» »

počeno steklo iphone 5s

počeno steklo iphone 5s

qshop ::

Imam razbito steklo na telefonu iphone 5s. Mi zna kdo predlagati uredu serviserja, kjer njegova storitev ni dražaja od 60 €. Ekran na amazonu/ebay-u stane cca. 25 €. Na youtube-u je posnetek kjer nekdo zamenja ekran v 30-40 min tako da rabim nekoga ki mi ne bo za bz navil cene. Hvala za vaše odgovore!

GabrieLeo ::

iDoktor se mi zdi da ne nabije cene, naredi hitro in kvalitetno.

qshop ::

GabrieLeo je izjavil:

iDoktor se mi zdi da ne nabije cene, naredi hitro in kvalitetno.


mnja se mi zdi njihova cena 130 € pretirana (mogoče se motim) ampak po videnem s posnetka se mi zadeva sama ne zdi vredna 100€ ce predpostavim da ekran stane cca. 30 € ...

AndrejS ::

Če ti je predrago pa sam zamenjaj.

qshop ::

AndrejS je izjavil:

Če ti je predrago pa sam zamenjaj.

V tem primeru ne bi na forumu spraševal če obstaja kak štučko za to...

Silvo ::

"Stručko"ne dela za male pare nikjer :)
Silvo

SaXsIm ::

Sam sem zamenjal kar nekaj zaslonov na različnih iPhonih, pa ti povem, da je iDoktor vreden svojega denarja. Zaslon je morda že 25 EUR (če prav so kvalitetni malce dražji, cca 30 - 35 EUR), ampak nima proximity senzorja pa kamere pa nastavkov za zvočnik in kamero (kar pri prestavljanju uničiš, ker je lepljeno) in vse skupaj prestavljati je precej zajebano - hitro kaj zjebeš. Če kupiš celoten assembly, si pa hitro pri 40 - 45 EUR samo za material. Potem pa prideš do orodja. Vsi kitajci ti poleg zaslona priložijo orodje za zamenjavo. To orodje je seveda za en k. in če nisi res previden, lahko z njim uničiš zaslon ali pa še kaj več. Torej rabiš še namensko orodje. In tega se samo za eno menjavo ne splača kupit, ker vse skupaj pride tega orodja hitro za najmanj 30 EUR. Seveda pa je treba upoštevati še to, da menjava traja najmanj eno uro, če je treba prestavljati še kaj več od home buttna, lahko tudi 2. Plus testiranje.

Seveda pa ti za tak denar nihče niti približno ne bi ponudil garancije. Ne bi ti garantiral niti, da s posegom ne bo telefona še bolj zjebal. In na koncu bi bila nezadovoljna oba - ti, ker imaš uničen telefon, in tisti, ki ti je zaslon menjal, saj mu verjetno ne bi hotel plačati dela.

Če imaš kakšnega kolega, ki ti bo zaslon zamenjal za kakšno pivo, ti naj zamenja on, drugače pa razkiraj za iDoktor. Ali pa se nauči sam. Pa boš lahko potem ti za 30 EUR menjal zaslone.
SaXsIm

Veron ::

Odsevetujem iDoktor. Uporablja izredno nekvaliteten material (najcenejše kitajske ponaredke). V telefonu naredijo masaker, kolegi so imeli celo izkušnjo da so po zamenjavi ekrana kaj drugega pokvarili in niso želeli priznati/popraviti ampak so ponudili popravilo z 10% popusta (wtf).

BitCom v Podutiku (Lj) opravi veliko bolje, ceneje kot iDotkor bistvo, uporablja izredno kvalitetne materiale.
Tudi sem včasih popravljal veliko iphonov (zato vem za masaker in mankajoče šraufe od iDoktorja). Da ne bo pomote, ne popravljam več.

qshop ::

SaXsIm je izjavil:

Sam sem zamenjal kar nekaj zaslonov na različnih iPhonih, pa ti povem, da je iDoktor vreden svojega denarja. Zaslon je morda že 25 EUR (če prav so kvalitetni malce dražji, cca 30 - 35 EUR), ampak nima proximity senzorja pa kamere pa nastavkov za zvočnik in kamero (kar pri prestavljanju uničiš, ker je lepljeno) in vse skupaj prestavljati je precej zajebano - hitro kaj zjebeš. Če kupiš celoten assembly, si pa hitro pri 40 - 45 EUR samo za material. Potem pa prideš do orodja. Vsi kitajci ti poleg zaslona priložijo orodje za zamenjavo. To orodje je seveda za en k. in če nisi res previden, lahko z njim uničiš zaslon ali pa še kaj več. Torej rabiš še namensko orodje. In tega se samo za eno menjavo ne splača kupit, ker vse skupaj pride tega orodja hitro za najmanj 30 EUR. Seveda pa je treba upoštevati še to, da menjava traja najmanj eno uro, če je treba prestavljati še kaj več od home buttna, lahko tudi 2. Plus testiranje.

Seveda pa ti za tak denar nihče niti približno ne bi ponudil garancije. Ne bi ti garantiral niti, da s posegom ne bo telefona še bolj zjebal. In na koncu bi bila nezadovoljna oba - ti, ker imaš uničen telefon, in tisti, ki ti je zaslon menjal, saj mu verjetno ne bi hotel plačati dela.

Če imaš kakšnega kolega, ki ti bo zaslon zamenjal za kakšno pivo, ti naj zamenja on, drugače pa razkiraj za iDoktor. Ali pa se nauči sam. Pa boš lahko potem ti za 30 EUR menjal zaslone.


Hvala za odgovor! Trg je odprt in če se malo pozanimam če poleg njih se kdo nudi popravila za manjšo ceno ne vidim problema. Ne pa da na prvo žogo vrzem 130 EUR kar je polovica celotne vrednosti telefona. Če se javi kdo oziroma mi bo kdo priporočal se koga potem super drugače bom že nekako rešil zadevo. Sam menim da je 30 EUR za uro dela čisto fer cena. Ampak jbg ljudje so pač podjetni in tega nobenemu ne zamerim. Stranke smo tiste, ki določamo ceno in meni se zdi 130 EUR pač preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qshop ()

Veron ::

Pa ravno iDoktor ima izredno slab material... sem 2x (zaradi nuje po hitrosti pridobitve mateirala) vzel ekran pri iDoktor. Je čisto golo steklo+lcd. Niti mrežice ni, moraš staro uporabit. Da ne govorim, da je kar nekaj zajebancij bilo pri ekranih za 4ko, da je proximity delal (so mi tudi oni na koncu povedali trik, da usposobiš zadevo - kaj fora? Steklo bistveno tanjše kot original in zato prihaja se senzor ne lomi pravilno, moraš vstavit nekaj v vmesni prostor, da se senzorja ne srečata...)

Sicer pa dobiš za 40eur za ebay.de ekran + vse komplet. Orodje ti ga ponavadi dobiš zraven je čisto ok in zadostuje za enkratno menjavo (večinoma se tisti 5zvezdati izvijači izredno hitro obrabijo, ampak za 1x snet dol bo ok).

Če hočeš kvalitetno narejeno in za približno isto ceno ali malenkost nižjo, podji raje v BitCom (Podutik).

LeQuack ::

Pravi uporabnik iPhone-a bo nesel k pooblaščenemu serviserju in plačal pravo iCeno brez da bi sploh spraševal koliko to je.
Quack !

SaXsIm ::

Da ne bo pomote, sam nimam z iDoktorjem nobenih izkušenj - sem samo privzel, da ker so firma nudijo tudi garancijo na popravilo - se opravičujem, nisem želel nikogar zavajati.

Sam sem imel pri iphone 5s največje probleme s priloženimi vakuumskimi nastavki. Hitro lahko potegneš preveč in uničiš flex od home gumba. Klešče od iFixit se pomojem zelo splačajo. Pa zelo priročna je tudi podlaga za odlaganje vijakov. Sam je na žalost nimam in sem zato uničil en iPhone 5s, imam sedaj napako blue screen, ker sem s predolgim vijakom uničil linije na tiskovini. iDoktor menda nudi popravilo tega, me pa zanima, če mogoče kdo pozna koga, ki zna delat retracing oz popravilo linij (potreben elektronski mikroskop).
SaXsIm

Veron ::

Ne nosi v iDoktor. Ko sem videl kako so popravljali "wifi chip", me je kap. Dobesedno masaker. Po vrh vsega, čez 40dni je nehalo delat in njihov odgovor je bil, da so opozorili, da lahko pride to tega, da ni 100% garancije oz. nekaj v tem smislu.

Sicer sem kar nekaj iphone 5/5S odprt s "sucking toolom" brez težav. Mogoče si včasih (pri tistih, ki so zelo zapacani) pomagam z miniautnim ravnim izvijačem, da na enem robu malenkost dvignem, potem pa gre. Do sedaj niti 1x uničil telefon (popravil nekje 200 komadov - se pa je že zgodil, da material ni bil ok, pa sem moral 2x vse razstavljat).

LeQuack je izjavil:

Pravi uporabnik iPhone-a bo nesel k pooblaščenemu serviserju in plačal pravo iCeno brez da bi sploh spraševal koliko to je.

iPhone "pooblaščeni" servis ne obstaja (no nekaj malega po novem popravljajo), ampak apple v takih primerih ponuja nakup drugega po nekaj nižji ceni in ne ponuja popravila (iphone 5s če se ne motim je cena nekaj preko 350eur)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Silvo ::

Vprašaj tukaj:
http://gsmservis.si/
Silvo

Invictus ::

qshop je izjavil:

Sam menim da je 30 EUR za uro dela čisto fer cena. Ampak jbg ljudje so pač podjetni in tega nobenemu ne zamerim. Stranke smo tiste, ki določamo ceno in meni se zdi 130 EUR pač preveč.

Samo dokler ti nekdo ne zavrne dela, ker se mu zdi prepoceni. Kaj si ti misliš koliko bi morala biti njegova ura, je njemu čisto nepomembno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

qshop ::

Invictus je izjavil:

qshop je izjavil:

Sam menim da je 30 EUR za uro dela čisto fer cena. Ampak jbg ljudje so pač podjetni in tega nobenemu ne zamerim. Stranke smo tiste, ki določamo ceno in meni se zdi 130 EUR pač preveč.

Samo dokler ti nekdo ne zavrne dela, ker se mu zdi prepoceni. Kaj si ti misliš koliko bi morala biti njegova ura, je njemu čisto nepomembno ...


True, zato pa iščem nekoga, ki mi bo za pravilo računal po ceni ki se meni zdi primerna...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qshop ()

Egidij88 ::

LeQuack je izjavil:

Pravi uporabnik iPhone-a bo nesel k pooblaščenemu serviserju in plačal pravo iCeno brez da bi sploh spraševal koliko to je.


Lepa. :))

Kupiš fancy telefon (igračo), se razbije ekran in potem je 100EUR odločno preveč... se škrtari za vsak ojro. Sicer je pa že skrajen čas, da se upgrejda na iPhone 6...

Tipson kupi poršeja, potem pa teži, da so gume zelo drage in se vozi na šrot gumah. Tale tema je pa pač pomanjševalnica tega primera.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

francek1 ::

Egidij88 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Pravi uporabnik iPhone-a bo nesel k pooblaščenemu serviserju in plačal pravo iCeno brez da bi sploh spraševal koliko to je.


Lepa. :))

Kupiš fancy telefon (igračo), se razbije ekran in potem je 100EUR odločno preveč... se škrtari za vsak ojro. Sicer je pa že skrajen čas, da se upgrejda na iPhone 6...

Tipson kupi poršeja, potem pa teži, da so gume zelo drage in se vozi na šrot gumah. Tale tema je pa pač pomanjševalnica tega primera.

Sem hotel že prej napisat nekaj podobnega. Skrajni primer pa je, da si za tak telefon kupi napajalnik za 1.5 $ in potem po vseh forumih sprašuje, zakaj ne polni...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

qshop ::

Egidij88 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Pravi uporabnik iPhone-a bo nesel k pooblaščenemu serviserju in plačal pravo iCeno brez da bi sploh spraševal koliko to je.


Lepa. :))

Kupiš fancy telefon (igračo), se razbije ekran in potem je 100EUR odločno preveč... se škrtari za vsak ojro. Sicer je pa že skrajen čas, da se upgrejda na iPhone 6...

Tipson kupi poršeja, potem pa teži, da so gume zelo drage in se vozi na šrot gumah. Tale tema je pa pač pomanjševalnica tega primera.


Če ti starši kupujejo igrače potem zate res ni problema... preudarnost != škrtost

secerko ::

Pohvala servisu Restart na Tržaški, poleg Ilirije. 40 eur, garancija na delo in po tednu vse deluje bp.
he who dares - wins!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung predstavil Galaxy S8 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
14039233 (29362) Mare2
»

Kako odporen je v resnici iPhone 6 na upogibanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6828683 (23855) MatH
»

iPad 2 popravilo

Oddelek: Pomoč in nasveti
141326 (1203) Thunder wave
»

Predstavitev iPhone 5 (takorekoč že) potrjena za naslednjo sredo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
21252746 (46002) Limit-sky
»

Samsung Galaxy S vs Iphone 4

Oddelek: Mobilne tehnologije
4812946 (10463) Bananovec

Več podobnih tem