» »

Zakaj ljudje umirajo srednjih let ?

Zakaj ljudje umirajo srednjih let ?

«
1
2 3

jalovec09 ::

Stres, prehrana, dednost ? Že pri 50 letih zbolijo tako hudo, da umrejo.
Moje mnenje povečini prehrana, preveč je nezdrave hrane v trgovini, zakaj so nekateri kljub uživanju domačih dobri, veliko krompirja, ocvirkov, belega kruha živel 80-90 let, ena tukaj na vasi je stara 90 let in oba jesta podobno, lani je umrla ženska stara 103 leta v naši vasi, skromna prehrana, rgovina je bila za njo predraga. Imel je manjšo njivo, doma 2 kravi, nekaj kokoši.
Stresno življenje vseh teh, boj za preživetje, kaj bo jutri za pod zob.

Nekdo ima zaposlitev, plača naslednji mesec, bolj načrtno in manj stresno vse skupaj, kot kmet, ki je izključno odvisen od svojega dela.

itd

vaše mnenje zakaj že toliko prej umirajo.

koyotee ::

Vsi nemorjo žvet 100 let, zato prej umrejo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

dj_uro ::

1. stresno življenje
2. prehitro življenje
3. nepravilna prehrana (koliko izmed vas sami pridelujete hrano?)
4. gibanje
5. geni
...
vw-klub.si

Smrekar1 ::

jalovec09 je izjavil:

Stres, prehrana, dednost ? Že pri 50 letih zbolijo tako hudo, da umrejo.


To troje in verjetno še okolijski vplivi ter smola. Človeško telo je narejeno tako, da deluje brez večjih težak kakih 40 let, po tem času se pa začnejo počasi kazati težave. Pri nekaterih so te tako hude, da umrejo le kako desetletje kasneje. K sreči jih je malo.

Tule je zanimiva statistika izpred kakih 130-160 let:
https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=...

Srednja starost človeška se šteje na 33 let in pol. Četrtina otrok umrje pred 7. letom, polovica pa
pred 17. Izmed 100 ljudi jih 6 doživi 60 let in čez; izmed 500 eden 80, in izmed 1000 tudi le eden 100 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

shadeX ::

Se podpišem pod vsem kar je @jalovec napisal. Zraven lahko še dodam svojo izkušnjo.

Moji stari starši živijo na vasi. Sama kvaliteta življenja je tam neizjemno boljša kot pri nas v mestu.Že če je govora samo o zraku, je na vasi izjemno boljši kot pri nas v mestu.

Torej oba sta še živa. Stari oče, blizu 80, stara mati nekaj manj. Oba sta celo življenje jedla samo kmečko hrano, seveda tam pridelano. NIKOLI nič trgovinskega.. raznih sladkarij ne jejo. Sploh stari oče je vedno VSAKI dan (tudi če je bil dež), rad hodil ven in ogromno prehodil, se pravi gibal se je vedno. Nobenih slabih navad nima (alkohol,..). Edino kavo pijeta oba.

Problemov z zdravjem NOBEN od njih nikoli. Ok, recimo starega očeta boli hrbet, ker dela ogromno.. pač pričakovano in normalno.

Še 1. leto nazaj je bil popolnoma zdrav. Danes ima raka.. in postopek zdravljenja je v teku. Kar hočem povedati je, da tudi če vse druge (slabe) spremenljivke odstraniš, še vedno najdeš primere ko se to zgodi, ko spontano zboliš..

Heavy ::

shadeX je izjavil:

Še 1. leto nazaj je bil popolnoma zdrav. Danes ima raka.. in postopek zdravljenja je v teku. Kar hočem povedati je, da tudi če vse druge (slabe) spremenljivke odstraniš, še vedno najdeš primere ko se to zgodi, ko spontano zboliš..



Ali pa obratno, npr. Ozzy Osbourne. Mamile z žlico pa še vedno zdravo skače naokoli. Kot poslušam razloge smrti; ali je rak, ali pa je infakt.
#TeamFelix

shadeX ::

Verjetno je on bolj izjema kot pravilo. Za večino ljudi, tole zagotovo ne bi delovalo.

KraitPay ::

Saj če bi folk zmerno jedel, tega nebi bilo. Ljudje so neizobraženi kar se tiče GSOja in ostalih stvari. Ljudje se po naravi bojimo vsega "novega" in netesiranega.

Ubija hrana in ne delo. Ko si mlad delaš in ješ, ko si starejši delaš manj, ješ pa ponavadi isto ker si "navajen". Tole dvoje pa ne gre skupaj. Ko enkrat pristaneš na postli je s takšnim človekom konec, pa čeprav je bil prej celo življenje zdrav.
Pretiravanje pač ni nikoli zdravo. Bolje biti malo lačen, kot vedno sit.

Smrekar1 ::

shadeX je izjavil:


Še 1. leto nazaj je bil popolnoma zdrav. Danes ima raka.. in postopek zdravljenja je v teku. Kar hočem povedati je, da tudi če vse druge (slabe) spremenljivke odstraniš, še vedno najdeš primere ko se to zgodi, ko spontano zboliš..


Konkretno v takih primerih moraš pred očmi imeti dejstvo, da po nekje 50. letu ni več resnega evolucijskega selekcijskega pritiska k daljšemu življenju. Če živiš nad 50 let to na preživetje potomcev nima več pomembnega vpliva, zato se moraš tu zanašati na golo srečo - genetsko, situacijsko in drugo srečo. Konkretno rak je taka (zoprna) bolezen, do katere lahko pride spontano. Sevanja, rakotvorne kemikalije, rakotvorni virusi, stres in drugi dejavniki lahko to verjetnost povečajo, ampak tudi če bi jih odstranil na nulo (česar ne moreš narediti) bi določen odstotek ljudi še vseeno zbolel.

Invictus ::

Heavy je izjavil:


Ali pa obratno, npr. Ozzy Osbourne. Mamile z žlico pa še vedno zdravo skače naokoli. Kot poslušam razloge smrti; ali je rak, ali pa je infakt.

To, da zvezdniki jemljejo na tone mamil, je bolj stvar imidža.

Dvomim da bi založniške hiše dopustile tako ravnanje.

Tisti, ki so se temu uprli, so pa prej ali slej dosegli svoj "overdose"...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vitez ::

Sploh ne razumem, zakaj bi sistem težil k temu, da vsak živi 80-90 let. Ljudi je itak preveč. Za sistem je optimalno, d aljudje umrejo, ko so stari okoli 60. Takrat so oddelali svoje in so tik pred penzijo, ki jim je ne bo treba izplačati.

Pa tudi osebno, si kdo od vas res želi biti 90-letni senilni od drugih odvisni starec?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

ingeniero ::

Smrekar1: Tista statistika je vprašljiva, če pogledaš koliko ljudi umre na dan in koliko na leto ne gre skupaj ;)

jype ::

Vitez> Pa tudi osebno, si kdo od vas res želi biti 90-letni senilni od drugih odvisni starec?

Imaš v slovenski družbi kakšno drugo izbiro?

Ganon ::

shadeX je izjavil:

Še 1. leto nazaj je bil popolnoma zdrav.


Tega ne moreš trditi.

Phantomeye ::

Vitez je izjavil:

Sploh ne razumem, zakaj bi sistem težil k temu, da vsak živi 80-90 let. Ljudi je itak preveč. Za sistem je optimalno, d aljudje umrejo, ko so stari okoli 60. Takrat so oddelali svoje in so tik pred penzijo, ki jim je ne bo treba izplačati.

Pa tudi osebno, si kdo od vas res želi biti 90-letni senilni od drugih odvisni starec?


Optimalno že. Samo predstavljaj si. Dobiš 3 dni preden dopolniš 60 let pošto. Tega in tega boste dopolnili 60 let. Obiskali vas bodo tehniki in vas odklopili.

Nekaj je optimalno za sistem, nihče pa noče umret iz danes na jutri.

Zgodovina sprememb…

Vitez ::

jype je izjavil:

Vitez> Pa tudi osebno, si kdo od vas res želi biti 90-letni senilni od drugih odvisni starec?

Imaš v slovenski družbi kakšno drugo izbiro?


Seveda. Začneš nezdravo živeti, prej dobiš raka in umreš. Tudi samomor je alternativa.

Phantomeye ::

Invictus je izjavil:

Heavy je izjavil:


Ali pa obratno, npr. Ozzy Osbourne. Mamile z žlico pa še vedno zdravo skače naokoli. Kot poslušam razloge smrti; ali je rak, ali pa je infakt.

To, da zvezdniki jemljejo na tone mamil, je bolj stvar imidža.

Dvomim da bi založniške hiše dopustile tako ravnanje.

Tisti, ki so se temu uprli, so pa prej ali slej dosegli svoj "overdose"...


So pa nardil sekvenco njegovega DNK-ja, da bi ugotovil, zakaj se mu to še ni zgodilo. Če se prav spomnim zmore zaradi enega gena (ADH4) bolje presnavljati alkohol. Ali nekaj takega.

shadeX ::

Ganon je izjavil:

shadeX je izjavil:

Še 1. leto nazaj je bil popolnoma zdrav.


Tega ne moreš trditi.


Zgledal je. Verjetno se je pa že takrat kuhala zadeva.

Smrekar1 ::

ingeniero je izjavil:

Smrekar1: Tista statistika je vprašljiva, če pogledaš koliko ljudi umre na dan in koliko na leto ne gre skupaj ;)


Tri ničle jim manjkajo, to je vse. Nekoliko nesposoben novinar, tega je še dandanes dosti.

jype ::

Vitez> Seveda. Začneš nezdravo živeti, prej dobiš raka in umreš. Tudi samomor je alternativa.

Ja, samodestruktivno vedenje je vsekakor del nacionalne tradicije, vprašanje se nanaša bolj na tiste ljudi, ki uživajo polno življenje, dokler se ne zgodi nekaj, kar jim prepreči, da bi ubili sami sebe.

Taki so potem obsojeni na življenje, kot ga opisuješ zgoraj.

nekikr ::

Takih je za vzorec. Večina ostalih pa pač ob pomoči kilogramov tablet in obiskov zdravnika 3x tedensko nekako životari 20 ali 30 let.

harvey ::

+ na zgoraj povedano še dejavnik okolje
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

jype ::

nekikr> Večina ostalih pa pač ob pomoči kilogramov tablet in obiskov zdravnika 3x tedensko nekako životari 20 ali 30 let.

Tudi zdravi eventuelno začnejo životarit, tako da to ni argument proti evtanaziji.

nekikr ::

Argument proti? A sem proti?

Smurf ::

KraitPay je izjavil:

Saj če bi folk zmerno jedel, tega nebi bilo. Ljudje so neizobraženi kar se tiče GSOja in ostalih stvari. Ljudje se po naravi bojimo vsega "novega" in netesiranega.

Ubija hrana in ne delo. Ko si mlad delaš in ješ, ko si starejši delaš manj, ješ pa ponavadi isto ker si "navajen". Tole dvoje pa ne gre skupaj. Ko enkrat pristaneš na postli je s takšnim človekom konec, pa čeprav je bil prej celo življenje zdrav.
Pretiravanje pač ni nikoli zdravo. Bolje biti malo lačen, kot vedno sit.

Hrana ima v bistvu precej manj veze, kot nekateri mislijo. Bistveno bolj je odvisno recimo od genetike.

PrihajaNodi ::

Smurf je izjavil:

KraitPay je izjavil:

Saj če bi folk zmerno jedel, tega nebi bilo. Ljudje so neizobraženi kar se tiče GSOja in ostalih stvari. Ljudje se po naravi bojimo vsega "novega" in netesiranega.

Ubija hrana in ne delo. Ko si mlad delaš in ješ, ko si starejši delaš manj, ješ pa ponavadi isto ker si "navajen". Tole dvoje pa ne gre skupaj. Ko enkrat pristaneš na postli je s takšnim človekom konec, pa čeprav je bil prej celo življenje zdrav.
Pretiravanje pač ni nikoli zdravo. Bolje biti malo lačen, kot vedno sit.

Hrana ima v bistvu precej manj veze, kot nekateri mislijo. Bistveno bolj je odvisno recimo od genetike.



Genetika oziroma okolje.

Zelo dobro napisan članek in to na 24 kur:

Machete ::

Jaz pa mislim da ima hrana celo večji vpliv kot npr. kajenje. Kar vse danes pojemo je grozno. Pa smo v Sloveniji še na boljšem kot npr. v usa, ampak da se folku niti pireja neda narediti iz pravega krompirja in ga raje stresejo iz vrečke, v prahu, to pove koliko se cenimo. Vidim cele platoje ledenih čajev in raznoraznih x brand kokakol v vozičkih (že tako rizično predebelih oseb), ob tem da imamo super pitno vodo iz javnega vodovoda, ki je na količino skoraj zastonj, domače sokove za celo leto pa narejene v parih urah enega popoldneva, praktično zastonj (bezeg, smrekovi vršički, maline, grozdje, drnule, korenje/jabolka..).
A gledam po vasi, jabolka, hruške, slive vse popadajo na tla in zgnijejo, kante za smeti pa so tako zabasane s hofer embalažo in plastenkami, da se niti zapreti ne dajo.. In to niso ljudje, ki delajo od zore do mraka. Večinom časa so doma, eni cele dneve. Torej svinjamo najprej sebe, potem pa še planet.
Drugače pa ima gotovo genetika velik vpliv, a največji pomoje zasvinjanost okolja in čista lenoba in posledično uživanje totalnih svinarij iz trgovin.
Dvomim tudi v popolno neškodljivost vseh možnih hišnih kabelskih in zračnih elektro in komunikacijskih napeljav, ter vseh zračnih komunikacijskih valovanj. Konec koncev smo praktično prva generacija mobilne in ostale brezžične tehnologije. Sicer to seveda samo ugibam, a stavil bi prej na to da zadeve imajo vpliv na človeške celice, kot da ga ni.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

harmony ::

Stres...jutranja konica
Stres...avtomat za kavo ne dela
Stres...racunalnik zacne stekati
Stres...sef vstal z levo nogo in ti nekaj mori
Stres...kosilo pou ure ali pa se to ne
Stres...razmisljas kako je tak nacin zivljenja bedn
Stres...zelis iti na banko, pa imajo zaprto, saj ti delas do sestih
Stres...na tisoce taksnih primerov

Jaz recimo rad primerjam zivljenje v EU in v Bosni po vojni. Tisti, ki imajo nek prihodek, sem ter tja se kaj po strani zasluzijo, veliko bolje zivijo kot mi, ki imamo vsak mesec redni prihodek (govorim o neki vecini).

Ko jim ni treba v sluzbo in to je vsaj 15 dni na mesec se zbudijo, spijejo jutranjo kavo, grejo malo ven se pogovarjat s sosedi, ki so pravtako doma. Potem se pospravi malo okrog bajte, nahranijo piscanci, pogleda se kako raste krompir, malo se porihta v bajti. Potem je ze cas kosila in spet kavica, druzenje s sosedi, sorodniki.

V tem casu niti nimas kaj razmisljat veliko o boleznih in ne vem kaj se.

Mi pridemo na 24kur in ze vidis clanke razne o rakih, o virusih, o raznih sklerozah, o mozganskih kapeh...

Pol zacnes ta drek brat in se zasekiras in glej ga zlomka vrnes se na tisto tocko, ki ji recemo stres...in potem zares zbolis.

Hrana pa itak. Jemo prevec raznih omak, svinjskega mesa, alkohol tece tudi v potokih, kajenje, gibanje je omejeno na izhod iz hise do avtomobila in do sluzbe. Ob poznih vecernjih urah, ko nas prime lakota namesto da pojemo jabolk in spijemo kozarc vode gremo rajsi v meka na "dabl ciz burger" z velko porcijo pomfrija in pol litersko kokakolo.

Namesto stopnic rajsi uporabljamo lift.

Genetika ima sigurno vpliv, vseeno zgornji dejavniki zagotovo negativno vplivajo na nas.

dj_uro ::

kot sem že omenil z zgornjem postu; vsak svoj vrtiček, pa svojo zelenjavo pridelovat... Namesto, da se čez vikende kofetka, nakupuje in na izlete hodi;
lopata, motika, semena, sadike in gasa...
Za 5 člansko družino je popolnoma dovolj 5x5m vrta... Solata, krompir, fižol, malancani, paradajz, bučke, kumarice...
Pa se fino premigaš, zastonj fitnes pa še za samooskrbo si poskrbel...

ampak neee... to je izpod časti ajga...!!
vw-klub.si

Smurf ::

Machete je izjavil:

Jaz pa mislim da ima hrana celo večji vpliv kot npr. kajenje. Kar vse danes pojemo je grozno. Pa smo v Sloveniji še na boljšem kot npr. v usa, ampak da se folku niti pireja neda narediti iz pravega krompirja in ga raje stresejo iz vrečke, v prahu, to pove koliko se cenimo. Vidim cele platoje ledenih čajev in raznoraznih x brand kokakol v vozičkih (že tako rizično predebelih oseb), ob tem da imamo super pitno vodo iz javnega vodovoda, ki je na količino skoraj zastonj, domače sokove za celo leto pa narejene v parih urah enega popoldneva, praktično zastonj (bezeg, smrekovi vršički, maline, grozdje, drnule, korenje/jabolka..).
A gledam po vasi, jabolka, hruške, slive vse popadajo na tla in zgnijejo, kante za smeti pa so tako zabasane s hofer embalažo in plastenkami, da se niti zapreti ne dajo.. In to niso ljudje, ki delajo od zore do mraka. Večinom časa so doma, eni cele dneve. Torej svinjamo najprej sebe, potem pa še planet.
Drugače pa ima gotovo genetika velik vpliv, a največji pomoje zasvinjanost okolja in čista lenoba in posledično uživanje totalnih svinarij iz trgovin.
Dvomim tudi v popolno neškodljivost vseh možnih hišnih kabelskih in zračnih elektro in komunikacijskih napeljav, ter vseh zračnih komunikacijskih valovanj. Konec koncev smo praktično prva generacija mobilne in ostale brezžične tehnologije. Sicer to seveda samo ugibam, a stavil bi prej na to da zadeve imajo vpliv na človeške celice, kot da ga ni.

Mah precej posplosevanje.
Razlike kar se tice zdravja med eko krompirjem in tistim iz vrecke ni neke bistvene.
Ce si verizni kadilec, to zelo skodi.
Ce spijes veliko sladkane pijace, je skodljivo (ampak tudi, ce pijes domac hruskov sok).
Elektronika je pljunek v morje, ce nisi ravno pod glavnim daljnovodom.
Mocno se pozna tudi obmocja s tezko industrija (kar pa pri nas ni vec, je pa bilo 30 let nazaj).

PrihajaNodi ::

kot sem že omenil z zgornjem postu; vsak svoj vrtiček, pa svojo zelenjavo pridelovat... Namesto, da se čez vikende kofetka, nakupuje in na izlete hodi;


Ja ker to si lahko vsak privošči. In celo leto boš živel od 5m2 vrta.

Oberyn ::

Hja, narava je groba mrha, kar večina ljudi v svojem rožnatem pogledu na stvari ignorira, ampak ignoranti smo bili ljudje vedno vrhunski. Človek je pri 15 letih spolno zrel, pri 30 letih je pripeljal do spolne zrelosti svoje potomce in je postal ne samo nepotreben, pač pa breme. Človeško telo je narejeno za 30 let življenja, kar vam bo v redkih momentih resnicoljubnosti povedal vsak pošten zdravnik. Vse ostalo je vztrajnostni moment, debelo podprt z moderno tehnologijo (konj, vol + traktor, centralna kurjava, dizel, veliko hrane, farmacija, kirurgija, kolk iz titana, zobje iz kobaltovih litin, pediker v domu za ostarele). Ne, nemogoče, ne more biti tako, mora biti neki globji smisel, ti si bedak, to je sveto Življenje, zagotovo mora biti neki globlji smisel, ... Ja, samo da ga ni. Torej ne umiramo srednjih let, umiramo stari. Nad 30.

dj_uro ::

PrihajaNodi je izjavil:

kot sem že omenil z zgornjem postu; vsak svoj vrtiček, pa svojo zelenjavo pridelovat... Namesto, da se čez vikende kofetka, nakupuje in na izlete hodi;


Ja ker to si lahko vsak privošči. In celo leto boš živel od 5m2 vrta.

lahko... zakaj ne? - kolikor mi je znano, je v LJ(na obrobju seveda) letni najem 150€
kdo omenja 5m2 vrta?
vw-klub.si

PrihajaNodi ::

dj_uro je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

kot sem že omenil z zgornjem postu; vsak svoj vrtiček, pa svojo zelenjavo pridelovat... Namesto, da se čez vikende kofetka, nakupuje in na izlete hodi;


Ja ker to si lahko vsak privošči. In celo leto boš živel od 5m2 vrta.

lahko... zakaj ne? - kolikor mi je znano, je v LJ(na obrobju seveda) letni najem 150€
kdo omenja 5m2 vrta?



In skozi celo leto boš preživljal familijo s tem vrtom? Koliko let imaš? Večina jih dela v službah 8 ur in več, tisti ki so nezaposleni pa imajo čas a nič denarja. In samo 150e, pa 100 eur tu, 100 eur tam, pa urbana je tudi poceni in na koncu je vse tako poceni.

Machete ::

Da posploševal sem, seveda. Par plastičnih primerov in pa razmišljanje popolnega laika, ki nima blage veze o valovanjih in mikrobiologiji. To sem mislil, da je jasno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

poweroff ::

shadeX je izjavil:

Moji stari starši živijo na vasi.
...
Še 1. leto nazaj je bil popolnoma zdrav. Danes ima raka..

Aha! To je ziher zaradi zdrave prehrane, veliko gibanja in svežega zraka!

:))
sudo poweroff

harmony ::

poweroff je izjavil:

shadeX je izjavil:

Moji stari starši živijo na vasi.
...
Še 1. leto nazaj je bil popolnoma zdrav. Danes ima raka..

Aha! To je ziher zaradi zdrave prehrane, veliko gibanja in svežega zraka!

:))

Ziher od genetike....

Smrekar1 ::

PrihajaNodi je izjavil:


Ja ker to si lahko vsak privošči. In celo leto boš živel od 5m2 vrta.



V pomoč:

PrihajaNodi ::

Smrekar1 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Ja ker to si lahko vsak privošči. In celo leto boš živel od 5m2 vrta.



V pomoč:



Si zaposlen ali na zavodu?

OrkAA ::

Enkrat sem bral neko raziskavo, da k raku najbolj pripomorejo:

30% - genetika
30% - slabe zivljenjske navade: prevelika teza in premalo gibanja, premalo raznolika prehrana, alkohol.
20% - kajenje

Ostanejo pa se malo bolj komplicirani primeri, kot so npr. raki zaradi posledic okuzb z virusi ipd.

Spajky ::

Stres je dolgoročno največji kiler v zahodnem svetu ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

pegasus ::

Predlagam branje. Rak je naravno stanje, ki se ga še zelo dolgo ne bomo znebili.

mtosev ::

moj oče je umrl, ker je podedoval gen za rak od svojega očeta. njegov oče je umrl star 50let, moj ata pa star 56.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nevone ::

Ja, genetiko se vse preveč zanemarja. Verjetno zato, ker na tem področju človek sam ne more nič narediti. Ker ima pa vseeno rad vpliv, potem za to raje krivi okolje in način življenja, ker tam se da kaj narest. Vprašanje je samo, koliko je okolje res dejavnik.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

680x0 ::

Ne vem, če lahko katero od do sedaj naštetih hipotez potrdimo s statistiko, ki bi po naštetem morala biti v korist ruralnih področij, pa vendarle ni tako:











737 ::

mtosev je izjavil:

moj oče je umrl, ker je podedoval gen za rak od svojega očeta. njegov oče je umrl star 50let, moj ata pa star 56.


Podedoval je le nagnjenost k bolezni, za katero ni nujno, da boš zbolel tudi ti. O tem pove več dr. Bruce Lipton na Youtube.

MASS ::




Pričakovana doba doživetja globalno že doolgo časa vztrajno raste in rezulati napovedanega le to celo presegajo.
Naj OP argumentira, ali lažejo ti podatki ali gre le za njegovo subjektivno oceno.

jype ::

Ti podatki niso v nasprotju z ugotovitvijo OP, da ljudje umirajo v srednjih letih.

Ne vsi ali celo znaten delež, kljub temu pa mnogi.

dj_uro ::

PrihajaNodi je izjavil:

dj_uro je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

kot sem že omenil z zgornjem postu; vsak svoj vrtiček, pa svojo zelenjavo pridelovat... Namesto, da se čez vikende kofetka, nakupuje in na izlete hodi;


Ja ker to si lahko vsak privošči. In celo leto boš živel od 5m2 vrta.

lahko... zakaj ne? - kolikor mi je znano, je v LJ(na obrobju seveda) letni najem 150€
kdo omenja 5m2 vrta?



In skozi celo leto boš preživljal familijo s tem vrtom? Koliko let imaš? Večina jih dela v službah 8 ur in več, tisti ki so nezaposleni pa imajo čas a nič denarja. In samo 150e, pa 100 eur tu, 100 eur tam, pa urbana je tudi poceni in na koncu je vse tako poceni.


Kaj blebetaš neumnosti?
- lastno pridelana hrana je:
1. neprimerno boljšega okusa
2. neprimerno bolj zdrava in s tem pripomore k boljšemu življenju
3. sam se moraš zanjo pomatrat in služi kot sprostitev, fizični napor ipd...
.
.
.
Kdo govori o preživljanju? Da, nekateri, ne boš verjel, se celo leto preživljajo ''iz vrta, njive'', le malenkost kupijo v trgovini, ti potrošniško usmerjen soforumaš.
Sam sem malo pred 28im letom starosti, če te že zanima. Sem arhitekt, zaposlen v realnem sektorju v gradbeništvu in arhitekturi. Moj delovni čas ni med 7h in 15h vendar čez cel dan; tudi večino sobot sem na voljo strankam. In kaj pol? - vseeno mi uspe postoriti po vrtu.
Če te pa lenoritis daje..razumem...

Raje na kavču poležat ane, pa dostava na dom...
Itak..
vw-klub.si

MASS ::

jype je izjavil:

Ti podatki niso v nasprotju z ugotovitvijo OP, da ljudje umirajo v srednjih letih.

Ne vsi ali celo znaten delež, kljub temu pa mnogi.


Ljudje umiramo celo življenje in vsak dan. Kdaj kdo je eno, kdaj pa v povprečju, je drugo.

"ne vsi, mogi, znaten delež" -> gre to za subjektivno ali podkrepljeno objektivno oceno"
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Z gensko modifikacijo napravili 40% večji tobak (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9517028 (13348) Cervantes
»

Nakup kmetije za samooskrbo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14824065 (18303) otago
»

Kvaliteta zelenjave v trgovini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
526771 (5402) m0LN4r
»

A se obolelost z rakom s časom povečuje?

Oddelek: Problemi človeštva
395173 (3923) Map
»

Podražimo hrano! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18527107 (23676) darkolord

Več podobnih tem