» »

Lcd zaslon 30eur - je to mogoce?

Lcd zaslon 30eur - je to mogoce?

cegu ::

Pocil zaslon na moji xperii z1 in iscem menjavo. Nasel sem tole in se mi zdi sumkjivo poceni. Res da je bel, moj pa crn (me ne moti).

http://www.ebay.fr/itm/LCD-Display-Touc...

Lahko kdo ki se slozna na to komentira?

jizzer ::

To je normalno. Večinoma se LCDji(+digitizer, odvisno) za vse telefone gibljejo nekje tukaj (20-40$) na eBayu.

treker ::

@cegu... verjetno si vprašal na servis. Glede na njihove cene, verjamem da je tole "sumljivo" poceni.

Mare2 ::

treker, pa je ta original?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

andromedar ::

Ni bil pri Z1 problem to, da se baterija napihuje in pritiska na ekran, ki zato poči?
Vprašanje kako dolgo bo ok, če boš zamenjal samo ekran...
Eh?

shmandi ::

Za starejše telefone je normalno, da so LCDji poceni. Kdo bi pa dal +100€ za LCD, če je rabljen telefon vreden manj?

Compufreek ::

Uhm glih par mesecov nazaj sem nabavil za Z1 ekran ... tile konektorji zgoraj ne štimajo ... je pa res da je odvisno kiri telefon imaš obstaja namreč kar nekaj variacij Z1ke ... spodaj pod telefonom imač nalepko in piše dejanska oznaka c6002 neki takega ne spomnim se ta trenutek točno ... LCD sem pa dobil za 18 dolarjev iz anglije (star telefon). Original najbrž ni bil ampak je pa slika in resolucija ok. Uglavnem nikol več ne vzamem sonija :P crkno je konektor od matične do antene za LTE pa so na garanciji rekli da je mehanska poškodba in popravilo 220 eur (telefon je kot nov ) se mi ni dalo prepirat sem odprl telefon in videl da je coax kabl poknil dobro naročim novega za 1 dolar ampak da ga lahko zamenjaš morš ven vzet baterijo, baterija je pa tako močno zalepljena na ekran da v VSAKEM primeru pokne, skoraj nemogoče je menjat baterijo brez da uničiš LCD, mogoče za kakšno nitko ali žičko ampak je tako na tesno da dvomim da bi šlo ... no sem naročil nov lcd pa sem ker je spet vse zalepljeno potrgal kablčke od gumbov za vklop in zvok, sem naročil še tole spet dollar ampak zaj pa spet dela .... ampak napram tega da lahko galaxy s4 popravljaš in urejaš skoraj koliko te je volja in je očitno naret da ga lahko odpreš ... nikoli več ne kupim sonyja še posebej ko ti vrnejo telefon brez praske iz servisa in rečejo da je mehanska poškodba potem pa odpreš in je not dotrajan kabl :).

mitjau ::

pa bodi previden pri nabavi. Ne vem kako je pri tvojem modelu, toda za moj nexus si lahko dobil nadomestni ekran za 20€ ali za 40€. S tem da je on za 20€ sicer delal, a je imel dosti slabšo resolucijo, oni za 40€ pa je imel enako kot original. na servisu pa so za zamenjavo vseeno želeli nekaj čez 100€...

azislo ::

Sploh nisem pogledal linka, verjetno ni "original".
To pomeni, da lahko dela, lahko dimenzije niso 100%, lahko barve in resolucija ni ista, itd.

Lep primer so ekrani za Nexus 4, ki so, tisti najcenejši, malo manjši od originala, barve so drugače. Delajo pa.
Mogoče poglej malo aliexpress, pa komentarje uporabnikov, ki so naročili izdelke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

wini ::

Ravno včeraj sem popravljal od fotra z1 ki je imel počen digitizer screen. Zunanji screen je bil nepoškodovan.
Sem kupil podobno varjanto displaya s frejmom.
http://www.ebay.de/itm/201618921214
Zadeva dela, resolucija je ok, barve so tko tko (mal sprane). Ni original display.
Fotr ne vidi razlike - mene osebno pa moti da ni top kvaliteta. Če bi zase popravljal bi želel da je display original. Tudi steklo dvomim da je gorilla glass na displayu, sicer ga nisem testiral, ampak glede na ceno pač.
Konektrorje za board moraš odlepiti iz starega displaya in prilepit na novega. Imaš na youtube kar nekaj vodičev kako se naredi.
Najbolj pomembno je da telefon fajn segreješ s fenom, tako da ne uničiš lepila (drugače boš moral dokupit še lepilo za frame in zadnjo šipo).

na ta nacin nekako odpiraš telefon

ker pa že imaš nov frame ne rabiš zadnjega dela ločevat displaya od frejma.

tako pa zamenjaš tvojega

aaa1 ::

mitjau je izjavil:

pa bodi previden pri nabavi. Ne vem kako je pri tvojem modelu, toda za moj nexus si lahko dobil nadomestni ekran za 20€ ali za 40€. S tem da je on za 20€ sicer delal, a je imel dosti slabšo resolucijo, oni za 40€ pa je imel enako kot original. na servisu pa so za zamenjavo vseeno želeli nekaj čez 100€...


Tale tema je kod od boga poslana, ker sem včeraj razsul zaslon svojega nexus-a 5, padec s pol metra na ploščice na pravo mesto. Torej zanima me kateri zaslon pa potem priporočate za nexusa? ker bi raje dal 20$ več za boljšo kvaliteto, pa naročil bi iz evrope (ebay) zaradi hitrejše dostave.

azislo ::

Ravno včeraj sem popravljal od fotra z1 ki je imel počen digitizer screen. Zunanji screen je bil nepoškodovan.


wini, če prav razumem je digiziter počen, ekran pa cel?
Lahko bi se lotil samo menjavo digitizerja.

Še boljše pa dati stvar v roke nekomu z izkušnjami. Cenovno bi prišel na raven novega ekrana verjetno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

mitjau ::

aaa1 je izjavil:


Tale tema je kod od boga poslana, ker sem včeraj razsul zaslon svojega nexus-a 5, padec s pol metra na ploščice na pravo mesto. Torej zanima me kateri zaslon pa potem priporočate za nexusa? ker bi raje dal 20$ več za boljšo kvaliteto, pa naročil bi iz evrope (ebay) zaradi hitrejše dostave.


Torej ne vem kako je z displayi za 5ko. Jaz sem menjaval na štirici, naročeval pa iz HK.
Dobro preberi opis (pri trusted sellerjih ponavadi piše, da je drugačen od originala) in karakteristike in pa seveda komantarje.

wini ::

azislo je izjavil:

Ravno včeraj sem popravljal od fotra z1 ki je imel počen digitizer screen. Zunanji screen je bil nepoškodovan.


wini, če prav razumem je digiziter počen, ekran pa cel?
Lahko bi se lotil samo menjavo digitizerja.

Še boljše pa dati stvar v roke nekomu z izkušnjami. Cenovno bi prišel na raven novega ekrana verjetno?


Lahko bi dal, pa sem rekel bom sam. Mi ni problem, samo pravi kos moraš imeti.
Zunanji display je bil cel ja, samo sem menjal komplet ker je bil že mal spraskan, se mi je zdelo škoda zajebavat samo z digitizerjem.
Cenovno pa na toptime so hoteli 280€ za popravilo (ker je bila kao mehanska poškodba). Sem riskiral teh 30€ pa popravil sam.

cegu ::

Me veseli vaš odziv, najlepša hvala za vse nasvete.

Drugače sem zelo zadovoljen s Sonyjem, Z1 mi je delala kot urica. Ekran mi je počil zaradi poškodbe. Imel sem ga v ruzaku v sprednji košari na biciklu in je počil (najbrž zato, ker so ceste v Bruslju tlakovci in trese). Najprej je zgledalo da je samo digitizer, ampak se je kasneje tudi LCD obarval črno pri razpoki.

Zamenjal ga bom ne samo zato, ker mi je telefon res všeč, ampak zato ker moram priti še do podatkov v internem spominu, prav tako odjaviti e-banko (N26), in me ceneje pride če bi dal tudi 70€ za menjavo, kot pa da bi vse te zadeve preklical (nisem delal backu-pa), šele najnovejši Android pa podpira namestitev vseh aplikacij na SD kartico.

Tukaj se ga servis ne dotakne, ker bojda zaslon pušča bele pike ali nekaj takega, sem težko razumel v francoščini.

Glede na to da mi vsi Appi ki jih uporabljam delajo kot urica in ne šteka, bom raje investiral 50€ v popravilo, kot pa 500€ za novo serijo, ki mi ne bo doprinesla toliko novega, da bi opazil razliko.

Computerfreek - hvala za nasvet. Se mislil da sta samo 2 verziji Z1ke, tista z 12 in tista s 16GB spomina.

mitjau - Te ni carina ustavila in računala DDV za nov ekran (nad 21€ Eu plača DDV)?

seminal ::

Mogoče za 20€ kje najde ekran od samsunga S4? so še vedno precej dragi.

d4vid ::

OP, ce ti zaslon se dela, je opcija tudi miska preko OTG.

Anyway, iscem poceni original ali pa vsaj dober digitizer za xperio z1. Kaj priporocate? Sedaj mam en ponaredek, pa obcasno sam skace sem in tja.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

cegu ::

d4vid je izjavil:

OP, ce ti zaslon se dela, je opcija tudi miska preko OTG.

Anyway, iscem poceni original ali pa vsaj dober digitizer za xperio z1. Kaj priporocate? Sedaj mam en ponaredek, pa obcasno sam skace sem in tja.


Oo, hvala ti za tole! Nisem vedel da se to da, dostop do podatkov omogočen!

Glede digitizerja - pri meni je tudi original skakal, ampak vedno takrat ko je malce zaštekal (včasih zaradi pozne reakcije na moj tip, včasih pa kar tako).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

GupeM ::

Z AirDorid pa lahko delaš tudi, če ti ekran ne dela, saj zna prenesti sliko na računalniški ekran brez roota. Podobno kot TeamViewer ali Remote desktop na PC. Prvič ga moraš sicer povezati s kablom, po prvi vzpostavitvi pa zadeva dela preko WiFi. Uporabno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo počenega stekla na telefonu

Oddelek: Mobilne tehnologije
1912780 (1022) dr.Akula
»

LG Nexus 5 - Počen zaslon

Oddelek: Mobilne tehnologije
205434 (3359) detroit
»

Menjava notranjega stekla ( S4)

Oddelek: Mobilne tehnologije
192535 (2193) klinker
»

LG servis

Oddelek: Mobilne tehnologije
4615202 (10395) FlipeR
»

LG Nexus 5 počen ekran - vprašanje

Oddelek: Mobilne tehnologije
306608 (5066) SonoR

Več podobnih tem