» »

AMD RX Serije

AMD RX Serije

Temo vidijo: vsi
««
75 / 94
»»

Telbanc ::

hojnikb je izjavil:

lej mas tut primerke k grejo komi cez 1400


Zmerej so izjeme, ampak ponavad je tko, da gre zadeva zmerej na buli. Ni treba razlagat zakaj.

Zanima me, kak se bojo tele rx 580 navijale čez pol leta. Na podlagi tega bo precej jasno, al bomo dobli še en rebrand, al kej buliga.

Glede na to, da bomo na 14nm kr neki časa....je mogoče vsesorta.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

dolenc ::

To ti čist nč ne pove, če zraven ne dopišejo vsaj napetosti. Tud reviewerji so jedva prebijal 1350mhz. Pa je ena izmed prvh referenčnih šla na 1480mhz(oz 1500mhz za thumbnail :P). Tud same grafe nimajo zapečene vcore napetosti, ampak se poračuna glede na async quality, tko da so velke razlike v napetosti, če pustiš samo na "auto".

Msi rx 480, 1360mhz

AapocalypseE ::

Potem, če 480ke res grejo tako komot na 1475MHz in celo 1510MHz, še bolj potrdi ta moj post zgoraj.

480ko in 580ko moraš gonit do konca za takšne clocke.

Mene samo zanima zakaj tak kraval 480 vs. 580 glede porabe in malenkost višjih fpsjev 580ke?

480 in 580 sta identični kartici in, če navijemo obe kartici na identične clocke, dobimo isto porabo in iste fpsje.

Delate pa cel doktorat s tega...

In tukaj je še XTX in XTR varijanta, tako da me zanima ali ima XTR tudi omembe vredne višje clocke od XTX verzije glede na to, da se plača extra?

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

AapocalypseE je izjavil:

Potem, če 480ke res grejo tako komot na 1475MHz in celo 1510MHz, še bolj potrdi ta moj post zgoraj.

480ko in 580ko moraš gonit do konca za takšne clocke.

Mene samo zanima zakaj tak kraval 480 vs. 580 glede porabe in malenkost višjih fpsjev 580ke?

480 in 580 sta identični kartici in, če navijemo obe kartici na identične clocke, dobimo isto porabo in iste fpsje.

Delate pa cel doktorat s tega...

In tukaj je še XTX in XTR varijanta, tako da me zanima ali ima XTR tudi omembe vredne višje clocke od XTX verzije glede na to, da se plača extra?


Ob izzidu so ble rx480 kar počasne, sam ste vsi pozabli. 1400 je šlo sam na vodo.

Zdej gre Nitro + blizu 1500 mhz na air. Pogrešam konkreten test rx580 na vodo. Napajanje je zdej enormno, tko da čudno da ni še nič zunaj.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

dolenc ::

Ne to niti približno ni res sonic in grafe takrat so se navijale čist en tolk kot se zdej.

(so pa orodja dozorela, ki so zadevo olajšala)

AapocalypseE ::

580ka bo naslednje leto šla 1.7GHz zrak in blizu 2GHz voda 120%

>:D

Mi je pa zanimivo kako še vedno radeonke rabijo veliko napajanja za delovanje. Še vedno vidim cifre po 1.3V za overclockanje.

Pascal ne pride niti do 1.1V :))

Z vego se misli to kaj spremenit?

D3m ::

99ghetto99 je izjavil:

Mogoče ne spada v to temo, pa vedar me zanima naslednje. Načrtujem nadgradnjo svoje grafične kartice R9 280x, trenutno imam v računalniku procesor fx 8320 kar me skrbi da je že malo v letih. Prosil bi, da mi predlagate katero grafično kartico bi se splačalo kupiti, da procesor nebi preveč zaustavljal vsega skupaj.

Lp Klemen


Resolucija na kateri igraš?

AapocalypseE je izjavil:

580ka bo naslednje leto šla 1.7GHz zrak in blizu 2GHz voda 120%

>:D

Mi je pa zanimivo kako še vedno radeonke rabijo veliko napajanja za delovanje. Še vedno vidim cifre po 1.3V za overclockanje.

Pascal ne pride niti do 1.1V :))

Z vego se misli to kaj spremenit?


Odvisno. Je treba vprašati najprej inženirje, zakaj?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Telbanc ::

dolenc je izjavil:

Ne to niti približno ni res sonic in grafe takrat so se navijale čist en tolk kot se zdej.

(so pa orodja dozorela, ki so zadevo olajšala)


Dozorelo je napajanje in proces...tvoje pisanje potrjuje da pišeš nekak od oka. Odvisno s katero nogo zjutri ustaneš.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

dolenc ::

Bom zelo lepo opisal zakaj tako mislim.(pa še ponovil se bom)

Med prvimi referenčnimi karticami je šla na 1480mhz, zdej gredo pa na kolk? Pač tip je vedu kje so omejitve in se jih je znebil, kar se sedaj ko so orodja na voljo reši s premikomk sliderja Moja gre ravno tko, ni bla čist med prvimi, med tazadnjimi pa tud ne. Tisto, ki ima jayz2cent ravno tako, vzorec za review.

Prav tako je (že standard za amd) vrm sklop referenčnih kartic, krepko predimenzioniran, 6pin konektor pa tko nikol ni bil problem. Tko, da nima kej dozoret razen sam čip, lahko še izboljšajo hlajenje, kar so naredil, čip pa sej vidmo kolk je dozorel, kak % že, prov dost pa ne.

Telbanc ::

dolenc je izjavil:

Bom zelo lepo opisal zakaj tako mislim.(pa še ponovil se bom)

Med prvimi referenčnimi karticami je šla na 1480mhz, zdej gredo pa na kolk? Pač tip je vedu kje so omejitve in se jih je znebil, kar se sedaj ko so orodja na voljo reši s premikomk sliderja Moja gre ravno tko, ni bla čist med prvimi, med tazadnjimi pa tud ne. Tisto, ki ima jayz2cent ravno tako, vzorec za review.

Prav tako je (že standard za amd) vrm sklop referenčnih kartic, krepko predimenzioniran, 6pin konektor pa tko nikol ni bil problem. Tko, da nima kej dozoret razen sam čip, lahko še izboljšajo hlajenje, kar so naredil, čip pa sej vidmo kolk je dozorel, kak % že, prov dost pa ne.


Septembra lani so šle rx 480 na vodi max 1460mhz.

Zdej gre nitro več na zraku, pa ne sam nitro. Zato sem tud reku, da iščem test rx580 na vodo. Pol se bo več vedelo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

dolenc ::

Jul 4, 2016, sej sem ti posnetek prilimal. By the way, https://slo-tech.com/forum/t682062/p533...

Mislem sej prepričeval te ne bom, sam pač takrat so se glih tko navijale kot zdej, tko da če pričakuješ da bo 580 serija dozorela, pač ne bo.

gddr85 ::

ja, naslednji batch bo ziher dozorel na 1700mhz :))

Telbanc ::

dolenc je izjavil:

Jul 4, 2016, sej sem ti posnetek prilimal. By the way, https://slo-tech.com/forum/t682062/p533...

Mislem sej prepričeval te ne bom, sam pač takrat so se glih tko navijale kot zdej, tko da če pričakuješ da bo 580 serija dozorela, pač ne bo.


Sem že napisal, treba dobit test z vodo, in če pol ne bo šla čez 1460-70. Pomeni da si imel prav, če ne pa ne.

gddr85 je izjavil:

ja, naslednji batch bo ziher dozorel na 1700mhz :))


Bolje da ne, ker bi potem eni imeli nočne more.

:D

Kolk vidim se konkretnega šponanja rx 580 še ni nihče lotil.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

gddr85 ::

in kaj potem, bo average joe navijal z vodo al pa mogoče bi si kr ln2 nabavil..

D3m0r4l1z3d ::

Mah, nič niso z rx 580 naredili, pa če gre na 1700mhz bo samo še večji dokaz kolk je AMDesperate, ker bodo šli v 300w zone

Saj vodno Fury X ni nič pomagal, vse po vrsti so od aibjev prihajale s 1050mhz. Konec je za Fiji bilo, za Polaris pa tudi, nič jih več ne reši.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

gddr85 je izjavil:

in kaj potem, bo average joe navijal z vodo al pa mogoče bi si kr ln2 nabavil..


Dost bo voda, pa ene 1650mhz.

Sej pravim, če bo kdo ubodu z vodnim, da vidmo da nima barijere.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

D3m0r4l1z3d ::

Saj ne pride v temperature limit pri 1480mhz nitro le, tako da vodno nima kaj pomagat.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Telbanc ::

https://www.hardocp.com/article/2017/04...

Final Highest Stable Overclock

Now we will show you the final stable overclock with memory included. As we said above, overclocking the memory does increase board power, and thus the 1510MHz that was on the border playable, is not definitely not once we start overclocking the memory. With the memory overclock included we needed to drop to 1500MHz on the GPU with the same voltage. It's not a huge drop, so that's good, we were rocking it solid at 1.5GHz on this GPU.

Na zraku grejo stabilno 1500mhz.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

gddr85 ::

grejo, če dobiš enako dober čip, pa še njegov ni bil 100% stabilen, ko je šel za 10mhz čez, stvar je ziher samo kar je iz fabrike in sicer "up to" 1450 golden sample, vse ostalo je potem kolk imaš sreče..

Telbanc ::

gddr85 je izjavil:

grejo, če dobiš enako dober čip, pa še njegov ni bil 100% stabilen, ko je šel za 10mhz čez, stvar je ziher samo kar je iz fabrike in sicer "up to" 1450 golden sample, vse ostalo je potem kolk imaš sreče..


Sej za to jaz pravim, tovarniško šponanje je ok, ker je vse stestirano, čipe se stestira, in pol je za to garancija, da bo tolk šlo. Recimo nitro limited edition grejo na default boost 1450 mhz.

Ne vidm nobene nnapake v tem, da se čipe stestira in ponudi pol bolše v specialni verziji. Ali v verziji rx 580 namesto 480....če zastopte.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

dolenc ::

Problemov je seveda več.

Prvo so si s tem pocen kupil mal zagona, majo spet "nov" produkt, vsi kanali še enkrat opišejo zadevo, spet se govori o polarisu, čeprov se še rx480 ni ohladila.
Sej super poslovna poteza, za potrošnike pa bolj meh, sploh ker prinese zraven še price reset. Komot bi "boljše" čipe dajal naprej pod istim imenom ali pa naredil xx5 varjanto, sam pol ne bi blo dinarčkov.

Tehnični, polaris čip ma "sweetspot" nekje okol 1300mhz, nad tem se porabi odfuka, zmogljivosti pa ne(vseeno nekaj pridobi). Zdej kaj je boljš met... Konckoncev, če bi rad pečko, pa kak fps več lahko 390x nabaviš ali pa celo fury.

Telbanc ::

dolenc je izjavil:

Problemov je seveda več.

Prvo so si s tem pocen kupil mal zagona, majo spet "nov" produkt, vsi kanali še enkrat opišejo zadevo, spet se govori o polarisu, čeprov se še rx480 ni ohladila.
Sej super poslovna poteza, za potrošnike pa bolj meh, sploh ker prinese zraven še price reset. Komot bi "boljše" čipe dajal naprej pod istim imenom ali pa naredil xx5 varjanto, sam pol ne bi blo dinarčkov.

Tehnični, polaris čip ma "sweetspot" nekje okol 1300mhz, nad tem se porabi odfuka, zmogljivosti pa ne(vseeno nekaj pridobi). Zdej kaj je boljš met... Konckoncev, če bi rad pečko, pa kak fps več lahko 390x nabaviš ali pa celo fury.


Ja no se strinjam s porabo, tle ni kej filozofirat. Vseen bi ga rad vidu še na vodi, kaj bo pol jasno, sigurno al bo še kak rebrand al pa nekej novega...

Porabi se res dobesedno odfuka, tko ko pri Zenu pri določeni frekvenci, tle bi jaz reku, da gre pač za nabiranje izkušenj na 14 nm. Jbg.

Kolk majo sredstev na voljo so nekej nardili. Nekej majo za pokazat, bo pa treba še delat.

So si kupli spet pol leta, ane, tle se strinjamo. V tem segmentu.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

D3m0r4l1z3d ::

potem je fury brez x za pod 300 eur boljši nakup, hbm and whatever
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Grey ::

Tu v teh reviewih sploh okoli power consumptiona je dosti populizma...marketinško prirejeni grafi zato, da AMD izgleda slabše. 260W milisekundnega peak powerja seveda neukemu Janezu izgleda veliko slabše kot če bi bil prikazan 90-130W coninuous (average) power, ki je potem že preveč blizu nVidie in potem zleti "Power Efficient Pascal" izgovor skozi okno, če se slučajno AMD preveč približa njim po frejmih.

D3m0r4l1z3d ::

še enkrat si dobro poglej graf, ker si z neumnimi izjavami šel predaleč
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Predator X ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

še enkrat si dobro poglej graf, ker si z neumnimi izjavami šel predaleč


D3m0r4l1z3d ::

Prefatorček, ne se delat norca, popolnoma izven linije si
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Predator X ::

Kdo se dela norca?

Grey ::

Predator X je izjavil:


Tole se mi zdi veliko bolj v skladu s tem kar vidim doma.

D3m0r4l1z3d ::

Predator X je izjavil:

Kdo se dela norca?

Primerjaš slučajno s čim ali se le malo copy paste igraš? Razloži kako bi ti primerjal grafa?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Napajalc ::

S te tabele je razvidno da ima hawaii in gtx 980ti enak p/w, razlika je samo v tem da je hawaii starejši minerski čip.

011011100111010101100010

D3m0r4l1z3d ::

od oka s tabele ti veliko vidiš :))
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

DarwiN ::

To imate AMDtardi neko svojo "fair and balanced" stran Bjorn3D.com.? 480tka in 1070tka oba 8-pinsko napajanje, pa prva pije 171W total system power ali whatever, druga pa 322W... eeeheheheheeeeeeeeeee. Pejte v rit no. Nima smisla. :))))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Telbanc ::

DarwiN je izjavil:

To imate AMDtardi neko svojo "fair and balanced" stran Bjorn3D.com.? 480tka in 1070tka oba 8-pinsko napajanje, pa prva pije 171W total system power ali whatever, druga pa 322W... eeeheheheheeeeeeeeeee. Pejte v rit no. Nima smisla. :))))


Koga briga jebena poraba če ma grafo ki tera špile sam 20% počasnej ko grafa top razreda. Za polovično ceno??

A zastopiš, pejt pogledat, kok je kilowatna ura.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

DarwiN ::

Sej pa je jasno, da višje ko greš, večji luksuz pičiš in več preplačaš kartico.. ~250€ proti ~400€ za ~30% višjo zmogljivost.. Seveda se ne splača. P/p je še vedno 470@4Gb in 1060@3Gb.

Če bi bil AMD konkurenčen, bi bile mogoče tudi cene v višjem rangu bolj prijazne.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Predator X ::

DarwiN je izjavil:

Sej pa je jasno, da višje ko greš, večji luksuz pičiš in več preplačaš kartico.. ~250€ proti ~400€ za ~30% višjo zmogljivost.. Seveda se ne splača. P/p je še vedno 470@4Gb in 1060@3Gb.

Če bi bil AMD konkurenčen, bi bile mogoče tudi cene v višjem rangu bolj prijazne.


AMD je konkurenčen. Razumi, da ima NVIDIA le malce večje gaming "ime". Kakorkoli AMD zadnje čase kr lepo vdira na gaming podrožje. Dobil so Bethesdo, imajo BF, še nekaj jih potrebujejo.

Lp

Telbanc ::

DarwiN je izjavil:

Sej pa je jasno, da višje ko greš, večji luksuz pičiš in več preplačaš kartico.. ~250EUR proti ~400EUR za ~30% višjo zmogljivost.. Seveda se ne splača. P/p je še vedno 470@4Gb in 1060@3Gb.

Če bi bil AMD konkurenčen, bi bile mogoče tudi cene v višjem rangu bolj prijazne.


Glede na zmogljivost in ceno je najboljši deal prav rx580, ki poganja vse špile mal počasnej ko 1070, ki na 4k tud crkne. Za pol manj denarja.

In nič več ni 30% razlike, Ampak je manj. Precej manj.

Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

AapocalypseE ::

Nov Ghost Recon pa nekam ne paše amdju. Sploh crossfire je izjemen :)) se mi zdi, da kar dobesedno crkne :))

Telbanc ::

AapocalypseE je izjavil:

Nov Ghost Recon pa nekam ne paše amdju. Sploh crossfire je izjemen :)) se mi zdi, da kar dobesedno crkne :))



To je tko, ko če bi mi obešali eno in isto sliko, ko RX 580 prehiti 1070 u enem špilu in pol flancali okol, da je hitrejša od nje.

Sicer jo res stisne u enem špilu.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

AapocalypseE ::

Lahko še to

Telbanc ::

AapocalypseE je izjavil:

Lahko še to





Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

DarwiN ::

In nič več ni 30% razlike, Ampak je manj. Precej manj.


Sicer se ne bom s teboj jajčkal, kdo ima daljšega, ampak kot prvo si prilepil AIB 580tko proti referenčni 1070tki, kot drugo pa že prvi benchmark nazorno pokaže, zakaj ne gre zaupati kar nekim joke youtuberjem: BF1 v 1080p resoluciji, razlika med karticama 33%. BF1 v 4k resoluciji, razlika med karticama 10%. I rest my case.

Ampak ravno to je celotno bistvo vsega tega fanboyizma tukaj in drugod po forumih. Tako kot AMD obupano navija kartice, tako AMD fanboyji obupano iščete kakršnekoli vire, ki govorijo v vašo korist. Fake news, questionable news, non-credible sources, alternative facts, karkoli, samo nahranite moj wishful thinking s čimerkoli.

Proti takšnemu človeku ne moreš dobit argumenta. Podobno kot proti Trumpanzeejem v političnih nitkah.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Telbanc ::

DarwiN je izjavil:

In nič več ni 30% razlike, Ampak je manj. Precej manj.


Sicer se ne bom s teboj jajčkal, kdo ima daljšega, ampak kot prvo si prilepil AIB 580tko proti referenčni 1070tki, kot drugo pa že prvi benchmark nazorno pokaže, zakaj ne gre zaupati kar nekim joke youtuberjem: BF1 v 1080p resoluciji, razlika med karticama 33%. BF1 v 4k resoluciji, razlika med karticama 10%. I rest my case.

Ampak ravno to je celotno bistvo vsega tega fanboyizma tukaj in drugod po forumih. Tako kot AMD obupano navija kartice, tako AMD fanboyji obupano iščete kakršnekoli vire, ki govorijo v vašo korist. Fake news, questionable news, non-credible sources, alternative facts, karkoli, samo nahranite moj wishful thinking s čimerkoli.

Proti takšnemu človeku ne moreš dobit argumenta. Podobno kot proti Trumpanzeejem v političnih nitkah.


Ja no, jaz tud ne s tabo. Sam maš tle še komentar..

http://www.hardwarecanucks.com/forum/ha...

So I’m going to wrap this up here and now. I think the RX 580 is the best possible drop-in upgrade solution that money can buy provided your PSU is up to the task of powering it and there’s full awareness of the very limited overclocking headroom. Not only can this card offer superlative 1080P performance but it has the chops to power through high detail level 1440P content as well. NVIDIA’s GTX 1060 6GB can’t even come close, even when EVGA’s Superclocked edition is thrown into the mix.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Grey ::

DarwiN je izjavil:

In nič več ni 30% razlike, Ampak je manj. Precej manj.


Sicer se ne bom s teboj jajčkal, kdo ima daljšega, ampak kot prvo si prilepil AIB 580tko proti referenčni 1070tki, kot drugo pa že prvi benchmark nazorno pokaže, zakaj ne gre zaupati kar nekim joke youtuberjem: BF1 v 1080p resoluciji, razlika med karticama 33%. BF1 v 4k resoluciji, razlika med karticama 10%. I rest my case.

Ampak ravno to je celotno bistvo vsega tega fanboyizma tukaj in drugod po forumih. Tako kot AMD obupano navija kartice, tako AMD fanboyji obupano iščete kakršnekoli vire, ki govorijo v vašo korist. Fake news, questionable news, non-credible sources, alternative facts, karkoli, samo nahranite moj wishful thinking s čimerkoli.

Proti takšnemu človeku ne moreš dobit argumenta. Podobno kot proti Trumpanzeejem v političnih nitkah.

Sej večini ne moreš zaupat. Najbolj kredibilni so side by side playthrough videi tako, da realno vidiš kake so razlike med karticami. Grafi so singularen dogodek, ki je lahko cherry pickan in zmanipuliran za katerokoli stran.

AapocalypseE ::

Slonic, še en komentar:

With regard to pure gaming performance, the RX 580 competes well with the GTX 1060 SSC. They're not that far apart in performance, and generally swap leadership on charts.

Nothing too exciting here, but not a bad launch. Just sort of a "meh" mid-cycle refresh that's not particularly invigorating, but also worthwhile.

Telbanc ::

AapocalypseE je izjavil:

Slonic, še en komentar:

With regard to pure gaming performance, the RX 580 competes well with the GTX 1060 SSC. They're not that far apart in performance, and generally swap leadership on charts.

Nothing too exciting here, but not a bad launch. Just sort of a "meh" mid-cycle refresh that's not particularly invigorating, but also worthwhile.


Zdej smo razčistili da si o tem nismo edini, niti v eni stvari, in lah gremo spat.

Moje mnenje ostaja, da je serija RX 580 čist u redu, sploh bo to jasno, ko cene še mal padejo, bo to best buy.

Kdor če dat 200 evrov več, za 20% hitrejšo grafo, naj izvoli. 2060 pridejo šele čez dva meseca se mi zdi in do takrat je še čas, za cenovne korekcije.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

DarwiN ::

2060 pridejo šele čez dva meseca...

Čez slabo leto dni pa verjetno res.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Telbanc ::

DarwiN je izjavil:

2060 pridejo šele čez dva meseca...

Čez slabo leto dni pa verjetno res.


Aha, potem sem datume zamešal. Čudno, kaj bo naredla pol Nvidia. ?? Za ta čas. Spustila cene?? Ane, Kdo pa bo sicer kupil grafo, ki ima renome "ampak je skoz nekje zadaj"...

Če AMD še mal popravi gonilnike, bo šla rx580 za med.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

NightHawk ::

Telbanc je izjavil:

DarwiN je izjavil:

2060 pridejo šele čez dva meseca...

Čez slabo leto dni pa verjetno res.


Aha, potem sem datume zamešal. Čudno, kaj bo naredla pol Nvidia. ?? Za ta čas. Spustila cene??

Če AMD še mal popravi gonilnike, bo šla rx580 za med.


Zakaj pa imaš občutek, da bi morala Nvidia kaj narediti? Si kdaj pomislil, da bolje vedo kaj delajo kot veš ti?

Sam imam sicer ROG RX 480 in sem zadovoljen. Ne delam pa si utvar, da kuri toliko, kot 1060 ali da je hitra kot 1070. Enkrat sem predatorja prosil, da naj nalima 3 linker zanj kredibilnih review strani. In jih ni mogel dati. Jasno, ker AMD fanboy bo pač iskal review-e po rezultatih. Ni važno kdo napiše, važno je kaj napiše. In verjetno obstaja na internetu kje test, kjer se RX 580 približa 1080 Ti.

AapocalypseE ::

Custom OC 580ki manjka 25% do reference 1070, tako da se ne spet lagat koliko je razlike.

Če damo custom OC 1070 pa smo že na okoli 35%, tako da ne sanjat preveč rdeči.

««
75 / 94
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98271107481 (1846) easyrider3
»

Gtx 1060 ali RX 480 (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Kaj kupiti
1395191403 (155115) Predator X

AMD Radeon R9 400 Series (strani: 1 2 3 4118 119 120 121 )

Oddelek: Strojna oprema
6004667866 (524522) gddr85

Več podobnih tem