» »

AMD RX Serije

AMD RX Serije

Temo vidijo: vsi
««
74 / 94
»»

Predator X ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Lol, daj navij rx 480 na 1450mhz in napiši voltažo ter porabo, če imaš res 480 doma.


Bom, ko bo čas.

D3m0r4l1z3d ::

DarwiN je izjavil:

Testi so pri tem ravno tako objektivni kot filmske recenzije od kritikov.. Nekak so osredotočeni na pozitivne elemente, ko pa je izdelek slab, pa preprosto v zaključku napišejo "whatever". Tko kot tokrat.. Menda imajo eni primerki le 10-20Mhz OC headrooma, potem veš kako je našpanan ta Polaris.

Ja, flashas s 480 biosom in dobiš 480tko s potencialno boljšim hlajenjem. Thumbs up.

Kakorkoli, ce pride volta eno leto prej, toliko bolje.

Volte še lep čas ne bo. Nvidia ima lepo pokrite vse segmente in se nikamor ne mudi.

Ja, tolk beden, patetičen move kot so s 580 serijo naredili, bi moral še fanboyem obrnit ploščo. Ampak, ne, iščejo se izgovori, odvijaj, underpacaj, flashaj, boljše hlajenje... pa čeprav imajo te cene spet okoli 300eur. Srednja žalost, Vega pa bo samo high end, tako da v midrange bodo še 1 leto Polarisa vlekel, shame on you AMD.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Predator X ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Testi so pri tem ravno tako objektivni kot filmske recenzije od kritikov.. Nekak so osredotočeni na pozitivne elemente, ko pa je izdelek slab, pa preprosto v zaključku napišejo "whatever". Tko kot tokrat.. Menda imajo eni primerki le 10-20Mhz OC headrooma, potem veš kako je našpanan ta Polaris.

Ja, flashas s 480 biosom in dobiš 480tko s potencialno boljšim hlajenjem. Thumbs up.

Kakorkoli, ce pride volta eno leto prej, toliko bolje.

Volte še lep čas ne bo. Nvidia ima lepo pokrite vse segmente in se nikamor ne mudi.

Ja, tolk beden, patetičen move kot so s 580 serijo naredili, bi moral še fanboyem obrnit ploščo. Ampak, ne, iščejo se izgovori, odvijaj, underpacaj, flashaj, boljše hlajenje... pa čeprav imajo te cene spet okoli 300eur. Srednja žalost, Vega pa bo samo high end, tako da v midrange bodo še 1 leto Polarisa vlekel, shame on you AMD.



Kaj je tolk bednega? pri RX 580?

dxx ::

Ubistvu vse.
cena, poraba, star prepakiran čip.
No vsaj 5-10% je hitrejša.

dxx ::

Telbanc je izjavil:


Rebrandi pri seriji 480 so čisto razumljivi, sej gre za velik preskok v litografiji, ki je v tem primeru še precej nedodelan, tko da pride ven še kak rebrand....vsaj še dva...in verjetno frekvence okoli 1700mhz na zraku.

Tole čakamo. Ko smo en mesec nazaj nekateri dvomili v to, smo bili vsi idioti:)

Predator X ::

dxx je izjavil:

Ubistvu vse.
cena, poraba, star prepakiran čip.
No vsaj 5-10% je hitrejša.


Sej RX 480 je prišla lani. Aja poraba te pa ne zanima pri navijanju CPUja.

dxx ::

Predator X je izjavil:


Sej RX 480 je prišla lani. Aja poraba te pa ne zanima pri navijanju CPUja.

Kaj ma pa CPU in navijanje zdele veze?
Stock vs stock ima pač 480 vs 580, boljši P/W ratio. Pač če se gre za nov izdelek, tudi če je rebrandan, bi pričakoval kvečjemu boljše razmerje.
Kje pa sem jaz omenjal navijanje?
Kje sem omenjal CPU?

m0LN4r ::

Telbanc je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

AMD navija, rx 580 je navit 480, celo s flashom biosa iz 480 580 dobiš


To je drgač, to je delo firme.

Povprečnemu uporabniku se s tem ne da zajebavat.

Aja in to pravi amdjas? zanimivo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DarwiN ::

Sej RX 480 je prišla lani. Aja poraba te pa ne zanima pri navijanju CPUja.


Eno je, ko človek sam doma navija in ima dober občutek, koliko je pridobil na hitrosti.... Nekaj povsem drugega pa je, ko ti zadevo tovarniško navijejo in prodajo vsak Hz, ki se ga da iztisnit iz čipa.

Sej če si AMD fanboy, ti lahko to predstavim na hipotetičnem primeru Nvidie, da boš lažje razumel.

Predstavljal si, da Nvidia izboljša VRMje/napajanje/hlajenje in lansira 2000 serijo Pascala z 2100 Mhz. Bi zagovarjal to potezo? :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Predator X ::

dxx je izjavil:

Predator X je izjavil:


Sej RX 480 je prišla lani. Aja poraba te pa ne zanima pri navijanju CPUja.

Kaj ma pa CPU in navijanje zdele veze?
Stock vs stock ima pač 480 vs 580, boljši P/W ratio. Pač če se gre za nov izdelek, tudi če je rebrandan, bi pričakoval kvečjemu boljše razmerje.
Kje pa sem jaz omenjal navijanje?
Kje sem omenjal CPU?



Gre se za P/W celotnega sistema. Dej no nehi že pametovat z P/W in rebrandanju. Za vse nas je bolje imeti 1450MHz (z veliko boljšim coolerjem), kot pa 1300MHz pa 110-120W porabe. GTX 1060 je dokaj neugodna rešitev za vse, ki si želijo smooth experience. Edino AMD ponuja poceni freesync (HDR) monitorje. GTX 1060/Gsync monitor ima absolutno worst P/P ratio. Čist noben ni pričakoval tako visokih stock frekvenc.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Grey je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Sej lahko sam zazenes demo in ti desno lepo izpise stevilke, koliko stvari se mora izrisat.
Zal je tako, da za vecji image quality (fotorealisticnost) bo potrebno exponentno vec elementov. Recimo svetlobne zarke 10, 100, 10000 itd drugace nebo slo.

Mene fascinira kako dober dx11 je to. Razlika med 1080p extreme in 8k optimised je meni ocitna. Pri 8k so zelo lepe in ostre teksture, ni pa tako dobre svetlobe, illuminacije, particlov ipd.

Demo sem večkrat že zagnal, ampak me ne prepriča. Koda ni optimizirana. Fotorealističnost je že na današnjem hardveru možno poganjat. Na vsem kar je od RX470 naprej performančno zmogljivo. Vtakneš še Freesync zraven in je popolno. Zdaj smo že tako blizu tej meji, da je meja že popolnoma zabrisana, če si programerji vzamejo čas, da naredijo stvar tako, da je prebavljiva za hardver.





Tole daš na Oculusa/VIve, inštaliraš dva RX470 - enega za levi in enega za desni uč za čim nižjo latenco in si zmagu. V večini primerov se ti zdi, da je film.

Spet, na teh dveh screenshotih so texture zelo lepe. AO in GI sta pa drek - poglej kako fotografijo podobnega okolja za referenco.
Poleg tega je premalo elementov na tleh, locenih kamenckov ni videt, tesselacije na grobih povrsinah je definitivno premalo.
O teh abnormalnih kolicinah saturacije modov pa rajsi ne bom zgubljal besed.

dxx je izjavil:

Ubistvu vse.
cena, poraba, star prepakiran čip.
No vsaj 5-10% je hitrejša.

Hitrejsa, ampak za mal vec dinarckov. Moglo bi bit obratno, 5% vec perfa in 10% manjsa cena. Sej pa ni 480ka ni izsla vceraj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Telbanc ::

DarwiN je izjavil:

Sej RX 480 je prišla lani. Aja poraba te pa ne zanima pri navijanju CPUja.


Eno je, ko človek sam doma navija in ima dober občutek, koliko je pridobil na hitrosti.... Nekaj povsem drugega pa je, ko ti zadevo tovarniško navijejo in prodajo vsak Hz, ki se ga da iztisnit iz čipa.

Sej če si AMD fanboy, ti lahko to predstavim na hipotetičnem primeru Nvidie, da boš lažje razumel.

Predstavljal si, da Nvidia izboljša VRMje/napajanje/hlajenje in lansira 2000 serijo Pascala z 2100 Mhz. Bi zagovarjal to potezo? :))


Ja no,sem prec za to, vendar inženirji že vedo zakaj tega ne naredijo, ker čip tega enostavno ne bi zdržal.

Tako so pač šli v kompromis, da se otroci mal sem pa taj poigrajo z frekvencami, kar pa ni dolgoročno, in tako nekako gre.

Za prave moške je RX 580...nitro limited edition..1450mhz bosta..
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

dxx ::

Predator X je izjavil:


Gre se za P/W celotnega sistema. Dej no nehi že pametovat z P/W in rebrandanju. Za vse nas je bolje imeti 1450MHz (z veliko boljšim coolerjem), kot pa 1300MHz pa 110-120W porabe. GTX 1060 je dokaj neugodna rešitev za vse, ki si želijo smooth experience. Edino AMD ponuja poceni freesync (HDR) monitorje. GTX 1060/Gsync monitor ima absolutno worst P/P ratio. Čist noben ni pričakoval tako visokih stock frekvenc.

Jaz komentiram kartico. Ko pa kakemu privržencu kaj ne paše, prinese v odgovor CPU, P/W celotnega sistema, freesync in gsync, GTX1060.....
Daj zdaj kar računaj P/W na celo bajto, še hladilnik pečico, bojler...
Jaz govorim o 580, v zato namenjeni temi. Ti, kot uporabnik z nazivom pa itak vedno trollaš, kjer ni treba.

Predator X ::

dxx je izjavil:

Predator X je izjavil:


Gre se za P/W celotnega sistema. Dej no nehi že pametovat z P/W in rebrandanju. Za vse nas je bolje imeti 1450MHz (z veliko boljšim coolerjem), kot pa 1300MHz pa 110-120W porabe. GTX 1060 je dokaj neugodna rešitev za vse, ki si želijo smooth experience. Edino AMD ponuja poceni freesync (HDR) monitorje. GTX 1060/Gsync monitor ima absolutno worst P/P ratio. Čist noben ni pričakoval tako visokih stock frekvenc.

Jaz komentiram kartico. Ko pa kakemu privržencu kaj ne paše, prinese v odgovor CPU, P/W celotnega sistema, freesync in gsync, GTX1060.....
Daj zdaj kar računaj P/W na celo bajto, še hladilnik pečico, bojler...
Jaz govorim o 580, v zato namenjeni temi. Ti, kot uporabnik z nazivom pa itak vedno trollaš, kjer ni treba.


LoL, ti komentiraš?
RX 580 ti ponuja več perfa, to je važno.

dxx ::

Predator X je izjavil:


RX 580 ti ponuja več perfa, to je važno.

To sem tudi napisal. Nevem pa kaj si ti zraven CPU pripeljal...

Predator X ::

dxx je izjavil:

Predator X je izjavil:


RX 580 ti ponuja več perfa, to je važno.

To sem tudi napisal. Nevem pa kaj si ti zraven CPU pripeljal...


Ti si komentiral drugače.
Prvič lahko počakamo, da se malce cene umirijo.
Drugič ne pametovat o PWju, vsaj ne za PC. - Kar je pomembno, da je grafična tiha in hladna. Še bolj pa, da nima coil whine.
Tretjič Polaris 20 je dejansko prinesel dosti višje frekvence. I7 6700K vs i7 7700K (velik bolj se greje, je dražji, ima nov ime, vseeno pa je hitrejši).

Pri RX 480 sem pogrešal dobre coolerje.
MSI/ASUS/XFX GTR vse ostalo je bilo tko tko.
ZDej imaš pa dosti izbire, samo počakat bo treba dva tedna, da se cene mal umirijo.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Ja no,sem prec za to, vendar inženirji že vedo zakaj tega ne naredijo, ker čip tega enostavno ne bi zdržal.

Wrong! Pri Nvidiji tega ne naredijo, ker so v veliki prednosti in niso obupani, zato ni nobene potrebe po takšnem nategovanju kupcev.

Čip bi že zdržal. Pascal se tudi pri 2100Mhz ne pregreva.. 5 let bi že zdržal. Toliko kot bodo ti Polarisi, preden bodo začeli crkovat.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

m0LN4r je izjavil:

Grey je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Sej lahko sam zazenes demo in ti desno lepo izpise stevilke, koliko stvari se mora izrisat.
Zal je tako, da za vecji image quality (fotorealisticnost) bo potrebno exponentno vec elementov. Recimo svetlobne zarke 10, 100, 10000 itd drugace nebo slo.

Mene fascinira kako dober dx11 je to. Razlika med 1080p extreme in 8k optimised je meni ocitna. Pri 8k so zelo lepe in ostre teksture, ni pa tako dobre svetlobe, illuminacije, particlov ipd.

Demo sem večkrat že zagnal, ampak me ne prepriča. Koda ni optimizirana. Fotorealističnost je že na današnjem hardveru možno poganjat. Na vsem kar je od RX470 naprej performančno zmogljivo. Vtakneš še Freesync zraven in je popolno. Zdaj smo že tako blizu tej meji, da je meja že popolnoma zabrisana, če si programerji vzamejo čas, da naredijo stvar tako, da je prebavljiva za hardver.





Tole daš na Oculusa/VIve, inštaliraš dva RX470 - enega za levi in enega za desni uč za čim nižjo latenco in si zmagu. V večini primerov se ti zdi, da je film.

Spet, na teh dveh screenshotih so texture zelo lepe. AO in GI sta pa drek - poglej kako fotografijo podobnega okolja za referenco.
Poleg tega je premalo elementov na tleh, locenih kamenckov ni videt, tesselacije na grobih povrsinah je definitivno premalo.
O teh abnormalnih kolicinah saturacije modov pa rajsi ne bom zgubljal besed.....

In da se dodam, se vedno je prevec "lakiranih" objektov (specular/reflection); sicer unreal engine tu ni nic kaj boljsi. Nevem komu je to lepo, da se kamni, les, vse sveti kot porcelan. Kje je prah, umazanija, obrabljenost... Bo treba se veliko vec compute powerja za take stvari. Tam ko bo kaka Titan Volta na kolene spravila kolicina particlov bo zanimiva grafika, se kaj vec kot nasopana saturacija in lepe porcelanaste texture
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dxx ::

Predator X je izjavil:


Ti si komentiral drugače.
Prvič lahko počakamo, da se malce cene umirijo.
Drugič ne pametovat o PWju, vsaj ne za PC. - Kar je pomembno, da je grafična tiha in hladna. Še bolj pa, da nima coil whine.
Tretjič Polaris 20 je, dejansko prinesel dosti višje frekvence. I7 6700K vs i7 7700K (velik bolj se greje, je dražji, ima nov ime, vseeno pa je hitrejši).

Mojster, zaključila sva. Ti si genij za vse.
Pa še enkrat preberi, kaj sem napisal in kaj je bil tvoj (neumen) odgovor.

Telbanc ::

DarwiN je izjavil:

Ja no,sem prec za to, vendar inženirji že vedo zakaj tega ne naredijo, ker čip tega enostavno ne bi zdržal.

Wrong! Pri Nvidiji tega ne naredijo, ker so v veliki prednosti in niso obupani, zato ni nobene potrebe po takšnem nategovanju kupcev.

Čip bi že zdržal. Pascal se tudi pri 2100Mhz ne pregreva.. 5 let bi že zdržal. Toliko kot bodo ti Polarisi, preden bodo začeli crkovat.


Seveda si ti seznanjen z kvaliteto čipa, in obvladaš zadevo bolj kot inženirji ki se cel lajf s tem bavijo. In zato namesto da bi enostavno dvignili frekvenco čipa pri novi seriji, grejo gor popat hitrejši ram, obupanci...

Izgleda da so pri 1080 zelo obupani, ko majo tako napajanje....LOL.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

dxx ::

Slonic-tonic, tvojo 1700MHz verzijo čakamo. No vsaj 1600MHz na zraku, ker si bil 100%.

m0LN4r ::

Ker tisti hirejsi ram popa gor nvidia xD :))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

Predator X je izjavil:

dxx je izjavil:

Ubistvu vse.
cena, poraba, star prepakiran čip.
No vsaj 5-10% je hitrejša.


Sej RX 480 je prišla lani. Aja poraba te pa ne zanima pri navijanju CPUja.


Očitno irelevantno. Gleda se samo GPU. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Telbanc ::

dxx je izjavil:

Slonic-tonic, tvojo 1700MHz verzijo čakamo. No vsaj 1600MHz na zraku, ker si bil 100%.


Na zraku grejo 1500 mhz tele rx580. Več al manj vse. Na zraku bojo šle do 1550, do 1650mhz z vodo....

Kdor čaka dočaka.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Predator X ::

dxx je izjavil:

Predator X je izjavil:


Ti si komentiral drugače.
Prvič lahko počakamo, da se malce cene umirijo.
Drugič ne pametovat o PWju, vsaj ne za PC. - Kar je pomembno, da je grafična tiha in hladna. Še bolj pa, da nima coil whine.
Tretjič Polaris 20 je, dejansko prinesel dosti višje frekvence. I7 6700K vs i7 7700K (velik bolj se greje, je dražji, ima nov ime, vseeno pa je hitrejši).

Mojster, zaključila sva. Ti si genij za vse.
Pa še enkrat preberi, kaj sem napisal in kaj je bil tvoj (neumen) odgovor.


Še enkrat, nemoreš pričakovat višjih frekvenc in boljši P/W. RX 580 pšredstavlja RX 480 GS in je OC out of the box. Sej maš silent/gaming in OC.

DarwiN ::

Seveda si ti seznanjen z kvaliteto čipa, in obvladaš zadevo bolj kot inženirji ki se cel lajf s tem bavijo. In zato namesto da bi enostavno dvignili frekvenco čipa pri novi seriji, grejo gor popat hitrejši ram, obupanci...

Nvidia je zgolj by the way "dovolila" AIBjem napikat gor hitrejši ram.. That's it. 3 minute dela in nobenega marketinga/direndaja. Pač kot nekakšen odgovor na obupno potezo AMDja...

Izgleda da so pri 1080 zelo obupani, ko majo tako napajanje....LOL.

Kakšno napajanje? ~200W na kartici višjega razreda je too much, medtem ko ima AMD enako porabo pri usrani 580tki.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Predator X ::

DarwiN je izjavil:

Seveda si ti seznanjen z kvaliteto čipa, in obvladaš zadevo bolj kot inženirji ki se cel lajf s tem bavijo. In zato namesto da bi enostavno dvignili frekvenco čipa pri novi seriji, grejo gor popat hitrejši ram, obupanci...

Nvidia je zgolj by the way "dovolila" AIBjem napikat gor hitrejši ram.. That's it. 3 minute dela in nobenega marketinga/direndaja. Pač kot nekakšen odgovor na obupno potezo AMDja...

Izgleda da so pri 1080 zelo obupani, ko majo tako napajanje....LOL.

Kakšno napajanje? ~200W na kartici višjega razreda je too much, medtem ko ima AMD enako porabo pri usrani 580tki.


OMG. Sej ma tud GTX 1080 300W+.

DarwiN ::

OMG. Sej ma tud GTX 1080 300W+.

Really? Link?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

dxx ::

D3m je izjavil:

Predator X je izjavil:

dxx je izjavil:

Ubistvu vse.
cena, poraba, star prepakiran čip.
No vsaj 5-10% je hitrejša.


Sej RX 480 je prišla lani. Aja poraba te pa ne zanima pri navijanju CPUja.


Očitno irelevantno. Gleda se samo GPU. ;)

Gospod je vprašal kaj je bednega pri RX580. In sem mu odgovoril kaj MENE moti. Torej, še enkrat, za tiste ki ne znajo brati. Cena, poraba, star-prepakiran čip.
Potem pa ste od nikoder privlekli 6700k vs 7700k, GTX-e 1060, Gsync-freesync...
Trollanje na veliko.
1500MHz na zraku?
Bo še trajalo....

Predator X ::

DarwiN je izjavil:

OMG. Sej ma tud GTX 1080 300W+.

Really? Link?


Sem že 100x linkal. Na CBju. Sej je vseeno sej tud GTX 1060 pri 2150 kuri okol 210-220W pa, če bi izdal zdej vn GTX 2060 z 2200MHz out of the box in 220W se prav noben ne bi pritoževal.

DarwiN ::

Pusti zdaj navijanje. Tule imaš porabo pri 2000-2100Mhz:


če bi izdal zdej vn GTX 2060 z 2200MHz out of the box in 220W se prav noben ne bi pritoževal.

Wrong again!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

Telbanc je izjavil:

dxx je izjavil:

Slonic-tonic, tvojo 1700MHz verzijo čakamo. No vsaj 1600MHz na zraku, ker si bil 100%.


Na zraku grejo 1500 mhz tele rx580. Več al manj vse. Na zraku bojo šle do 1550, do 1650mhz z vodo....

Kdor čaka dočaka.

Lazes spet, kot si sam rekel navaden uporabnik ne bo sel spreminjat voltaze, ampak samo frekvenco in tdp limiter dvignil.

In to so dejanske frekvence po nekaj minutah. Povprecje je pod 1475.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Predator X ::

DarwiN je izjavil:

Pusti zdaj navijanje. Tule imaš porabo pri 2000-2100Mhz:


če bi izdal zdej vn GTX 2060 z 2200MHz out of the box in 220W se prav noben ne bi pritoževal.

Wrong again!



Sure. :D

m0LN4r ::

Predator X je izjavil:

DarwiN je izjavil:

OMG. Sej ma tud GTX 1080 300W+.

Really? Link?


Sem že 100x linkal. Na CBju. Sej je vseeno sej tud GTX 1060 pri 2150 kuri okol 210-220W pa, če bi izdal zdej vn GTX 2060 z 2200MHz out of the box in 220W se prav noben ne bi pritoževal.

Ti tudi lazes:
https://www.computerbase.de/2016-07/gef...

To so porabe celotnega racunalnika... Sem ti pa tudi iz prve roke demonstiral day1 kolko porab.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

DarwiN ::

Kaj te tukaj moti, Predator?



Obe tovarniško naviti novi kartici. Enaka spletna stran, enaka metodologija pri merjenju porabe.. Ali trdiš, da so TPU biased proti AMDju?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Predator X ::

m0LN4r je izjavil:

Predator X je izjavil:

DarwiN je izjavil:

OMG. Sej ma tud GTX 1080 300W+.

Really? Link?


Sem že 100x linkal. Na CBju. Sej je vseeno sej tud GTX 1060 pri 2150 kuri okol 210-220W pa, če bi izdal zdej vn GTX 2060 z 2200MHz out of the box in 220W se prav noben ne bi pritoževal.

Ti tudi lazes:
https://www.computerbase.de/2016-07/gef...

To so porabe celotnega racunalnika... Sem ti pa tudi iz prve roke demonstiral day1 kolko porab.


Sej podobno so prikmazal za RX 480... okol 215W za sistem. RX 480 pa naj bi pokurila 165W (50W za sistem).

DarwiN je izjavil:

Kaj te tukaj moti, Predator?



Obe tovarniško naviti novi kartici. Enaka spletna stran, enaka metodologija pri merjenju porabe.. Ali trdiš, da so TPU biased proti AMDju?



Mene nič, pač cherry pickaš tisto stran, ki ti je všeč in to je to.

lp

Zgodovina sprememb…

Predator X ::


Telbanc ::

DarwiN je izjavil:

Pusti zdaj navijanje. Tule imaš porabo pri 2000-2100Mhz:



In bogemu čipeku bi po enem tednu odneslo streho....lah sicer naviješ 1060 na 2200mhz, tolk da se zadeva zboota...LOL. Pa morda en bench, pozimi pri minus 10 in odprtem oknu...seveda je potrebna tud kaka molitev, bojda pomaga.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

m0LN4r ::

Eh tak hudo pa spet ni, ni to 2. generacija 14nm procesa, kot 580...

Evo malo za predebatirat, so na CB naredili en zelo zanimiv clanek:



Preden bleknete ven kako neumnost, dobro poglejte slikice... Predvsem ta mlajsa generacija.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Ta druga je tudi zanimiva, ampak nazalost cakamo predolgo na amdjev odgovor za 1080 in Ti:

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AapocalypseE ::

Mene samo zanima zakaj tak kraval 480 vs. 580 glede porabe in malenkost višjih fpsjev 580ke?

480 in 580 sta identični kartici in, če navijemo obe kartici na identične clocke, dobimo isto porabo in iste fpsje.

Delate pa cel doktorat s tega...

Ales47 ::

nikjer pa ne najdem testov od rx 580 4GB modela... ??
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

Predator X ::

AapocalypseE je izjavil:

Mene samo zanima zakaj tak kraval 480 vs. 580 glede porabe in malenkost višjih fpsjev 580ke?

480 in 580 sta identični kartici in, če navijemo obe kartici na identične clocke, dobimo isto porabo in iste fpsje.

Delate pa cel doktorat s tega...


RX 580 bi imela manjšo porabo po vsej verjetnosti, ker pri večini RX 480 boš težko dosegel 1400MHz+ (nekak bi rabu vsaj 1.15V za povprečen OC 1400MHz, kar pa takoj pomeni 200W porabe za GPU).

LP

AapocalypseE ::

Aja?

Če pa pišete, da nove 480 grejo bp 1470MHz.

Kdo zdaj spet laže?

D3m ::

Vse skupaj postaja že naporno.

Kaj, ko bi malo šli na svež zrak.
|HP EliteBook|R5 6650U|

99ghetto99 ::

Mogoče ne spada v to temo, pa vedar me zanima naslednje. Načrtujem nadgradnjo svoje grafične kartice R9 280x, trenutno imam v računalniku procesor fx 8320 kar me skrbi da je že malo v letih. Prosil bi, da mi predlagate katero grafično kartico bi se splačalo kupiti, da procesor nebi preveč zaustavljal vsega skupaj.

Lp Klemen

Telbanc ::

AapocalypseE je izjavil:

Aja?

Če pa pišete, da nove 480 grejo bp 1470MHz.

Kdo zdaj spet laže?


Postavil sem link, ko je šla ena 1510 mhz, rx 480. Zadnji čipi so bli dost hitri.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

hojnikb ::

ena ptica ne prinese pomladi..
#brezpodpisa

Telbanc ::

hojnikb je izjavil:

ena ptica ne prinese pomladi..



Dal sem tud link ko so šle po 1475 mhz.

Včasih mam občutek, da sem na forumu, kjer sodelujejo udeleženci doma upokojencev...vsaj kaj se spomina tiče.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

hojnikb ::

lej mas tut primerke k grejo komi cez 1400
#brezpodpisa
««
74 / 94
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98291118017 (6471) easyrider3
»

Gtx 1060 ali RX 480 (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Kaj kupiti
1395193011 (156723) Predator X

AMD Radeon R9 400 Series (strani: 1 2 3 4118 119 120 121 )

Oddelek: Strojna oprema
6004672843 (529499) gddr85

Več podobnih tem