka država naredi..

Smešen si ti ki misliš da smo homogena enota, če bi Rusi zatežili kateri koli državi EU bi ostale probale samo diplomatsko rešiti spor, nebi pa dale vojaške pomoči...

Živiš v pravljici, še en navaden imigrantski problem nismo znali skupaj rešiti, zdaj smo pa kar enotna država...

Zgodovina sprememb…

Samuel ::

Scaramouche je izjavil:

, naj vidimo EU kako se postavi proti Rusom militarno ne pa z smešnimi sankcijami ki jih lahko vsaka država naredi....


Ne klobasaj. Z lahkoto se postavi militarno. In ne, ne bom našteval število tankov/letal ipd, ki jih evropske sile imajo.
IN NE, NE BOMO ŠE ENKRAT O TEM, da nokomur ne pade na pamet, da bi napadel Rusijo. Če to misliš, potem si ubogi. Res ubog na umu.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

Scaramouche ::

Samuel je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

, naj vidimo EU kako se postavi proti Rusom militarno ne pa z smešnimi sankcijami ki jih lahko vsaka država naredi....


Ne klobasaj. Z lahkoto se postavi militarno. In ne, ne bom našteval število tankov/letal ipd, ki jih evropske sile imajo.
IN NE, NE BOMO ŠE ENKRAT O TEM, da nokomur ne pade na pamet, da bi napadel Rusijo. Če to misliš, potem si ubogi. Res ubog na umu.


To je res imamo več ljudi in orožja, samo države še vedno niso enotne in če bi Rusija napadla Slovenijo bi samo ostali dajali diplomatske izjave.

In to da nikomur ne pade na pamet napasti Rusije je dejstvo, Ameri so napadli čisto vsako državo ki je bila šibkejša, Ruse bi že zdavnaj pa ne morejo.

Še Hitler ni zdrža zim tam, in mi bi morali, oni zdržijo na Vodki in kruhu ti pa brez selfijev in računalnika nebi..

Oni so zelo trpežen narod, ki bi se boril do zadnjega,mi bi pa poslali samo plačano vojsko kar nebi bilo dovolj!

Ubog in neumen ter zelo nevaren um imaš ti, na ravni 13 letnika polnega testosterona ki ne pozna zgodovine in misli da bo EU ki je tako pacifirana in zgubila vsako agresijo šla proti ljudem ki so po naravi bolj močni in se ne bojijo vsakega migranta...

Samuel ::

Nesmiselne pravljice za lahko noč.

Živimo v letu 2017, ne leta 1940. Že to, da je v Ruski Federacije en kup republik s seperatistično željo demantira neumnost o boju do zadnjega.

Wake the fuck up.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

mtosev ::

Poldi112 je izjavil:

mtosev je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Če ti nekdo da puško na čelo in podpišeš, da mu daš bajto, a je taka pogodba veljavna?
In ponovno, na katero sodišče naj se obrnejo?
arbitražno ali mednarodno sodišče?

kje piše, da so jim grozili z nasiljem, če ne podpišejo?


Za začetek bi se lahko vsaj toliko potrudil, da bi prebral wiki linke, ki sem ti jih dal.
sem na hitro prebral ja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Scaramouche ::

Živimo v letu 2017, ne leta 1940. Že to, da je v Ruski Federacije en kup republik s seperatistično željo demantira neumnost o boju do zadnjega.


To je točno to, kar jih bo združilo, če nekdo napade Ruse, ne bodo rekli hey, dejmo se predat, kvečjem jim bo dalo upanje v nek nov boj, ne poznaš zgodovine spet(Slovenci smo zelo nastrojeni z eno regijo proti drugi pa nas je druga svetovna združila, čim smo spet skupaj, se spet napadamo! Yuga isto, ko smo imeli skupnega sovražnika smo bili skupaj, čim ga ni bilo več smo se obrnili en proti drugem!)

Če hočeš Ruse uničiti jih pusti pri miru, daj jim sankcije samo ne drezat v njih vojaško! Pa bo narod rekel, Putin kje je dvig Rusije?

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Scaramouche je izjavil:


važno, da so. naj vrnejo krim nazaj. ukrajinci pa dajo krimu večjo avtonomijo.


Rusi se bojijo da bo Ukrajina kot Del Eu tudi Nato in potem bodo imeli še več vojakov na svojih mejah, in še eno slovansko državo ki je zdaj amerikanizirana, nekako jim težko zamerim to, jim pa seveda ne dajem prav, to so težke stvari,Ameri hočejo obkoliti Rusijo, Rusi so prisiljeni reagirati prej in to se ne bo dobro končalo...

če bi Rusi spet dali rakete v Kubo, recimo še v Kanado, bi bila to že praktično vojna, tako pa Rusija mora mirno gledati kako so vse države okoli nje v NATU, ki je ameriška vojska z drugim imenom...

Kako je ta ZDA vsemogočna, a?
Sem do zdaj mislil, da je to Putin in Rusija. Pa ni.. smrc.

sem kje rekel da je rusija vsemogočna, kaj ni argumentov pa daješ besede v usta...


PS: Nekateri ljudje na listi so sankcionirani samo s strani EUja, ne s strani ZDA. Prečekiraj, predno se smešiš.


Seveda je EU pametna, zato ker ima velikega brata, naj vidimo EU kako se postavi proti Rusom militantno ne pa z smešnimi sankcijami ki jih lahko vsaka država naredi..

Smešen si ti ki misliš da smo homogena enota, če bi Rusi zatežili kateri koli državi EU bi ostale probale samo diplomatsko rešiti spor, nebi pa dale vojaške pomoči...

Živiš v pravljici, še en navaden imigrantski problem nismo znali skupaj rešiti, zdaj smo pa kar enotna država...
zakaj pa je nato nastal? prav zato, ker so rusi probali/širili komunizem po evropi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Scaramouche ::

zakaj pa je nato nastal? prav zato, ker so rusi probali/širili komunizem po evropi.


ja samo je NATO že zdavnaj zgubil uporabo ker ni več tega,Rusi se ne širijo v Nemčijo,so šli ven, s tem ko so posegli v državo ki je hotelo zvezo z Ameri in nove baze zraven Rusije ni ista primerjava.

Misliš da bi Amerika bila tiho če Rusi namestijo v Mehiki baze?

Nebi probala destabilizirat državo in narediti coup ki bi dal tistega ki je pristaš Rusov dol?
pa še to ni ista primerjava ker Rusi živijo v Ukrajini, v lepih številkah...

mtosev ::

če bi mehika bila komunistična država ali ally do rusov pol bi oni imeli pravico dati tam rakete.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Scaramouche ::

mtosev je izjavil:

če bi mehika bila komunistična država ali ally do rusov pol bi oni imeli pravico dati tam rakete.


pravico?
Ne obstaja pravica, obstaja samo kaj lahko narediš in kaj ne!
Ameri osvajajo arabijo če hočejo in če ne najdejo orožja s katerim so uporavičili napad, niso nobenem odgovarjali!

Poldi112 ::

Itak da ne. 10 let kasneje so pohlevno priznali, da so šli tja zarad nafte, in nič se ni spremenilo. Vsaj ne na bolje. USA skoraj vsako leto povišajo izdatke za vojsko. Do konca hladne vojne je bilo to še nekako smiselno, zdaj, 20 let kasneje še kar prodajati pravljice, da je to za obrambo, je pa preveč prozorno. Po vsaki vojni enostavno rečejo never again, da javnost da mir, hkrati pa planirajo naslednje vojne.

Pač, ko so izgubili privlačnega zunanjega sovražnika v komunistih, so morali hitro najti novega. In zdaj gredo ogromna sredstva za "War on terror". In nikogar ne zanima, da ni nobene strategije, nobenih planov, zgolj konstantno vojno stanje proti nedefiniranemu sovražniku. CNN veselo širi strah z raznimi Irani, Pentagon pokima, kljub temu da ve, da Iran ni nobena grožnja, važno da imperij laufa, mastne provizije iz orožarskih in naftnih poslov pa preprečujejo kakršnekoli spremembe. Ki se jih verjetno lahko obetamo šele, ko usa ali bankrotira, ali naredi revolucijo (ki bo prišča, če se bo še kar kanaliziralo sredstva iz socialnih programov v vojsko).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

mtosev je izjavil:

če bi mehika bila komunistična država ali ally do rusov pol bi oni imeli pravico dati tam rakete.


Ja? Kuba je bila komunistična in zaveznik Rusov. Kako to, da Rusi niso imeli pravice rakete tja postaviti, ampak je USA takoj posredovala, tako z diplomacijo, kot z invazijo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

Poldi112 je izjavil:

mtosev je izjavil:

če bi mehika bila komunistična država ali ally do rusov pol bi oni imeli pravico dati tam rakete.


Ja? Kuba je bila komunistična in zaveznik Rusov. Kako to, da Rusi niso imeli pravice rakete tja postaviti, ampak je USA takoj posredovala, tako z diplomacijo, kot z invazijo.
vodstvo SZ je bilo dosti bolj irrational kot ZDA v tistem času. nevaren stalin je imel to. kolk ljudi pa je stalin pobil in kolk tedanji predsednik usa?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Mr.B ::

Poldi112 je izjavil:

Itak da ne. 10 let kasneje so pohlevno priznali, da so šli tja zarad nafte, in nič se ni spremenilo. Vsaj ne na bolje. USA skoraj vsako leto povišajo izdatke za vojsko. Do konca hladne vojne je bilo to še nekako smiselno, zdaj, 20 let kasneje še kar prodajati pravljice, da je to za obrambo, je pa preveč prozorno. Po vsaki vojni enostavno rečejo never again, da javnost da mir, hkrati pa planirajo naslednje vojne.

Pač, ko so izgubili privlačnega zunanjega sovražnika v komunistih, so morali hitro najti novega. In zdaj gredo ogromna sredstva za "War on terror". In nikogar ne zanima, da ni nobene strategije, nobenih planov, zgolj konstantno vojno stanje proti nedefiniranemu sovražniku. CNN veselo širi strah z raznimi Irani, Pentagon pokima, kljub temu da ve, da Iran ni nobena grožnja, važno da imperij laufa, mastne provizije iz orožarskih in naftnih poslov pa preprečujejo kakršnekoli spremembe. Ki se jih verjetno lahko obetamo šele, ko usa ali bankrotira, ali naredi revolucijo (ki bo prišča, če se bo še kar kanaliziralo sredstva iz socialnih programov v vojsko).

Jp, ampak ker je cena nafte tako nizka, in imajo pri sebi örpaliüöa, so se odloöili da ne bodo imeli Iraüke nafte. No vsaj nekaj časa.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Poldi112 ::

mtosev je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

mtosev je izjavil:

če bi mehika bila komunistična država ali ally do rusov pol bi oni imeli pravico dati tam rakete.


Ja? Kuba je bila komunistična in zaveznik Rusov. Kako to, da Rusi niso imeli pravice rakete tja postaviti, ampak je USA takoj posredovala, tako z diplomacijo, kot z invazijo.
vodstvo SZ je bilo dosti bolj irrational kot ZDA v tistem času. nevaren stalin je imel to. kolk ljudi pa je stalin pobil in kolk tedanji predsednik usa?


Kakšno vezo ima ta po s čimerkoli? Razen s tem, da večina sveta doživlja USA kot največjo grožnjo miru. In da so USA tiste, ki imajo daleč največno vojsko, za jedrsko zalogo pa ne vem na pamet, a so prvi ali drugi. Zanimivo, ane?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

jaz sem zato, da se zda in rusija odrečejo nuclear weaponsom. ni nobene potrebe, da to imajo.

američani so šli v afg in irak zaradi nafte? ta je dobra. v afg ni nobene nafte, irak pa je tako zavožena država kaj nihče nima kaj dosti koristi od njihove nafte. če bi se šlo okoli nafte bil zdaj bili američani v venezueli. katera ima trenutno največ nafte.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Scaramouche ::

jaz sem zato, da se zda in rusija odrečejo nuclear weaponsom. ni nobene potrebe, da to imajo.


ti pa si a snoflake, to je nemogoče in tudi neracionalno ker bodo ostale države ki so manj razvite etično to lahko uporabile..

Recimo Iran ali potem še kak muslimanski diktatorski režim.. Da ne govorimo o raznih Korejah in Kitajcih..

Ko je enkrat tehnologija narejena ni več poti nazaj...

Ne morem verjeti da si tako naiven...

Poldi112 ::

Seveda je potreba po nuklearnem orožju - ker če ga nimaš te lahko nekdo ki ga ima zradira. Zakaj misliš, da ga Iran razvija?

Evo ti en link, ki mu boš zaupal :)
http://edition.cnn.com/2013/03/19/opini...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

jaz sem za svet brez nuclear weaponsov, če me nisi razumel. nihče jih ne rabi imeti

Poldi112 je izjavil:

Seveda je potreba po nuklearnem orožju - ker če ga nimaš te lahko nekdo ki ga ima zradira. Zakaj misliš, da ga Iran razvija?

Evo ti en link, ki mu boš zaupal :)
http://edition.cnn.com/2013/03/19/opini...
kje tukaj piše, da so američani irak napadli izklučno zaradi nafte?

če ne bi bilo curveballa verjetno nikoli ne bi napadli iraka.

pač je bil tudi interes nafta ko so že tam. to verjamem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Scaramouche ::

mtosev je izjavil:

jaz sem za svet brez nuclear weaponsov, če me nisi razumel. nihče jih ne rabi imeti


to je kot da bi rekel; jaz sem za svet brez nasilja,kraje in sporov. Nemogoče.

Zdaj se ve da je mogoče to narediti, tudi če narediš sporazume bodo države v tajnosti to imele, ker se bojijo da bi druge tudi to delale!
Niso naiven kot ti!

Kot drugo, nukelarna enegija bo sigurno tudi uporabljena v osvajanju drugih planetov kjer bo omogočala majhne reaktorje za vso potrebno energijo, in dokler bo tukaj bo tudi prisotnost jedrskega orožja...

naivnost pa taka...

Hey jaz sem za to, da vsak Slovenec pomaga drugemu ko mu ne gre, res sem za to!

Starodavni ::

Seveda je mogoč svet brez nuklearnega orožja, ampak ne bo to čez noč. Proces zmanjšanja količine jedrskega orožja je že dalj časa.



Obe državi ga zmanjšujeta, ker je jedrsko orožje drago za vzdrževanje in ker ne rabiš 20 tisoč kosov, če zadostuje 2000-5000 ali manj. Uničevalno kot je, je dovolj če pošlješ par jedrskih bomb na večja mesta in s tem ubiješ večji del države.

Scaramouche ::

Starodavni je izjavil:

Seveda je mogoč svet brez nuklearnega orožja, ampak ne bo to čez noč. Proces zmanjšanja količine jedrskega orožja je že dalj časa.



Obe državi ga zmanjšujeta, ker je jedrsko orožje drago za vzdrževanje in ker ne rabiš 20 tisoč kosov, če zadostuje 2000-5000 ali manj. Uničevalno kot je, je dovolj če pošlješ par jedrskih bomb na večja mesta in s tem ubiješ večji del države.


ne ni mogoče, edino kar je mogoče je da se veliko zmanjša, nobena velesila se ne bo odrekla taki moči, to da bi imele čisto nič so samo mokre sanje določenih, edino kar pa so Start programi naredili je da so neverjetne količine tega orožja zmanjšali ker je bilo nesmiselno imeti parkratno količino uničenja cele zemlje med dvema tabora v arsenalu.

Edino kar rabijo je to da obstaja balans, ne moreš pa ga dati stran ker bodo dolečen diktature potem edine s tem orožjem!

Poldi112 ::

mtosev je izjavil:

jaz sem za svet brez nuclear weaponsov, če me nisi razumel. nihče jih ne rabi imeti

Poldi112 je izjavil:

Seveda je potreba po nuklearnem orožju - ker če ga nimaš te lahko nekdo ki ga ima zradira. Zakaj misliš, da ga Iran razvija?

Evo ti en link, ki mu boš zaupal :)
http://edition.cnn.com/2013/03/19/opini...
kje tukaj piše, da so američani irak napadli izklučno zaradi nafte?

če ne bi bilo curveballa verjetno nikoli ne bi napadli iraka.

pač je bil tudi interes nafta ko so že tam. to verjamem


Wiki linke ki ti jih najdem ne bereš. CNN link, ki ti ga dam, ne prebereš. In potem še praviš, da hočeš debatirati? V bistvu izgleda kot da se krčevito oklepaš pravljice, v katero so nas vzgojili.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

sem prebral. razumem, da je nafta bila eden od razlogov in da je bil glavni razlog za napad ta tip: Rafid Ahmed Alwan al-Janabi (Arabic: ???? ???? ????? ?????????, Rafid Ahmad Alwan; born 1968), known by the Defense Intelligence Agency cryptonym "Curveball",[1] is a German citizen who defected from Iraq in 1999, claiming that he had worked as a chemical engineer at a plant that manufactured mobile biological weapon laboratories as part of an Iraqi weapons of mass destruction program.[2] Alwan's allegations were subsequently shown to be false by the Iraq Survey Group's final report published in 2004.[3][4]

Curveball (informant) @ Wikipedia

seveda niso preverili njegove navedbe pa so izpadli glupi. mislim si, da če njega ne bi bilo, ne bi bilo vojne v iraku.
sem o tem tipu nekaj gledal na tvju.

rad bi vido kak bi upravičili vojno v iraku brez tega tipa
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Poldi112 ::

Simple - hoteli so zamenjati režim. Širjenje demokracije in WMD je bil zgolj priročen izgovor. Ni to nekaj novega, isto delajo znova in znova vse od 2. svetovne vojne.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
««
6 / 67
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skripal (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13129751 (15500) Pac-Man

Dr. Drumpflove (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Problemi človeštva
1787248004 (208023) OmegaBlue

Več podobnih tem