» »

Tudi dijaki imajo človekove pravice

Tudi dijaki imajo človekove pravice

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

KAVINSKY ::

http://www.rtvslo.si/slovenija/starsem-...

Saj ni res, pa je. Vsi smo bili v teh letih, dajati takšne pravilnike v letih, ko hormoni najbolj butajo pa je norost. Dijak lahko pade v stisko ali težave, slabe ocene in izostanki so prvi pokazatelj tega. Namesto pomoči je tako dijak lahko prepuščen sam sebi. Hkrati pa šola ne vpraša iz kje dijaku denar za obiskovanje pouka (prevozi, izleti, potrebščine, obleke, bivališče...). V idealnem svetu govorilne ure seveda ne bi bile potrebne, saj bi otroci doma povedali kakšne ocene imajo, kje imajo težave... ampak realnost je precej drugačna od tega.

Ja, pri 18 letih lahko voziš avto, voliš, nabaviš orožje in alkohol... ampak izobrazba ti da dodatno vrednost kot državljanu. Leta, ko si po osnovni šoli šel delati za tekoči trak so zdavnaj mimo.

Master_Yoda ::

Heh me zanima koliko folka bi bilo v 4 letniku pri pouku, pri nas, ce bi si lahko kar sam opravicila pisal. Bi bilo verjetno super, ker nebi bilo motecih bebcev v razredu.
Je pa to s strani starsev gledano bedarija - otroka si dolzan vzdrzevati do 26 leta, ce se redno sola, ti pa ne smes vedeti kaksne ocene ima, v katerem razredu/letniku je, ter ce je ze kaj ponavljal ?

MxxW5 ::

Žal je tako, da imajo mladi ljudje polna ušesa - in posledično usta - svojih pravic, kar marsikaterega med njimi naredi sociopata brez empatije in brez zavedanja, da ima vsaka pravica na drugi strani dolžnost. Mladi so polni samih sebe in niso sposobni videti drugega kot sebe in lastnih koristi. Prepričani so, da je cel svet in vsi ljudje na njem tu zaradi njih, da imajo oni le pravice in nobenih dolžnosti, vsi ostali pa ravno obratno.

Jaz sicer mislim, da so za to odgovorni starši, ki so sedaj stari tam od 25-40 let, ki so jih njihovi starši vzgojili v egoistične barabe in sedaj sami tako vzgajajo svoje otroke. Ti ljudje so sedaj v vseh relevantnih svetih, zavodih, ministrstvih, inšpekcijah, kar se odraža tako na zakonodaji, kot na delovanju vrtcev, šol in fakultet.

Videli smo že marsikaj. Da lahko starš, ki pride v šolo z odvetnikom, doseže karkoli, da pride oče v šolo in pretepe učitelja (posledično pa ravnateljica šole izda navodila za učitelje, kako komunicirati s starši), da lahko študenti dosežejo zamenjavo predavatelja na faksu, če je prestrog in podobno.

Dijak, ki je bil normalno vzgojen, novega predpisa še opazil ne bo, saj je pri osemnajstih letih sposoben sam skrbeti za svoje ocene in za to, da bo šolo izdelal. Tak dijak ve, da polnoletnost ne prinaša le pravic, ampak predvsem obveznosti. Tisti pa, pri katerem je mama že v vrtcu vzgojiteljicam grozila s policijo in odvetnikom, pri katerem je hodil oče v šolo nadirat učiteljice, če sin ni dobil lepe ocene, pa se bo itak na koncu obrnil tudi proti staršem, ki bodo ugotovili, da ga ne obvladujejo več. Mami bo "prepovedal" vpogled v ocene, k pouku mu ne bo treba več, letnika ne bo izdelal, šole pa tudi ne. Očka in mamica bosta potem jokala in grozila (učiteljem in ravnatelju, seveda), vpisovala sina v razne zasebne gimnazije, ampak pomagalo ne bo nič. Pri osemnajstih je za vzgojo prepozno. Sin bo potem na grbi najprej staršem, potem pa celemu sistemu in družbi, katere nekoristen in neproduktiven član bo. In seveda bo umrl s prepričanjem, da se mu je celo življenje dogajala krivica.

Skratka, fantje in dekleta. Prej ko se boste začeli osredotočati na svoje dolžnosti, namesto na svoje pravice, lažje vam bo v življenju.

Master_Yoda ::

1* lahko razred v srednji ponavlja, ter 1* na faksu. Ce gledamo da srednjo naredi faksa pa ne je ze to 3 leta minusa - eno ponavljanje v srednji, ter prvi letnik 2*.
Ali pa gledano se huje: 1 ponavljanje v srednji, pa 4 leta faxa kjer naredi 3 letnike na koncu ne diplomira.

matobeli ::

MxxW5 je izjavil:


Skratka, fantje in dekleta. Prej ko se boste začeli osredotočati na svoje dolžnosti, namesto na svoje pravice, lažje vam bo v življenju.


Kot dober državljan vem da je moja dolžnost ugovarjati fašistom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

MxxW5 ::

matobeli je izjavil:

MxxW5 je izjavil:


Skratka, fantje in dekleta. Prej ko se boste začeli osredotočati na svoje dolžnosti, namesto na svoje pravice, lažje vam bo v življenju.


Kot dober državljan vem da je moja dolžnost ugovarjati fašistom.


To misliš na splošno, ali imaš katerega konkretnega fašista v mislih?

matobeli ::

Jasno da nasplošno, a se mogoče poznava da bi me lahko točno samo pri tebi motil fašizem?

Pač, predvidevam, glede tvoje izjave. Mogoče si se samo slabo izrazil.

MxxW5 ::

matobeli je izjavil:

Jasno da nasplošno, a se mogoče poznava da bi me lahko točno samo pri tebi motil fašizem?

Pač, predvidevam, glede tvoje izjave. Mogoče si se samo slabo izrazil.


Kje si pa videl fašizem v moji izjavi?

Smurf ::

Mater, hkrati stokate, da mladina ni samostojna, po drugi strani jih pa sami nocete obravnati tako.

Da je on odgovoren za svoje ocene, bi se moral nauciti ze nekje v osnovni soli, ne pa da se caka do faksa. Vi bi se na faksu hodili na roditeljske sestanke ali kaj?

Kolikor se spomnim smo lahko pri 18tih ze v mojih casih sami napisali opravicilo. Prav tako se mi zdi smiselno, da ima dijak pri 18. pravice odraslih. Ga pa seveda lahko starsi tudi vrzejo ven iz stanovanja, ce tako hocejo.

thramos ::

Smurf je izjavil:

Prav tako se mi zdi smiselno, da ima dijak pri 18. pravice odraslih. Ga pa seveda lahko starsi tudi vrzejo ven iz stanovanja, ce tako hocejo.


Pravzaprav ga, če se otrok redno šola, ne smejo. Oziroma ga morajo, če se redno šola, še naprej preživljati.

Kar pa itak ne bi smelo biti težava, ker bi otrok, ki bi zelo zlorabljal svoje pravice hitro zaključil s šolanjem. Če ne bi, pa itak ni problema.

lambda ::

Smurf je izjavil:

Mater, hkrati stokate, da mladina ni samostojna, po drugi strani jih pa sami nocete obravnati tako.

This. Najboljš, da starši še na fakulteto na govorilne hodijo.

Moji so bli zadnjič na govorilnih v OŠ, pa se je vseen dalo zaključit faks.

Invictus ::

Smurf je izjavil:

Ga pa seveda lahko starsi tudi vrzejo ven iz stanovanja, ce tako hocejo.

Ne, ga ne moreš.

Mulca moraš vzdrževat, če se šola, do 26.leta...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

Nope.
|HP EliteBook|R5 6650U|

OvCa77 ::

Isto kot ne smejo več objavljati dosežkov pod imenom in priimkom zaradi uredbe, ampak pod številčno šifro. Kam smo prišli?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

matobeli ::

Do višje stopnje zasebnosti?

Glugy ::

In kaj je narobe s tem? Sej dijak je sam zase odgovorn pa za svojo prihodnost. Razumem da starše skrbi ampak tud starši morajo odrast pa dojet da ne morejo imet vsega življenja svojega otroka pod kontrolo. Da ni na njih da usmerjajo otroka ampak je na njih samo to da postavijo dobre pogoje za otroka dokler ne more sam skrbet zase. Vidš tud starši v Sloveniji skrbijo za to da je velik maminih sinčkov z takim odnosom: sej je 18 kaj pa on ve; 18 je ; mormo mu pod roke gledat. Pol se pa še pritožujejo ko niso njihovi otroci samostojni...pa sami jih pretirano usmerjajo pa se za njih odločajo pa se v njih vtikajo. Ja ni čudno da tak otrok ne bo dobil tiste samostojnosti če se sam iz svojih izkušenj in tud napak ne nauči tega.

Tle mislm da odzivi bolj kažejo na nezrelost staršev.

Je pa neki res..opravičila so si že zdaj dijaki pisali sami ; res težko ponaredit pisavo staršev. Če niso pretiraval z opravičili se ni noben vtikal kej dost v to. Sploh pa če gre za bolezen morš pa itak dobit zdravniško opravičilo tak da ; ne vidm neke panike tle. Sam pač bombastično se sliš.

Smurf je izjavil:

Mater, hkrati stokate, da mladina ni samostojna, po drugi strani jih pa sami nocete obravnati tako.

+1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

vostok_1 ::

V bistvu skoraj nisem proti temu.
Glede na otročad, ki jih danes šteje 18 let, je morda dobro dat malo pressinga.
Nekoč, generacijo ali dve nazaj so pri 18 letih že iskali družine, danes pa pri 30 se gleda Avengerje.

Je pa res vse narobe na glavo obrnjeno. Danes povprečen 18 letnik ve več kot nekoč, a kljub temu je bistveno bolj neresen.
Jz sm že slišal, da so starši hodili z njimi na razgovore za službo.

Things are going wrong.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

njyngs ::

"Jz sm že slišal, da so starši hodili z njimi na razgovore za službo."

Ti se zajebavaš? Razen, če gre za razgovor za službo pred 18. letom, da ga ne nategnejo s kako slabo pogodbo?

Utk ::

njyngs je izjavil:

"Jz sm že slišal, da so starši hodili z njimi na razgovore za službo."

Ti se zajebavaš? Razen, če gre za razgovor za službo pred 18. letom, da ga ne nategnejo s kako slabo pogodbo?

Mislim da je on nekaj narobe slišal. V resnici se velikokrat starši že dogovorijo za šiht, mulci se potem samo tam prikažejo. Če se.

Smurf ::

Meni se je ze zgodilo, da je enkrat prisla mama na intervju skupaj z intervjujancem (sicer studentom, ampak vseeno).

Ampak sej pravim tocno to razmislanje/obnasanje "pri 18 so se nezreli in ne morejo sami odlocati" privede do stanja, kjer potem dejansko so nezreli.

Dokler niso v situacijah, ko odgovarjajo zase, ne bodo odrasli.

vostok_1 ::

njyngs je izjavil:

"Jz sm že slišal, da so starši hodili z njimi na razgovore za službo."

Ti se zajebavaš? Razen, če gre za razgovor za službo pred 18. letom, da ga ne nategnejo s kako slabo pogodbo?


Slišal sem, detajle pa ne morem vedet.
Iskreno povedano, glede na nivo street samostojnosti današnje mladine, ne bi sploh bil presenečen.

Sicer kdo pa podpisuje pogodbe za službe pred 18. letom? In kakšne službe so sploh to...
Prideš tam osebno, vprašaš kaj je za delat, delaš 3 dni, in če ti ni všeč se pobereš stran. Vsaj tako se je delalo nekoč, danes pa ne vem.

Saj ne, da smo mi bili nek višek kompetentnosti in samostojnosti, ampak z vsako ujčkano generacijo se ta zadeva stopnjuje.
To je povsem logično in ni presenetljivo.

Smurf je izjavil:

Meni se je ze zgodilo, da je enkrat prisla mama na intervju skupaj z intervjujancem (sicer studentom, ampak vseeno).

Ampak sej pravim tocno to razmislanje/obnasanje "pri 18 so se nezreli in ne morejo sami odlocati" privede do stanja, kjer potem dejansko so nezreli.

Dokler niso v situacijah, ko odgovarjajo zase, ne bodo odrasli.


I rest my case then.


Lol
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

OvCa77 ::

matobeli je izjavil:

Do višje stopnje zasebnosti?

V družbi, kjer posameznik brezglavo objavlja vse o sebi...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

tikitoki ::

vostok_1 je izjavil:

njyngs je izjavil:

"Jz sm že slišal, da so starši hodili z njimi na razgovore za službo."

Ti se zajebavaš? Razen, če gre za razgovor za službo pred 18. letom, da ga ne nategnejo s kako slabo pogodbo?


Slišal sem, detajle pa ne morem vedet.
Iskreno povedano, glede na nivo street samostojnosti današnje mladine, ne bi sploh bil presenečen.

Sicer kdo pa podpisuje pogodbe za službe pred 18. letom? In kakšne službe so sploh to...
Prideš tam osebno, vprašaš kaj je za delat, delaš 3 dni, in če ti ni všeč se pobereš stran. Vsaj tako se je delalo nekoč, danes pa ne vem.

Saj ne, da smo mi bili nek višek kompetentnosti in samostojnosti, ampak z vsako ujčkano generacijo se ta zadeva stopnjuje.
To je povsem logično in ni presenetljivo.

Smurf je izjavil:

Meni se je ze zgodilo, da je enkrat prisla mama na intervju skupaj z intervjujancem (sicer studentom, ampak vseeno).

Ampak sej pravim tocno to razmislanje/obnasanje "pri 18 so se nezreli in ne morejo sami odlocati" privede do stanja, kjer potem dejansko so nezreli.

Dokler niso v situacijah, ko odgovarjajo zase, ne bodo odrasli.


I rest my case then.


Lol


Casi so se spremenili. Stvari, ki so bile tebi samoumevne, niso vec.

vostok_1 ::

Zelo vrjetno, da.

Bo pa to nedvomno vplivalo na našo prihodnost. Well...njihovo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Osprey ::

Po eni strani bedarija, po drugi strani pa, če mi polnoletnik, ki ga preživljam, ne podpiše vpogleda v te informacije, je samo po sebi alarmantno. Pač privzamem, da je katastrofa, kot policaj za voznika, ki ne želi pihati, in temu ustrezno postopam :P
Tako da ni ravno drama.

vostok_1 ::

Če nisi s svojim 18 lentikom v takem odnosu, da se pogovorite zakaj je to potrebno ali ne, potem je šele alarmantno.
Človeku ne rabiš gledat v ocene, če mu zaupaš. Če mu ne zaupaš pa bi moralo biti že na daleč vidno.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

D3m ::

20 let nazaj, ko nam je psiholog v osnovni šoli predaval med uro kakšne pravice imamo sem prišel domov pameten, ko petelin.

Odkorakal pa poražen od pogojev/diplomacije/obveznosti katere sta mi potlej postavila starša.

Od takrat sem spoznal kakšen bullshit so pravice.
|HP EliteBook|R5 6650U|

vostok_1 ::

Dokler starši furajo hard socializem s svojimi otroci, težko bo vcepit samostojnost in odgovornost.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Invictus ::

Kaj imajo pravice 18 letnika v šoli veze s človekovimi pravicami?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

vostok_1 ::

Pravica do zasebnosti.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

D3m ::

Do zasebnosti vendar ne 100%.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()

vostok_1 ::

Zakaj pa ne, če smo dosledni.

Pri 18tih si odgovoren sam zase. To da starši investirajo vate je pač njihova želja, ni pa obveza.
Če pamž pri 18 naredi pizdarijo, starši teoretično ne bi niti zvedeli, da je v kehi.

Je pa neodgovornost staršev v kombinacijo s socializmom, precej nevarna zmes.
Vzgojijo ga v lenuha, nakar tudi pričakuje, da bo država plačala vse njihove potrebe. Ko to ni možno, pa greš po poti Venezuele, kjer je toalet papir luksuz.

We need some hard reflection upon ourselves if we plan to survive.



Things are not going so well honestly.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

matobeli ::

OvCa77 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Do višje stopnje zasebnosti?

V družbi, kjer posameznik brezglavo objavlja vse o sebi...


V resnici me ne zanima kaj počne večina drugih ljudi in kakšna naj bi bila povezava z sosedovo ritjo na facebooku in mojo v RL.

Val202 ::

>> ... otroka si dolzan vzdrzevati do 26 leta ...

To ni res (pomoje). Dolžan si ga vzdrzevati do 18. leta, ko iz otroka pravno postane samostojna oseba. Teh 26. let velja le, če npr. po tebi dobiva preživnino ali penzijo (in to še samo, če se redno šola). Bi pa moral preveriti, ali to res drži.

neverlucky ::

Val202 je izjavil:

>> ... otroka si dolzan vzdrzevati do 26 leta ...

To ni res (pomoje). Dolžan si ga vzdrzevati do 18. leta, ko iz otroka pravno postane samostojna oseba. Teh 26. let velja le, če npr. po tebi dobiva preživnino ali penzijo (in to še samo, če se redno šola). Bi pa moral preveriti, ali to res drži.


V kolikor se šola, si ga dolžan preživljati do 26. leta. Sem notri se štejejo tudi fiktivni vpisi na razne poklicne srednje šole in tako dalje.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Če si nekoga dolžan preživljat, še ne pomeni, da je tvoj suženj. V službi si tudi plačan za nekaj, pa ti še tistih 8 ur zato ne sme šef delat ravno karkoli, kaj šele 24 ur na dan. Pri 18 letih je itak vseeno ali vidiš njegove ocene ali ne, in če smeš ali ne.

Markus386 ::

Eh to z opravičili je bilo že pri nas kar nekaj let nazaj. ...je blo pa na izbiro, ali pišejo starši, ali pa se gremo odrasle, in ne rabijo starši, ampak mora biti zdravniško potrdilo (kot v službah). Večinoma so kar vsi ostali na "starši" varianti.

D3m ::

neverlucky je izjavil:

Val202 je izjavil:

>> ... otroka si dolzan vzdrzevati do 26 leta ...

To ni res (pomoje). Dolžan si ga vzdrzevati do 18. leta, ko iz otroka pravno postane samostojna oseba. Teh 26. let velja le, če npr. po tebi dobiva preživnino ali penzijo (in to še samo, če se redno šola). Bi pa moral preveriti, ali to res drži.


V kolikor se šola, si ga dolžan preživljati do 26. leta. Sem notri se štejejo tudi fiktivni vpisi na razne poklicne srednje šole in tako dalje.


Uuuuuuuuuu, kako močne besede. Tega ne slišiš vsak dan. Prej pravice pravice pravice.
|HP EliteBook|R5 6650U|

neverlucky ::

D3m je izjavil:

neverlucky je izjavil:

Val202 je izjavil:

>> ... otroka si dolzan vzdrzevati do 26 leta ...

To ni res (pomoje). Dolžan si ga vzdrzevati do 18. leta, ko iz otroka pravno postane samostojna oseba. Teh 26. let velja le, če npr. po tebi dobiva preživnino ali penzijo (in to še samo, če se redno šola). Bi pa moral preveriti, ali to res drži.


V kolikor se šola, si ga dolžan preživljati do 26. leta. Sem notri se štejejo tudi fiktivni vpisi na razne poklicne srednje šole in tako dalje.


Uuuuuuuuuu, kako močne besede. Tega ne slišiš vsak dan. Prej pravice pravice pravice.


Imej otroka, ki je redno vpisan na nek faks in je mlajši kot 26. let. Recimo, da je propalica in ga želiš vržt na cesto. Bi te rad videl, kako ti bo to šlo :)

D3m ::

Easy.
|HP EliteBook|R5 6650U|

imagodei ::

Smurf je izjavil:

Meni se je ze zgodilo, da je enkrat prisla mama na intervju skupaj z intervjujancem (sicer studentom, ampak vseeno).

Ampak sej pravim tocno to razmislanje/obnasanje "pri 18 so se nezreli in ne morejo sami odlocati" privede do stanja, kjer potem dejansko so nezreli.

Dokler niso v situacijah, ko odgovarjajo zase, ne bodo odrasli.

Pred očmi cele firme je mama v svojih 70. letih pripeljala na razgovor svojega 45+ starega sina. Skupaj so vstopili v direktorjevo pisarno, kjer je več ali manj govorila mama. Mislim, da je direktor po svoje užival v tej perverziji, kandidata pa (seveda) nismo zaposlili.
- Hoc est qui sumus -

neverlucky ::

imagodei je izjavil:

Smurf je izjavil:

Meni se je ze zgodilo, da je enkrat prisla mama na intervju skupaj z intervjujancem (sicer studentom, ampak vseeno).

Ampak sej pravim tocno to razmislanje/obnasanje "pri 18 so se nezreli in ne morejo sami odlocati" privede do stanja, kjer potem dejansko so nezreli.

Dokler niso v situacijah, ko odgovarjajo zase, ne bodo odrasli.

Pred očmi cele firme je mama v svojih 70. letih pripeljala na razgovor svojega 45+ starega sina. Skupaj so vstopili v direktorjevo pisarno, kjer je več ali manj govorila mama. Mislim, da je direktor po svoje užival v tej perverziji, kandidata pa (seveda) nismo zaposlili.


Raje bi se prej ubil, kot pa dovolil, da gre pri 45+ letih mama z mano na razgovor za delo. Kar težko mi je verjet, da so lahko nekateri tako nesamostojni.

Wrop ::

Utk je izjavil:

Če si nekoga dolžan preživljat, še ne pomeni, da je tvoj suženj. V službi si tudi plačan za nekaj, pa ti še tistih 8 ur zato ne sme šef delat ravno karkoli, kaj šele 24 ur na dan. Pri 18 letih je itak vseeno ali vidiš njegove ocene ali ne, in če smeš ali ne.


Pogled v ocene v zameno za par 100 € mesečno te še ne naredi sužnja.

thramos ::

neverlucky je izjavil:

Imej otroka, ki je redno vpisan na nek faks in je mlajši kot 26. let. Recimo, da je propalica in ga želiš vržt na cesto. Bi te rad videl, kako ti bo to šlo :)


Če redno študira ni propalica.

imagodei je izjavil:

Pred očmi cele firme je mama v svojih 70. letih pripeljala na razgovor svojega 45+ starega sina. Skupaj so vstopili v direktorjevo pisarno, kjer je več ali manj govorila mama. Mislim, da je direktor po svoje užival v tej perverziji, kandidata pa (seveda) nismo zaposlili.


Pa pravijo, da so le milenijci takšni. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

looser ::

imagodei je izjavil:

...kandidata pa (seveda) nismo zaposlili.

Hmm, podoben primer poznam, ko je bil job interview, pa je možakar (40+) imel hudo tremo in je bil dobesedno ves prepoten na sestanku. Glede delovnih izkušenj so bile sicer velike luknje v časovnici. Smo gledali preko tega in smo res skušali najti skupni presek, na vsako kakšno bolj konkretno vprašanje (glede izkušenj) smo naleteli na zid (ne)zaupanja, nekakšnih poslovnih skrivnosti naročnika itn. Resnično smo kandidata želeli spoznati in mu dati priložnost (imaš različne tipe ljudi, nekdo je odprt bolj, nekdo manj). Žal ni bilo uspešno, smo res iskreno izrazili resnično obžalovanje ampak možakar se ni mogel (želel?) konkretno pogovarjati o poslu...

xx23 ::

V zadnjih 10 letih, odkar so mnoge osnovne šole uvedle elektronske redovalnice (za starše), se otroci vse bolj učijo za starše in vse manj za sebe.

Kako se to odraža?

Vse, kar je manj kot 5, velja za slabo oceno oz. neuspeh. Otroke zanima samo tista 5-ka, kaj bodo od učenja odnesli, pa ne toliko. Niti ni časa, če hočejo imeti čim več predmetov 5. Pred 15 leti, ko sem bil še jaz v OŠ, je bila 4-ka to, kar je danes 5-ka, 5-ka je bila pa odlično znanje. To kar naj bi po definiciji bila. In ker se nismo grebli za same 5-ke, smo lahko malce bolj poglobili znanje pri kakšnem narovoslovnem predmetu ali prebrali kakšno knjigo več za slovenščino ali angleščino.

In tako ta generacija sedaj prihaja že v srednjo šolo. Okoliščine so take, da le manjšina staršev uspe dopovedat otrokom, da se učijo zase. In posledično sedaj vsi ogorčeni, da pri 18 ne bo več nujno 24/7 dostopa do ocen.

Drevesce ::

Kdo ima korist od takšnega butastega zakona !? Doma bo samo še več krega in grdih pogledov, če sine/hčerka ne bosta želela pokazati ocen. Mladina pa bo še pozneje dozorela, razen tistih, ki imajo že v zgodnjih letih vse pošlihtano v glavah! Zmanjkuje delavne sile pri Snagi in gradbeništvu pa tako država oblikuje novo generacijo?

imagodei je danes ob 14:59:42 izjavil:

"Pred očmi cele firme je mama v svojih 70. letih pripeljala na razgovor svojega 45+ starega sina. Skupaj so vstopili v direktorjevo pisarno, kjer je več ali manj govorila mama. Mislim, da je direktor po svoje užival v tej perverziji, kandidata pa (seveda) nismo zaposlili. "

Za kakšno delovno mesto pa je šlo? Kaj če je bil ta moški umsko zaostal oz. s kakšnimi drugimi problemi ampak je bil zmožen lažjih del? To obsojanje ljudi na podlagi izgleda brez kančka vednosti, kaj je v ozadju je tudi izredno neumno.

BigBoss ::

Štiri leta nazaj, ko je bil moj mulc že polnoleten, sem moral pa podpisat, da gre lahko s šolo na ekskurzijo v tujino.
WTF. Kao da moram dovolit, ker so drugače oni zanj odgovorni če se mu kaj zgodi ....

D3m ::

BigBoss je izjavil:

Štiri leta nazaj, ko je bil moj mulc že polnoleten, sem moral pa podpisat, da gre lahko s šolo na ekskurzijo v tujino.
WTF. Kao da moram dovolit, ker so drugače oni zanj odgovorni če se mu kaj zgodi ....


Ja kdo pa? Mislim.

Teden dni nazaj so me klicali iz vrtca, če lahko odstranijo klopa, ki so ga odkrili na mojemu mulcu.

Me: Sem jih vprašal, kaj še čakajo?

Them: Rabimo vaše dovoljenje.

Me: Kaj? Ste vi resni?

Them: Ja. Ne mislimo odgovarjati, če se sami odločimo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MostWanted ()

vostok_1 ::

BigBoss je izjavil:

Štiri leta nazaj, ko je bil moj mulc že polnoleten, sem moral pa podpisat, da gre lahko s šolo na ekskurzijo v tujino.
WTF. Kao da moram dovolit, ker so drugače oni zanj odgovorni če se mu kaj zgodi ....


Heh, če bi moral svojemu otroku, ki je polnoleten podpisovati take reči, i'd feel ashamed and a failed parent.

D3m je izjavil:

BigBoss je izjavil:

Štiri leta nazaj, ko je bil moj mulc že polnoleten, sem moral pa podpisat, da gre lahko s šolo na ekskurzijo v tujino.
WTF. Kao da moram dovolit, ker so drugače oni zanj odgovorni če se mu kaj zgodi ....


Ja kdo pa? Mislim.

Teden dni nazaj so me klicali iz vrtca, če lahko odstranijo klopa, ki so ga odkrili na mojemu mulcu.

Me: Sem jih vprašal, kaj še čakajo?

Them: Rabimo vaše dovoljenje.

Me: Kaj? Ste vi resni?

Them: Ja. Ne mislimo odgovarjati, če se sami odločimo.



Jezus kristus.

Kako za kurac bodo te prihajajoče generacije konkurirale prihajajočim iz dežel tipa kitajske, indije itd... kjer so še vedno hardcore.
Naši ljudje v 70' mogoče niso bili the greatest generation, ampak niso pa bili pushoverji.

Seriously, there is no chance for us.

Za kakršenkoli napredek moraš bit tough.
Mi pa počnemo ravno obratno.
Zato pa je socializem tako popularen dandanes. Vsi hočejo delegirat svoje ovire nekomu drugemu.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neopravičene ure (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10115560 (11104) Phantomeye
»

Starši, ki uničujejo svoje otroke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11929110 (24593) solatko
»

Po novem otroški dodatek samo do 18.leta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5815337 (11070) Invictus
»

Kaj je otrok dolžan staršem?

Oddelek: Loža
186771 (5893) jrtjtejtt

Več podobnih tem