» »

Nakup Mobitela

Nakup Mobitela

««
2 / 51
»»

IvoJan ::

vzami si se mini plus(101mb prenosa) ker ga bos krvavo poteboval. ce imas orto u nulo in mini plus lahko kupis HTC desire za 130€. best buy.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

cvetko2005 ::

to imaš prav, ampak je 18 € na mesec previsoka naročnina...bom ostal samo na orto u nulo, ter pazil da ne porabim teh 100mb, ki jih imam v paketu..HTC desire je torej 230 €, veliko čez moj budget...a noben izmed teh štirih ki sem jih predlagal ni vreden svoje cene?

Mare3 ::

Zakaj bi pa krvavo potreboval prenos podatkov? Meni 100mb pri orto u nulo na koncu meseca še ostane, drugače jaz bi vzel LG optimus one sem ga imel in sem bil zelo zadovoljen. LP

IvoJan ::

jst imam se dodatne 3gb prenosa in porabim vsaj 1,5gb, vcasih tudi prekoracim 3gb.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

cvetko2005 ::

@Mare3
torej je Optimus One vreden dodatnih 50 € proti cenejšemu Samsungu i5500 Galaxy 5? Si bil zadovoljen z optimusovim fotoaparatom?
ter kakšna je razlika med androidom 2.2 in 2.1?

IvoJan ::

ja optimus one je kr soliden telefoncek :D nekje na nivoju HTC wildfire.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

cvetko2005 ::

hvala za odgovore.

LP

Mare3 ::

Optimus je dosti boljši kot wildfire, boljša kamera, boljša resolucija zaslona, boljša baterija, bolj tekoče vse dela, tako da wildfire ni na nivoju optimus one. Za moje pojme se splača dodat 50€ ker je res super telefonček.

RockyS ::

Greš k tušu pa vzameš telefon za 1€, ideosa x5. 2k smsev,2gb prenosa,2k v lastnem omrežju, 200 v tuja omrežja...

tado6 ::

Ideosa se enostavno ne more primerjati s HTC Wildfire, Optimosom itd. Telefon se lahko primerja s telefoni kot so Galaxy S in HTC viškega cenovnega razreda in tako naprej. Tu potem, kot je rekel Rocky, pa pride razlike le v ceni (ne pa tudi v kvaliteti in sposobnosti aparata).

trancer01 ::

RockyS je izjavil:

Greš k tušu pa vzameš telefon za 1€, ideosa x5. 2k smsev,2gb prenosa,2k v lastnem omrežju, 200 v tuja omrežja...



No, če smo čisto natančni, imaš v paketu Vesolje 2010 SMS-ov, 2010 minut za klice na Tušmobilove številke, 2010 MB podatkov v Tušmobilovem omrežju in 210 minut za klice na številke drugih slovenskih operaterjev ter na slovenske stacionarne številke.

Drugače pa lahko potrdim, da je Ideos X5, kar se tiče hardvera zelo blizu Samsung Galaxy S, v nekaterih lastnostih pa ga celo prekaša(recimo procesor je pri Ideosu narejen v 45 nm tehnologiji -> možnost navijanja in stabilnega delovanja tudi pri bistveno višji frekvenci, kot je tovarniška(= 806,4 Mhz), potem ima vgrajeno zelo dobro grafično kartico Adreno 205 in pa podpira wifi N standard poleg B in G, to mi na zdajle na hitro pade na misel, kar je boljšega kot pri SGS od hardvera). Poleg tega je Ideos X5 najbrž najbolj odprt telefon od vseh 'droidov', saj se ga da rootat in editirat posamezne sistemske datoteke kar znotraj telefona, bootloader pa lahko zamenjaš kar tako, da ga enostavno priklopiš na kabel v recoveryu in ti na računalniku kar avtomatsko pokaže boot.img file ter ga enostavno zamenjaš (copy-paste) in voila, dela! Pač lahko en kup stvari na njem počneš uiber enostavno in brez strahu, da bi se reč zabrickala, kar je recimo pri Samsungih dosti bolj komplicirano in nevarno. :D

Zgodovina sprememb…

cvetko2005 ::

Hvala za odgovore!

sedaj le še izbiram med tema dvema, oba sta trenutno v akciji.

Samsung Galaxy 551 50€ http://www.simobil.si/mobilePhones.cp2?...
in
LG P500 optimus one 40€ http://www.simobil.si/mobilePhones.cp2?...

Po specifikacijah sta skoraj enaka, torej ali je optimus one še vedno boljši nakup?

LP

Mare3 ::

Je.

cvetko2005 ::

na žalost ga ni nikjer več v nobeni simobilovi poslovalnici in podržnici v sloveniji. Rabljen je pa za 150€ na bolhi...

Jernej88_ ::

cvetko2005 je izjavil:

Hvala za odgovore!

sedaj le še izbiram med tema dvema, oba sta trenutno v akciji.

Samsung Galaxy 551 50€ http://www.simobil.si/mobilePhones.cp2?...
in
LG P500 optimus one 40€ http://www.simobil.si/mobilePhones.cp2?...

Po specifikacijah sta skoraj enaka, torej ali je optimus one še vedno boljši nakup?

LP


Priporočam LG P500 optimus one. LP
No more Slovenia!

lmorgh ::

kje v LJ bi lahko kupil Nokio C5 ?
pa ne pri mobitelu/simobilu, ker so dragi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lmorgh ()

tado6 ::

lmorgh ::

eh, še dražje...bom kr prek neta naroču za 139€. hvala vseeno

Jernej88_ ::

Mene pa zanima če kdo ve kje se da kupit novo(mislim nerabljeno) Nokio N900, ker pri mobitelu ga več nimajo v prodaji.
No more Slovenia!

najbiker ::

Na zadnje so jo imeli v Bigbang v BTC in Supernovi v Kopru.
Sem jo gledal tudi jaz. le cena mi ni bila všeč.

lp najbiker

Gjurisic ::

Je čul kdo za trgovino mobi svet aje sigurna stran za nakup telefona?

MoMan ::

Sem v dilemi kater telefon kupit(pri simobilu). Razmišljam med:
Nokia 700
Samsung galaxy ace

(če imate kake druge predloge za telefon v tem cenovnem rangu, na plan z njim).

Zakaj bi vzel nokio 700:
- vse specifikacije ima boljše od ace-a(procesor, ram, ekran, kamera..)
- novi os symbian belle mi je precej všeč

Zakaj nebi:
- 3.2" ekran je ponavadi hudič za pisanje sms-ov

Zakaj galaxya:
- je za 50€ cenejši
- ima večji ekran

Zakaj nebi galaxya:
- Vse specifikacije slabše
- Nisem glih fan androida

Hvala že v naprej za odgovore!
http://www.VPT-Webs.com

HarryRed ::

Če že kaj kupuješ, ne kupuj mobitela s symbianom :). Tale symbian je že zdavnaj povozil čas. Če daješ prednost symbianu pred androidom, potem še nisi v celoti izkusil kaj vse lahko počneš na androidu. Če vzameš Nokio s symbianom je enako kot da bi kupil 20 let star avto za enako oz. za še dražjo ceno kot pa novega. To je pač moje mnenje in verjetno jih še veliko tako misli.

MoMan ::

zdj sem po ponovnem ogledu simobila še v večji dilemi xD
galaxy ace ali omnia 7
http://www.VPT-Webs.com

BladE_ ::

Ace - definitivno!!!
Akcija - Reakcija

Bananovec ::

Zakaj že?
Jaz pa rečem da ne.
Oh wait, pozabil si argumentirat svoj odgovor.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Jazzie ::

Trenutno imam N79 (večina mojih mobitelov so bile Nokia), a ne deluje več tako, kot bi morala, zato iščem nov telefon. Najpomembnejše mi je, da ima WLAN, GPS, dober fotoaparat, dobro baterijo, možnost raznih aplikacij (shazam, maps, itn.) in možnost zaklepanja telefona (na kodo). Aja, pa da ni ravno ogromen. Raje imam klasične modele, a sem ugotovila, da se bom morala sprijazniti s qwerty tipkovnico ali pa zaslon na dotik - kaj je boljše za pisanje? Preklopni in drsni modeli odpadejo. Prosila bi za predloge!

Mentalist ::

Koliko daš? Nekaj od Samsunga (Galaxy Ace, S, S2) bi ti jaz priporočal.
Lool.

pirat ::

Še eno vprašanje. Tudi sam sem že skoraj tri leta za službene namene uporabnik Nokie - konkretno modela E63.Telefon se počasi kvari, zato iščem zamenjavo. Dobra qwerty tipkovnica je obvezna. Razmišljam ali v smeri Blackberry (dražja varianta) ali pa Samsung Chat 335 (cenejša varianta). Prav Blackberry storitev ne potrebujem, pomembno pa je, da imam telefon z WI-FI dostopom, podporo za maile in internet in to je to...
Je kdo dejanski uporabnik Samsung Chat-a 335? Kako se telefon obnese v praksi? Je OK ali vendarle 'malo denarja malo muzike' in naj raje gledam v smeri BB ali morda Nokie E5, E6?

HarryRed ::

Samsung Chat je res jajca od telefona, tako da ti tega ne priporočam. Tako kot si rekel malo denarja malo muzike :). Omenjen telefon ne podpira niti 3G omrežja in pa tudi Wlan je zastarel in slab. Če bi mobitel rad imel za brskanje po spletu ti tega mobitela vsekakor ne priporočam, ker ti ne bo opravljal te funkcije. Edino za kar ga lahko imaš je pisanje sms-ov in klicanje. Mobitelov s fizično tipkovnico je dokaj malo na trgu, zato bi ti vseeno priporočal touchscreen (ko se navadiš je pisanje sms-ov zelo hitro). Še ena slabost teh mobitelov s fizično tipkovnico pa je ta, da so dragi v primerjavi z touchscreen mobiteli.

Prav tako ti ne priporočam nakup Nokie, ki ima zastarel operacijski sistem Symbian. Raje kupi mobitel z android OS in ko ga boš začel uporabljat boš videl kaj vse si zamujal pri uporabi Symbiana :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HarryRed ()

Jazzie ::

Jazzie je izjavil:

Trenutno imam N79 (večina mojih mobitelov so bile Nokia), a ne deluje več tako, kot bi morala, zato iščem nov telefon. Najpomembnejše mi je, da ima WLAN, GPS, dober fotoaparat, dobro baterijo, možnost raznih aplikacij (shazam, maps, itn.) in možnost zaklepanja telefona (na kodo). Aja, pa da ni ravno ogromen. Raje imam klasične modele, a sem ugotovila, da se bom morala sprijazniti s qwerty tipkovnico ali pa zaslon na dotik - kaj je boljše za pisanje? Preklopni in drsni modeli odpadejo. Prosila bi za predloge!

Nazadnje sem za mobitel dala 200€, tako da več kot to ne bi. Poleg tega mi ne gre za to, da je najmodernejši in nekaj fancy, ampak da je kvaliteten in da ima funkcije, ki sem jih omenila.

šernk ::

@Jazzie: poglej za SE xperio mini pro. ima querty tipkovnico, je majhen in na njemu dela skoraj vse kar na velikih (edino ne vem če ima povečavo fotoaparat, x10mini pro je namreč ne podpira). na mobisvet brez vezave stane 230€

sem bil pred pol leta v podobnem kot ti. rabil GPS in wlan...izbire pa skoraj ni bilo, vsi neki veliki touch screeni. pol sem zagledal xperio x10 mini pro in jo vzel, nisem razočaran. xperia mini pro je pa naslednjik x10. querty tipkovnica je svetlobna leta pred touchscreenom za pisanje. kot da bi imel računalnik pred seboj, poleg tega je pa mobitel še priročno majhen.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Margecan ::

Mene zanima kdaj pride samsung s3?

Jazzie ::

@šernk: Hvala, se mi zdi kar OK, čeprav mi načeloma niso všeč ne preklopni ne drsni telefoni, a se mi v tem primeru zdi dobro, da imaš na voljo tako touchscreen kot tudi tipkovnico. Predvidevam pa, da je potem telefon dokaj debel?

Še kakšen drug predlog?

šernk ::

malce je debelejši od prejšnjih standardnih mobitelov. recimo debelina je podobna kot pri nokii 3310. je pa seveda 2x debelejši od trenutnih touchscreenov. če vprašaš mene je querty tipkovnica odlična umesna stopnica med klasičnimi in touchscreen telefoni, meni je bil sicer najbolj všeč zato ker sem rabil mobitel za v žep, kar se pa pri ostalih touchscreen velikanih ne obnese najbolje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Jazzie ::

šernk, tiste xperie mini s querty tipkovnico na Mobitelu ne prodajajo več, le še vezrijo s touchscreenom, a je verjetno potem pisanje na dotik težko ob tako majhnem telefonu. Sem preučila ponudbo in trenutno je v ožjem izboru Xperia Ray, čeprav nisem nameravala dati za telefon več kot 200€ (ta je 239€) ... se za ta denar dobi mogoče še kakšen boljši telefon? Ima kdo izkušnje z Xperio Ray?

šernk ::

ja vem da je nimajo na mobitelu, ne vem pa zakaj je nimajo :( pisanje na touchscreen je pa že na velikem zaslonu težavno, na malem pa še toliko bolj :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Jazzie ::

Torej nima noben izkušenj z Xperio Ray? Zdaj sem videla, da bo Sony Ericson zdaj samo Sony, a bo to kaj vplivalo tudi na nove/spremenjene telefone?

HDvideo ::

SE XPERIA MINI PRO se dobi u prosti prodaji za 230 € na Mobi Svet-u.

S tikovnico.

Med0 ::

Kmalu mi poteče naročniško razmerje orto v nulo pri simobilu. Kupil bom mobitel do vrednosti okrog 210€, raje manj. Pri njem bom v večini pisal smsje , brskal po netu, igral igre in pa občasno snemal/fotografiral zato je zaželjen dober fotoaparat. Nimam še izkušenj z androidom in pa windowsi.

Izbiram med: Samsung Omnia 7 http://www.simobil.si/sl/mobilePhones.c...
Nokia 700 http://www.simobil.si/sl/mobilePhones.c...
Samsung Ace http://www.simobil.si/sl/mobilePhones.c...

Nekako mi je najbolj všeč Ace, vprašal pa bi ali AMOLED zaslon vpliva na odzivnost touch zaslonov?

Lonsarg ::

Kapacitativni touchscreen je posebna plast, neodvisna od tega, kater zaslon je pod to plastjo.

Sicer pa Omnia 7 je draga, glede na tvoj budget, pol dražja od Galaxy Ace recimo. Ace je najbolša mid-range izbira za Android, ni konkurence na tem rangu. Windows Phone pa je res, da na tem rangu sploh ne obstaja in moraš iti na dražje zadeve.

Te Nokije pa ne bi no:) če že Nokia, potem take z WP, ki pridejo kmalu.

V bistvu v tem rangu 170€ je Ace na preprosto zame sploh noben telefon ni konkurenčen, če se fokusiram samo na Simobilovo ponudbo seveda.

Jazzie ::

Xperia Ray vs. Xperia Mini Pro
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

mnenja?

Lonsarg ::

Ray je 9.4mm, tisti bajso pa 18mm, torej dvakrat več. To je že skoraj toliko kot moj nekdanji E90 21mm, to je ZELO cegel, tudi vse ostalo ima bolše Ray, čeprav tukaj pa najbolj izstopa. Dvakratnik debelina nobena tipkovnica ne upraviči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Gjurisic ::

Kaj pa nokia 701 v big bangu.

HDvideo ::

SE Xperia Ray ima boljšo baterijo, malo večji zaslon, boljši fotoaparat in je (precej)tanjša od SE Xperia Mini PRO. Drugih razlik pa ni.

;-) ::

Imam xperio Ray doma novo od včeraj. To je že druga prvo sem takoj komot prodal.

Telefon je lahek na dotik, tanek in lepo sede v roko, njegova ozkost pa je malo nerodna pri pisanju sms-ov in zelo vpliva na uporabniško izkušnjo pri spletnih straneh. Fotoaparat ni nek biser sedaj ko sem se malce več igral, iphone 4 dela 10x boljše slike.

Vsi ki mislite podaljšati razmerje Orto v nulo pohitite sedaj dobte 3Gb interneta zraven za 2 leti, jaz nisem vedel za to ponudbo pa sem kar odplačal stari aneks in šel na tušmobil. Sreča sem zamudil na tušu in še šel v leclerc po kokto pa vidim to reklamo: šus nazaj na simobil :)

Mimogrede, prodam novega Ray-a, kupljen včeraj zvečer na simobilu, samo sproban ugodno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Konlov ::

Me je RAY kar mikal, ampak je proti npr ACE res mali ekran. Verjamem, pa da je po kvaliteti boljši.
Upam, da bo za mojega K800 kakšna primerna zamenjava (kar se tiče kvalitete fotk)

;-) ::

ACE ima 10x slabšo sliko kot ray mimogrede

Konlov ::

Verjamem, ampak velikost?

;-) ::

Xperia:
480 x 854 pixels, 3.3 inches (~297 ppi pixel density)

Ace:
320 x 480 pixels, 3.5 inches (~165 ppi pixel density)

Kaj ti pomaga malo večji ekran je še veliko slabša resolucija in PPI, manj stvari spraviš gor al kak bi reko in slabša slika je, manj pixlov

Pa še druge stvari govorijo v prid Xperi-ji:

Xperia Ray:
8 MP, 3264x2448 pixels, autofocus, LED flash
CPU: 1 GHz Scorpion
Standard battery, Li-Ion 1500 mAh
Video: Yes, 720p, video light

ACE:
5 MP, 2592x1944 pixels, autofocus, LED flash
CPU: 800 MHz ARM 11
Standard battery, Li-Ion 1350 mAh
Video: Yes, QVGA@15fps

Imel sem že oba. Ace se mi zdi v rangu HTC Wildfire, slaba resolucija. Plastična sta oba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()
««
2 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419774 (13049) sift
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022600 (11448) boris82
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10235708 (32466) Ghost7
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716654 (13007) 1krat
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725564 (22186) zadetek

Več podobnih tem