» »

Carinska pošta...

Carinska pošta...

David4747 ::

Zdravo,
Naročil sem pošiljko iz Kitajske, ki je že od ponedeljka v Sloveniji, in se ne premika.



Ugibam da je na carini - sem že bil na pošti, ampak oni mi ne morejo povedat nič o pošiljki, ker jo lahko sledijo samo preko slovenske številke za sledenje, jaz pa imam neko kitajsko, 15-mestno. Po telefonu je komunikacija nemogoča, saj je telefonist na uradni številki pošte, 080 14 00, popolnoma nesposoben (od tega da se sploh ne javi - čeprav zvoni, do tega, da ko ga končno dobim na telefon, pove "Pokličite 080 14 00", in takoj spusti telefon - 3x zaporedoma).

Se komu kaj sanja koliko časa carina obdeluje pošiljke? Bi osebni prevzem zadevo pospešil, če je sploh mogoč?

Matija82 ::

Probaj poklicat direkt carinsko pošto v Murgle.

014767500 (mislim, da je prava, stran mi trenutno ne dela, poglej v imenik)

http://www.carina.gov.si/si/kontakti/ca...

OvCa77 ::

Tisto na kitajskem sledenju je fake, počakaj da pride. Drugega ti ne preostane, ker te kitajci pri takem sledenju pišejo kar nekaj
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

mailer ::

Sploh ni rečeno. Ne bi bilo prvič, da je paket prišel iz HK in se ga na carinski pošti v 14 dneh nihče ni niti dotaknil.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

OvCa77 ::

mailer je izjavil:

Sploh ni rečeno. Ne bi bilo prvič, da je paket prišel iz HK in se ga na carinski pošti v 14 dneh nihče ni niti dotaknil.

Če pravi da je 15 mestna številka, prava sledilna številka je 13 mestna
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

kixs ::

Sej je pripopal screenshot, pa poglej.

Sicer pa je 30.5. napisano, da cakajo na placilo. Ocitno bi moral dobiti Carinsko posto na dom.

Samael ::

Jaz sem imel podobno izkušnjo. Nekaj "eksotičnih" tracking servisov je pokazalo podobno kot tale iz screenshota, vse drugo pa o pošiljki ni vedelo nič.
Po morenju pošti, kjer niso nič vedeli o pošiljki in kjer so mi zatrjevali, da to ni standartizirana številka za sledenje, ter da oni nimajo paketa, sem preprosto obupal... in nato paket kakšna dva tedna pozneje (brez kakšne carinske pošte oz. vmesnih postaj v sami sloveniji) vseeno prejel, tako da vkolikor ne gre za kakšen "poseben" sistem kitajske domnevam, da je sledenje fake, da pa boš paket po nekem času vseeno prejel.

David4747 ::

Upam da dobim kaj v ponedeljek od carine...
Drugače pa je 4px hitra pošta, načeloma je v Sloveniji 2 dni od prevzema na Kitajskem - je pa to prvič, da se je zataknilo na carini.

MIHAc27 ::

Sem pa ke kak Kitajc uporabi tudi Fake tracker... kaže kot da je že v Sloveniji, v resnici pa niti Kitajske ni nikoli zapustilo. Če 1 teden kaže, da je v Sloveniji, pa še kar ne dobiš.... no jaz bi odprl dispute, in zahteval denar nazaj (oziroma, to se je že ene 2x zgodilo, denar sem dobil, pošiljka ni pa nikoli prispela).

Definitivno pa ne čakej, da poteče protection na naročilo.

darkolord ::

David4747 je izjavil:

Upam da dobim kaj v ponedeljek od carine...
Drugače pa je 4px hitra pošta, načeloma je v Sloveniji 2 dni od prevzema na Kitajskem - je pa to prvič, da se je zataknilo na carini.
Kot že rečeno, je precej verjetno, da stvar NI na carini. Oz. skoraj definitivno ne od takrat, kot tam piše.

Dr_M ::

Ce je ze v evropi, potem bi ti mogla tracking stevilka pokazat tudi na posta.si
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Izvijač ::

Men je na tracking strani pisalo,da je izdelek dostavljen,pa ga nisem nikoli dobil.

kixs ::

Lahko se je "zmotil" in dal tracking od druge posiljke v Slo.

meacho ::

Vpiši na spletno stran https://carinska.posta.si/ tvojo tracking številko in ime in priimek naslovnika.
Če je pošiljka že pri njih ti bo odprlo stran, kamor jim pripni podatke o naročilu in čakaj, da poštar prinese..:)

Zmajc ::

Kitajci si z temi tracking številkami ponavadi kar nekaj zmišlujejo. Sem že parkat na ebayu naročil kako stvar in so mi sveto trdili da so stvar poslali ter dali zraven trackig number.

Na koncu pa kar lepo stornirali in vrnili denar ko zadeva po 2 mesecih še vedno ni prišla.

zunno ::

Uporabite stran http://www.17track.net/ . Pokaže pot paketa v tujini in Sloveniji naenkrat. In tracknig številke so 13-mestne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zunno ()

kixs ::

Kaj mi bodo pri Posti racunali?

Prodajalec na ebayu ima nekaj avkcij, ki me zanimajo. Zacetna cena je $1, vendar cena skoraj nikoli ne pride vec kot $10. Ker gre za izdelke iz Japonske, ima ze v oglasu doloceno ceno za Slovenijo $34 po izdelku. Prodajalec vec izdelkov lahko zdruzi v en paket.

Predvidevam, da bom za tri izdelke na locenih avkcijah, skupaj placal manj kot $22. Postnina bo verjetno znasala cca $50-$60. Ce prodajalec pravilno izpolni CN22 obrazec za skupno vrednost, ki bo manj kot $22, kaj mi lahko dodatno zaracunajo?

lp

popster ::

Prodajalec vec izdelkov lahko zdruzi v en paket.

Dokler je skupna vrednost 22 EUR in gre za občasno pošiljko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4186 187 188 189 )

Oddelek: Loža
94401552290 (686) Ajnstajn`
»

DealExtreme - poceni gadgeti (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2052317006 (62091) Karen
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499250 (54111) Mare2

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093897 (70762) Tilen

Več podobnih tem