» »

kako narediti avdio ojačevalec

kako narediti avdio ojačevalec

nejc21 ::

Zdravo

Ali mi lahko pomagate. Rad bi malo ustvarjal in se kaj novega zraven naučil. Imam zvočnik RCF monitor 55,175w impedanca4 ohm. Po internetu sem že iskal kako narediti ojačevalec, da ga lahko priklopim preko telefona, ampak nisem našel nobenega takšne moči.
Ali se mi splača to narediti?
Katere elemente rabim?
Kakšno je vezje in na kaj moram paziti?

Daliborg ::

jaz ti bom takole odgovoril, sem bil ravnotako navdušen ko je oče mojega kolega sam izdelal ojačevalec in sem ga prosil če bi še meni naredil en ojačevalec in da bi mu pošteno plačal, njegov odgovor je bil: Raje vzami 200 jurjev (takrat SIT ) in pojdi v trgovino ponj :) . Gre za projekt ki ti lahko povzroča veliko preglavic če nimaš nekega dobrega znanja v elektroniki, na koncu bo pa tako švoh zadeva da boš za 100€ dobil v trgovini veliko močnejšega in bolj dodelanega, na bolhi verjetno še za manj denarja :)
Splača se samo za notranje zadovoljstvo denarno in časovno gledano pa definitivno ne.
No pa naj se oglasi kak elektronik ki bo to potrdil oz. mi nasprotoval :)
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

pegasus ::

Če je namen učenje, greš v ic elektroniko po kakega od tistih velleman kitov, ki jih imajo. Sam sem imel tako ozvočen računalnik več kot 10 let.

737 ::

Če je želja po ustvarjanju zelo velika, bo dobrodošla tudi teorija o močnostnih avdio ojačevalnikih:

http://users.ece.gatech.edu/mleach/lowt...

Compufreek ::

Če znaš angleško maš na netu ogromno tutorialov na to temo instructables.com, youtube, google
Če ne znaš, potem naj ti bo prvi hobi učenje angleščine.

Lahko pa za male pare kupiš vezja iz dx.com ali ebay.com pa samo zvočnik in power source (kak adapter od laptopa ali celo baterija) priklopiš in zadeva špila ;)

Pa lep dan !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako narediti ojačevalec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
22928628 (11621) N4m31355
»

Zvočniki - nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8022224 (21340) zavajon
»

Zvočna kretnica

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
167593 (6661) vlado1
»

zvočniki za 230 evrof

Oddelek: Kaj kupiti
321742 (1257) _LoW_
»

Creative inspire6700 6.1 - skurilo ojačevalec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
191971 (1726) Azrael

Več podobnih tem