» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
84 / 86
»»

billy ::

Saj banke delajo v edge, ali?

cekr ::

billy je izjavil:

Saj banke delajo v edge, ali?

Banke zelo rade uporabljajo kakšne module, ki delujejo samo v IE.
Recimo vse deluje, ko pa hočeš plačat si pa mrzel.
No, vse to mene ne prizadene, ker telefon ne uporabljam za bančne storitve.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

BivšiUser2 ::

NLB 100°% dela.

Lonsarg je izjavil:

Kljub vsemu je smešno in žalostno, da ima "mrtev" Windows Phone neizmerno bolšo update podporo kot Android.

Dobil je celo polno verzijo appa za fotke.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

cekr ::

Tudi SKB deluje bp. Ne deluje pa recimo Gorenjska banka.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krneki0001 ::

billy je izjavil:

Saj banke delajo v edge, ali?


Klikin ne deluje. Je samostojna aplikacija.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

xmetallic ::

M$ bi moral open sourcat WP10. Uspeh je zagotovljen.

klinker ::

Lonsarg je izjavil:

Kljub vsemu je smešno in žalostno, da ima "mrtev" Windows Phone neizmerno bolšo update podporo kot Android.


Orgazmiras na update stevilke? Ker ne pomaga nic, ce za platformo noben ne razvija nic, oz. vsi bezijo stran.

krneki0001 je izjavil:

klinker je izjavil:

Haha...WPja nimas, ker ne deluje vec nic, nabavil si Androida, ki si ga lahko predelal na WP UI in ta je zdaj polizdelek :))
Od tebe res svasta clovek prebere :D


Še vedno imam WP kot glavni telefon. Polizdelek pa moram imeti še poleg tega, ker mi banka noče narest programa za mobilno banko.


Ti pa imas fetish nosit 15 naprav s sabo, da lahko vse pocnes kot jst na eni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Motion ::

xmetallic je izjavil:

M$ bi moral open sourcat WP10. Uspeh je zagotovljen.

To bi pomenilo da odprejo izvorno kodo od windows 10.

mikhaair ::

Kako si na L950 uredim oz. kako sploh nastimam, da bom poslusal podcaste. Npr. rtvslo.si. ?

servo ::

Meni je za podcaste dobro služil https://www.microsoft.com/store/product... - sihronizacija natko na PC kot telefonu

mikhaair ::

Sej to mam....sam...nimam pojma kako startat z uporabo. Pa nisem ravno nesposoben, ampak tega pa res ne yspem....

cekr ::

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

xmetallic ::

Motion je izjavil:

xmetallic je izjavil:

M$ bi moral open sourcat WP10. Uspeh je zagotovljen.

To bi pomenilo da odprejo izvorno kodo od windows 10.

Lahko bi core pustili zaprt in odprli ostali del operacijskega sistema. Windows 10 in WM10 imata skupno le jedro. Ostalo je ločeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

Lonsarg ::

Od W8 naprej je postopoma združeval W in WP. Že na začetku je bilo precej več kot samo jedro. Z W10/WP10 je združitev prišla tako daleč da je različen zgolj še majhen del UIja, ujemanje je sedaj 99.9%+.

Naslednja stopnja je 100% ujemanje, torej W10, ki bo sam se prilagodil na Phone UI, kadar ne bo povezan na večji ekran. To bi naj videli na Andromendi, če bo res prišla ven in ne bo skenslana.

andromedar ::

Ne vem kakšen bi bil point in smisel izdati in vzdrževati "Andromedo", glede na to, da nihče noče uporabljat UWP appov, ker so ti zelo omejeni - posledično ni razvijalcev, posledično ni appov, posledično ni uporabnikov, posledično (...).
MS zgodovina se ponavlja. Nič se ne naučijo.

enako:
Review of Windows 10 on ARM Asus NovaGo pretty damning

First review of Windows 10 on ARM - worse than expected
Eh?

harvey ::

mikhaair je izjavil:

Kako si na L950 uredim oz. kako sploh nastimam, da bom poslusal podcaste. Npr. rtvslo.si. ?

Native app uporablja za iskanje Bing in seveda neumni bing ne najde nič. Če pa daš v iskanje url od RSS feeda pa lepo prebavi in prepozna podcast in normalno deluje. Potem samo nastaviš med nastavitvami ali želiš stream ali prenos na napravo.

Edit
Primer podcasta / rss
Številke - RTV SLO
https://podcast.rtvslo.si/stevilke.xml
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

Lonsarg ::

V Edgu se da komot spremenit default iskalnk na Google. Bing za SLO rezultate pač nima najmanše šanse.

gruntfürmich ::

Se da na kakšnem drugem telefonu uporabljat hotmail račun kot na samo windows phonu? Ker ne bi rad svojih podatkov migriral na google za android ali k applu.

Ker kolikor gledam, v sloveniji se ne dobi več windows phonov, tale pa je že star 2 leti in baterija ter naprava pospešeno zafrkava; verjetno po nareku operaterja.
Jih bodo (windows phone) še proizvajali?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

cekr ::

gruntfürmich je izjavil:

Se da na kakšnem drugem telefonu uporabljat hotmail račun kot na samo windows phonu? Ker ne bi rad svojih podatkov migriral na google za android ali k applu.

Ker kolikor gledam, v sloveniji se ne dobi več windows phonov, tale pa je že star 2 leti in baterija ter naprava pospešeno zafrkava; verjetno po nareku operaterja.
Jih bodo (windows phone) še proizvajali?


Verjetno ne več. Še Surface Phone so dali na stranski tir.

https://www.zdnet.com/article/dont-expe...
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Anney ::

Imam eno L930 za prodati, nastavim jo lahko na zadnje updejte, enako kot L950. Podpora do pomladi 2019.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

krneki0001 ::

gruntfürmich je izjavil:

Se da na kakšnem drugem telefonu uporabljat hotmail račun kot na samo windows phonu? Ker ne bi rad svojih podatkov migriral na google za android ali k applu.

Ker kolikor gledam, v sloveniji se ne dobi več windows phonov, tale pa je že star 2 leti in baterija ter naprava pospešeno zafrkava; verjetno po nareku operaterja.
Jih bodo (windows phone) še proizvajali?



Jaz ga na androidu uporabljam.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Dober dan ::

Tudi jaz ga uporabljam na iOSu. Outlook je zame osebno zakon, sploh zato, ker uporabljam Office 365. Za 40€ na leto je zakon.

DINAMIK ::

Po zadnji posodobitvi pošte Outlook me pošta zeza...,majle vse dobim..,ko majl odprem samo bel ekran in po parih sekundah se Outlook zapre ....,ali ima še kdo ta broblem? Nokia 830 win10...,prej je delovalo vse tipitop!

Malajlo ::

najprej naj sync naredi, potem pa odpri mejl. Če se sesede, forcaj close outloka.
Meni je to vedno delovalo, moja najdražja je pa spet potrdila, da imam čarobne prste.
Sicer ni ravno neka pohvala, ampak sem zastopil. Nekje mora človek začeti.

Anney ::

Jaz sem danes naletel na problem aplikacije gMaps, na L930 je ne odpre, ima še kdo podobno težavo.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

ali3n ::

Men se je po zadnjem updejtu (prejšni teden je bil?) N950 sesuvala (rebootala) non stop. Factory reset jo je umiril (za sedaj).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Malajlo ::

A to je razlog? Meni mimo MS logota ni prišla. Reset, restore. En dan OK, potem pa isto. Ponovni reset, se spet postavi nazaj.

gruntfürmich ::

na netu uporabniki pišejo da je to problem zadnjega updejta da se odpiranje mejla sesuje
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mikhaair ::

Meni se tudi 950 non stop resetira. Sprva sem mislil, da je to problem baterije in temperature.

billy ::

Zanimivo, meni pa sploh ne, oz vsaj ne toliko, da bi opazil. Imam pa "uraden" build.

Potem je že kak app kriv?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

Anney ::

Anney je izjavil:

Jaz sem danes naletel na problem aplikacije gMaps, na L930 je ne odpre, ima še kdo podobno težavo.


Je začelo delat, sem spet zadovoljen. :D
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

harvey ::

DINAMIK je izjavil:

Po zadnji posodobitvi pošte Outlook me pošta zeza...,majle vse dobim..,ko majl odprem samo bel ekran in po parih sekundah se Outlook zapre ....,ali ima še kdo ta broblem? Nokia 830 win10...,prej je delovalo vse tipitop!

Danes je nova posodobitev aplikacije Oulook Mail and Outlook Calendar - 16006.10325.20106.0
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

ali3n ::

Meni se občasno spet sesuje (glej par postov nazaj). Sumim pregrevanje.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

DINAMIK ::

harvey je izjavil:

DINAMIK je izjavil:

Po zadnji posodobitvi pošte Outlook me pošta zeza...,majle vse dobim..,ko majl odprem samo bel ekran in po parih sekundah se Outlook zapre ....,ali ima še kdo ta broblem? Nokia 830 win10...,prej je delovalo vse tipitop!

Danes je nova posodobitev aplikacije Oulook Mail and Outlook Calendar - 16006.10325.20106.0

Posodobitev je bila..,vendar ostaja isto..,Outlook se odpre,naloži pošto,vendar ko hočeš odpreti ti ne odpre pošte..,enostavno te vrže iz nje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DINAMIK ()

harvey ::

Posodobitev je bila..,vendar ostaja isto..,Outlook se odpre,naloži pošto,vendar ko hočeš odpreti ti ne odpre pošte..,enostavno te vrže iz nje.


Tudi tale ta nova z 12.8.2018 - ver 16006.10325.20107.0 povzroča enake težave.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

DINAMIK ::

harvey je izjavil:

Posodobitev je bila..,vendar ostaja isto..,Outlook se odpre,naloži pošto,vendar ko hočeš odpreti ti ne odpre pošte..,enostavno te vrže iz nje.


Tudi tale ta nova z 12.8.2018 - ver 16006.10325.20107.0 povzroča enake težave.

Sedaj pa dela tale ;)

Malajlo ::

Ne vem, ali je res problem Outlook, ampak Gmaila ni odpiralo in sem se lahko na glavo postavil, dokler nisem accounta brisal in na novo nastavil. In je bilo ok. Ostali Exchange računi pa bp ves čas.
Sicer pa iščem L950. Lahko ima zbit zaslon, ohišje. Ker mi je šla. Garancije pa že eno leto nimam več. Šmrc.
(napisano na pet let stari L920 z w10 naloženim, baterija pa tudi zdrži poldrugi dan)

Malajlo ::

Ok, bo treba na Androida ... Imam dva tedna enega Samsunga vzporedno in boli. Da moraš telefon odklenit, da ga utišaš, je leta 2018 nesprejemljivo. Koga vraga rabiš svetlost zaslona, če imaš vklopljen senzor? In knof za nazaj dela kakor kje. In pogrešal bom dedicated knof za kamero. Swipe desno/levo v browserju ne pozna niti Edge. Double tap. Jojojoj ...

Torej, Nokia odpade, ker na Telerayu mečejo telefone v vodo.
Samsung A8, S7? Huawei P20? Sony Xperia XZ (1, Premium)? LG G6? HTC U11? Kar rabim, je spodobna kamera, USB-C, fingerprint reader (ker iris scanner je znanstvena fantastika). In Qi. Pa ne za jurja. Do 500 (redna cena) še dam. Zgornji so filtrirani na Phonearena. Aja, pa support. Da mogoče kako novo verzijo OS še dobim.
Jabuk odpade.

cekr ::

Malajlo je izjavil:

Ne vem, ali je res problem Outlook, ampak Gmaila ni odpiralo in sem se lahko na glavo postavil, dokler nisem accounta brisal in na novo nastavil. In je bilo ok. Ostali Exchange računi pa bp ves čas.
Sicer pa iščem L950. Lahko ima zbit zaslon, ohišje. Ker mi je šla. Garancije pa že eno leto nimam več. Šmrc.
(napisano na pet let stari L920 z w10 naloženim, baterija pa tudi zdrži poldrugi dan)


https://www.ebay.de/itm/Microsoft-Lumia...

Mogoče ti prav pride.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

nejcek74 ::

Malajlo je izjavil:

Ok, bo treba na Androida ... Imam dva tedna enega Samsunga vzporedno in boli. Da moraš telefon odklenit, da ga utišaš, je leta 2018 nesprejemljivo. Koga vraga rabiš svetlost zaslona, če imaš vklopljen senzor? In knof za nazaj dela kakor kje. In pogrešal bom dedicated knof za kamero. Swipe desno/levo v browserju ne pozna niti Edge. Double tap. Jojojoj ...

Torej, Nokia odpade, ker na Telerayu mečejo telefone v vodo.
Samsung A8, S7? Huawei P20? Sony Xperia XZ (1, Premium)? LG G6? HTC U11? Kar rabim, je spodobna kamera, USB-C, fingerprint reader (ker iris scanner je znanstvena fantastika). In Qi. Pa ne za jurja. Do 500 (redna cena) še dam. Zgornji so filtrirani na Phonearena. Aja, pa support. Da mogoče kako novo verzijo OS še dobim.
Jabuk odpade.


mam L950, ki je bila namocena v dezju, dela vse razen robovi zaslona ne. Samo sem predalec od Slovenije, da ti jo posljem, ce se spomnim jo prinesem v Lj, ko bom naslednjic tam.
Jaz sem (po sili razmer) kupil Huawei P20 Lite.
- na zivce mi gre slaba integracija z OneDrive, predvsem slik in koledarja. Ja verjetno se ne znajdem se cisto
- naslednjic 100% izberem telefon z Androidom One, ker zdaj se mi poleg integracije stalno stulijo zraven googlove zadeve (ki jih nocem) pa se Huaweiejeve (ki jih se mnaj nocem), plus to, da po vsaki nadgradnji Emui al kaj je ze to, znova hoce prit nazaj s svojimi nastavitvami

Malajlo ::

Imam dve L950, ki imata po vsej verjetnosti zjebano mamaplato. Zaslona oba tipitopi.
Če ima kdo L950 z razsutim zaslonom ...

Torej Huawei ne. Dalje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

harvey ::

Malajlo je izjavil:

Imam dve L950, ki imata po vsej verjetnosti zjebano mamaplato. Zaslona oba tipitopi.
Če ima kdo L950 z razsutim zaslonom ...

Torej Huawei ne. Dalje?

To kar imajo "šefi" v Microsoftu - Samsung Galaxy S8 "Microsoft Edition" :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Anney ::

Jap, na L950, rade plate crkujejo, oz se pregreva (vodno hlajenje). Se mi zdi, de je do zdaj bil še najboljši L930. Še danes dela, pa je bila že pod vodo na 1m (riž dela čudeže), baterija malo peša, ampak gre skozi. Drugače pa Huawei niso slabi, pač drugačna politika, kot si je navajen, se pač treba navadit, da je robotek, bolj kot ne je vseeno kira firma, princip je isti, sploh aplikacij.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

gruntfürmich ::

WP-u google tudi sledi? kaj pa androidom sledi vsem po defoltu?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

PunkDude ::

A ma še kdo, ko zažene Instagram, da se mu direktno kamera odpre in jo je potrebno zaprti preden vidiš vsebino?

Malajlo ::

Kako je pa L930 preživela vodo, če ima builtin baterijo? Fenomen ;)
Jaz sem na svoji menjal baterijo, ker se je random resetirala. In zdaj jo ima hčera. Da lahko mulo spremljam, koliko časa visi na telefonu. To je ena od stvari, ki jih Android nima. Ali?

mikhaair ::

Moja L950 je tudi preživela padec v WC in ne dela pasica (touch ne dela) na vrhu zaslona. Baterija je sedaj ze 4.
Pregreva se pa fejst poleti. Letos sm na vrocini hotel slikat in po 6-7 hitrih fotkah je rekel da mu je prevroce. :)
Instagram se tudi mene odpre v kameri oz. mi rece da hoce dostop do mikrofona, pa klikam in me ne odpelje v nastavitve.

Anney ::

Malajlo je izjavil:

Kako je pa L930 preživela vodo, če ima builtin baterijo? Fenomen ;)
Jaz sem na svoji menjal baterijo, ker se je random resetirala. In zdaj jo ima hčera. Da lahko mulo spremljam, koliko časa visi na telefonu. To je ena od stvari, ki jih Android nima. Ali?


Padla je na poden jakuzija, ene 30s je bla v vodi preden sem opazil in prišel do nje (pod vodo je še delala, ekran svetil normalno), pri roki nisem mel izvijačev samo ugasnil sem jo in jo dal v riž, pa na sonce postavil čez dan, v rižu je bla cca en dan, vklopla se je iz prve in še danes dela.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

PrihajaNodi ::

Uber aplikacija ne dela vec na WP10? Imam dve lumi930 pa bosta očitno morale romati v smeti. Meni javlja da nimam internetne povezave.

harvey ::

PrihajaNodi je izjavil:

Uber aplikacija ne dela vec na WP10? Imam dve lumi930 pa bosta očitno morale romati v smeti. Meni javlja da nimam internetne povezave.

Zgodaj spomladi letos se je o tem že nekaj pisalo, da se podpora Windows Mobile platformi končuje, a so kasneje le nekaj scumpprali... Robotki ali Jabolčki vabijo....
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()
««
84 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546630 (25335) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431363 (27015) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527238 (17628) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513638 (11228) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841702 (32950) boolsheat

Več podobnih tem