» »

CPU - Je manj (res) vedno manj?

CPU - Je manj (res) vedno manj?

slitkx ::

Oukitel K6000 vs Samsung Galaxy S4 I9505
Pred tem sem z galaktikom primerjal Bluboo Xtouch.

Torej, je 1000 MHz CPU prvega počasnejši od 1900 MHz drugega?
Gledeno surovo številčno, ja. Vprašal sem pa zaradi tega, ker gre za procesorja različnih proizvajalcev, SoC je drug, level 1 in level 2 cache sta drugih številk itd..
Prvi je 64-biten, morda se ga da bolje naviti ...

P.s.: Primerjam nekaj "nabranih" telefonov, tako da bom skoraj gotovo še kaj vprašal.

Lp.
  • spremenil: slitkx ()

hojnikb ::

s4 naseka to cudo any day of the week.
pa se ogromno skupnost na xda ma, medtem ko kitajc.....
#brezpodpisa

slitkx ::

S4 je moj trenutni, a zaradi večih okvar popravilo ni smiselno.
Je pa referenca pri iskanju novega.

Pa še nekaj glede S4 - ima tudi barometer, termometer in senzor za vlažnost. A v čem je fora le-teh, če lahko te podatke pridobiš s primerno aplikacijo ob vklopu mobilne povezave oz. Wi-Fi-ja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

klinker ::

Huawei P9 Lite ali kak Xiaomi, ce hoces low budget pa da dela ok. Xiaomi ima se dober SW support in ogromno skupnost razvijalcev.
Fora je, da imas te meritve za tocno tam kjer se nahajas, ne pa kr ene podatke iz ne vem kje.
Pa CPU ti nic ne pomaga, ce je SW u kurcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

slitkx ::

klinker je izjavil:

Huawei P9 Lite ali kak Xiaomi, ce hoces low budget pa da dela ok. Xiaomi ima se dober SW support in ogromno skupnost razvijalcev.
Fora je, da imas te meritve za tocno tam kjer se nahajas, ne pa kr ene podatke iz ne vem kje.

Bom pogledal. Trenutno imam v primerjavi LeTV One Pro.

klinker ::

slitkx je izjavil:

klinker je izjavil:

Huawei P9 Lite ali kak Xiaomi, ce hoces low budget pa da dela ok. Xiaomi ima se dober SW support in ogromno skupnost razvijalcev.
Fora je, da imas te meritve za tocno tam kjer se nahajas, ne pa kr ene podatke iz ne vem kje.

Bom pogledal. Trenutno imam v primerjavi LeTV One Pro.


Ti glej raje na dober SW support. HW imajo danes vsi dovolj zmogljiv, SW je uni kriticen.

slitkx ::

Gledam na baterijo, kamero (predvsem zadnjo), prisotnost senzorjev, podporo LTE-ju, vsaj približno enak ali hitrejši CPU ter podporo NFC.
Ostalo so bombončki.

Najcenejšega gotovo ne bom kupil, premoženja pa tudi ne morem dati.
S4 je letvico postavil zelo visoko.

hojnikb ::

ne glej na mAH baterije ampak dejanski uptime.
vecja baterija ti namrec kurc pomaga ce je hardware/sw v kurcu
#brezpodpisa

slitkx ::

Ampak uptime je zgolj čas pripravljenosti. Jaz imam telefon vsak dan precej v uporabi. Ne sicer igračarsko, je pa precej FB-ja, Viberja, pogosti ogledi videoposnetkov in slik, redni updejti SW-ja z Guglove štacune, uporaba Duolinga (delovanje mikrofona) itd.. Pri tem mi je važno, kako varčno zna telefon ravnati pri multitaskingu.

slitkx ::

Čez sem dal že kar nekaj primerjav, pa vidim, da mnogi (tudi dražji) telefoni nimajo NFC. Pri enem sem zasledil tehnologijo HotKnot, ki pa tudi ni videti še prav pogosta.
Ker Urbana za uporabo potrebuje NFC, sploh še ostane kakšna alternativna povezavna tehnologija?

P.s.: Smiselno bi bilo spremeniti naslov tega topica.

hojnikb ::

vzames rabljeno s6 za 300e in je toto
#brezpodpisa

slitkx ::

hojnikb je izjavil:

vzames rabljeno s6 za 300e in je toto

Nimam 300.

hojnikb ::

potem pa s5
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

Nov LG K8, ima pa kamero do kurca, ima pa NFC in dela zaenkrat super na androidu 6.0.

Zgodovina sprememb…

slitkx ::

BorutK-73 je izjavil:

Nov LG K8, ima pa kamero do kurca, ima pa NFC in dela zaenkrat super na androidu 6.0.
Nima (niti) GPS senzorja, ločljivost zadnje kamere je precej manjša, avtonomija baterije tudi, video 'selfie' kamere ni full HD.

Za http://www.devicespecifications.com/en/... gledam, kje se ju da dobiti najugodneje. Za novega moram pač gledati na obročno odplačilo oz. kombinirano s točkami. Fajn bi bilo, če bi ju T-2 dal v ponudbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

hojnikb ::

k8 seveda ma gps, kje si to pobral da nima.

vzami nek rablje flagship prejsne generacije, dobis najvec za svoj kes.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

BorutK-73 ::

slitkx je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Nov LG K8, ima pa kamero do kurca, ima pa NFC in dela zaenkrat super na androidu 6.0.
Nima (niti) GPS senzorja, ločljivost zadnje kamere je precej manjša, avtonomija baterije tudi, video 'selfie' kamere ni full HD.

Za http://www.devicespecifications.com/en/... gledam, kje se ju da dobiti najugodneje. Za novega moram pač gledati na obročno odplačilo oz. kombinirano s točkami. Fajn bi bilo, če bi ju T-2 dal v ponudbo.

Kot sem omenil, kamera je do kurca, ampak za telefon do 160€ se pač ne pričakuje super duper kamere.

slitkx ::

hojnikb je izjavil:

k8 seveda ma gps, kje si to pobral da nima.

vzami nek rablje flagship prejsne generacije, dobis najvec za svoj kes.

Na devicespecifications.com.

hojnikb ::

gsmarena in zdrava pamet pravi drugače
#brezpodpisa

slitkx ::

hojnikb je izjavil:

gsmarena in zdrava pamet pravi drugače

Na gsmareni manjka dosti podatkov, pa tudi nekaterih telefonov, ki so na devicespecifications, nima v bazi.
Kar se pa tiče GPS-a, nima tukaj zdrava pamet nobene veze. Nič ni samoumevno, tako tudi GPS ne.

Nisem pa šel gledat posebej na stran proizvajalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

hojnikb ::

bos tezko najdu android telefon brez gps dandanes.
#brezpodpisa

andromedar ::

GPS seveda je samoumeven na katerem koli Android aparatu zadnjih nekaj let.

Še najbolj cheap in low aparata (LG e400 iz leta 2012 in HTC Tattoo iz leta 2009), ki sem jih v zadnjih letih imel v roki ga imata. LG celo presenetljivo celo zelo dobrega.

http://www.gsmarena.com/lg_optimus_l3_e...
http://www.gsmarena.com/htc_tattoo-2932...
Eh?

windigo ::

slitkx je izjavil:

Pa še nekaj glede S4 - ima tudi barometer, termometer in senzor za vlažnost. A v čem je fora le-teh, če lahko te podatke pridobiš s primerno aplikacijo ob vklopu mobilne povezave oz. Wi-Fi-ja?

Recimo, da te zanima notranja klima v prostoru in notranja točka rosišča, v takšnem primeru ti brez senzorjev ne bo pomagala nobena aplikacija.

OmegaM ::

Ne bi trdil, če ne bi poznal.
Ampak kolega si lasti Oukitel K6000 pro.
Non stop visi na telefonu, vse vklopljeno, baterija lahko da recem 3 polne dni.
Teelfon je nabavil iz kitajske.
Prej je imel razne Samsung S4, S5, Jabuko, vse je razbil pa razmetal denar.
Sedaj si je omislil tega kinezara, strošek z nakupom in carino kar nekaj manj od 200€.
Slike dela res super, velik.
Lasti si ga 2 meseca.

Toliko jaz lahko povem o outkitelu.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

slitkx ::

windigo je izjavil:

slitkx je izjavil:

Pa še nekaj glede S4 - ima tudi barometer, termometer in senzor za vlažnost. A v čem je fora le-teh, če lahko te podatke pridobiš s primerno aplikacijo ob vklopu mobilne povezave oz. Wi-Fi-ja?

Recimo, da te zanima notranja klima v prostoru in notranja točka rosišča, v takšnem primeru ti brez senzorjev ne bo pomagala nobena aplikacija.

Glede tega ja. Ampak za pregleda naravnega vremena pa ni potrebno.

buttplugs ::

slitkx je izjavil:

hojnikb je izjavil:

gsmarena in zdrava pamet pravi drugače

Na gsmareni manjka dosti podatkov, pa tudi nekaterih telefonov, ki so na devicespecifications, nima v bazi.
Kar se pa tiče GPS-a, nima tukaj zdrava pamet nobene veze. Nič ni samoumevno, tako tudi GPS ne.

Nisem pa šel gledat posebej na stran proizvajalca.

Česar ni na GSMAreni, se bi jaz osebno izogibal. Čeprav bi se izogibal še marsikateremu drugemu proizvajalcu..

PromeuZ ::

BorutK-73 je izjavil:

Kot sem omenil, kamera je do kurca, ampak za telefon do 160€ se pač ne pričakuje super duper kamere.


Zte Blade S6
http://www.techradar.com/reviews/phones...

One area that ZTE hasn't compromised on with the Blade S6 is the camera. It uses the popular 13-megapixel Sony IMX214 image sensor, which is the same component as can be found in the OnePlus One and the Xiaomi Mi 4 - two more well-specced, high-value Chinese smartphones.


Na žalost je baterija bolj povprečna (zdrži dan, dan pa pol normalne uporabe) ter mislim, da nima NFC-ja.
Dobi se za pod 150€ iz EU.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

slitkx ::

buttplugs je izjavil:


Česar ni na GSMAreni, se bi jaz osebno izogibal. Čeprav bi se izogibal še marsikateremu drugemu proizvajalcu..
GSMArena ni edini relevantni portal.

Dr_M ::

Je pa najboljsi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

slitkx ::

Dr_M je izjavil:

Je pa najboljsi.

A na tak način, da nima telefonov, ki so npr. na devicespecifications.com (in niso zgolj Kitajci) ter tudi pri mnogih bolj znanih telefonih nima s podatki zapolnjenih vseh kategorij?

slitkx ::

Zdele pogledal Oukitel K6000 Pro. Na GSMAreni ga ni.

OmegaM ::

Res je, sem pa opazil, da so ga predstavljali v računalniških novicah :)

Oukitel
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

abazuu ::

Jst sm na svoj LG G4 lihkar priklopu 8200 mAh baterijo :) sicer je stvar precej debelejša haha, sam trajal bo pa upam da cev teden :P

slitkx ::

OmegaM je izjavil:

Res je, sem pa opazil, da so ga predstavljali v računalniških novicah :)

Oukitel
Ni bilo mišljeno, kot da je slab telefon. Samo pač to, da GSMArena ni edini merodajen vir.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529511411 (7721) Leko
»

Navaden FM radio preko android telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
233324 (2414) zavajon
»

Baterije v pametnih telefonih (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8112834 (7371) louser
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31798082 (55961) vonmimek

Več podobnih tem