» »

Telekom Slovenije draži stare pakete

Telekom Slovenije draži stare pakete

Slo-Tech - Telekom Slovenije je sporočil, da bo jeseni podražil praktično vse starejše pakete dostopa do interneta in spremenil cene nekaterih drugih storitev. Od 1. septembra 2016 se bo za 1,50 evra dvignila cena starejših fiksnih in konvergenčnih širokopasovnih paketov. Gre za pakete, ki jih ni mogoče več kupiti, vseeno pa je na njih še vedno veliko naročnikov. To so paketi Fiksni Solo, Fiksni Duo, Fiksni Trio, stari Modri, družinski A, B in C.

Poleg tega se bo za 0,95 evra podražilo naročniško razmerje Druga številka. Cene klicev iz Telekomovega fiksnega omrežja so odslej poenotene, in sicer znašajo 4,98 centa na minuto (z DDV) ne glede na to, kam kličemo, razen brezplačnih znotraj Telekomovega VoIP-a.

Kot je običaj, lahko naročniki prizadetih paketov brez odpovednega roka in pogodbenih kazni odstopijo od naročniških razmerij. Kdor ima subvencionirano opremo, jo lahko bodisi vrne v zameno za kupnino, od katere se odšteje uporabnina, bodisi obdrži in izplača sorazmerni del prejete ugodnosti.

67 komentarjev

«
1
2

Rampage ::

Kot je običaj, lahko naročniki prizadetih paketov brez odpovednega roka in pogodbenih kazni odstopijo od naročniških razmerij. Kdor ima subvencionirano opremo, jo lahko bodisi vrne v zameno za kupnino, od katere se odšteje uporabnina, bodisi obdrži in izplača sorazmerni del prejete ugodnosti.


Kako dolgo? Će grem ta mesec na telekom in bom čet slab mesec "prizadet uporabnik", lahko potem kadarkoli odstopim od naročniškega razmerja (brez penalov seveda)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rampage ()

shadeX ::

Verjetno ne bo šlo tako zlahka, da bi si brez penalov kupil nov telefon po znižani ceni, nato pa odstopil od pogodbe (če maš to v mislih) :)

zmaugy ::

"Kakšna sreča, da je Telekom ostal "naš" ", si je zamrmral uporabnik, ki ga bo omenjeni ukrep udaril po žepu.

Rampage ::

shadeX je izjavil:

Verjetno ne bo šlo tako zlahka, da bi si brez penalov kupil nov telefon po znižani ceni, nato pa odstopil od pogodbe (če maš to v mislih) :)


LOL, kaj ti bo telefon, internet bi + vezava, pa potem brez obveznosti odstopim če mi nebo kul >:D

Dr_M ::

Ker je taka jeba menjat paket..
To sicer ni prvic, da drazijo stare pakete.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Cervantes ::

Imam Modri od februarja letos.
A kdo ve, a to pade pod "stari" Modri?
Ne najdem podatka nikjer.

Cervantes ::

Cervantes je izjavil:

Imam Modri od februarja letos.
A kdo ve, a to pade pod "stari" Modri?
Ne najdem podatka nikjer.

Sorry. Sem našel.

aerie ::

Cervantes je izjavil:

Cervantes je izjavil:

Imam Modri od februarja letos.
A kdo ve, a to pade pod "stari" Modri?
Ne najdem podatka nikjer.

Sorry. Sem našel.

Kje si našu podatek o tem, če se že javljaš?

McHusch ::

Sklenjeni pred 21.3.2016 (na linku)

PARTyZAN ::

Vsi operaterji to počnejo, ne samo TK.

Jerry000 ::

Izimobil ma še najboljšo ponudbo. Sam sem šel stran od telekoma, predragi so

Master_Yoda ::

Od kdaj te ima izimobil v ponudbi stacionarni internet ?

Compufreek ::

Ostali so bili cenejši ampak sem dolgo ostal pri telekomu, kaj ti bo cenejši paket če pa ti omrežje skos niha med E pa H tu pa tam pa se pokaže LTE.
Trenutno mam (ker je služben) SiMobil za katerega sploh nevem kak lahko operira napram tega da signal niha v centru Ljubljane -.- kak greš malo ven je signal čisto variabiln
Ampak najbolj zanimiv mi je pa telemach ki je res uredil pokritost, nekje na planini kjer noben drug ni mel signala ozirma E največ je kolegica mela LTE in celo delav je ni samo pisalo pa tudi drugod je delav super, "they really got their shit together"

Tako da včasih sem res zagovarjal Telekom in mi je blo vseeno da je dražji ker pač sem rabil zanesljivo omrežje, zdaj pa mate Telemach ko je 5 eur cenejši pa isto ali boljše omrežje :)

matobeli ::

Izimobil ima najboljšo mobilno ponudbo. Pa na Telekom omrežju je.

meanwhile pri T2ju. v zadnji par letih so za drobiž podražili, zadnjič pa me je pričakala še ponudba da mi brez doplačila zvišajo DL (na 100), če se vežem za dve leti.

Mogoče je pa za to skoraj v stečaju...

Ganon ::

Jaz sem šel h konkurenci in prišel nazaj na Telekom. Ni primerjave.

Jerry000 ::

Ganon je izjavil:

Jaz sem šel h konkurenci in prišel nazaj na Telekom. Ni primerjave.

Kera konkurenca? Jaz sem iz Telekoma na Izimobil presedlal in moram rečt da je ISTO. Le da manj plačujem...enote mam pa 1500 za 6,90€ nikol več telekom

shadeX ::

Ganon je izjavil:

Jaz sem šel h konkurenci in prišel nazaj na Telekom. Ni primerjave.


Ni primerjave v zvezi s katerimi storitvami? Daj povej več..

Starodavni ::

Nekaj me zanima, ker ta telekom nimna ravno dobro razvidno iz tega seznama. Cela zmešnjava je v moji glavi ko berem to na linku.

mi smo naročili paket preko optike, lansko poletje, pa me zanima če se temu paketu kaj dvigne cena. Podaljšali pa smo seveda letos - pogodba pa to. Paket vsebuje telefon, ki ga ne uporabljamo, internet 100/20 in tv paket mega - 250 programov

sklepam da se temu paketu ne poveča naročnina?

hvala za odgovor

moi ::

Starodavni je izjavil:

Nekaj me zanima, ker ta telekom nimna ravno dobro razvidno iz tega seznama. Cela zmešnjava je v moji glavi ko berem to na linku.

mi smo naročili paket preko optike, lansko poletje, pa me zanima če se temu paketu kaj dvigne cena. Podaljšali pa smo seveda letos - pogodba pa to. Paket vsebuje telefon, ki ga ne uporabljamo, internet 100/20 in tv paket mega - 250 programov

sklepam da se temu paketu ne poveča naročnina?

hvala za odgovor


hmm tudi pri nas je podobna situacija,
imamo siol optiko 20/20 ze nekaj let, potem kabelsko preko optike in navaden isdn telefon. Tako kot tam pise se zdi kot da bojo tudi siol optiko podrazili? "FIKSNI SOLO paketi, Internet SiOL,..." kaj zna kdo razvidet?
oh no its alive

jizzer ::

Starodavni je izjavil:

Nekaj me zanima, ker ta telekom nimna ravno dobro razvidno iz tega seznama. Cela zmešnjava je v moji glavi ko berem to na linku.

mi smo naročili paket preko optike, lansko poletje, pa me zanima če se temu paketu kaj dvigne cena. Podaljšali pa smo seveda letos - pogodba pa to. Paket vsebuje telefon, ki ga ne uporabljamo, internet 100/20 in tv paket mega - 250 programov

sklepam da se temu paketu ne poveča naročnina?

hvala za odgovor


sori, ampak je res tak težko poklicat na tisto njihovo številko (080 1000 se mi zdi), počakat 5minut, in vprašat support?

Nevem kako je pri ostalih operaterjih, verjetno velja tudi nasplošno, treba je parkrat na leto spremljat paket, če se je kaj spremenilo in predvsem če je kaj novejšega ugodnejšega. Kolikokrat naletim na kakšnega znanca ki uporablja paket še iz leta 2012 hkrati pa se pritožuje, kako je neuporaben in drag ;(( Ko mu pa svetuješ naj se oglasi v poslovalnici pa reče "eh ne spoznam se jaz na to ni časa". Hja pol pa nič 8-O

vaga101 ::

Compufreek je izjavil:

Ostali so bili cenejši ampak sem dolgo ostal pri telekomu, kaj ti bo cenejši paket če pa ti omrežje skos niha med E pa H tu pa tam pa se pokaže LTE.
Trenutno mam (ker je služben) SiMobil za katerega sploh nevem kak lahko operira napram tega da signal niha v centru Ljubljane -.- kak greš malo ven je signal čisto variabiln
Ampak najbolj zanimiv mi je pa telemach ki je res uredil pokritost, nekje na planini kjer noben drug ni mel signala ozirma E največ je kolegica mela LTE in celo delav je ni samo pisalo pa tudi drugod je delav super, "they really got their shit together"

Tako da včasih sem res zagovarjal Telekom in mi je blo vseeno da je dražji ker pač sem rabil zanesljivo omrežje, zdaj pa mate Telemach ko je 5 eur cenejši pa isto ali boljše omrežje :)


Js imam Simobil na iphone6s in v Lj. mi nikoli ne niha, pa delam na terenu po Lj. Ce mam nastiman na 3G potem imam skos 3G, če dam na LTE potem je skos LTE... in je skoraj vedno poln signal.

FireSnake ::

Starodavni je izjavil:

Nekaj me zanima, ker ta telekom nimna ravno dobro razvidno iz tega seznama. Cela zmešnjava je v moji glavi ko berem to na linku.

mi smo naročili paket preko optike, lansko poletje, pa me zanima če se temu paketu kaj dvigne cena. Podaljšali pa smo seveda letos - pogodba pa to. Paket vsebuje telefon, ki ga ne uporabljamo, internet 100/20 in tv paket mega - 250 programov

sklepam da se temu paketu ne poveča naročnina?

hvala za odgovor


Slo-tech je zdaj helpdesk, po novem?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Maj ::

Jerry000 je izjavil:

Ganon je izjavil:

Jaz sem šel h konkurenci in prišel nazaj na Telekom. Ni primerjave.

Kera konkurenca? Jaz sem iz Telekoma na Izimobil presedlal in moram rečt da je ISTO. Le da manj plačujem...enote mam pa 1500 za 6,90€ nikol več telekom


Enako sem naredil tudi sam.
Če pa na Petrolu kupiš vrednostno kartico te pa pride naročnina še 10% manj, torej 6,2 evra.

Za fiksni internet ima pa zaenkrat še najugodnejšo ponudbo Amis.

Tilen ::

Mimogrede, Izimobil je na omrežju Telekoma Slovenije.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SkipEU ::

Compufreek je izjavil:

Tako da včasih sem res zagovarjal Telekom in mi je blo vseeno da je dražji ker pač sem rabil zanesljivo omrežje, zdaj pa mate Telemach ko je 5 eur cenejši pa isto ali boljše omrežje :)


Ha ha, dokler ne greš čez mejo in za en ovinek, potem pa imaš mrtev telefon.

KoKi ::

zmaugy je izjavil:

"Kakšna sreča, da je Telekom ostal "naš" ", si je zamrmral uporabnik, ki ga bo omenjeni ukrep udaril po žepu.

Kaj točno si želel s tem povedat? Če bi ga privatizirali bi nekdo - ki je zrcalna slika tebe - rekel: ""Kakšna sreča, da smo Telekom privatizirali", si je zamrmral uporabnik, ki ga bo omenjeni ukrep udaril po žepu."
Obojni pa ste tečni kot driska.
# hackable

zmaugy ::

Hotel sem povedati, kakšno srečo imamo, da je Telekom "naš". To prizadetim s podražitvami pomeni ogromno. >:D

roli ::

SkipEU je izjavil:

Compufreek je izjavil:

Tako da včasih sem res zagovarjal Telekom in mi je blo vseeno da je dražji ker pač sem rabil zanesljivo omrežje, zdaj pa mate Telemach ko je 5 eur cenejši pa isto ali boljše omrežje :)


Ha ha, dokler ne greš čez mejo in za en ovinek, potem pa imaš mrtev telefon.

Od kje pa ta ideja?
Oče je bil pred kratkim v Franciji in ni imel nobenih problemov. Za dodatnih 10EUR na mesec dobiš še neomejeno klicev in SMSov pa mislim, da 1GB prenosa podatkov. Kar niti ni tako slabo.

Telemach ima sicer precej problemov kadar hočeš pri njih kupit kak kos opreme. Ampak omrežje samo in pa ponudba sta ok.

Jaz in moja mati si sicer kar se mobilnega dela tiče deliva tale Telekomov Modri paket in prav tako nimava nekih težav.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

MrStein ::

jizzer je izjavil:


sori, ampak je res tak težko poklicat na tisto njihovo številko (080 1000 se mi zdi), počakat 5minut, in vprašat support?

Če nekdo odgovori tukaj, bo odgovor videlo na desetine ali več bralcev.
Na supportu bo dobil odgovor le en (in verjetno pozabil do naslednjega dne).

Rampage je izjavil:

Će grem ta mesec na telekom in bom čet slab mesec "prizadet uporabnik", lahko potem kadarkoli odstopim od naročniškega razmerja (brez penalov seveda)?

---> "Gre za pakete, ki jih ni mogoče več kupiti"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

A ima kateri od podraženih paketov popust v zameno za vezavo (kot imajo trenutni paketi v prodaji)?
Recimo če je nekdo januarja vzel paket in vezavo na 2 leti. V zameno dobi prvo leto popust na naročnino.
Če zdaj po 8 mesecih prekine, ali je dolžan vrniti omenjeni popust za nazaj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

konspirator ::

Starodavni
Najdi svojo pogodbo, primerjaj jo s seznamom zgoraj (paketi Fiksni Solo, Fiksni Duo, Fiksni Trio, stari Modri, družinski A, B in C.), če najdeš ujemanje sledi podražitev, drugače ne.

Na pamet bi rekel, da pri tebi podražitve ni.

Zgodovina sprememb…

SumTingWong ::

Sam sem naročnik paketa "Trio A", se mi zdi da se imenuje. Pogodbo sklenil januarja 2015 za dve leti. Januarja nameravam na T2. Mislite da bi lahko to že prej speljal, brez kakšnih pretiranih stroškov?

barakus ::

Kateri adsl je zdaj najcenejsi za 4mbit adsl pri TS/Amis?

SkipEU ::

roli je izjavil:

Od kje pa ta ideja?


Iz dopusta na Hrvaškem prejšnji teden. Kolegi s Telemachom so na otokih imeli mrtve telefone. Aja, pa ker malo več potujem po svetu, lahko povem, da razen s Telekomom, so z drugimi vedno neke težave ali pa sploh ne delajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkipEU ()

Invictus ::

SumTingWong je izjavil:

Sam sem naročnik paketa "Trio A", se mi zdi da se imenuje. Pogodbo sklenil januarja 2015 za dve leti. Januarja nameravam na T2. Mislite da bi lahko to že prej speljal, brez kakšnih pretiranih stroškov?

Če so ti povečali naročnino, potem ja. Brez stroškov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AndrejO ::

zmaugy je izjavil:

Hotel sem povedati, kakšno srečo imamo, da je Telekom "naš". To prizadetim s podražitvami pomeni ogromno. >:D

V bistvu meni, kot solastniku, pomeni veliko. Pomeni signal, da bo podjetje zelo verjetno še naprej štancalo dobiček in zelo verjetno tudi še naprej izplačevalo dividende.

Vse ostale variante, ki bi ogrožale dobičkonostnost, bi se mi seveda zdele kriminalne.

jack ::

Jaz sem po N letih končno sprejel odločitev da grem stran iz Telekoma... Od včeraj preklopljen na T-2 (telekomova centrala, vdsl2, bitstream) in sem si praktično razpolovil stroške (prej 65eur za toptrio-c paket) sedaj 31 eur za t4 giga paket (2x hdtv, 2 stacionarni cifri, 20/2 internet, S programska shema)... Imam vezavo za dve leti ampak ti dve leti je naročnina fiksnih 31 eur (sicer redna cena 39), pa prvo leto imam free XL programsko TV shemo! Ko bo to treba drugo leto doplačati (8eur + 4 eur za ogled nazaj) bom videl kakšne bodo takrat opcije - ampak tudi v primeru da ne bo kakšnih akcij bo še vedno 25% ceneje kot bi bilo pri telekomu... zna pa biti da bi takrat na kakšen paket ala "oranžni diamant" prešel in bi za 50 eur dobil vse to ter še hitrejšo inet pipico 40/20 ...(ki pa jo niti ne rabim)...

Slabe strani menjave:
-ogled nazaj samo za 3 dni (vs 7 dni telekom)
-počasnejši internet 20/2 (prej sem imel 40/15) - ampak sem se temu zavestno odpovedal ker mi ni vredno 30eur razlike...

Bistvene izboljšave:
-stb je odličen in dela brez restartov, daljinec je RF in deluje natančno! siolov box in njihov kurčev daljinec sta mi požrla ogromno živcev...

Skratka - če razmišljate o menjavi - do konca avgusta imate to akcijo, da vam dajo večjo programsko shemo+ogled nazaj FREE prvo leto...
-Jack

zmaugy ::

@AndrejO: Pomaga če s pomočjo državnega lastništva lahko zadušiš preveč ambiciozno konkurenco. Potem si lahko privoščiš marsikaj, prave konkurence ni, tista ta previdna je pa dobila lekcijo na primeru tiste ambiciozne.

PS: Glede na to, da si po svojih besedah delničar, a ne bi imel več od delnic, če bi jih prodal ob prevzemu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Invictus ::

zmaugy je izjavil:


PS: Glede na to, da si po svojih besedah delničar, a ne bi imel več od delnic, če bi jih prodal ob prevzemu?

Kje ti vidiš kakšen prevzem?

Teh prevzemov za milijarde je bilo konec ob finančni krizi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AndrejO ::

zmaugy je izjavil:


PS: Glede na to, da si po svojih besedah delničar, a ne bi imel več od delnic, če bi jih prodal ob prevzemu?

Ne vem, ker nimam kristalne krogle. Kar vem je samo to, na katero barvo sem stavil v kazinoju.

ufek ::

Konkurenca prehiteva Telekom po levi in po desni. Za manj kot je cena modrega paketa mi ponuja Telemach optiko 120/120. Telekom pa smešnh 100/20. Po vprašanju zakaj samo 20 upload pa dobim odgovor da je to poslovna odločitev vodstva. Tudi prav. :D

zmaugy ::

Invictus je izjavil:

zmaugy je izjavil:


PS: Glede na to, da si po svojih besedah delničar, a ne bi imel več od delnic, če bi jih prodal ob prevzemu?

Kje ti vidiš kakšen prevzem?

Teh prevzemov za milijarde je bilo konec ob finančni krizi.


A ni bil še lani en prevzem v igri?

ufek je izjavil:

Konkurenca prehiteva Telekom po levi in po desni. Za manj kot je cena modrega paketa mi ponuja Telemach optiko 120/120. Telekom pa smešnh 100/20. Po vprašanju zakaj samo 20 upload pa dobim odgovor da je to poslovna odločitev vodstva. Tudi prav. :D


In še vedno imajo omejitev dolžine gesla za poštni predal na osem znakov. Ima to morda kakšno zvezo s tem, da je država lastnica in da je tudi "lastnica" Sove?
Bedno!

AndrejO je izjavil:

zmaugy je izjavil:


PS: Glede na to, da si po svojih besedah delničar, a ne bi imel več od delnic, če bi jih prodal ob prevzemu?

Ne vem, ker nimam kristalne krogle. Kar vem je samo to, na katero barvo sem stavil v kazinoju.


Če rabiš kristalno kroglo za to, da ti pove če je cena višja ali nižja v primeru prevzema...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

konspirator ::

barakus je izjavil:

Kateri adsl je zdaj najcenejsi za 4mbit adsl pri TS/Amis?

Na amisu imajo cenovno politiko tako, da pride enka flex (2/0.384 mbit) pri 4 mbit 23+5 eur (brez vezave, oz z 2 letno vezavo 1 leto vsi paketi po ceni 21.90 eur/mesečno), medtem ko je dvojka tv flex (do 15 mbit) 29.90.
http://www.amis.net/web3/zasebni-uporab...

Če imaš mobitel naročnino pri simobilu, potem:
NAROČNIŠKE UGODNOSTI ->
Amis Flex
Izberi svoj paket Flex in plačuj samo 21,90€ mesečne naročnine z vključenim popustom 12 mesecev, če si pa še Si.mobil mobilni naročnik pa prejmeš popust kar za vedno!
Akcija traja od 12.5.2016 do 31.8.2016.


telekom
top solo (10/2 29.95), duo (20/2 za 46.95 eur)
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...


t2 ponudba
Če bi rad imel samo hiter net, je ponudba slaba in dražja od amisa, sploh če se nebi rad vezal
https://www.t-2.net/paketi , klikni desno zgoraj na xdsl

T4 START za 22.49 eur z 2 letno vezavo za (4/0.512 Mbit mbit) ; redna cena: 29.99
ali
T2 NET+TV 26.99 eur z 2 letno vezavo za (10/2 mbit) ; redna cena: 35.99

AndrejO ::

zmaugy je izjavil:

AndrejO je izjavil:

zmaugy je izjavil:


PS: Glede na to, da si po svojih besedah delničar, a ne bi imel več od delnic, če bi jih prodal ob prevzemu?

Ne vem, ker nimam kristalne krogle. Kar vem je samo to, na katero barvo sem stavil v kazinoju.


Če rabiš kristalno kroglo za to, da ti pove če je cena višja ali nižja v primeru prevzema...

Višja od česa? Ali me kdo sili kaj prodati, da bi me zanimala "prevzemna premija"?

Formula za moj izkupiček ob prodaji je enostavna: (prodajna cena - nakupna cena) * 0.67 + (dividende - davek od dohodka).

Prevzemne ponudbe v preteklosti večinski lastnik še ni sprejel, o njej sam ne odločam, trenutna politika cuzanja čim višjih dividend, ki jo večinski lastnik dosledno izvaja že leta in leta, pa mi čisto ustreza, zato o prodaji še ne razmišljam.

To so vse stvari, ki so popolnoma in v celoti neodvisne od tega, pri komu imam katero storitev in koliko sem kje pripravljen za njo plačati. Pri TS imam stvari, za katere mi ustreza, da so pri njih, pri drugih imam pa stvari, ki mi ustrezajo, da so pri drugih.

Ali je to tako zelo težko razumeti?

zmaugy ::

Kot delničar si očitno pristranski, kajne? Toliko o tvojem komentarju storitev Telekoma.
Glede tega, kaj ti ustreza kot delničarju - zagotovo ti je jasno, da je tvoja računaica kot majhnega delničarja, ki ga zanima maksimiziranje svoje naložbe (saj to si napisal v enem od prejšnjih postov - ne s temi besedami ampak v tem smislu) precej drugačna od računice države in njenih odločujočih faktorjev...

Politika cuzanja čim višjih dividend, kot si napisal, zagotovo ne more biti dobra za podjetje in se bo na dolgi rok pokazala vsaj na vrednosti delnice. In kot nekdo, ki ni deležen morebitnih dodatnih "dobrot", bi lahko bil na koncu v minusu ali na manjšem plusu kot bi bilo treba. Right?
Ampak ne se sekirat, jaz nimam pojma o delnicah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Hockey ::

AndrejO je izjavil:


Formula za moj izkupiček ob prodaji je enostavna: (prodajna cena - nakupna cena) * 0.67 + (dividende - davek od dohodka).



Čemu * 0.67?

konspirator ::

Zaslužek.

Hockey ::

Kako torej * 0.67, če je prodajna cena nižja od nakupne?

AndrejO ::

zmaugy je izjavil:

Kot delničar si očitno pristranski, kajne?

Seveda sem in tega ne skrivam. Kako si že začel ... da je problem v lastništvu podjetja?

zmaugy je izjavil:

Toliko o tvojem komentarju storitev Telekoma.

Seveda. Vzameš, kar se izplača, pustiš, kar se ne. Če boš malo pobrskal nazaj boš lepo videl, kako sem kot stranka tudi že jaz bentil nad njihovo politiko "samo 20Mbit/s upload" zaradi katere sem nekatere stvari odnesel drugam, kjer takšnih omejitev nimajo.

zmaugy je izjavil:

Glede tega, kaj ti ustreza kot delničarju - zagotovo ti je jasno, da je tvoja računaica kot majhnega delničarja, ki ga zanima maksimiziranje svoje naložbe (saj to si napisal v enem od prejšnjih postov - ne s temi besedami ampak v tem smislu) precej drugačna od računice države in njenih odločujočih faktorjev...

Zakaj pa? Ali ni računica vsakega lastnika pobrati, kolikor se pač da? Ali ni naloga vsakega podjetja, da to svojim lastnikom zagotovi?

zmaugy je izjavil:

Politika cuzanja čim višjih dividend, kot si napisal, zagotovo ne more biti dobra za podjetje in se bo na dolgi rok pokazala vsaj na vrednosti delnice.

V Sloveniji? You must be joking.

Se ne sekiram. Poberem denar, kjer ga lahko in se ne obremenjujem z zadevami, ki s konkretnim pobiranjem denarja nimajo kaj veliko za opraviti. Kar rabim od storitev pa v to ne mešam.

Hockey je izjavil:

AndrejO je izjavil:


Formula za moj izkupiček ob prodaji je enostavna: (prodajna cena - nakupna cena) * 0.67 + (dividende - davek od dohodka).



Čemu * 0.67?

Privzamem, da bo prodajna višja od nakupne in, da bom za razliko plačal 33% davka na kapitalske dobičke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632167171 (23379) neosonic
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677479 (19884) Tilen
»

Telekom in A1 dražita pakete (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19568531 (55977) Cruz
»

Telemach Mobil - ponudba? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
343110557 (57304) OK.d
»

Telekom Slovenije draži stare pakete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6723614 (19099) BigWhale

Več podobnih tem