» »

Nakup Mobitela

Nakup Mobitela

««
48 / 51
»»

superpika ::

king22 je izjavil:

Tudi sam kupujem pametni telefon in me zanima kateri bi bil za kup od spodnjih do 300eur:
1. Huawei P10 lite
2. Samsung Galaxy A5 2017

Ali najbolje rabljenega Galaxy S6 oz. S6 edge, ker je po podatkih zmogljivejši?

P10 lite imaš trenutno na Mimovrste v akciji za 250 EUR.

PrimozR ::

FYI, bojda bo na voljo Moto X4 v Android One programu.

http://www.gsmarena.com/android_one_edi...

king22 ::

superpika je izjavil:

king22 je izjavil:

Tudi sam kupujem pametni telefon in me zanima kateri bi bil za kup od spodnjih do 300eur:
1. Huawei P10 lite
2. Samsung Galaxy A5 2017

Ali najbolje rabljenega Galaxy S6 oz. S6 edge, ker je po podatkih zmogljivejši?

P10 lite imaš trenutno na Mimovrste v akciji za 250 EUR.


@Superpika hvala za info.

gwertix ::

Mogoče mal smešno vprašanje, ampak sem se res ogrel za Oneplus5, danes pa sem izvedel, da imam možnost zelo ugodne ponudbe na Telekomu za Samsung S8, torej Oneplus5 za 450€ ali Samsung S8 za 470€? :)

gddr85 ::

gwertix ::

gddr85 je izjavil:

10 sec googlanja..http://www.androidauthority.com/oneplus...


Sej že cel popoldan googlam in pač vsak telefon ima svoje pluse in svoje minuse, zato sprašujem še za vaša mnenja, še posebej če si kdo lasti omenjena telefona.

PrimozR ::

Počakaš en mesec na Pixel 2 in upaš, da bo naprodaj v Sloveniji :D

Care87 ::

Iscem en robusten(odporen) telefon diagonala naj bo max 4,5 4,6
ASUS PRIME B460-PLUS i5-10400F 2.90GHz NOCTUA NHD-14 32GB DDR4 RX 5600XT
120GB SSD,2TB WD Green
OS Windows 10 Pro 64-bit

Integral ::

Tudi jaz kupujem novega pametnjakoviča, potrebujem pa dual sim telefon s kar se da dobrim fotkičem. Takoj bi kupil Samsung Galaxy S7, a kaj ko ni dual sim!

Zdaj kolebam med Honor 8 in Honor 9. Novejši model naj bi bil 99% identičen kot je Huawei P10. Ima kdo izkušnje s Honor 9?

delfinus ::

S7 seveda je dual sim. Ampak se moras potem odreci dodatni spominski kartici.



lp, d.

domenc ::

Živjo,
tudi jaz kupujem novega. Kaj bi vi izbrali (kolikor sem gledal so vsi tam-tam). Lahko je sicer kaj drugega (ne sme biti pa večji od teh treh), vendar omejeno na nakup na Telekom-u (služba časti pri vezavi ter cenami do 300 € na vezavo).
- LG Q6
- Samsung Galaxy A5 2017
- Huawei Honor 9

Hvala,
lp domen

Dimnik ::

Če ti ni premajhen, honor9

domenc ::

Mislim da ne bo (sedaj imam Limio 920 z manjšim ekranom :)).

yoco ::

Imam eno vprašanje. Kako se reče, po angleško, tisti vrstici spodaj, kjer so "nazaj, domov"?

klinker ::

Navbar

yoco ::

Hvala!
Pa se da te ikone povečat? Fotr je kupil Huawei P9 pa se mu zdijo mal premajhne, ker ne vidi dobro.
Glede prikaza stikov. Res ne moreš izbrati, da se vidijo samo stiki z tel. številko?

klinker ::

Huhh, sem ze malo pozabu kako ima to Huawei, naceloma pa bi to moglo bit izvedljivo v nastavitvah launcherja, ce ta opcija obstaja...drzis prst na home screenu za kako sekundo in bi moglo odpret kake opcije.
Glede stikov, preveri nastavitve v Contacts aplikaciji, do zdaj je to slo na vsakem, samo na pamet se ne spomnem vec.

Ganon ::

yoco je izjavil:

Hvala!
Pa se da te ikone povečat? Fotr je kupil Huawei P9 pa se mu zdijo mal premajhne, ker ne vidi dobro.
Glede prikaza stikov. Res ne moreš izbrati, da se vidijo samo stiki z tel. številko?


Ne da se povečati ikon, lahko samo zamenjaš vrstni red.

facepalm ::

yoco je izjavil:

Hvala!
Pa se da te ikone povečat? Fotr je kupil Huawei P9 pa se mu zdijo mal premajhne, ker ne vidi dobro.
Glede prikaza stikov. Res ne moreš izbrati, da se vidijo samo stiki z tel. številko?


provaj s 3rd party appi. za home screen priporicam "evie" launcher. preprost, lightweight in lahko nastimas velikost in stevilo ikon na homescreenu.
za phone app pa "zenui dialer & contacts" od asusa.

ce ne, ti preostane le root in modifikacija DPI.

vilonja ::

A ni tako da lahko tudi ze pod developer options spremenis dpi?

facepalm ::

ne pri vsakem telefonu

yoco ::

facepalm je izjavil:

yoco je izjavil:

Hvala!
Pa se da te ikone povečat? Fotr je kupil Huawei P9 pa se mu zdijo mal premajhne, ker ne vidi dobro.
Glede prikaza stikov. Res ne moreš izbrati, da se vidijo samo stiki z tel. številko?


provaj s 3rd party appi. za home screen priporicam "evie" launcher. preprost, lightweight in lahko nastimas velikost in stevilo ikon na homescreenu.
za phone app pa "zenui dialer & contacts" od asusa.

ce ne, ti preostane le root in modifikacija DPI.

Sem probal ta Evie, pa nisem našel opcije za povečavo Navbar tipk.

facepalm ::

Navbar tipke ne mores spreminjat, razen v primeru ce telefon rootas in spremenis DPI. Zakaj bi to sploh spreminjal? Pozicijo teh treh tipk si je ja lahko zapomniti, tudi ce slabse vidis. Z launcherjem lahko povecas vse ostale ikone, zato da sploh vidi katere aplikacije zazene.

klinker ::

Na navbar tudi dpi ne vpliva. To imajo samo custom romi, pa se tej ne vsi.

SumTingWong ::

Nova Launcher solves the day

chunek ::

Zdravo, ali mi lahko kdo svetuje pri nakupu android telefona glede na to, da imam drugačne prioritete kot večina ljudi. NI mi namreč pomemben fotoaparat in zaslon, temveč zgolj da je zmogljiv - da ne bo štekal in cenovno ugoden. Fajn bi bilo da je malo robustnejši ni pa nujno. Pač telefon ki bo zdržal nekje dve leti. Sedaj imam Lenovo K10 in po enem letu ga več ne morem normalno uporabljati, tako je počasen. Ne uporabljam zelo zahtevnih aplikacij ali igric. A telekom ima v ponudbi kaj primernega?

polde66 ::

@chunek a si ga že kaj nastavljal na tovarniške nastavitve,m prej pa naredi backup adresarja in slik: Potem pa na tovarniške nastavitve in bo kot nov. A Lenovo K10 obstaja sploh?
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

chunek ::

Sem ga nastavil na tovarniške nastavitve in je bil kot nov 1 teden. Potem je en teden delal dovolj dobro, potem pa spet po starem. npr. odprem brskalnik in čakam eno minuto da se mi prikaže tipkovnica,... Mogoče je kaka aplikacija kriva? Ampak vse aplikacije, ki jih imam rabim, pa niso neke zelo zahtevne.

polde66 ::

Če imaš :)book zna štekat. Kok maš rama pa placa?
polde

chunek ::

1GB rama, 8 GB placa od tega 0.9 GB porabljeno za aplikacije, 4.4GB pa sistem. Lenovo K10a40. Nimam aplikacije Facebook, imam pa messenger.
Aha zdaj vidim da se mu reče C2 in ne K10. Pardon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chunek ()

polde66 ::

Kup novga, tole je zgodovina. Premal placa in rama.
polde

chunek ::

Bom! Zato sem pisal v tej temi. Rad bi takega, ki bo delal po dveh letih še. Fotoaparat in ekran pa mi nista pomembna. Rad bi da ima android in da ni predrag. Se pravi, če je kdo naletel na telefon in mu je bilo vse kul in tudi ugoden je bil ampak je imel preslabo kamero in premajhen zaslon in preslabo ločljivost - to je telefon zame. :)

jizzer ::

Jaz bi rekel da vzami Xiaomi Mi A1, ugoden, stock android, baje da deluje tekoče. Ampak obvezno prek kitajske trgovine, pri nas te bodo olupili :)

Cruz ::

chunek je izjavil:

Zdravo, ali mi lahko kdo svetuje pri nakupu android telefona glede na to, da imam drugačne prioritete kot večina ljudi. NI mi namreč pomemben fotoaparat in zaslon, temveč zgolj da je zmogljiv - da ne bo štekal in cenovno ugoden. Fajn bi bilo da je malo robustnejši ni pa nujno. Pač telefon ki bo zdržal nekje dve leti. Sedaj imam Lenovo K10 in po enem letu ga več ne morem normalno uporabljati, tako je počasen. Ne uporabljam zelo zahtevnih aplikacij ali igric. A telekom ima v ponudbi kaj primernega?


Še danes je K10 2017 v akciji za 2€ na mesec. Če si bil zadovoljen s starim modelom K10, boš tudi s tem.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

aborko ::

2EUR ja, koliko pa potem dodatno še za najcenejšo naročnino v 24 mesecih (pa moliš da vmes ne podražajo)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

chunek ::

Hvala za odgovore. jizzer ta mi je predrag nažalost. michaelscott prej sem napačno napisal, imel sem Lenovo C2 (K10a40) in ne LG K10. Ta telefon, ki si mi ga predlagal se mi zdi vredu. Plačal bi ga pa takoj, ne 2€ na mesec.

mumbo ::

jizzer je izjavil:

Jaz bi rekel da vzami Xiaomi Mi A1, ugoden, stock android, baje da deluje tekoče. Ampak obvezno prek kitajske trgovine, pri nas te bodo olupili :)


Koliko je konča cena iz Kitajske?

Pri nas se dobi že za 219 eur (32gb verzija) ali 249 eur (64gb verzija).

Tomson ::

Vzameš v EU skladišču za 179€ + 5€ poštnine, skupno torej 184€ za 32GB verzijo, brez dodatnih stroškov, dostava 3-7 dni ali 64GB verzijo za 189€ (tudi EU skladišče) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

jizzer ::

chunek je izjavil:

Hvala za odgovore. jizzer ta mi je predrag nažalost. michaelscott prej sem napačno napisal, imel sem Lenovo C2 (K10a40) in ne LG K10. Ta telefon, ki si mi ga predlagal se mi zdi vredu. Plačal bi ga pa takoj, ne 2€ na mesec.

Potem pa nevem kak pričakuješ, da ti bo zdržal (tekoče delal) 2 leti. To še mojemu HTC10 ne uspeva, s to razliko da sem heavy-user. Tudi vprašanje če bi tudi Xiaomi, ampak je vsaj šansa večja. K10 te pride (amazon uk) 135 funtov, kar je cca 150€. Dodaš 30-40€ pa naročiš Xiaomi-ja.
V končni fazi mi je vseeno, hočem ti le pomagat, ker še nisem slišal za uporabnika ki bi imel dobre izkušnje z cenovnim LG-jem...

chunek ::

Zato sprašujem, ker vem, da je težko da dela tako dolgo tako poceni telefon. Pa sem upal, da mogoče vseeno obstaja kaj takega. Zato bi bil pripravljen imeti slab zaslon in kamero, da zbije ceno. Sem pri telekomu in dobim potem tega LGja za nekih 70€. Vem da je bedno, da nočem dati 150€ za neko stvar, ki jo uporabljam vsak dan. Meni je še bolj bedno kot se sliši. Če bi morali imeti 2 leti en telefon katerega bi izbrali od naslednjih: Huawei P9 lite mini, Nokia 3, Sony Xperia L1, Samsung Galaxy XCover 4, HTC Desire 10 lifestyle.

chunek ::

Ali pa da vzamem nekaj prek telekoma, takoj prodam še zapakirano, doplačam in kupim tega Xiaomi-ja? Hmm...

jizzer ::

V tem izboru bi se jaz odločil za Huawei-ja

Buddah ::

Huawei P9 lite imaš v teh dneh v Metro.at za 122e. Ni pa "mini" verzija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buddah ()

karmiee ::

Hej.
Brskam, brskam... pa še tu vprašam, ker se bolj spoznate.
Torej do 200€.
Kaj menite o rabljenih?
Razmišljala sem o Huawei P9 (Lite), P10 Lite, Honor 8, OnePlus, Xiaomi...
Hvala :)

Dimnik ::

Honor8

PrimozR ::

Xiaomi Mi A1. Mogoče bo piko dražji od 200 pod črto, odvisno kje ga kupiš.

karmiee ::

Zakaj takšna priporočila? Kaj vas pritegne pri teh telefonih? Kaj pa slabosti?

Dimnik ::

Pri huawei se izogibaj lite verzij, ker so podhranjene in s časoma telefon šteka.

Sem imel honor8, telefon leti kot strela, brez štekanja, fotoaparat odličen, ampak mi je 5,2 ekran premajhen in sem ga prodal

PrimozR ::

karmiee je izjavil:

Zakaj takšna priporočila? Kaj vas pritegne pri teh telefonih? Kaj pa slabosti?

Android One, kar pomeni stock Android (sicer Xiaomiju uspe kar lepo nasrati zraven, bogvekaj), obenem pa za nadgradnje skrbi Google, kar bi načeloma moralo pomeniti vsaj rahlo spodobne čase nadgradenj s spodobnim številom le-teh v življenjski dobi telefona. Kako bo s tem bomo pa videli. Zadeva je navsezadnje npr. Oreo dobila prej, kot SGS8.

Idealno bi hotel kupiti Android One telefon, ki že v štartu pride z Android 8.0, ker to pomeni Project Treble (to drži za vse telefone, ki so izšli z Android 8.0 ali novejšim, npr. tudi SGS9, ni odvisno od Android One).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

seba-beba ::

Zdravo!

Imel bi malo bolj obširno vprašanje.

Ker mi pri trenutnem telefonu zmanjkuje notranjega prostora (Motorola moto x, 16gb) ne zanimata dve opciji:
-ali je možno zamenjati notranji disk (pri telefonu so obstajale tudi verzije z 32gb)? Kakšna bi bila cena menjave? Ob tem bi tudi menjal baterijo, če je možno?

-druga opcija je navidezno "enostavnejša". Kupiti drug telefon. S trenutnim telefonom sem zelo zadovoljen. Po 4 letih se vedno deluje tako kot prvi dan (t.j. zelo tekoče)...gre za "čisti" Android. Trenutna izbira telefonov je za moje kriterije zelo zelo majhna oz. je sploh ni. T.j. kompaktna oblika, zaslon do max 5'(raje manj), min 720x1280, "čisti" android, NFC, max 250eur. Ti kriteriji dajo samo Samsung A3 2017, ki pa ni "čisti" Android. Je ta telefon spodobno nadomestilo za trenutni telefon po zmogljivostih in vzdržljivosti? Bo deloval 4 leta, kot mi je trenutni telefon? So kakšne druge alternative? Gledal sem tudi kakšne starejše modele (Nexus) vendar jih ni mogoče več dobiti novih. Se motim?

-je možno moj stari telefon dati kje staro za novo?

-kje se sicer danes kupuje telefone oz. kje se jih dobi najbolj ugodno?

Hvala

p.s? pred kratkim sem spraševal med drugim za Nokio 3 (pomagal sorodniku pri izbiri). Na koncu je padla odločitev za Nokio (tudi ker ima "čisti" Android). Lahko povem, da sem kar razočaran nad telefonom. Deluje zelo počasi in se lahko skrije pred mojim starim telefonom. Tudi neki bugi obstajajo (problem pri pošiljanju SMS). Torej rad bi povedal, da se ne bi rad še jaz nasral z nakupom novega telefona...

Zgodovina sprememb…

««
48 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419774 (13049) sift
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022598 (11446) boris82
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10235708 (32466) Ghost7
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716654 (13007) 1krat
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725564 (22186) zadetek

Več podobnih tem