» »

Nakup Mobitela

Nakup Mobitela

««
3 / 51
»»

šernk ::

Lonsarg je izjavil:

Ray je 9.4mm, tisti bajso pa 18mm, torej dvakrat več. To je že skoraj toliko kot moj nekdanji E90 21mm, to je ZELO cegel, tudi vse ostalo ima bolše Ray, čeprav tukaj pa najbolj izstopa. Dvakratnik debelina nobena tipkovnica ne upraviči.



eh pa še kako jo opraviči querty tipkovnica. sta si pač popolnoma različna mobitela.

dejstvo je da ray se mi ne zdi robusten in se prelomi ob malce večjem pritisku, medtem ko mini pro...jah ekran je praktično nemogoče da ti poči.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

tado6 ::

Jaz imam Raya. In je kompakten. Preden nekaj govoriš, prej preveri kakšna je dejanska situacija.

;-) ::

Tudi jaz sem ga prijel v Roko in stiskam ekran pa se mi nezdi nič ne_trden...bolj trden je sigurno kot kak galaxy s ali ace, je pa res da ni nek presežek izdelave. Ta je še sicer nov star 1 dan še ne škripa, prejšnji je bil star 14dni pa je ob uporabi malce škripal zadnji pokrovček.

Lonsarg ::

@šernk. Motorola Milestone ima tipkovnico in je debela dobrih 13mm recimo.

Kar se tiče pa "robustnega izgleda" pa si zapomni, da izgled nima nobene veze, z dejansko trdnostjo mobitela.

Kar se tiče pa same qwerty tipkovnice pa imam tokrat prvič v življenju smarthphone brez qwertyja, sem bil skeptik, nikakor nisem hotel tipkat po touchscreenu, predvsem me je hitrost tipkanja skrbela.

Zaradi res hude pokvarljivosti qwerty telefonov(oziroma kakrnihkoli telefonov z slide mehanizmom) pa sem se ločil od tega šmorna in sedaj tipkam na touchscreen enako hitro, kot prej na qwerty, z tem da mi ni treba tipkovnice po 50krat na dan vn zaslidat.

99isostar ::

se na razu (manjsem zaslonu) da enako hitro psiati kot na acu

Gjurisic ::

Je dobil kdo reklamo od Hervis Kluba za Samsung Galaxy a se to splača ali počakam na 3?

Mikasa ::

Pod novicami na tušmobilovi fb strani piše naj bi v njihovi ponudbi kmalu imeli Nokio Lumia 800, Samsung Galaxy S III (konec maja oziroma v začetku junija) in HTC One S ter še nekatere druge telefone. Jaz ravno menjujem telefon in ravno nekaj gledam v tej smeri. Če bi se morala odločiti, katerega naj rajši vzamem. Nagibala sem se k S3, samo sem brala da ima telefon slab procesor, je to res? Kaj pa tale HTC One S? Noiko ima sedaj in me malo skrbi operacijski sistem?

SLO_Matej ::

VZemi Lumio in nimaš kaj zgrešit. Telefon bo vedno delal odlično, hitro in tekoče out-of-the-box. Skratka, če se ti s telefonom ne da kaj posebej ukvarjati, zato da bo sploh približno v redu delal, potem Lumio. Vzameš iz škatle, prižgeš, dodaš račune (Google, Windows Live, Twitter, FB, Yahoo) in za sinhronizacijo stikov, e-pošte, slik in vse ostalo poskrbi Windows Phone. Ti samo uporabljaš. Pa še posodobitve izhajajo redno za vse telefone s tem OS, tako da ne rabiš pretirano skrbeti, da ne bi dobila novejše različice sistema.

denabiker ::

Mikasa je izjavil:

Nagibala sem se k S3, samo sem brala da ima telefon slab procesor, je to res? Kaj pa tale HTC One S? Noiko ima sedaj in me malo skrbi operacijski sistem?


S3 ima slab procesor? Aja pa nekdo je še napisal na tem forumu, da ne kupuj S3, ker bo čez pol leta slab hardware??? WTF? Kaj ste z lune padli? Kaj je pa vse ostalo, šrot?

MaTTe ::

SLO_Matej daj ne blefiraj.
Sam imam HTC EVO 3D, specifikacije so takšne kot so (dve jedri, 1gb rama...) gor imam Android 2.3.4 in dela vse čisto tako kot mora, brez zatikanj in ostalega sranja. Pa je telefon 'out-of-the-box' dejansko...razen pač tistih nekaj aplikacij, ki jih imam gor inštaliranih. Do sedaj, v 15 dneh uporabe telefona sem ga moral resetirat pa zgolj enkrat, pa še to, ker sem sam za*ebal situacijo...
Sem pa pred tem imel Galaxy 551, ki je res delal počasi in vse prej kot tekoče ampak problem tistega telefon je bil, da je imel preslab hardware in je potem pač štekalo vse skupaj. Jaz pa tudi navesil gor vse mogoče :D
EVO 3D pa dela BP, zato tudi na S3 ne bi smelo bit problemov z delovanjem.

Kar se pa tiče 'out-of-the-box' stanja za Android je pa tako, da ni nič drugače kot na WP7. Telefon ima gor dejansko vse kar rabiš za pošto, fb, twitter, widgete za koledar, novice in podobno, če kaj rabiš je pa najmanjši problem, imaš app store in lahko dobiš kar se ti zljubi tam gor :)

Mikasa mogoče ne bi bilo slabo, da greš k operaterju in ti dajo oba telefona v roke. Potem pa se malo igraj s telefonoma pa boš videla kateri ti bolj ustreza.

Mikasa ::

Jaz sej to sem tudi nameravala it do operaterja, sam si kar predstavljam da bodo podoben test hoteli narediti vsi, zato sem rekla da tukaj rajši kakšnega strokovnjaka vprašam. Hvala za predloge.

SLO_Matej ::

MaTTe je izjavil:

SLO_Matej daj ne blefiraj.
Sam imam HTC EVO 3D, specifikacije so takšne kot so (dve jedri, 1gb rama...) gor imam Android 2.3.4 in dela vse čisto tako kot mora, brez zatikanj in ostalega sranja. Pa je telefon 'out-of-the-box' dejansko...razen pač tistih nekaj aplikacij, ki jih imam gor inštaliranih. Do sedaj, v 15 dneh uporabe telefona sem ga moral resetirat pa zgolj enkrat, pa še to, ker sem sam za*ebal situacijo...
Sem pa pred tem imel Galaxy 551, ki je res delal počasi in vse prej kot tekoče ampak problem tistega telefon je bil, da je imel preslab hardware in je potem pač štekalo vse skupaj. Jaz pa tudi navesil gor vse mogoče :D
EVO 3D pa dela BP, zato tudi na S3 ne bi smelo bit problemov z delovanjem.

Kar se pa tiče 'out-of-the-box' stanja za Android je pa tako, da ni nič drugače kot na WP7. Telefon ima gor dejansko vse kar rabiš za pošto, fb, twitter, widgete za koledar, novice in podobno, če kaj rabiš je pa najmanjši problem, imaš app store in lahko dobiš kar se ti zljubi tam gor :)

No, WP7 pa dela hitro in tekoče, dam roko v ogenj, da bolj kot tvoj EVO 3D na zgolj enojedrnem 1 GHz, 512 MB RAM-a (ima moj) in Adreno 200. Restartat (si to mislil?) ga ni treba, saj vedno deluje isto, restarta pa se sam samo med posodobitvijo sistema (torej praktično na nekaj mesecev, kadar pač prihajajo posodobitve). To je to. Zgolj dela, brez da se ti ukvarjaš z njim. :)

Kako je z out-of-the-box pa si lahko prebereš tudi v tem testu Lumie 800: http://dne.enaa.com/Mobilna-telefonija/...
Pred kratkim sem na preizkus dobil Finko z imenom Nokia Lumia 800. "To pa je že (skoraj) to," sem vzkliknil pri sebi ob prvem spoznavanju s telefonom. Prva stvar, ki me je navdušila je ta, da resnično vse "preprosto deluje" že iz škatle. Tudi brez nameščanja dodatnih aplikacij je mobilnik uporaben več kot le za klicanje, pošiljanje sporočil, branje e-pošte in brskanje po spletu. Microsoftu je v Windows Phone uspelo odlično integrirati storitve različnih (drugih) ponudnikov. Gmail, Hotmail, službena e-pošta, Facebook, Twitter, ... vse je na enem mestu, enostavno dosegljivo in pregledno, brez nameščanja dodatnih aplikacij. Telefon tudi sam poskrbi za sinhronizacijo kontaktov, koledarjev in opomnikov, tako iz Gmaila, kot iz Exchangea.

MaTTe ::

Mikasa dejansko s telefoni, ki jih gledaš ne moreš falit, pa ni važno kaj vzameš, ker so vsi dobri, je pa res, da moraš izbrat tisto, kar tebi bolj ustreza.

SLO_Matej ja super, če ti dela hitro in tekoče na takšni konfiguraciji. Sem ti pa že v prejšnjem prispevku napisal - meni telefon dela brez zatikanj in tekoče. Če pa odpira neko aplikacijo 0.01 sekunde prej pri tebi kot na mojem Androidu se pa tudi ne mislim iz mosta vržt. Bog ne daj, da jo moram dol povlečt. Ogenj v strehi. :))
Restart ne vem zakaj omenjaš. Sem rekel, da sem bil jaz kriv (nekemu task managerju je bil Sense napoti, ga je zaprl in potem ni več delal enako) in, da telefon dejansko ni treba resetirat, ker deluje čisto normalno.

Glede testa (Enaa...srsly? lol) je pa tako, da v celem citatu ni ene stvari, ki je ne bi mogel moj Evo 3D iz škatlje. Pa tudi če kakšne aplikacije ne bi imel, pa kaj. A ni nekako point pametnih telefonov tudi to, da imaš možnost nalagat gor aplikacije. Torej, zakaj tak problem, če bi moral iti eno aplikacijo na Market iskat? Saj te ne pride Google ponoči tepst za vsako aplikacijo, ki jo daš dol ... -.-

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaTTe ()

SLO_Matej ::

Kaj pa sploh rabiš task manager na telefonu? :) Sej zna vse to sam sistem, no WP7 zna. :)

Ne, sploh ni problem v nameščanju aplikacij, ki jih sploh ni malo (vse to se najde v Marketplacu), vendar je pa fajn, če zna telefon kaj tudi že out-of-the-box in ni treba za čisto vsako malenkost imeti nameščene aplikacije posebej. Pa to se potemtakem izkaže tudi kot prednost v tem, da neko opravilo narediš hitreje, kot pa če je treba za vsako opravilo odpret novo aplikacijo. Poglej si v spodnjih videih, kateri je hitrejši v vsakodnevnih opravilih (npr. fotografiranju in objavi fotografije na FB - ni tako priročno če rabiš najprej aplikacijo za fotografiranje odpret, jo zapret in odpret tisto za FB):
WP7 proti Androidu:

WP7 proti iPhonu:

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Dobro, zdaj pa si že siten. Kaj tako revolucionarnega pa omogoča WP7, česar androidneži ne bi out-of-the-box? ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

šernk ::

Daj prosim dobi kaj drugega kot to primerjavo. Meni slike če nastavim da mi objavlja na google + mi jih v trenutku ko poslikam.

sedaj pa tudi jaz čakam na tisto out of the box ki zmore WP7 in je android telefon ne zmore, pa brez facebooka če se le da omenjat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SLO_Matej ::

Tudi WP7 lahko objavlja slike v nastavljenem socialnem omrežju (ja, žal Google+ še ne podpira, še ni integriran v sistem, FB-ja pa tudi jaz ne uporabljam in ga ne prenesem) v trenutku, ko so posnete. :)

djordjevic ::

Čakaj, ne sprašujemo po tem, kaj WP7 _tudi_ zna. Zanima nas, kaj zna takega, česar povprečen androidnež ne zna. Na dan s podatki! :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Tralala999 ::

Ali android zna: ko slikaš fotografijo, shrani lokacijo in shrani sliko na navigaciji oz zemljevidih?

djordjevic ::

Itak. Slikam in mu ukažem, naj naredi 'footprint'.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Tralala999 ::

Ali zvoni budilka naslednju dan, če telefon izklopiš?

djordjevic ::

Huh, ne vem. Nisem poskušal. Zakaj bi sploh izklapljal telefon? 8-O
No grave is deep enough to keep us in chains.

SLO_Matej ::

djordjevic je izjavil:

Itak. Slikam in mu ukažem, naj naredi 'footprint'.

No vidiš. WP7 ne rabiš posebej ukazat, ker to naredi že avtomatsko (ja, paranoiki lahko to izklopijo v nastavitvah).

Lahko npr. na hitro posnameš fotografijo medtem ko je telefon zaklenjen, tako da stisneš gumb za fotografiranje in glej - instantno se prebudi kamera (tudi nerodneži lahko to izklopijo in obstaja tudi funkcionalnost Prevent accidental camera launch when phone is locked, tako da se kamera res zbuja samo kadar želiš).


Lahko npr. poiščeš telefon na zemljevidu, ga pozvoniš, zakleneš in prikažeš poljubno obvestilo na zaslonu ali iz njega izbrišeš vse podatke brez nameščanja tretjih aplikacij? Ti šment, vendar ponavadi se običajni uporabniki predhodno ne pripravijo na izgubo telefona in zna to priti še kako prav.

Tralala999 ::

Scenarijev je več:
vsi ne želimo biti vedno dosegljivi
imaš zelo prazno baterijo, pa nimaš polnilca pri sebi (ne spiš doma8-), zjutraj pa moraš v službo, še opravit kakšen klic....
ko spimo, pač ne maramo toliko sevanja okoli sebe......

Tralala999 ::

Ti temu rečeš footprint, pri nokii pa se to naredi avtomatsko.

djordjevic ::

Preh htcsense.com ravno tako lahko poiščem svoj 'izgubljen' telefon. Your point being? Sicer pa - koliko mobilnikov si že izgubil v življenju? Glede budilke pa - tega dejansko še nisem sprobal. Kar se footprintov tiče, pa je tako - naredim jih, ko si hočem shraniti kaj res posebnega. Nekako ne vidim smisla v tem, da mi celo zemljevid Slovenije in par kosov Evrope prekrije en milijon slik. Kar hočem reči je, da mi ni težko stisniti enega gumba na fotki, če gre za kakšno posebno obeležitev. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Tralala999 ::

sprobaj tole z budilko.

djordjevic ::

Komot, bom probal jutri, pa sporočim, kako in kaj. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Yoda Master ::

Čist realno Andoroid out of the box pa čist vseen kerga kupiš še HOX če greste na xda gledat ti bo občasno mal poštekal (minimalno ampak come on, če pluneš 600€ za telefon, k ma več jeder k moj desktop :), pričakuješ smooth uporabniško izkušnjo), sej pol rootneš pa daš en custom rom gor pa dela lepo, sam za ta dnar tega pač ne bi smel počet. WP7 kupiš pa dela lepo (ma pa zadeva druge pomanjklivosti: skydrive avtomatsko skrči sliko ko uplodaš iz mobitela gor; nimajo LED didice, ki sveti ob prejetih SMSjih, mailih; tethering (to naj bi sicer pršlo zdaj); ne moreš pošpiljat fajlov preko BT; SD razširljiv ni (čeprav na Omniji W, rukneš SD v prazno režo in zadeva deluje :D ); market še ni lepo porihtan za Slovenijo; pa kamera ne blesti na nobenem WP7 aparatu, kljub dobri leči). Aja pa še dost pogost pojav k sem ga opazu odkar imam WP7, da prjatlce z SG2 sploh ne opazijo laga na njihovem telefonu(stock ROM), njim se zdi hitro, ampak ko probajo mal WP7 dejansko povejo, da je razlika.

Bil prej na Androidu, probu zdaj WP7. Pač vsak ma svoje prednosti in slabosti, ampak za mal dnarja dobiš na WP7 res smooth uporabniško izkušnjo, tako da zastopim SLO_Mateja da pospama vsako temo :) .
Zdaj maš itak Lumie v vsakem mobi centru pa si greš lahko mal pogledat kako zgleda WP7, če maš pa mal žilce in se ti da z menjanjem romov ukvarjat, boš pa tud Adroida zrihtu da bo šibu ;)
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

Tralala999 ::

Sam da ne bom kriv, če budilka nebo delala, pa boš kam zamudil:D.

djordjevic ::

Ni panike. :) Sem sam svoj šef.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

MaTTe ::

SLO_Matej omenjaš kako super je WP7, ne omenjaš pa meni najbolj motečega dejstva: ko se ti WP7 izprazni ga ne moreš takoj nazaj vklopit ampak moraš prvo malo počakat... ;(( že zaradi tega ne bi imel WP7, ker se mi je večkrat zgodilo, da se je telefon spraznil med uporabo (ne Evo) in sem ga takoj spet rabil.

Glede tistega videa je pa tako. Sem zdele sam poskusil objavit sliko na FB. Uspelo v manj kot 5 sekundah. Ko slikaš se ti zraven pojavi gumb za souporabo, klikneš FB in samo post stisneš in je gor slika...
Res pa ne vem kaj je prednost tega, da lahko slikaš ko je telefon zaklenjen.

Yoda Master je izjavil:

Čist realno Andoroid out of the box pa čist vseen kerga kupiš še HOX če greste na xda gledat ti bo občasno mal poštekal (minimalno ampak come on, če pluneš 600€ za telefon, k ma več jeder k moj desktop :), pričakuješ smooth uporabniško izkušnjo), sej pol rootneš pa daš en custom rom gor pa dela lepo, sam za ta dnar tega pač ne bi smel počet. WP7 kupiš pa dela lepo (ma pa zadeva druge pomanjklivosti: skydrive avtomatsko skrči sliko ko uplodaš iz mobitela gor; nimajo LED didice, ki sveti ob prejetih SMSjih, mailih; tethering (to naj bi sicer pršlo zdaj); ne moreš pošpiljat fajlov preko BT; SD razširljiv ni (čeprav na Omniji W, rukneš SD v prazno režo in zadeva deluje :D ); market še ni lepo porihtan za Slovenijo; pa kamera ne blesti na nobenem WP7 aparatu, kljub dobri leči). Aja pa še dost pogost pojav k sem ga opazu odkar imam WP7, da prjatlce z SG2 sploh ne opazijo laga na njihovem telefonu(stock ROM), njim se zdi hitro, ampak ko probajo mal WP7 dejansko povejo, da je razlika.

Bil prej na Androidu, probu zdaj WP7. Pač vsak ma svoje prednosti in slabosti, ampak za mal dnarja dobiš na WP7 res smooth uporabniško izkušnjo, tako da zastopim SLO_Mateja da pospama vsako temo :) .
Zdaj maš itak Lumie v vsakem mobi centru pa si greš lahko mal pogledat kako zgleda WP7, če maš pa mal žilce in se ti da z menjanjem romov ukvarjat, boš pa tud Adroida zrihtu da bo šibu ;)


In s tvojim prispevkom še bolj potrdiš zakaj WP7 ne mislim imeti še dolgo dolgo časa. Mogoče enkrat, da poskusim ... grem pa jutri nalašč v Mobitel center poskusit Lumio ... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaTTe ()

martincek1 ::

Pri WP7 budilka dela ob ugasnjenem telefonu? Na vseh WP7 telefonih??

šernk ::

Čist realno Andoroid out of the box pa čist vseen kerga kupiš še HOX če greste na xda gledat ti bo občasno mal poštekal


realno gledano mi je poštekala še vsaka delujoča stvar ne glede na ceno, pa tudi zlomila se mi je že "nezlomljiva" plošča.

ne moreš pošpiljat fajlov preko BT

skratka zelo pomembno je da ti uploada fotke na FB, na zemljevid, kaj vem kam še vse, istočasno pa frendu razen preko neta slike ne moreš poslati:))

kaj smo se iz tega naučili? Android je zanič, WP7 pa ni dosti bolj napreden očitno :))

pa upam da WP7 ima google sinhro, ker gtalk in gmail ter gcalendar rabim na vsakem koraku, instant fotografiranja pa žal ne.

no nima veze zaradi mene lahko kdorkoli vzame kar hoče, dokler se ne vrne nazaj da mu ne dela telefon. Takrat se pa ukvarjam samo z android sistemi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Yoda Master ::

Ma ja, sej jaz sem tud kupil da vidim kako in kaj, pač različna sistema, LEDico resnično pogrešam na WP7, za kamero mi dol visi, BT pošiljanje sem v 3 letih na androidu 3x uporabil, tako da zaenkrat ne pogrešam (načleoma ga lahk na WP7 usposobiš, sam morš rootat (pol si pa na istem k da bi Androida kupu :D)).

Ja smola če ti vse pošteka, sam meni ni logično, da konkurenci na tok manj zmogljivem hardwaru out of the box bolj tekoče deluje (pa če lahko mojstri s custom ROMi poštimajo zadeve, a je res težko tiste $$$ v razvoj programske opreme dat, za boljšo uporabniško izkušnjo? Takih k se nam da s custom romi ukvarjat je manj kot avarage userjev, zato pa pol pride na slab glas Android).
Drugač pa ja men je sinhroniziral vse iz googla.

Če si prej na andoridu je fajn pogledat, če obstajajo alternative za vse aplikacije na WP7, da ne bo pol jok ;)
Pomoje sta dost različna sistema in je čist od uporabnikovih zahtev odvisno kaj izbrat.
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

denabiker ::

Tralala999 je izjavil:

Scenarijev je več:
vsi ne želimo biti vedno dosegljivi
ko spimo, pač ne maramo toliko sevanja okoli sebe......



A ni bolj enostavno dati na offline? :)

GeForce ::

Kolikor sem na hitro preletel tele zadnje odgovore o prednosti WP7 sem zasledil da ste našteli sledeče:
-GEO tagging fotografij - moja Xperia arc S to lahko to pravtako naredi takoj ob zajemu slike avtomatsko
-fotografiranje ko te telefon zaklenjen - enako, samo pritisnem tipko za kamero in v sekundi ali dveh je fotografija posneta
-alarm zvoni ko je telefon ugasnjen - tega še nisem testiral (bom jutri), ampak zakaj bi ugašal telefon, če se je nekdo zgoraj hvalil da WP7 telefon resetiraš le ob updateu !? :))

In ne boste verjeli ta Xperia arc S ima ANDROIDA in ne WP7!! Torej kje je android toliko slabši od WP7?

No sedaj se pa razpišite, če imate še kaj za povedati, kar se pa tiče vprašanja ali SGS3 ali HTC One S, bi jaz izbral SGS3, in nevem kje so se pojavile buče, da ima slab procesor? Poglej teste na GSMAreni, pa potem reči da ima slab procesor :|

Aja, še glede tistih videov zgoraj. Tisti tipček z WP7 je vsake reči nad*kan v nulo, tisti random uporabniki, ki pridejo mimo pa mogoče katero od teh funkcij uporabljajo prvič. Rad bi videl da bi to bilo še kje v Sloveniji, da bi zaslužil 100$ ali koliko že "nagrajujejo" za zmago?

SLO_Matej ::

djordjevic je izjavil:

Preh htcsense.com ravno tako lahko poiščem svoj 'izgubljen' telefon. Your point being?

Kaj pa če si uporabnik za razliko od HTC-ja želi odličnega zaslona in poseže po Samsungu s Super AMOLED?

šernk je izjavil:

pa upam da WP7 ima google sinhro, ker gtalk in gmail ter gcalendar rabim na vsakem koraku, instant fotografiranja pa žal ne.

O ja. Redno uporabljam Googlove spletne storitve in ti iz prve roke povem, da se zna WP7 zelo lepo sinhronizirati z Googlom in z veliko drugimi različnimi računi. Saj sem povedal kako enostavno je, ali ne? Tule imaš opisano kako dodaš katerikoli račun (saj je za vse enako): http://www.microsoft.com/windowsphone/s...



Podpore spominskim karticam pa tudi ne pogrešam, saj sploh če so le-te počasne nalaganje vsebine iz njih traja mnogo dlje. Raje več vgrajenega bliskovnega pomnilnika.

GeForce je izjavil:

Aja, še glede tistih videov zgoraj. Tisti tipček z WP7 je vsake reči nad*kan v nulo, tisti random uporabniki, ki pridejo mimo pa mogoče katero od teh funkcij uporabljajo prvič. Rad bi videl da bi to bilo še kje v Sloveniji, da bi zaslužil 100$ ali koliko že "nagrajujejo" za zmago?

Ja, bi bilo fajn, če bi bilo tudi v Sloveniji. Včasih so podeljevali tudi Windows Phone (Samsung Focus Flash - pri nas Omnia W, HTC Radar ...) poražencem. :)

Zgodovina sprememb…

MaTTe ::

Kaj je SLO_Matej, a onih stvari, kjer se je pa pisalo, da WP7 nima pol funkcionalnosti pa nič ne komentiraš? :)

Goody ::

@Slo_Matej: glede iskanja telefona: http://www.samsungdive.com/aboutN/forwa... (že ima tudi 2 leti star sgs1

Glede tega tekmovanja WP7 pa so imeli eno fajn negativno reklamo v USA, ko jih je tipček z androidom premagal pa mu niso hoteli nagrade izplačat (so nekaj mutili s propozicijami). Je bil pa tip dokaj znan blogger tako da so ko negativni kampanji priznali poraz in se opravičili. (poišči, je bilo kak mesec nazaj po vseh mobile newsih...)

puffs ::

Budilka na ugasnjenem androidu ne dela, it does suck.

SLO_Matej ::

MaTTe je izjavil:

Kaj je SLO_Matej, a onih stvari, kjer se je pa pisalo, da WP7 nima pol funkcionalnosti pa nič ne komentiraš? :)

Tisti seznam je bolj tako tako. Po prvih prebranih funkcionalnostih sem nehal brati, ker WP7 to zna in omogoča. In to za večino stvari, kot je že bilo povedano.

Goody je izjavil:

Glede tega tekmovanja WP7 pa so imeli eno fajn negativno reklamo v USA, ko jih je tipček z androidom premagal pa mu niso hoteli nagrade izplačat (so nekaj mutili s propozicijami). Je bil pa tip dokaj znan blogger tako da so ko negativni kampanji priznali poraz in se opravičili. (poišči, je bilo kak mesec nazaj po vseh mobile newsih...)

Ja, so potem mu vse dali, kot si že rekel. Kaj naj sedaj? :)

MaTTe ::

SLO_Matej ja potem pa pokaži našo zmoto, če res podpira tvoj preljubi WP7 vse te stvari.

puffs začne pa takoj ko ga prižgeš cinglati ... hm. Upam, da popravijo ...

Tralala999 ::

Jaz sem vesel, da se vzpostavlja alternativa androidu in to v srednjem cenovnem razredu. Dejstvo je, da androidi za malo denarja "štekajo", pač ni smooth uporabniške izkušnje. In tu je možnost za druge ponudnike.
Ja, tudi sam mislim, da WP7 ima še nekaj pomankljivosti. Predvsem me je zmotil bluetooth prenos (ni možno prenesti glasbe preko) in razen lumia 610 ni NFC, ker brez NFC mi živeti ni8-O.
Vsaka konkurenca je dobra stvar.

Goody ::

Nekak ni nobeden odgovoril direktno: ali na WP7 zvoni budilka ko je telefon popolnoma ugasnjen? (sicer tega ne rabim ampak me zanima čisto iz tehničnega stališča).

(@SLO_Matej: zavajaš glede androida predvsem ti; nazadnje z zapisom da Samsung nima phone tracking appa...)

djordjevic ::

Android ne zveni ugasnjen. Evo. Ful se sekiram. Sem se vsaj fino naspal.

@SLO_Matej: Moj dve leti star mobitel ima amoled display, tako da ne vem, od kod tebi, da imajo HTC-ji nekakovostne zaslone.
No grave is deep enough to keep us in chains.

martincek1 ::

Pustite SLO_Matej-a na miru. WP7 je zanj to, kar je za Jypa kolo.

SLO_Matej ::

Goody je izjavil:

Nekak ni nobeden odgovoril direktno: ali na WP7 zvoni budilka ko je telefon popolnoma ugasnjen? (sicer tega ne rabim ampak me zanima čisto iz tehničnega stališča).

Ne vem, še nisem preizkusil, ker telefona nikoli ne ugašam.

Goody je izjavil:

(@SLO_Matej: zavajaš glede androida predvsem ti; nazadnje z zapisom da Samsung nima phone tracking appa...)

Nisem rekel, da Samsung tega nima (tudi sam uporabljam Samsungov telefon, sicer z WP7 in sem z njim več kot zadovoljen), kako imajo urejeno pri Androidih pa ne vem (no sedaj vem, hvala za info :)). Tako na splošno sem rekel, če ima Android to, ne glede na proizvajalca. V tem smislu sem mislil.

miraldi ::

Zdravo. Počasi moram podaljšati naročnino Orto Smart pri Simobilu in zamenjati telefon. Nekako sem gledal za 100Eur Samsung GALAXY Ace S5830 pa me zanima če je zakej ta telefon. Nisem ravno nek zahteven uporabnik predvsem(klici, smsji, fb, youtube in ostalo brskanje po spletu). Zanima me če gdo ima ta telefon kako se odnese v praksi. Kakšen je ta android?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

MaTTe ::

SLO_Matej ja potem pa nastavi budilko, da bo zvonila dve minuti od trenutnega časa, ugasni telefon, počakaj in poročaj, če zvoni :)

Drugače pa, sem pravkar ugotovil svoj glavni razlog zakaj imam raje Android kot pa WP7: Opera Mini. V času ko Mobitel ponudi komaj 100MB pride še kako prav ;)
««
3 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419774 (13049) sift
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022600 (11448) boris82
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10235708 (32466) Ghost7
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716654 (13007) 1krat
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725564 (22186) zadetek

Več podobnih tem