» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
3 / 86
»»

Machete ::

Če bi Jožeta vzel v službo, se vsaj ne bi blamirali s takimi polizdelki v razvojni fazi. :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

NLight ::

Zadnja verzija je žalost. Po določenem času je vse začelo štekati, random reset, messaging aplikacija je izginila...

Lonsarg ::

Meni pa brez kakršnegakoli factory reseta pri upgradu iz W8.1 na Lumiji 930 dela zaenkrat brez težav(tudi baterija je enaka) z izjemo Lumia Storyteller aplikacije, ki ne dela(itak je v W10 mišljena zamenjava v Photos). Tako da najverjetneje do final releasa ne bom več upgradal, če slučajno pride vem kak nov bug:)

Morate tudi vedit da velika večina bugov pri beta zadevi zna biti bugov pri updajtu iz bete na drugo beto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ombre ::

Ta nova verzija ki je prišla predvčerajšnjim omogoča shranjevanje offline zemljevidov na SD kartico. Je pa treba telefon spravit na 8.1 in nadgradit iz njega. Prejšnje različice ne omogočajo neposredne nadgradnje na to verzijo w10 mobile preview. Baterija tudi mislim da dela malo dalj časa... Počasi pa bojo to speglal...
OmbreMan - Galaxy of knowledge

laguna1 ::

ombre je izjavil:

Ta nova verzija ki je prišla predvčerajšnjim omogoča shranjevanje offline zemljevidov na SD kartico. Je pa treba telefon spravit na 8.1 in nadgradit iz njega. Prejšnje različice ne omogočajo neposredne nadgradnje na to verzijo w10 mobile preview. Baterija tudi mislim da dela malo dalj časa... Počasi pa bojo to speglal...

A imate po nadgradnji tudi problem z here drive plus navigacijo, ker ne morete vklopit gps. Na here zemljevidu gps deluje.

lp

krucymucy ::

Sedaj update-am na vcerajsnji build 10572.
Bom porocal o morebitnih tezavah.

MatH ::

Poglej v nastavitve zasebnosti, če nimaš slučajno blokiran dostop do lokacije za here+
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

ombre ::

Jap, pri meni deluje here+ brez težav...
OmbreMan - Galaxy of knowledge

laguna1 ::

Sem resetiral telefon in tudi meni sedaj deluje here navigacija.

LP

krucymucy ::

Build 10572, dela sicer vse, le angleskega jezika za speech ne morem instalirati.
"Download error"

Axbcd ::

krucymucy je izjavil:

Build 10572, dela sicer vse, le angleskega jezika za speech ne morem instalirati.
"Download error"


Še eno posodobitev moraš naredit. Dve posodobitvi sta prva je nov build, druga pa ne vem kaj je.

laguna1 ::

A je že komu uspelo inštalirat android app, kot je prikazano na spodnjem linku, in kako zadeva deluje:



@Nlight2 - pri meni je zadnji build 10572 (telefon microsoft 532).

LP

jakan123 ::

Še komu ne deluje sound notifications za outlook?

Axbcd ::

laguna1 je izjavil:

A je že komu uspelo inštalirat android app, kot je prikazano na spodnjem linku, in kako zadeva deluje:


Error code 14. Zgleda, da so začasno onemogočili

RockyS ::

Vam delujejo MMSi na zadnjem buildu? Imam simobil, pa ne morem sprejemat MMSev oz. o njih nisem niti obveščen, pa tudi pošiljat jih ne morem. Nikjer pa ne najdem APN nastavitev, ker bi jih naj bojda skenslali?

Axbcd ::

RockyS je izjavil:

Vam delujejo MMSi na zadnjem buildu? Imam simobil, pa ne morem sprejemat MMSev oz. o njih nisem niti obveščen, pa tudi pošiljat jih ne morem. Nikjer pa ne najdem APN nastavitev, ker bi jih naj bojda skenslali?


Ne dela. T-2

servo ::

Meni dela. Probaj si pomagat s nastavitvami na https://www.simobil.si/pomoc-in-informa...

RockyS ::

Če bi našel APN nastavitve bi še vpisal to... tak pa tega ne morem nikamor vpisat, ker ni APN nastavitev.

Axbcd ::

Settings -> Network & Wireless -> Cellular & SIM -> SIM settings

RockyS ::

Če bi imel zadnji build bi vedel, da teh nastavitev več ni.

servo ::

Pri meni so v zadnjem buildu:
NASTAVITVE / OMREŽJE IN BREZŽIČNO / MOBILNO OMREŽJE IN SIM / NASTAVITVE KARTICE SIM (čisto na dnu zaslona) / APN ZA INTERNET in APN ZA MMS (zopet potrebno poscroolat navzdol.
Če res nimaš tehh nastavitev bo verjetno potrebna ponastavitev ...

Axbcd ::

RockyS je izjavil:

Če bi imel zadnji build bi vedel, da teh nastavitev več ni.


Imam zadnji build in nastavitve so prisotne.

Luka33 ::

Imam eno vprašanje pa če mi lahko nekdo odgovori. Sem inštaliral na Lumio 925, zelo zadovoljen z videnim, samo malo me moti kee par stvari ne dela. V trgovini ne morem naložit appov (kliknem na brezplačno pa sploh ne odreagira), v outlooku se sploh ne morem prijavit... Nisem nek mojster ampak če prav razumem, je to normalno, ker se vse skupaj še nadgrajuje pa tko? Ali jst ne znam? Kdorkoli se bo lotil odgovora se mu najlepše zahvaljujem.

Anney ::

Trenutno je WP10 v beta fazi testiranja, zato nekatere funkcije še ne delujejo, se pa to tedensko spreminja. Lahko poskušaš z novimi izdajami ali pa backrool na WP 8.1 in počakaš uradni izzid.

Axbcd ::

Luka33 je izjavil:

Imam eno vprašanje pa če mi lahko nekdo odgovori. Sem inštaliral na Lumio 925, zelo zadovoljen z videnim, samo malo me moti kee par stvari ne dela. V trgovini ne morem naložit appov (kliknem na brezplačno pa sploh ne odreagira), v outlooku se sploh ne morem prijavit... Nisem nek mojster ampak če prav razumem, je to normalno, ker se vse skupaj še nadgrajuje pa tko? Ali jst ne znam? Kdorkoli se bo lotil odgovora se mu najlepše zahvaljujem.


Imam L925 in zadnjo verzijo WP 10, vse dela. Naredi reset. Settings -> System -> About -> Reset your phone (Vse se bo zbrisalo iz telefona !!!). Ta funkcija je ekvivalentna funkciji 'clean install' na računalniku. Tudi ko ti bo ponudilo, da izbereš enega izmed backupov, ne izberi nobenega ampak vse iz nova.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

polpo ::

Windows 10 za mobilne telefone naj bi prišel že čez dober mesec :)

d4vid ::

RTM je ze zunaj.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

menjalnik ::

Jest ravnokar nameščam na 625 :)

Axbcd ::

RTM ni zunaj. Insider program ga dobi v naslednjih dneh.

Axbcd ::

Astoria project najverjetneje ne bo nikoli / anytime soon realiziran. Ker so windows developerji nezadovoljni z idejo, da bi Android aplikacije tekle tudi na windowsih je Microsoft projekt ustavil.

Project Astoria is on hold indefinitely, and maybe even shelved completely.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

Mitja358 ::

menjalnik je izjavil:

Jest ravnokar nameščam na 625 :)


Ajde pokaži screenshoot, da imaš RTM verzijo. ;)

Lonsarg ::

Axbcd je izjavil:

Astoria project najverjetneje ne bo nikoli / anytime soon realiziran. Ker so windows developerji nezadovoljni z idejo, da bi Android aplikacije tekle tudi na windowsih je Microsoft projekt ustavil.

Project Astoria is on hold indefinitely, and maybe even shelved completely.

Kar je v bistvu uredu, namreč imamo veliko boljšo alternativo portanje aplikacij in to je Islanwood, ki omogoča da iz iOS kode z minimalnimi modifikacijami naredimo pravi native Windows 10 app, ki dela na vseh Windows napravah ne samo mobitelih kot bi te Android porti.

Zahteva malo več dela z strani developerja, ampak je dolgoročno vredno, ker point Windowsa 10 je ravno to da delajo aplikacije povsod.

menjalnik ::

Mitja358 je izjavil:

menjalnik je izjavil:

Jest ravnokar nameščam na 625 :)


Ajde pokaži screenshoot, da imaš RTM verzijo. ;)


Windows 10 developer preview:)Sem namestil programček in mi je namestil posodobitev, da sem malo testiral.

scipascapa ::

katere lumije ga dobijo? 435/535 ga bodo dobile?

polpo ::

scipascapa je izjavil:

katere lumije ga dobijo? 435/535 ga bodo dobile?


Minimalne zahteve so 8GB prostora in 1GB rama, katere oba modela izpolnjujeta(za nove funkcionalnosti je potrebno imeti "bolj novejšo" verzijo Denima) -> http://www.microsoft.com/en-us/mobile/s...
Pri "leaku" od Oranga pa ju ne najdem, lahko, da jih sploh ne prodaja. -> http://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/wi...

EDIT: Sedaj sem se spomnil, da pri Insider Preview piše točno katere naprave to omogočajo, tako da najbi vse te dobile: http://windows.microsoft.com/en-us/wind...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

Axbcd ::

Outlook and Mail dobil nove posodobitve. Končno so vrnili nazaj možnost vseh mailov v eni mapi. Month view zdaj prikazuje vse dni v mesecu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

Mitja358 ::

menjalnik je izjavil:

Mitja358 je izjavil:

menjalnik je izjavil:

Jest ravnokar nameščam na 625 :)


Ajde pokaži screenshoot, da imaš RTM verzijo. ;)


Windows 10 developer preview:)Sem namestil programček in mi je namestil posodobitev, da sem malo testiral.


No ja, tista različica še ni dokončna. Ampak vseeno, verjamem da deluje lepo. Upajmo, da bo kmalu RTM. :)

Malajlo ::

Sem si naložil desetko na L920. Malo je lagasta. Baterijo je v šzartu požrlo, zdaj izgleda ok, ko je vse namestil ponovno.
Mnja, manjka mi Me tile. Na šumnike na desni se še nisem navadil, vejica na levi bi lahko bila poleg pike. Kaj pa Indijec ve, koliko mi to uporabljamo. Se mi pa zdi, da hitreje tipkam po novi tipkovnici in delam manj napak. Subjektivno mnenje.
Pa hamburgerji so odveč, fes. Sem mislil, da je samo kaprica ;)

Aha, nov build? 10.0.13048.0?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

Malajlo ::

Ali pa mogoče ni novega builda, ampak bug v Phone aplikaciji ;((

krucymucy ::

Malajlo je izjavil:


Aha, nov build? 10.0.13048.0?

Kje si dobil tole? Build je najnovejsi 10581 drugace.

Malajlo ::

586.11 je ready. Da vidmo...

Mitja358 ::

Naložil na Ativ S, deluje super. Kot da bi imel nov telefon, edino ostrenje kamere še ne deluje.

Malajlo ::

Res, dela neprimerno bolje kot prejšnji build.
Sicer se sesuje share konrakta, če uporbiš backspace pri iskanju prejemnika. Pa potrditev meeting reqiesta v koledarju pusti sporočilo v mailboxu. Pa navigacija je zaloopala in sem moral narediti hard reset. Pa ... Saj drugače je pa preceeeej bolje.

BivšiUser2 ::

Se še komu na W10M dogaja da se slike nočejo uploadati na 1drive, včasih mi eno uspe naložiti, to pa je tudi to?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Mitja358 ::

Še komu ne dela Google pošta v Outlook aplikaciji (enostavno mi je ne prikaže, čeprav sem v aplikaciji izbral mapo Gmail za prikaz)? Exchange ter Outlook pošta delujeta OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

ombre ::

Meni dela pošta - vse prikaže. Tudi Gmail. Prav tako delajo mmsji.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

krneki0001 ::

lumia 920. do danes je delala v redu, tudi baterije ni žrlo. Sedaj pa od danes ponoči baterry drain. Še komu?

verzija: 1511
os build: 10.0.10586.11
core build: 3051.50009.1451.10458

Kaj ::

Je tudi pri WP tako, da ko uradno izide sistem, najprej operater prevede in prilagodi in šele nato omogoči nadgradnjo na mobitelu?
Pred parimi leti se spomnim da je bilo tko pri Mobitelu za Galaxy S2. Uraden izid je bil recimo februarja, posodobitev je bila na voljo šele decembra. Spomnim se, da je bilo ogromno zgražanja.

krneki0001 ::

Tega pri 10 ne bo, kolikor sem jaz slišal.

Kaj ::

Fino.
Mi lahko samo še nekdo razloži, kako so to v primeru, ki sem ga napisal sploh počeli pri operaterju, da so oni imeli nadzor nad napravo v smislu nadgraditev.
Če si zamislim podobno situacijo: Pri telekomu v sklopu njihove ponudbe kupim prenosnik in nato še Paket Modri. Kdaj bom lahko nadgradim z W8.1 na W10 bi določili oni. Sliši se nezaslišano.
Ali še večja skrajnost. Imam Pc in internet od T-2ja. Oni bi določili kdaj lahko nadgradim.

V čem pa je razlika z mobitelom, da imajo oni vse to čez. Bi bilo enako, če bi aparat kupil preko mimovrste, pri mobitelu le naročnino? Ali le predplačniško?
Ne razumem najbolje vsega tega, saj vidite. :)
Hvala
««
3 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546515 (25220) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431331 (26983) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527209 (17599) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513609 (11199) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841656 (32904) boolsheat

Več podobnih tem