» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
83 / 86
»»

Malajlo ::

Koliko časa si jo pa polnil? Če je popolnoma prazna, rabi kar nekaj časa, da sploh trzne in pokaže na zaslonu baterijo.

billy ::

Več kot čez noč.

krneki0001 ::

Polnilec 5V 2A, da jo "zbudi".
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Malajlo ::

Lahko je tudi baterija šla. Je ne zbudiš več. Na L950 imel tak primer.
Dela oa L920 k šus z win10.

Uporabnix ::

Lonsarg je izjavil:

beni je izjavil:

Pogrešam 1803 za Mobile.
Je ne bo ?

W10 Mobile je sedaj ločena veja kode, ki bo šla v pozabo, je v najnovejših verzijah že ločena od glavne W10 kode.

Dodaja pa Microsoft v glavno Windows 10 kodo vedno več mobile zadev, kot je podpora za telefonijo ter UI, ki se zna prilagoditi. Ampak ta glavna veja je namenjena za nov hardware in nove naprave in ne za obstoječe. Recimo obstaja interni prototip folding telefona, ki se spremeni v tablet, trenutne govorice so da bi zadeva ven prišla konec 2018.
https://www.windowslatest.com/2018/04/2...


ČE se Microsoft odloči, da bo v prihodnosti fural nek prilagojen Windows 10 na mobitelih oz. nekih čudnih prepogljivih napravah - se bo dalo to naložiti na kakšen bolj široko podprt model? Recimo Nexus?
Lumia mi počasi odpoveduje - hrešči med pogovorom ipd. Razmišljam o opcijah. Kaj poleg Androida (TEGA NE.), iOSa (NE...) in Blackberrija (MEH.) še ostane... Morda kak Ubuntu Touch (čeprav sem zasledil, da so mu lani napovedali konec)? Če že novo, bi kupil napravo, ki bi mi pustila čim več vrat odprtih... Če se da tako.

billy ::

Škoda, če ima kdo kakšno L920 baterijo, se priporočam :)

BivšiUser2 ::

Uporabnix je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

beni je izjavil:

Pogrešam 1803 za Mobile.
Je ne bo ?

W10 Mobile je sedaj ločena veja kode, ki bo šla v pozabo, je v najnovejših verzijah že ločena od glavne W10 kode.

Dodaja pa Microsoft v glavno Windows 10 kodo vedno več mobile zadev, kot je podpora za telefonijo ter UI, ki se zna prilagoditi. Ampak ta glavna veja je namenjena za nov hardware in nove naprave in ne za obstoječe. Recimo obstaja interni prototip folding telefona, ki se spremeni v tablet, trenutne govorice so da bi zadeva ven prišla konec 2018.
https://www.windowslatest.com/2018/04/2...


ČE se Microsoft odloči, da bo v prihodnosti fural nek prilagojen Windows 10 na mobitelih oz. nekih čudnih prepogljivih napravah - se bo dalo to naložiti na kakšen bolj široko podprt model? Recimo Nexus?
Lumia mi počasi odpoveduje - hrešči med pogovorom ipd. Razmišljam o opcijah. Kaj poleg Androida (TEGA NE.), iOSa (NE...) in Blackberrija (MEH.) še ostane... Morda kak Ubuntu Touch (čeprav sem zasledil, da so mu lani napovedali konec)? Če že novo, bi kupil napravo, ki bi mi pustila čim več vrat odprtih... Če se da tako.

Vzemi kakšnega Xiaomija j custom rom
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Lonsarg ::

Uporabnix je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

beni je izjavil:

Pogrešam 1803 za Mobile.
Je ne bo ?

W10 Mobile je sedaj ločena veja kode, ki bo šla v pozabo, je v najnovejših verzijah že ločena od glavne W10 kode.

Dodaja pa Microsoft v glavno Windows 10 kodo vedno več mobile zadev, kot je podpora za telefonijo ter UI, ki se zna prilagoditi. Ampak ta glavna veja je namenjena za nov hardware in nove naprave in ne za obstoječe. Recimo obstaja interni prototip folding telefona, ki se spremeni v tablet, trenutne govorice so da bi zadeva ven prišla konec 2018.
https://www.windowslatest.com/2018/04/2...


ČE se Microsoft odloči, da bo v prihodnosti fural nek prilagojen Windows 10 na mobitelih oz. nekih čudnih prepogljivih napravah - se bo dalo to naložiti na kakšen bolj široko podprt model? Recimo Nexus?
Lumia mi počasi odpoveduje - hrešči med pogovorom ipd. Razmišljam o opcijah. Kaj poleg Androida (TEGA NE.), iOSa (NE...) in Blackberrija (MEH.) še ostane... Morda kak Ubuntu Touch (čeprav sem zasledil, da so mu lani napovedali konec)? Če že novo, bi kupil napravo, ki bi mi pustila čim več vrat odprtih... Če se da tako.

Če se Microsoft kaj odloči bo to Windows 10 on ARM za kar je potrebno spisati gonilnike. Da bi kak hoby port prišel do polno-delujoče stanja na neuradno podprti napravi zelo zelo močno dvomim, kak za silo delujoč port morda, stabilna zadeva pač ne.

billy ::

billy je izjavil:

Ima kdo nasvet, kako spravit staro L920 v pogon? Kakšno leto je bila off, zdaj se več ne zažene. Prej je delovala b.p., tudi z baterijo ni bilo težav. Sem poskusil HR pa brez sreče. Tudi baterijo sem vzel ven za nekaj ur


Da se vsaj tukaj zahvalim uporabniku "rokp", ki mi je prijazno odstopil njegovo L920. Za naše potrebe bo čisto dovolj (otroku za igerce)

Je pa zanimivo, da je stara očitno riknila, brez razloga. Preden se jo je pospravilo v predal je delovala b.p., zdaj pa po cca 1 letu ne da nič od sebe, pa sem menjal baterijo...

tabonir ::

Lumie 950XL mi ne uspe več povezat preko usb z računalnikom?

Anney ::

Driverji za USB? Si probal različne lukne? Kje se zatakne?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

cekr ::

Drug računalnik? Tam dela?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

tabonir ::

Probal sem različne priključke, polni ga v raziskovalcu ga pa ne zazna.

Anney ::

Sistem?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

tabonir ::

W10 PRO

hojnikb ::

ta nimaš zjahanga usb porta.
#brezpodpisa

Dober dan ::

Med upravitelj naprav poglej kako ti zazna napravo, po potrebi inštaliraj prave driverje.

BivšiUser2 ::

A je soc name MSM8974AA za L930? Ravno na novo delam oeminput.xml.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Anney ::

Ja, soc oznaka za L930 je 8974.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Uporabnix ::

Lumia 930 (WP10 posodobljeno, ni insider): Že mesece imam problem s klici. Sistem dela normalno, pokličem/sprejmem klic in na neki točki me sogovorec ne sliši več. Na tej točki bi rekel, da je napaka v omrežju. A problem sledi. Ko se to zgodi (sogovorec me ne sliši - govorim v prazno) in želim klic prekiniti, se mi ekran ne odzove ob pritisku na "Končaj Klic". Ekran ne zamrzne, lahko okno s klicom minimiziram, se pomikam po meniju ipd., a klica ne morem prekiniti, torej okna s klicem ne morem zapreti (minute se še seštevajo, čeprav je sogovorec že prekinil klic). Rešitev je edinole ponovni zagov aparata. Sem probal ponastaviti n WP8 in 8.1, teževa je še vedno.
Kaj bi bila rešitev?
S tem aparatom sem pred časom že imel težave in sicer z zvočnikom (menda tipična napaka tega modela) - med snemanjem videa zvok ni bil posnet - na servisu so menda menjali osnovno ploščo.
Bi bila tudi tokrat rešitev menjava česa? Vidim da prodajajo na aliexpressu mainboard za cca. 50EUR in microphone za cca 2EUR. Kaj od tega? Dvomim, da je programska napaka. Se da/splača kaj narediti? Škoda mi je po svoje mobitela, ker je razen tega še vedno odličen.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Si pa vztrajen in res "zaljubljen" v WP :))

billy ::

Jaz sem sicer tudi "zaljubljen" v WP, ampak je moja nabavila iphone in moram priznati, da ni tako slab...govorim out of the box in sistemske aplikacije. Jaz ne rabim nič drugega, in to kar je gor, dela top. Veliko hitreje dela safari, kot recimo edge, pa čeprav html5test pokaže skoraj enak rezultat. Kamera je sicer dosti slabša, ampak nisem fotograf ;)

Machete ::

Kamera iphona je ena najboljših out there. Sicer nisi napisal modelov, ampak lumia930 se skrije že proti IP6, kaj šele 789x
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Uporabnix ::

Mobitel je bil drag in nisem prepričan, če bi res menjal zarad ene take napake, ki se jo morda da popraviti.
Če ima kdo idejo, kaj bi lahko bilo...

billy ::

Machete je izjavil:

Kamera iphona je ena najboljših out there. Sicer nisi napisal modelov, ampak lumia930 se skrije že proti IP6, kaj šele 789x


Lumia 950 vs iPhone 6s

Uporabnix ::

Čemu dajete te primerjave kamere sem? Sprašujen glede na napake pri klicih, vi mi začnete primerjati kameri. Pacepalm.

billy ::

Komentar je bil na tisti post o "zaljubljenosti", mislim da se je moj stavek kar navezal nanj.

mikhaair ::

Mati na l550 požira baterijo. Pogledal če je kaj nenavadnega v baterija app, vse ok. Naročil novo baterijo, isto. Nisem pa poskusil še s hard reset. Kakšen predlog, ideja o krivcu?

hojnikb ::

ce si narocil novo baterijo, si verjetno dobil ponaredek, ki je se slabsi.
#brezpodpisa

mikhaair ::

To mi je jasno.
Imam ze izkusnjo na 950.
Ampak da telefon tako hitro prazni baterijo v mirovanju ni normalno.

hojnikb ::

factory reset ?

Sicer pa, pri ponaredkih nikol ne veš kaj dobiš. Nazadnje sn nabavo pri slo trgovcu (kao original) ~1700MAh baterijo, ki se je izkazala na testerju kot cca 350mAh baterija. GO figure :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

klinker ::

hojnikb je izjavil:

factory reset ?

Sicer pa, pri ponaredkih nikol ne veš kaj dobiš. Nazadnje sn nabavo pri slo trgovcu (kao original) ~1700MAh baterijo, ki se je izkazala na testerju kot cca 350mAh baterija. GO figure :)


Meni je blo bolj zanimivo, ko sem za G4 kupu dodatno kitajsko, ki je drzala dlje od original :D

Alec999 ::

@Uporabnix mogoče ima antena v telefonu slab stik, poizkusi preveriti signal med pogovorom.

Uporabnix ::

Lahko bi bilo to. Ampak čudno je, da ne morem zaprt pogovornega okna. Tipka za končanje klica se ne odzove. Čudno pa, da ponastavitev pega ne reši. Se pa to zgodi čist random, kdaj pa kdaj.

Machete ::

Vse te napake niso naklučje. MS nima več potrplenja s poslednjimi mohikanci in vas pač prova na malce grši način spraviti stran od mrtvega sistema, saj ste jim v veliko breme in strošek.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Alec999 ::

@Machete ne bluzi, raje povej kaj konstruktivnega. Na Lumia 950, 735, 535 in 550 tega problema ni. Ergo je nekaj narobe s strojno opremo dotičnega telefona.

klinker ::

Nic ne bluzi, tako pac je. WP v smeti in v trgovino po robotka ali jabucek.

Ampak čudno je, da ne morem zaprt pogovornega okna. Tipka za končanje klica se ne odzove


To e je tudi meni na 1520ki pojavljalo in tastu na mislim da 830ki.

OmegaM ::

Ima kdo mogoce kaksno L930 za dele? :-)
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

BivšiUser2 ::

Kere dele rabiš + kolko daš? ZS
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Bezukhoff ::

Another updejt just rolled up. :))

"2018-06 Posodobitev za Windows 10 Version 1709 za arm za naprave Phone"

"Vse te napake niso naklučje. MS nima več potrplenja s poslednjimi mohikanci in vas pač prova na malce grši način spraviti stran od mrtvega sistema, saj ste jim v veliko breme in strošek."

True dat. :))

Uporabnix ::

Lahko bi nam pol vsaj pustil naprave odklenit, da bi mogoče z njimi še kaj počeli. ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnix ()

Bezukhoff ::

Svojo budžet lumijo 550 bom šlatal, dokler je ne doleti bridka smiert, potlej pa dunno, ios, i guess. :))

V vseh teh silnih letih, from january 2016, just after release, sem imel natanko zero, nula, nada, nič errorjev. :))

O vsem tistem manjku vseh tistih awesum appsov pa drkajte na tojletu, zame je bilo gor vse, kar sem potreboval in želel. :))

cekr ::

Uporabnix je izjavil:

Lahko bi nam pol vsaj pustil naprave odklenit, da bi mogoče z njimi še kaj počeli. ;(


In kaj boš počel s staro zadevo, če jo odkleneš? Nepodprte zadeve še lahko prepričaš, da so L950xl. Da bi pa gor dajal Android je pa čisti mazohizem.
Enostavno se poslovi in pojdi na drugo zadevo ali pa čakaj na dan "D", ko se bo MS ponovno odločil za svoje mlinčke.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Malajlo ::

A pa imamo lastniki win mobile kak ROM za androida, da bo vsaj na približno tako uporaben kot smo navajeni?
Da vem, ali si Lumie na zalogo nabavim ...

Bezukhoff ::

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Malajlo je izjavil:

A pa imamo lastniki win mobile kak ROM za androida, da bo vsaj na približno tako uporaben kot smo navajeni?
Da vem, ali si Lumie na zalogo nabavim ...


V enmu dnevu pozabiš WIN10. Pogrešam edino Win app Vreme, ker je res lično in pregledno narejena.
Dolgoletni w10 uporabnik.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

Ne pozabiš, jaz imam še androida tako predelanega, da vse zgleda, kot da so win10 gor.

Organizacija win10 proti androidu je stoletje naprej. Android je pač polizdelek.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

klinker ::

Haha...WPja nimas, ker ne deluje vec nic, nabavil si Androida, ki si ga lahko predelal na WP UI in ta je zdaj polizdelek :))
Od tebe res svasta clovek prebere :D

Lonsarg ::

Kljub vsemu je smešno in žalostno, da ima "mrtev" Windows Phone neizmerno bolšo update podporo kot Android.

krneki0001 ::

klinker je izjavil:

Haha...WPja nimas, ker ne deluje vec nic, nabavil si Androida, ki si ga lahko predelal na WP UI in ta je zdaj polizdelek :))
Od tebe res svasta clovek prebere :D


Še vedno imam WP kot glavni telefon. Polizdelek pa moram imeti še poleg tega, ker mi banka noče narest programa za mobilno banko.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster
««
83 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546687 (25392) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431435 (27087) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527253 (17643) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513651 (11241) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841774 (33022) boolsheat

Več podobnih tem