» »

Google Pixel

Google Pixel

««
24 / 69
»»

barakus ::

Na angleskem amazonu je kar drag, kaj pa mindfactory preko cheaper and more?

Frgazor ::

Je drag, samo sem ga na firmo vzel in je cenejši od vseh nemških opcij. Poleg tega, da je v Nemčiji več ali manj out of stock.

Jazzie ::

Pa je sploh ziher, da bo telefon prišel na nemški Amazon (ali katero drugo spletno trgovino, ki dostavlja v SLO, ali pa celo fizično v SLO)? Meni ni problem počakat še kak mesec, ampak če bo telefon nam sploh kje na voljo ...

borutz ::

ce je na angleskem bo verjetno tudi na nemskem
predvidevam da bo nova posiljka v nemskih trgovinah cez kaksen teden

High5 ::

Ima ga ponovno tudi Computer Universe, ki pošilja v Slovnenijo.. za 420 €:))
Lepo izkoriščajo trgovci, ni kaj.

Frgazor ::

za 340€ ga imajo samo googlovi partnerji... na katere google očitno pritiska in ne pošiljajo k nam niti prek c&m variant

tako, da ne sanjat, da bo kmalu na nemškem amazonu dobavljiv k nam in po privlačni ceni

Blaz90 ::

Za Pixel 4a bo 420€ bo kar prava cena, če upoštevaš slovenski DDV (22%), ki ga prodajalec v EU mora zaračunat slo kupcu.
Za Nemčijo je pa cena 399€ (16% DDV) pri 3rd party prodajalcih.
340€ je pa zgleda cena res samo za google store in izbrane partnerje.

gregc1 ::

jnovak je izjavil:

3a? Ne, ni šans - pa ga ima mati & je super, sam danes se več ne splača.
V Nemčiji je 3a 289 €, 4a pa 340 €. In 4a ima boljši SoC (CPU & GPU), še enkrat več spomina (128 vs 64 GB), ki je hkrati tudi hitrejši (3a ima počasnejši eMMC), plus ima 6 vs 4 GB RAMa in ker je novejši, eno leto več zagotovljene podpore. Vsekakor vredno 51 € višje cene.

Glede performace kot faktor odločitve - s 3 leta strarim iPhone 8 sem zadovoljen glede hitrosti delovanja. Zdaj po 6 letih spet kupujem "boljši" Android gsm & pričakujem, da je Snapdragon serije 7** good enough (glede na to, da je samo 8** boljša, imajo pa tudi počasnejše 6**, 4** in celo 2**).

BTW, sedaj so YouTuberji, ki so dobili Pixel 5 v test končno smeli objaviti svoje review-je.
Kar sem uspel pogledati, so večinoma Američani in komentar enega je bil, da ga "moti" cena -> $699 (zadovoljen bi bil s $599). In ga razumem, v ZDA je tudi iPhone 12 mini $699.
Ampak jaz sem naročil v Nemčiji: P5 je 613 €, iP12mini pa 779 €.
PLUS, special deal z Bose slušalkami je zgleda trenutno le v Evropi. Torej še dodatek v vrednosti ~250 €.
In pol kar na enkrat primerjam P5 za 400 € vs iP12mini za 827 € (nižja cena je za 64 GB, ta je za 128 GB).

mogoče če poveš kje si naročil tako dobro akcijo, če seveda še obstaja, bi tudi jaz naočil.

jnovak ::

@gregc1
Novi Pixel GSMi so trenutno na voljo le v 4 evropskih državah (DEU, FRA, IRL, UK).

Akcija za prednaročila Pixel 5 je že mimo.

Sledi za Pixel 4a (5G):
"Google Pixel 4a (5G) zwischen dem 05.11.2020 und dem 18.11.2020 vorbestellen und Bose Kopfhörer geschenkt bekommen."
Super akcija - za 486 € dobiš telefon, poleg pa še Bose slušalke: https://store.google.com/product/pixel_...

Je pa omejitev, da pošiljajo samo po zgoraj omenjenih 4 državah, tako da kdor nima možnosti, da naroči na naslov v DEU/FRA/IRL/UK, žalte akcije ne more koristiti.

gregc1 ::

jnovak je izjavil:

@gregc1
Novi Pixel GSMi so trenutno na voljo le v 4 evropskih državah (DEU, FRA, IRL, UK).

Akcija za prednaročila Pixel 5 je že mimo.

Sledi za Pixel 4a (5G):
"Google Pixel 4a (5G) zwischen dem 05.11.2020 und dem 18.11.2020 vorbestellen und Bose Kopfhörer geschenkt bekommen."
Super akcija - za 486 € dobiš telefon, poleg pa še Bose slušalke: https://store.google.com/product/pixel_...

Je pa omejitev, da pošiljajo samo po zgoraj omenjenih 4 državah, tako da kdor nima možnosti, da naroči na naslov v DEU/FRA/IRL/UK, žalte akcije ne more koristiti.

nikjer ne vidim da bi bila akcija t slušalkami. to možnost da naročim v nemčijo imam.

gregc1 je izjavil:

jnovak je izjavil:

@gregc1
Novi Pixel GSMi so trenutno na voljo le v 4 evropskih državah (DEU, FRA, IRL, UK).

Akcija za prednaročila Pixel 5 je že mimo.

Sledi za Pixel 4a (5G):
"Google Pixel 4a (5G) zwischen dem 05.11.2020 und dem 18.11.2020 vorbestellen und Bose Kopfhörer geschenkt bekommen."
Super akcija - za 486 € dobiš telefon, poleg pa še Bose slušalke: https://store.google.com/product/pixel_...

Je pa omejitev, da pošiljajo samo po zgoraj omenjenih 4 državah, tako da kdor nima možnosti, da naroči na naslov v DEU/FRA/IRL/UK, žalte akcije ne more koristiti.

hvala za tole. sem včeraj gledal pa nisem nič našel. mogoče pa naročim :) če še kdo rabi naj javi. to možnost da naročim v nemčijo imam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregc1 ()

jnovak ::

Akcija za Pixel 5 je že mimo.

Za Pixel 4a (5G) naj bi bila med 5. in 18. novembrom.
Pogoj, da kupiš GSM v omenjenem roku -> počakaš, da ga prejmeš -> izpolniš obrazec in potem ti pošljejo slušalke.
 Pixel + Bose

Pixel + Bose

mirkuma ::

Ker mi crkuje Nokia 7+ (počen zaslon, težave z zvočnikom in touchom, je samo vprašanje je kdaj mrkne), sem se odločil, da grem v nakup Pixla 4a.
Gleda na to, da v Nemčiji cena za Pixel 4a raste, v glavnem pa je razprodan, sem se odločil kar za nakup na Amazonu UK.
Dopoldan je bil še na zalogi na amzon.co.uk, prodajalec Amazon direktno. Pravkar sem sem dobil SMS o bremenitvi kartice, kar pomeni da ga pripravljajo za pošiljanje.
Edini minus je, da je cena v UK višja kot v DE (354GBP ~ 389EUR z našim davkom), in da je priložen UK polnilec, kar pa ni problem, če že imaš 18W polnilec od katerega drugega telefona doma.
Ampak je vsaj podajalcec na računu direktno Amazon EU s.l.r.L (torej Evropska izpostava Liechtenstein), kar pomeni, da ne glede na to, da je bil kupjen na Amazon UK, težav zaradi Brexita naj ne bi bilo v primeru poznejših reklamacij ali popravil. V najslabšem primeru Amazon itak vrne kupnino.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

barakus ::

Je kdo nasel kak pameten ovitek za pixel 4a?

Frgazor ::

Evo jaz sem ga danes dobil.

Zadeva presenetljivo gladko špila. Edino moram se navadit na ta to, da je plastičen pa fingerprint reader je bolj bogi.

borutz ::

barakus je izjavil:

Je kdo nasel kak pameten ovitek za pixel 4a?


SPIGEN :
https://www.amazon.de/s?k=spigen+pixel+...

vrsto let uporabljam samo tega proizvajalca in je TOP

jnovak ::

borutz je izjavil:

barakus je izjavil:

Je kdo nasel kak pameten ovitek za pixel 4a?


SPIGEN :
https://www.amazon.de/s?k=spigen+pixel+...

vrsto let uporabljam samo tega proizvajalca in je TOP
Se strinjam; poleg tega bi omenil tudi Caseology in kwmobile (dobre izkušnje s Pixel 3a)

barakus ::

Sem pogledal tele Spigen ovitke pa noben ni ravno po mojih željah. Najraje bi imel tanek TPU ovitek, cel črn s sandy feel / frosting povsod in ničesar drugega.

Na koncu sem vzel Caseology in TesRank iz amazona, bom videl kako se obneseta.

jsuln ::

Živjo, razmišljam, da bi izkoristil akcijo novembra in vzel 5a 5G s slušalkami. Imam možnost prejema na nemški naslov .. Me pa zanima, tisti ki ste že naročali - registriram in kupim s svojimi prijavnimi podatki (mail, kontakt ipd), podatki za naslov pa ostanejo od znanca - nemški.. Plačam pa z N26, ki ima nemški iban. Je to okej? Toliko, da znanca čim manj obremenjujem s tem, da dejansko res samo paket dobi na dom ...

Hvala!

Jazzie ::

Pa mora biti nemški IBAN? Jaz sem tudi nameravala naročiti na ime in naslov znanke, pa plačati s svojo (slovensko) kreditno.

Sicer pa 4a tudi na Google trgovini že nekaj časa ni na zalogi ... upam, da kmalu obnovijo. Mogoče hkrati z akcijo 4a 5G?

barakus ::

Ali kdo ve če se da urediti, da mi search bar v app drawerju išče samo po aplikacijah in mi ne meče google zadetkov čez pol zaslona. Ne vem zakaj bi to hotel znotraj app drawerja, saj je google search že na home screenu.

Mi je uspelo to izklopit samo tako, da onemogočim Google app, kar je super. Problem je edino da potem tudi google assistant ne deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

PrimozR ::

Jazzie je izjavil:

Pa mora biti nemški IBAN? Jaz sem tudi nameravala naročiti na ime in naslov znanke, pa plačati s svojo (slovensko) kreditno.

Sicer pa 4a tudi na Google trgovini že nekaj časa ni na zalogi ... upam, da kmalu obnovijo. Mogoče hkrati z akcijo 4a 5G?

Pred leti so za garancijo zahtevali lokalno (UK) kreditno, slovenska ni bila OK.

galu ::

Tako to gre.

Johnzll ::

Se strinjam Caseology, za 10 evrov res odlicna zadeva pa se zgleda dobr!

jnovak ::

Ko že ravno o ovitkih - sem gledal za Pixel 5:
- Caseology case
- Spigen case

Oba imata zgoraj izrez za zvočnik, čeprav je Pixlov zgornji zvočnik pod steklom.
Brez veze & kvari izgled.
Npr. uradni Google case tega nima.

 Pixel 5 case

Pixel 5 case

borutz ::

v sredo dobil pixel 4a via nemski ebay. cena 330 eur.
Kot je ze nekdo omenil, dejansko ful odziven, hiter, prijetno presenecen. glede na moj pixel 2 je ponekod se bolj odziven.
Za zeno bo vec kot dober.

Ce gre verjeti govoricam pa naj bi naslednji high end pixel(pixel 6) prisel ze marca 2021.
https://www.phonearena.com/news/google-...

PrimozR ::

Živi bili pa videli. Kar se pa tiče zapisa v članku, če citiram...
This is at odds with a leaked Android document that emerged in August. According to it, Google will release two Pixel 6 models and a foldable phone in Q4 2021. This makes sense, as the company traditionally releases premium models in October.

Že res, ampak so tokrat 4a predstavili oktobra (okej, 3a je edini mid-range model, ki je izšel pred tem, izšel je pa spomladi). Predvsem je pa catch to, da so z jesenskim izidom padli iz sekvence tako s konkurenco (razen z Applom) kot s proizvajalci SoC-jev, ki nove generacije izdelkov, tako SoC-je kot telefone, večinoma predstavljajo spomladi. Torej nekako ima nekaj smisla, da predstavijo nov flagship spomladi.

barakus ::

Ena annoying stvar pri pixel 4a, če hočem med klicem poswajpat notificatione z desno roko mi kr izklopi ekran, zgleda je tam ravno senzor za uho, super annoying sploh ko gre za whatsapp klic pa hočeš kaj preverit na whatsappu, moraš prav tako šarit tam zgoraj in ti telefon kar izklopi ekran. Iphone ima delay, da izklopi ekran šele po nekaj sekundah prekritosti senzorja, ne pa takoj.

GupeM ::

Isto je na pixel 2xl. Pač pobrskaš z levo roko po levi strani ekrana. Preveri, kje točno je ta senzor, da se mu drugič lahko izogneš :)

barakus ::

Ja z levo roko deluje samo pač neumno se mi zdi, se večkrat zmotim.

GupeM ::

Verjetno si eden redkih, ki to potrebuje. Večina se po telefonu pogovarja, po njem pa medtem ne brska. Tiste 2x na leto pa ni tako moteče.

Lahko pa preklopiš na prostoročno, pa ti ne bi smelo ugasnit ekrana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Jerry000 ::

Jaz niti enkrat še nisem imel tega problema (2XL)

OK.d ::

Meni se na 2XL dogaja, da kadar dam telefon med pogovorom preblizu k ušesom da se mi včasih muta.To se mi ni pred tem dogajalo pri nobenem telefonu:|
LPOK.d

GupeM ::

Jerry000 je izjavil:

Jaz niti enkrat še nisem imel tega problema (2XL)

Ne? Torej med navadnim pogovorom (ne brezročnim ali bluetooth). Vzameš telefon z ušesa, se ti prižge ekran, nato pa hočeš poslajdati od vrha navzdol, da bi recimo prižgal fleš. Če navzdol potegneš z desno roko (medtem ko telefon tudi držiš v desni), je zelo verjetno, da boš prišel s prstom preblizu senzorja in se bo ekran ugasnil.

Če telefon uporabljaš dvoročno, potem tega problema res nimaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

PrimozR ::

Poznam ta problem na trojki, probam parkrat in prst premikam malo levo-desno in je to to. Zna pa biti tečno ja, ampak nimaš kaj, tam je senzor... Pri trojki je zraven mikrofona. Poglej pod lučjo, kje je luknja v displeju, da ga najdeš, ni druge. Ne moreš mimo tega, ker je tako by design - če pokriješ senzor, se displej ugasne. Če bi počakal par sekund, bi vmes lahko potapkal stvari z ušesom oz. licem :P

barakus ::

Ja pač zadeva ni dealbreaker se mi pa sodelavec z iphonom mal smeji ko se jezim. Največkrat ko sem na whatsapp callu pa mi pošljejo slike ali screenshote v pregled prek whatsapp in ko hočem preklopit iz calla na chat history se mi izklopi zaslon. :D

reziser ::

borutz je izjavil:

v sredo dobil pixel 4a via nemski ebay. cena 330 eur.
Kot je ze nekdo omenil, dejansko ful odziven, hiter, prijetno presenecen. glede na moj pixel 2 je ponekod se bolj odziven.
Za zeno bo vec kot dober.

Ce gre verjeti govoricam pa naj bi naslednji high end pixel(pixel 6) prisel ze marca 2021.
https://www.phonearena.com/news/google-...

Možno dobit link od ponudnika iz ebaya,hvala.

Mavrik ::

barakus je izjavil:

Ja pač zadeva ni dealbreaker se mi pa sodelavec z iphonom mal smeji ko se jezim. Največkrat ko sem na whatsapp callu pa mi pošljejo slike ali screenshote v pregled prek whatsapp in ko hočem preklopit iz calla na chat history se mi izklopi zaslon. :D


Nastavi si v nastavitvah da lahko s prstom potegneš dol po senzorju prstnega odtisa. Precej lažje kot pa segati na vrh ekrana.
The truth is rarely pure and never simple.

Jerry000 ::

GupeM je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Jaz niti enkrat še nisem imel tega problema (2XL)

Ne? Torej med navadnim pogovorom (ne brezročnim ali bluetooth). Vzameš telefon z ušesa, se ti prižge ekran, nato pa hočeš poslajdati od vrha navzdol, da bi recimo prižgal fleš. Če navzdol potegneš z desno roko (medtem ko telefon tudi držiš v desni), je zelo verjetno, da boš prišel s prstom preblizu senzorja in se bo ekran ugasnil.

Če telefon uporabljaš dvoročno, potem tega problema res nimaš.

Nikoli, senzor je na sredini, zaradi velikosti naprave in če upravljam z eno roko nikoli ne grem na sredino da potegnem dol notification drawer, vedno mi prst pride na desni del ekrana (pa nimam male roke)

GupeM ::

Zanimivo, tudi jaz nimam malih rok, se mi pa to zgodi. Očitno z desno roko bolj po sredini drsam, kot če to delam z levo.

Jerry000 ::

Možno ja, ker senzor kolikor gledam je na sredini. Poskušaj drugje swipat med klicem :)

Ali pa uporabi fingerprint za swipe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

borutz ::

reziser je izjavil:

borutz je izjavil:

v sredo dobil pixel 4a via nemski ebay. cena 330 eur.
Kot je ze nekdo omenil, dejansko ful odziven, hiter, prijetno presenecen. glede na moj pixel 2 je ponekod se bolj odziven.
Za zeno bo vec kot dober.

Ce gre verjeti govoricam pa naj bi naslednji high end pixel(pixel 6) prisel ze marca 2021.
https://www.phonearena.com/news/google-...

Možno dobit link od ponudnika iz ebaya,hvala.


linka ni, ker vecina je privat ponudnikov, fizicnih oseb na ebay-u
Gre pa povecini za telefone iz mediamarkt, ponavadi je tudi racun prilozen

Treba je spremljati dnevno ponudbe, pa OBVEZNO prej prodajalca vprasati ali poslje v SLO. postnina(DHL,UPS) cca. 15-20 eur

Jazzie ::

evo na Google store je spet na zalogi, je pa rok dobave precej dolg (konec meseca)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Jazzie ()

deleted ::

Disassembly Pixel 5ke

OK.d ::

Ali je kdo že dobil na Pixel 2/2XL novemberski updejt?
LPOK.d

Dosan ::

OK.d je izjavil:

Ali je kdo že dobil na Pixel 2/2XL novemberski updejt?


Ne, ker je out, 2ka ni več podprta od novembra naprej.

OK.d ::

LPOK.d

PrimozR ::

Ja saj ti piše, da je support do oktobra.

OK.d ::

Preberi še spodaj, kaj pomeni zvezdica;)
LPOK.d

Blaz90 ::

Zvezdica je za telephone support, torej če nekdo pokliče njhov support center za pomoč...

Novembra bo Pixel 2/XL izpustil update, zato ker so si vzeli nekoliko več časa za zadnji update, ki bo decembra:
https://www.androidpolice.com/2020/10/0...

PrimozR ::

OK.d je izjavil:

Preberi še spodaj, kaj pomeni zvezdica;)

Sem. Še preden sem dogovoril. In tudi preveril, kaj je Preferred Care. Si ti?
««
24 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32150321 (1691) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889682 (6558) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146374 (2634) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410113 (7124) blackbfm

Več podobnih tem