» »

POLICIJA-krpanje 200mil manjka zaradi stavke

POLICIJA-krpanje 200mil manjka zaradi stavke

dj_uro ::

Pustimo to, da je spodaj prilepljen link praktično reklama;

ampak...

http://www.natv-rld.si/policijske-zased...

- si kdo lasti radar detektorje?
- kateri so dobri oz. vredni nakupa?

- govora je lahko tudi o prepovedanih motilcih, a verjamem, da bo tema kaj kmalu zaprta... tako da..se raje izogibajmo motilcem =)
vw-klub.si

Egidij88 ::

Voziš trezen in po omejitvah, pa se ni treba nobenega bati.

Mavrik ::

"če boš ponesreči vozil prehitro v naselju, recimo 61km/h ..."

Jesus fuck, kako ponesreči voziš več kot 10km/h prehitro v naselju? (Pa če smo že pri tem, kater kreten misli da bo kaka razlika če si vozil prehitro ponesreči ali ne ko koga ubiješ?)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

SimplyMiha ::

Ni tako težko, če ti kdo praktično visi na riti. A zaenkrat še niso zlomili mojega potrpljenja.

Se pa zna pri 50 km/h pri spustu nabiti kakšen kilometer ali več na uro... Če bi policija dala te radarje pod klance, bi znala pokasirati kakšno več.

Thuban ::

Citiram iz tvojega linka:
Oziroma, če se izrazim drugače - po novem boš tudi sam pri vsakem radarju prihranil!


Torej je avtor tega članka navaden idiotski arogantnež, ki nonstop divja.
Voziš po omejitvah in ne rabiš nič vedeti kje so radarji.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

SimplyMiha ::

Tako je to, mariborske kangle so postavile precedens.

Thuban ::

jebiga vsak hoče nekaj zaslužit. kangler z radarji, policija s kaznimi, Miha Jereb pa s prodajo radar detektorjev. Tako se danes svet vrti.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

matobeli ::

A kdo ve kakšna je kazen če ti nekdo nalima fejk papinato tablico čez pravo in tega ne ugotoviš do naključne policijske patrulje?

OmegaM ::

dj_uro je izjavil:

Pustimo to, da je spodaj prilepljen link praktično reklama;

ampak...

http://www.natv-rld.si/policijske-zased...

- si kdo lasti radar detektorje?
- kateri so dobri oz. vredni nakupa?

- govora je lahko tudi o prepovedanih motilcih, a verjamem, da bo tema kaj kmalu zaprta... tako da..se raje izogibajmo motilcem =)

Lasti si ga moj sodelavec in preverjeno deluje.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Invictus ::

Dejstvo je da so vsaj v Ljubljani policaji postali prav agresivni. Celo za kolesarji, ki naredijo prekršek, se peljejo s sireno in lučjo.

So mi že dve kolegici tako ustavili v zadnjem času. Zgleda se voznikov avtov ne upajo ustavljati, pa se izživljajo nad kolesarji. Pičke...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

razerznak ::

Invictus je izjavil:

Dejstvo je da so vsaj v Ljubljani policaji postali prav agresivni. Celo za kolesarji, ki naredijo prekršek, se peljejo s sireno in lučjo.

So mi že dve kolegici tako ustavili v zadnjem času. Zgleda se voznikov avtov ne upajo ustavljati, pa se izživljajo nad kolesarji. Pičke...


prekšek je prekšek , ali majo kolesarji kakšne privilegije?
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

videc ::

Pa smo spet pri kolesarjih.
Naj oglobijo vse tiste, ki vozijo v napačno smer, pa skupine kolesarjev, ki vozijo vzporedno.
Pa bo takoj več denarja...

shadeX ::

prekšek je prekšek , ali majo kolesarji kakšne privilegije?


Kolesar lahko naredi največjo škodo ko ubije sebe, mogoče poškoduje malo pleha na avtomobilu. Objestnež za volanom, ki divja pa lahko naredi kar veliko škodo.

Naj policisti raje lovijo tiste, ki si res zaslužijo biti kaznovani, ne pa tiste pri katerih je najlažje napolniti proračun.

razerznak ::

shadeX je izjavil:

prekšek je prekšek , ali majo kolesarji kakšne privilegije?


Kolesar lahko naredi največjo škodo ko ubije sebe, mogoče poškoduje malo pleha na avtomobilu. Objestnež za volanom, ki divja pa lahko naredi kar veliko škodo.

Naj policisti raje lovijo tiste, ki si res zaslužijo biti kaznovani, ne pa tiste pri katerih je najlažje napolniti proračun.



ne, policisti naj lovijo tiste ki delajo prekrške, end of story
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

#000000 ::

V naši ulici je omejitev 30, večina špona 60, nekateri bolniki prigonijo tudi 100, še policaji ne vozijo po omejitvi, kaj šele ostal folk, kontrole pa nobene nikol pa bi rad vidu kako sem pa tja, da se malo umiri promet, ampak nimamo nobenga tazga prikladnega punkta za zasedo, ker oni so najraj tam kjer ni šanse da te neb dobil :)

mr1two ::

Ti sam nastavi eno lutko oblečeno v "približno" policijsko uniformo. Pa v roke ji daj nekaj kar spominja na radar. Bo prec folk bl počasi fural ;)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

shadeX ::

ne, policisti naj lovijo tiste ki delajo prekrške, end of story


Pol jim pa nikol ne bo zmanjkal dela :)

Prekrške je potrebno razdelit na dva dela.

1. Tiste dobičkonosne
2. Potencialno nevarne za ljudi

Večinoma tisti ki spadajo pod 2. točko, spadajo avtomatsko tudi pod 1. zaradi same narave prekrška. Tiste naj policija lovi, ne pa čičat pa čakat, kdaj bom prečkal cesto na neprehodu za pešce :)

#000000 ::

mr1two je izjavil:

Ti sam nastavi eno lutko oblečeno v "približno" policijsko uniformo. Pa v roke ji daj nekaj kar spominja na radar. Bo prec folk bl počasi fural ;)



No sej mene bi sfukal in takoj uhapsili, med tem časom bi pa mimo vselo gonili dalje HAHAHA

lukaz ::

shadeX je izjavil:

prekšek je prekšek , ali majo kolesarji kakšne privilegije?


Kolesar lahko naredi največjo škodo ko ubije sebe, mogoče poškoduje malo pleha na avtomobilu. Objestnež za volanom, ki divja pa lahko naredi kar veliko škodo.


Niti slučajno. Random youtube link. Sedaj si pa predstavljaj da je to otrok, ki ne more tako zadržati kolesa in skočiti stran. Pa ta kolesar niti ni šel tako hitro, niti ni skakal na pločnik, kot nekateri slo-tech eksperti....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lukaz ()

razerznak ::

shadeX je izjavil:

ne, policisti naj lovijo tiste ki delajo prekrške, end of story


Pol jim pa nikol ne bo zmanjkal dela :)

Prekrške je potrebno razdelit na dva dela.

1. Tiste dobičkonosne
2. Potencialno nevarne za ljudi

Večinoma tisti ki spadajo pod 2. točko, spadajo avtomatsko tudi pod 1. zaradi same narave prekrška. Tiste naj policija lovi, ne pa čičat pa čakat, kdaj bom prečkal cesto na neprehodu za pešce :)


ja no, še zadostno plačilo dobijo za opravljeno delo , pa smo rešili, kaj se je tle za pritoževat?
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

pirlo ::

Mavrik je izjavil:

"če boš ponesreči vozil prehitro v naselju, recimo 61km/h ..."

Jesus fuck, kako ponesreči voziš več kot 10km/h prehitro v naselju? (Pa če smo že pri tem, kater kreten misli da bo kaka razlika če si vozil prehitro ponesreči ali ne ko koga ubiješ?)

Tako, da je dejansko konec vseh hiš, začne se gozd levo in desno, do table za konec naselja pa je še 500m. In ugani kje stojijo najraje? Takih naselij je veliko, včasih je treba malo ven z betona, da to vidiš.

Mare2 ::

Mavrik je izjavil:

"če boš ponesreči vozil prehitro v naselju, recimo 61km/h ..."

Jesus fuck, kako ponesreči voziš več kot 10km/h prehitro v naselju? (Pa če smo že pri tem, kater kreten misli da bo kaka razlika če si vozil prehitro ponesreči ali ne ko koga ubiješ?)

Saj ni problem v naselju. Meni gre na "K", ker merijo tja, ker ni več naselja, torej tik za tablo. Sploh pa bodo to počeli odslej. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Scorpia ::

Ni mi jasno kako bojo sluzili, ce se drzis pravil, razumem ce bi te silili v prekrsek ali drugace podtaknili kazen. Ce se ne drzite je pa vas problem, na meni do zdaj niso nic zasluzili, pa sem fasal par kazni po svoji krivdi in jim dam prav.

Ce pa zelite videti kaj je to ko policija sluzi, se pa mal na jug zapeljite pa boste dobili kazni za katere vam ne bo jasno, kako ste 15-20 km/h vec vozili, ali pa table ki obstajajo samo se jih ne vidi...
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

GrimReaper ::

Mene so na dnu klanca prejšnji teden, na pištoli mi je pokazal da sem šel 68km/h.
Pa drugače po naseljih vozim striktno 50, razen teh mest, ki so všeč policajem, ki pa itak niso namenjena povečanju varnosti. Valda 70 tik pri tabli ni enako kot 70 sredi naselja.

Če bi pa merili v mestnem središču, kjer itak vsi raje vozijo 30-40 kot pa 50, pa niso nič naredili, če cel dan tam sedijo. Tako da dobro vedo kje se da največ zaslužit.
Vsaj izven naselja je v SLO zelo malo merilnih mest, tako da tam greš lahko po svoji pameti. Tam ne morejo merit že zarad tega, ker te težko ustavijo, če ti priletiš 140.
Lovijo pa očitno ne, ker ko so mene zapisovali, je šel en star BMW 3 z drugo do konca, pa še mal je potegnil, se prav ene 110, pa ga je samo začudeno pogledal.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

tikitoki ::

videc je izjavil:

Pa smo spet pri kolesarjih.
Naj oglobijo vse tiste, ki vozijo v napačno smer, pa skupine kolesarjev, ki vozijo vzporedno.
Pa bo takoj več denarja...


Najvecji debilizem je pricakovati, da bo kolsar vozis v smeri kjer ne vidi, ce ga bo kdo snel.

Mare2 ::

Bolje, da ne vidi... Nič ne pomaga, če vidiš. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

nekikr ::

začne se gozd levo in desno, do table za konec naselja pa je še 500m

In če bi lahko teh 500 metrov že divjal kot se za Slovenca spodobi, bi lahko prišel na cilj...5 ali 7 sekund hitreje?

Pinzl ::

Pa nima veze kolk hitrej boš prišel na cilj.. To da se postavi tablo 500m po koncu naselja in se z njimi goveda skrivajo in pobirajo denar, ker si s 70km/h ogrožal mušice in komarje in nisi vozil 50km/h je pač neumnost in nemoralno.

To da se pa budale obešajo na to ker bom nekdo 7 sekund hitrej na cilju, je pa maloumno.

Namesto, da se nekaj naredi, da se take neumnosti umaknejo se slovenski narod (kot po navadi) spravi na soseda in mu ja proba zjebat vse možnosti za normalno.

PaX_MaN ::

Pinzl je izjavil:

To da se postavi tablo 500m po koncu naselja in se z njimi goveda skrivajo in pobirajo denar

A to je kaka statistika kje?

darkz ::

Že 10let od kar vozim so radarji bli postavljeni vedno na istih lokacijah.. tam greš po omejitvah :) problem solved
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

nekikr ::

ker si s 70km/h ogrožal mušice in komarje in nisi vozil 50km/h je pač neumnost in nemoralno.

Neumnost je, da točno vidiš kje je tabla za konec naselja, kjer preneha omejitev 50, pa tega vseeno ne spoštuješ in takoj pohodiš gas, da boš ja 5 sekund prej stal pri naslednjem semaforju.
Nemoralno pa je, da zaradi teh 5 sekund kriviš vse ostale. A si iz Maribora? Tam so imeli tudi podobne ideje.

Mare2: Seveda ne. Naokoli hodim z letečim ponijem, avtomobil je za plebejce.

Thuban ::

Pinzl je izjavil:

Namesto, da se nekaj naredi, da se take neumnosti umaknejo se slovenski narod (kot po navadi) spravi na soseda in mu ja proba zjebat vse možnosti za normalno.


nimaš niti pravice niti razloga da bi moral pri tabli za konec naselja imeti hitrost višjo od 50 kmh.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

dj_uro ::

Sam se zaradi nabiranja % pri aplikaciji Drajv zadnje čase bolj kot ne držim predpisov; vse lepo in prav, dokler ne pridem do izvozov ali uvozov na AC.. Tam je postavljena omejitev borih (beri glupih) 40km/h... vsaj 60 bi lahko bila... In kaj vse folk (beri tovornjaki) počnejo za mano tistih XY metrov...najraje bi me s seboj odnesli, pojedli..

ravno opravljam izpit za A kategorijo in kakšne butaste pravilnike ipd imamo... glava boli... 10let nazaj, ko sem opravljal za B, pa 15 let nazaj, za H (zdajšnji AM) je bilo oz so učili neke stvari popolnoma drugače (pa ne govorim o rondojih)... O vprašanjih CPP pa sploh ne bom... kretenizem na 1000000000000 - tole + agresija + zmeda + nevemkajše = odražanje stanja na cestah danes =) GROZA!
vw-klub.si

stara mama ::

SimplyMiha je izjavil:

Ni tako težko, če ti kdo praktično visi na riti. A zaenkrat še niso zlomili mojega potrpljenja.

Se pa zna pri 50 km/h pri spustu nabiti kakšen kilometer ali več na uro... Če bi policija dala te radarje pod klance, bi znala pokasirati kakšno več.

Ti pa slabo opazuješ okolico, vsi radarji so na dnu klancev.
Dva primera zdaj iz glave:
- za tepanjem proti celju za zadnjim tunelom
- za nanosom po tisti dolgi ravnini dol

Thuban ::

stara mama je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Ni tako težko, če ti kdo praktično visi na riti. A zaenkrat še niso zlomili mojega potrpljenja.

Se pa zna pri 50 km/h pri spustu nabiti kakšen kilometer ali več na uro... Če bi policija dala te radarje pod klance, bi znala pokasirati kakšno več.

Ti pa slabo opazuješ okolico, vsi radarji so na dnu klancev.
Dva primera zdaj iz glave:
- za tepanjem proti celju za zadnjim tunelom
- za nanosom po tisti dolgi ravnini dol


to misliš na avtocesti?
Pri 130 kmh je pa res težko držat hitrost ja. Ni še nihče ugotovil da se da gas spustiti?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

egamad ::

Svašta, res. Recimo, da bi na slovenskih avtocestah veljala omejitev 150. Sem še vedno divjak, če peljem 150? Kaj pa, če bi bila omejitev 80, jaz pa pripeljem 95? Sem divjak? Kaj točno je merilo za "divjaštvo"? A to, ker se je en birokrat enkrat nekje tam odločil, da približno tule se bomo vozili 50, sem zdaj največji kriminalec in mafijozo, ker peljem 70 (80, 90), čeprav pri pi*di nikjer ni ne duha ne sluha o naselju, ampak pač je do table za konec naselja še 500m?

Zavedam se, da tvegam kazen, ker se ne držim predpisov, ok. Ampak ali smo res taki debili, da se moramo s tem strinjat?

49106 ::

Kaj točno je merilo za "divjaštvo"?


Voznja cez omejitev?

ProGo ::

49106 je izjavil:

Kaj točno je merilo za "divjaštvo"?


Voznja cez omejitev?


Voznja čez omejitev je prekršek, ne pa divjaštvo.

Thuban ::

divjáti -ám nedov. (á a?) 1 ekspr. zelo hitro se premikati:
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

nekikr ::

Zavedam se, da tvegam kazen, ker se ne držim predpisov, ok. Ampak ali smo res taki debili, da se moramo s tem strinjat?

S tem se moraš strinjati in delati tako kot je zastavljeno. Po celi Evropi je enako, pa menda en mariborski najstnik ni pametnejši od vseh ostalih? Omejitve so take kot so z razlogom ČE pa se z njimi ne strinjaš, potem moraš pa dobiti dovolj somišljenikov, narediti kakšno neodvisno raziskavo stanja in before-after scenarija, potem pa zahtevati spremembo zakonodaje. Do takrat ti pa nihče ne bo verjel, da imaš ravno ti prav glede omejitev, samo zato ker imaš starega BMWja in si iz Maribora ter želiš biti 5 sekund prej pri naslednjem semaforju.

Aston_11 ::

Danes sem gledal policajko, ki je streljala s pištolo proti Kalcam iz Logatca, nato pa Avdija, ki je v Logatec pripeljal, kot da se mu jebe. Seveda ga je ustavila, kar sem zaznal v vzvratnem ogledalu. Ustavljala je ob šoli. Avdiju se je seveda jebalo, da je tam šola. Ura je bila 14. Ljudje na forumu, ki RAZMIŠLJAJO, bi seveda rekli, da otrok v šoli v tej uri ni. Kaj šele ob recimo ob 19. Nimajo kaj tam delat. Seveda se občasno zgodi, da v okviru kakšnega krožka celo prespijo v šoli ali pa gledajo zvezde. Seveda so ULTRA pametni, ker oni pa RAZMIŠLJAJO in so NEZMOTLJIVI in kvantni računalnik v tintari jim v trenutku predvidi vse situacije, zaradi česar se njim nikoli nič ne zgodi. Not.

BigWhale ::

Drzite se pravil foruma, pogovarjajte se kulturno in smiselno citirajte. Ob naslednjem izpadu bo tema zaklenjena.

šernk ::

dražji kot je radar detektorji bolje delujejo. to je dejstvo (imo deluje če si dal 5000eur zanj, tud če ne deluje se moraš v to prepričat)

dejstvo pa je da res bolje delujejo in te dražji prej opozorijo na radar:
tist za 50eur te opozori nekje 5sec po tistem ko te izmerijo,
tisti do 200eur te opozorijo nekje 3sec po tistem ko te izmerijo,
tisti nad 500eur te pa opozorijo 0,1sec po tistem ko te izmerijo :))

razlog? laserska pištola ne meri konstantno ampak laser ustreli. radar detektor pa ta laser zazna, tako te radar detektor lahko reši le če merijo nekoga praktično tik pred teboj, kar je pa večinoma nesmiselno ker takrat ali so te že dobili na radar ali pa te sploh ne merijo.

se požvižgam nanje, nazadnje na omejitvi 90 letel 102-105km/h mimo radarja. Ustavljali so cca 1km po radarju niti pogledat se mu ni ljubilo za to hitrost.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

matobeli ::

Lasersko merjenje in merjenje z radarjem ni eno in isto. Kar si opisoval velja za laser (ročne naprave), radarski merilniki pa sevajo bistveno dlje kot pa imajo območje delovanja in se jih kot take da zaznati.

BigWhale ::

Kdaj si pa nazadnje videl radarski merilec hitrosti, ki je bil v uporabi?

flbroker ::

Jaz sem enkrat placal kazen ker sem sel preko prazne ceste (mesto duhov) na neoznacenem mestu, pa sem potem srecal kolega in se pogovarjal z njim 15min, medtem ko je policaj sedel v avtu nizje v ulici in ko sma se razsla nisem vedel v katero smer naj grem in sem budala sel proti policaju in clovecnjak stopi ven in mi napise kazen, ce bi sel v drugo smer nobenemu nic. Torej ni se mu dalo, ce pa sem ze prisel k njemu pa mi napise 50eur poloznico. Katera vrsta logike velja v takem izvajanju zakona mi povejte?

Malo prej berem na rtvslo.si kako je oni novinar iz Mladine placal globo ker je slikal policaja ki je pisal kazen nekemu 80letnemu kolesarju. Na stadion pa puscajo kriminalce na pogojni, nasilneze ki pretepajo zene in otroke pustijo domov ker jim "nic ne morejo" (dokler nekoga ne ubijejo), potem pa se imajo dovolj poguma da zahtevajo vecjo placo. Za kaj? Scitijo nas ne, ko sem jih rabil jih nikdar ni bilo (tocno 500m vstran postaja, nikdar niso prisli prej kot v dveh urah), ko pa jih ne rabim pa so povsod in povrh se zelo arogantni.

Prisel bo dan in ulica bo rekla svoje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2krat radar v 20 minutah (cona 30) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33765887 (60705) m0LN4r
»

Pojav cone 30km/h v LJ in MB (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
29246243 (40863) BlueRunner
»

perverzna lopovščina (1000 eur) (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
119485616 (58369) BlueRunner

Več podobnih tem