» »

EPoX 8RDA+ ali Abit NF7-S

EPoX 8RDA+ ali Abit NF7-S

Grimlord ::

Odločam se med tema dvema ploščama in se ne morem odločit. Vem da vsi hvalijo Abit, kaj pa EPoX ?

Please help!
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

sash ::

Abit ti lepše paše k podpisu, sicer ga boš mogo menjat ;)

Sicer sem pa z svojo Abitko zelo zadovoljen
--------------------
Think different...
TOROiD Group

BaRtMaN ::

Sem preds isto dilemo, a se nagibam k 8RDA+.

Grimlord ::

No, jaz pa se bolj nagibam k Abitki. Ker bi zdaj rad kupil dobro plato. Ker sem ga s tem Asusom precej posral :8)

Razlika va ceni je pa dobrih 5k sit. Saj to ni glih nevem kaki denar, samo, mam pa pomisleke. :))
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

DjTonic ::

Hm mogoče malo čudna primerjava vendar ti bo nudila Abitka veliko več. Recimo z Tole epox 8rda+ boš prikrajšan za Soundstorm, SerialATA za Firewire tega ne morem trditi. Vendar če ti gre na tesno z denarjem kr kupi Epox plato. Drugače pa ne pozabi da je Abitka sanje vseh overclockarjev. Epox pa baje rade crkujejo, pa ne pozabi da je tale NF7-S rev2.0 bržkone najboljša nForce2 plata in je bila pred kratkim še okrog 38 000SIT.

kuglvinkl ::

8rda+ boš prikrajšan za Soundstorm,

Samo out of the box.

za Firewire tega ne morem trditi

IEEE1394 je vključen (zakaj mi je ta oznaka bolj domača?:))

pox pa baje rade crkujejo,

Link please.

Kaj bi vzel sam? Abitke še nisem preizkusil, sem pa z Epoxovo jako zadovoljen. Samo NB in SB moraš hladit pri OC.
Your focus determines your reallity

Grimlord ::

Tnx DjTonic ;)

Saj pravim, da bi rad eno dobro plato kupo, ker sem se s tem Asusom (A7S333) lepo za*ebal. :D

Then Abit it is! ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

kuglvinkl ::

IMHO si počil predvsem z S-om: Asusom (A7S333)
Your focus determines your reallity

Grimlord ::

jap jap. Vem, mam full slabi performance zaradi tega čipovja (beri 5500 3DMarkov2001SE)

Duron 1200
A7S333
512MB DDR333
GV-R9000PRO 64 MB
Lite-On
...
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

DjTonic ::

pox pa baje rade crkujejo,

Link please.

Nevem linka vendar sem na forumu zasledil nemalo osebkov s težavami z to matično ploščo. Posledično je bil zato nakup nove plate obvezen.:\ . Nekateri so šli potem celo iz Epoxa na Abit. Drugače pa je tudi Epox zelo solidna plata saj nisem napisal da je slaba vendar se s tole Abitko ne more dodobra kosati.:D

c3R4R ::

@kuglvinkl
Epox pa baje rade crkujejo,
Kdo je to reku?? A?;(( ;(( Sploh ni res... Moja dela SUPER..8-)

BTW: PA ne tega okol nabijat, da rade crkujejo... Rajš bo crknila Abitka kot pa Epoxova... Imam izkušnje. Če te zanima, ti jih bom povedu....

@Grimlord
Vsekakor je NF7-S še vedno boljša od 8rda+.... Tko, da kup si Abitko..
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

kuglvinkl ::

criLin15: razjasni si pojme, kdaj se citira.

Sam sem dal priliko Epoxu po Abitkah. Zaenkrat me še ni razočaral.
Your focus determines your reallity

DjTonic ::

ker sem se s tem Asusom (A7S333) lepo za*ebal.
Sicer pa SIS (podobno kot ALI) ni nikoli veljal za proizvajalca čipovij z nekimi ekstremnimi performanci to je bolj za tiste nezahtevne uporabnike, ki jim navijanje in Benchmarki niso tako pomembni. Sedaj pa VIA in Nvidia r0x! predvsem pa nVidia.>:D Evo na planet 3DNow! so spisali en članek in primerjali tvojo SIS 745 plato z drugimi recimo Nvidio in VIO. ;)

OwcA ::

Moram priznati, da sem tud sam še vedno navdupen nad svojo 8RDA+. Z vodnim hlajenjem in nekaj modifikacijami mi je uspelo prilezti do 241 MHz, pa imam še ne-Ultra izvedenko. Novejše bi naj prišle do 220 MHz brez vsakršnega truda. Veliko število poročil o težavah s temi ploščami gre pripisati predvsem njih veliki razširjenosti in ne težavam s kavaliteto.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

DjTonic ::

Veliko število poročil o težavah s temi ploščami gre pripisati predvsem njih veliki razširjenosti in ne težavam s kavaliteto.

Ja to bo kar držalo vendar si pač nekateri res preveč upajo in zato marsikatera plata ne zdrži naporov, ki jih je uporabnik matični zadal. Vendar če je vse dobro hlajeno Predvsem Northbridge in southbridge ni težav s stabilnostjo.

frenk ::

jest mam 8rda+ in sm meu problem z biosm...mogoče si to mislu...ampak a veš kva...moj kolega je meu pa abitko pa mu je tud bios crknu...moja epox prau lepo deluje...če hočeš najbolš kup intla z 800mhz fsb, če pa hočš najbol razmerje med ceno in performans pa vzam epox in amd...če maš abit in amd nisi zadeu najbolšga razmerja med ceno in zmogljivostjo...pa ne me zdej preveč napizdit abit fan-i:D

kuglvinkl ::

če maš abit in amd nisi zadeu najbolšga razmerja med ceno in zmogljivostjo..

Kaj, ko bi take izjave podkrepil?
Your focus determines your reallity

DjTonic ::

@frenk: Vprašanje je tudi katerega AMD-ja vzameš.:D
Če se gre npr o istem procesorju je seveda bolše razmerje če vzameš Epox vendar mislim da tistih nekaj tisočakov, ko stane Abitka več popolnoma upraviči saj ima nekaj več bonbončkov. ;)
Jaz sem se za mojo Abitko odločel predvsem na podlagi testov in stvari, ki jih prinaša in jih bom potreboval v prihodnosti.

||_^_|| ::

Jst sm pred tremi dnevi zamenju plato (kt7 -> nf7 2.0) pa ram. pa na novo naložu sistem. Sam mam kr neki problemov (rač. se obeša kr na random, sploh med igranjem špilov), pa mi še ni uspel ugotovit kva je narobe.

DjTonic ::

Kaj si kaj navijal? Mogoče imaš prenizko CPU voltažo ali pa previsok fsb, kaj pa rami,...

Grimlord ::

Jaz mislim nabavit Bartona 2500+ BOX varjanto, ki jo dobiš pri JAEtu za 26k sit, majo akcijo.

Samo, najprej štalca (plata), pol pa kravca (procesor). :D
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

frenk ::

kuglvinkl:

ABIT NF7-S NFORCE2 DDR +SB+LAN+SATA+FW 28.500 34.200

EPOX 8RDA+ NFORCE2 DDR +SB+LAN+FW 20.000 24.000

...pomoje da se vid da je razlika očitna...poleg tega nker ne piše da abit doseže boljše rezultate...sta si z epox zlo enakovredni plati...je pa res da če hočeš bonbončke, ki jih epox nima boš sigurno abit nabavu...če nism dobr podkrepiu pa kr povej:)

||_^_|| ::

DjTonic: Vse na defaultu.

c3R4R ::

@frenk
Podkrepil si v redu. Se popolnoma strinjam s tabo...;) :)

EPOX ZAKON:) 8-)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

kuglvinkl ::

Abit je pri JAE 29k SIT. Kolk stane SATA kontroler?
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Da se razumemo, jaz imam 8RDA+. Nočem pa, da se nabija.
Your focus determines your reallity

frenk ::

34.440,00 je cena nf7-s pri JAE...zdej nevem kva sm spregledou da nism najdu tistih 29k...tud v akciji sm pogledou pa nč...kam nj še pogledam...sej sm reku da če folk rab SATA nj pač kup abit-ko...nimam nč proti abit ampak mam pa rad pocen in dobr...k mi bo pa tale plata crknla bo šla pa na servis poj pa v prodajo:D in v abit fan club:D

kuglvinkl ::

fašem ping time out pri JAe, ampak pred par dnevi je bila IIRC akcija za 29k.
Your focus determines your reallity

boštjan ::

še vedno je

Marjan_2 ::

pisalo je do 23.6 ali do razprodaje zalog... ker Abitke ni več na prvi strani pod akcijo, domnevam da je zaloga pošla...


Škoda, sem jo glih mislil v ponedeljek it nabavit :(

frenk ::

no zgleda da je res bla v akciji:) ...pomoje so zaloge pošle:\

Grimlord ::

Damn! ;(

Kaj pa naj zdaj naredim?
Zdaj med vikendom bom mojo asusko ven vzel, pa jo prodal. :8)
Sicer jo majo pri Taipanu za 32.4 k sit (Abit NF7-S v2.0), samo mi JAE nekak bolj "diši" :D .


I do not know what to do. :(
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Grimlord ::

Bi delal Barton 2500+ na 8RDA+ ?
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Grimlord ::

:D Nekaj sem našel :D


Abit NF7-S za 29k sit

Samo ne vem če je revizija 2.0 :D
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

VASkO ::

Grimlord, seveda dela barton na 8RDA+

frenk ::

tud če je 29k je še usen dražja kot 8rda+, poleg tega pa nis nč prdobu...no ja, si prdobu s tem da si na boljšem zvoku in imaš sata ampak al sploh rabš sata in ali sploh opaziš razliko med zvokoma teh dveh plat:\...jest bi ti usen priporočal epox:)

OwcA ::

8RDA+ kar se tiče zvoka nič ne zaostaja za NF-7.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

_Dejan_ ::

Fantje jst mam EPOX 8RDA(ne plus), pa sem isto pršu tako kot owca do 241mhz FSB-ja s tem da mam NB in SB zračno hlajen on pa vodno. Narejen mam Vdd mod(1,86V), pri tako visokim FSBju mi nagaja samo ram. Drugač pa mi plošča dela super, nobenih težav nimam z njo niti z BIOS-om. Glede zvoka, zvok je porazen z N-force gonilniki(original) zato sem naložu ene Realtekove gonilnike(za ALC650) in zdej dela super. Tko da če boš kupu ABIT al pa EPOX ne boš nič zgrešil razen da ma ABIT še SATA.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

VASkO ::

_Dejan_, zvok na + Epoxu in na abitki NF7-S je cist druga stvar, kot na tvoji plati

_Dejan_ ::

ja vem uni dve imata soundstorm.
mogu bi nekje dobit ene zvočnike k majo optični vhod da bi probu kaj sploh zmore moja zvočna kartica.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

plata za 15k sit

Oddelek: Kaj kupiti
341626 (1268) minirac
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930370 (16965) Jaffa
»

Katero plato-NUJNO

Oddelek: Kaj kupiti
231312 (979) boštjan
»

Vprašanja glede NF7-S in EP-8rda3+

Oddelek: Kaj kupiti
281565 (1151) GUFY
»

Abit NF7-s rev. 1.2 je zunaj!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1335718 (3582) Tradewind

Več podobnih tem