» »

Nakup Mobitela

Nakup Mobitela

««
«
1 / 51
»»

Twixz ::

Ubistvu sem v dilemi že zarad tega, kam naj to temo postavim, ampak sem se odločil da pod Kaj Kupiti, ker sem v večji dilemi glede kupovanja, kot tehnologije.

Torej na voljo imam 500€ za nov mobitel, ne vem kaj naj si kupim.

Možnosti:
Nokia X6
Nokia C6
Xperia
Xperia Mini Pro
(ali pa počakam na) Nokio N8

Kaj menite?:)

Ted ::

Samsung I9000 galaxy.
Mah...

Twixz ::

Samsungi niso po mojem okusu in ne verjamem da bodo kdaj...(:

Blinder ::

samsung ni po okusu ker imajo slabši imidž.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

svetetko ::

Galaxy nese vse od naštetih. Če ti pa Samsung ni všeč, pa HTC Desire ali nekaj v podobnem rangu.

Lonsarg ::

Nekatere, i si jih naštel so zelo old school in ne morejo priti v upoštev za high end telefon.

Maš razne high end androide kot so Galaxy i9000, HTC Desire, Xperia X10, ter prihajajoči Milestone 2, Desire HD, Desira z tipkovnico(mislim da bo desire X) Potem imaš iPhone 4. Potem pa še kako high nokijo, recimo N8, ki pride, ali pa C6-01(C6 je old school, resistivni zaslon), pa X6 ja je tut fajn ja, ker je res fensi, malenkost slabše specifikacije sicer, procesor je malo počasen, drugače pa fajn telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

martincek1 ::

500EUR za nov telefon? Za 300EUR dobiš high end telefon ala HTC Desire, Samsung Galaxy S... Če imaš kakšne 2 meseca časa, počakaj na HTC Desire Z, ki ga boš dobil za 500EUR. IMO so telefoni X6, C6, Xperia glede na razpoložljivi denar precej pod nivojem.

lp

M-XXXX ::

martincek1 je izjavil:

500EUR za nov telefon? Za 300EUR dobiš high end telefon ala HTC Desire, Samsung Galaxy S... Če imaš kakšne 2 meseca časa, počakaj na HTC Desire Z, ki ga boš dobil za 500EUR. IMO so telefoni X6, C6, Xperia glede na razpoložljivi denar precej pod nivojem.

lp

Kdo pa pravi, da ga bo vzel z vezavo?

fizikalac ::

Mogoče bo to zvenelo kruto, vendar pri mobitelih je nekakšno tako pravilo:

"Čim starejši, dlje časa bo deloval!" :)

Če hočeš da dela, vzami staro nokijo, če se pa hočeš igrt pa iphone ali kakšnega androida :D

IvoJan ::

Lonsarg je izjavil:

Nekatere, i si jih naštel so zelo old school in ne morejo priti v upoštev za high end telefon.

Maš razne high end androide kot so Galaxy i9000, HTC Desire, Xperia X10, ter prihajajoči Milestone 2, Desire HD, Desira z tipkovnico(mislim da bo desire X) Potem imaš iPhone 4. Potem pa še kako high nokijo, recimo N8, ki pride, ali pa C6-01(C6 je old school, resistivni zaslon), pa X6 ja je tut fajn ja, ker je res fensi, malenkost slabše specifikacije sicer, procesor je malo počasen, drugače pa fajn telefon.



desire s tipkovnico bo desire Z :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Twixz ::

Hvala, super ste.:D

Ne, telefon ne bo kupljen na vezavo, ampak v prosti prodaji. Verjetno se bom odločil za N8.:)(bo še treba malo počakati, ampak dobro)

Hvala.(:

adinfinito ::

Sicer sem odprl eno temo glede tega ampak bom jo zbrisal pa tu pisal.

Kako je z navigacijo pri zgoraj naštetih telefonim?
Sam namreč iščem nekaj za 150 evrov (z vezavo), ampak z offline navigacijo.

Zgodovina sprememb…

martincek1 ::

M-XXXX je izjavil:

martincek1 je izjavil:

500EUR za nov telefon? Za 300EUR dobiš high end telefon ala HTC Desire, Samsung Galaxy S... Če imaš kakšne 2 meseca časa, počakaj na HTC Desire Z, ki ga boš dobil za 500EUR. IMO so telefoni X6, C6, Xperia glede na razpoložljivi denar precej pod nivojem.

lp

Kdo pa pravi, da ga bo vzel z vezavo?


Pa naj ga vzame na bolhi. Novega.

ChaCho ::

Pozdravljeni

Tudi jaz iščem novi telefon (touchscreen) :D kupiu bi tam okoli 200EUR z vezavo pri mobiteli. zanima me kaj takega kot je SE vivaz pro ali pa desire (Samsung? no thanks!) nisem se še tudi odločiu ali ostanem na symbianu ali preklopim na android? kakšno vaše mnenje?

Thanks!

IvoJan ::

Definitivno desire.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

ChaCho ::

Ja samo je drag :( mah odločam se za Vivaz pro. Še bom ostau kake 2 leti na symbian da androida še izbolšajo. Zanima me še če ima gdo kakšne izkušnje z tem mobilnikom in če ga je varno kupit prek bolhe?

IvoJan ::

its your funeral...
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zorro ::

ChaCho, če ga misliš kupovati preko bolhe, ga obvezno osebno prevzemi, da ga lahko pregledaš in preizkusiš. Ena od stvari na katero moraš biti pozoren je indikator vlage, oz. majhna nalepka, ki se nahaja pod baterijo. Če pride telefon v stik z vlago, nalepka pordeči. Telefon lahko kljub rdečemu indikatorju deluje brez kakršnihkoli težav, vendar, ko se ti bo prvič pokvaril, se ti bo servis takoj obesil na ta indikator.

N95

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

ChaCho ::

Uff za to pa sploh nisem vedeu hvala. Morem pa povedat da sem spet v dvomih med mobilniki :( sploh nimam pojma kaj naj nabavim.

Dr_M ::

Se pravi, ne kupujemo vec Nokij. Jajca. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

aco111 ::

Hehe, vsi se menite o mobitelih 200+, jaz pa s 40EUR norejem (rablenim) heh. Bo že enkrat možnost za kaj konkretnega :).

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

RockyS ::

Po večini take stvari sprašujejo taki, ki si telefon nabavijo zato ker je IN in ne zato ker bi ga potrebovali. Ker če veš kaj želiš od aparata potem tud veš katerega boš kupil.

ChaCho ::

RockyS je izjavil:

Po večini take stvari sprašujejo taki, ki si telefon nabavijo zato ker je IN in ne zato ker bi ga potrebovali. Ker če veš kaj želiš od aparata potem tud veš katerega boš kupil.

Ampak jaz ne najdem takšnega ki bi ustrezau mojim zahtevam :'(

aco111 ::

ChaCho je izjavil:

RockyS je izjavil:

Po večini take stvari sprašujejo taki, ki si telefon nabavijo zato ker je IN in ne zato ker bi ga potrebovali. Ker če veš kaj želiš od aparata potem tud veš katerega boš kupil.

Ampak jaz ne najdem takšnega ki bi ustrezau mojim zahtevam :'(

In kakšne so tvoje zahteve ChaCho?

Drugače pa, zraven osnovnih zadev (klicanje, tel. imenik, sporočila, budilka, koledar, kalkulator,...), da še ima soliden fotkič in GPS ... jaz čist okej, ali? :)

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

ChaCho ::

Moje zahteve so, da je foliden fotoaparat in snemalnik z bliskavico, wlan, dober predvajalnik glasbe (its all about the music :D) in da jue touchscreen ker bi ga rad sprobau kako je ta touch :)

RockyS ::

Če še nisi sprobal touch screena potem se bojim da je velika možnost da ti doben telefon ne bo "pasal" ne glede na ostale dobre lastnosti.

Ozri se za kakim HTC Desire HD/Z ali Galaxy S ali pa za kak Win7Mobile telefonom

Zorro ::

ChaCho je izjavil:

Moje zahteve so, da je foliden fotoaparat in snemalnik z bliskavico, wlan, dober predvajalnik glasbe (its all about the music :D) in da jue touchscreen ker bi ga rad sprobau kako je ta touch :)


Če si navajen slepo (brez gledanja) pisati SMS sporočila, bo prehod kar boleč. Prav tako je bolj zamudno enoročno pisanje.

šernk ::

a kdo ve kdaj bo mobitel kaj prenovil svojo ponudbo mobilnikov? če ni trenutna stara že vsaj 3 mesece pol pa tud ne vem...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

GeForce ::

Ni res, Xperio x8 so dodali kakšen teden nazaj. Pač dodajajo po 2 al 3 aparate vsak mesec. Kaj naj bi pa še imeli v ponudbi? :D

šernk ::

ok...pa kaj pametnega no :D

in ne touchscreen, ker še vsaj 3 leta nočem nanje :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

GeForce ::

Če nočeš na touchscreen bi ti predlagal.....prej kupiš, bolje bo.....nevem če katera firma zelo zagreto razvija non tačskrin telefone :D

šernk ::

jah vem...aiona so mi umaknil iz ponudbe ravno v tednu ko sem ga hotel kupiti :(

sedaj pa ne vem al ga kupt rablenjga pol leta starega...ker 230EUR za en telefon mi je pa malce preveč... zato pa čakam če da mobitel kaj pametnega ven sedaj v spomladanski ponudbi :)

vezava ni problem, ker tako ali tako mi je mobitel vsaj par EUR cenejši od vse ostale konkurence in ostajam še vsaj ene 5 let na njemu :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Lonsarg ::

Smarthphone ne more bit ne-touchscreen, ni funkcionalno. Telefoni z malimi ekrani pa komot ostanejo ne-touchscreen, torej telefoni, ki jih imaš predvsem za klicanje in samo občasno kaj več.

šernk ::

ne rabim dumbphone, java based SE +cybershot bi bila zame totalna zmaga :D ( SE elm odpade, ker ga imajo vsi, pa preveč se kvari :)) )

kaj mi bo iphone 4G, če rabi pa človek ki ga obvlada za začet pisat sms ravno toliko časa, kot rabim sam za celoten sms že poslat ven, da ne govorim o nepraktičnosti, ker sta dve roki skoraj nujni za uporabo pa tud velikost je vse prej kot praktična.

torej nima nihče nobenih uporabnih informacij...nakup mobitela bom očitno prestavljal še naprej dokler ne dajo kaj pametnega zame ven :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

koro13 ::

Nokia e75, Nokia c5, Nokia e52 ?

GeForce ::

@šernk: Tudi jaz že nekaj časa čakam en pameten dumbphone ampak vedno bolj se mi zdi da bo treba kupit tačskrin (nočem pa dumbphone Nokie...pač imam kar nekaj razlogov) :)

šernk ::

e75? mobitel je nima v ponudbi

c5 odpade ker sem ga stestiral in ima kar nekaj hib, ostane e52, vendar moram priznati da me na nokio ne vleče najbolj, ker SEji so trenutno res tako razširjeni, da dobim polnilec na vsakem koraku zanj (zelo pomembno, glede na čas ki, ga preživim od doma) + imam praktično vso opremo zanj že nakupljeno (kvalitetne slušalke, avtopolnilec).
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Lonsarg ::

šernk, za polnilec praktično povsod naj bo micro USB, ki je z letom 2011 postal uzakonjena nuja na vseh novih mobitelih prodanih v EU.

destroyer2k ::

šernk

blackberry?

šernk ::

tiste ladje ki še v žep ne gre pa sploh ne rabim :D

dejstvo je, da karkoli kupim bo 100% slabše od trenutnega k530i, najraje bi mu vgradil temu cybershot kamero z 3,2MP in ga imam še naslednjih 5 let, ker takšnega mobitela pa še nikoli nism imel in to je glavna težava, menjati mobilni telefon, ki mi služi že 3 leta, le ker rabim malenkost boljši fotoaparat na njemu (žal je pa to nuja)

elm je idealen, vendar kaj ko ga ima 5 znancev...od tega štirje so ga imeli na servisu zaradi iste napake v roku 2 mesecev od nakupa.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

destroyer2k ::

Kaj pa potem nokia c7? Ali pa kakšen palm pre.

šernk ::

@destroyer2k: si sploh prebral par postov višje kaj iščem? :8)

skratka razen zgoraj omenjenega elm-a in nokie e52, vse ostalo kar ima mobitel v ponudbi niti blizu ne pride osnovnim zahtevam.

že SE aino kar sem sedaj gledal mal reviewe mi je prenapreden, pa čeprav je komaj mešanica med touch in navadnimi, vendar osebno rabim telefon za v žep.

+ nokie e52 je zelo močna baterija
- mah reku bi da edini minus je cena in navajenost na SE, pa na splošno mi nokiin vmesnik ni všeč.

no vrnimo se raje h originalnemu vprašanju: ali ima kdo info kdaj bo mobitel kaj prenovil ponudbo in dodal kakšen "pameten" telefon, vendar bolj kot iščem informacije po internetu bolj sem obupan, ker od SEja nimajo praktično kaj ponudit.

hazel, ki je naslednik elm-a, sem bral da je le limited edition, drugega pa praktično ni.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RockyS ::

Pa kupi nekega rabljenega iz W serije pa je to to.

koro13 ::

Sony ericsson w995
Novejši in izjemn odober in odziven imel sem ga v rokah!

šernk ::

ufff sedaj si pa z w995 prišel ven. ravno sem se ogrel za C902 ali C905 in si mi že tako težko odločitev med tema dvemama naredil s tem še težjo 8-)

problem je ker c905 najbrž povozi w995 v fotoaparatu...ker k810i dobesedno povozi vse sedanje fotoaparate v mobitelu, kaj 5MP...3,2MP cybershot ga tolk povozi v kvaliteti slike da tud verjet ne moreš
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

koro13 ::

Telefon ima 3.5 mm vtič, in 8 MP, vem ni cyberhost ampak vseeno, sam sem razmišljal, da ga bi kupil in je tudi izjemno lep ;)

šernk ::

no še eno vprašanje, ali tušmobil svoje telefone zaklepa ali delajo na vseh sim karticah?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

amigo_no1 ::

Samo one v predplačniških paketih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

šernk ::

a ima kdo kaj izkušenj z tem SE aino? zelo malo najdem opisanega o njemu, najbolj me moti pa, da je kombinacija s touchscreenom, pa čeprav ima le par funkcij na tisto.

nad C905 sem obupal, ker so cene nenormalne za 2 leti star telefon večinoma, w995 pa..hja, vsi so kar na precej nepriročnem mestu za prevzet.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

cvetko2005 ::

Zdravo.

Kmalu mi poteče naročniško razmerje orto v nulo pri simobilu. Kupil bom mobitel do vrednosti okrog 100€, raje manj. Mobitel mora imet touchscreen, android (google maps itd.), dokaj kvaliteten fotoaparat, slušalke in usb. Izbiram med temi ponujenimi mobiteli za ta paket:


Samsung i5500 Galaxy 5 40€

http://www.simobil.si/sl/mobilePhones.c...

LG P500 Optimus One 90€

http://www.simobil.si/sl/mobilePhones.c...

Samsung Galaxy Mini S5570 70€

http://www.simobil.si/sl/mobilePhones.c...

LG GT540 Optimus 50€

http://www.simobil.si/sl/mobilePhones.c...

najbolj se nagibam k galaxyu 5 (android 2.1, 1gb kartica, 2 Mpixla fotoaparat). Je Optimus One upravičen za dodatnih 50€, (ima android 2.2 , 2 gb kartica, 3.2 Mpixla fotoaparat)?

Kakšne so vaše izkušnje?

LP
««
«
1 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419774 (13049) sift
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022600 (11448) boris82
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10235708 (32466) Ghost7
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716654 (13007) 1krat
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725564 (22186) zadetek

Več podobnih tem